Villanyszerelés, világítás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.08.18. 16:25  Hozzászólás  Válasz tp329 (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Az lehet, de időszerű lenne lecserélni a teljes vellanyos hálózatot is, akkor meg már kell konyektortól elkezdve a búrán át minden...
Bár lehet tényleg a legegyszerűbb az energiatakarékos kompakt fénycső lenne, max ha normális ledek lesznek, át lehet építeni az egészet újból pár év múlva :?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.18. 15:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


terra alapító
 
Meg lesz az az 50-es, hidd el, csak az nem lakossági kategória (még). Bár már ez sem igaz teljesen.
Ahol évi 4-5000 óra üzemidőt kell lenyomni, ott mások a viszonyok.
Azért abba most nem mennék bele, hogy milyen bizbaszoktól világít egy LED :lol: .
Maradjunk a lakosságnak szánt, kicsavarom a jó öreg izzót és becsavarom a jó drága LED-et (de írhatok akár kompakt fénycsövet is) kivitelnél.
A LED érzékeny a környezeti hőmérsékletre, nem arra amit te érzel, hanem arra, ami körülötte a lámpatestben kialakul, emiatt nagyon nem mindegy, hogy milyen lámpatestbe kerül be szerencsétlen. Ha az lámpatested jól szellőző konstrukció és a hálózat egyéb paraméterei rendben vannak, akkor valószínűleg nem lesz gond.
Ellenkező esetben már pár fok környezeti hőmérséklet emelkedés is markánsan csökkentheti az élettartamot, mivel négyzetes az összefüggés, ha jól emlékszem!

LED-re nem tudom, de pl. lineáris fénycsőnek 25-30 fok között van az otimális környezeti hőmérséklete (kb. ide lehet tenni a kompakt fénycsoöveket is). Belegondolsz, télen egy 25 fokra fűtött szobában pár óra üzemmel egy zárt lámpatestben simán túlfűtheti magát. Ebből te annyit veszel észre, hogy a "beígért" 10000 óra helyett "csak" 2000-et fog üzemelni (otthoni, nem túl strapás használatnál ez is 1-2 év). Akkor veszel egy másikat és kinyírod azt is és anyázol, hogy becsaptak, pedig nem...... Persze illene felhívni a figyelmet ezekre a dolgokra, mert így a gazdaságossági számítások igen csak messze vannak a valóságtól.
Az is igaz, ha valaki a lámpatestjeit is lecseréli + bevásárol modern LED-ekből, ami ma kb. addig modern, amíg haza viszed a boltból, de akkor is csak úgy, ha sietsz, olyan fokú a fejlesztés, akkor már elég húzús modernizációs költség jöhet ki, amit nem biztos, hogy bevállalsz és a LED a polcon marad. Lehet tovább gondolkodni...
Apropó!
Amikor a jó öreg villanykörte méretét lecsökkentették pár éve, ugyan ez játszódott le, voltak lámpatestek, amelyek sorra nyírták ki az "új" izzókat.
 


  2014.08.18. 14:00  Hozzászólás  Válasz tp329 (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Azaz 50 ezernek mondják :D voltak gyártók, akik ezt gyorsan levitték 20 ezerre, lehet rájöttek valamire :D

Hogy is van ez, hogy nem minden lámpába jó a led? Én annyit hallottam, hogy valami külső bizbasz kell neki, hogy ne villogjon...

Öreg, miért kompakt? :D Mozgásérzékelővel vigyázni, közintézményben beszerelték a wc bejárata fölé, a budiban meg aztán mozgolódhatsz, akkor sem vesz észre :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.18. 12:36  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   


terra alapító
 
És mielőtt eme nem éppen pozitív véleményed kialakult a LED-ekről, a mögöttes hálózatot is felülvizsgáltad? Rendben van? Lámpatestek alkalmasak LED fényforás optimális üzemeltetésére?
Ha már "mindenfélét" kipróbáltál és mind rossz, nem gondoltál rá, hogy nem a LED-ben van a hiba?

Amúgy már 50 000 óra élettartam körüli LED-eket gyártanak.
 


  2014.08.18. 12:33  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Néz meg például ezt  . Házhoz szállítva kevesebb mint 1000 forint egy 7 wattos LED.

A kompakt fénycsövek drágábbak, és kétszer annyit fogyasztanak. Van egy bemelegedési idő, bár dolgoznak, hogy ezt lerövidítsék.
 


  2014.08.18. 12:21  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Csakhogy éjjeli lámpának, íróasztallámpának, ahol közel vagy az égőhöz nem ajánlják a kompaktot a benne lévő szerkezet miatt Nem vagyok képben, hogy mi van benne, milyen rossz hatással van, de ennyit megjegyeztem.
 


  2014.08.17. 20:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Mondtam, mindenhova kompakt. Nekem a gyerekek miatt mozgásérzékelő vezérli a wc-ben a kompaktot 2 éve, kb 3 percre van állítva. Kutya baja, pedig van hogy újrakapcsol.
 


  2014.08.17. 20:33  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Oké. Halljuk mi a jó a wc-be, mi a fürdőbe, mi a nappaliba, mi a konyhába? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 20:11  Hozzászólás  Válasz Rhéman (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Rendben. Vegyük sorra. Mi az ahol sokat kapcsolsz? Wc? Alap esetben egy 4 fős család kb 4-5 alkalommal /fő használja a wc-t. Ebből van 4 10 perces, és 9-12 3 perces használat. Ez napi 1 óra. Ezek nem számítanak gyakori kapcsolásnak. ellenben ki lehet számolni a megtérülést egy 60W-os normál, és egy 15w-os kompakt között.

Led. Nagyon egyszerű. Ami olcsó és jó fényt ad, az előbb romlik el, mit egy kompakt. Az ok egyszerű. A ledek nagyon tartósak, csakhogy egy ledes izzó nem egyenlő a leddel. A ledes izzó gyártása során, próbálják a legnagyobb fényteljesítményt kihozni a ledekből, ami jelentősen csökkenti az élettartamot. A részletekbe most nem mennék bele hogy miért. Egy jó minőségű, megfelelő fényerejű, tartós led izzó, többe kelrül mint a amennyi a teljes élettartam alatt a megtérülés a kompakttal szemben.
Nagyon sok ilyennel találkozok, úri huncutság.
A hagyományos izzó a múlté. Arról beszélni is kár. A halogéneket mi csak hősugárzónak hívjuk, nem véletlenül.


A kompaktos rossz tapasztalatok, nem jelentik azt, hogy a kompakt rossz, csak a megfelelő fajtát kell venni belőle.
 


  2014.08.17. 19:51  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Szvsz.

Ahol sokszor kapcsolsz, és rövid idei ég, oda hagyományos.

Ahol egy kapcsolás után hosszú ideig ég, kompakt fénycső.

Ha hozzájutsz megfelelő színű, és fényerejű tartós LED-hez, akkor mindenhova azt. Nem belföldi LED-re gondolok, mert az drága, és nem elég a teljesítménye.
 




  2014.08.17. 19:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Ma ne várj tőlem doktori disszertációt az ügyben.
Viszont azt most megmondom hova milyen világítás kell. Kompakt fénycső mindenhova. :-)
 


  2014.08.17. 19:17  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Olvass vissza! :D

DE, Rhéman rászoktatott. Így kezdjük az elejétől. Mennyi az áram ára? Két lehetőség van, alapdíjjal, vagy anélkül. Mi a fogyasztás és mit jelent?
Példa: 0,2-0,6 kWh a fogyasztás, mit jelent, és egy példán keresztül írjuk le, ha pl. napi 2 órát megy, mennyi a fogyasztása forintban kifejezve.

Ezt bele lehet akár moderátor által szerkeszteni a nulladik hsz-ba, és kiemelni, mint alap dolog. Esetleg később beleszerkeszteni a hivatkozásokat, hogy pl. a 65. hsz-ban vannak az energiatakarékos izzók, összefoglalás, tudnivalók, árak, stb.

És ezzel párhuzamosan el lehet beszélgetni azokról a témákról, amik felmerülnek :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.08.17. 18:46  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Erre írtam, hogy villanyt választani gáz helyett a biztonság mellett/helyett inkább csak pénz kérdése.
DE az öreget már hiányolom, vellanyszerelés témában :D

Tényleg, villámhárító a házra? Édemes, hogy is van?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 18:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Kétségtelen, hogy megrázhat az áram. Minden veszélyes. Ha kimész az utcára az is veszélyes, mert elüthet az autó. Hál Istennek a technika már annyira fejlett, hogy egyre kisebb az ilyeneknek a veszélye.
 


  2014.08.17. 17:26  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Ez pontosabban úgy hangzik, hogy ugyan úgy néz ki, csak más a fogása :D

Misi, az elv ugyan az, ott is biztonságosabb az áram, nem? De attól még lehet zárlatos... érted na :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 17:25  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

rendszer admin
 
Viszont a régi öregek is azt mondták, az áram alatt lévő vezeték pontosan úgy néz ki, mint amelyikben nincsen áram. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.17. 17:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   


---
 
Azért a fűtésnél jelentősebb mennyiségű energia fogy és ott már nem mindegy.

Energiatakarékosból tungsramot kell venni, abban még nem csalódtam.
 


  2014.08.17. 17:19  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Ez is igaz. De akkor miért nem árammal fűtünk? A gáz veszélyes ott is, igaz a zárt égésterű annyira nem. A vegyesnél a kéményt is pucolni kéne, és nem elégetni még a lyukas cipőket is...
Nagyrészt csak a kényelem miatt van. Gáz sütőben soha nem fogsz jó kalácsot sütni, az biztos. De ha villannyal napi szinten 3-4-5 órákat megy mind a kettő, mert pl. főződ az ebédet, az veszett nagy pénz lehet...
Mindennek két oldala van. Ugyan ilyen elven mondhatnám a kerti medencére is, a mosogatógépre, vagy épp a páraelszívóra, hogy kényelmi szempont, de sokan gondolkodás nélkül megveszik, és ha túl alacsony a jövedelmük, szívnak a fenntartással, vagy épp szimplán lusták pucolni és karbantartani.
Meg hát mindenkinek megvan a maga heppje. Én pl. cserépkályhát is fűtenék, egyedül az nem hiányozna, hogy a fél lakáson cipeljem át a fás kosarakat...
Meg hát ugye ott van a tervezés része is. Hányszor jártam már úgy, hogy kiválasztottam a megfelelő terméket, és nem volt a boltban, még interneten is csak egy sajnálkozó levelet küldtek, hogy hát izé, két-három hét...
Ha van 20 ezer órája működő ledsor, akkor lehetséges ez az élettartam, de még akkor sem biztos. Ugyan abból a termékből kifoghatsz nagyon jó, és nagyon rossz darabot egyaránt, szóval koránt sem egyszerű kiválasztani, mivel világíts...

Most arra hajlok, hogy a legegyszerűbb az energiatakarékos izzó... még az sem stabil, de azért több éve piacon van, már csak a megfelelő darabokat kell megtalálni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.08.17. 16:53  Hozzászólás  Válasz Rhéman (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
Ha kicsit drágább is az üzemeltetése megéri a kényelem miatt. Csak felkapcsolod és kész. Nincs gázvezeték meg biztonsági problémák, nincs gond a változó minőséggel, ha egyszer felmelegedett tartja is a meleget. Nálunk csak palackosat lehetne az meg tiszta szívás. Mindig a legrosszabbkor fogy ki, figyelni kell a cső szavatosságát, cipelni kell, sajnos néha van olyan amit hibás mert nagyon régiek a palackok. Szóval ha nincs vezetékes gáz akkor nem is kérdés, csak villany jöhet szóba. Még a nyári konyhában is villanyrezsó van. Tyúkvágáshoz vizet forralni meg zsírszalonnát sütni tökéletes, nem kell a lakásba bemászkálni meg zsírszagot csinálni.
 




  2014.08.17. 16:49  Hozzászólás  Válasz Rhéman (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
A gáz sem veszélyes, csak tudni kell vele bánni.
De térjünk vissza a villanyszerelésre! :D mint költségcsökkentő megoldás, gondolkodom, hogy amit lehet, házilag csinálok. Pl. kiszedni a régi vezetékeket, kivésni. Persze csakis géppel. De előtte jó lenne áramtalanítani... no de akkor hogy vésem ki géppel? :D remélem van valami konyektor a dobozban erre a célra.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 16:44  Hozzászólás  Válasz Rhéman (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
Az 500 Ft-ostól a 6000-ig mindent próbáltam. Tudsz küldeni linket a termékről? Ha bevált akkor vennék belőle néhányat.
 


  2014.08.17. 16:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Tudtuk, hogy a gáz olcsóbb, de a gyerekekre való tekintettel a biztonságosabbat választottuk. Ez van. Főzni jobb a gázon.

Kombi? Akkor még nem létezett.
 


  2014.08.17. 15:52  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Mindenben van jó és rossz minőségű.
Na igen, a másik a főzés, mi kombi tűzhelyen gondolkodunk, ha összejön... majd az öreget megkérdezzük ha végre ideér a korcsmából - a valódiból, nem az itteni virtuális műegyetemről -, hogy mennyi számlát fizetnénk :D
Nem tudom hogy mindig megérné-e a led izzó, de ha összejön a költözés, nagyon meg kell nézni mire költünk. Azt nem tudom megnézni mit ne újítsunk fel pár évig, mivel az elméleti sorrend gyakorlatilag kivitelezhetetlen...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 13:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Mi elég sokat fizetünk. A főzés is árammal megy. Először kipróbáltam a halogénizzókat, de nem volt gazdaságos. Aztán jöttek a kompakt fénycsövek. Amiket régen vettem azok 20 éve világítanak, és elég sokat kapcsoljuk. A mostaniak néha, néhány hét alatt, tönkremennek. A LED, ami a leggazdaságosabb, eddig príma. Igaz nem itt veszem meg, mert az itteniek teljesítménye, és fénye kicsi.

Palántához pótvilágításnak is LED-et használok.
 


  2014.08.17. 13:12  Hozzászólás  Válasz Rhéman (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem meg nem mindegy, hogy hol, és milyent veszünk.

Én vettem cca. 3000.- Ft-ért egy 100W-os lámpának megfelelő fényerejű energia takarékos ízzót.
Beraktam, felkapcsoltam, és majd átestem a kisasztalon, olyan homály volt a helységben.

Vettem 100 - 150.- Ft-ért hagyományos ízzókat, 2-3 havonta cserélgetem ha kiég, és jó világos van a helységben.

A lányomék (nem tudom honnan) szereztek be LED ízzókat, szerintem ők is az e-bayen, mert onnan szoktak sok mindent vásárolni. Amikor elmentem hozzájuk, bementem a szobájukba, és felkapcsoltam a villanyt, be kellett csuknom egy pillanatra a szemem, mert hirtelen olyan világos lett, mint egy verőfényes tengerparton.
Jó ideje már megvan nekik, és nem hallottam volna, hogy panaszkodnának a cserék miatt.
Mondjuk én sem fizetek nagyon sok villany rezsit, de ők hasonló felhasználási körülmények között cca. 20-30%-al kevesebb villanyt rezsit fizetnek, mint én (ugyanaz a szolgáltató), miközben a lakásban tényleg nagyon jó világos van.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.08.17. 11:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Felesleges LED izzóval számolni, annyival nem jobbak mint amennyivel drágábbak. Az élettartamuk pedig röhej. Még a drágábbak sem bírák addig mint egy energiatakarékos izzó. A hagyományos izzók helyettesítésében a LED technológia még nem elég kiforrt. Egyszerűen nem bírják a huzamos használatot és kiégnek.
 


  2014.08.16. 20:25  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Majd az öreg megmondja, ha hazaér :D most van pár hét ,,üresjárat'', és jár a fejem... ha netán lenne egy kis felújítás, lehet, hogy már eleve led izzókkal számolnék... csak ahogy számolgatok, valamire nem jutna pénz...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.16. 20:08  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

---
 
A ledek valamennyire biztos jobbak a hagyományos izzóknál. Legalább is zseblámpákban biztosan, mert nekem is van egy ilyen http://ledtvshop.eu/9-ledes-fejlampa-er ... orral.html ledes fejlámpám ami aksival mükszik és nagyon erős fényt ad, mint egy kisebb reflektor. Már jó pár éve meg van és csak egy ezres volt. Úgyhogy fényerőben biztos jobbak, szerintem az élettartamuk is valamivel hosszabb, és folyamatosan csökken az áruk is. Az már más téma, hogy lehetséges, hogy a lakásban és egyéb helységekben, mindennapi használat közben már nem válnak be olyan jól. De erről még nincs túl sok tapasztalatom. :oops:
 




  2014.08.16. 18:35  Hozzászólás
  •   4   


---
 
2014 őszén már a 40-es izzókat is betiltották. Most rezgés-ellenálló izzó néven forgalmazzák.
 


  2014.08.16. 17:59  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
A 100w feletti hagyományosokat tiltották csak be.
Ha normális a led, állítólag jó. De most csak azért külön külső bizét felszerelni nekik, hogy normálisan menjenek... a fene sem tudja...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.16. 15:28  Hozzászólás
  •   2   


---
 
A felhasználás területe adja mivel világítsunk. Ahol hosszabb ideig akarjuk használni az izzót oda egyértelműen egy energiatakarékos a legjobb választás, de csak a minőségi változatból. Kapcsolgatós helyekre még mindig jobb a hagyományos, bár többet fogyaszt jobban is bírja a kapcsolgatást. Takarékosból létezik kapcsolgatás tűrő verzió (ultratech), de még nem próbáltam ki. Kültérre sem jók hideg időben az energiatakarékos izzók. Csibeneveléshez is a hő a fontos szempont ezért szintén hagyományos izzóra van szükség. Szerintem nagyon jók az energiatakarékos izzók, de mindenhová nem alkalmasak. Ezért is tartom baromságnak a hagyományos betiltását. Ugyan úgy árulják trükkös módszerekkel csak a minőség csökkent az ára pedig nőtt.
A LED izzókat pedig parasztvakításnak tartom. Hiába vettem bármilyen minőségűt, botrányosan rövid élettartalmúak voltak. Másoktól is hallottam, hogy egy normál izzóval ér fel az élettartamuk.

Az energia díja szolgáltatótól és településtől is függ.
 


  2014.08.16. 09:36  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
http://www.anrodiszlec.hu/article_info. ... cles_id/70

Még talán annyit, hogy a fogyasztás, áramfelhasználás mikéntje is szóba kerülhetne. Más fórumon azzal sem egyeztek ki, mennyi az áram ára :) meg ugye rezsicsökkentés, alapdíj nélkül kéne számolgatni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.16. 07:55  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Talán jó helyen lesz itt egy komolyabb téma is :D
Kezdésnek egy jó téma, mivel világítsunk? Mármint azon kívül, hogy mivel muszáj :D energiatakarékos izzók, ledek, kompakt fénycsövek? Mi jó az embernek, és kitérhetünk arra is, mi jó a növénynek. Vannak részleges és teljes megvilágítások, különböző színű fények. Hiába olcsóbb egy-egy területet megvilágítani a falon, az ember igényli, hogy a teljes helyiség megfelelően ki legyen világítva.
Meg ugye az árak, a kérdéses 20 ezer óra élettartamok, és persze az occó kínai gyátmányok...
Mivel világítsunk meg pl. a relatíve rövid ideig használt helyiségeket, pl. kamra vagy fallal és ajtóval elkülönített mellékhelyiség? És mivel világítsuk meg a sokat használt, nagyobb tereket?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég