Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.03.05. 19:00  Hozzászólás  Válasz Imre (522) hsz.-re     Olvasás  
  •   545   
Avatar

terra alapító
 
No akkor azt mond meg nekem mennyi zineb kell palántadőlés ellen? Én félliteres csúcsös szájú (gyerekeknek árulnak benne gyümölcslevet) üvegbe tetem egy kávés kanállal, majd arra vizet, és a már belocsolt palántákra (66 lyukas szaporítótálcákban vannak) öntöttem palántánként egy teáskanálnyit a löttyből. Káros hatását még nem látom.
 


  2015.03.05. 18:50  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (543) hsz.-re     Olvasás  
  •   544   


*
 
bontottal ki mar egyet, hogy megnezd a metszfeluletet?
 


  2015.03.03. 18:30  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (534) hsz.-re     Olvasás  
  •   542   
Avatar

terra alapító
 
Az elsőket febr. 13-án, a későbbieket 20-án, a még későbbieket márc. 2-án oltottam. Volt amelyiket zacskóztam, volt amelyiket nem. Lesem majd őket!
 


  2015.03.02. 23:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (532) hsz.-re     Olvasás  
  •   541   


---
 
Köszönöm. Majd legközelebb, már dithane-al lekezeltem. Volt az is itthon.
 


  2015.03.01. 18:59  Hozzászólás  Válasz Ivett (538) hsz.-re     Olvasás  
  •   539   


---
 
Nem csináltam ilyent csak láttam, nedves fűrészporban, jól becsomagolva, hogy a nedvesség benne maradjon és 14-18 fokon, hogy meginduljon a kalluszosodás.
Ha rosszul mondom valaki javítson ki.
 


  2015.03.01. 10:12  Hozzászólás
  •   538   


*
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy téli kézben oltásnál a kész oltványokat hogyan kell tárolni, illetve mi az amitől védeni kell? Köszönöm.
 


  2015.03.01. 07:54  Hozzászólás  Válasz andras (535) hsz.-re     Olvasás  
  •   537   


---
 
A normann fenyőnk van kifogyóban abból kéne dugványoznom vagy 20-30-cat ! Meg van még egy szintén puha tűlevelű fenyőnk abból is szeretnék szaporítani de ennek nem tudom a nevét csak annyit tudok róla ,hogy a tűlevelét ha megdörzsölöd citrom illatú, nem pedig gyanta illatot áraszt !
 


  2015.02.28. 22:05  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (534) hsz.-re     Olvasás  
  •   536   
Avatar

---
 
Meglepett, hogy zöld oltást alkalmaztál februárban. Ezt még nem láttam, hallottam, hogy héj alá oltani lehet ilyen korán is. Ha a szívó ágakon is duzzadnak a rügyek több az esélyed, mert akkor tényleg el volt indulva a mezge.

Minden esetre, azt tanácsolnám, hogy ha nem indultak el a rügyek a nemeseken amelyekről szedted az oltóágakat, szedjél még róluk, tedd el őket 2-3 fokra a hűtőbe, és próbálkozz újra március végétől.

Nagyon drukkolok neked, szeretném ha sikerülne.
Hatalmas energiát fektettél belé.
 


  2015.02.28. 21:50  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (530) hsz.-re     Olvasás  
  •   535   
Avatar

---
 
Július-augusztusban kell 1-2 éves vezér-, mellékvezér vesszőket szedni, eldugni kevés tápanyaggal rendelkező enyhén savas földbe (tőzeg) majd letakarni egy befőttes üveggel vagy flakonnal. Párás, fényes de nem napos környezetben tartani. Nem minden ág gyökeresedik és van olyan is, hogy két évet kell várni a gyökerek kihajtására. Sok szerencsét.

Mit akarsz szaporítani? Megpróbálhatod az oltást is. :thumbup:
 


  2015.02.28. 21:29  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (525) hsz.-re     Olvasás  
  •   533   
Avatar

terra alapító
 
Én olyasmit sejtek az őszibarack fás oltásánál, mint a szőlőnél. Sok fórumtárs megpróbált már szőlőt megindulás után, vagy tájékán fásba-fást oltani, sikertelenül. Korábban sikerülhet, látunk rá példát, tőkenyakba. Őszibaracknál is úgy tudom (talán 'Imkerei' fórumtárstól), hogy a korai, februári fásoltás a nyerő. A későbbi, meginduláskori - nem. A mostani kísérleteink biztosan el fogják dönteni.
 




  2015.02.28. 20:55  Hozzászólás
  •   530   


---
 
A multkoriban kérdeztem a fenyőfélék dugványozását bár nem találtam meg ,válaszolt valaki ? Fel teszem még egyszer hogyan és mikor lehet a fenyőféléket dugványozni ?
 


  2015.02.28. 20:52  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (526) hsz.-re     Olvasás  
  •   529   


---
 
Helló ! Nekem is kéne oltanom vagy 10 db fát csak még én korainak tartom ,de igen nehéz a megfelelő állapotot eltalálni ! A viaszra volnék kiváncsi hogy vitted fel a sebre ,vagy mivel lehet higítani vagy folyósítani ? :?:
 


  2015.02.28. 20:51  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (527) hsz.-re     Olvasás  
  •   528   


*
 
Még nem termettek...sztem bármelyik nemes magja használható házikerti célra alanynak ,hogy mennyire befolyásolja majd a nemest nem tudom...akkor csak azért használtam alanynak,mert sok magot kaptam abból a fajtából.
Azóta hozzájutottam jobb alanyokhoz ,de tartalék fának most is csinálok magoncra őszibarackot , most inkább a gumibarack magoncát használom,mert az elég erőteljesnek tűnik.
 


  2015.02.28. 20:16  Hozzászólás
  •   527   


---
 
Atifocitól szeretném elsősorban kérdezni,(de bárki válaszolhat )hogy a piros belű barack magját amit elvetett és beszemzett,milyen fákká fejlődtek.Kb 5 éves fórum hozzászólásodban találtam ,hogy ebből csináltál alanyt.Nálam elberta mag lesz vetve ősszel .Mi a külömbség a kettő között,egyáltalán az elbertáé megfelel majd alanynak?
 


  2015.02.28. 17:29  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (519) hsz.-re     Olvasás  
  •   524   


---
 
Ez a korábbi időszaki átoltás is lehet sikeres véleményem szerint. Teljesen igaz Vebber meg mindenki más hozzászólása, hogy a kalluszosodás/sebgyógyulás és összeforradás/ magasabb, pozitiv 15-20 fokon optimális. Elég egyszerű, mert a sejtosztódás magasabb hőmérsékleten intenzívebb. De van az általad alkalmazott technológiának egy látszólag mellékes, de annál fontosabb szerepe a viasznak. Az, hogy tökéletesen lezár. Nem enged kiszáradni, változni, akár két hónapig sem, amíg fizikai hatás nem éri. Optimális esetben ugye a fizikai hatás a duzzadó, növekedő rügy majd lenyomja. Szóval a téli kézbenoltásokhoz hasonlóan van ideje és lehetősége összeforrni a jól összepasszított, hasítékoló ékoltásra hasonló szaporításnak.
 




  2015.02.27. 22:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (521) hsz.-re     Olvasás  
  •   522   


---
 
Köszönöm! Igen, régen én is zinebbel csináltam, de volt már annak 10 éve is. Zinebbel öntöztem palántadőlés ellen is és az első gombásodás elleni permetezéseket is mindig azzal csináltam. Futómuskátlit rozsda ellen szintén.
Cuproxaton gondolkoztam, csak gondoltam megkérdezem, biztos van itt olyan aki jobban képben van nálam a mai szerek terén.
 


  2015.02.27. 21:57  Hozzászólás  Válasz Imre (520) hsz.-re     Olvasás  
  •   521   
Avatar

terra alapító
 
Régebben Zinebbel, manapság Dithane-al. 5 perc áztatás, néha megkeverve, lecsorgatás, szikkasztás ujságpapiron, zacskózás, hűtő.
 


  2015.02.27. 21:42  Hozzászólás
  •   520   


---
 
Azt szeretném kérdezni, hogy a szőlő oltóvesszőket milyen permetszerrel fertőtlenítitek mielőtt elteszitek tárolásra?
 


  2015.02.27. 20:24  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (516) hsz.-re     Olvasás  
  •   518   
Avatar

---
 
Néhány szót akkor ha megengedsz. Bennem mikor írtad először, hogy megcsináltátok az oltást, az merült fel először, hogy miért? Nincs még itt az ideje naptár szerint, és időjárás szerint sem.

Mostanában, délutánra melegek voltak, de éjszaka azért még lehűlt a levegő, és ahogyan az várható volt, jövő héten jön is vissza a tél végi időjárás. Fagyokat, havat ígérnek. Vagyis egyértelműen még kedvezőtlenebb lesz.
Ilyen hűvös időben kalluszképződés nincs. Vagyis az oltások nem forrnak össze ilyen időben. A duzzadt rügy, ha már ahhoz képest is duzzadtabb, mint 2 hete volt, akkor az nem előny, hanem hátrány.
Idézem Czáka, Füstös, Hrotkó írását:
"Az oltás alapfeltétele, hogy az oltóvessző rügyei az összeforrásig, mintegy 4-6 héten keresztül, nyugalomban maradjanak. ... Megindult rügyű oltóvesszővel eredménytelen az oltás."

A rügyek duzzadását, sőt akár 10-15 cm-es hajtásokat a vesszők saját erőböl is képesek produkálni -pl. meggynél rosszult tárolt vesszővel ez elég gyakori is-, akár a hűtőben is.

Ettől függetlenül lehet, hogy sikeresek lesznek az oltások, de az csak a szerencsének lesz köszönhető, és nem az oltás összeforrásának ideális élettani körülményei miatt. Ettől függetlenül, kívánom legyenek sikeresek.
 




  2015.02.24. 19:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (509) hsz.-re     Olvasás  
  •   514   
Avatar

terra alapító
 
Értem én, csak most nem ez volt a téma. Elég sokszor megbeszéltük már ezt, és a fórum moderátora is biztosítékot adott rá, hogy Csarli kérésére nem lesz ilyen fajták cseréjéről szó. Szerintem ezt eddig tartotta is mindenki, mindenféle figyelmeztetés nélkül. Most viszont, és nem először, egyáltalán nem olasz fajtákról volt szó, mikor Csarli rád kiáltott hogy "jogdíj?"
Ez pedig mondhatni elriasztó hatással lehet másokra, mindenféle cserét illetően. Ha olasz fajtákról lett volna itt egyeztetés, akkor sem az a megoldás hogy idekiabálunk, hanem egy gombnyomással jelentjük a moderátornak a sérelmezett hozzászólást. (felkiáltójel a háromszögben ikon) Ez nem az index fórum, itt senkinek nem veszik le a fejét azért mert olyat írt amit nem kellett volna, itt a moderátor kiveszi a nemkívánatos részt, a hozzászólás íróját meg értesíti a törlés okáról. A felhasználó nem lesz semmiben korlátozva, nem kerül fekete listára sem. Itt a moderátor nem kizárja a megbotlott versenyzőt, hanem felsegíti, hogy tovább folytathassa a versenyt, annak a tapasztalatnak a birtokában, hogy hova nem szabad lépni. Viszont a probléma meg lesz oldva. Ha viszont kiáltunk egyet hogy jogdíj, attól még a hozzászólás ott marad. Személyes véleményem hogy kicsit túl van ez lihegve, ezt a fórumot még egyetlen egyszer sem nézték meg Olaszország területéről, és sok olyan fajta amit Csarli hozott, máshonnan is beszerezhető. Nem mind és nem könnyen, de beszerezhető. Ettől függetlenül tiszteletben tartjuk a kérését. Ez viszont ezen a fórumon eddig is így volt és semmi szükség arra, hogy ez a téma minden egyes Katalin szintű oltóvessző cserekor előkerüljön.
 


  2015.02.24. 18:03  Hozzászólás
  •   513   


---
 
Helló mindenkinek! Fenyő dugványozást mikor kell dugványozni, most tavasszal vagy esetleg augusztusban ? :?:
 


  2015.02.23. 21:50  Hozzászólás  Válasz Jana11 (511) hsz.-re     Olvasás  
  •   512   


*
 
Nekem is van...csak más mint a tiéd...és tényleg nem ismerlek.
 


  2015.02.23. 21:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (510) hsz.-re     Olvasás  
  •   511   


---
 
Á, dehogyis, nagyon-nagyon vakvágányon vagy...Ha ismernél, nem irtad volna.Véleményem van csak, az talán szabad, nem akarok én már a szardiniába se keveredni....
 


  2015.02.23. 21:34  Hozzászólás  Válasz Jana11 (508) hsz.-re     Olvasás  
  •   510   


*
 
Nem hiszem,hogy ebbe neked bele kellett volna keveredned ...egyébként hiszel amit akarsz,a te dolgod .A vicc biztos jó,de nincs köze a lényeghez.Azt meg ha Gabi se érti mit akartam ebből kihozni ,akkor neked fölösleges magyaráznom.

"Mintha korábbi fórumokat is olvasva a kétkedő is szépen élt volna a lehetőségekkel meg a segítséggel "

ezt esetleg kifejthetnéd...bár nem is érdekes.
Te-vmiért-sértődött ember vagy...és most találtál egy lehetőséget a visszavágásra...
 


  2015.02.23. 21:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (507) hsz.-re     Olvasás  
  •   509   


*
 
Jaj :'( :'( :'( ..én arra gondoltam,hogy a jövőben ne legyen nyílt csere-bere a kintről behozott fajtákkal / vonatkoztassunk már el attól a nyomorult Katalintól.../...hogy magyarázzam érthetőbben??
 


  2015.02.23. 20:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (505) hsz.-re     Olvasás  
  •   508   


---
 
Persze, és hangot is ad neki rendszeresen elég nyers formában. Tisztában vagyok nagyjából azzal, amire elég sokszor jogszabályilag hivatkozik, viszont a gyakorlatban nincs igaza, Gergerg véleményén vagyok. Mintha korábbi fórumokat is olvasva a kétkedő is szépen élt volna a lehetőségekkel meg a segítséggel...
De lehet, hogy az üzletrontás meg a biznisz a fontosabb néha, de egy viccet hagy írjak.
Felkészületlen jogászhallgató megy kemény jogi vizsgára az országosan elismert, 70 éven felül járó, tankönyvíró prof.hoz. Hát persze hogy nulla tudás a tételnél, de a diák leleményes révén felajánlja a vizsgáztató professzornak:
Professzor úr, ha felteszek egy jogi kérdést, amit Ön, nemzetközi szaktekintély nem tud megválaszolni, megadja a kettest? Prof. értékeli a fickót, bólint.
Szóval : Mi az professzor úr, hogy törvényes, de nem jogos. Jogos, de nem törvényes. Meg se nem jogos, se nem törvényes. Kattognak az agyi fogaskerekek a profnál, de nem tud rá megfelelő jogi választ, na fogja, itt az indexe, beírtam a kettest.
Következő vizsgázó eminens diák, mindent tud, na gondolja a prof., megkérdezi a diákot az ötösért. Na barátocskám, mi az hogy jogos, de nem törvényes, törvényes, de nem jogos, és se nem jogos, se nem törvényes?
Kis gondolkodás után a diák: Nézze professzor úr, maga 70 éven felül van, már idősödőnek számít, és van egy 30 éves gyönyörű fiatal felesége. Hát szóval ez ugyan törvényes, de nem jogos.
Van egy 25 éves diáktársam, aki rendszeresen szexel a maga feleségével, ami ugyan jogos, de nem törvényes.
De hogy mindezért nulla tudással kettest kapjon, az se nem törvényes, se nem jogos!
 


  2015.02.23. 19:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (505) hsz.-re     Olvasás  
  •   507   
Avatar

terra alapító
 
Miről beszélsz Ati? Mert én nem emlékszem ilyenre! Mármint hogy itt valaki a Csarli által hozott fajtákat csereberélte itt.
 


  2015.02.23. 18:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (504) hsz.-re     Olvasás  
  •   506   


*
 
...olyan fajták után amelyek nálunk nem kaphatóak /és még sokáig nem is lesznek.../ a magyar állam aligha fizet jogdíjat :?
 


  2015.02.23. 18:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (504) hsz.-re     Olvasás  
  •   505   


*
 
Én most nem a két cserkóra gondoltam,hanem úgy általában./főként a barackokra /...
és még arra,ha vki,aki behoz nekünk új fajtákat és ő úgy gondolja,hogy gond lehet a nyílt csere-beréből,akkor fogadjuk már el ezt...nem hiszem,hogy a privátban történő levelezés,érdeklődés nagy gondot okozna bárkinek is....
itt most nem a szabályok a lényeg,hanem egy topic-társ kérése /de én nem erőltetm rá senkire...viszont az tuti,hogy az ilyen jellegű kérdésekre a fórumon nem fogok reagálni.../
 


  2015.02.22. 18:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (503) hsz.-re     Olvasás  
  •   504   
Avatar

terra alapító
 
Miért? Tette ezt valaki? A Katalin hangzott itt el. Meg lejjebb a Carmen, de az csak mint kérés. És a Carment nem csak Csarli hozta az országba. És megint itt jön be a szabályozás hiánya. Mert ha itt az a törvény, hogy a hobbikertészek helyett az állam megfizeti a jogdíjat, egy felbecsült mértékben, és csak ez után lehet a határt átlépni az új fajtákkal akkor már nincs is gond.
 


  2015.02.22. 18:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (502) hsz.-re     Olvasás  
  •   503   


*
 
Azért azt tegyük hozzá,hogy az összes fajtára nem foghatjuk ezt rá.Lásd pl az Olaszból behozott fák.Ott azért komolyabban veszik /mint ahogy az egész gyümölcstermesztést /.Tehát ha nekünk kintről vki /khm..pl Csarli/ behoz új fajtákat akkor azért ne hozzuk kínos helyzetbe a NYÍLT csere-berével...
 


  2015.02.22. 17:57  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (501) hsz.-re     Olvasás  
  •   502   
Avatar

terra alapító
 
Nézzük sorban, mi kellene ahhoz, hogy a szabadalmi oltalom működni tudjon.

Kellenének faiskolák. Nekem pl 60km-re van az első, és ott sincs minden. Vagyis ha akarok valamilyen fajtát, elég nehezen tudom megvenni. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek megvan a saját sztorija hogy nem azt termett ami rá volt írva. Számomra sokkal megbízhatóbb forrás az a fórumozó, aki jól ismeri a saját fáját amiről a vesszőt vágja. Szóval azt leszögezhetjük, hogy a faiskolák hiánya, és az azokkal szembeni bizalmatlanság eleve okot ad a saját kezű szaporításra, maga a munka szeretetét figyelmen kívül hagyva is. Ezen felül jönnek a kombifa kisérletek, a különböző alany kombinációk, amik egyébkén ugyan úgy a fejlődés részét képzik mint a nemesítések. Ezekre sem talál senki semmilyen megoldást.

Innen lehetne indulni, vagyis hogy vannak emberek, akik szeretnek oltani, és részben rá is lehetnek kényszerülve. Mi szükséges ahhoz, hogy mindezt legálisan tegyék?
Kellenének megbízható szaporítóanyag bázisok, ahonnan kisebb menyiségben is lehetne szaporító anyagot rendelni, pl házkerti menyiségben, és megfizethető áron.
Kellene teljesen egyértelmű nyilvántartás az összes, az országba behozott vagy előállított fajtáról, melyben fel lenne tüntetve, melyik fajta jogdíjas, és melyik nem. A jogdíjasoknál pedig fel kellene hogy legyen tüntetve az is, hogy a jogdíj hogyan fizethető ki, illetve a kifizetést követően hogyan juthat hozzá a kertész a fajtához.

Amíg nincs megfelelő szabályozás, addig hogy lehet valamit tiltani? Egy hanglemez esetén ezer meg egy mód van legálisan beszerezni az anyagot, míg fajtáknál erről szó sincs. Pl teljesen legálisan letölthetek egy albumot, és azt a számomra legmegfelelőbb hanghordozóra másolhatom. Ezzel szemben egy gyülmölcsfajtánál az az egyetlen lehetőségem, hogy elmegyek egy faiskolába, és megveszem, ha van, olyan alanyon amilyenen adják.

Szvsz, az egészet meg kellene szüntetni, és a saját célra való felhasználást limitált mennyiségben engedélyezni kellene. Egyébként is, ki sért törvényt? Aki olt, vagy aki szaporító anyagot ad? Mert ha valaki tőlem a legújabb hiper szuper vesszőből kér egy darabot, azt is mondhatom, adok belőle oltócsapot, tanulmányozásra. Nem szaporításra, tanulmányozásra. Hogy akinek adtam mire használja, az már nem az én felelősségem. Ahogy egy hanglemez esetén sem az én felelősségem hogy a haverom akinek kölcsönadtam a kocsit, benne egy cd-vel, átmásolja azt mielőtt a kocsit visszahozza. De akár oda is adhatom neki meghallgatásra, ami alapján eldönti, megveszi, vagy sem. Ha jól emlékszem, a törvény csak a nagy nyilvánosság előtti megjelenítést köti jogdíj fizetéshez. Miért nem működhet ez a gyümölcsfák esetében? Magamnak olthatok, de 100 db-ot csak jogdíjjal. Egészen addig amíg normális szabályozás és működő rendszer nem lesz, senki nem fogja ezt komolyan venni. Ha elkezdik komolyan venni a hatóságok, és azt mondják a Katalin jogdíjas, és fizessek 20000ft jogdíjat ha akarok egy Rita-Katalin kombifát, akkor nem Katalin vesszőt fogok kérni, hanem Nilatak és Atir vesszőt. Oszt kenjék a hajukra a tudományukat. De én azt sem bánom, ha kitalálják hogy oltani csak oltási engedéllyel lehet, aminek az ára évi 5000 ft, azt is szívesen kifizetem, és finanszírozhatják belőle a jogdíjat. Őstermelői igazolványom is van, a kamarai tagsági díjat is rendszeresen fizetem, pedig idén egy forint forgalmam nem lesz.

Mellesleg valószínű az illetékesek is tudják ezt, mert nagy ívben tojnak rá, kinek milyen vesszőt küldözünk itt sok sok éve.
 


  2015.02.22. 16:17  Hozzászólás  Válasz csarli1 (495) hsz.-re     Olvasás  
  •   501   


*
 
Nézegettem pár fajtajegyzéket ahol a szabadalmi oltalommal védett fajtákat külön jelölik / SZB /...a Katalin nem volt köztük.Persze ettől még lehet.
 


  2015.02.22. 16:08  Hozzászólás  Válasz csarli1 (495) hsz.-re     Olvasás  
  •   500   


*
 
Hát..a magyar faiskolák talán azzal is foglalkozhatnának,hogy azt kapjam ami a címkén szerepel és akkor talán nem fordulna elő,hogy az érdi kutatótól /nem egy falusi faiskolától /teljesen mást kapok mint amit kértem...
 




  2015.02.22. 10:09  Hozzászólás  Válasz csarli1 (495) hsz.-re     Olvasás  
  •   498   
Avatar

terra alapító
 
Ha az évek során a fórumozók foglalkoztak volna a
Katalinhoz hasonló fajták jogdijaval, akkor legtöbben Sehol sem tartanánk. Néznénk a 4 faiskolatol vásárolt Isten tudja mit termő fánkat. Magam részéről nagyon szívesen mefizetek bármilyen jogdíjat, ha annak feltételeit megteremtik, vagyis ha elérhető lesz kis mennyiségben szaporító anyag vásárlása, legalább olyan mértékű garanciával mint egy fórumtárs szava, és olyan háttérinformációkkal mint egy fórumozó tapasztalata. Viszont egyenlőre senki nem akarja kiszolgálni a hobbikertészek igényeit ezen a téren. Monhatni rá vagyunk kényszerítve a cserékre. Senki ne gondolja hogy ingyen vannak ezek a vesszők, én az eddig begyüjtött kb 30 fajtáért legalább 30000ft-ot fizettem azon az úton, hogy én is postáztam másokat. Vagyis azt is monhatnám, minden egyes oltványomért fizettem. Ezt a pénzt odaadtam volna szaporítóanyagért, jogdíjért is a 30 fajtáért, ha lett volna rá módom. Szóval amíg nincs zebra, ne büntessenek meg azért, mert nem azon mentem át.
 


  2015.02.21. 23:47  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (491) hsz.-re     Olvasás  
  •   497   
Avatar

terra alapító
 
Nagy termő Carmen fája 'Civis50' fórumtársnak van a háza K-i oldalán. Biztos ad, ha kérsz tőle.
 


  2015.02.21. 23:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (492) hsz.-re     Olvasás  
  •   496   
Avatar

terra alapító
 
Katalin oltóvesszőt én is tudok küldeni, Debrecenben vettem az egyik faiskolában 5 éve és éppen olyat terem (bármilyen meglepő) mint amilyennek eladáskor jellemezték.
 


  2015.02.21. 23:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (492) hsz.-re     Olvasás  
  •   495   


---
 
Komoly???????????????????????????????????????????????
Jogdíj?????????????????????????????????????????????????
 


  2015.02.21. 22:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (493) hsz.-re     Olvasás  
  •   494   


---
 
Köszönöm a választ. Három féle kajszit akarok tenni vad őszibarackra is és myrabolánra is. Remélem sikerül és akkor össze tudom hasonlítani a két féle alanyt (idővel).
 


  2015.02.21. 20:28  Hozzászólás  Válasz sztívn (488) hsz.-re     Olvasás  
  •   493   


*
 
...én meg a másik. Két fám van ...nőnek rendesen ,bár a növekedési erély fajtafüggő is,betegséget eddig nem láttam rajtuk...hogy mennyire lesznek hosszú életűek ,nem tudom...egy próbát megér.
 


  2015.02.21. 20:26  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (491) hsz.-re     Olvasás  
  •   492   


*
 
Nekem írtad a Katalint..és én írtam is ,hogy küldök,a többivel együtt megy hétfőn.
 


  2015.02.21. 14:24  Hozzászólás
  •   491   


---
 
Kedves Fórumtársak!
Carmen és Katalin cseresznye oltóágat szeretnék kérni- kérem segítsen, aki tud . Előre is köszönöm!
 


  2015.02.16. 19:13  Hozzászólás
  •   490   


---
 
Azt gondoltam nem lesz olyan intenzív a növekedés és a fa betegesebb, rövidebb élettartamú lesz. De örülök hogy a gyakorlat Nálad mást mutat.
Valakinek van még tapasztalata őszibarack alanyra-kajszi nemes kombinációval?
 


  2015.02.16. 18:36  Hozzászólás  Válasz sztívn (488) hsz.-re     Olvasás  
  •   489   
Avatar

---
 
Jól emlékszel. Egyik vagyok. Héj alá oltással követtem el az utolsókat (szemzést is csináltam korábban azok is sikeresek voltak). Hosszú távú tapasztalat még nincs. Növekedésbe eddig semmi eltérőt nem mutatott "saját" alanyához. Betegségre pedig biztos nem lesz érzékenyebb. Viszont várnám az őszi alanytól, hogy a virágzást késleltesse. Ezt most tavasszal már megtudom. Korona magasságba oltottam idén lehet hagyok rajta termést.
 


  2015.02.16. 18:04  Hozzászólás
  •   488   


---
 
Sziasztok!
Úgy emlékszem valaki itt a fórumon oltott/szemzett vad őszibarack alanyra kajszibarackot. Nekem is van három vad őszibarack csemetém, kajszit szeretnék szemezni rájuk.
Akinek van ilyen kombinációja legyen szives írja meg a tapasztalatait betegség, növekedés stb.
Köszönöm a segítséget.
 


  2015.02.13. 21:28  Hozzászólás
  •   487   


---
 
A későbbi érésű, édesebb kajszik már jók és finomak az aszaláshoz. Fontos a fajta magas természetes cukortartalma, például a ceglédi arany.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég