Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2015.01.23. 18:36  Hozzászólás
  •   435   


---
 
Üdv. Tudnátok segíteni alany beszerzéséhez.gf 677,wawit,ezekre gondoltam kis mennyiségben(20-30db.)
 


  2015.01.23. 14:00  Hozzászólás  Válasz Beegeri (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   


---
 
Szia!
Chip szemzést tudsz csinálni bármikor, nem kell hogy az alany adja a héját. Tavaly az oltásokkal egy időben csináltam egy chip szemzést is a tárolt oltóvessző egy rügyét felhasználva és sikerült (cseresznyéről van szó). Tavasszal meg fogom próbálni ugyanezt őszibarackkal is imkerei útmutatása alapján. Egyébként szerintem nincs akkora jelentősége, hogy milyen oltási vagy szemzési módot alkalmazunk, hanem az alany és a nemes állapota számít igazán.
 


  2015.01.23. 10:11  Hozzászólás
  •   433   


---
 
Kedves Atifoci, kedves Gergerg! Legyetek szívesek elküldeni az e-mail címeteket a vadasgyorgy@citromail.hu-ra! Köszönöm. :wave:
 


  2015.01.22. 22:44  Hozzászólás  Válasz CAMROM (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   


---
 
Szia!

Ugyebár nyáron volt? Mert akkor alvóra szemeztem öket, ami majd csak tavasszal fog kiderülni. De nagyon bízom benne. Csináltam többet is mindegyikből.
 




  2015.01.22. 22:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (429) hsz.-re     Olvasás  
  •   430   


---
 
Hát igen, az oltásmódot erősen befolyásolja az oltóvessző milyensége (mérete) és az oltási időpont is. Úgy vélem, hogy mindenki azt a módot preferálja ahogy a kezdetekkor először csinálta illetve amiben sikeres volt. Legalább is rám ez érvényes. Annó én is 2évig csak alvószemzést csináltam (T-vel hély alá) és csak most az utóbbi időben próbáltam ki mást is. Viszont az omega még nem annyira vált gyakorlattá a kezemben, lehet ezért nem túl gyakran alkalmazom.
 


  2015.01.22. 21:13  Hozzászólás  Válasz emendasajt (427) hsz.-re     Olvasás  
  •   429   


*
 
Ja ,én ezt a kettőt az őszibarackra írtam.Almát,körtét,szilvát omegával oltok /szilvát néha T-vel...attól is függ 1-1 fajtát mikor kapok/. Tavaly kipróbáltam a héj alá oltást/kényszerből ,mert nagyon vékony volt egy adag oltóvessző amit kaptam / almával és sikerült nagy része,ez is perspektívikus.Kajszit csak T-vel.Cserkónál a chip vált be /már amennyit csináltam...nem a fő fajom/
 


  2015.01.22. 09:45  Hozzászólás
  •   428   
Avatar

---
 
Köszi.Májusig nem fogom tudni tartani az oltóvesszőket az biztos.
Alibá visszaolvastam a hozászolásokat, köszönöm !!
 


  2015.01.21. 22:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (426) hsz.-re     Olvasás  
  •   427   


---
 
Nálam a chip az elején egyáltalán nem jött be. Lehet az én hibám volt... Azóta nem próbálkozom ezzel., marad a T és az angolnyelves szaporítási mód. Esetleg most az idén kipróbálom a hasítékot a kivinél. Vannak magoncaim...
 


  2015.01.21. 22:04  Hozzászólás  Válasz emendasajt (423) hsz.-re     Olvasás  
  •   426   


*
 
Én is csak szemzéssel csinálom,elsősorban T-vel,de egyre jobban belejövök a Chip-be is...ha meg ezek mennek minek próbálkoznék mással :?:
 


  2015.01.21. 22:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (420) hsz.-re     Olvasás  
  •   425   


---
 
Egy picit pirosabb, egy picit savanyúbb, de a miénk! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezért jobb ha az ember maga csinálja. Akkor kevésbé érhet ilyen meglepetés.
 




  2015.01.21. 21:59  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (411) hsz.-re     Olvasás  
  •   423   


---
 
Őszibarackot én is szemzéssel szoktam szaporítani. Tavaly próbálkoztam tavasszal angolnyelves párosítással is, de nem vagyok vele megelégedve. Kis százalékban sikerült, és elég csenevész hajtást produkáltak. Főleg az alvószemzéseimhez viszonyítva.
 




  2015.01.21. 21:24  Hozzászólás  Válasz Beegeri (417) hsz.-re     Olvasás  
  •   421   
Avatar

---
 
Nem írtad, de a meghatározások alapján valószínűsítem T szemzésre gondolsz. Nem hülyeség. Lehet hűtőben tárolt vesszőröl szemezni, de márciusban még nem fog menni, mert az alany nem adja a héját. Május elején már megy. Két nehézség van. Egyik a vessző tárolás (ne mejen tönkre), másik a szem kezelése az oltásnál (merthogy a szemzés is oltásmód) mivel nincs levélnyél kicsit nehezebb.

Ez a fajta szemzés akkor működik jól, ha a lében lévő alanyba a talajhoz közel van készítve, semmiképp koronába. Azért, mert koronába a berakott szem nyilván később indulna meg, de őszibarack baszik kihajtani, ha már a többi jócskán hajt.
Az évi hajtószemzésnél is figyelni kell erre, de míg az abban az évbe szedett és berakott szem ha nem hajt ki, akkor jó lehet alvóra következő évre, addig a hűtős szem ha nem hajt ki leginkább tönkremegy.

Gergely!

Nem tűnt fel neki, hogy a levele nem a körtére, hanem almára hasonlít?
 


  2015.01.21. 21:05  Hozzászólás
  •   420   
Avatar

terra alapító
 
MA beszélgettem egy erdélyi sráccal. Azt mondja, pár évvel ezelőtt vett egy Vilmos, és egy Piros Vilmos körtefát. Tavaly termettek először, 13 szem szép piros almát. :lol: :lol:
 




  2015.01.21. 20:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (416) hsz.-re     Olvasás  
  •   418   
Avatar

terra alapító
 
:?: Erről én miért nem hallottam eddig? Na ezt kipróbálom, mert nekem még nem sikerült tavasszal őszit oltanom, pedig már párszor próbáltam.
 


  2015.01.21. 20:40  Hozzászólás
  •   417   
Avatar

---
 
Köszönöm a válaszokat.pròbálok.majd akkor korán oltani.Lehet,hogy hüjesèget kèrdezek,de márciusba lehet hajtòszemzèst csinálni a hűtőben elrakott oltòvesszőből ?
Alvò szemzèst már pròbáltam idèn derült ki hogy fog sikerülni.
 


  2015.01.21. 20:01  Hozzászólás  Válasz Beegeri (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   416   
Avatar

terra alapító
 
Állítólag amíg meg nem indul az alany, addig van esély eredményes oltásra. 'imkerei'-t kérdezd.
(Eltérően ugye egyéb gyümölcsfajtáktól, aminél jobb, ha az alany már megindult.)
 


  2015.01.21. 19:54  Hozzászólás  Válasz Beegeri (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   415   
Avatar

---
 
Határozott véleményem, hogy őszibarackot szemezni a legjobb. Szép forradás, sokkal nagyobb esély, még ha néhányunknak sikerült is az oltás.
Alanyokat visszavágnám, úgy, hogy alul 3-4 szemet hagynék meg, de a meghagyott legfelső rügy felett 10 cm fás részről ledörzsölni a rügyeket, és azt meghagyni, mint amihez kötni lehet.
Ha tavasszal kihajtottak az egyik hajtást (vagy akár 2-t) hozzákötni a törzshöz, hogy szép egyenesen nőjön. Mikor megerősödött, májusban, június elején mehet hajtóra.
 




  2015.01.21. 19:02  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (408) hsz.-re     Olvasás  
  •   413   
Avatar

terra alapító
 
A 7,5 melegebb, mint az ideális, de jó az. Azzal segíthetsz az oltóvesszőknek hogy nem fárasztod őket sokáig.
Módszer: 1. Minél később tedd be a hűtőbe. /Persze csak akkor, ha az időjárás engedi!/
2. Segíts az alanynak, hogy minél előbb hajtson ki. /Takard a talajt körülöttük fekete fóliával, esetleg tákolj föléjük fóliaház félét./
Mindegyik esetben van egy kis rizikó is, ha az időjárás megviccel. :o
 


  2015.01.21. 18:34  Hozzászólás  Válasz vadasgyorgy (411) hsz.-re     Olvasás  
  •   412   
Avatar

---
 
Az jó. Én is az angol nyelvesre gondoltam.
A 2 éves vastagabbra meg ékoltást gondoltam.
 


  2015.01.21. 18:30  Hozzászólás  Válasz Beegeri (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   411   


---
 
Tavalyelőtt egy, tavaly két oltást végeztem : mandulaalanyra őszibarackot angolnyelves párosítással - mindegyik sikerült.
 


  2015.01.21. 18:00  Hozzászólás  Válasz Beegeri (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   410   
Avatar

---
 
Én tavaly raktam vadőszibe kajszit angolnyelvessel, eredmény 1-ből 1 :) , azóta is zép már kb. 1 m.
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2015.01.21. 15:50  Hozzászólás
  •   409   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek. Márciusi hónapban tervezek magonc őszibarackokat oltani. Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hogy működik -e egyáltalán az oltás, és milyen módszer lehet a nyerő. Az alanyok 1 évesek, +pár db 2 éves is van.
Üdv.
 


  2015.01.21. 11:11  Hozzászólás
  •   408   


---
 
Kedves AliBá' ! Oltóvesszők hűtőbeni tárolásával kapcsolatban kérdezném: 7,5 celsius fok van a hűtőnkben az alsó részében,
nem igen lehet lejjebb vinni a hőmérsékletet...Szerinted ez még jó a vesszők tárolására, illetve mire figyeljek ezzel kapcsolatban?
 


  2015.01.20. 13:42  Hozzászólás
  •   407   


---
 
Hozzám 185 km.-re van, remélem van közelebbi társunk is, aki segíthet. Kedves Martinland, elküldenéd e-mailben a telefonszámod- úgy hallottam, hogy törekszel a biokertészkedésre- én is.... Címem:vadasgyorgy@citromail.hu
 


  2015.01.20. 10:52  Hozzászólás
  •   406   
Avatar

---
 
Harkányban lenne a kertecske :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2015.01.20. 10:49  Hozzászólás
  •   405   
Avatar

---
 
Köszi, megkérdezem a pontos települést és írok :)
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin


  2015.01.19. 16:15  Hozzászólás
  •   404   


---
 
Szia Martinland ! Én Balatonalmádiban lakom. Nem tudom az általad említett hölgy merre?
 


  2015.01.19. 15:00  Hozzászólás  Válasz martinland (402) hsz.-re     Olvasás  
  •   403   


---
 
Én is Balaton parti vagyok. Esetleg valami közelebbi helymeghatározás? Elég nagy kiterjedésű!
 


  2015.01.19. 11:19  Hozzászólás
  •   402   
Avatar

---
 
Tényleg senkinek sincs egy darab szabadkai szercsika almafája sem? Nem tudok szerezni egy vacak ágacskát oltani és lassan kifutuk az időből :(
Tudom a génbankban van, de 2-3 vesszőért nem autókáznék annyit és sajnos csak munkaidőben fogadnak és ugye akkor én is dolgozom :(
Valakinek hátha, vagy ismertek valakit akinek lenne!
Tegnap ismerkedtem meg egy lányal facen, aki talált egy 8000 m2 gyümölcsöst, amit hamarosan lezúznak és parkosítanak. Telis-tele 1920-ban telepített fákkal :) megígérte küld pár vesszőt sárga cseresznye, meggy, sárgabarack, alma, de ő már nem tudja melyik milyen fajta. Ő is szeretne oltogatni belőle, de még sosem csinálta! Biztosan van itt közöttünk Dunán-túli aki személyesen is tudna neki segíteni. Ha igen szóljatok és összehozom a találkát! :) Balaton környékén lakik!
Aki szívesen segítene kérem dobjon felém egy e-mailt!
 
Martinland
"The dog is the only one in the world who loves you own with you"
Charles Darwin








  2015.01.17. 09:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (397) hsz.-re     Olvasás  
  •   398   


---
 
A Dunától keletre, északi terület, az ország hűvösebb vidéke
 




  2015.01.16. 21:03  Hozzászólás  Válasz Alibá (395) hsz.-re     Olvasás  
  •   396   


---
 
Nem is tudod milyen jót teszel, ha segítesz.....Köszönöm ha előjegyzel 1 db -ra is.Természetesen elmegyek, csak még egyeztessünk kicsit később, viszonylag közel vagyok hozzád, nálam még nagyon fagyos a föld, február vége előtt biztosan nem tudok ültetni.
 


  2015.01.16. 20:10  Hozzászólás  Válasz Jana11 (394) hsz.-re     Olvasás  
  •   395   
Avatar

terra alapító
 
Nyáron oltottam hajtóra Exreme Beauty-t Mirabolan alanyra. Kicsit hajtottak, de több lett mint kell. Adok egyet, ha el tudsz jönni érte Derecskére.
 


  2015.01.16. 09:08  Hozzászólás
  •   394   


---
 
Tisztelettel keresek saját fám tavaszi chip szemzéséhez extreme beauty vagy extreme május vesszőt.
 






  2015.01.15. 16:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (389) hsz.-re     Olvasás  
  •   391   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek Gergő vagyok nemrég kerültem ide (hála istennek) köszönet egy jó barátnak.

A mézgásodott sebet nem bántom, sajna a héten a sok meló miatt idő sincs rá, de ahogy írtad akkor nem is kezdek vele semmit.
A másik ugyebár, hogy ez csak egy adott magoncon lévő szemek.
Majd tavasszal beszámolok, hogy mit produkáltak :)
A következő nekifutás majd az oltóágak, Január vége február eleje ( szabadság )

üdv !
 


  2015.01.15. 15:58  Hozzászólás
  •   390   


---
 
Ali Bá'-nak köszönöm a szőlőoltással, előzetes tennivalókkal kapcsolatos tanácsait. Úgy lesz, ahogy írtad.
 


  2015.01.14. 21:30  Hozzászólás
  •   389   
Avatar

---
 
Beegeri!

Az őszibarack szemzéseidet, ahol a seb mézgásodik ne bánsd (meg a többit se)!
Ha a szemzés egyébként sikeres, a szem él, nem probléma, ha ráfolyt. Megszárad, tavasszal a szem hajtani kezd és ledobja.
Emiatt nem fog tönkremenni.

Szemléltessem képpel?
/Az egyik ilyen szemzésemből lett fárol tavaly már barackokat ettem./
 




  2015.01.14. 20:36  Hozzászólás  Válasz sztívn (386) hsz.-re     Olvasás  
  •   387   
Avatar

terra alapító
 
Teljesen jó a tapétavágó kés! Lehet belőle venni erősebb fajtát. Szerszámboltban érdemes, és érdemes erősebb pengét kérni bele. Az sokkal merevebb, és sosem kell fenned. Ahányszor oltasz, pengét cserélsz. Egy 10-es csomag penge évekig elég.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég