Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.01.25. 15:10  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (183) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
És a kártevők kevesebben vannak áttelelés után?
Akkor lenne zöld anyag bőven.
A másik végén fognám meg a terület kérdését. Mekkora terület kellene, hogy nagyon nagy részben önellátó tudj lenni? Állatok, takarmány, gyümölcs, zöldség, netán hal. Ha nem vennéd figyelembe, hogy a szomszédok adnak levágott füvet. Ha mindenki így termelne, óriási területek kellenének. Inkább arra próbáld rávenni a szomszédot, hogy tartson állatot, ha neked nincs :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.25. 11:54  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (183) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   


---
 
Nagyon tetszik a blogod, örülök hogy megosztottad :)
Lesz időm végigolvasom ;)
Talajtakarásnál a füves takarás esetén nem lesz túl gyommagos a föld?
Mamám sosem engedi fűvel való takarást, mert túl gyommagos lesz ...... :|
 


  2016.01.24. 22:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   
Avatar

---
 
A város széli telkem 6600 m2, felét használom, a másik fele leszakad a völgybe. Azt még sohase kaszáltam le. Tavaly le voltam megnézni. Nagy dzsumbúj van ott lenn, rókák, borzak laknak a kotorékokban. Nincs is gondom a pockokkal, összeszedik őket. Tehát ott még rengeteg anyagot tudnék gyűjteni, ha szükségem lenne rá. Sőt a hasonló nagyságú szomszédos telkeket se műveli senki. Ott is tudnék gyűjteni.
A városban lévő telkem 1700 m2, de a mellettem lévő három szomszédom akinek ugyan ekkora telke van és egyik se műveli, szintén lehetőséget adna, zöld anyag gyűjtésére.Ha többre lenne szükségem.
Van még egy telkem Nagymaroson 5000 m2. A környék teljesen vad, senki se műveli. Szóval nem az a gond, hogy honnan vegyek takaró anyagot, hanem az, hogy ki kaszálja le azt a sok füvet?
Most három példát hoztam fel és kérdezhetném, amit az előző HSZ.-ban. Kaszálás helyett, miért nem termelnek a szomszédaim, ezeken a szép nagy telkeken valami ehetőt?

A kártevők valóban áttelelnek, de azt nem teszik hozzá a szakemberek, hogy ugyanott a kártevők ellenségei is áttelelnek. Aztán tavasszal folytatódik a küzdelem közöttük.
 


  2016.01.24. 22:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   182   
Avatar

---
 
Alaposan félreértettük egymást, mert én az orsósövényről a fákra asszociáltam. A tömegélelmezésről nekem más a véleményem. A GMO-soknak két fő érve volt, mielőtt elterjesztették. Csökken a mezőgazdaság vegyszerfelhasználása és megoldja az éhezők problémáját. Egyik se teljesült a legcsekélyebb mértékben se. Az éhező népekről az a véleményem, talán nem kéne elhozni a termékeket tőlük, azért, hogy Európa boltjaiban olcsó banánt és egyebeket lehessen kapni és akkor több maradna nekik.
Ha az itthoni viszonyokat nézzük, miért van az, hogy néhány hozzánk hasonló őrült kivételével mindenki abbahagyja a kertészkedést? Inkább sorba áll segélyért. Annak idején amikor reggelente dolgozni mentem, annyi tehén jött velem szemben, hogy alig győztem őket kikerülni, most az egész faluban senkinek sincs tehene. A kertekben is tuját nevelnek, pázsitot nyírnak. Átnevelték az embereket, hogy ez a jövő útja, ne termeljen semmit, majd termel helyette a nagyüzem. Kap majd segélyt, amiből megveheti a Tescoban a szemetet. Az egész eszmecsere a sárgarépából indult ki. Te minek neveznéd azt a sárgarépát, amit ott lehet kapni és a vastartalma a 40 évvel ezelőtti sárgarépának 4%-a ? Lehet, hogy nem kéne annyi sárgarépát termelni ipari módon, hanem kevesebbet, természetes módon, több tápértéke lenne. Így kevesebb kéne belőle.
 


  2016.01.23. 20:53  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   
Avatar

terra alapító
 
Na de nem tudnál csak a kertből annyit kivenni, ami elég lenne takarásra.
Több helyen megemlítik, hogy a természetes talajtakarás alatt a kártevők is áttelelnek, megélnek. Erről mi a véleményed, mit tapasztaltál?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.23. 20:38  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   180   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell 'átlovagolni'. Én is a répa termesztéshez ajánlottam a tüll szerű takaró hálót amit más területen már iparszerűen használnak /cseresznye/, én meg darázs ellen /szőlő/. Barátunk arról panaszkodott, hogy az összes répája..., ezért vegyszerezi. Nem muszály vegyszerezni, van más megoldás. (Azt hiszem Te is ezt a 'lovat űlöd'. ;) )
Megjegyzem a mai és az elkövetkezendő világban a mi kiskerti módszereink már nem alkalmazhatók. A tömegtermelés elkerülhetetlen. Túl sok ember van a Földön, és ez csak fokozódni fog. :remulet:/A kínaiak próbálkoztak, de nem vált be. :angry-banghead: /
 


  2016.01.23. 08:04  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (162) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   
Avatar

---
 
Laca,
Tavaly olvastam a tejjel való permetezésről szinén, és ki is próbáltam. Cukkini, nektarin már kialakult lisztharmatnál.
Abszolut bevált, 2 permetezés 2 nap különbséggel levitte.
 


  2016.01.22. 23:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   178   
Avatar

---
 
Nem őrlünk egy malomban, mert mi a sárgarépa és hagymatermesztésről konzultáltunk. Arra hoztam példának a madarak segítségét. Semmi kifogásom az ellen, hogy átlovagoljunk a gyümölcstermesztésre. Úgy gondolom, amit említettél, az egy érdekes módszer, a gyümölcs iparszerű termelésére találták ki. A fórumon keresztül látom, hogy a kis vagy hobbiszinten kertészkedők, módszereikben a profi termelőket utánozzák. Én mint városi hobbikertész, más utat választottam. A fák alját nem hálóval takarom, hanem olyan növényi anyaggal, mely idővel elkorhad és egyben tápanyaggal is ellátja a talajt. Ráadásul ez ingyen van, sőt olyan mellékhatással bír, mellyel a szomszédok könnyedén megszabadulhatnak a számukra felesleges ághulladéktól. Hordják is hozzám nagy buzgósággal.

alma mulcsozás.jpg
------------------------
Megtekintve 11900 alkalommal.


Ugyan ez a helyzet a hálóval is. Egyrészt nekem annak költsége sohase térülne meg, másrészt minden ilyen jellegű beruházás elvinne abból az irányból, melynek alapja a józan paraszti ész. A paraszt mindig csak arra költött, amire muszáj volt neki.
 


  2016.01.18. 23:24  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (176) hsz.-re     Olvasás  
  •   177   
Avatar

terra alapító
 
Keskeny orsó sövényen úgy termelik, hogy nagyon apró lyukú hálóval minden sor külön-külön földtől le van takarva. Fölöttük még ernyő is van, hogy ki ne repedjen az esőtől. Cspegtető öntözéssel öntözik.
 


  2016.01.18. 19:46  Hozzászólás  Válasz Alibá (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   
Avatar

---
 
Az olaszok módszerét nem ismerem, hol lehet utána nézni?
Nyilván aki eladja a terméket az nem engedheti meg, hogy akár csak 1% is kukacos legyen, mert megszólja a vevő és nem vesz tőle többet. Mivel én magamnak termelek, saját magamat értelmetlen lenne blamálnom.
 


  2016.01.17. 11:07  Hozzászólás  Válasz alex (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   
Avatar

---
 
A kertem végében kis erdő van, onnan becsalogatom a madarakat. Az én drága feleségem télen dióval, napraforgóval, olajos magvakkal eteti őket. Cinegének odút készítettem, amit évente kitakarítok. Szóval van velük munka, de én ezt nem érzem munkának. Az is egyfajta segítség számomra, hogy a rigók és a verebek állandóan az ágyások között mászkálnak. Ha valamelyik kártevő elszaporodik, abból többet szednek össze. Ahogy Alibá írta a múltkor az áthatolhatatlan tűztövis kerítést, nekem is van egy kb 6-8m-s szakasz belőle. Csapatostól járnak oda a rigók csipegetni a piros gyümölcsét. Oda is költenek. Mert ott sokkal nagyobb biztonságban vannak mint az erdőben.
 


  2016.01.17. 10:15  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   


---
 
Nagyon szerencsés ember lehetsz. Nálam ez a hagyma dolog nem vált be. Ugyanúgy 100%-ban fertőzött volt a sárgarépám a hagyma mellett is. A legyek pedig az 50 méterre telepített új ágyásba is ugyanúgy megjelentek.
 


  2016.01.17. 09:24  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   
Avatar

terra alapító
 
Jó a szemléleted és dícséretes, ha alkalmazod. Kicsiben teheted is. Ámde, az emberolyan szerzet, hogy sok mindent bevállal azért, hogy keveebbet kelljen dolgoznia, pl kapálás, ökörrel szántás, kézi aratás helyett gépek használata.
Szóval a 'fejlődés' amit nem igen lehet megakadályozni, sokmindent hoz magával ami nem mindig és minden szempontól jó. Ezt ideig-óráig lehet akadályozni vagy bizonyos területeken kikerülni, de hosszú távon és mindenütt nem. Esetleg törhetjük a fejünket, hogy 'még fejlettebb' módszerrel jó irányba tereljük.
Na ilyen a sárarépa és a kukac esete. Lehetne termelni vegyszer nélkül is. Nagyon egyszerű a már meglévő mai technikával. Pl. ahogy az olaszok a cseresznyekukac ellen védekeznek. (Én meg a szőlőfürtöt védem a darazsak ellen, a lakást a szúnyogok ellen.) Akkor még 5 % répád se lenne kukacos. (Miért nem alkalmazod?) Lehet eljön ennek is az ideje?
 


  2016.01.17. 00:16  Hozzászólás  Válasz alex (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   172   
Avatar

---
 
Én a hagymát és a sárgarépát váltott sorokban nevelem. Azért, mert amíg kicsik, addig nem zavarják egymást a fejlődésben. Aztán nyáron kijön a hagyma, utána őszig a helyét benövi a répa. Azt állítják a biotermelők, hogy a hagyma és a répa egymást védi, a léggyel szemben, de én ezt nem erősítem meg. Míg a hagymában sohase találok férgeset, a répában kb 5%-ban igen. Ezért az 5%-ért viszont nem lenne érdemes permeteznem, annál sokkal nagyobb az időjárás miatti termésingadozás. Még annyit teszek hozzá, hogy amikor elkezdtem kertészkedni az első néhány évben az én hagymám is kukacos volt, aztán beállt valami egyensúly és megszűnt a kukacosodás anélkül, hogy bármit is csináltam volna vele. Ezenkívül érdekes lehet, hogy a talajt állandóan takarom ez télen sincs másképpen. Tettem is be a múltkor róla egy fotót. Valamint, a vetésforgót szigorúan betartom.
 


  2016.01.16. 23:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (167) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

---
 
Velem az a probléma, hogy egyszerű paraszt észjárásom van. Mint ahogy annak idején a téeszesítéskor azt mondták a parasztnak, higgye el jobb lesz neki, ha beadja a földjét a TSZ-be. Az meg nem hitte el. Így vagyok én ezzel a vegyszerüggyel is. Én egyszerűen abból indulok ki, 50 évvel ezelőtt annyi volt a balkáni vadgerle, hogy nem győztük lecsúzlizni őket. Hatalmas csapatokban repültek. Most ritkán hallani őket huhogni. A szakemberek is bevallották, a mezőgazdaság kemikalizálása miatt pusztultak ki. Anglia, amely nálunk korábban kezdte el a vegyszerezést, ott már veréb sincs. Így mondhatja nekem bármelyik tudós, nem káros az egészségre, nem hiszem el.
Ez a cikk a GMO-t is védi. Ha megkérdeznéd a Brazil földműveseket azok egészen mást mondanának. Mint ahogy sokuk öngyilkos lett a GMO miatt. Lásd itt:

http://dinamo.blog.hu/2014/08/04/igy_nevelj_szuperhernyot 

Erre is lehetne ellenpéldát hozni, attól függ melyik oldalon állunk. Két dologban biztos vagyok. A tudósok nem az emberiségért tevékenykednek, hanem a megbízójukért, a pénzhatalomért. És a mezőgazdaság problémáit se csökkentette a vegyszerek tömeges használata, viszont vegyszerfüggővé tette. Olyan lett a mezőgazdaság mint a drogos ember. Aki régebben drog nélkül is el volt, de valamiért elkezdi fogyasztani és utána nem tud belőle kiszállni.
 


  2016.01.16. 22:16  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (169) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   


---
 
És szerinted mi a megoldás? Akkor ne együnk sárgarépát, mert a sárgarépát a sárgarépalégy miatt vegyszer nélkül szinte nem lehet termeszteni. Vagy ha igen, akkor vaki írja le ide, hogy hogyan.
 


  2016.01.16. 22:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   
Avatar

---
 
Mivel itt egy multi boltról van szó, az onnan táplálkozóknál más az arány. Pl. Kérdem munkatársamat, miért mindig banánt eszik? Azt mondja ez se drágább mint az alma. Bolond lesz almát venni. Hogy van ez? A világ másik feléről idehozott banán olcsóbb, mint a magyar alma? Sőt tovább megyek. Magyar-e az alma, vagy azt is a fene tudja honnan hozzák ide? A globalista biznisz nem ismer határokat.A zöldségek vonatkozásában ugyan ez a helyzet. A sárgarépa vastartalma a 40 évvel ez előttinek 4%-a, viszont a vegyszertartalmát az akkorihoz képest ki se lehetne számmal fejezni, mert akkoriban nem használtak a répatermelők vegyszert. Így aki manapság vásárol, lutrit kap. Lehet az egy kitűnő életet adó termék, de lehet egy értéktelen mérgezett szemét is. Viszont mindkettő egyformán szemet gyönyörködtető és jól mutat a polcon.
 


  2016.01.16. 21:07  Hozzászólás  Válasz nzozz (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   168   
Avatar

---
 
Itt van egy gyári recept:

kép_bordói.jpg
------------------------
Megtekintve 12057 alkalommal.

 




  2016.01.16. 13:18  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (165) hsz.-re     Olvasás  
  •   166   
Avatar

terra alapító
 
Döntő többségében én is a saját zöldségemet, gyümölcsömet eszem, de azért nem mondok le a déli gyümölcsökről se. Az a kevés sze/a/r ami belém kerül, azt hiszem már se nem használ, se nem árt. Ugyanígy vagyok a húsárúval is. Azt is eszem jó étvággyal, bár lehet, hogy vegaként egészségesebben élnék. :STABRE
 


  2016.01.16. 11:23  Hozzászólás
  •   165   
Avatar

---
 
Olvastátok a hírt?
Határérték feletti növényvédőszerhatóanyag-maradékot mutatott ki a Penny Market Kft. logisztikai központjában vett fejessaláta-mintában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A mért mennyiség nem jelent akut egészségügyi kockázatot. A hivatalnak az MTI-hez szombaton eljuttatott közleménye szerint az 1200 fejes salátából kedden vett mintában folpet növényvédőszer maradékát mutatták ki a megengedettnél nagyobb mennyiségben: a kilogrammonkénti 2 milligramm helyett 5,67-et mértek.

Megengedett? Ki engedte meg és kinek az elvei szerint? Nyilván a gyártó lobbi által felbérelt kutatók, hivatalnokok javaslatai szerint. Köszönöm nem kérek belőle. Nemrég a török mandarinnal állt elő ugyan ilyen helyzet, ugyan ebben az áruházláncban. Ez csak a jéghegy csúcsa, ennyi látszik ki a vízből. Mi lehet a mélyben? No látjátok ezért termelek meg magamnak minden zöldséget és gyümölcsöt. Abban aztán hiába keresne a Nébih vegyszermaradványt.
 


  2016.01.15. 08:31  Hozzászólás
  •   164   


---
 
Sziasztok!
Lemosó bordói léhez van valami jó receptetek? Mészben nem vagyok otthon, de puha tejföl szerű anyag van egy hordóban, víz alatt, szóval az gondolom oltott mész. Ha lehet akkor olyan recept kéne amiben az van. Van 100 féle recept, kinek mi vált be?

Köszönöm
 




  2015.07.29. 11:33  Hozzászólás  Válasz nzozz (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   


---
 
A gazdaboltokban általában kaphatsz ilyen mechanikus típust valamilyen színben (jómagam is használom a kék-piros verziót a megfelelő nagyságrendnél).
Ha nagyon pontosat akarsz és/vagy nagyon kevés szerhez kell (1-2 gramm), akkor digitálisat érdemes beszerezni, azok jók, nem 'késnek'
(ilyenem is van ;) - elég a tizedgrammos, nem szükséges a százados).
 


  2015.07.29. 08:35  Hozzászólás
  •   160   


---
 
Sziasztok!
Valami ötlet permetszerek kimérésére? Pl. Champion WG -ből kb. 13g kell 5 liter vízhez... na már most a digitális konyhai mérlegem úgy csal szerintem ilyen kis tömegeknél, hogy fantasztikus. Ti hogyan oldjátok meg ezeket?
 


  2015.07.27. 17:50  Hozzászólás  Válasz Jana11 (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   159   


---
 
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok egy kontakt permetezést, ha tudok szerezni, akkor Nordoxxal, ha nem akkor Championnal, kiegészítve Thiovittal. Hála ennek az új szabályozásnak, már nem rendelhetek internetről növényvédőszert, helyben meg csak Nonit van tapadásokozó gyanánt, jó drágán. A káliszappan főzést meg valahogy elrontottam legutóbb, mert nem úgy nézett ki mint amit ki lehetne szórni, tele volt valami lebegő anyaggal, de majd nekifutok mégegyszer.
 


  2015.07.27. 16:55  Hozzászólás  Válasz nzozz (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   158   


---
 
nzozz, attól hogy a Cuproxat kontakt szer, ha odapermetezed a sűrűbb részre, azért akkor ott is lesz. Tapadásra használhatsz káliszappant 1 %-osan, de például fölhívnám figyelmedet a Bio-Film nevű tapadóra, nagyon jó. Én még Cuproxatolnék helyedben, ma reggel paradicsomra meg is tettem. Ha kellő tapadóval viszed föl, nem olyan gyorsan jön az le. Az alapos dörzsöléses mosás étkezés előtt azért másképp, sokkal jobban és gyorsabban hozza le a szennyeződéseket, esetleges szermaradványokat mint egy sima eső.
 


  2015.07.27. 14:28  Hozzászólás  Válasz nzozz (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   
Avatar

terra alapító
 
Esszük amíg bírják :D egy-kettő kidől a nyáron, a többi meg elfagy, vagy ha több az eső, ősz végére megadja magát.
Jövőre kipróbáljuk a növényi ázalékokat, meglátjuk mennyire erősítik a növényeket.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.27. 14:04  Hozzászólás
  •   156   


---
 
Sziasztok
Ettől az időjárástól már falnak megyek,elég sűrűn esik több-kevesebb eső, jóval hűvösebb az idő (ma pl. 20°C körüli), de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mivel permetezzem a paradicsomot. A helyzet kb. ugyanaz, mint amit már lentebb írtam, nem tudom, hogy bevállaljam-e az Amistart, amit nem mos le az eső, de mégiscsak felszívódó szer, vagy permetezzek kontakt rézzel, ami nem nagyon védi a lomb belső részét (pl. ahol a kötözés összefogja a lombot), az eső is lemoshatja (bár ha tudnék szerezni Nordox -ot az lehet megfelelne, mert állítólag nagyon jó az esőállósága), viszont ökológia termesztésben engedélyezett. Elég lassan érnek a bogyók, 1-2 hétig még szerintem lesz értékelhető termés.
Csak nálam vannak ilyen gondok, ha nem, akkor Ti mit csináltok a saját állományotokkal?

Köszönöm
 


  2015.07.22. 00:12  Hozzászólás
  •   155   


---
 
Köszönöm a válaszokat, az a helyzet hogy láttam különböző betegségre utaló jeleket (csak nem fényképeztem le) ezért érdekelt ez a kérdés.
 


  2015.07.21. 21:12  Hozzászólás  Válasz nzozz (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   
Avatar

---
 
Felszívódót semmi szín alatt nem használnék, de az amistar állítólag 3 nap után fogyasztható (szkeptikus vagyok, hiszi a piszi, hogy nincs szer maradvány).
Cuproxat egy hét évi paradicsomban, kontakt szer, jól megmosva nincs szer maradvány, különösen az alsó töménységben (30ml/10 liter). Viszont ebben az időben Alex felvetése meggondolandó, mi ellen permeteznél...
 


  2015.07.21. 21:03  Hozzászólás  Válasz nzozz (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   


---
 
Ebben a száraz meleg időben se a gombák, se a baktériumok nem fertőznek. Egyébként szinte lehetetlen ilyenkor már növényvédő szert használni az évi miatt.
 


  2015.07.21. 08:14  Hozzászólás
  •   152   


---
 
Sziasztok!
Amikor egyszerre vannak már szinte érett bogyók a még egész apró zöld termések mellett, akkor mivel lehet permetezni a paradicsomot gombás/baktériumos betegségek ellen?
Lombtrágyáknak van élelmezési várakozási ideje?

Köszönöm
 


  2015.07.04. 08:40  Hozzászólás  Válasz nzozz (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


---
 
Igen, szükséges kiegészítés a Ridomil Gold plus mellé lisztharmat ellen (Topas, Thiovit Jet). Vigyázat a perzselésre ebben a nagy melegben a kéntartalmuakkal!!!
 


  2015.07.01. 18:46  Hozzászólás
  •   150   


---
 
Sziasztok!
A Ridomil Gold Plus (a rézoxikloridos verzió) használható lisztharmat ellen vagy kell még valami kiegészítés? Azt tudom, hogy a réz nem jó lisztharmat ellen, de metalaxil-M -ről nem igazán tudok semmit...
Mennyi ideig biztosít védelmet egy ilyen kezelés?
Keverhetőségre vonatkozik valami különleges szabály?

Köszönöm
 


  2015.06.28. 12:25  Hozzászólás
  •   149   
Avatar

terra alapító
 
A Curzate R, ami zöldségekre is volt engedélyezve, már nincs - hacsak valahol elfekvőben nem. Most Curzate Supert lehet kapni, meg még valami betűset, mindet csak szőlőre ajánlva. De az összetétel látszólag ugyanolyan, mint a korábbi. Engem megzavart, paradicsomot is akartam vele permeteztetni, végül nem mertem csak szőlőt. A paradicsomok megkapták a maradék fél zacskó Ridomil Goldot, de sajnos a paprikákra, tökökre már nem jutott belőle.
Paradicsomra csak megelőzésképpen, egyelőre egészségesnek tünnek. A szőlő viszont nem, legalábbis a csemegeszőlő nem, pedig volt már többször rézzel permetezve. Tavaly elrontottuk, nem is tudtunk csemegeszőlőt enni, amit a peronoszpóra véletlenül meghagyott az darázscsemegeként végezte mire hazaértünk.
 


  2015.06.27. 20:32  Hozzászólás  Válasz nzozz (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   
Avatar

terra alapító
 
Ha még nem érik, inkább Ridomilt használj előbb, az Amistart hagyd meg későbbre.
 


  2015.06.27. 06:11  Hozzászólás
  •   147   


---
 
Sziasztok!
Az Amistar - ral mik a tapasztalataitok? Érdemes használni? Emiatt a "fantasztikus" (hideg, de főleg esős) időjárás miatt gondoltam bevetni.

Köszönöm
 


  2015.06.19. 18:15  Hozzászólás  Válasz nzozz (145) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   


---
 
Közben megtaláltam az engedélyokiratát és abban is az van, hogy a sima Decis-t lehet használni szilvára.
 


  2015.06.18. 21:34  Hozzászólás  Válasz alex (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   


---
 
A gyártói honlapon csak a Decis Mega -ról van leírás, abban nincs szó szilváról, az agro-store.hu -n találtam ezt a leírást a sima Decis -hez.
 


  2015.06.18. 21:31  Hozzászólás  Válasz nzozz (143) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   


---
 
Köszönöm. Gyümölcsmolyra szeretném használni. Mivel a kajszi és őszibaracknál szüret előtt nem alkalmazható, ezért tettem fel a kérdést. De ezek szerint a szilvánál nincs gond. Kösz
 


  2015.06.18. 20:45  Hozzászólás  Válasz alex (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   


---
 
"Alma, körte, szilva kultúrákban a gyümölcsmolyok ellen előrejelzésre alapozva, a fiatal hernyókkal szemben lehet eredményesen védekezni. A sodrómolyok esetében a kezeléseket az áttelelő, illetve a kelő lárvák ellen kell időzíteni, az aknázó molyok ellen pedig rajzást követően célszerű permetezni. A levéltetvek ellen az első telepek kialakulása előtt szükséges kezelni." "Az utolsó kezelés fenostádiuma: bármely stádium". Méhekre vigyázni!
Amúgy mi ellen akarod használni?
 




  2015.06.18. 19:29  Hozzászólás
  •   141   


---
 
A Decis-t állítólag a kajszinál és az őszibaracknál csak a termésérés után szabad használni. De a tájékoztatóban nincs említve a szilva. Van valakinek tudomása a szilvában történő használatáról?
 


  2015.06.11. 18:32  Hozzászólás  Válasz alex (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   


---
 
Igazán nincs mit. Az Agro-store -nak amúgy általában jobbak az árai, egyetlen probléma, hogy a boltjuk 240km -re van tőlem, a Gazdabolt.hu boltja "csak" 140km... de tényleg nem tudom miért kellett a III. kategóriájú szerek kiszállítását is betiltani, semmi logika nincs benne.
 


  2015.06.11. 16:11  Hozzászólás  Válasz nzozz (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   


---
 
Köszönöm, hogy alaposan utánajártál. Hát a bürokrácia ismét úrrá lett felettünk. Az ellenőröket azért fizetik, hogy okoskodjanak és lám van eredménye is. Most már mehetünk a méregdrága helyi kis boltokba ahol semmit sem lehet kapni. Vagy menjünk Szigetszentmiklósra 20-30 km-t autóval.
 


  2015.06.10. 18:47  Hozzászólás  Válasz alex (137) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   


---
 
Írtam emailt a gazdabolt.hu -nak, válasz: "Jelenleg nem áll módunkban kiszállítani növényvédő szert, csak üzletünkben lehet megvásárolni. Keressük a megoldásokat, hogy a törvényi követelményeknek megfelelve, hogyan tudunk esetleg kiszállítást vállalni." Illetve az agro-store.hu -ra belépve is egyből megjelenik egy ablak, hogy nem szállíthatnak: "Felhívjuk a Tisztelt vásárlók figyelmét, hogy a növényvédő szereket csak kizárólag az üzletünkben vásárolhatják meg, mivel a jelenlegi jogszábályok nem teszik lehetővé ezek postai vagy futárszolgálattal történő kiszállítását (NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatóságának ellenőrzése alapján - kiszállítás megtiltva)! A webshopban leadott és futárszolgálattal történő kiszállítást kérő növényvédő szereket tartalmaző megrendeléseinket nem áll módunkban teljesíteni!"
Imádom ezeket a fantasztikus szabályozásokat...
 


  2015.06.10. 17:42  Hozzászólás  Válasz nzozz (136) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   


---
 
Másik céget is próbáltál már? Vagy csak a gazdabolt csinálja ezt?
 


  2015.06.09. 17:42  Hozzászólás  Válasz alex (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   


---
 
Természetesen III. kategóriásat akartam rendelni, de pl. egyből kiírta a gazdabolt.hu, hogy nem szállítható.
 


  2015.06.09. 17:35  Hozzászólás  Válasz nzozz (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   


---
 
Gondolom, hogy ez az I-es és II-es forgalmú szerekre vonatkozik, amelyek esetében a bizonylatok bemutatása kötelező. Valószínüleg a III kategóriájuknál lehet továbbra is on line rendelni kiszállítással. Bár mostanában nem próbáltam.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég