Kertészkedés mozgóképen Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2024.01.01. 23:50  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
De régi az utolsó bejegyzés. Nos, ez sem fiatalabb, csak most találtam rá. Paprika, paradicsom, padlizsán kötözés, azt a témát szeretitek.
https://youtu.be/ZREu96ZTZzo?si=Xx1xGM-GJbKB6bcK
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.09.09. 12:21  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Biokert tervezése, első rész
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.11.16. 20:40  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

---
 
Régóta érdekel a dolog a fahamu felhasználásának jótékony és káros hatásairól - most Zsigó György beszél róla:
 


  2016.05.02. 18:51  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Akkor szedjük össze, milyen tv sorozatok futnak, vagy futottak, kertészeti témában.
Magyar részről a tv-ben látható:
- Biozóna
1 évad, 10 db 30 perces rész http://www.port.hu/biozona_biozona_(bio_zone)/pls/w/films.film_page?i_film_id=147939 

- Green Team (egy idő után Bálint gazdával kiegészülve)
2 évad, elvileg 80 és 100 db (elvileg...) 15 perces rész http://www.port.hu/green_team/pls/w/films.film_page?i_film_id=153360 

- Otthon a kertben
1 évad, 13 db 25 perces rész

Youtube-ról egyelőre nem szedem össze, az kicsit hosszú lenne, de ha valakinek van kedve...

Angol sorozatok:
- River Cottage
Na itt nagy a keveredés, egy része megjelent dvd-n magyarul is, a magyar címeknek sok köze nincs az angolhoz, és erősen megvágták őket, ahogy pl. A kertész kertjével is ez történt. Régebben így szedtem össze, azóta van pár új évad, azokat majd hozzáírom ha lesz időm.
- RC - Kapán innen, kaszán túl (9 db 24 perces + karácsonyi 48 perces rész)
- RC - Kapa, kasza, fakanál (12 db 24 perces rész)
- RC - Ősszel (4 db 46 perces rész)
- Költözés RC-ra (??? RC Forever - 8 db 24 perces rész)
- RC - Volt egyszer egy RC (4 db 48 perces rész)
- RC - Tavasszal (2 db 24 perces rész és 2db 48 perces rész)
- RC - Kúra (3 db 46 perces rész)
- RC - RC meséi (9 db 24 perces rész + a Kapa, kasza karácsonya 23 percben)

Angol címek, sorban a fentiek szerint:
Beyond RC
Escape to RC
RC Autmn
RC Forever
RC Road Trip
RC Spring
RC Treatment
Tales from RC

- A kertész kertje (Gardeners' World)
1. évad (2010); 22 db 30 perces részek
2. évad (2011); 28 db 60 perces részek

- Biokert, biofőzőcske (Fork to Fork)
6 darab 25 perces rész (2006) http://port.hu/biokert,_biofozocske_fork_to_fork/pls/fi/films.film_page?i_film_id=37706&i_where=1&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_episode_id=192022 

Ha valaki még tud másról, nyugodtan írja meg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.30. 16:56  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
De föl van az, ez őszi kép, kb mint most. (a háttérben láthatod, hogy már a büdöskén kívül nincs semmi a kertben) Augusztus közepe-vége felé szoktam utoljára rotálni, mer a frissen rotált földről nagyon nehéz lenne eső után diót szedni, és még nehezebb lombot összegereblyézni. Lombhullás után szoktam újra felrotálni. Amit most a képen látsz, az csak gyom.
 


  2014.09.29. 20:56  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
El ne hidd, annak a diófának a felét már lerágta az öreg! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.29. 20:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   


---
 
Nincs is felszántva alatta.
Az a sok dió ezen az egy diófán termett?
Elhiggyek én mindent Nektek? :mrgreen:
 


  2014.09.29. 19:46  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Pedig a kéknadrágos pali az kulcsfigura! :D
Ő egy ekkora fa alól szedi a diótKép


Jobb években ennyit:Kép
 


  2014.09.29. 19:35  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Küldd el az öregnek, ha ráér, megtöri, megpucolja :D oszt majd visszaküldi :D csomagolsz mellé egy új kék nadrágot meg egy kis pálinkát, és amíg tart a pálinka, megy a diótörő is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.29. 19:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
Köszönöm a jószándékot, de sajnos mi teljesen reménytelen eset vagyunk.
Van dió, van kalapács, van fatuskó, csak éppen az a kéknadrágos ember nincsen, akinek lenne kedve/ideje diót törni :(
Meg az a hölgy, aki nincs a videón, és aki a megtört diót megucolja :twisted:
 




  2014.06.22. 13:35  Hozzászólás
  •   7   


*
 
  

Mondjuk a kötözés tetszik,de én ahhoz is béna vagyok,úgyhogy marad a jól bevált szigszalag.:)
 


  2014.06.22. 13:33  Hozzászólás
  •   6   


*
 
  

Na ezt én tapétavágóval nem tudom megcsinálni /nem éri meg jobb szerszámot venni,annyit nem szemzek...meg ezzel is jó az eredési arányom/.Én nem szoktam ekkora szempajzsokat vágni,de biztos megvan az előnye.
 


  2014.06.17. 18:09  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
  


nem tudom megjátssza e, de aki részeg ember kezébe enged ilyen gépet, az sem teljesen normális
 


  2014.06.17. 18:07  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
  


nahát én ennél sokkal többet pöcsölök a szempajzs beillesztésével; mondjuk nem a megélhetésem múlik rajta.
már régóta tervezem én is a videózást, de még nem jött össze annyi idő, hogy belejöjjek..
 




  2014.05.30. 21:42  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Sikerült lekapni Gergerg mestert, járjon hát most elé ő jó példával! Gergerg mesterről készült oktatófilm elérhető az alábbi linken! :D
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=iMAzNTue3I4[/youtubekod]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.30. 19:26  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Paprika metszése - Tntustól
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=Nv2QGRt0LQI[/youtubekod]
 


  2014.05.30. 19:22  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Gyűjtsük össze azokat a videókat, amik olyan módszereket mutatnak meg, amik hasznosak lehetnek. Elsősorban saját videókra gondolok, de természetesen ha valaki a neten talál egy olyan videót amit nagyon hasznosnak érez, azt is tegye be. Értelem szerűen nem nagyon kellene kommentelni, legyen ez egy album, amiben könnyen eligazodunk. A videókhoz írjunk címet, hogy lássuk miről szól.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron