Villanyszerelés, világítás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.08.29. 17:21  Hozzászólás
  •   238   
Avatar

terra alapító
 
Oké, nem jó a multiméter...

Most elugrom pár régi neoncsöves világítótestért :D Hány méter jó hány négyzetméterre? Gondolom valami energiabarát csövet csak kapni beléjük.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.26. 20:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

terra alapító
 
Az olyan, hogy vagy kinyitod az ajtót vagy nem. A kérdés továbbra is fennáll, valahogy mérni szeretném a füstgázt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.26. 19:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem ne variálj a kéménnyel, inkább a szekunder levegőt szabályozd.
 


  2015.08.26. 19:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   
Avatar

terra alapító
 
Rendelek egy pillangószelepet, mert nagy a kémény, és tavasszal nem sikerült 55-60°C-nál magasabb hőmérsékletet előállítani. Egyelőre nem akarok belimo-t tenni rá, a kéményes szerint felesleges is, olyan nagyot nem szór a füstgáz, meg lassan reagál a belimo. Azért csak jó lenne tudni, hogy mennyit engedek ki a kéményen. Aztán utána majd meglátom, egy-két hónapon belül itt van minden cucc ha megrendelem, csak a belimo ugye 40 ezer... ha be tudom lőni viszonylag normális értékre a füstgázt, akkor nem bonyolítom tovább.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.08.26. 18:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

terra alapító
 
De én nem dugdosom konyektorba. Mondjuk most hogy mondod, megmérném mennyit zabált a set top box meg a tv :D
Na de füstgázra mondj egy jót, 6-8 ezer forintosakat találtam... ha nagy késztetést érzek, inkább veszek egy 2000 forintosat is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.26. 18:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Úgy is bedugod. Én is bedugtam már párat. A múltkor is vettem egy ilyen tescósat, (az a létráról is leeshet) Első mérésem áramfelvétel mérés volt. Ehhez a műszeren az egyik zsinórt át kell tenni egy másik lyukba. Mikor végeztem, eltettem. Következő alkalommal 230-at akartam mérni. Mondom na most jól odafigyelek, nehogy rossz méréshatárba tegyem. Be is tekertem a megfelelőbe, csak a korábban átdugott vezetéket felejtettem el. Szerencsére olyan gyenge volt a műszerzsinór, hogy a műszernek nem lett baja, de a banándugó a műszerből 3 méter magasra repült. :-)
 


  2015.08.26. 18:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
Nem akarom 230ba dugni. Csak szeretnék vele füstgázhőmérsékletet mérni :D meg utána ilyen apróságokhoz, max 12V.
Amúgy van egy régi ruszki manuális, majd azt dugom a 230ba :D
Amúgy meg hülye vagyok az áramhoz, de majd szépen elmondod mit hová ne dugjak :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.26. 18:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

terra alapító
 
A kettő kizárja egymást. Én javaslom a tescoban kapható 2000ft-os műszert. Azt nem sajnálod annyira amikor 200 ohm-ba kapcsolva bedugod a 230-ba.
 


  2015.08.26. 13:49  Hozzászólás
  •   229   
Avatar

terra alapító
 
Üdv. Multiméterből milyet vegyek? Egy 1000°C-ig mérő K elemet is rá szeretnék kötni, gondolom csak az képes használni, ahol ez fel van tüntetve.
Olcsó, barkácsoláshoz való verzió is elég nekem, nem kell a legkomolyabb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.18. 15:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

terra alapító
 
Megértem én, hogy jó ha új minden, egybe, csak mi a franc kerül egy műanyag dobozon meg fél-egy óra melón több mint száz ezer forintba?
Tettem be egy cikket, talán az index vegyeskazánosba, Szombathelyen 180valahány lakásban elvitték a gázórát, elég átlátszónak tűnő trükkel... hogy az udvarba be nem teszik a lábukat, az tuti... ha meg igen, és több lesz 80 ezernél, veszek villanytűzhelyet, a gázórát meg felhelyezhetik maguknak...

Lehet szigetelésik elhúzom a cső meg egyéb cserét, de ha lesz rá keret, és kész lesz idén a tető, akkor megcsináljuk.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.18. 08:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon egyszerű a helyzet. Ahol kellően vastag a vezeték, az nem azért vastag mert kicserélték, vagy mert korábban előrelátóbbak voltak, hanem mert nem 40 éve tették oda. A vezeték vastagsága egyfajta korjelző is. Annak hogy te nagyobb áram vételezéséhez megfelelj, meg kell felelnie a mérőhelynek is. HA a vezetéked vékony, egész biztos hogy a többi is úgy szar ahogy van. Ezért kérik a szabványosítást. Egyébként 10-ből 9-szer nem is cserélhető a vezeték. (fizikailag) Gondolj csak bele, kinek adjanak mérlegelési jogot. A vezeték szar, de a cső még nincs teljesen elrohadva, az maradhat? Aztán 5 év múlva meg a vezeték jó, de már a csövet kell cserélni és így tovább. Apránként gyűjtsd össze az anyagot, ha akarod segítek, aztán csináltasd meg valakivel. Ha kész, kérsz egy mérőáthelyezést.

Szekrénygyártó... több cég terméke közül választhatsz, van olcsóbb verzió is.
 


  2015.07.17. 22:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

terra alapító
 
Csak az bssza a csőröm, hogy van ahol tök ingyenes a második fázis, van ahol meg százezer... és ha behúzzák ingyen, mert jó a vezeték, akkor hol a szabvány villanyóraszekrény? Meg amúgy is, mitől szabvány az a vezeték? Hogy véletlenszerűen pont kicserélték annál a háznál?
És akkor gondolom, ha pl. szigetelésnél nem szeretnék három méter mély óraszekrényt, akkor is szabványosítanom kell... Te hogy csináltad?
Meg ugye az nem gond ha kampókat dobálnak a vezetékre és úgy lopják az áramot, de én, aki biztonságosan szeretném használni, szabványosítsam az egészet, mert van valahány tized százalék esélyem, hogy szarrá ég a fadoboz... normális országokban nem ráírják a csekkre, hogy kaptál x ezer forint rezsicsökkentést, hanem félreteszik neked azt az összeget, és x idő múlva korszerűsíthetsz belőle. De itt még normális szándék sincs ilyesmire, csak csináld meg, mer valakinek van villanyóraszekrény gyártó mutyihaverja... lásd a 2 milliárdos kerítés 175 km hosszan, erre gondolom kell majd még security, mert határőrséget nem lehet, meg kell egy külön ellenőrző és javító technikus brigád...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.17. 21:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

terra alapító
 
Ez oks, de már réz vezetékek vannak :D


Nem így működik. A lakásban lehet hogy már réz vezetékek vannak, de a lakáselosztótól a mérőig aligha van kicserélve. Ha ki lenne cserélve, akkor kérni kellett volna újraplombálást, mért fővezeték cseréje címen.

a cső meg kb. ugyan akkora átmérőjű, csak épp nem rozsdamentes... tetőcserénél kicseréltetem, nem olyan drága.


Ez sem így működik. Ehhez le kell bontani a mérőt, kihúzni a vezetéket.....annyiba kerül mint egy komplett csatlakozócsere. És nem sima horganyzott cső kell, hanem tüzihorganyzott.

Kérdés mennyiért jönnek ki?


Ingyen. Viszont cserébe nem csinálnak semmit. Ugyanis az összes ilyen jellegű munka elvégzése a te feladatod, egy, az áramszolgáltatónál regisztrált vállalkozó megbízásával.


De hidd el nekem, nincs ember aki neked kicseréli csak a vezetéket, vagy csak a csövet, vagy csak a mérőhelyet, mert nem így működik. Ha valaki hozzányúl a mérőhöz, arra mindig kell valami hivatkozás. Olyan nincs hogy tetőtartó csere. Olyan van, hogy szabványosítás, mérőáthelyezés, mért fővezeték csere. Vagy így hagyod ahogy van, vagy megcsináltatod rendesen. És pont azért van így kitalálva, hogy ne kókányolj, hanem csináld meg biztonságosan. Nyugi, egy ember életében egyszeri beruházás.
 


  2015.07.17. 20:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (223) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

terra alapító
 
Ez oks, de már réz vezetékek vannak :D a cső meg kb. ugyan akkora átmérőjű, csak épp nem rozsdamentes... tetőcserénél kicseréltetem, nem olyan drága. Kérdés mennyiért jönnek ki?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.17. 17:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

terra alapító
 
A szabványosítás nem így van. Ha vékony a vezeték, akkor rossz ott minden. Nem gondolod hogy a szolgáltató majd kicseréli a vezetéket egy olyan csőbe ami a vékonynak lett tervezve, 2 ember küzd vele egy napig, mindezt kifeszíti egy félig rohadt tetőtartóhoz, majd megpróbálja visszacsavarozni a mérőtáblát a falból kieső fatiplibe, és beleköti a mérőbe a meglévő 1,5-es alu vezetéket ami ott volt? Csak a csatlakozó cseréje olyan, mint ha vennél egy 50 éves autót a vastalepen, vennél rá 4 új gumit és azt mondanád, így már jó is, mert gumi nem is volt rajta egyáltalán, vagyis a legnagyobb hibát elhárítottuk.
Az éjszakai áramot már csak te hívod így, mindenki más csúcskizárásosnak. Az elv az, hogy mikor csökken a hálózaton a fogyasztás, akkor kapcsolják be a bojlereket, mert a generátor ugye mindig megy, ne legyen üresjárat. Ez régen kapcsolóórával volt megoldva, mert jellemzően éjszaka volt kisebb a fogyasztás, nem mentek a gyárak stb. Ezért hívták éjszakainak. A kapitalizmus beindulásával viszont már sokkal kisebb a különbség az éjszakai és a nappal fogyasztás közt. A technika fejlődésével, már szerintem legalább 20 éve, a kapcsolóórákat leváltotta a HFVK (hangfrekvenciás vevőkészülék) Ezek a készülékek központilag vezérelhetők és kapcsolják a bojlereket, ha a hálózaton a fogyasztás csökken. Ez bármelyik napszakban lehet, bármennyiszer, viszont összesen napi 8 órát garantál a szolgáltató.

Bojler egy 4 tagú családnak minimum 120 liter kell.


Rossz fénycsővel ugyan úgy nem megy mintha benne sem lenne. Tegyél fel 2 darab Vega lámpát. Egyszerű és nagyszerű. Ja, és olcsó is.

http://www.id1.hu/shop/vega-lampa-(celo)-mennyezeti-kristaly-buras-100w-lpt-ip44-25148 
 


  2015.07.16. 21:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, így már azért jobb a helyzet. Akkor lényegében kényelmi kérdés a több áramkör. Majd ha nyerek a lottón típus.
Betáp. Na látod ez a baromság, szabványosítani egy apró dolog miatt, amit ki is lehetne cserélni... vannak a mi házunknál durvább esetek is, ott szabványosítsanak...
Akartam kérdezni, hogy létezik-e eu szabvány olcsóbb megoldás a második fázisra, csak azért is kicsesznék velük, valami olcsó osztrák villanyóraszekrénnyel :lol: majd ez is lottónyeremény függvénye marad...
Bojler. Mik a jó típusok, 2-5 főnek hány liter kell - éjszaki áram -, meg maga az éjszaki áram miért éjszakai, ha össze-vissza megy :D valami energiabarát megoldás kellene.
De ha szerzek kiégett fénycsövet, akkor menni fog eggyel is, nem? :D A kérdés fennáll, kell-e két fénycső, vagy pazarlás, kössek fel egy műanyag foglalatot, bele egy körte izzó oszt csókolom?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.16. 20:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Na szóval. A több áramkörre osztásnak több előnye is van. Pl festéskor nem kell az egész házat áramtalanítani, ha leszeded a dugaljakat. Ha valami elromlik és "lecsapja az automatát" könnyebb kiszűrni hol a hiba. Világítás áramkört célszerű egy átlagos háznál is legalább 3 áramkörre bontani, mert ha egy izzó "zárlatra ég ki" akkor nem lesz az egész házban sötét. Ugyan ez érvényes a dugaljakra is.

Betáp. Alap esetben, bármilyen mérőhelyed van, ingyenes a bővítés 32 A-ig. Feltétel viszont, hogy egy regisztrált szerelő készítsen egy felülvizsgálatot, hogy a mérőhely, a csatlakozó vezeték, a mérőből távozó mért fővezeték alkalmas a bővítésre. Ezt papíron le kell nyilatkozni. Ha alkalmas, az áramszolgáltató kicseréli a kismegszakítót, és kész a művelet. Ez azért lényeges, mert ha egyből az áramszolgáltató embere megy cserélni, akkor neki kell megítélni hogy a rendszer megfelelő, vagy sem. Ilyenkor a mester akár befolyásolható is, de ha nem is, és otthagyja bővítés nélkül, akkor fölöslegesen töltötte a munkaidejét. Ha sumákol, és felszereli a nagyobb kismegszakítót, úgy hogy a vezetékek nem alkalmasak rá, akkor abból hiba lehet, ami szintén költség a szolgáltatónak.
Abban az esetben, ha a rendszernek van olyan pontja ami nem felel meg a követelményeknek, akkor kijelenthető hogy szabványosítani kell a mérőhelyet. Annak meg meg van a menete, új tetőtartó, új csatlakozó vezeték, új mérőhely utcafronton elhelyezve, földelés, lakáselosztó, megfelelő mért fővezetékkel. Na ez már minimum egy százas, de inkább több.

Fénycső. A két fénycsöves lámpatestek 90%-ban sorba kötött csövekkel készültek, ezért ezekben nem tudsz csak 1 csövet üzemeltetni.

Bojlerről mit akarsz tudni?
 


  2015.07.15. 21:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

terra alapító
 
Hmm... + szerelvények, azért annyira olcsó nem lesz :D
Egy külső lámpánál kihozzuk a záramot a házból, aztán lehet vele kanyarogni, 30-40 méter biztos kéne... majd lemérem. Remélem :D
Azért egymagam nem állnék neki, pedig olyan hű de nehéznek nem hangzik...
Meg még ezeket a köröket magyarázhatnád el, ha már itt vagy :D azt mondták, kéne 6 biztosíték, aztán mindent külön tudnának kötni, na ezt mikor kell és miért? Nem értem néha, azért nem vettünk kombi tűzhely, mert 100 ezer +1 fázis, csak azért mert vékony mazzzzzag jön be az utcáról... ha mindkettő vastag lenne, ingyen lett volna, mondjuk ezt sem értem, mi ráknyavalya múlik rajta, kifizettem volna az oszloptól a házig a normál kábelt, csak nem olyan drága... Na mindegy. Közben szülőknél megadta magát a 30 éves gáztűzhely, nagy variálások után lett egy kombi... alu vezetékek, földelés nélkül, egy fázis van egy négy szobás házban... direkt bekapcsoltak minden áramzabálót, semmi baj nincs...

És a másik? Ha csak egy neoncsövet tennék bele, úgy is bőven elég lenne, nem? Megérdeklődöm ha tudom, milyen típus kell bele.
Villanybojlerekről is írhatnál ismertetőt, ha nagyon ráérsz :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.07.15. 20:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

terra alapító
 
Végül is filléres alkatrész a kábel.
És épületek között sima hosszabító, esetleg valami védőcsőben elvezetve? Meg lehet, hogy ajánlatos lenne az elejére egy főkapcsoló is, aztán csak lehúzom ha nem megyek hátra.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.07.15. 19:06  Hozzászólás
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Na még egy fogós kérdés a szakikhoz :D 12-25 négyzetméteres melléképületekbe tudnék szerezni kb. 1-1,5 méter hosszú lámpabúrákat, felesleges darabok, nem láttam milyen hosszúak, de inkább egy méter felettiek, két neoncső megy mindegyikbe. Sok lenne oda? Gazdaságos lenne?
Meg a vellanyt is el kéne vinni odáig... jelenleg a levegőben lóg egy kábel, a szokásos megoldás. Ha egy hosszabítót elvezetek a melléképületek teteje alatt? :D jó, ez már nem idei terv... vagy olcsóbb lenne, ha kijönne egy villanyszerelő, és feltenne pár konnektort belülre, meg ahol tudná, behúzná a falba?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   
Avatar

terra alapító
 
Meg amúgy is, világít, nem ég :D
De lehet te erre gondoltál:
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Így van, úgyis csak az szokott egész éjszaka égve maradni, no meg másnap is, mert reggel a világosba ki látja hogy ég a lámpa.
 


  2015.03.23. 19:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   
Avatar

terra alapító
 
Mindegy, a külső jó lesz egyelőre hagyományossal is...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

terra alapító
 
Befőttes üvegbe szilva való, nem izzó. Szerintem semmi baja nem lesz benne a kompaktnak. Ha mégis, akkor tévedtem. :-)
 


  2015.03.23. 19:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   
Avatar

terra alapító
 
Kültérre, klasszikus hengeres, gömbvégű lámpabúrába milyen izzókat ajánlotok?


Ilyenbe kéne:
Kép

A gömb verzióban - bentre - nem fog megsülni a mini spirál kompakt 13w-os? :P Mondjuk négy-öt perceknél többet nem fognak ott menni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.03.23. 19:12  Hozzászólás
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
Kültérre, klasszikus hengeres, gömbvégű lámpabúrába milyen izzókat ajánlotok, e27-es foglalat persze? Lehet pár olcsó ledet rendelek, tesztnek jó, egyikbe meg talán marad kompakt. Most ugye azon izgulok, mi van ha sok a 20w-os a nagyobb terekbe :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.19. 21:13  Hozzászólás
  •   208   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.09. 19:54  Hozzászólás
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
Egy fényerő-szabályozó kapcsoló nem csupán arra képes, hogy beállítsa a világítás kívánt intenzitását, vagy épp hangulatot teremtsen, de csökkenti a fogyasztást, és növeli az izzók élettartamát is - utóbbi két tulajdonságát az E.ON is kiemeli honlapjának fogyasztás-csökkentő tippeket összegyűjtő anyagainak egyikében. Ráadásul a kapcsoló ára sem borsos, találtunk olyat, ami már 500-600 forint körüli összegért kapható, de általában is csak néhány ezer forintba kerülnek. Beszerzése előtt és beszerelésekor azonban kérd szakértő segítségét!


Na mesterek, ez igaz? :D annyi hülyeséget lehet olvasni a neten, úgy emlékszem egy ilyenhez való izzó kb. 4-5 ezer forint :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 13:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   
Avatar

terra alapító
 
Na majdnem sikerült :D 826lm 13 watt, 4200k (szerintem a budiba jó lesz) :D majd még keresgélek, de elsőre kevés... ami ugye azért vicces, mert a nagyobb nem biztos hogy befér a lámpabúrába...
Kültérre, zárt búrába meg most hogy gondolkodom, lehet nem lesz jó a led :) mondjuk beltérre sem, de órákat nem fog világítani.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 23:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   


---
 
Ezek a mostani égők nagyon gyorsan kiégnek. Volt olyan a fürdőben 48 óra alatt kiégett. Led égőm a legelsőt nem számolva az 4-5 éve volt. Bírják. Van köztük olyan is ami 2,5 éves. A legújabbak az udvaron fél évesek. Egyedül a konyhába égett ki 2 db. De már írtam, hogy a lámpabúra és a led watt szám nem egyezett. Nem volt helye hűlni. Azóta ott nagyobb búra van. Mondhatjuk azt is, hogy nekem nincs szerencsém a hagyományos égőkkel, ledégőkkel meg csak az van. Nekem mindegy. Mindenesetre azt javaslom mindenkinek, hogy ha vesz 1-2 db-t vegyen próbálja ki és majd eldönti maga, hogy megfelel-e neki. Én is úgy kezdtem.
 


  2015.02.10. 23:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Pedig én tőled várom a tutit :D
Bezzeg rohadt komcsi rendszerben nem lenne ilyen gondom, vennék amilyen éppen lenne :D
Nem a próbálgatással lenne baj, csak most mindenhol hagyományos hatvanas van :P
Kintre lehet rendelek 15 wattos ledet, hátha... mondjuk a stadium lámpái pont bevilágítják a kertet olyan cirka fél km-ről :D van előnye is, nyáron kimész horgászni, és hallod az eredményt, meg a sárgalapokat :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 22:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   


---
 
Petróleum lámpám nekem is van :thumbup: . Az a legbiztosabb, kicsi a fénye, büdös is, meg kormol is néha. De az a legüzembiztosabb.
 


  2015.02.10. 22:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


---
 
Nem tudom melyik link. Ebay-on már egy ideje lehet venni ezeket. Első led égőimet itthon vettem. 1500 Ft volt darabja és 1,5 w-osak. Még 3528 leddel készültek. Nagy csalódás volt! Alig adott fényt és volt amelyik 1 hónap alatt kinyiffant, volt amelyik 1 évig bírta. Ezek után majd 1 évig nem vettem led égőt.
Aztán ledszalaggal kezdtem újra, asszony konyha pultja fölé (azóta is működik, pedig 3 éves, igaz már halványodott a fénye). Majd próbaképpen vettem néhány 3 és 5 w-os spot égőt. Ezek is beváltak csak sokallottam az árát. Utána kezdtem ebay-ozni és mindig olvasok a ledek után, melyikek jelenleg a legjobbak, legújabbak. Eleinte 5050 ledek, később 5630 és 5730 ledek. Tény, hogy az ember ne egyszerre nagy tömegben vegye, hanem próbálja ki 1-2 db-al. Pl az egyik szobában gu4 lámpák voltak. 8 db. 20 w halogénok. Azt mondták a 2 w led pont jó lesz helyette. 5 db-t vettem. Hát gyenge volt! Aztán vettem 5 db. 5 w-ost. Na azok már igen jók lettek. Így most ott 5 db. 5 w-os és 3 db. 2 W-os van. Tehát 31 w és simán világít úgy, mit a 160 w halogén.
 


  2015.02.10. 22:37  Hozzászólás  Válasz Imre (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   
Avatar

terra alapító
 
annál jobb és olcsóbb világítást nem tudsz


Dehogy nem! Az elfújt petróleumot! :-D El is fújom aztán alszok egyet. Maradni akartam még 5-10 percet, de inkább kikapcsolom most a gépet, ezzel megspórolom az idei kompakt-led fogyasztás különbségemet. ;) :lol: :lol: :lol: :lol:
 


  2015.02.10. 22:33  Hozzászólás  Válasz Imre (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   
Avatar

terra alapító
 
Mennyiért veszel egy olyan ledet, ami ver egy 100-as égőt? Mekkora a teljesítménye, mennyit használod? Ezeket számold!
 


  2015.02.10. 22:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   
Avatar

terra alapító
 
Mondom hogy nem mind olyan, de felőlem vehetsz ledet is, csak ne tőlem várd hogy milyet vegyél, mert ledben szerintem lehetetlen tanácsot adni. Főleg párdolláros kategóriában.
 




  2015.02.10. 22:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   
Avatar

terra alapító
 
Spirál megy nekünk is pár éve, csak hát látni ahogy melegszik, meg elég halovány :D
Na de ha egy perc a melegedési idő, annyi alatt már végzek a budin, meg kihozom a kompótot :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 22:27  Hozzászólás  Válasz Imre (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

terra alapító
 
Nekem 30 év után lyukadt ki a totya kazán, egyik ismerősömnek 3 év után. Most akkor jó a totya, vagy nem. :-D

Nekem egy Skylight 26w-os spirál 6 évet ment a konyhában napi sok órát. A bemelegedési idő sem egységes, mostanában ráírják azt is a dobozra.
 


  2015.02.10. 22:27  Hozzászólás  Válasz Imre (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   
Avatar

terra alapító
 
Pfff, az volt az albérletbe... elég gyakran cseréltem őket, meg szar fényük is volt (mondjuk hülye lámpák is voltak), ráadásul asszem többet is fogyasztanak de nem értek hozzá :D
Sajnos mindenki a sajátját reklámozza, én meg keresgélem azt, ami kibír pár évet :D
Amik bírták és jó fényük is volt, az a spot lámpákba szerelt led izzók voltak, két laposvas érintkezővel :D olyan kéne e27-be nekem :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 22:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   


---
 
3528 szerintem rosszak voltak. De ezek az újabbak már nagyon jók. Csak oda kell figyelni, hogy megfelelő hűtés legyen. Udvarra pl. a legtökéletesebb. Olcsó lámpatartókat kiteszi az ember (amire az van írva, hogy max 60 W) és 10-15w vagy esetleg 20 w-os ledet bele, annál jobb és olcsóbb világítást nem tudsz mondani most. Ráadásul én hátra felé sima telefonkábelre kötöttem, mivel amekkora áramot vesz fel, azt az is kibírja lazán.
 


  2015.02.10. 22:24  Hozzászólás  Válasz Imre (188) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   
Avatar

terra alapító
 
Most nézem a linket amit betettél, márciustól lesz ha jól látom. Alatta meg tele van az oldal 300-400 lumenes izzókkal. A szalagot meg csak sínre lehet szerelni. Ezzel az erővel merev is lehetne. Az az érzésem lesznek elégedetlen vásárlók.
 


  2015.02.10. 22:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
Kompakt fénycsöveket kimondottan utálom, mert mire kiadják a teljes fényerőt, addigra le is kapcsolom a lámpát. Akkor már inkább energiatakarékos halogén izzó.
Abban is igazad van, hogy egyetlen égőnél sem fogja a ráírt élettartalmat elérni. Kb. 2 évig kompakt fénycsővel próbáltam megoldani az akvárium világításomat. 2 db égővel volt megoldva, mivel oda úgy gondoltam jó lesz, hiszen 10 órát megy egyfolytában. 2 év alatt vagy 6 égett ki. Utána 5050 alumínium hűtőbordára szerelt ledszalagot tettem a helyére. Most már 1,5 éve megy, ugyanúgy napi 10 órát. Ja és ez saját tapasztalatom.
 


  2015.02.10. 22:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   
Avatar

terra alapító
 
Pedig én találtam egy csomó 2835-öst :D
Jóvan köszi, keresgélem :) egyelőre négyezer forintosakat látok :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 22:17  Hozzászólás  Válasz Imre (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   
Avatar

terra alapító
 
Amúgy van ezzel a 2835-tel egy nagyon erős fenntartásom. A 3528-ast sem tudták rendesen izzóba ágyazni, kíváncsi vagyok ez hogy megy majd.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég