Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Villanyszerelés, világítás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.09.10. 16:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   

Na, jó! Belevesszük majd azt is valahogy a Duna vízállása melletti oszlopba! Jó lesz így?

2014.09.10. 15:44  Hozzászólás  Válasz tp329 (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   

Glifo majd megmondja hogy kell táblázatot csinálni a hsz-ba, valahogy ő megoldotta :D utána csinálhatsz táblázatot.
Pedig a rezsicsökkentést is bele kell valahogy kalkulálni, mert nem tudom megállnak-e 20 évig a csökkentett árak :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2014.09.10. 14:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   

Oszt mé nem? :D
Csak tessék kivárni, erőben, egészségben!

Arra gondoltam, csinálok egy táblázatot, mit kéne figyelembe venni (szerintem), ezt megbeszéljük és beárazzuk közösen és utána ámulunk az eredményen!
Csak most munka van! :cry:

2014.09.09. 23:21  Hozzászólás  Válasz tp329 (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   

Én kíváncsivagyok. Azért 20 éves megtérülés ugye érthetően nem érdekelne. :(

2014.09.09. 21:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   

Műszaki alapon gondoltam, politika mentesen! Ha úgy is érdekel folytathatjuk! Nagy kezdeti beruházás, fogyasztási szokástól függő, de ha a technikai fejlődést is beszámítjuk mindenképp kétséges megtérülés. Kb. erre tippelek.

2014.09.09. 20:50  Hozzászólás  Válasz tp329 (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   

Mire tippelsz? Úgy is meg kéne ám nézni, hogy mennyit fogyaszt rezsicsökkentéssel, meg anélkül :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2014.09.09. 20:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   

Ha van kedved csinálhatunk egy gazdaságossági számítást, kíváncsi lennék, mi jön ki! Akár több verzióra is!

2014.09.09. 20:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   

Nem vibrál az, jó is, csak gondoltam spórolok vele. Meg jó régi, van vagy 30 éve, hogy felszereltem. Azóta csak haladt tán előre a világítástechnika, hát én se akarnék lemaradni. :-)
Az az elektronikus előtétű kevesebbet fogyasztana?

2014.09.09. 20:37  Hozzászólás  Válasz tp329 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   

Igazad van az átmérőt illetően. Az egyik még a régi vastagabb, a másik meg a néhány éve kicserélt vékonyabb.
A lumen adatot megjegyeztem, köszönöm.

2014.09.09. 20:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   

Nem lutri, de észnél kell vele lenni és a minőségnek ára van, talán túlzottan is, de ez már árképzés, marketing stb. téma

2014.09.09. 19:40  Hozzászólás  Válasz Ziza (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   

Ez így nem igaz! Lehet a LED-del is jó világítást csinálni, de a kicsavarom a körtét, becsavarom a LED-et ritkán végződik jól

2014.09.09. 18:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   

Nem. Ha már nagyon régi, akkor ki lehet cserélni új, elektronikus előtéttel működő fénycsöves lámpatestre, normális színhőmérséklettel. Az nem fog vibrálni, legalábbis a régihez képest, nem fogy egy vagyonba kerülni, és kiszámíthatóan jó fénye lesz. A ledes meg nagyon nagy lutri.

2014.09.09. 18:22  Hozzászólás
  •   66   

És kezdődik a nagy led-kompakt vita :D

2014.09.09. 18:21  Hozzászólás  Válasz Alibá (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   

Annyit még hozzátennék, a LED nem fog olyan homogén megvilágítást adni, mint a fénycső.

2014.09.09. 15:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   

Biztos 40 W-os? Ha 38mm az átmérője akkor igen, ha 28 mm, akkor 36W, de ez csak a pontosság kedvéért.
40W esetén 2*2800lm (lumen) a fényáram, 36W esetén 2*3300lm
A LED fényforrásoknál is megadják a fényáramot, (ha nem, akkor azt inkább ne vedd meg), ezzel lehet számolni, persze a végeredményt, hogy milyen világos lesz, még sok tényező befolyásolja, de a fényáram az alap!

2014.09.08. 23:14  Hozzászólás
  •   63   

A konyhában a plafonra felszerelt két 40 W-os neoncső adja a világítást. Érdemes kicserélnem LED-esre? Hány W LED kell, hogy ugyanolyan világos legyen?

2014.08.29. 13:46  Hozzászólás  Válasz kisveréb (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   

Valószinű hogy a talpérintkezőn lévő forrasztás kisebb, és nem ér be a foglalatba. Áramtalanítás után, a foglalat talpérintkezőjét kicsit kijjebb lehet görbíteni egy csavarhúzóval. Vagy valakit aki tud forrasztani, meg lehet kérni hogy forrasszon egy nagyobb pöttyöt az izzóra.

2014.08.29. 12:48  Hozzászólás
  •   61   

Mostmár tanácstalan vagyok. Lehet, hogy megfogadom tp tanácsát és külön lámpát teszek a tüzhelyhez.
Vettem rendes régimódi gyertyégőt. Áramtalanítottam az elszívót, csipesszel kitekertem a beletört égő maradványait. Betettem a vásárolt égőt, áram alá helyeztem, semmi. Kicsavartam a foglalat külső karimáját, hogy jobban beférjen az égő, újra próbáltam, semmi.
Áttettem a még működő baloldali égőt a jobboldali foglalatba, égett a lámpa, tehát a foglalat Ok. A kiürült baloldaliba becsavartam az új égőt, nem világít. Kicsavartam, betettem egy éjszakai lámpába, az égő jó. Szóval miért nem égnek az új égők a régi foglalatban? Csak az eredeti spanyol égő működik. Méretre tökéletesen egyezik a régi fajta gyertyaégővel, ugyanannyi fordulat van a végén. Mégse égnek az új égők.

2014.08.21. 12:22  Hozzászólás  Válasz kisveréb (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   

Azért valami oka lehet, hogy az elszívókba izzólámpát raknak még mindig! :)
Én, a melegre tippelek (lásd korábbi szösszenetem).
Ha állandó világítás szükséges az elszívó körül, akkor külön lámpatestet jobbnak tartanék, akár az elszívó házára szerelve, de a fényforrást a meleg zónán kívűl tartva. Drága fényforrás esetén megtérülő beruházás lenne!

2014.08.19. 20:07  Hozzászólás  Válasz kisveréb (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   

Hát...mit is mondjak... szívesen meg csinálnám neked, de ugye nem laksz valami közel. Az a baj, hogy ha hívsz egy szakembert kicserélni a foglalatot.... nem lesz túl olcsó. Nem tudom felétek milyen árakon dolgoznak, de legalább 1 munkaóra, plusz kiszállás....
Azért ha sikerült az izzót kiszedni, arról szívesen megnéznék egy fotót. Esetleg megpróbálhatok neked egy kompaktfénycsövet átalakítani olyanra. Az elmegy postán is.

2014.08.19. 19:45  Hozzászólás  Válasz kisveréb (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   

Sikerült beletörnöm a csavargatással az égőt. Úgyhogy majd holnap folytatom a kísérletezést a beletört rész kivételére, az biztos, hogy áramtalanítás nélkül nem nyúlok hozzá többet. Aztán próbálok valami égőt szerezni. Vagy a másik megoldás, hogy szakembert hívok, aki az egész foglalatot kicseréli előbb.

2014.08.19. 19:28  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   

A KFG elsője elméletileg jó lenne (a most benne lévő 103-58-38-38). De ilyen alakú volt amit vettem, itt sincs olyan mérőszám ami azt mutatná, hogy hol éri el az égő a legnagyobb vastagságát az aljához képest. Túl hamar elkezd pocakosodni az üveg a kapható égőknél, nem lehet teljesen becsavarni érintkezésig. Most a benne lévő égőből pontosan egy centiméter az üvegből is a foglalatba bemegy. Lehet, hogy a foglalatot kellene kicserélni először, elképzelhető, hogy sose találok itthon belevaló égőt még hagyományosat se, ez még az eredeti spanyol. Kellett nekem Cata elszívó, már amikor vettük, gyanakodva néztem az égőket, de hát nagyon kedvezményes volt....

2014.08.19. 17:46  Hozzászólás  Válasz kisveréb (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   

Nézd meg ezeket! Ha máshogy nem, vedd ki azt ami most benne van, és úgy hasonlítsd a méreteket.
https://www.somogyi.hu/cikkccs/cikkdoku ... _03_01.pdf

2014.08.19. 13:45  Hozzászólás  Válasz kisveréb (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   

Megpróbálkoztam, de a telefonos képen semmi sem látszik.
Van egy fémlapon vágva egy 38*5 cm-es nyílás, azon keresztül kell a két égőt betenni, becsavarni. Az égők helyén az előbbi fémlap fölött kb 5 cm-el van egy újabb fémlap, középen a két foglalat, két oldalon két 8*5(?) cm-es hely kivágva az égőknek. Ebbe visítva befért az említett led égő, de a foglalat nem engedte, hogy teljesen becsavarjam érintkezésig. A hagyományos gyertyaégő bemegy, mert karcsúbb anyaka.

2014.08.19. 13:28  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   

Lefényképezhetném, ha nem hagytuk volna el a fényképezőgépet :( Remélem meglesz ősszel, ha újra arra járunk. A telefonommal meg az a gond, hogy nem ismeri fel a számítógép, hiába dugom össze. A gond nemcsak a lukak hossza, hanem a szélessége is. De majd megpróbálok valamit kiötleni képalkotás címén, apjuknak komolyabb telefonja van, hátha azzal megy majd.

2014.08.19. 10:03  Hozzászólás  Válasz tp329 (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   

Miért ne lennének alkalmasak? Nyitott lámpatestek bakelit foglalattal. A vezetékek nem régiek, a kapcsolók, lámpák minőségibb fajtából vannak, a hálózatot nem önjelölt villanyszerelő csinálta szóval a feltételek adottak a normális működéshez. Kompakt fénycsőből még soha nem volt gond a tescos 300 Ft-osat leszámítva, de az érthető okokból adta fel a harcot idő előtt.

2014.08.18. 21:14  Hozzászólás  Válasz kisveréb (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   

Lefényképezhetnéd a helyét!

2014.08.18. 20:53  Hozzászólás  Válasz kisveréb (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   

Van olyan kicsi kompakt ami belemegy. Kb. 7 centi az egész, ha gondolod lemérem, de max azt tudom megnézni mi van ráírva, a doboza nincs meg...

2014.08.18. 20:38  Hozzászólás
  •   50   

Ez a "mi fér be a lámpába" nekem most komolygondot okozott. A pár éves konyhai elszívónkban 2 db hagyományos gyertyaégő van, 40-esek. Szűk a hely, kompakt nem fér bele. Szinte állandóan ég ha a konyhában vagyunk. Gondoltam egyet, rendeltem két ledes égőt olyan helyről, ahonnan már korábban is. Nem fér bele. Addig csavarom amíg lehet, nem ég. Gyertyaégő, de a nyakánál sokkal pocakosabb, mint a hagyományos. NEm tudom szétbarmoltassam-e az elszívót vasmunkához értő ismerőssel? Most mindenesetre az égőket betettem a konyhai mennyezeti lámpába, az is sokat ég. De ha találnék valami megoldást, vennék bele inkább kompaktot vagy ledet. Rendelve ezek a led égők fele annyiba kerülnek, mint a boltban. Persze biztoan kínai.

2014.08.18. 19:30  Hozzászólás  Válasz Rhéman (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   

Hát.... amelyik 220V-ra tervezi az izzóját, azt a céget messze el kell kerülni. Évtizedekkel ezelőtt is 250V volt a névleges.

2014.08.18. 19:26  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   

Sajnos leginkább az dönti el, hogy milyen világítást alkalmazok, hogy mi fér bele a burába. Na, meg, hogy mit lehet kapni.

Az is gond, hogy egyesek 220 voltra készítik, a hálózat meg 230-235 volt.

2014.08.18. 19:18  Hozzászólás  Válasz Rhéman (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   

Igen, de ez nem volt nagy durranás, ha a vizsgálatban egy párévvel ezelőtti dip led volt, meg egy legújabb fejlesztésű cree led.

2014.08.18. 19:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   

Akkor legközelebb a GE-t próbáld ki. Mégis csak az Edison cége. :-)
A ledeknél pont itt van a bibi. A hidegfehér ledek sokkal nagyobb lumen értékkel bírnak mint a melegfehérek. A ledek lumen értékét lehet úgy növelni, hogy növelik a rajta áthajtott áram nagyságát, ez viszont élettartam csökkenéssel jár. És akkor még a színvisszaadásról ne is beszéljünk. Nekem is van itthon mindenféle ledem, ezekkel dolgozok, de messze nem tudja pótolni a kompaktot. Ha a kompaktból jót fogsz ki, sokkal jobb. Persze létezik jó led, csak az meg sosem térül meg. (kompakthoz viszonyítva. Érdemes nézni a termékeknél, a W/lumen értéket.

2014.08.18. 18:19  Hozzászólás  Válasz Rhéman (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   

Valami olyasmit olvastam, hogy az elmúlt néhány évben az 1 watt teljesítménnyel elért fény kibocsájtás a ledeknél meg nőtt a 2-3 szorosára. A kezdetben bizonytalan élettartalmú Kínai gyártmányok minősége is sokat javult.

Olyan ez. mint a Japán kocsik minősége régen, és most.

2014.08.18. 18:09  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   

Kb. egy éve.

Nem azonos a fényerejük. A ledek kisebbek, és vakitó fehérek, ezért nem cseréltem mindegyiket ledre.

Az árakra nem emlékszem, és a gyártóra sem. A kompakt fénycsövek, ha jól emlékszem Philips gyártmányú E14- es foglalatú gyertyák. A ledek is gyertyák.

2014.08.18. 18:02  Hozzászólás
  •   43   

Összefoglalhatjuk úgy is, a led a JÖVŐ világítása.

2014.08.18. 18:01  Hozzászólás  Válasz Rhéman (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   

Mióta vannak ott a ledek és kompaktok?
Azonos fényerejűek?
Mennyiért vetted őket?
Milyen márkajelzésűek?

2014.08.18. 17:58  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   

Van egy csillárunk. A "felső" sorában 4 LED, az "alsó2 sorában 8 kompakt fénycső világit. A fénycsövek felét már ki kellett cserélni, a LED-ek még mind jók.

Persze, ha szerinted a LED nem jó, akkor biztos úgy van, kár vitatni. :lol:

2014.08.18. 17:51  Hozzászólás  Válasz kisveréb (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   

:-) Kb ugyan az, ami a telefon töltőjében, ami az ágy melletti dugaljban pihen egész éjjel. Vagy mint azokban a lémpákban amik irodákat világítanak napi 8 órában. Vagy ami a tv-ben, vagy a monitorban.

2014.08.18. 17:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   

Ez jó eséllyel egy túlhajtott led, meghatározhatatlan élettartammal.

2014.08.18. 17:25  Hozzászólás  Válasz tp329 (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   

Az lehet, de időszerű lenne lecserélni a teljes vellanyos hálózatot is, akkor meg már kell konyektortól elkezdve a búrán át minden...
Bár lehet tényleg a legegyszerűbb az energiatakarékos kompakt fénycső lenne, max ha normális ledek lesznek, át lehet építeni az egészet újból pár év múlva :?

2014.08.18. 16:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   

Meg lesz az az 50-es, hidd el, csak az nem lakossági kategória (még). Bár már ez sem igaz teljesen.
Ahol évi 4-5000 óra üzemidőt kell lenyomni, ott mások a viszonyok.
Azért abba most nem mennék bele, hogy milyen bizbaszoktól világít egy LED :lol: .
Maradjunk a lakosságnak szánt, kicsavarom a jó öreg izzót és becsavarom a jó drága LED-et (de írhatok akár kompakt fénycsövet is) kivitelnél.
A LED érzékeny a környezeti hőmérsékletre, nem arra amit te érzel, hanem arra, ami körülötte a lámpatestben kialakul, emiatt nagyon nem mindegy, hogy milyen lámpatestbe kerül be szerencsétlen. Ha az lámpatested jól szellőző konstrukció és a hálózat egyéb paraméterei rendben vannak, akkor valószínűleg nem lesz gond.
Ellenkező esetben már pár fok környezeti hőmérséklet emelkedés is markánsan csökkentheti az élettartamot, mivel négyzetes az összefüggés, ha jól emlékszem!

LED-re nem tudom, de pl. lineáris fénycsőnek 25-30 fok között van az otimális környezeti hőmérséklete (kb. ide lehet tenni a kompakt fénycsoöveket is). Belegondolsz, télen egy 25 fokra fűtött szobában pár óra üzemmel egy zárt lámpatestben simán túlfűtheti magát. Ebből te annyit veszel észre, hogy a "beígért" 10000 óra helyett "csak" 2000-et fog üzemelni (otthoni, nem túl strapás használatnál ez is 1-2 év). Akkor veszel egy másikat és kinyírod azt is és anyázol, hogy becsaptak, pedig nem...... Persze illene felhívni a figyelmet ezekre a dolgokra, mert így a gazdaságossági számítások igen csak messze vannak a valóságtól.
Az is igaz, ha valaki a lámpatestjeit is lecseréli + bevásárol modern LED-ekből, ami ma kb. addig modern, amíg haza viszed a boltból, de akkor is csak úgy, ha sietsz, olyan fokú a fejlesztés, akkor már elég húzús modernizációs költség jöhet ki, amit nem biztos, hogy bevállalsz és a LED a polcon marad. Lehet tovább gondolkodni...
Apropó!
Amikor a jó öreg villanykörte méretét lecsökkentették pár éve, ugyan ez játszódott le, voltak lámpatestek, amelyek sorra nyírták ki az "új" izzókat.

2014.08.18. 15:00  Hozzászólás  Válasz tp329 (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   

Azaz 50 ezernek mondják :D voltak gyártók, akik ezt gyorsan levitték 20 ezerre, lehet rájöttek valamire :D

Hogy is van ez, hogy nem minden lámpába jó a led? Én annyit hallottam, hogy valami külső bizbasz kell neki, hogy ne villogjon...

Öreg, miért kompakt? :D Mozgásérzékelővel vigyázni, közintézményben beszerelték a wc bejárata fölé, a budiban meg aztán mozgolódhatsz, akkor sem vesz észre :lol:

2014.08.18. 13:36  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   

És mielőtt eme nem éppen pozitív véleményed kialakult a LED-ekről, a mögöttes hálózatot is felülvizsgáltad? Rendben van? Lámpatestek alkalmasak LED fényforás optimális üzemeltetésére?
Ha már "mindenfélét" kipróbáltál és mind rossz, nem gondoltál rá, hogy nem a LED-ben van a hiba?

Amúgy már 50 000 óra élettartam körüli LED-eket gyártanak.

2014.08.18. 13:33  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   

Néz meg például ezt  . Házhoz szállítva kevesebb mint 1000 forint egy 7 wattos LED.

A kompakt fénycsövek drágábbak, és kétszer annyit fogyasztanak. Van egy bemelegedési idő, bár dolgoznak, hogy ezt lerövidítsék.

2014.08.18. 13:21  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   

Csakhogy éjjeli lámpának, íróasztallámpának, ahol közel vagy az égőhöz nem ajánlják a kompaktot a benne lévő szerkezet miatt Nem vagyok képben, hogy mi van benne, milyen rossz hatással van, de ennyit megjegyeztem.

2014.08.17. 21:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   

Mondtam, mindenhova kompakt. Nekem a gyerekek miatt mozgásérzékelő vezérli a wc-ben a kompaktot 2 éve, kb 3 percre van állítva. Kutya baja, pedig van hogy újrakapcsol.

2014.08.17. 21:33  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   

Oké. Halljuk mi a jó a wc-be, mi a fürdőbe, mi a nappaliba, mi a konyhába? :D

2014.08.17. 21:11  Hozzászólás  Válasz Rhéman (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   

Rendben. Vegyük sorra. Mi az ahol sokat kapcsolsz? Wc? Alap esetben egy 4 fős család kb 4-5 alkalommal /fő használja a wc-t. Ebből van 4 10 perces, és 9-12 3 perces használat. Ez napi 1 óra. Ezek nem számítanak gyakori kapcsolásnak. ellenben ki lehet számolni a megtérülést egy 60W-os normál, és egy 15w-os kompakt között.

Led. Nagyon egyszerű. Ami olcsó és jó fényt ad, az előbb romlik el, mit egy kompakt. Az ok egyszerű. A ledek nagyon tartósak, csakhogy egy ledes izzó nem egyenlő a leddel. A ledes izzó gyártása során, próbálják a legnagyobb fényteljesítményt kihozni a ledekből, ami jelentősen csökkenti az élettartamot. A részletekbe most nem mennék bele hogy miért. Egy jó minőségű, megfelelő fényerejű, tartós led izzó, többe kelrül mint a amennyi a teljes élettartam alatt a megtérülés a kompakttal szemben.
Nagyon sok ilyennel találkozok, úri huncutság.
A hagyományos izzó a múlté. Arról beszélni is kár. A halogéneket mi csak hősugárzónak hívjuk, nem véletlenül.

A kompaktos rossz tapasztalatok, nem jelentik azt, hogy a kompakt rossz, csak a megfelelő fajtát kell venni belőle.

2014.08.17. 20:51  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   

Szvsz.

Ahol sokszor kapcsolsz, és rövid idei ég, oda hagyományos.

Ahol egy kapcsolás után hosszú ideig ég, kompakt fénycső.

Ha hozzájutsz megfelelő színű, és fényerejű tartós LED-hez, akkor mindenhova azt. Nem belföldi LED-re gondolok, mert az drága, és nem elég a teljesítménye.

ElőzőKövetkező