Házépítés, lakásügyek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.12.31. 00:33  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon jó lett! :udvozlet: :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.30. 21:46  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

---
 
Rendezgetem az idei fotóimat. Volt egy projektem a nyáron. Elkorhadt a korlátom és féltem valaki lezuhan az erkélyről. Ezért kénytelen voltam újra cserélni. Az oszlopokat és a tartókat keményfából, míg a térkitöltőlapokat hársfából fűrészeltem ki, rezgős fűrésszel. 3m hosszú.
 


  2016.11.18. 21:53  Hozzászólás  Válasz Imre (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Komoly. De azért a betonvashálónak is van ám ára... én úgy hagytam volna. Jó, max sötétítő hálót tettem volna rá, ha olcsóbb mint a cement :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.11.18. 21:46  Hozzászólás  Válasz Imre (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
Mellékesen megjegyzem, hogy a kertészethez is kapcsolódjon egy kicsit. Nehezen találhatnánk ennél strapabíróbb falat magaságyáshoz, vagy dombágyáshoz. Összességében nem drágább, mint a pallókból összeszerelt fal. Ráadásul tartósabb. Hátránya, hogy ha nem elemekből van építve, akkor nem könnyű szétszedni .
 


  2016.11.18. 21:12  Hozzászólás
  •   6   


---
 
Lehet ebbe a topicba befér az elmúlt héten összeeszkábált dolgom.
Előzmény az, hogy a szomszéd téglakerítése 6 éve mozog. Egyre jobban. Megjegyzem 100 évesnél idősebb a kerítés. A régi tulajdonosa Lajos bácsi annak idején évente javította, ha a malter a tégla és az oszlop közül kipotyogott. Akkoriban nem is volt gond. Utána én javítgattam, amíg az új szomszéd oda nem költözött úgy 10 éve. Na hát ő nem javította és az én kedvemet is elvette a "Ki kért meg rá, hogy megcsináld?" óbégatás végképpen elvette a kedvemet a javításától. A lényeg, hogy 2 hete kidőlt. Szerencse nem felénk, hanem felé. Mivel azt mondta nincs pénze rá, hogy újra rakassa, így a saját telkemen a telekhatáron nekiálltam én kerítést építeni. Mivel a kuvaszt meg kellett kötnöm, mert S.rköziéket nem engedte ki az udvarukra. A kuvasz rosszul tűri a mozgásában való korlátozást. Ezért gyorsan a neten körbe néztem, hogy hogyan lehetne olcsón és gyorsan normális kerítést létrehoznom. Így akadtam a ferrocement technológiára. Érdeklődtem utána az ismerős kőműveseknél, de nem is hallott róla egyikük sem. Így magam álltam neki.

Támpontot adott vagy 10 videó amit a youtube-on láttam spanyolul, vagy éppen angolul. Első héten megástam az alapot lebetonoztam, beállítottam a magam által összehegesztett vascsöveket (volt egy rakás 50-60 cm-es csövem). Kb. 50 cm mélyre volt állítva az alap felett pedig 2 méter magasra nyúlt. Pár nap után meghozták a vasbeton rácsokat 5 m hosszúak 2,15 m. magas. Felhegesztettem az oszlopokra. Utána csirkedótot feldrótoztam rá, majd, vártam a jó időt. Tegnap megjött, így nekiestem. Gépjárműgyártó technológusként kissé szokatlan volt a munka, de azért ráéreztem egy idő után. Egyik kőműves javasolta (mikor többszöri magyarázkodásomra rájött, hogy mit is akarok valójában), hogy először az alsó 1 m. magasságot cementezzem, aztán, ha kötött és fogja a vasat, utána a tetejét is kenhetem. Azért, mert nagyon lengett a vasháló és szerinte kenés közben jó része felül lepotyogna. Viszont, ha az alja már merev a cementezéstől, akkor a teteje sem leng majd annyira. Utólagosan azt állapítottam meg, hogy tökéletesen igaza volt. Tehát a lényeg, hogy tegnap az alját kentem és ma folytattam. Ebéd után jutott eszembe, hogy 1-2 képet készítek róla, hátha érdekel valakit még. Videókon lakásokat, sportcsarnokokat is építenek ezzel a technológiával.


DSC02370.JPG
Betonvasháló, dróttal, oszlopokkal
Megtekintve 3949 alkalommal.

DSC02371.JPG
Frissen felkenve a cement
Megtekintve 3949 alkalommal.



DSC02372.JPG
Az eleje, amit tegnap kentem fel és ma átsimítottam.
Megtekintve 3949 alkalommal.

 


  2015.05.10. 21:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Végül is max összeborítok ott mindent XD
És akkor már, ha két cserép széle nem ér össze, azzal mi van? Összement a sok esőtől? Lehet megnézem azokat is, aztán nyáron vakolok meg meszelek a földszinten. Meg villanyt szerelni is kéne, gondolom hosszabítózni fogok :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.05.10. 20:47  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
A ma esti kérdés egyszerű mint a faék. Lehet-e cserepet cserélni a padlástérről, vagy ki kell másznom a külvilág felöl? Befutottam a jégeső elől a melléképületbe, egyszer csak csepeg a víz :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.23. 19:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Nem, az nem, de tgwh igen, de azt már rég megírták valami adós topikban ha jól emlékszem. :lol:
 


  2014.08.23. 19:19  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Nem mondod hogy Mekk Elek is te voltál a zsindexen? Még hány neved vót? tgwh véletlen nem te vótál? :D
Nem tudom jó ötlet-e a barkács rovatba nyitni egy ilyet :lol:

Akkor hogy tisztázzuk. Házvásárlás előtt állunk, úgy tűnik megvan a befutó. Ha szerencsénk és enyhe telünk van, ősz végén, tél elején már ások ;)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.23. 19:08  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Mekk Elek, aranykalászos építőmester, felelősségvállalás nélkül, minden kérdést megválaszol. Legfeljebb összedől a ház. :lol:
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron