Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.02.28. 20:45  Hozzászólás  Válasz Vebber (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


*
 
Actara, Judo,Delan,Folicur Solo,Syllit,Topsin M,Systhane Duplo pl.II.kat

..de a Merpan meg I.kat ...
 


  2015.02.28. 19:16  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   


---
 
Nem ragaszkodom a házilagos permetléhez,csak gondoltam olcsóbban kijönne mintha megvenném a boltban.Egyébként valószínűleg a vegesol lesz a befutó.Kb. 2 hete már lemostam őket bordói lével ,azt házilag csináltam.Még egyszer meg akarom ismételni,csak kénes rezes olajos anyaggal,a liszharmat,és rovarkártétel megelőzésére.
 


  2015.02.28. 17:16  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   


terra alapító
 
Házilagoshoz ragaszkodsz? Mi ma Vegesol RS-sel csináltuk a lemosót, abban pont réz, kén és olaj van.
 






  2015.02.27. 21:33  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
Ezek nem minősülnek vegyszernek. Gazdaboltokban lehet kapni összevetőnként, vagy akár előre bekerve is, pl. Bordói lé. Maximum olajat kell hozzákeverni. Több fajta van, nézz körül. Pl.: http://www.gazdabolt.hu/T00357-Bordoile-Ken-NEO-SC-1-l
De ha rákeresel, találsz ezer meg egy receptet, mészkénlé néven is fut néhol.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.27. 21:20  Hozzászólás
  •   23   


---
 
Hali,tud nekem javasolni valaki házilag kevert lemosó permetet amiben réz,kén,és olaj is van.Megköszönném.
 


  2015.02.27. 20:34  Hozzászólás
  •   22   


*
 
Ajvé...dobtam egy hátast.Végig néztem a vegyszerlistát...mármint ami érdekelne ill. amiket eddig használtam.
Kiderült ,hogy a nyomorult rézen kívül az idén SEMMIT nem vehetek meg ,mert minden normális szer min. ll.kategóriájú lett...én viszont a biokertészkedésre nem vagyok "berendezkedve" ...bár ha a fáimat teljesen magukra hagyom...az majdnem az :(
Szóval marha érdekes lesz az idei vegyszer-beszerzés...
 


  2015.01.26. 19:12  Hozzászólás
  •   21   


---
 
Helló,
Én Vegesol eReS-t használok lemosózásra, sokak szerint vannak jobb szerek is, de ezzel egyszerű gyakorlatilag nulla macera, jól keveredik jól tapad stb.
 


  2015.01.26. 08:29  Hozzászólás  Válasz Vebber (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

---
 
Üdv.
Értem.Akkor ha jól veszem ki amit írtál akkor bordói lét vagy vegesolt használjak.
 


  2015.01.25. 22:21  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

---
 
A Chorus nem lemosó permetszer. A másik -amellett, hogy réz készítmény- sem kifejezetten az.

A bordói lé az jó lemosó. Ebből van kész készítmény, amit vízzel hígítva lehet kijuttatni, és magad is elkészítheted. Ahhoz, hogy te készísd oltott mészre (mészhidrát), rézgálicra (rézszulfát), vízre van szükséged. Saját részről utóbbit szoktam választani, több a munka vele, de ez jól bevált.

Lemosóból egyébként nem csak réz hatóanyagú van. Van kén tartalmú, és olajos készítmény is. Sőt kombinált szerek is vannak. Ezek különböző kártevők ellen jók.
Sokan dícsérik pl. a Vegesol készítményeit.
 


  2015.01.25. 22:20  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

---
 
Üdvözlök mindenkit.
Kezdő kertészkedő vagyok, most ismerkedek mindennel, úgy hogy most permetszerügyi tanácsot szeretnék kérni.
Jelen állás szerint a kertben 15 db őszibarack fa 5 db körte (+1japán körte) 1db sárgabarack van. Ezeket a fákat szeretném majd először tavaszi lemosó permetezésben részesíteni. Februárba a permetszert meg szeretném venni, mert most forog ki rá az anyagi, az interneten írnak sok mindent, kíváncsi lennék a véleményetekre.
Én mint nem nagyon hozzáértő Neoram 37,5 WG és Chorus 50 WG néztem ki, de sok helyen írták a bordói lét is meg egyéb dolgokat.

Üdv mindenkinek
 


  2014.10.08. 18:29  Hozzászólás  Válasz Levikes (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
Amikor lehullik az összes levele olyankor szoktam. Szerintem még ráér.
 


  2014.10.08. 17:35  Hozzászólás
  •   16   


*
 
Sziasztok,

érdeklődnék, hogy ki mikorra tervezi/te az őszi lemosó permetezést?
 




  2014.09.03. 18:38  Hozzászólás  Válasz gaabre (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
Sajnos a rozsda alattomos, az idei év csapadéka pedig rendkívüli. A gombabetegségek meg a csigák röhögnek rajtunk. Annyira sok eső esett, hogy az erdőben a pár centis fiatal vargányák elrohadtak :evil: .
 


  2014.09.01. 18:26  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Igazad volt, a múltkori csatát a rozsda ellen elvesztettem.
Tegnap naplementében megfújtam dithane-nel, azóta >40mm csapadék esett.
Azt hiszem idei évre feladom.
 


  2014.08.28. 12:09  Hozzászólás
  •   12   


---
 
Cuproxat-al nem is lehet perzselni ha csak nem délben permeteznél. Nagyon kis rézterhelés mellett nagy hatást vált ki. a tapadása is kitűnő.
 


  2014.08.26. 20:18  Hozzászólás  Válasz gaabre (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
Még soha nem perzseltem vele. Szigorúan vagy sötédedés előtt permetezek közvetlen, vagy ilyen hideg, taknyos időben mint a mostani.
Perzseléssel én a meggyel szoktam néha beleszaladni. Vagy két éve a Topsin M perzselt tavasszal, idén meg a Wuxal Kalciummal jártam így. Mindkettő előírás szerinti használata mellett.
 


  2014.08.26. 20:10  Hozzászólás  Válasz Vebber (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Pedig az már lemosózó töménység. Nem biztos, hogy vegetációban be merném kockáztatni.
Egyébként szilva hajtást sikerült már perzselnem vele 2 éve, igaz hogy 30 fokban, igaz hogy 2x 0,25-s töménységben, és igaz hogy a friss hajtásokat, de lebarnultak.

Szerintem csonthéjasokra mindenképp fennáll a görbe, de úgy vélem ez genetikai jellemző, tehát kisebb eltérésekkel a többi fásszárú is hasonlóan vegetálhat.
 


  2014.08.26. 20:01  Hozzászólás  Válasz gaabre (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
Igen láttam, hogy írtad kevertél bele, én magában gondoltom.
A töménységet egyébként maximum közelihez szoktam választani a kiskerti felhasználthoz javasoltból.
10 literbe szoktam tenni 50-60 ml szert.

Ezt a "gyökeres" linket mindjárt megnézem. Ez csak Szilvára, nektarinra, őszire) igaz, hogy a címben ezek vannak?
 


  2014.08.26. 19:43  Hozzászólás  Válasz Vebber (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Köszi,
ahogy írtam is, kevertem bele cuproxatot 0,2%-ban, és én sem találom problémásnak kajsziban, annak ellenére, hogy csak pirosbimbóig ajánlják.
Egyébként én sem gombaölőznék már, ha nem volna ennyire kritikus a helyzet.

A lombra azért van szükségem, mert az irodalom szerint szeptemberben zajlik a gyökérzet azon részének bővülése, amiből átvisz jövő évre potenciált. Ez nagyjából október végéig zárul le, de mindenképpen kell hozzá az asszimiláta. Múlt héten már locsoltam is be foszfor túlsúlyos műtrágyát.


forrás: Peaches, Plums and Nectarines
 


  2014.08.26. 19:06  Hozzászólás  Válasz gaabre (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Szintén ajánlanék neked valamit, ilyenkor már abszolut kokázatmentes kajsziban is (arra friss hajtásokra vegetációban nem ajánlják).
Ez a Cuproxat réz készítmény. Fújtam már az elmúlt években őszire, szilvára, meggyre, nyár második felében kipróbálásra kajszira, mert egyébként gombaölőzni nyáron már nem szoktam a gyümölcsfákat. Soha nem perzselt. Ezeken túl paradicsomra, paprikára, uborkára egész évben, ezekben csak ezzel védekezek.

Már itt az ősz a nyakunkon, biztosan érettek a vesszők, szemek a fákon, miért akarod a lombot még mindenképpen menteni?
 




  2014.08.26. 13:36  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Szia!
Köszi!

A difenokonazolt használom körterozsda ellen én is, de azért nem fújom szilvára, mert úgy tudom nincs engedélye (nem tudom mennyi idő alatt ürül le).
A Dithane jó ötlet, de fújtam a lötyiből szőlőre is, emiatt a hosszú ÉVI miatt nem mertem bekeverni. Helyette 0,2% cuproxat-ot kevertem kontaktnak, mert lehűlt az idő, most nem perzsel.

Olajos poliszulfidként is rendszeresen használok ősszel és tavasszal lemosózáshoz, én is az Agroként preferálom (olcsóbb mint a Vektafid-S), de a rozsdabetegségektől nem tudok megszabadulni (összegyűjtöm a lehullott levelet is). Egyszer egy növényvédelmis szaki azt mondta, hogy a szilvarozsda júniusban kerül a levélre, a hatása jön ki augusztustól. Ennek megfelelően permeteztem is június közepéig felszívódókkal, de ennyi eső után mintha harmatvíz lett volna...
 


  2014.08.26. 12:43  Hozzászólás  Válasz gaabre (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
A chorus nem igazán hatékony szilvarozsda ellen. Alfa-solo-val illetve dithane M45-tel ajánlott permetezni. Utóbbit kifejezetten ajánlom, mert rendkívül hatékony, nehezen alakul ki a rezisztencia illetve nem perzsel. Ha már ilyen komoly a kártétel, mint a te esetedben akkor mindenképpen javaslom, hogy majdnem lemosószerűen végezd a kezelést. Ősszel pedig ne feledkezz meg a lemosó permezezésről sem! Nálam az agrokén vált be a legjobban.



Tetszik a topic, jó ötletnek tartom. Ha nem baj néha okoskodok itt néhány témában. Rengeteg fajta szert kipróbáltam a gombabetegségek illetve egyéb kártevők ellen. Nem egyszer végeztem megfigyelést. Egy adott kultúrán belül több, különböző szereket alkalmazva figyeltem a permetezés hatását. Az évek alatt kitapasztaltam, hogy mikor, milyen helyzetben és milyen problémára mi hatásos illetve milyen gyakorisággal érdemes kezelést végezni. Persze a legfontosabb a prevenció, de ez nem minden esetben megoldható.
 


  2014.08.26. 12:32  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Kénytelen voltam chorus-szal megtolni a szilvákat. A szilvarozsda hihetetlenül eldurvult, a weiwákról máig szabályosan eltűnt a lomb fele..
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég