Villanyszerelés, világítás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2015.02.10. 22:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   


---
 
Hát kicsit olvassál utána. A 2835 led most az egyik legújabb SMD chip. Az 5050 led helyett ajánlják. Google-ba beírod és kiadja. 3528 régi típus, még az első között volt.
Egyébként rendkívül gyorsan fejlődnek, időnként én is lemaradok. Szinte fél évenként dobnak új chipeket piacra.
 


  2015.02.10. 22:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   
Avatar

terra alapító
 
2835 led nem létezik számodra. 3528 a neve annak amit kaphatsz. Az 5050-es led erősebb fényt ad. De nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy a fényforrás fényereje mekkora. A gyártók viszont előszeretettel írják fel a ledek összteljesítményét, fényben is. Vagyis 1 led ennyi, akkor 48 led 48x annyi. Csak ez nem igaz. Másrészt az izzó formájúak egy irányba világítanak, gyalázatos színvisszaadási index mellett (ez szinte minden ledre igaz) és az élettartam esetében is az alkatész led élettartamát szokták megadni. Egy hete tárgyaltuk ki. Ballagj le a tescoba, és vegyél 500ft-ért 23w-os kompakt fénycsövet ahova nagyobb fény kell, és vegyél 15 vattosakat a wc, fürdő, kamra helységekbe. Vegyél meg egyet, vidd haza, nézd meg mit tud. Tungsram lassan melegszik, GE már jó (ugyan az a gyártó mégis) de jóval drágább. Vetem már gagyinak tűnőből is jót.
 


  2015.02.10. 22:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
Akkor mondj egy jót :D tehát legyen 900 lumen, e27, meg 2835-ös is? És 110mm-nél ne legyen hosszabb XD
Akkor én voltam a hülye, és nem olyan lámpa kellett volna, amibe max 60watt megy...

szerk.: nem baj, élünk félhomályban...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.10. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   
Avatar

terra alapító
 
Ez?
http://www.ebay.com/itm/E27-Led-Light-B ... 19ed510f3b

Nem occó :D 31-32-es?
Az a gond, hogy ezek k.va nagyok... 150-94 mm... a kisebb lámpákba ezeket nem tudom betenni, igaz nem is kell... pl. a tipikus félkör lámpákba még elmegy, de ahogy néztem, valahová 100mm-es úgy megy be, ha elforgatva be tudom csavarni...
Asszem erre rábsztam...

szerk.: van remény :D igaz az eladó már más...
http://www.ebay.com/itm/Energy-Saving-A ... 43cc05babc
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 21:37  Hozzászólás  Válasz Imre (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   182   
Avatar

terra alapító
 
Itt valamit nem jól tudsz. Eleve a led neve nem 2835, hanem 3528. És a méretére utal. A 3528-as ledben egy chip van, az 5050-ben 3. Ebből eredendően az 5050 led fénye erősebb.

Szerk.: Most látom hogy igazad van, valóban elérhető már itthon is az új chipes led is ami tényleg 2835 névre hallgat. Nem gondoltam volna.
 


  2015.02.10. 21:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   
Avatar

terra alapító
 
Hagyományos izzó kb 12lumen/w
100w-os 1200 lumen
60w-os 720 lumen

Ebből számolj. Hidegfehér nem való lakásba. Lakásba 2700K kell.
 


  2015.02.10. 21:08  Hozzászólás
  •   180   
Avatar

terra alapító
 
Még mindig jól jönne némi segítség :D de gyanítom az asszony megkérdezem hideg vagy meleg fehért akar-e, képek alapján döntse el, aztán kintre lesz 9wattos, bentre meg 3-7 wattosak maximum :D
Lument fingom nincs hogy értelmezzem, mennyi kell pl. a budiba, mennyi a hálóba, mennyi a konyhára? Nincs erre valami jó tipp? Keresgélek erősen, gergerg valahol linkelt egy jó cikket...

szerk.: akárhogy nézem, csak az 1200 forintos adja le a 900 lument, annyi kéne, nem?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 16:48  Hozzászólás  Válasz Imre (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   
Avatar

terra alapító
 
Mennyi ez a bizonyos élettartam? :D mert én úgy gondoltam, hogy 6-8 száz forintért ha kapok valamit, az már jó lehet, mégsem 1000 meg 1500 forintok.
Meglestem a lámpákat, annyit írnak hogy max 60w meg e27 foglalat oszt csókolom. Az egyikre írják, hogy csak halogén mehet bele, de hogy miért, nem tudom :D tippek?
Meg ugye minden helyiségbe egy izzó jut, hacsak nem veszek egy ilyen jópofa elosztót :lol: ilyet eddig itthon nem is láttam, igaz nem kerestem.
11 négyzetméteres konyhába ha egy izzót teszek, az milyen legyen? Az egyik konyhaszekrény alatt lesz egy lámpa még. Meg kéne kersnem a lumenes írásokat, mert már olyanra sem emlékszem, hány darab hány wattos hagyományos izzó volt egy-egy helyiségben, és az jó volt-e vagy sem.

Vagy ha annyit csinálok, hogy egy szobába beteszek 40, 60, meg 80 watt hagyományos izzókat, és megnézem nekem melyik jó, az jó közelítés lehet? :D

Köszi, akkor ezek szerint az olcsótól nem kell félni, vagy ha csak ennyi, rendelek többet. Tesztelik ezeket, vagy előferdülhet hogy eleve gyári hibásat kapok? Kínába visszaküldeni gondolom nem éri meg :D

szerk.: egyébként nem nézegettem konkrétan, csak betettem néhányat, hogy mik vannak :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.10. 10:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   178   


---
 
Én az utolsót választanám (2835 led) azok közül amiket betettél. Ez elsősorban a led típus miatt, mivel az 5050 ledtől kb. 20%-al erősebb fényt bocsát ki a 2835 led, ráadásul kevesebbet fogyaszt, illetve sokak szerint jobb az élettartalma. Magyarországon nagyon sok helyen a 2835 leddel szerelt égőket 2 év garanciával adják. Másodsorban hohfashion árulja és tőle sokszor vásároltam. Egy kisebb cég, eddig nekem tökéletesen megbízhatóak voltak. Kb. 25-30 led égőt vettem már tőlük 4 tételben. Persze érdemes még nézegetni az ebay-on, hátha jobb ajánlatot talász.
Alábbi oldalon van összehasonlító lista, hogy melyik milyen erősségű fényt bocsát ki (lumen). Innen válaszd ki neked mi kellene
[url]http://leddiszkont.hu/led-szalag-28355730-extra-fenyu/led-szalag-60-ledm-2835-chip-1288-lumen-hideg-feher-extra-eros-fenyero-kivitelezoknek-life-light-led-2-ev-garancia/LLSZ2835CW/adatlap.html[/url]

Én általában saját magamnak úgy szoktam venni, hogy a 5050, 2835, 5630, 5730 ledek teljesítményét (w számát) 8-10x szorzom fel. Azt találtam megfelelőnek. Tehát mondjuk egy 50 w-os halogén spotlámpa helyett 5 w-ost tettem be. Konyhába, ahol 4 db 75 w-os égő volt, 4 db. 10 w-os led égőt tettem be. Erősebb jóval, mint a 4 db. 75 w-os hagyományos égő. De asszony a konyhába szereti az erős fényt.
 


  2015.02.09. 20:39  Hozzászólás
  •   177   
Avatar

terra alapító
 
No emberek :D jó árú kompakt fénycső márkát, amit e-bay-en tudok beszerezni, tud valaki mondani?
Kirámolták a Baumaxot, csak a drága cuccok maradtak ott, valamit meg máshol sokkal jobb áron vettünk :D
Mi maradt még ott? Izzók, minden mennyiségben :lol: 1000 forint helyett 600-ért drága a magyarnak az energiatakarékos, minden más jobban kellett, talán még a barkács apróságok maradtak meg a járólapok :D
Szóval kéne valami konkrét, Kínából rendelhető márka - amúgy is ott készül még a német márka is, nem? -.
Szükséges szétbontani, pl. lépcső alatti szekrénybe ahol alig van használva, wc, fürdő, szobák? 15-17-19 négyzetméteres szobákba hány watt kell, hogy lássunk is, de ne világítson agyon mint a vaku? :D
3 négyzetméter lépcsőhöz, kis nappali kis konyha? A hagyományos izzó méretnél maradjunk ha kérhetném :P
Hány watt és hány lumen legyen, írjak még négyzetmétereket?

Belevesztem, vannak ezek:
http://www.ebay.com/itm/1-5-10-20pcs-E2 ... 417a8d07fd

http://www.ebay.com/itm/B22-B15-E27-E14 ... 3ce68eac88

http://www.ebay.com/itm/1000-AC-110v-10 ... 58a29143d5

http://www.ebay.com/itm/E27-3W-5W-7W-9W ... 338dbca094

A bőség zavara, szerencsére ár szerint növekvőbe nem lehet tenni annyi féle van minden fajtából, meg van vagy 12 oldal :D

Ne, ránéztem a márkás darabokra, 5-6 ezertől indul, akkor inkább már a baumaxba vissza XD
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.02. 17:48  Hozzászólás  Válasz csiga (175) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   
Avatar

terra alapító
 
Még bent van, épp azért reménykedem :D

Mostanában gyilkolom a hosszabbítókat, először a hegggesztőgépet tekertem fel csutkára, megnyiffantott egyet. Utána az olajradiátorral nyírtam ki egyet, szabályos bekapcsolási módszerrel. De ott már a konyektor sem működik, a hosszabító meg csak villant egyet :D nem baj, jön a villanyszerelő, majd meglesi :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.01. 22:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   
Avatar

---
 
Ajjaj.

A villanyos gépek füsttel működnek. Ha az kiment belőle... :lol:
 


  2015.01.28. 17:30  Hozzászólás
  •   174   
Avatar

terra alapító
 
Mesterek, ha a vellanyos láncfűrész alapjáraton búg egy kicsit, majd kihúzom, és füstölög, de nem égett nyák szaga van, akkor ugye csak a por pörkölődött meg? :D reméljük nagyobb volt a füstje mint a lángja :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.15. 16:00  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   
Avatar

terra alapító
 
Nem szereti :) úgyis én fogok mosogatni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.14. 19:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

terra alapító
 
Ezt majd a vellanyszerelő megoldja :D de lerendeztük a zasszonnyal, én kezdtem:
- Nem fogok látni mosogatásnál, nem kéne a csap fölé is egy lámpa?
- Minek, elég egy.
- De nem lesz elég fény, háttal állsz a lámpának.
- Nem kell, úgysem te fogsz mosogatni.
- Ja, persze...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.14. 19:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (169) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   
Avatar

terra alapító
 
Ja, én meg elfelejtettem válaszolni a múltkor. Szóval úgy szoktuk csinálni (így utólag) hogy a gyémántos maróval az előkészítő asztal egyik dugalja mellé marunk egy dobozhelyet egy kapcsolónak. A két dobozt a falban összefúrjuk, hogy a kapcsoló kapjon áramot. A dugalj csövét (ami felfelé megy) a felsős szekrény aljánál egy csavarhúzóval megkeressük, kilyukasszuk, és ott kihúzzuk a pultvilágítás kábelét.
 


  2015.01.14. 19:08  Hozzászólás
  •   169   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg, köszi, tetszetősek a konnektorok, megjött a csomag. Jó masszív, strapabírónak tűnnek. A kapcsolókért nem ástam le az aljára. A lámpának tényleg ritka hülye helyen van a kapcsolója... mondjuk ha jól rakom fel, és lesz a szekrény elején egy elég magas dísz deszka amire tudom csavarozni, akkor pont lefele áll a kapcsoló, meg hátra és lefele világít, úgy lenne a legjobb :D
Most már csak azon aggódhatok, hogy elég sokat takar-e a kettes konyektor, ránézésre is kisebb mint a mostaniak :D remélhetőleg csak egyszer fúrták át a csempét :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 21:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (167) hsz.-re     Olvasás  
  •   168   
Avatar

terra alapító
 
És ilyet sem adnak, mi? :D
http://bolthely.hu/elektroshop/id/02406 ... _Ultratech
És ezt a kapcsolósat hogy gondoltad? Egy konnektor, meg mellette egy kapcsoló amivel fel-le kapcsolgatom? Egy helyre nem fér el? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 21:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   167   
Avatar

terra alapító
 
Zsinór nincs. De még vezeték, sőt, kábel se. :-) Van amelyikhez adnak egy stekkeres tyúkbelet, de nem túl hosszút, kb 1m.
 


  2015.01.06. 21:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (165) hsz.-re     Olvasás  
  •   166   
Avatar

terra alapító
 
Kimaradt, ezeknek milyen hosszú a zsinórjuk, dugó azért van rajt? :D vagy aki beköti maga vágja hozzá a mazzagot?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 21:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, akkor innentől a zasszony majd megmondja hová szeretné :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 21:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   
Avatar

terra alapító
 
Ahol van pult, ott van dugalj is, mert a robotgépet valahova be kell gyukni. Ha nincs, akkor kell csinálni. És akkor már lehet mellé tenni egy kapcsolót is, hogy ne keljen a gyári kapcsolóját babrálni állandóan. A 18W-os ~60cm hosszú. Ez egy 90cm széles pultot szépen megvilágít.
 


  2015.01.06. 21:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (161) hsz.-re     Olvasás  
  •   163   
Avatar

terra alapító
 
És a pult világítást hogy kötöm be? Konnektor lenne neki, három-négy méterre... vagy mehet az új fázisra a kombi tűzhely mellé. Hány w-os kell?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (161) hsz.-re     Olvasás  
  •   162   
Avatar

terra alapító
 
Fürdőbe nem ezt gondoltam, oda van speckó fűrdőbe való. Csak nem tudom, mennyire fog látszódni a felső szekrény alján :D melyik kell oda, 10-18-30 wattos közül?
Energiatakarékos neoncsöveket hogy jelölik? Ha pl. 30w-os az már annak számít?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:13  Hozzászólás  Válasz tgwh (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   
Avatar

terra alapító
 
Ezek teljesen jók, konyhába pultvilágításnak. Fürdőbe szerintem gáz. Nem bonyolítsd túl a szobákba se, a szempont az legyen hogy legyen nagy, bármilyen izzó belemenjen.
 


  2015.01.06. 20:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (159) hsz.-re     Olvasás  
  •   160   
Avatar

terra alapító
 
Csak addig kéne, amíg a festő dolgozik. Utána menne a helyére egy lámpa. Gondolom úgyis oda csavarja az egy szem égőt ahol épp fest :D

Linkelem így:
http://bolthely.hu/elektroshop/fokat/4f ... f3_Belteri
Szekrény felső része alá kéne valami, egy-két darab. Meg ugye a fürdő, de lehet oda ilyen tökrös szekrénnyel egybeépített kéne. De azon kívül egy különálló is, szóval mindegy.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 20:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   
Avatar

terra alapító
 
Linkeld a lámpát. E27-es foglalatból ne porcelánt vegyél, semmi értelme. Normál műanyag foglalat és 26w kompaktfénycső. Kisebb helyiségekbe 20W.

Amúgy a tescoban most van valami globo márkajelzésű led izzó, 2db-ot vettem, elég jó fénye van.
 


  2015.01.06. 19:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   158   
Avatar

terra alapító
 
Van pl. ahol 15-20 ezer forint felett ingyenes a kiszállítás :D

szerk.: ezek a Vito xW Ty lámpák milyenek? :D nézegetek mit vannak még, amik kellenek. Apróságok pl. e27 foglalat, kb. festés idejére kell, a 100 forintos abból jó, valami kerámia :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 19:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   
Avatar

terra alapító
 
Ami azt illeti, találtam egy webáruházat, ahol neked fizetnek ha vásárolsz, termékenként 1000 ft-ot, és villamossági termékek esetén nem csak a kiszállítás, de a felszerelés is ingyenes. :lol:
 


  2015.01.06. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (155) hsz.-re     Olvasás  
  •   156   
Avatar

terra alapító
 
Viszont lehet hogy a konyhában cariva kettes dugaljok vannak, három db... azok meg nincsenek rossz állapotban...
Lehet fotózok párat :D

De ha egy 20asból ilyen szép lesz, akkor a niloé a befutó, majd megnézzük élőben is, köszi.

Van olcsóbb XD de ha tudsz olyant aki ingyen kiszállítja az olcsóbb :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 18:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   
Avatar

terra alapító
 
A kettes dugaljhoz nem kell keret. Akkor kell 2-es keret, ha két dugalj soroló keretben van egymás mellett, soroló dobozban. De neked nem hiszem hogy van ilyen. Sokszor van hogy a kerettel együtt vannak dugaljak kapcsolók. Ha a carivához ragaszkodsz, keresgélj még.
 


  2015.01.06. 18:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (153) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, a kettes dugaljhoz akkor keret nem kell? Ez a Niloé még jól is néz ki :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 18:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   
Avatar

terra alapító
 
Na szóval. 3 olcsó tipust ajánlottam, ezek mindegyike alkalmas a használatra. Nem kerestem sokat, gyakorlatilag az első találatot néztem, szóval ettől akár olcsóbbat is találhatsz.
Niloe.jpg
Anya.jpg
Cariva.jpg
 


  2015.01.06. 15:00  Hozzászólás  Válasz Imre (151) hsz.-re     Olvasás  
  •   152   
Avatar

terra alapító
 
A helyi bolt sokszor olcsóbb mint a net vagy a nagyobb boltok. Persze, ott is futok egy kört, de sok reményt nem fűzök hozzá.
Mondjuk ha belegondol az ember, a legtöbb helyen egész szép haszonkulccsal dolgoznak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 14:53  Hozzászólás
  •   151   


---
 
Én itt találtam legolcsóbbnak. Ha jól számoltam 22500 az egész a keretekkel együtt, de 2500 a kiszállítás. [url]http://villanyszakuzlet.hu/category.php?id_category=79[/url]
Nekem 3 éve 58000 Ft. volt, de nekem 45 konnektor, 18 kapcsoló (csillár, sima, váltók vegyesen) 8 kismegszakító 2 dobozzal, 500 m vezeték, csövek és ugye gipszkarton és sima hagyományos dobozok kellettek. Nem emlékszem mi volt még benne, lehet abban volt a cin és a szigetelőszalagok is. Én a helyedben első körben megnézném a helyi boltokat és egyezkedni próbálnák velük. Most már az árakat nagyjából ismerheted a netről, így van viszonyítási alapod. Ősszel vettem 500 Ft/m2-ért csempéket a nyárikonyhába. Itt is megalkudtam árlista nélkül a bolttal. Kevés a vásárló bizonyos dolgokban hajlandóak engedni. Makita akkus fúrót is vettem újat a makita szaküzletve úgy, hogy 10000 Ft-ot elengedtek, igaz a főnököt felhívták telón és az egyezett bele.
 


  2015.01.05. 22:33  Hozzászólás  Válasz Imre (149) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   
Avatar

terra alapító
 
Ha az öreg árgépe kihozza occóra, akkor úgyis megy a Cariva :D
Csak nehogy az legyen hogy 18 ezer + 4 helyről 2-2 ezer a postaköltség :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 22:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   


---
 
Mert éppen elfogyott. De most is azt mondom érdemes a márkásat megvenni, mert az olcsó 1-2 év után szétesik, eltörik az érintkező, érintkezési hibás lesz, beég, stb.
 




  2015.01.05. 22:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
Linket bitte kérem :D a listát tudod, nem? :D
6 sima kapcs 4 váltó 2 csillár 13 egyes dugalj 6 kettes dugalj :D
dánke
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.05. 22:20  Hozzászólás  Válasz Imre (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   
Avatar

terra alapító
 
Ebből meg dugalj nincsen...
Gondolom előbb le kéne szednem mindet hogy lássam a kettes dugaljak helyére mehet-e egyes, vagy muszáj kettes...
Izé, főkapcsolót lehúzzam?? :P :P :P :lol: :-D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 22:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (143) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   


---
 
Ez belefér, de a helyedben vennék mindenből 1-2 db plusszot, ha valamelyik tönkre megy ugyanolyat tudjál helyette bele rakni.
[url]http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/4989[/url]
 


  2015.01.05. 22:00  Hozzászólás  Válasz gergerg (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
Ezek marha drágák... 30 db vegyesen biztos nem jön ki egy huszasból...
Még olcsón is 25 ezer... de a kettesek látom úgy vannak hogy két egyes :D akkor pár kettest lehet ki lehet iktatni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 21:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   


---
 
Nekem akkor megérte. Nagyon sok mindent vásárolok a netről. Pl. az összes led égőt, ledtrafót, ledszalagokat Kínából és Hong kong-ból rendeltem. Töredéke az itteni áraknak! Van amit Angliából rendeltem. Páraelszívót lengyelektől. De 2 fűrészgépet vettem tavaly az Emag-on is, azt ugye a románoktól szállították. Győrben végig jártam az összes boltot és 10000 felett voltak a normális marókések, Debrecenből rendeltem meg az ottani bosch szaküzletből féláron (kb 3 éve). Szállítási költséggel együtt is alig volt több, mint a félár. Szóval általában elsőre a netet nézem elsőre én is.
 


  2015.01.05. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   
Avatar

terra alapító
 
Ha passzentos, nem kell gipsz :) tudod, cuppanjon mint a mutatóújjad a sörösüvegből kifele :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.05. 21:43  Hozzászólás  Válasz andras (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   
Avatar

---
 
Úgy szokták mondani: "az első házat az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadikat magadnak építed"
Ennyit a tapasztalat szerzésről. Ma már egy kicsit másképp vezetném :(
 


  2015.01.05. 21:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (136) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   
Avatar

---
 
Nekem is van :P , pedig nem vagyok villanyszerelő.
A manzárdot én drótoztam be, ha leég a házam, tudjátok, hogy mitől van. ;-)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég