Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.06.09. 12:14  Hozzászólás
  •   134   


---
 
Sziasztok!
Újabban nem lehet házhozszállítással növényvédőszereket rendelni? Az [url]http://www.agro-store.hu/[/url] illetve a [url]http://www.gazdabolt.hu/[/url] is ezt írja. Mi történt?
 


  2015.06.04. 08:13  Hozzászólás  Válasz alex (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

terra alapító
 
Vigyázat épp most olvastam egy szerb cikket, hogy a levéltrágyákkal keverve a Dithane M perzselést okozhat.


Érdekesen hangzik, lehet épp ebbe sétáltam bele...
 


  2015.06.04. 07:52  Hozzászólás
  •   132   


---
 
Mivel más topikot nem nagyon találtam, ide írnék egy kis infót lombtrágyázás ügyben, hátha segít valakinek:

20°C alatt: A legnagyobb adagú levéltrágyázás is sikerrel elvégezhető
20-25°C árnyékban vagy éjjel: Alacsonyabb adagú levéltrágyázást alkalmazzunk
20-25°C tiszta napos idő és 25°C felett: Tilos a levéltrágyázás

50-60% vagy magasabb relatív páratartalom: A levéltrágyázást még nem formulált készítményekkel is elvégezhetjük
50-40% rel. páratartalom: Csak formulált szereket alkalmazzunk
40% alatti rel. páratartalom: Tilos a levéltrágyázás

További, részletesebb infók:[url]http://www.uis.hu/download/A%20leveltragyazas%20es%20jelentosege.pdf[/url]

Az viszont engem érdekelne, hogy ezek a szőlőre vonatkozó grafikonok azért nagyjából igazak a legtöbb haszonnövényre is, ugye? (a szőlő makro- és mikrotápelem felvételi dinamikája)

R – rügyfakadás, V – virágzás, K – kötődés, ZS – zsendülés, É – érés, T - hőmérséklet


2011_0001_521_Szolotermesztes (1).png
------------------------
Megtekintve 16230 alkalommal.



2011_0001_521_Szolotermesztes.png
------------------------
Megtekintve 16230 alkalommal.



Köszönöm
 


  2015.06.03. 20:41  Hozzászólás  Válasz alex (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   


---
 
Hajnalban terveztem "támadni", akkor még alkalmas az időjárás, de az infóid alapján így is meggondolandó valóban. Köszi
 


  2015.06.03. 20:19  Hozzászólás  Válasz nzozz (128) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   


---
 
Mi ellen akarsz permetezni kénnel? Nagyon vigyázz vele, mert ebben az időjárásban nagyon könnyen perzselhet. Ugyancsak óvatosságra intelek a Silwettel kapcsolatban is, mert ez a szer igen aktív, és elősegíti a permetcseppek levélbe való felszívódását is és fokozhatja a perzselést. Tehát csak óvatosan.
Ha csak a növények kondícióját akarod stimulálni, akkor inkább híg levéltrágyát használj. Vigyázat épp most olvastam egy szerb cikket, hogy a levéltrágyákkal keverve a Dithane M perzselést okozhat.
 


  2015.06.03. 20:15  Hozzászólás  Válasz nzozz (128) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   


---
 
Cuproxatot elvileg lehet virágzás alatt is, gyakorlatilag én már többször is fújtam a virágzó paprikákra és paradicsomokra, és semmi bajuk nincs. Ami a leginkább biztosított a biztonságos használhatósáságáról, az az őszibarack volt. Ő is többször kapott már belőle és egy kicsit sem perzselődött. Előző évben Championnal sikerült leperzselnem a lombozatát.

A kénről nem tudok nyilatkozni.
 


  2015.06.03. 20:08  Hozzászólás
  •   128   


---
 
Sziasztok!
Virágzó növényekre (paradicsom, paprika, stb) lehet kén tartalmú permetlékeveréket használni? A rezet valószínűleg kénytelen leszek Dithane -nal helyettesíteni, ehhez akarok még Thiovit -ot illetve lombtrágyát keverni, esetleg Silwet tapadásfokozót (ha tudok addig szerezni). Nem néznek ki túl jól a növényeim, abban reménykedem, hogy ez a koktél segít nekik valamit.

Esetleg Silwet Star beszerzésben tud valaki segíteni? Vagy pl. egy 1l -es verziót elosztunk többfelé? (feleannyi az egységára, mint a 100ml kiszerelésé)
 


  2015.06.01. 15:03  Hozzászólás  Válasz nzozz (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

terra alapító
 
Látom többeket érdekel az eper, én így kezelem:
Egyszer termő eper leveleit a letermést követő hetekben (június második fele) lemetszem teljesen, tarlóra. A leveleket komposztálom. Az "üres" ágyásokat vékonyan betakarom fűnyesedékkel (gazosodás és kiszáradás ellen).
Még a nyáron kihajtanak a tövek, szép friss, egészséges, szellős levele lesz az ágyásoknak.
Télre békén hagyom az ágyásokat, a leszáradó levelek maradnak a helyükön. Tavasszal a lemosó permetezés idején a fák mellett alaposan permetezem az eperágyásokat is, ez lehet erősebb réztartalmú, mészkénlé, akármi. A cél itt a fertőtlenítés, az áttelelt gombaképletek gyérítése.
Amikor kezdenek a friss hajtások megindulni április eleje környékén, fűgereblyével alaposan kigereblyézem a leszáradt leveleket, hogy szellősödjön az ágyás. A fűgereblyével bátran lehet adni az epernek, semmit nem árt a palántáknak. Kb. olyan ez mint a fű szellőztetése, mohátlanítása.
Egyébként a száraz leveleket azért hagyom bent kihajtásig, hogy ne verje fel a gaz az ágyásokat tavaszra.
Amikor április közepén permetezek monília ellen chorusszal, akkor az epret sem hagyom ki soha. Ebben a keverékben már szokott lenni lombtrágya is, sőt ekkor szoktam még használni 0,2%-os cuproxatot is. Április első felében még nyugodtan rámehet ez a lötty.
Ezen kívül semmi kémia, csak alapos locsolás szárazság ellen. Előfordul, hogy a dísznövényekre keverek be lombtrágyát, ebből szoktam löttyinteni az eperre is. "Sebességbe rakja" :)
Aztán ha letermett az eper, június második felében újra tarlóra vágom az ágyásokat, és vékonyan betakarom fűnyesedékkel az újabb kihajtásig.
3 ágyást pimpelek így, olyan 2-300 tővel évek óta.
 


  2015.05.20. 19:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   


*
 
Sztem is...eddig hiába próbálkoztam kivédeni ,nem sikerült..már több éve nem is erölködök...
 


  2015.05.17. 09:35  Hozzászólás  Válasz Jani71 (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   


---
 
Nem véletlenül szoktam én ezt ajánlgatni másoknak is, meg akarok majd én is szerezni. :-D Amellett, hogy nagyon jó permetléfedettséget biztosít, még hatásfokozó is és akár a lémennyiség is csökkenthető (bár ez inkább ipari méretekben bír jelentőséggel). De akkor ezek szerint tavaly a Silwet L-77 -et vonták ki, de helyette ott a Silwet Star, csak kár, hogy ilyen drága.
 


  2015.05.17. 09:05  Hozzászólás  Válasz nzozz (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   124   


---
 
Vettem ilyen Silwet Star nevű csodaszert.
Ma reggel volt a főpróba (0,5 ezrelék). Döbbenetes!!!
Van Nonitom is, de az egyrészt nem ilyen jó (azért a sima vízhez képest nagyon ott van...), más részt ugye nem keverhető ezzel-azzal...
Én meg azért csak szórnék rezet, ként.
Ráadásul ha jól érzékeltem, lényegesen kevesebb anyag fogyott azonos területre (plusz a szórófej is "megjavult" ;) - ahogy az általad mutatott filmen is látszik a szórásképes részen).
Ja, és még annyit, hogy gazdaboltban megrendelhető (én természetesen a 100 ml-es adagot vettem).
Szóval Silwet rajongó lettem! :-D Ha tehetitek, jó szívvel ajánlom a kipróbálását. :thumbup:

http://silwet.star.tracker971.digitalisalbum.hu
 


  2015.05.05. 20:26  Hozzászólás  Válasz edit (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   
Avatar

terra alapító
 
Ha nagyon akarod levagdoshatod, de én ezért nem másznék fel a létrára. Majd jövő tavasszal metszéskor levágod. Nem szaladnak ezek el onnan. A permetezés nem sokat ér, mert a látható kártételt nem a bent lakó tehet, hanem az anyukája aki berakta. Az meg ha nincs ott a permetezés pillanatában.... És ráadásul amikor te már a tüneteket látod, akkor már a felszívódó rovarölő sem nagyon használ. Túl nagy kárt nem csinál, nyár végéig kb annyit eszik meg a hajtásból amennyit tavasszal úgyis levágnál. És közben legalább ösztönzi a fát a dárdaképzésre. Ráadásul csak egy nemzedék kel egy évben, szóval nem lesz minden hajtásvég ilyen.

Viszont az almánál vágd le a hajtást és keresd meg benne a tettest, nehogy véletlenül mégse az legyen!
 


  2015.05.05. 20:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
Megnyugtattál :) Azért levágni érdemes lehet, abban fejlődik ki a következő nemzedék.
Mindenesetre a mai Mospillanból kaptak a körték-almák is, láttam körtelevélbolhát is - vagy valamit, amit annak gondoltam. Csak a hagymákra felejtettem el fújatni :(
 


  2015.05.05. 19:59  Hozzászólás  Válasz edit (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem nem is nagyon van értelme. Elvégzi helyetted az első pincírozást. Nagyon picike fa esetében én legfeljebb letakarnám a fát valami tüll szerű anyaggal. (vagy a hajtásvégeket)
 


  2015.05.05. 19:56  Hozzászólás  Válasz edit (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   


---
 
Nemcsak lehet, hanem kellene is Edit, le tudja rendezni egész éves friss hajtásaid. Gazdaboltban lehetőleg úgynevezett fölszívódó rovarölőszert próbálj kérni. Az itt lejjebb írt Mospilán, ha lehet konkrét javaslat.
 


  2015.05.05. 19:47  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

terra alapító
 
Hajtáshervasztó ellen lehet vegyszeresen védekezni? Már 2 éve levágom, megsemmisítem a hervadt hajtásvégeket (már amit elérek...), figyelek a szúrásnyomokra, de csak nem akar csökkenni a fertőzés. Mostmár nem csak a körték, hanem a kicsike almafák is érintettek.
 


  2015.05.05. 19:18  Hozzászólás  Válasz Jani71 (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   


---
 
Kicsit jobban megnéztem a kert többi fáját. Hááát, nem tudom...
Több helyen is látom ugyanezt a jelenséget, leginkább 'mellékágak' (jövő évi termőrészek?) végén.
Ott viszont nincs ez a kanalas levélgörbülés. Ráadásul 'nincs a világon' annyi kabóca, ami egységesen ezt így okozná.
Konkrétan ennél a fácskánál vagy atka lesz vagy élettani jelenség. A kabóca meg arra tévedt... :?
Mindenesetre meglehetősen nagy atkafertőzést látok úgy általában a kert fásszárú növényein.
Meg mást is... Akármerre nézek, az fogalmazódik meg, hogy mi a ragya van itt mindennel???
Megtette a hatását a felmelegedés? Azért igyekszem kezelni a dolgokat.
Eddig szórtam Omitet, ha nem jön közbe semmi, akkor holnap megy a Vertimec.
A mészkénlével még kísérleti stádiumban vagyok, mert hiába csináltam mindent a nagy könyv szerint, mégis olybá tűnik, hogy legalábbis a szőlőnél sikerült némi égést okozni, de a nagy atkakártétel miatt egyelőre bizonytalan vagyok...
(Most az lesz, hogy készítek két féle oldatot és megjelölt helyeken direktbe rákenem az ép levelekre - hűvös időben.)
Mellesleg nem vagyok túl boldog a jelenség láttán, mert nyilván jó lenne, ha nőne a szerencsétlen kis szilva ehelyett a leállás helyett. :(
 


  2015.05.05. 14:17  Hozzászólás  Válasz nzozz (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   


---
 
Epret én csak eben az évben kezdek termeszteni, így tapasztalatom nincs, de a Champion lehet, hogy perzselné. Főleg virágzás alatt. A Cuproxat viszont jó lehet, én most kezdtem el használni, eddig tökéletes, semmi perzselést vagy fitotoxikus tünetet nem tapasztalok a palántákon.

Eperre még nem fújtam, de megelőző jelleggel fogok, ha lesz időm és az időjárás is engedi. Most megpróbálok minél kevesebb permetet használni, lényegében cuproxat + szerves lombtrágya + olajtartalmú szer tapadásfokozónak és tetvek gyérítésére. Na meg majd a Thiovit jet-et is bevetem lisztharmat ellen. Én, ha permetezem, akkor bekeverek egy ilyen komplexet és az megy mindenre: gyümölcsfákra, szőlőre, dísznövényekre, zöldségfélékre. Így fog kapni az eper is.
 


  2015.05.05. 13:26  Hozzászólás
  •   116   


---
 
A Pitestean hajtáscsúcsát elintézte a kabóca. (1. 2.)
Először nem értettem, hogy mi történt, de aztán teljesen véletlenül 'kiszúrtam'.
Az igazi gondom az, hogy aprócska fáról van szó és mindegyik ágvég ilyen... :( :R
(A KépKezelőt választottam, mert így eredeti méretben fel lehet tölteni - "éles" kép - és jól bele lehet nagyítani.)
 


  2015.05.04. 18:35  Hozzászólás  Válasz Vebber (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


---
 
Igazából még én se permeteztem, csak ha észrevenném rajta valami betegség jeleit, akkor érdekelt hogy mivel tudnék beavatkozni. Viszont valami plusz trágyázás kell neki, mert eddig nem nagyon kapott és mindig látszódott is a leveleken a tápanyaghiány. Csak már későn jutottam el odáig, hogy ezt meg is oldjam. De idén kipróbálom a lombtrágyát az epren is.
 


  2015.05.04. 17:51  Hozzászólás  Válasz Lactarius (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   
Avatar

---
 
Actara SC 5ml elérhető, kifejezetten kiskerti. Viszont nagyon drága és nem is olyan jó mint a Mospilan.

Nzozz,
Cuproxat szórodott már az eperre (paradicsom közelében) még soha nem volt gond. Viszont sztem az eper lehet valódi bio. Célzottan az epret még soha semmivel nem permeteztem.
 


  2015.05.04. 17:09  Hozzászólás
  •   113   


---
 
Epret lehet réz tartalmú szerekkel kezelni? Mert gombás-baktériumos betegségek ellen gondoltam Championnal permetezni, de nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán...
 






  2015.05.04. 12:46  Hozzászólás  Válasz nzozz (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   


---
 
Ezt én is tudom, most például Karatézni fogok, de a felszívódókat sokkal hatékonyabbnak tartom. A többszöri eső miatt gombaölőt is kevernék bele megelőző jelleggel, Dithane mehet ilyenkor?
 


  2015.05.04. 12:40  Hozzászólás  Válasz Lactarius (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


---
 
Ilyen célra megfelelnek a piretroid hatóanyagú permetszerek, mint pl. a Karate 2,5WG, a Decis, a Pirimor 50WG, bár ezek nem felszívódó szerek, de az említett kártevők ellen hatékonyak.
 


  2015.05.04. 12:31  Hozzászólás  Válasz nzozz (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   


---
 
Cseresznyelégy, bársonylégy, levéltetű, szilvadarázs stb .... nem fújhatok április közpétől júniusig kéthetente Mospilant.
 


  2015.05.04. 12:26  Hozzászólás  Válasz Lactarius (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   


---
 
II. forgalmi kategóriájú növényvédő szer forgalmazási, vásárlási és felhasználási engedélyre a felsőfokú növényvédelmi képesítéssel rendelkezőkön kívül jogosult a kertész, növénytermesztő vagy növényvédelmi technikus végzettségű szakember, a növényvédelmi tárgyakból egyetemi vagy főiskolai képzés során vizsgát tett személy, a növényvédő- és méregraktár-kezelő szakképesítéssel, illetve korábban megszerzett növényvédő szak- és betanított munkás képesítéssel (400 órás tanfolyam) rendelkezők, valamint a szakminisztérium (FVM) által meghatározott alaptanfolyamot (80 órás képzés) követően eredményes vizsgát tett személyek, aki rendelkeznek a végzettség alapján kiállított engedéllyel.
A Splian -on illetve Mospilan -on kívül más szabadforgalmú rovarölőről nem tudok, kontakt szerből viszont sokféle van. Milyen kártevő ellen kellene?
 


  2015.05.04. 12:14  Hozzászólás
  •   106   


---
 
Sziasztok! Az Actara II. kategóriába sorolása miatt gondban vagyok, mert a Mospilant nem lehet sokszor használni. Milyen III. kategóriás rovarölő szer van még a piacon? Vagy Actara-t hogyan tudnék szerezni?
 


  2015.05.04. 12:10  Hozzászólás
  •   105   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek.
Olyan kérdésem lenne, hogy valaki használ (hesznált) -e már Brexilt és boroplust ? Tapasztalatok érdekelne idei évben fogok használni először. üdv.
 


  2015.05.03. 20:47  Hozzászólás  Válasz anegytech (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
Hali,próbáld ki a sört.Azt lehet kis kiszerelésben is kapni :) Szerintem jó a káliszappan mi régebben azzal fújtuk a vöröshagymát meg curzattal,és nem volt vele probléma. És ha raksz hozzá lombtrágyát akkor nem kell bele tapadó! :D
 


  2015.04.29. 21:47  Hozzászólás  Válasz anegytech (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


---
 
Valaki talán itt írta, hogy nem jó. Kipróbáltam és tényleg összeáll a keverék tetején valami furcsa anyaggá. Alatta persze ott a normális folyadék, de nem tudom ez mennyire működőképes permetezés közben. De majd mégegyszer kipróbálom, leszűröm rendesen, stb. Mindenesetre az a Silwet baromi jónak tűnik. :-D
 




  2015.04.29. 21:40  Hozzászólás  Válasz nzozz (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   


---
 
Némi bemutató anyag a Silwethez, szerintem elég meggyőző...
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=fEowe3kceK8[/youtubekod]
 


  2015.04.29. 21:39  Hozzászólás  Válasz nzozz (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   


---
 
Paraffin olaj nem jo? En boraszati eszkozok kozott talaltam auchanban. Agrol plust nem tudom, lehet-e meg kapni, de az is jo lehet. En most PrevB2-t hasznaltam, nagyon jo tapadasfokozo, emellett a tetvek nagy reszet is levitte, meg van benne 2,1% bór is. De ez eleg draga, 200 ml 1500 Ft korul van, 10 liter permetbe 20-30 ml kell.

Amugy, ha nincs mas, akkor bio modszerkent olvastam, hogy tapadasfokozonak 10 liter permetbe egy pohar tejet raknak. Mivel van zsirtartalma es jol elegyedik vizzel, ezert nem lehet rossz. Csak egy otlet.
 


  2015.04.29. 21:27  Hozzászólás
  •   99   


---
 
Sziasztok!
Milyen tapadásfokozót tudnátok ajánlani, ami rezes, kénes keverékekhez is használható? Káliszappan nem bírja a rezet, a Silwet -et tudtommal kivonták, Nonitból nem találok kis kiszerelést, Spur -t meg egyáltalán nem találok (abból a 250ml vagy kisebb kiszerelések szabad forgalmúak).

Köszönöm
 


  2015.04.29. 13:33  Hozzászólás  Válasz Lactarius (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   


---
 
Ez sajnos vagy nem sajnos, de így van. Bár annak sok értelmét nem látom, hogy az engedélykötelessé tett Actara -nál megtartották a gyakorlatilag kiskerti (5ml ampullás) kiszerelést...
 


  2015.04.29. 13:28  Hozzászólás  Válasz nzozz (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   


---
 
Drága lett, mert ez maradt az egyetlen III. kategóriás felszívódó rovarölő-szer, ami jó szilvadarázs, cseresznyelégy, levéltetvek stb ellen is, szerintem érdemes belőle nagyobb mennyiséget venni (Actara már nem kapható átlagembereknek). Bezzeg a gombabetegségekre százféle permetszert lehet kapni.
 


  2015.04.29. 13:00  Hozzászólás
  •   92   


---
 
700Ft -ért kellett vennem 4g Mospilant... azért az durva kicsit. Ráadásul esélytelen, hogy normálisan be tudjam keverni. 1l elég lenne most még a dísznövényekre is, ebből meg kell mondjuk 2,5g 10l vízbe...
 


  2015.04.28. 09:54  Hozzászólás  Válasz nzozz (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   


---
 
Én úgy tudom, hogy a felszívódó és kontakt szereket akár egyszerre is lehet fújni. Legalábbis ahova járok kertészetbe, ott nagyobb fertőzés esetén felszívódó+kontakt szert szoktam kapni. Ez lehet actara/mospilan+karate/decis vagy egyéb kontakt szer. Az actarát viszont úgy tudom, átsorolták II. forg. kategóriába.

Tehát szerintem, amint hozzájutsz a mospilanhoz, mehet rá. Nyakamat nem tenném rá, úgyhogy még más válaszát is várd meg.
 


  2015.04.27. 16:57  Hozzászólás
  •   90   


---
 
Sziasztok!
Pirimor után mikor lehet Mospilannal kezelni paradicsomot, paprikát? Elég nagy mennyiségű levéltetű telepedett meg a paprikákon, azokat minél előbb el akarom intézni (ma), de Mospilanom nincs még itthon, viszont nem ártana, ha védettek lennek a palánták a rovarkártevők ellen, ezért akarok még egy felszívódós kezelést, amit amúgy nem szoktam használni kiültetett, erős növényeknél, de palánták jóval érzékenyebbek a kártevőkre.

Köszönöm
 


  2015.04.26. 18:03  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Megküldtem a fákat Spilan+Chorus kombóval napnyugta után. Szilvadarázst, alma és barackmolyt, körtebolhát, levéltetvet és moniliát üldöztem...
 




  2015.04.19. 20:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   


---
 
Az a mennyiség, ami ilyenkor bekerül a talajba (permetezni kell, nem öntözni vele), az szerintem kb semennyire nem befolyásolja a talaj pH-értékét. Utána esővíz hatására felhígul és elfolyik.
 




  2015.04.19. 16:57  Hozzászólás  Válasz anegytech (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   
Avatar

terra alapító
 
5-10 %-os oldatot javasolnak. Nekem csak az a kérdésem, hogy mi lesz az ecettel? A talaj savasodik, be kerül a talajvízbe, és apránként elfolyik?
 


  2015.04.19. 16:32  Hozzászólás  Válasz Rhéman (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


---
 
Szerintem az ecet onmagaban is jo lenne. Nezzetek utana, nemreg talaltam egy cikket, hogy most mar hivatalos kutatassal is bebizonyitottak, hogy az ecet jo gyomirto, es bio kerteszeknek is ajanljak.
 


  2015.04.19. 16:03  Hozzászólás  Válasz Rhéman (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   


---
 
Igyekeztem minél kevesebbet használni illetve a kert és a járda közt van a kerítés betonlábazata is.
 


  2015.04.19. 15:57  Hozzászólás  Válasz nzozz (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
A só, és az acetátok nagy része is simán elvándorol. Ezért tiltják már a városokban a téli síkos utaknál a sózást. Óvatosan kellene használni.
 


  2015.04.19. 15:53  Hozzászólás  Válasz Rhéman (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


---
 
A ház előtti járda járólapjai közti gyomokra használom, a termőföldre nem. A pontos arányokat nem tudom, 1l 20% -os ecethez raktam kb. 2-3 evőkanál sót, meg egy kevés ultrát, ezt felöntöttem még vízzel (max 0,5l lehetett), hogy elég legyen a területre.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég