Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.04.23. 10:13  Hozzászólás  Válasz tgwh (645) hsz.-re     Olvasás  
  •   646   


---
 
Nem tudom, miféle áldással hozott össze a sors, de ha én ilyent látnék és hozzáférnék, első nekifutásra csak kontaktban gondolkoznék.
Lehet, hogy már unjátok ezt a hülye szappanmániámat, de istenbizony azt tudom javasolni, hogy itasd meg őket szappannal! Hadd nyeljék...! :@
Ha nem mehet a kontakt, akkor nyilván valami felszívódó, de szerintem tudod, hogy miről beszélek (Actara, Mospilan). :pias:
 


  2017.04.23. 09:38  Hozzászólás
  •   645   
Avatar

terra alapító
 
Üdv, akadt egy kis gond.
Tavaly már kipusztult egy körtefa csemete, a helyére, vagy kicsit arrébb ültettem egy másik fajtát, de ezen is apró, narancssárga tetvek jelentek meg, ugyan úgy, mint tavaly a másikon. Milyen tetvek vagy mik lehetnek ezek, és mit öntsek rájuk, hogy ez a fám ne pusztuljon bele? Persze más oka is lehetett. Arra is gondoltam, mivel még kicsi, elég lehet csak leszedni azt a pár levelet? Vagy ezek olyan fajták amik röpképesek és visszajönnek? Milyen gyorsan szaporodnak? Mivel nem vagyok profi, így nem tudtam eldönteni, hogy csak épp kifejlődik a levél, vagy már ezek a kis rohadékok költöztek bele...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.20. 20:08  Hozzászólás  Válasz Jani71 (643) hsz.-re     Olvasás  
  •   644   


---
 
Szerintem a kéndioxid koncentrációja nem eléggé magas ahhoz, hogy egy nyugalomban lévő viszonylag nagy élőlényt elpusztítson. A szél egyébként is hamar elfújja. Más a helyzet a tojásokkal, ha azokat kontakt érinti a mészkénlé akkor azok életképességét biztos komolyan károsítja.
 


  2017.04.19. 18:32  Hozzászólás
  •   643   


---
 
Mit gondoltok, előfordulhat, hogy a mészkénleves lemosás alkalmával párolgó mérgező gőzök esetleg pusztító hatással lehettek
a fatörzs repedéseiben áttelelő szilvamoly bábokban levő lárvákra? Vagy azok kizárólag a gombákat ölik?
 


  2017.04.17. 18:29  Hozzászólás  Válasz alex (641) hsz.-re     Olvasás  
  •   642   


---
 
Ma kiszedtem. Az ágakat és törzseket szétvágva elém tárult a valóság... :angry-banghead: Esélye sem volt. :(
Az ág belsejében barna részek, 'zárványok', a törzsben szinte mindenhol a kambium környéki részen totál szétrohadva az egész.
A felső szakaszokon az ágak gyakorlatilag barnák, halottak voltak, csak itt-ott volt egészen halovány, gyatra, semmire sem való zöld, élő rész. Ennyi! :thumbdown:
 


  2017.04.17. 17:36  Hozzászólás  Válasz Jani71 (640) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   


---
 
Köszönöm, és bocs a félreértésért. Én a másik fórumon kerestem.
Hát ilyen törzzsel valóban nehéz elképzelni, hogy egyszer még teremni is fog. De azért a törzsön ilyen erős moniliafertőzés elég ritka. Lehet, hogy más is volt azon. Lehet, hogy a törzs meszelésével lehetett volna segíteni rajta.
 


  2017.04.17. 06:47  Hozzászólás  Válasz alex (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   640   


---
 
Erre  gondoltam. Itt nézd az 5953-at! (Nem tudok közvetlen hsz-linket mutatni.)
 


  2017.04.16. 20:31  Hozzászólás
  •   639   


---
 
A kajszis topikban lévő 5953-as hozzászólásban nincs semmiféle pusztulásról szó.
 


  2017.04.16. 15:54  Hozzászólás
  •   638   


---
 
A kajszis topikban (5953) említett Vejkei pusztulásról hoztam néhány képet  . Így végez a monília a kajszival, ha nem reagálunk elég gyorsan. :(
 


  2017.04.11. 20:23  Hozzászólás
  •   637   
Avatar

---
 
Csatolmány képek közül kiválasztod, hány képet szeretnél és közéjük teszed a $ jelet (pl. négy kép esetében három $ jelet, egyenként két kép közé). Ragadozó ezt értelmesebben is el tudja mondani :)
 


  2017.04.11. 19:59  Hozzászólás
  •   636   


---
 
Mai fénykép a 'Cifra' kajszimról. Amennyire látom, eddig ez az egyetlen áldozata az idei moníliafertőzésnek, bár a meggyeknél még lehet változás...
Pl. megfigyeltem olyan virágokat, amelyekben a bibe teljes mértékben barnára, feketére száradt. Abból nem lesz gyümölcs... :(

IMG_11144.JPG
'Cifra' kajszi egyetlen beteg ága ma reggel.
Megtekintve 12611 alkalommal.

IMG_11145.JPG
'Cifra' kajszi - monília
2017. 04. 11.

Megtekintve 12611 alkalommal.

Jajj! Nem tudom egymás mellé tenni a képeket? Ha igen, akkor hogyan? Ha nem megy, akkor maradok a külső képkezelő oldalakra tett fájlok linkelésénél (esetleg az itteni galériából).
 


  2017.04.08. 20:30  Hozzászólás
  •   635   
Avatar

---
 
A szomszédom mutatja ma, hogy a kis almafája hajtásvégein az összesodródott levelek között kicsi kis kukacok vannak. Valamilyen sodrómolyra tippelek és azt mondtam neki, hogy szerintem elég, ha lecsippenti ezeket a leveleket. Jól tettem, vagy indokolt a permetezés? Egyébként mi lehet ez pontosan?
 


  2017.04.08. 19:19  Hozzászólás  Válasz alex (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   634   


---
 
Jó, hogy válaszoltál, mert őszintén szólva úgy tűnik, alaposan le voltam maradva (külföldi szakirodalmat nem/sem olvasok).
Ezt a sziromlevélen történő fertőzést, ill. hogy igazából ott történik, nem tudtam. :oops:
A tegnapi hozzászólásom elküldése után még eszembe jutottak ilyenféle gondolatok, amiről írtál. Nevezetesen, hogy amennyiben az ember nem alkalmazza a porozószereket, ugyanakkor viszont rendelkezésére állnak a vízzel keverhető hagyományos rezek (nem a bordói lé, hanem a rézhidroxid és rézoxiklorid), akkor azok használata vajon kb. ilyesmi hatással tudna-e lenni a meggy virágára (vagy mondjuk a kajsziéra)? Ha igen, akkor a már birtokunkban levő nanorezeket szórva számíthatunk-e ennél még jobb, majdnem tökéletesnek számító eredményre (természetesen feltételezve, hogy egyébként minden ideálisan történik - időpont, stb. - tehát pusztán matematikai, biológiai alapon számolva)? Van is itthon nanoréz (épp a minap vettem Bordóilé Neo SC-t), szórnám is, de nincs hozzá se időm, se 'időjárásom'. Eddig annyit sikerült megoldani, hogy épp néhány nappal a rossz idő előtt megszórtam mindent Chorus, Dithane keverékével.
Igaz ugyan, hogy ez néhány fajtánál a virágzás előtt történt, viszont volt már felszívó felület, tehát elvileg legalább részleges hatásra számíthatok.
Természetesen jött volna a következő permetezés is, de azzal sajnos úgy volt, ahogy már írtam: végtelen szerencsétlenül esett egybe a rossz idő a szabadidőmmel. Éppen mire jobb idő lett, lesz, megint munka... Nem tudom, hogy az idén mi lesz a meggyel, de majd kiderül.
Szilva- és körtedarázsra is szórtam volna már a Mospilant, de elfújta az idő... :thumbdown: :( Egyszerűen képtelen vagyok időben védekezni a nyavalyák ellen. :@
Visszatérve: nyilván jó, hogy vannak hatékony felszívódó szereink, én is használom őket, igen jó eredményeket tudok velük elérni.
De azért az emberben csak ott motoszkál a kisördög... :alvaka: ;)
 


  2017.04.07. 17:01  Hozzászólás  Válasz Jani71 (632) hsz.-re     Olvasás  
  •   633   


---
 
Nagyon jó kis cikk. Jó, hogy megtaláltad. Van azonban ebben is egy kis félreértés. A korabeli magyar irodalom és ez a cikk is, valószínűleg német hatásra, kézenfekvőnek vette, hogy a monilia a bibén keresztül fertőz, jóllehet erre semmi bizonyítékuk nem volt. Ez egészen a közelmultig átment a tankönyvekbe is. Jóllehet a korabeli amerikai irodalom erről nem tesz említést, mindig azt hangsúlyozzák, hogy a gomba sziromleveleket támadja meg. Végül a közelmúltban Guthermuth Ádám Ph.D. munkájában itt Magyarországon is (a neten megtalálható) egyértelműen tisztázta, hogy a gomba nem a bibén, hanem a sziromleveleken keresztül fertőzi meg a virágokat.
Szerencsére ez nem a védekezés lényegét érinti. A lényeg, hogy a virágzás alatti permetezés a fontos. MInt ahogy te is már korábbiakban utaltál rá a nano rezet tartalmazó Cuproxat (és valószínüleg Bordólé NEO) nem károsítja virágokat. Persze még van egy két nyitott kérdés, hogy ezeknek a rezeknek milyen a hatékonyságuk a moniliával szemben, összehasonlítva a manapság nagyon ajánlott Chorus-szal, Scorex-el, Dithane-al vagy Topas-zal.
Sőt még egy fontos dologra is felhívja ez a cikk a figyelmünket, nevezetesen arra, hogy a virágzás előtti és utáni rezes permetezés szinte semmit sem ér.
 


  2017.04.07. 14:24  Hozzászólás
  •   632   


---
 
Találtam egy érdekes leírást régről. Érdemes végigolvasni és elgondolkozni! Van benne néhány tanulságos mondat és táblázat... :thumbup:
(A cikkben hivatkozottakat még nem kerestem meg, de ha meglesz, azokat is áttanulmányozom.) :alvaka:
Meggymonília elleni védekezés bordói lével, Bordófix-szel, rézmészporral.
 


  2017.04.04. 05:35  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (628) hsz.-re     Olvasás  
  •   631   
Avatar

terra alapító
 
Elsősorban barackra és meggyre monília és tafrina ellen. Fújtam mindenre lisztharmat és varasodás megelőzésére. A rovarölővel vigyázni ilyenkor, mert nem tesz jót a méheknek.
 


  2017.04.03. 21:20  Hozzászólás
  •   629   


---
 
Alma korte lassan virágzik...
Mivel es mikor permetezzem?
És rovarok ellen?
Valaki segítsen mert a vegyszerezes nagyon idegen pálya még nekem!
 


  2017.04.03. 19:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (626) hsz.-re     Olvasás  
  •   627   


---
 
Az jó cucc. Tavaly én is sikeresen használtam, meglepően látványos volt a hatása. Be is van tárazva idénre is. :thumbup:
 






  2017.04.03. 10:10  Hozzászólás
  •   624   


---
 
Azt olvastam, hogy a Mospilan gyökéren keresztül is felszívódik. http://www.sumiagro.hu/mospilan-szabadon/

Akkor meg is öntözhetem a csemetéket vele? Ugyan permeteztem már,de még csak bontogatják a rügyeke a fák viszont van ami már rágja őket.
 


  2017.03.26. 21:45  Hozzászólás
  •   623   
Avatar

---
 
Nagyon megköszönném, ha valaki a barackmoly elleni védekezés mikéntjét kajszi esetében (időpont, hányszor, milyen szerrel) jó szájbarágósan elmagyarázná nekem! :) Az első gyümölcsök között mindig találok kukacosat, de tavaly a Farclo-nál majdnem mindegyik olyan volt (mondjuk nem is védekeztem ellene)
 


  2017.03.26. 20:54  Hozzászólás  Válasz nzozz (621) hsz.-re     Olvasás  
  •   622   


---
 
A rézgálic nem biztos, hogy jó lesz. Ha már elemi kén (Thiovit), akkor inkább valami rézoxikloridot vagy rézhidroxidot próbálnék. Az működik gond nélkül.
A rézgálicot inkább klasszikus bordóiba használnám (most már úgyis mindegy neki, hogy vársz vele egy évet vagy többet). Ahogy előttem is írták: ha később szórnál valamit, amitől fertőtlenítő hatást remélsz, akkor a nanorezek között érdemes válogatni. Azokban megbízhatsz, nem perzselnek.
Többször, több fajta virágon is próbáltam, soha nem okoztak problémát! :thumbup: Ha ként szórnál, akkor pedig elemi kén, mikro kén a fő csapásirány.
Jó a nyári hígítású mészkénlé is, de az perzselhet, ott észnél kell lenni! És semmivel se szabad keverni!
(Épp ma készítettem el az idei adagot... ;) )
 


  2017.03.26. 10:17  Hozzászólás  Válasz gaabre (620) hsz.-re     Olvasás  
  •   621   


---
 
Van kb. 2kg, nem általam vásárolt, jó ideje csak a polcon álló rézgálic, azt terveztem ThiovitJet -tel keverve kijuttatni, csak egyenlőre "felújítás alatt" van a permetezőm és nem tudok lemosózni, viszont már rügyeznek a növények.
 


  2017.03.26. 09:47  Hozzászólás  Válasz nzozz (619) hsz.-re     Olvasás  
  •   620   
Avatar

terra alapító
 
Hali,
én addig szoktam amíg a bibe ki nem látszik a szirmok alól. Amúgy 4%-os olajos mészkénlével lemosózok (agrokén, nevikén). De úgy vélem nanorézzel szintén nyugodtan lehet ilyen állapotig csinálni, fújtam én már cuproxatot monília ellen virágzásban is, óvatján. Aztán más készítményeknél lehet játszani a dózissal is.
Tapasztalataim alapján a levélkezdeményeknek árt a legkevésbé, ebben a hűvös időben a perzselés kockázata minimális.
 


  2017.03.26. 09:20  Hozzászólás
  •   619   


---
 
Sziasztok!
A lemosózást milyen "bimbóállapotig" lehet elvégezni? Barack, málna, ribizli, körte lenne a kezelendő alany. Úgy érzem már elkéstem vele...

Köszönöm
 


  2017.03.26. 09:13  Hozzászólás
  •   618   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap sikerült is lemosóznom a kajszik kivételével, amik teljes virágban.
Remélem nem fog esni jövő héten, nem szeretnék moníliával találkozni :mivanm:

Egyébként tavaly április 1-2. hetében volt a virágzás, szóval a bazi hideg tél ellenére előrébb járunk...
 


  2017.03.07. 07:52  Hozzászólás
  •   617   


---
 
Úgy érzed, gond van a rézgálic tisztaságával (vasgálic)? Kristályosíts... :nahat: :lol: (Remélem, nem beszélek mellé és ilyenkor valóban szétválik.)

 




  2016.12.18. 19:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (614) hsz.-re     Olvasás  
  •   615   


---
 
Tudom, hogy nem te írtad, ezért nem is címeztem neked. A Megát nem lehet kapni felétek? Ha eddig nem is, ezután biztosan, mert nem sok marad. Igaz ez megint a fogyasztónak lesz rosszabb, mivel drágább, mint a classic.
 


  2016.12.18. 19:27  Hozzászólás  Válasz petrol (613) hsz.-re     Olvasás  
  •   614   
Avatar

---
 
Nem írtam, hogy mindet, csak sajnos amiket felénk lehetett kapni, azokat viszont egytől-egyig (glialka, taifun, roundup)
 


  2016.12.18. 19:16  Hozzászólás
  •   613   


---
 
Sokan tévesen értelmezik a hírt, de igazából nem magát a glifozátot vonják ki, hanem azokat a szereket, amelyekben egy segédanyag (polietoxilált faggyúamin) megtalálható, így pl. a RoundUp Mega maradhat a piacon.
 


  2016.12.18. 17:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (611) hsz.-re     Olvasás  
  •   612   


*
 
Hát akkor majd bespájzolok belőle...hogy rohadjanak meg ,minden használható szert kivonnak ,helyette meg használhatatlanok maradnak...
 


  2016.12.18. 17:36  Hozzászólás
  •   611   
Avatar

---
 
Közérdekűnek látom, ezért közzéteszem:
glifozát tartalmú készítmények visszavonása
(úgy tűnik, nem véletlenül tette Attila az előző hozzászólásnál a három pontot a mondata végére ... csak a de maradt le :D )
 


  2016.12.05. 20:05  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (609) hsz.-re     Olvasás  
  •   610   


*
 
Én glifozátot használok...
 


  2016.11.26. 22:21  Hozzászólás
  •   608   


*
 
Ilyen a Kornitolos vad elleni védelem :
 


  2016.11.26. 22:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (605) hsz.-re     Olvasás  
  •   607   


---
 
Akkor mi szerencsések voltunk, mert igen sok dió volt a fán. A betegségek minket is érintettek, de a termés 90%-a egészséges lett.
 


  2016.11.26. 21:33  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (604) hsz.-re     Olvasás  
  •   605   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de szerintem nincsen, nálunk tavaj 4 ruháskosárnyi dió jött le a fáról.
Az idén egy kis kosár nem telt meg. És én még "jól jártam", mert egyik ismerősöm, tőlem jó távol lakik (pár km), a négy nagy fájáról jött le cca. annyi, mint nekem az egyről.
De állítólag majd mindenhol brutál gyenge dió termés volt az idén. Nem hiszem, hogy ez a rovar országosan jelent volna meg, arról már hallottunk volna.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.11.26. 19:16  Hozzászólás
  •   603   


---
 
Az normális, hogy november végén csüngnek a zöld levéltetvek a homoktöviseimen? :remulet:
 


  2016.11.23. 14:08  Hozzászólás
  •   602   


*
 
Szombaton en is abszolvaltam itt a deli vegeken.
 








  2016.11.19. 20:37  Hozzászólás
  •   598   


---
 
Ma itt az Alföldön igazi "tavaszi" idő volt, így aztán letudtam az őszi lemosó permetezést. :udvozlet:
/Vegesol eReS/
 


  2016.09.26. 18:59  Hozzászólás
  •   597   


---
 
Mediterrán gyümölcslégy........ :S :thumbdown: :R :angry-banghead: 1.  2.  3.  4.
Lehet, hogy lassan befejezem ezt az egész gyümölcsösdit....... :thumbdown: Ha így marad, akkor mindenképpen. :cry:
Ennek így már semmi értelme...... Konkrétan a semmiért dolgozom, költekezem, pocsékolom az időmet, pénzemet, energiámat.
A szemem láttára megy tönkre a munkám gyümölcse. Az összes!!!
 


  2016.09.24. 22:39  Hozzászólás  Válasz Ziza (595) hsz.-re     Olvasás  
  •   596   


---
 
Nem tisztem, hogy békebíró legyek, de vannak érdekességek a világban. Van egy gyomírtószer, melyet 2014-ben Európában betiltottak. A neve Atrazin. Szerettük, mert olcsó volt és a kukorica képes volt a hatóanyagot lebontani. Utólag derült csak ki, hogy nyugati országokban a monokultúrában termesztett kukoricánál (több éven át kukorica önmaga után) három-ötszörös dózist alkalmaztak a több éven át tartó gyommentesség érdekében. Az atrazin egyszer csak megjelent a tengeri halak szervezetében és valaki a nagy-dózis alkalmazása kapcsán összefüggést talált az atrazin és a tumoros megbetegedések között.
Megjegyzem, az atrazint ma is használják Amerikában.
Az általatok vitatott kaptán hatóanyag, annak előírás szerinti alkalmazása, a szermaradvány mértéke az élelmezés-egészségügyi határidő kérdésében vajon milyen vizsgálati eredményt mutat? A magas szintű szermaradványról van itt is szó?
Mi a tudományos megállapítás? Vagy ez is olcsó volt és vedd meg az újabb drágább szert elv érvényesült?
 


  2016.09.23. 13:46  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (593) hsz.-re     Olvasás  
  •   595   


---
 
Igazad van Gyula. Egy cikk példaként: https://nepszava.hu/cikk/280438-rakkelto-bebietelt-vontak-ki-a-forgalombol?print=1
Itt épp arról írnak, hogy Bébiételt vontak ki forgalomból kaptán szermaradvány miatt. Amelett, hogy azokban eleve tiltott a szer maradék, a kaptán rákkeltő. De sok másik cikket is lehet találni kaptán rákkeltő hatásáról.
Ezzel ellentétben nem tudom van-e olyan, ahol ennek ellenkezőjéről számolnának be.
Így alappal, a kaptánt rákkeltő anyagként kell figyelembe venni. Egyes technológiákban is csak azért engedélyezik még, mert felételezett a gondos használat.
Az pedig, hogy ilyen stílusban állítja fórumtárs most is a saját vélt igazát, nem teszi megalapozottá.
 


  2016.09.22. 20:43  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (593) hsz.-re     Olvasás  
  •   594   


---
 
Hát akkor most én egy civilizálatlan senki vagyok, mert ellen mertem mondani egy civilizált embernek, és lemertem írni, hogy bizonyíték nélkül ne állítson hülyeségeket. Ha ez megnyugtat ezután is lefogom írni, ha valaki marhaságokat ír. Részemről ennyi, befejeztem a diskurzust veled ebbe a témába, de legközelebb is szóvá teszem a hülyeségedet.
 


  2016.09.21. 11:33  Hozzászólás
  •   593   


---
 
Aham.Épp az vagyok aki utánaolvasott és kérném stilust váltani,nem szeretném ha én is másképp kellene irjak.Eddig civilizáltnak tartottam ezt a forumot...
 


  2016.09.20. 19:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (588) hsz.-re     Olvasás  
  •   592   


---
 
Agrpl Pluszt sajnos kivonték a forgalomból, de helyette mehetnek Vegasol különböző formulációi.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég