Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.02.13. 20:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (483) hsz.-re     Olvasás  
  •   486   
Avatar

---
 
Én még hozzátenném fügét és cseresznyét. Meg ezért próbálnék húsosabb őszibarackot.
Pannónia kajszit aszaltam, valóban nem a legjobb, nem sok minden marad belőle,de én szeretem.
Cukrozós tartósítást nem akarok, mint "hagyományosan" a lekvár vagy befőtt.
 


  2015.02.13. 12:44  Hozzászólás  Válasz humbuk (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   485   
Avatar

terra alapító
 
Én próbáltam aszalni őszibarackot. Nekem is van két gumibarack fám, de mindkettő magról kelt, az eredeti anyjuk már rég kipusztult (élt 3 évet, éppcsak megkóstoltuk), és ezek a fák elég betegesek.
Szárazon ehetetlen az aszalt őszibarack, 3 évig őrizgettem aztán kidobtam. Ha felszeletelve lecukrozzuk és lecsepegtetjük a levét, elég finom az aszalvány, de akkor meg túl sok cukrot eszünk vele, többet, mintha befőttet készítenénk.
 


  2015.02.12. 22:20  Hozzászólás  Válasz gyula.uw (481) hsz.-re     Olvasás  
  •   484   
Avatar

terra alapító
 
Oltókéssel, angolnyelves párosítással ha lehet még jobb, csak lassabb. Az oltogatást meg addig csinálhatod kézben, míg meg nem indul az alny, de főleg az oltóvessző /vagy míg valamelyik el nem fogy/.
 


  2015.02.12. 22:04  Hozzászólás  Válasz humbuk (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   483   


*
 
Sztem az őszibarack nem igazán való aszalásra.Mo-n alma,körte,szilva,meggy...még a kajszi sem igazán,a nálunk termesztett fajták nem kifejezetten aszalni valók.
 


  2015.02.12. 21:21  Hozzászólás  Válasz gyula.uw (481) hsz.-re     Olvasás  
  •   482   


---
 
25-ös kötegekbe kötegelem gyors kötözővel. Vízszintesen rakom a 30-as ládába, és teljesen betakarom fűrészporral, mint ahogy a képen is látszik.
Én azért választottam az oltó fogót, mert az én tudásom erre futja, nekem nem sikerült a párosítás. Meddig csinálhatod? Ezt kérdezd meg tőlem okosabbaktól, akik már profik az oltásba, én meg csak amatőr vagyok.
 


  2015.02.12. 19:41  Hozzászólás  Válasz csarli1 (477) hsz.-re     Olvasás  
  •   481   


*
 
Még lenne egy pár kérdésem még pedig ,amikor rétegezed akkor a nemest is takarod a fülrészporral vagy csak az alanyt????
Ómega oltással illeszteted az oltást ,ha holnap veszek alanyt vadkörtét és ha nem lesz vagy tudnék szedni nemest akkor angol nyelves párosítással ezt meg tudom így csinálni ,mert csak jövő hétre tervezek oltó olló vásárlást . És meddig lehet így kézben oltani ?
 


  2015.02.12. 18:11  Hozzászólás  Válasz humbuk (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   480   
Avatar

terra alapító
 
Én még ugyan nem próbáltam, de nem tartom lehetetlennek, mert nem az a csurgó levű barack.
 


  2015.02.12. 17:56  Hozzászólás  Válasz gyula.uw (478) hsz.-re     Olvasás  
  •   479   


---
 
Fenyő fűrészpor és forgács vegyesen. A zsák alja ki van lyuggat és a plusz víz ott eltávozik, ha nagyon belocsolom. Jelenleg a garázsba vannak +18 fok korüli hőmérsékleten 8-10 napig, hogy káluszosodjanak, majd mennek 4-5 fokos helységbe a kiültetésig.
 


  2015.02.12. 12:32  Hozzászólás  Válasz csarli1 (477) hsz.-re     Olvasás  
  •   478   


*
 
Üdv Csárli.

Amibe rakod az csak sima fenyő fűrészpor vagy valami keményebb fáé kicsit meglocsolod vizel a port ahogy rétegezed ,és hova fogod rakni pincébe levermeled vagy csak egy hideg helységbe???
 


  2015.02.11. 23:06  Hozzászólás
  •   477   


---
 
Fénykép0963.jpg
200 db tárolásra kész
Fénykép0961.jpg
Parafinozva elrakva fűrészporba
Fénykép0944.jpg
Ezekkel készülnek az oltványok, most a középsőt használom
Fénykép0952.jpg
Előkészítve parafinozásra
Fénykép0957.jpg
Oltásra várva
 








  2015.02.11. 18:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (471) hsz.-re     Olvasás  
  •   473   
Avatar

---
 
A reggel -16 volt, ma éjszakára sem lesz kevesebb. Most az ideje, inkább most mint tavasszal. ;-)
Épp csodálkoztam, hogy milyen gyenge volt január nagy része.

Remélem szép nyarunk lesz. :)
 


  2015.02.10. 21:10  Hozzászólás  Válasz gaabre (468) hsz.-re     Olvasás  
  •   472   


*
 
Hát nálam máskor lesz...nincs az a pénz amiért tökig sárba kigyalogolnék...bocs mindenkinek,de lesz még normálisabb körülmény is...
 


  2015.02.10. 21:06  Hozzászólás  Válasz andras (467) hsz.-re     Olvasás  
  •   471   


*
 
Itt péntek-szombat kb 15-20 cm esett.,akkor azért nem lehetett normálisan közlekedni..ma meg el kezdett olvadni,féllábszárig járok mindennap a dágványban..mert a postakocsiból elég sűrűen ki kell szállni :R
 






  2015.02.10. 19:34  Hozzászólás  Válasz andras (467) hsz.-re     Olvasás  
  •   468   
Avatar

terra alapító
 
Nincs havunk, minden kopár.
De ahogy elnézem, nem lett végül olyan hideg, mint amilyet jósoltak erre a hétre.
Asszem hétvégén túlesek a gyűjtésen :)

Ja egyébként!
Állítólag ma, február 10-én van az oltóágszedés napja! :)
 


  2015.02.10. 12:36  Hozzászólás  Válasz gaabre (464) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   
Avatar

---
 
Havatok van?

Itt nálunk is -10 fok körül alakul éjszakánként a hőmérséklet és kb. három ujjnyi havunk van.
 


  2015.02.10. 10:54  Hozzászólás
  •   466   


---
 
sziasztok!

Spring Blush és Tsunami oltóvesszőt szeretnék kérni, tudna esetleg valaki segíteni? :)
 


  2015.02.08. 19:02  Hozzászólás  Válasz gaabre (464) hsz.-re     Olvasás  
  •   465   
Avatar

---
 
Sziasztok,
Gumibarack oltóvesszőt nem tud valaki küldeni? Megpróbálkoznék oltással.
 


  2015.02.08. 09:19  Hozzászólás
  •   464   
Avatar

terra alapító
 
Én még nem szedtem szaporítóanyagot, olyan hidegeket írnak, hogy még 1-2 hét belefér nálam. Tavaly a meleg télben már januárban elkezdtem a gyűjtést, hát idén más a helyzet, ki sincs kedvem mozdulni a kertbe, brrr :)
Még 1 hónap pihi :)
 


  2015.02.06. 19:09  Hozzászólás  Válasz csarli1 (456) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   


*
 
Szóval - a Kaisert leszámítva - főleg nyári fajták...jobb mielőbb túladni az árun....de a későbbi körtéknek jobb ára van nem ?
nyáron a barackok nem jelentenek erős konkurenciát a körtének ?
 




  2015.02.06. 18:45  Hozzászólás  Válasz csarli1 (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   461   


*
 
Üdv Csárli.

A téli kézben oltásodról nem tudná készíteni egy videót , ahogy te csinálod ilyenkor az alanyok nyugalmi állapotban vannak nincsenek meghajtatva ?
Milyen oltással készíted omega vagy ék és utána hol tárolod a kész oltványokat vagy rétegezed fűrészporba pincében??
Így még nem oltottam és szeretném megtanulni a folyamatot , szeretnék oltani egy pár kieffer körtét most télen szóltak hogy kellene egy pár darab legalább az ősszel szóltak volna akkor szemeztem volna alvóra ami elég jól megy .Tavasszal oltok én de egy párat megprobálnék most is ahogy te is irtad így a téli estéken úgy sincs mit csinálni.
 


  2015.02.06. 07:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (459) hsz.-re     Olvasás  
  •   460   


---
 
Oltóollóval, van belőle 3 db, ez két fajta, mert egyikből véletlen 2 db rendeltem. A negyedik 2 db oltása után ment a kukába.
 


  2015.02.06. 00:12  Hozzászólás  Válasz csarli1 (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   459   
Avatar

terra alapító
 
Késsel, oltóollóval vagy kéz-láb masinával csinálod a párosítást? /Kösz a képeket./
 


  2015.02.05. 22:27  Hozzászólás  Válasz Vebber (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   458   


---
 
Fénykép0941.jpg
Fénykép0942.jpg



8-10 mm-esek gyökérnyakba. Ezeket már körfűrésszel elvágtam.
 




  2015.02.05. 22:17  Hozzászólás  Válasz andras (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   


---
 
Kaiser, Carmen, Tosca, Coscia, Vilmos, de csak hivatalos helyről beszerzett szemekkel, ami után természetesen ki kell fizetni a jogdíjat is.
Ezekkel az oltványokkal akarom leváltani a régi tűzelhalás fertőzött állományt.
 


  2015.02.05. 22:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   455   


---
 
Azért a fórumon ragadt rám egy kis tudás is, és felbuzdulva a tavalyi sikeremen, amikor almával és körtével 80 % feletti eredményt értem el most újra megpróbálom. A hosszú téli estéken úgysem tudok mit kezdeni magammal.
 


  2015.02.05. 22:11  Hozzászólás  Válasz andras (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   


---
 
Még csak a közbetétet rakom bele. Őszre mehet rá a nemes.
 












  2015.02.05. 19:31  Hozzászólás  Válasz andras (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   448   
Avatar

---
 
Az ilyen kóbor szilvákkal vigyázz, mert PPV forrás lehet. Még akkor is, ha tapasztaltad a kertben, mert akár másik variáns is bekerülhet.
 


  2015.02.05. 08:46  Hozzászólás  Válasz andras (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

---
 
Üdv. Én október elején kaptam egy vadcseresznye alanyt és amikor ültettem a visszavágót gyökereket raktam el finom homokba. Én is kiváncsi leszek megindul -e ?
Majd írd meg, hogy sikerrel jártál -e ?

üdv.
 


  2015.02.04. 20:22  Hozzászólás
  •   446   
Avatar

---
 
A múlt év tavaszán földet hozattam a telkem bizonyos részére, fel akartam emelni.
A földdel együtt fehér szilva gyökértöredékek is vegyültek közé. Nagy meglepetésemre, lett egy csomó hajtás.

Kíváncsi vagyok, hogy a Mirabolán C29 alanyról leesett gyökérrészek hasonló képen viselkednek-e? Elültettem négy darabot. ;-)
 


  2015.02.01. 13:13  Hozzászólás
  •   445   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek, az őszibarack szemzésekre ránéztem ma, érdekes, hogy lement magától a mézga a szemekről.

 


  2015.01.25. 20:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (443) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   
Avatar

terra alapító
 
Minden oké, csak kicsit sűrű az élet mostanában.
Írok neked e-mailt a postacímemmel, és leegyeztetjük a többi dolgot.

Előre is köszönöm!
 


  2015.01.24. 20:45  Hozzászólás  Válasz gaabre (437) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   


*
 
Hali...már azt hittem elvesztél :wave:

Nekem a Társulati van , abból tudok adni ,bár nálam nem vált be.Jó fajta lehetne , de nem idevaló.nagyon vízigényes és a forró nyarat sem szereti...de ha te jobb helyen laksz akármi is lehet belőle.Nálam egy éven volt jó /a 10 ből.../,amikor hűvösebb ,nagyon esős nyár volt...kb 5 éve.Ezért nem érdemes tartani,tavaly el is kezdtem a részleges átoltását.

Anno a Bergarouge érdekelt ,de csak augusztusban lenne esedékes ,kajszit csak szemzek.
 


  2015.01.24. 12:58  Hozzászólás  Válasz gaabre (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   
Avatar

---
 
Hali Gaabre!

Már el is felejtkeztem róla :) Írok majd pm-t, thx., hogy jelezted.
Viszont emlékszem, hogy azt írtad PPV-s témában majd összeszeded a gondolataid, és írsz :) Amit találtál esetleg most télen, vagy korábban jöhetne a PPV-s topicba. Szilva fajtákról pl. amit biztosra tudsz, hogy ellenálló felsorolhatnád. Épp olvasgatom a kertészet cikkeit és arra jutottam, nem könnyű ellenálló fajtát taláni, ami be is szerezhető.
 








  2015.01.24. 10:03  Hozzászólás
  •   438   
Avatar

terra alapító
 
Szia Vebber,
február elején megszedném a wangenheims-et, küldjél kérlek postacímet priviben! Ahogy jeleztem nem túl sok és erős az anyag, de eredeti, virus-free és biztos sikerülni fog a szaporítás! Ha más szilva/körtefajta is érdekel, azt is leegyeztetjük.
Üdv!
 


  2015.01.24. 10:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   
Avatar

terra alapító
 
Szia Ati,
beszélgettünk ősszel a "téli esperes", "esperen bergamottja" és "társulati esperes" fajtákról. Ha jól emlékszem mind késő őszi/téli fajta (?).
Egy fajtát szeretnék a 3 közül lehetőleg karácsonyig eltartható betárolásra, szerinted melyik éri meg? Ha jól emlékszek a két s/s közül volt valamelyik preferálva.
Abból szeretnék majd 1-2 oltócsapot kérni :)

Nem emlékszek továbbá, hogy az én fajtáim közül érdekelt e téged valamelyik? Ezt is elevenítsük fel :)
Köszönöm szépen!
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron