Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.02.28. 19:42  Hozzászólás  Válasz alex (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   


---
 
Akkor lehet hogy nem fagyott meg, még nincs kibontva 1 l-es flakon beton kemény volt és a meszet az meg volt fagyva a vödörben ezért gondoltam.
 


  2016.02.28. 17:40  Hozzászólás  Válasz CAMROM (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   


---
 
Hogy vetted észre, hogy megfagyott? Elvben ezek a nanokészítmények -4 - -5C-ig nem fagynak meg. Véletlenül nem valami vízzel hígított változat volt ami megfagyott. Továbbá a nano szerkezetnek köszönhetően ezeknek nem szabadna összecsomósodni, és ahogy Ali-bá és Kedvescimbor is írták, ha homogén akkor jó. A réz benne van és ha egyenletesen elolszik a permetlében miért ne lenne jó.
 


  2016.02.28. 17:04  Hozzászólás  Válasz alex (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   


---
 
a pajzstetvek köszönik szépen jól vannak semmit nem ért ez a cucc
sajnos
 




  2016.02.26. 21:45  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
Zavaros? Az már a gyárjában is zavaros (legalábbis, ha nálad ugyan azt jelenti, mint nálam). Én nem hinném, hogy baja lett. Ha a szűrőn (nylon harisnyán) átmegy akkor használható.
 




  2016.02.25. 20:31  Hozzászólás
  •   230   


---
 
Helló,
Lenne egy kérdésem, sajnos megfagyott a Coproxat nálam, szerintetek használható még, vagy károsodott?
 


  2016.02.25. 20:23  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   


*
 
Én ezért használom a folyékony rezet ,Cuproxat...nem szeretem a por rezeket...persze ha gépi permetezőm lenne nem érdekelne...
 


  2016.02.25. 12:30  Hozzászólás  Válasz alex (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   


---
 
nos eddig semmi bajuk nincsen tőle :)
majd legközelebb úgy csinálom
 


  2016.02.24. 20:02  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (223) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   


---
 
Szóval a leírt recept a téli levéltelen növényekre lett leírva. Ha már a növénynek levele van, akkor az olaj koncentrációja nem 5%, hanem 1%, azért, hogy nehogy megperzselje.
 


  2016.02.24. 19:56  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   


---
 
Nordoxot akarok majd szerezni, csak elég kevés helyen kapható. Nem tudja valaki hogy hol lehet 200g körüli kiszerelésűt venni?
 


  2016.02.24. 19:43  Hozzászólás  Válasz nzozz (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   


---
 
Hát a champion nekem sosem oldódott jól, mindig maradt fenn a szűrőn. Jobb a bordói por ilyen szempontból.
 


  2016.02.24. 19:08  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   


---
 
Azt tudom, hogy nekem se a száraz, granulált formában, se bekevert oldatként nem csomósodott, viszont a réz egy része előszeretettel és elég gyorsan vándorolt le a keverőedény aljára. Ez azért lenne, mert a kettő nem keverhető egymással? Vagy csak rosszul oldódik a Champion WG?
 


  2016.02.24. 18:47  Hozzászólás  Válasz alex (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   


---
 
egész télen volt rajta levél bár nem tűnt túl "vidámnak" a téli fényhiány miatt,de most hogy volt pár nap napsütés ismét elindult a növekedés
ami dög eddig rajta volta azokat könnyedén le lehetett söpörni ma
pár nap múlva meglátom mi a heyzet
 




  2016.02.24. 17:38  Hozzászólás  Válasz nzozz (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   


---
 
Keverni keverhető, viszont könnyen becsomósodik a kettő együtt tehát érdemes oldatot készíteni.
 


  2016.02.24. 16:20  Hozzászólás  Válasz Jani71 (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   


---
 
Mondjuk anno pont az indexes fórumban mondták hogy a réz és a kén keverhető, direkt rákérdeztem... mondjuk az azért érdekelne, hogy hogy fogom ezeket akkor használni, mert szükség van mindkettőre és van is még belőlük. Ha meg egymás után használom őket akkor simán lemossa egyik a másikat.
 


  2016.02.24. 12:56  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   


---
 
Nálam tavaly 24 óra múlva már egyértelműen látszott (nagyítóval néztem). 2-3 nap múlva pedig már mindenképpen (nagyítóval).
Az elpusztult levéltetű szabályosan összeaszalódik. Épp úgy néz ki, mint az aszalt gyümölcs. Vagy egyszerűen elszárad.
És ha már nagyítóval nézed, akkor fogod látni azt is, hogy megszűnt minden mozgás, elpusztult a teljes állomány.
 


  2016.02.24. 11:24  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   


---
 
Kérdés: milyen fenológiai stádiumban van az avokádód? Én ugyanis nem ismerem. Vannak rajta most levelek, vagy téli nyugalomban van.
 




  2016.02.24. 07:31  Hozzászólás  Válasz nzozz (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   


---
 
Pl. kicsapódás jelezheti. Megváltozik az anyag folyékonysága, szilárd részek keletkeznek, esetleg más,
nem kívánatos állagváltozás következik be.
A rezet a kénnel ne keverd!!! Antisystem az Indexen már sokszor leírta, hogy nem szerencsés (több okból sem)...
Ha külön-külön értetted a Nonithoz, akkor arra nincs tapasztalatom, de gondolom, érdemes megfogadni a gyártó tanácsát.
 


  2016.02.24. 00:11  Hozzászólás
  •   215   


---
 
Sziasztok!
A gyakorlatban honnan derül ki, hogy egy adott szer keverhető-e egy másikkal? Annak feltétlen látványos jele van ha nem keverhető? Pl. Nonit rézhidroxiddal és kénnel?

Köszönöm
 


  2016.02.23. 18:28  Hozzászólás
  •   214   


---
 
csináltam egy kísérleti adagot és ki is próbáltam az egyik kisebb avokádómon meglátjuk mi lesz (vajon mikor kell változást látni?)
 


  2016.02.23. 14:01  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   


---
 
no akkor ezt kipróbálom majd tetvek ellen itthon mert már megjelentek
 




  2016.02.22. 16:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   


---
 
A gázolaj helyett a napraforgó olajat javaslom.

kb. 5 liter permetléhez:
2,5 dl étkezési növényi olaj mint napraforgó
2 evőkanál mosogatószer, folyékony
5 liter viz
Keverjük az olajat össze nagyon jól a mosogatószerrel, majd adjuk hozzá a vizet lassan kevergetve. Néha permetezés közben nem árt kicsit összerázni. Kb egy fára elég
 




  2016.02.22. 16:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   


---
 
Sajnos úgy tűnik, hogy valamit ki kell találni és időben lépni, ha nem akarunk elkésni...
Én egyelőre a gázolaj emulziós szappanos lemosáson gondolkozom (a tetvek miatt is), aztán meglátjuk.
Tavaly bárhová néztem, atka volt. Plusz valószínűleg idén se lesz hűvös a nyár. Ennek fényében kell hozzáállni! :(
 


  2016.02.22. 15:09  Hozzászólás  Válasz Jani71 (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

terra alapító
 
Hát végül is a rügy fakadt, tehát mehet rá a permetszer, nem?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.22. 15:00  Hozzászólás
  •   207   


---
 
Tisztelt olvtársak!
Felhívom a figyelmeteket a következő tényre: ma megnéztem az egyik szilvafám rügyeit egy kicsit közelebbről
és volt szerencsém látni egy élő, mozgó ATKÁT (azt nem tudom, hogy ez nem pont' ragadozóatka volt, de a tény tény marad)! :o
Úgy tűnik, sose lehet elég korán kezdeni a növényvédelmet... :thumbdown: :(
 


  2016.02.08. 04:46  Hozzászólás  Válasz nzozz (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   


---
 
Sose csináltam ilyen korán. Későbbre is terveztem volna (mindig metszés után szoktam), ha nem maradt volna el az őszi.
Ez egy kicsit ahelyett is volt.
Nagyon megindult a természet, jóval korábban kezdődik minden, mint eddig (ezért írtam a körtét, mandulát, klemátiszt és egy másik topicban békát, rigót).
Metszés után még egyszer akarok valami ilyesmit, az valószínűleg olajos lesz.
Valószínűleg Vegesol, hogy egy kicsit az atkákra is hasson, mert tavaly volt rendesen... :(
Meg persze mindenre, aminek áttelelő tojásai vannak.
A sima mészkénlén is gondolkoztam, de a metszés miatt inkább olyannal szórom, amiben réz is van, hogy a sok nyílt seb fertőtlenítése is meg legyen oldva legalább ideiglenesen.
Szóval nagyon alaposan akarom kezdeni az évet, megpróbálom a lehető legtisztábban tartani a kertet, ha lehet, viszonylag szelídebb anyagokkal
(természetesen képben vagyok a talaj rézterhelését illetően, erről most nincs szó).
Ilyent még sose csináltam, ez egy próba. A többi kiderül.
 




  2016.02.07. 18:57  Hozzászólás
  •   204   


---
 
Tegnap és ma elvégeztem a lemosózás nagy részét. Már csak a nagyobb fák vannak vissza
(amelyek egy részénél jelentősebb metszést is tervezek).
Tegnap Rézoxiklorid 50 WP-vel, ma saját készítésű bordói lével szórtam.

Megindult a keserű mandula és az Ilonka körte (utóbbi védett, meleg helyen van, részben ez is nyomhatja).

OFF:
Az egyik klemátisz is hajt, ő is nagyon védett helyen lett elültetve. A társai csak gondolkoznak... máshol, hidegebb helyen.
 


  2016.02.04. 20:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (202) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   


*
 
Hát...reménykedni azt nagyon tudok :thumbup:
 




  2016.02.04. 18:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   


*
 
Nem a konkrét eseményre gondoltam,hanem úgy általában az ültetvényre....vagy oda mezei ember nem is mehet látogatóba ?... :lol:
 


  2016.02.04. 00:18  Hozzászólás
  •   200   


---
 
Sziasztok!
Van valakinek összehasonlítási alapja a tapadásfokozókat illetően? Találtam pár szabadforgalmút, de árban is van szórás, nem tudom melyiket lenne érdemes beszerezni, pl. a Nonit nem jó lúgos keverékekhez. (Némelyik hatásfokozóként is meg van nevezve.)
- Cheminova Microbio: http://www.cheminova.hu/Cheminova/web.n ... robio.html
- Cheminova Superspray: http://www.cheminova.hu/cheminova/web.n ... spray.html
- Keratív
- Nonit
- Silwet Star
- Spur

Köszönöm
 


  2016.02.03. 22:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   
Avatar

terra alapító
 
Ide olyan nagytermelőket hívtak meg a régióból a bemutatóra, akiknek a képen látott permetezőt akarják eladni. :(
 


  2016.02.03. 21:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   


*
 
Ali bá !

Nem hiszem el ,hogy te még nem jártál itt ;)

http://www.agroinform.com/kerteszet_szo ... odra-24383
 


  2016.01.29. 11:54  Hozzászólás  Válasz Totya (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   
Avatar

terra alapító
 
Főleg a fenti részen alkalmazd! Örzi a csapadékot és nem viszi a szél a homokot.
 


  2016.01.29. 09:52  Hozzászólás  Válasz Alfi13 (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   


---
 
Köszi, idén mindenképp kipróbálom! :)
Bocsi, kicsit akkor félreérthetően írtam, nem lejtős, csak magasabban van, és szárazabb, például a lenti részen csapadékos tél esetén kicsit áll a víz is.
Fent meg pár hét meleg után viszi a szél a homokot, mint a sivatagban.... :-(
 


  2016.01.28. 19:09  Hozzászólás  Válasz Totya (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   


---
 
Hát ha valakinek dombon van a kertje az "Kedvescimbora" kb 45 fokod dombon van a kertje teraszokkal. De az én kertem is dombon van az enyém kb 15 fokos emelkedőn van igaz pár teraszt én is készítettem hogy a csapadék ne folyon le a területről. A mulcsozás még jobban elősegíti a víz és a tápanyagok megtartását.
Mióta mulcsozok mindenben megnőtt a betakarított zöldségek és gyümölcsök menyisége, a málnából a dupláját szüreteljük de az összes gyümölcsfa szőlőből is sokkal több terem. Igaz én használok növényvédő szereket ellentétben kedvescimborával.
 


  2016.01.28. 17:41  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   


---
 
Elküldheted, szívesen megnézem! :)
Hát nekem dombon van ez a rész, nem tudom ott is így hatna-e a takarás ;-)
 


  2016.01.26. 10:39  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
Köszönöm a választ. Meggyőzőnek tűnik, bár a vastartalom nem egyenlő az ásványi anyag tartalommal, hogy pontosak legyünk. Mert ha a vastartalom csökkent volna ilyen mértékben akkor már nem teremne az a sárgarépa semmit.
 


  2016.01.25. 21:08  Hozzászólás  Válasz Totya (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   
Avatar

---
 
Összegyűjtöttem a netről, 22 magyar krumplifajtának a tulajdonságait, melyek újabb kori nemesítésnek számítanak. Képekkel, leírásokkal. Ha úgy gondolod segítségedre lenne, akkor szívesen elküldöm.

A külvárosi telkemen most is le van takarva a talaj. Tavasszal az szokott a probléma lenni, hogy vetni kéne, de nem tudunk a talajra menni mert annyira vizes. A takarás annyira megfogja a téli csapadékot. Amúgy erősen kötött anyagos a talaj.
 


  2016.01.25. 20:46  Hozzászólás  Válasz alex (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   
Avatar

---
 
Baby-lon mondataihoz annyit teszek hozzá, hogy 2013. november 21.-én az AGRO.bio Hungary Kft. és a Vidékfejlesztési Minisztérium tartott egy sajtótájékoztatót és ami ott elhangzott, szinte sokkolta a médiát. Ott hangzott el az is, hogy 60 év alatt elfogy a talaj humusztartalma. Ott mutatták be a Gödöllői Agrártudományi Egyetem felmérését is:
 


  2016.01.25. 20:30  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   


---
 
Valóban érdekes! :)
Sok dolgot kipróbáltam az elmúlt év során, amióta kicsit odafigyelek a kertben, azt vettem észre, hogy egyre jobban belejövök, és sok hasznosat olvasok a fórumokon, és amikor kipróbálom mamám mindig szkeptikus, aztán amikor látja az eredményt, akkor már igazat ad. Persze következő évben újra emlékeztetni kell, hogy nem úgy van ahogy gondolja, tavaly másként jobb/szebb lett! :D
Amióta rendes marhatrágyát kap a kert, azóta az ide év volt az, amikor már alig volt bármi betegség, és csepegtető öntözés mellett se a hagyma se a répa semmi nem lett kukacos, 50kg répám lett olyan méretekkel amikkel csak a boltban találkoztam....burgonya az elmúlt években rekord termés, lassan már túlméretes, kilós darabokkal..... idén majd megpróbálok az új magyar fajtákból beszerezni, mert nem szeretnék minden évben drágán venni vetőgumókat.... :(
Azt kell majd kitalálnom még, hogy homokos/agyagos részhez mit ültessek, mert a nyári 1-2hét meleg időszak alatt a burgonya kiég.....tök, cukkini, hagyma ami megélt eddig, semmi más...minden kisül egyszerűen ha bejön a 2hetes meleg....az agyag betonkemény lesz, semmi sem nő :( Öntözni ott nem igazán tudok sajnos :(
Ha van esetleg jó ötletetek szívesen veszem majd ;) :)
 




  2016.01.25. 18:11  Hozzászólás  Válasz Totya (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   
Avatar

---
 
Én nem félek a gyomoktól. A takarással védekezek ellenük. Viccesen azt szoktam mondani, a gyom dolga, hogy nőjön, a kertészé, meg hogy gyomláljon. Az apró magokkal vetett növényeket( sárgarépa, petrezselyem) egy alkalommal gyomlálom, a palántával ültetetteket(paprika, paradicsom) nem szükséges,mert a takarás elnyomja a gyomokat. Azért is bátran ráhordok mindenféle magvas füvet, mert ha én nem tenném, a természet megtenné helyettem. Amikor megvettem a városszéli telkemet, előtte azon kukoricát termeltek, úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva, gyomirtózva, gyom mentesen. Az első évben dús parlagfüvet kaszáltam. Hogyan? Hiszen senki se vetette el a magját. A következő években a szamócától a lóheréig mindenféle növényből álló gyep alakult ki. A parlagfű eltűnt.
Az én mamám se engedte volna meg, sőt egy alakalommal eljött hozzám és távollétemben leszórta a takarásomat. Utána kitiltottam a kertemből. Aztán amikor a városszéli telkemet megvettem és ott egymás mellett kertészkedtünk, néhány év után megkérdezte anyám, fiam az én ágyásaimra nem kaszálsz füvet. Mert látta a különbséget. Ekkor 85 éves volt.
Egy fórumos példát is mondok. Alfi Dénes elkezdte takargatni a növényeit, egy év múlva azt írta a fórumon, sohase voltak addig olyan erőteljes hajtásai a málnáinak és szedreinek mint abban az évben, pedig az egy ritka aszályos év volt. Azóta megszállottja lett a mulcsozásnak. Olyannyira, hogy birtokára menvén útközben összeszedi a kirakott zöld anyagot, levelest. Aprítógépet is fabrikált.
 


  2016.01.25. 17:23  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


---
 
Idézet kedvescimbortól: "Te minek neveznéd azt a sárgarépát, amit ott lehet kapni és a vastartalma a 40 évvel ezelőtti sárgarépának 4%-a ? "

Légy szíves jelöld meg a forrást ahonnét vetted ezt az adatot!!
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron