Kártevők a kertben Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2023.09.20. 14:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   


---
 
Járatba, hogy lehetőleg ne omoljon be, jól beöntözni, hogy gázosodjon, a járatot lefedni vmi lappal/hogy ne omoljon be/ arra mehet föld . Én mg boltban vettem...sztem csak annak árt, ami a járatba kerül.
 


  2023.09.19. 18:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (281) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   
Avatar

terra alapító
 
Azt hova kell tenni? Szerintem több száz lyuk van. Hol lehet beszerezni? Másra nem veszélyes?
 




  2023.09.19. 18:16  Hozzászólás
  •   282   


---
 
A rigók az udvarunkon kitúrják a nedves földet a virágcserepekből. Természetesen nem szeretnénk bántani őket, de azért bosszantó. Néhány napja csinálják, először csak kettő volt, de valamelyik nap legalább 10 szállt el, amikor kimentem :) Minden nyáron van ilyen, általában pár napig tart. Először azt gondoltam, meleg van, és azért keresik a nedves földet. Azóta már van kitéve nekik víz, szeretnek benne pancsolni, de attól még a nedves virágföldet is kitúrják. Jó, hát ennél nagyobb gondom soha ne legyen, de vajon mi lehet az oka, hogy ezt csinálják?
 




  2023.09.17. 19:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (279) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   
Avatar

terra alapító
 
Majd holnap lefényképezem. A macska nem opció. Idén is három macskánkat ástam el, mert valami idióta azt gondolja a környéken, hogy jó ötlet megmérgezni őket. Velük együtt 6 van eltemetve az udvarban
Többet nem akarok, attól sokkal jobban megtudjuk szeretni őket.
 


  2023.09.17. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   
Avatar

terra alapító
 
Mekkora a lyuk? Van neten egy csomó kép, lyukról, elrendezésről, járatrendszerről.
Macska megoldja, vagy ki is lehet önteni, ha van patakod... növények amiket nem szeret, sörösüveg, írnak mindent.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.09.17. 17:39  Hozzászólás
  •   278   
Avatar

terra alapító
 
Tele van a kertem lyukakkal. Nincs túrás, vagyis nem vakond. Rengeteg lyuk, és pár éve kipusztult a málnám. Úgy szedtem ki őket, mintha csak egy darab bot lenne leszúrva. Most szőlő van a helyén, meg őszibarack. A növényeken nem látom, hogy baj lenne, de valamin csak élnek ezek a lények, amik szerintem kószapockok. Van valakinek valami ötlete ellenül?
 


  2022.06.07. 10:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (276) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   


---
 
Köszönöm a hasznos tanácsot. Ha nem szólsz, észre sem veszem.

Ugyanez vonatkozik az előző hozzászólásodra is a csapda összeállítását illetően.
 


  2022.06.07. 07:48  Hozzászólás  Válasz firpolino (273) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   
Avatar

---
 
Vigyázz, mert itt fordítva tetted a ragacsba a diszpenzert (jó erős lehet az illatanyag, mert ennek ellenére is fogta a molyokat!) :super:
 


  2022.06.06. 20:54  Hozzászólás  Válasz firpolino (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   
Avatar

---
 
Látom, ugyanazt a Reagronos csapdát használod, mint én. Nekem most nincs barackmolyos, mert tavaly alig fogott valamit, de a keleti gyümölcsmolyosnál ás a szilvamolyosnál már a második ragacsos részre lehet kiírni, hogy megtelt (szó szerint). Almamolyból szerényebb a fogás (Nem lényeges, de azért leírom: először én is így tettem rá a tetőt, ahogy a képeden látom, viszont a leírásban az élek egymásra merőlegesek. Rákérdeztem, van-e jelentősége, hogyan tesszük rá a tetőt? Azt a választ kaptam, hogy utóbbi esetében 4 oldalról tud berepülni a moly. Logikus magyarázat: azóta én is így rakom fel a tetőt (még ha kicsit kisebbek is a nyílások ebben az esetben)
 


  2022.06.06. 13:12  Hozzászólás  Válasz firpolino (273) hsz.-re     Olvasás  
  •   274   


---
 
A helyzet barackmoly terén a legrosszabb. Egyetlen éjszaka alatt 25 moly esett a feromoncsapda fogságába. Két éve a termés jelentős részét megfertőzték.


B0C87D6A-44DE-4710-A1C2-B846A7D339D3.jpeg
------------------------
Megtekintve 7331 alkalommal.

 


  2022.06.06. 13:10  Hozzászólás  Válasz firpolino (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   


---
 
Azt hiszem, megtudtam a választ. A most kihelyezett feromoncsapda egyetlen éjszaka alatt 8 almamolyt fogott meg.


C44A63BC-5862-420C-B676-25623147B88E.jpeg
------------------------
Megtekintve 7331 alkalommal.

 




  2022.06.03. 20:00  Hozzászólás
  •   271   


---
 
Ma délután fényképeztem a kertben... :angry-banghead: Gugli

Araszoló mod 1.jpg
------------------------
Megtekintve 7401 alkalommal.

Araszoló mod 2.jpg
------------------------
Megtekintve 7401 alkalommal.

 


  2021.10.06. 03:46  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   


---
 
:dejo: :thumbup: Végül hogy jött ki a matek része a dolognak? És ha lehet tudni, milyen dózisban használtad?
Végeredményben: megéri kategória?
Ja, és még egy nem elhanyagolható kérdés a technológiával kapcsolatban: a fáknak mekkora részét fújtad (a szomszéd fáját tekintve kiváltképp jó tudni)?
A távolabbi, vélhetően védelem nélküli fákkal mi a helyzet?
 


  2021.07.13. 19:04  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (261) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   


---
 
Köszönöm, hogy megmutattad. Jól látom, hogy 5% a javasolt dózis? Egy egész liter kell egy 20 literes adagba? Háát... Nem drága ez egy kicsit? És ez csak a 'mellékes'... :fejvaka:
 




  2021.06.30. 07:33  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   
Avatar

terra alapító
 
Én is olvastam, de sajnos szerintem ez még odébb lesz, mire meg lehet majd vásárolni a földi halandóknak...
 


  2021.06.22. 11:37  Hozzászólás  Válasz firpolino (257) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   


---
 
Mutatom az egészséges, és a mellette lévő, pajor által megtámadott áfonyát. Érdemes megfigyelni azt, hogy a beteg növény levélzete mennyivel világosabb színű, és azt is, hogy a termései el vannak fonnyadva.


E586D44F-D96D-47B5-A27D-4B446F560521.jpeg
------------------------
Megtekintve 11086 alkalommal.

75FED3EA-D419-423A-A285-58B9C651467E.jpeg
------------------------
Megtekintve 11086 alkalommal.

 


  2021.06.22. 11:31  Hozzászólás  Válasz alex (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   


---
 
Még nem is hallottam erről a kártevőről, de utána!olvasva a neten, tényleg poloskaszagú almadarázs a tettes.

Érdekes az, hogy kinél, milyen kártevő jelent igazán nagy problémát. Lekopogom, de egyelőre nálam például a poloskák szinte nem is okoznak kárt. Békén hagyják a paradicsomot, barackot, csak a házba szeretnek sajnos beköltözni. Tudom, hogy sok helyen nagy kárt csinálnak.

Az almamolyok viszont sok bosszúságot okoznak.Minden évben intenzíven támadnak. Tavaly megjelent a barackmoly is, ő is aratott rendesen.

Sajnos a cserebogárpajor is sok fejtörést okoz. Tavaly frissen ültetett cserepes virágokba költözött be. A föld zsákos virágföld volt, tehát nem a földdel lett behurcolva. Már az ültetés után pár héttel berakta a petéit a földbe, azok kikeltek és a lárvák nyár közepén jónéhány virágot tönkretettek. Volt olyan 20 cm átmérőjű cserép, amelybe 32 pajort számoltam meg.

Idén a nyolc tő áfonyából kettő fonnyadni kezdett. Pajorra tippeltem. Nem volt jobb ötletem, ezért rovarölővel beöntöztem az áfonyákat. Néhány pajor kimászott a föld felszínre és ott múlt ki.

Nem tudom, mennyire sikerült lerombolnom a talaj hasznos élővilágát a rovarölő szerrel. Ha viszont nem lépem meg ezt a dolgot, biztos kipusztulnak az áfonyák. Még így is kérdéses a jövőjük.
 




  2021.06.13. 21:30  Hozzászólás  Válasz edit (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   


---
 
Tegnap leszedtük a Meteor korait. Hajszál híján, de beelőztük a seregélyeket és a rigót (szedés közben is odaszállt egyszer az utóbbi mellém a fára...).
Lehet mondani, hogy egészséges, érett termést szüretelhettünk. :dejo: Nem sokon múlott.... Már voltak megcsipkedett szemek.
A létrázással kapcsolatban nálam az idei év volt a vízválasztó. Én se vagyok már a régi... :( Már az elmúlt egy-két évben is vagdostam a fa tetejét,
de mostantól prgram- és szemléletváltás van: durván le lesz vágva a fa tetején levő, szüretelhetetlen rész. Igen, tudom: vegetatív lehet a fa, kevesebb termést hozhat.
Úgy vagyok ezzel, hogy a felső rész hiánya az ára a meghagyotton leszüretelhető kevesebbnek (ez így sokkal több, mintha kivágnám a fát - csak a moníliára kell nagyon odafigyelni, meg később, mondjuk mostantól a blumeriellára). Nagyon finom, igazi meggy ízű termése van. :thumbup: :dejo:
Ja, és a lényeg: mivel nem piacozok, ez az egy fa tökéletesen elég is (még a fent említett módon is, ha rendesen terem).
A Feketicsi is szépen színesedik. :dejo:
 


  2021.06.10. 20:42  Hozzászólás  Válasz alex (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   


---
 
Nem múlt még el az almamoly rajzása, állítólag még most kezdődik ill folytatódik. Figyelni kell továbbra is.
Elnézést, de a bemutatott nagyszerű képek nem almamolyt, hanem poloskaszagú almadarázs (Hoplocampa testudinea) lárváit mutatják.

http://contemplativus.blogspot.com/2013/10/az-elfeledett-harom-tenthredinidae.html
 


  2021.06.06. 15:58  Hozzászólás  Válasz firpolino (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   


---
 
Döbbenetesen jó fotók. Szinte hihetetlen, hogy már ilyen korán elkezdődött a fertőzés. Nagyon köszönöm.
 


  2021.06.06. 08:21  Hozzászólás  Válasz firpolino (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   


---
 
Valószínűleg a rajzás már lement, mert a tegnap kirakott két csapda egyetlen almamolyt sem fogott.
 


  2021.06.06. 08:18  Hozzászólás  Válasz firpolino (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   


---
 
Itt van néhány mai kép a kártételről. Ragadós nedv folyik ki a fúrásokból.


48BF11C9-BB91-428D-B97D-FD1A6976A5F0.jpeg
------------------------
Megtekintve 11398 alkalommal.

1A74D9AD-349F-4DFB-9AF1-4E29D4F27792.jpeg
------------------------
Megtekintve 11398 alkalommal.

6EAC3E93-CDAA-4F95-8459-EF0744373F25.jpeg
------------------------
Megtekintve 11398 alkalommal.

 


  2021.06.05. 20:18  Hozzászólás  Válasz alex (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   250   


---
 
Holnap készítek fotót.

Úgy becsülöm, hogy a Sampion almák 80%-a kukacos, azoknak annyi. Nagyon idegesítő a dolog. Jobban kellett volna idén figyelnem.

Rakj ki feromon csapdát, az elég jól segít előrejelezni a rajzást.
 


  2021.06.05. 17:38  Hozzászólás  Válasz firpolino (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   


---
 
Tudnál egy képet feltenni róla? Én még nem láttam ilyenkor almamoly kártételt. Ma ritkítottam az almáimat egyetlen egyen sem láttam molykártételt, pedig még csak egyszer permeteztem Karate-val, aminek igen rövid (3 nap) a hatástartama. Nálam az almák mogyoró-kis dió nagyságuak.
 


  2021.06.05. 16:26  Hozzászólás
  •   248   


---
 
Sampion almát szinte teljesen letarolták az almamolyok. Ennyit arról, hogy hűvösebb, csapadékosabb időben nem nagyon szeretnek rajzani ezek a dögök a szakirodalom szerint. Legközelebb a jól bevált régi módszeremet alkalmazom és május 20. környékén mindenképpen permetezek.
A Jonatánt kevésbé találták meg.
 


  2021.06.04. 21:38  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

terra alapító
 
Vannak. Nálunk a cseresznyén. Már amit a rigók-seregélyek meghagytak. Pedig életünk kockáztatásával lehálóztuk, de vannak lyukak, megtalálják. Jövőre egy méterrel lecsökkentjük a méretét, nem való már a mi korunkban ez a magas létrázás.
 


  2021.06.04. 09:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

rendszer admin
 
Jó lenne, ha ilyen szép "nyári" napon nem ijesztgetnél ilyesmivel ... :hiha:
Felénk még nem jelentek meg a poloskák, és reménykedek, hogy nem is fognak ... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.06.04. 09:16  Hozzászólás
  •   245   


---
 
"Öröm" nézni, ahogy a poloskák másszák az érőfélben levő meggyet... :thumbdown: :angry-banghead:
A seregélyek egyelőre a szomszéd cseresznye termését pocsékoIják. Tavaly nálam is jártak a meggyen...
 




  2021.05.05. 20:34  Hozzászólás  Válasz Jani71 (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   


---
 
Néhány nappal ezelőtt kiszórtam a Karatet, mert már találtam hernyókat a bokrokon itt-ott. A növényeken még nem látszik a kártétel. Gyönyörű friss zöld minden. :dejo:
 


  2020.09.19. 20:20  Hozzászólás  Válasz Alibá (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   
Avatar

---
 
Sajnos idén nagyon háttérbe szorult a kert nálam, de jövőre amit csak lehet, zacskózni fogok. Leginkább az őszibarackot szeretném, de éppen azt a legbajosabb!
 






  2020.09.03. 19:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   
Avatar

---
 
Nálam a paradicsom és az őszibarack a menő, szerintem ezek jobban csábítják őket (már mint a poloskákat). Eddig nem találkoztam sem a kivinél, sem az asiminánál a kártételükkel, de majd figyelni fogom és jelzem, ha ez így lenne.
 


  2020.09.03. 18:52  Hozzászólás
  •   238   


---
 
Tisztelt kivi- és indiánbanán-tulajdonosok! Tőletek érdeklődnék, hogy szokott-e problémátok lenni a poloskákkal és foltosszárnyú muslicával. Különösen kihegyezve a dolgot az idei évre.
Válaszotokat előre is köszönöm!
 


  2020.08.24. 19:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   


---
 
Nem felesleges. Nálunk már mindenfelé látni a telepeit (itthoni fán épp tegnap irtottam le egy csapatot - szappannal... :P ).
Úgy tűnik, idén megint szépen elszaporodnak, bár nem olyan mértékben, mint tavalyelőtt.
 


  2020.08.24. 19:31  Hozzászólás
  •   236   
Avatar

---
 
Lehet, hogy fölösleges a riasztás, mindenesetre nálam már több fán is megjelentek az amerikai fehér szövőlepke hernyói. Remélem, hogy egyedi eset vagyok, de azért nem árt az óvatosság és a megszokottnál alaposabban nézzétek át a fáitokat!
 


  2020.08.02. 12:28  Hozzászólás
  •   235   


---
 
Az a baj, hogy augusztus 2-án diólevelet kell söpörnöm (már nem először, tavaly is idejekorán lejött a teljes lomb a retek gomba miatt)... Az a baj... :angry-banghead:

Fénykép-0614.jpg
------------------------
Megtekintve 15059 alkalommal.



Ezt az átkot is ma délelőtt fényképeztem. Levélsöprés közben... :@ :thumbdown: Eddig csak mások fényképén láttam, ma a véletlennek köszönhetően sikerült élőben is.

Fénykép-0617 (1).jpg
------------------------
Megtekintve 15059 alkalommal.

Fénykép-0620 (1).jpg
------------------------
Megtekintve 15059 alkalommal.

 




  2020.07.23. 21:10  Hozzászólás  Válasz gaabre (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

---
 
Purhabot én már sajnos kipróbáltam, örömmel beleköltözik, belefúrja magát mindenféle, aztán a harkály kikaparja az egészet, úgyhogy érdemes lehet valami tömörebbet-keményebbet választani tömésnek.
 


  2020.07.23. 21:08  Hozzászólás  Válasz Alibá (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Köszi! Szilikon alatt gondolom szilót értesz, fürdőszobai vízszigetelőt?
 


  2020.07.23. 20:33  Hozzászólás  Válasz gaabre (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
A puha részt piszkáld ki amennyire tudod, utána a lyukba szikikon, a sebre fagél. Évente kétszer-háromszor be kell kenni, mert ilyen nagy sebnél berepedhet és víz megy alá, akkor pedig korhad.
2011.06.05. faseb 003.jpg
méretes faseb
Megtekintve 15205 alkalommal.


Kb. 10 éve fűrészeltem. Kajszi. A fa ma is él.
 


  2020.07.23. 19:43  Hozzászólás  Válasz Jani71 (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

terra alapító
 
Ezen már én is filózgattam. Láttam leveleken, kikelt lárvákat, úgy néznek ki, mintha több tucat kullancs bulizna, de ha szétnyomom őket az ujjammal, poloskaszagú lesz. Több ilyen bulit lefújtam pár héttel ezelőtt, és néhány kifejlett példányt azért leszedegettem a őszibarackokról is. De eddig ennyi. Mondjuk a rajzásuk szeptember közepétől várható, szóval azért ne igyunk előre...
Más:
levágtam ma egy öreg körtefa korhadó régi ágát, mert látszott, hogy minden baja kezd lenni. A seb közepén a lágy részt a láncfűrész végével kapartam ki, középen egy nagy lyuk. A csavarhúzó beleszaladt vagy 15 centit. Gondolom, farontó lepke hernyójának a járata.
Arra gondoltam, hogy a napokban úgyis használni fogom, kinyomnám hát purhabbal.
Jó ötlet ez? Fújjak-e valamilyen anyagot a lyukba, mielőtt kinyomom habbal, vagy inka a lyukba is purhab menjen?
Köszi

Kép
 




Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég