Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2014.12.23. 16:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   
Avatar

terra alapító
 
Egyébként sztem a(z új) sniccerrel az is gond, hogy felületkezelt a rozsdásodást megelőzendő - nem hiszem, hogy a szempajzs örül neki, ha felkenődik rá valami zsír...
 


  2014.12.09. 18:11  Hozzászólás
  •   335   
Avatar

---
 
Mostmár nem először tapasztalom, hogy a Garnem GXN15 alany érett vesszői bírják a hideget. Hétvégén ilyenek voltak:

kép GXN télen.jpg
 


  2014.11.16. 18:13  Hozzászólás
  •   334   
Avatar

terra alapító
 
Vebber: Egy Hardenpontom van BA29-en, meg egy Fétel. Előbbi kisnövésű, de masszív fa, utóbbi vetekszik a vadkörtén lévőkkel. Szetintem minden nemes-alany kombináció eltérő tulajdonságot tudna produkálni.
 


  2014.11.14. 18:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (327) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   


---
 
A fáimmal nem is nagyon volt gond ,pedig az időjárás nem nagyon volt kedvező ,és mégis érdekes módon alig kellett permeteznem. A fűnyirással voltak gondjaim az idő hiánya miatt !
 


  2014.11.14. 17:54  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   332   
Avatar

terra alapító
 
Mikor berakod majd a youtube videó linkjét, akkor azt jelöld ki, és kattints rá a youtubekod gombra. Akkor beágyazódik.
 


  2014.11.14. 17:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   
Avatar

terra alapító
 
Nem.

Holnap végre itthon leszek (elvileg) talán eljutok némi rotálásig.
 


  2014.11.13. 21:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   


*
 
Ha ez vigasztal nekem se...
 


  2014.11.13. 18:29  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   
Avatar

terra alapító
 
Hát... én ezeket a lépéseket rendszerint kihagyom. Csak előkapom a sniccert és... Igaza lehet Alibá-nak, mert az én kertem nem is szép. Hogy őszinte legyek, idén június után nem szivesen mutattam volna meg senkinek. Még most sem sikerült eltüntetnem az idei év kudarcainak a nyomait.
 




  2014.11.12. 17:49  Hozzászólás
  •   326   


---
 
Én szemzésenként a kést 98% alkohollal fertőtlenítem ,és a szemlaphoz csak a levélnyélnél érek. A vadon a vágást, a kés hegyével nyitom fel és nem érek hozzá . Az alkoholt cseppentős fiolában tartom és a kés pengére cseppentem mindkét oldalára és utána lecsapom róla. Ha le kell rakni a kést mindig műanyag fóliára rakom ,igy próbálom elkerülni a szennyeződéseket !
 


  2014.11.08. 00:21  Hozzászólás  Válasz Vebber (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

terra alapító
 
Majd szemmel tartom a mézgás szemeket és ha zöld lesz még tavasszal a szempajzs segítek az esőnek lemosni a mézgát.
 


  2014.11.06. 21:07  Hozzászólás
  •   324   
Avatar

---
 
Volt már ilyen mézgásodó szemzésem, ami az egész szemet befedte, és rászáradt, mint ami borostyánba van zárva.
Tavasszal szépen kihajtott.
 


  2014.11.06. 20:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   323   


---
 
Nálam is mézgás lett az őszit őszibe szemzés, ezt eddig más gyümölcs nem csinálta.
 


  2014.11.06. 20:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
Az a gyanúm hogy valami gomba meg lehetett tapadva az alanyon, és az jutott a sebbe. (ezek már jó vastag alanyok voltak)
 


  2014.11.06. 19:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   
Avatar

terra alapító
 
Idén ősszel beraktam vagy 20 őszibarac szemet. Ezek közül egy átoltandó fába 6-ot. Mind mézgás lett, teljesen bizonytalan, hogy egy is kihajt. A többieknek pedig, amiket alanyokba tettem, mindnek szép zöld a szempajzsa, egy se bibis, láthatóan élnek. /Gyakran tapasztalunk olyat, amit eddig még sose!/
 


  2014.11.06. 17:46  Hozzászólás
  •   320   
Avatar

terra alapító
 
Ma nézegettem az őszibarack szemezéseimet. Hát, ez a szemezés továbbra sem nekem való. Minden alanyba tettem 2-3 szemet. De milyen jól tettem... Egy rakás szeme mézgával van fedve. Szerencsére majdnem mindegyiken van 1 ami jónak látszik. Van 2 vékonyka gxn, azokat meg be fogom cserepelni téli oltásra, mert a padlizsánszilván mintha látnék 2 alkalmas szemet...
 


  2014.10.28. 19:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   


---
 
Akkor megállapíthatjuk, :angel: hogy egyformán növekszenek ,az jó lehet nekem is!
 


  2014.10.26. 19:11  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (316) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

terra alapító
 
A törzse ugyanolyan vastag, mont az őszibaracké. A szilva és az őszibarack találkozásánál kis vastagodás látható.
 


  2014.10.26. 17:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   


---
 
Ja az lemaradt hogy a keserű mandula az olyan 25-30cm törzset nevel itt nálunk és hosszú életűnek mondanám! Rengeteget terem 80kg körüli amikor ereje teljében van.Két fa van általában belőle és rengeteget eszünk frissen ,ajándék a szomszédoknak, rokonoknak és befőtt vagy 90 üveggel . Az idén a sárgabarack lekvár 70 liter lett egy fáról.
 


  2014.10.26. 17:29  Hozzászólás  Válasz Alibá (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   


---
 
És átlagosan a fa hogy néz ki , Arra gondolok hogy szép vastag törzset nevel-e a szilva alany+ őszibarack ,vagy ez is olyan mint a vad barack alanyon nevelt ,hogy csak olyan vékonyka törzsű! :?:
 




  2014.10.25. 19:53  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   


*
 
Cseresznye azért nem,annyira nem rokonok.Szilvába viszont simán...arra azért vigyázz,hogy ne legyen PPVs a szilva...
 




  2014.10.25. 08:13  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   
Avatar

terra alapító
 
A szilvába őszibarack egy teljesen bevett figura. Nyugodtan szemezheted bele.
 


  2014.10.25. 08:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   


---
 
Helló! És te már láttál őszibarackot szilva alanyon ? Vagy próbáljam ki egyszerűen! Én mondjuk úgy tudom csonthéjast csonthéjasba ,de ez alapján mehetne bele akár cseresznye is de én még ilyet nem hallottam. Ugyanezen alanyon van a bergeron sárgabarackom,az kiváló. :wave:
 




  2014.10.24. 16:27  Hozzászólás
  •   309   


---
 
Még vannak kérdéseim :fenyő fa dugványozáshoz kéne némi jó tanács ,mikor, mibe, hogyan kell ,honnan kell vágni a dugványt. :?:
 


  2014.10.24. 16:20  Hozzászólás
  •   308   


---
 
Helló mindenkinek ! Új vagyok ,most találtam ide némi segítséggel. Bele olvasva itt ott érdekesnek találom ,és engem is foglalkoztat néhány kérdés ezzel az oltás szemzéssel kapcsolatosan. Dobnék is néhány kérdést : A kis sárga gömbölyű félvad szilvába miket lehet szemezni oltani ? A sampion őszibarackkal vagyok bajba kéne valami olyan alany mint a keserű mandula ,de ilyen nincs. Felénk ez jó alany ,eddigi tapasztalatom szerint másban nem hosszú életű. :wave:
 


  2014.10.20. 20:22  Hozzászólás  Válasz csarli1 (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   
Avatar

---
 
Nézz már be kérlek a "Hogyan alakítsam ki a cseresznye szuperorsó fáimat?".
 




  2014.10.18. 20:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   


terra alapító
 
Benne felejtettem a nylon zacskóban :( megpenészedett kicsit.
Egyébként 2-3 mm vastag izetlen, rágós húsa van és rózsaszínes a héja, mint az őszibaracknak. Végül is mandulabarack ;-) . El akarom vetni, kíváncsi vagyok én is.
 


  2014.10.17. 20:19  Hozzászólás  Válasz tp329 (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   
Avatar

terra alapító
 
Ez moniliás, vagy nincs is húsa, olyan, mint a mandula? A magja jól néz ki. Vesd el feltétlenül. Mi lesz belőle valyon?
 








  2014.10.14. 19:33  Hozzászólás  Válasz csarli1 (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   
Avatar

---
 
Közvetve. Visszavágtam akkor őket, amit követően persze ki is hajtottak. Mikor megint taknyolni kezdtek azokat likvidáltam.
A megmaradt egészséges "fialt" kettőt, meg közbenoltásnak is szemeztem róla néhányat.
 




  2014.10.14. 16:50  Hozzászólás  Válasz csarli1 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   
Avatar

---
 
Sok nem volt belőle nekem. Hat érintett alany volt. Nem tudom csak szemrevételezés volt-e.
 


  2014.10.14. 05:53  Hozzászólás  Válasz Vebber (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   


---
 
Megvizsgálták Laborba, vagy csak ránéztek? Mennyi pusztult ki? Debreceni egyetemi tanárok voltak?
 


  2014.10.13. 16:11  Hozzászólás  Válasz csarli1 (295) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   
Avatar

---
 
Tavalyi kép. Egyébként nem csak egyet érintett, hanem egy kivételével mindet.
Akkor egyetemi tanárok is egyértelműen Pseudomonas s. mondtak rá.
 












  2014.10.12. 11:33  Hozzászólás  Válasz Vebber (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   


---
 
Egy kis kiegészítés, ha nem bánod,
"alany őszibarack, nektarin és mandula fajták részére" valamint szilva alanynak is alkalmas.
Szárazságra nagyon toleráns, jobban mint a GF-677, Ps. baktérium terjedése benne nagyon lassú, majd megáll, az első hajtás alatt baktérium mentes marad.
Magyarországi akreditált labor adatok.
 


  2014.10.12. 10:40  Hozzászólás
  •   289   
Avatar

---
 
Alanyokról.

Garnem GXN 15
Gyökér-törzs alany őszibarack, nektarin és mandula fajták részére.
Spanyolországban állították elő a mandula és az észak amerikai őszibarack keresztezésével. Nevét a mandula –spanyolul-„Gafi”, és az észak amerikai őszibarack –spanyolul- „Nemared” szavakból alkották.

A növények nagyon jól, erőteljesen növekednek, hasonlóan vagy erőteljesebben mint a GF 677 alanyok. Az első növekedési szezonban a függőleges suhángon oldalhajtás alig, vagy egyáltalán nincs. Levelei nagyok, bordópiros színűek, majd nyár végén zöldülnek be az idősebb levelek, amelyek jellemzően az őszibarack és mandula leveleire hasonlítanak. A vegetációs időben sokáig hajt. Színe miatt díszfának is szép.

Szárazságtűrő, toleráns a gyenge talajokkal szemben. Érzékeny a talaj pangó nedvességére, körülbelül ugyanazon a szinten, mint a GF 677 (valamelyest alacsonyabb tolerancia szint). Vas érzékenysége, meszes talajok iránti toleranciája a GF 677 alanytól alacsonyabb.

Újratelepítésre alkalmas.

Elsősorban jó talajokon, a túlzott hajtásnövekedés miatt, a rá oltott gyümölcsfa nyári metszést igényel, elkerülendő a korona belsejében az árnyékolást. Ellenkező esetben a gyümölcs mérete és minősége elmarad.
Toleráns a gyökérgubacs fonálférgekkel szemben (Meloidogyne arenaria, Meloidogyne incognita, M. javanica, M. hispanica).
Károsítja, érzékeny a Pratylenchus vulnus gyökér fonálféreggel szemben. Fogékony a gyökérgolyvára (Agrobacterium tumefaciens ).

A most jellemzett alanytól függetlenül, tájékoztatásra, a Pratylenchus vulnus gyökér fonálféreg itthon ritkán fordul elő, káros mérvű elszaporodását nem tapasztalták. Veszélyt hordozhat, hogy egyedei az országba hozott szaporítóanyaggal bekerülhetnek a talajba. Itt szaporítóanyagon szintén általánosságban értendő, és nem kizárólg a GXN-re vonatkoztatva.



Gergerg,
tudástárba ezzel tudok most segíteni, ha gondolod tedd be oda is. Itt is maradjon meg.
 




  2014.09.25. 05:55  Hozzászólás  Válasz sztívn (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   
Avatar

---
 
Igen, sztem is hagyd rajta. Soha nem szoktam alvó szemzésnél levenni csak következő évben, de akkor is csak mikor már legalább 20cm-es hajtás nőtt a szemből.
 


  2014.09.24. 22:39  Hozzászólás  Válasz sztívn (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   
Avatar

terra alapító
 
Ne vedd le a kötést, hagyd rajta. /Garantálom, hogy télen nem fog 'annyit' vastagodni, hogy bevágjon/.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron