Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.






  2024.01.26. 19:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (2702) hsz.-re     Olvasás  
  •   2703   


---
 
Amúgy hülye vagyok...tegnap voltam kint, nekiálltam csipegetni...meg néztem mit hova...hát körtéket nem lesz egyszerű oltani.Alanyom nincs /nem is kell, mert mennyiségileg nem akarok több fát /...és hát a meglevőkben sincs sok hely....szóval azért árnyalódik a kép. Most már tényleg arra kellene ráállnom, hogy a jobb fajtákra oltsam át a kevésbé jókat...igazából körtéből sokkal kevesebb amit érdemes tartani, mint amit nem....szóval ....na de majd meglátjuk jövőre :)
 






  2024.01.08. 15:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2699) hsz.-re     Olvasás  
  •   2700   


---
 
Köszi, de nem tudom próbálkozzak-e újra , igazából örültem volna, ha csak 4-5 megmarad, a családnak annyi elég lett volna, én nem akartam ebből nagy gyűjteményt...viszont van egy szlovákiai jóbarát, aki keresi ezeket a fajtákat : Narancsízű , Kozma Pálné, Landys , tőle rengeteg oltóvesszőt kaptam már, szeretnék neki segíteni...ha tudsz ebben esetleg, azt megköszönöm és a költségeket is szívesen állom.
 




  2023.06.24. 16:17  Hozzászólás
  •   2698   


---
 
Eddigi rekord oltásom, az oltás idejéhez képest :
április első napjaiban oltott alma most indult meg :)
 


  2023.06.24. 16:13  Hozzászólás
  •   2697   


---
 
Életem első szőlőoltásai...már amelyik úgy néz ki , hogy él : ...kérdés a hozzáértőkhöz, hogy a többi-vad- hajtást mikor lehet eltávolítani ?
 


  2023.05.31. 14:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (2695) hsz.-re     Olvasás  
  •   2696   


---
 
Köszönöm, akkor ezek szerint nem érdemes vele foglalkozni .Van pár diófa alanynak való amik nálam keltek ki gondoltam hasznosítom. :udvozlet: :udvozlet:
 
Minden jót!


  2023.05.31. 11:34  Hozzászólás  Válasz kezdővega (2694) hsz.-re     Olvasás  
  •   2695   
Avatar

terra alapító
 
A dió oltása nehéz ügy. Legbiztosabb az összenövesztés. (Legalább 2 éves projekt.)
 


  2023.05.31. 04:51  Hozzászólás
  •   2694   


---
 
Üdvözlet Fórum társak, diófa oltással lenne kérdésem. Számít e az alany mibe oltunk, itt is érdemes szedni vesszőt vagy nem, mikor és milyen a sikeresebb /oltás vagy szemzés? Várom a tapasztalatokat. :udvozlet:
 
Minden jót!


  2023.05.28. 19:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2692) hsz.-re     Olvasás  
  •   2693   


---
 
Biztosan sikerülni fognak! Nem olyan ördöngősség ez a zöldbe fás oltás. Most idén nem oltottam, de tavaly meg elötte években rendszeresen. (Köszönet mégegyszer Délkelet fórumtársnak a közreműködésért!)
Nekem nagyon jó arányban sikerültek, mindegyik kapott fajtából lett külön tőke. Igaz nem omega ollóval követtem el, hanem Ali-bá módszerével, amit meg tudok erősíteni én is, hogy igen hatásos!
...megtalálható itt a Tudástárban...
 


  2023.05.28. 17:48  Hozzászólás
  •   2692   


---
 
Ma elkövettem életem első /kb 20/ szőlőoltását...naná hogy omega ollóval :)...aztán hogy mennyi sikerül ?...én már 1 azaz egy sikeres esetén is elégedett leszek :
 


  2023.05.11. 07:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2690) hsz.-re     Olvasás  
  •   2691   


---
 
Eddig az oltott 20 fajta almából /ezek csak az újak / 13, a körténél 10ből 5 /szintén csak az újak / fajta indult meg...ez az oltási körülményekhez képest sztem jó , pár fajta még esélyes, hogy megindulhat , de látok már fonnyadó vesszőket is...ezzel együtt ha a megindultak megmaradnak teljesen elégedett leszek :)
 






  2023.04.05. 20:06  Hozzászólás
  •   2688   


---
 
Tegnap és ma megcsináltam az idei oltásokat...de...ilyen körülmények között még soha nem oltottam. Tegnap reggel 2 azaz kettő fokkal kezdtem és erős széllel egész nap, ma reggel -2 ...így kicsit később kezdtem, fél 10-kor azaz nulla, mérsékeltebb széllel .beöltöztem, így csak a kezeim fagytak le, de megcsináltam :)...és most várakozok...
 


  2023.03.25. 20:32  Hozzászólás
  •   2687   
Avatar

---
 
Oltóvesszőt keresek fosóka (mirabolán) és meggy gyökérsarj alanyra, olyan fajtákat, amik vélhetően jól éreznék magukat vegyszermentes kiskertben.
 




  2023.02.09. 16:23  Hozzászólás
  •   2685   


---
 
Apa !!! Kezdődik...!!
megjött az első oltóvessző szállítmány...jelesül Hollandiából , 3 körtefajta... :super:
 


  2023.01.16. 19:05  Hozzászólás  Válasz Alibá (2682) hsz.-re     Olvasás  
  •   2684   


---
 
Szia Alibá!
Pár éve én is ugyanonnan kaptam borítékban magoncokat mint te. A másik fórum egy sokat "kritizált"személyétől! Pár év múlva mint említettem kettőt közülük terméssel elajándékoztam egy nyugdíjba vonuló kolléganőmnek, másik kettő megmaradt.
A termésekből megint ültettem magoncokat amik már virágoznak. Most ott tartok, hogy van 5 magoncom ami virágzik, de egy szem termést sem produkálnak már évek óta...
Mi más lehet az oka mint a porzóhiány..???

Az utolsó mondatodra válaszolva, nem tudom!
A képen amit feltöltöttem mind a 4 növényen látszik termés. Tehát ha a logikám jó akkor a porzó is hoz termést...??
 




  2023.01.16. 14:01  Hozzászólás  Válasz emendasajt (2681) hsz.-re     Olvasás  
  •   2682   
Avatar

terra alapító
 
Nem is tudtam, hogy kell porzó a jujubának. Nekem két magoncom van és mindkettő terem. A porzós is terem, vagy hogy van ezeknél?
 


  2023.01.15. 17:45  Hozzászólás
  •   2681   


---
 
Sziasztok! Nemes jujuba oltóágat keresnék tavaszi oltáshoz. Vannak magoncaim, amik termettek is, de gondoltam minek annyi ezért elajándékoztam néhány tövet. Sajnos valószínűleg odaadtam a porzót is mert azóta egyetlen egyszer sem termettek.
Screenshot_2023-01-15-17-24-12-00_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
------------------------
Megtekintve 33022 alkalommal.


Megpróbálkoznék az átoltásukkal.
Ha valamelyikőtök fel tudna ajánlani oltóágat, szívesen venném!
 


  2023.01.10. 14:39  Hozzászólás
  •   2680   


---
 
Kicsit talán megkésve , de elvetettem a csonthéjas magjaimat. A 6 szem Ishtarát ill, GXN 15 és ism. mandukabarackomból egy csomót.Mivel szemezni újakat már nemigen akarok ezeket /ill. a majdani egyéb alanyaimat / kombinációs " játékra" használnám. Vesztenivalóm nem lesz, ha megy ki fám tudom pótolni , ezekkel meg elkísérletezgetek :)
 


  2022.09.13. 19:36  Hozzászólás
  •   2679   


---
 
Én ma befejeztem a vendégszemzéseket és igazából végleg.
Tudom volt már ez téma, meg nehezen is volt hihető, de egy biztos, csonthéjast többet nem kérek senkitől .

Most jött el az ideje, hogy már értelme nem nagyon van.
A cserkó-meggy-szilva eddig se rúgott labdába , eladásra nekem nem érdemes, saját részre meg...már azt is le kell építeni ami van , néhány csak a helyet foglalja.
A kajszik meg...igaz, hogy örülök, hogy rengeteg fajtát kipróbálhattam, de a nyugatiakból fogyasztási szempontból kiábrándultam / termelői szempontból nálam jók ...voltak, de ez kevés /...a vevőköröm se igazán rajongott értük ...és mivel saját részre ebből is fölösleges pár darabnál több, így lassan megpecsételődik a sorsuk /bár ez már egy évek óta tartó folyamat, hiszen 2 éve folyamatosan csökkentem az állományt...és nem fognak hiányozni .
Az őszibarack...igazából ebből se kellene már, főleg ha az idei szemzések megerednek...ezért csak abban az esetben, ha olyan fajta jönne be, amire/kre nagyon kíváncsi vagyok...ezek francia fajták , majd meglátom.... mondjuk ezekből a fajtákból : https://varietes_nectarines_peches.ctifl.fr/planning.aspx?i=34&tc=3
 


  2022.09.08. 14:58  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2677) hsz.-re     Olvasás  
  •   2678   
Avatar

terra alapító
 
Én is most kezdem. Kajszit, őszit és cseresznyét. Rózsát már eddig is szemezgettem, az szépen adta a héját és van is már amelyik kihajtott.
 


  2022.09.08. 10:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2675) hsz.-re     Olvasás  
  •   2677   
Avatar

terra alapító
 
Én nem akartam ilyen aszály után szemezni, reménytelennek gondoltam. Most tervezek néhányat az esők után. Szerintem szeptember közepéig mehet...
 










  2022.06.09. 17:45  Hozzászólás
  •   2672   


---
 
Kivi oltása 2022.06.08.JPG
Kivi oltása 2022.06.08
Megtekintve 38726 alkalommal.

Kivi oltása 2022.06.08,.JPG
Kivi oltása 2022.06.08
Megtekintve 38726 alkalommal.

Tegnap oltottam kivibe ,Haywardba + fiút kíváncsi vagyok a véleményetekre lesz ebből valami , :fejvaka: talán nem is így és ilyenkor oltani? :alvaka:


Kivi oltása 2022.06.08..JPG
------------------------
Megtekintve 38726 alkalommal.

 
Minden jót!


  2022.05.26. 21:29  Hozzászólás
  •   2670   
Avatar

---
 
Pontosan három hete készítettem négy chip-szemzést egy gf két törzsébe, plusz egy ötödiket egy termő fába (1-5-ig még mennek a számok :D )...mind sikeres lett :thumbup: Ha valamikor szemzek még őszibarackot, nem leszek elkeseredve, ha nem sikerülnek a nyári alvószemzések, mert a tél végén vágott nemesekből több, mint biztató az eredményesség :dejo:
IMG_20220526_104322.jpg
------------------------
Megtekintve 38981 alkalommal.

 


  2022.05.16. 15:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2662) hsz.-re     Olvasás  
  •   2669   


---
 
...na igen, nagy nehezen...a körték még csak-csak, de az almák idén pocsékul sikerültek...igaz még a múlt héten is indult meg oltás...7 héttel a beépítés után...
 






  2022.04.26. 11:01  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2664) hsz.-re     Olvasás  
  •   2666   
Avatar

terra alapító
 
Igen, van kajszim ami most kezdi a kihajtást, a magyar fajták és az Aurora. A kanadai, német fajták már félig kihajtottak...

A fák tavaly kb. november közepe-vége felé mentek pihenni, én pedig Karácsony után szedtem le a vesszőket, annyira mélyen aludtak, hogy még nem mozgolódnak. Persze 1-2 héten belül megcsinálom az oltásokat...
 


  2022.04.25. 19:17  Hozzászólás  Válasz gaabre (2663) hsz.-re     Olvasás  
  •   2665   


---
 
Hát a hűtőben még van nekem is :nahat: amíg a feleségem ki nem dobja /bár az válóok...szóval meggondolandó /...de az a maradék.
 


  2022.04.25. 10:07  Hozzászólás  Válasz gaabre (2663) hsz.-re     Olvasás  
  •   2664   


---
 
gaabre, a legalább 40 éves /nem életkorom/ kertészkedésem óta nem emlékszem ilyen gyenge, vontatott
indulásra a gyümölcsfák tekintetében /főleg kajszi, őszibarack/. Még akkor sem, ha elfagyott a virág április elején.

Most hideg a talaj, a múlt héten még minden reggel fagyott valamilyen mértékben pl. nálam. Viszont az oltócsapjaid is be fognak azért indulni még a hűtőben is.
 


  2022.04.25. 09:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2662) hsz.-re     Olvasás  
  •   2663   
Avatar

terra alapító
 
Nekem még hűtőben vannak az oltócsapok. Az alanyok olyan lassan mozdulnak, éppen csak a leveleik vége van kint, hogy ráérősnek látom én ezt a projektet...
 




  2022.04.03. 18:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (2660) hsz.-re     Olvasás  
  •   2661   


---
 
Minden tisztelettel :
Mielőtt bárki szólna a szigszalag hátránya miatt /lehúzza a héjat / , jelzem, hogy csak a képek kedvéért szedtem most le /amúgy nagy kárt nem csinál /...nem is szoktam leszedni, csak bevágom és a fa ahogy növekszik szépen , sérülésmentesen letolja.Nekem viszont egy gyors, vízzáró kötözési módszer /főleg hogy alul-felül le is szoktam kenni Fagéllel a kötést...a biztonság kedvéért /

idéztem magamat :)
 


  2022.04.01. 12:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2659) hsz.-re     Olvasás  
  •   2660   
Avatar

terra alapító
 
A szigszalagot a ragasztós felével kifele kell az oltásra tekerni, akkor nem ragad a fához. ;)
 


  2022.04.01. 08:38  Hozzászólás
  •   2659   


---
 
Néhány kép az ( omega ) -oltáselleneseknek :)

Idei oltások / még kötözés elött / :Tavalyi oltások : ..és több éves oltás :

Mielőtt bárki szólna a szigszalag hátránya miatt /lehúzza a héjat / , jelzem, hogy csak a képek kedvéért szedtem most le /amúgy nagy kárt nem csinál /...nem is szoktam leszedni, csak bevágom és a fa ahogy növekszik szépen , sérülésmentesen letolja.Nekem viszont egy gyors, vízzáró kötözési módszer /főleg hogy alul-felül le is szoktam kenni Fagéllel a kötést...a biztonság kedvéért /
 


  2022.03.29. 19:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2657) hsz.-re     Olvasás  
  •   2658   


---
 
Na megvannak az almaoltások is :super: így elméletileg még a permetezések is beleférnek...kell is, mert az almákon már mozgolódnak a tetvek, hogy rosseb egye meg mindet...
 


  2022.03.28. 20:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2656) hsz.-re     Olvasás  
  •   2657   


---
 
Na ma nekiálltam...az almák kivételével megcsináltam, azokat holnap...így valszeg az eső elötti permetezés marad el, megint tűzoltózhatok...
 


  2022.03.23. 21:38  Hozzászólás
  •   2656   


---
 
Milyen szívás...jövő hétre tudtam szabit kérni, mert a következő hetet elhappolták előlem...erre akkor várható szar idő....nekem meg ott a kazal oltóvessző a hűtőben...ááááááááááááááá...
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég