Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.04.11. 22:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   
Avatar

terra alapító
 
Azért nem használják a szilvadarázs ellen az actara-t (és a taglózókat sem), mert virágzásban vagy nagyon közel ahhoz kell elkezdeni a védekezést, az pedig tizedeli a méheket. Egyébként működne, csak nem mindegy milyen áron. A mospilan méhkímélő, ezért az az elterjedt szer szilvadarázs ellen.
 




  2016.04.11. 21:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   
Avatar

terra alapító
 
Én meg Szerző Lacitól kaptam egyet, mikor a fajtáját kérdeztem, azt mondta : "jó édes". :thumbup: Alig várom, hogy teremjen.
 


  2016.04.11. 21:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   


*
 
Igazad lesz..akkor Karate Zeon vagy Mospilan.
 


  2016.04.11. 21:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

---
 
Köszi, minél több, annál jobb :) Viszont szigorúan csak kombiban gondolkodom, mert japánszilvának már nincs több helyem. A S. rosa is a B. beauty-ba került. Ja és van még egy különálló Angeleno-m, Ali-bá támogatásával.
 


  2016.04.11. 21:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   


*
 
Új fajtákkal -jó esetben -augusztusban én is be tudok segíteni..csak hogy legyen porzás :)
 


  2016.04.11. 21:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   


---
 
Értem én, hogy az van otthon, de mégis az a Judo nem lesz kevés egy kicsit? Úgy látom, kontakt.
Nem vagyok egy növényvédelmi szakember, ezért lehet, hogy hülyeséget írok, emiatt elnézést, ha így lenne!!!
Pl. a szilvadarázsra nem a felszívódó szerek az igazán hatékonyak? A kontakttal vagy eltalálod (időben is!) vagy nem. :(
 


  2016.04.11. 21:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   


*
 
Az Actarát én csak tetvekre használtam,így az első kettő közül vmelyik.
 


  2016.04.11. 21:25  Hozzászólás  Válasz Jani71 (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   
Avatar

---
 
Köszi, holnap lesz a napja :) . Tavaly a két fa összesen két gyümölcsöt termett (Black beauty), de hátha a most először virágzó Friar besegített a megporzásban és "komolyabb" mennyiséggel csapom el a hasam idén :D A jövőről nem is beszélve: a baby-lontól kapott S. Rosa nagyon jó porzónak tűnik :thumbup:
 


  2016.04.11. 21:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   332   


---
 
Japánszilvában nem vagyok otthon, nem tudom, hogy mennyire szeretik az általad említett rovarok, de ha ugyanaz a helyzet, mint a szilvánál és enni is szeretnél a gyümölcsből, akkor szerintem érdemes megfontolnod.
Nagy károkat tud okozni mindkettő. :(
Mospilant javaslom, nálam bevált pl. a szilvadarázsra.
 




  2016.04.11. 21:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   


*
 
Nem tudom azokra mennyire megy,de sztem nem árt azoknak se egy kis megelőző védelem.
 


  2016.04.11. 21:11  Hozzászólás
  •   329   
Avatar

---
 
Termő szilvám még nincs, csak két kis - remélhetőleg néhány szemet termő - japánszilvám. Érdemes/szükséges szilvadarázs és szilvamoly ellen védekeznem? (Karate, Mospilan és Actara van itthon)
 


  2016.04.11. 21:04  Hozzászólás  Válasz Jani71 (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   


*
 
Nekem hétvégére jönne ki a második a szilvára,most Judo-val tervezem /az van itthon /+ Topas.Meggy +cserkó csak monilia ellen egyenlőre,a légy ellen még várok.
 


  2016.04.11. 20:04  Hozzászólás  Válasz gaabre (300) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   


---
 
Tapasztalat: a Mikromix A közepes dózisa (4 ezrelék) megperzseli a meggy sziromleveleit. Nagyon gyengén a körtéét is.
Egyebekre is kipróbáltam, ott nem láttam elváltozást (kajszinál már nyilván nem is láthattam, őszi meg nincs).
A gyümölcskezdeményre gyakorolt esetleges káros hatását még nem tudom, de figyelem.

A kisördög... :twisted: Az az oka mindennek...! :nahat: :oops: :mrgreen:
 


  2016.04.11. 19:51  Hozzászólás  Válasz Lactarius (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   


---
 
A közelgő hidegfront és a munkaidő beosztásom miatt én is holnapra tervezem a permetezést.
Második szórás a szilvadarazsakra, a gombák elleni vegyszert még átgondolom, kiszámolom.
Még van némi friss szilvavirág, a meggyekről nem is beszélve, ott mindenképpen megy a gomba ellen valami.
Ez lesz a második (Chorus, Folicur Solo, esetleg Topas, még utánaolvasok). A zöme most van teljes virágzásban vagy épp azután.
Aztán egy darabig lehet, hogy leállok, majd figyelek. Úgy néz ki, hogy a tetűre stabilan koncentrálni kell, az atkát meglátjuk.
A következő biztos védekezés a cseresznyelégy ellen megy. Jó lenne idén már valami normális, elfogadható eredményt elérni.
Ja, és akkor a szőlőről még nem is beszéltünk. Valamikor a hidegfront után lehet kezdeni az atkák abajgatását... :nahat:
Idéntől lágyszárú haszonnövény egyáltalán nincs, arról most nem tudok nyilatkozni.
 


  2016.04.11. 19:11  Hozzászólás  Válasz Jani71 (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   


---
 
Itt is ez van. Tegnap körbetekertem a fák törzsét (és a karót, ahol van!) hernyófogó szalaggal (abba beleragad minden hangya is), és ha holnapra végre leál a szél, megy a maradék chorus + Mospilan a fákra, hiszen pl. a szilva már levirágzik.
 


  2016.04.11. 18:39  Hozzászólás
  •   324   


---
 
Figyelem!
Ma a szilvafákon találtam már több-kevesebb zöld (és helyenként egyéb) levéltetűt.
Volt olyan, ahol egy levélen csak egyet, de olyan is, ahol már nagyobb és apróbb egyedeket is (kisebb kolónia).
Más fákat is járnak a hangyák, nyilván nem a semmiért (csak azt nem tudtam megnézni a fa méretei miatt).
Ha nem akarjuk, hogy eldurvuljon a helyzet, kezdhetünk gondolkozni az ellenük történő 'kezeléseken'.
 


  2016.04.10. 20:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (322) hsz.-re     Olvasás  
  •   323   


---
 
Még nem találkoztam ezzel az anyaggal, de annyi csoda van a világban. A Philazonit hektárköltsége /10000 négyzetméteterre/ Kb. 8000 Ft. Egy évben egyszer kell használni. A túladagolásnak nincs káros hatása, csak a pénztárca lesz laposabb. Nálam lassan melegedő fekete kötött talaj van. Tehát lassabban indulnak az új telepítésű növények. Azoknál az újtelepítésű csemetéknél ,ahol használtam gyorsabb és dúsabb az eredés. Ma ezt tapasztaltam, majd a nyáron meglátjuk, hogyan fejlődik tovább.
[wcsat2][/wcsat2]


002 (2).JPG
------------------------
Megtekintve 10770 alkalommal.

002 (1).JPG
------------------------
Megtekintve 10770 alkalommal.

 


  2016.04.10. 11:48  Hozzászólás  Válasz imre53 (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   


*
 
Néztem a Philazonitot ,nem lehet rossz,kár ,hogy nincs kisebb kiszerelésben.Ettől függetlenül leht hogy a következő szezonban kipróbálom.
Erről hallottál már : http://biofluid.hu/biofluid-noveny-spec ... o-tapoldat
 


  2016.04.09. 23:27  Hozzászólás  Válasz imre53 (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   
Avatar

---
 
Köszönöm :) A télen vettem 2x2dl-t belőle, terveztem a lombtrágyaként való felhasználását is, csak még nem jutottam el odáig (no meg még lomb sincs nagyon a fákon). A felhasználási javaslatát pedig csak futólag néztem át.
 


  2016.04.09. 23:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (319) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   


---
 
50ml-t teszek 10liter vízbe. Ezt permetezem a lombozatra. Virágzáskor nem használom, mert a méhek átveszik a szagát és fenn áll a lehetősége annak, hogy a kaptárba érve kinyírják egymást az idegen illat miatt. Amit a gyümölcsösömben először használok ez a Philazonit. Ez egy baktériumkészítmény, mely a növény számára felvehető tápanyagot szabadít fel a talajból. /Ebből 10 liter Kb. 8000 Ft./ Azoknál a facsemetéknél, melyeket most tavasszal ültettem el, néhány kapott 2-3dl-t 10 liter vízben feloldva. Hihetetlen a hatása. Holnap ha nem esik az eső teszek fel róla képet.
 


  2016.04.09. 22:38  Hozzászólás  Válasz imre53 (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   
Avatar

---
 
Milyen arányban használod az Amalgerolt permetezéskor? (Vettem én is egy keveset, de eddig csak néhány kurrensebb növényem talaját öntöztem be vele)
 


  2016.04.09. 22:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   


---
 
Jók voltak a dimetoát hatóanyagú készítmények. Én is használtam amíg lehetett. Én akkor szoktam kezdeni a rovarölőszeres védekezést, amikor a körtéim elvirágoztak. Most, hogy lehült a levegő, elhúzódik a tojásrakás. Szerintem! Virágzás után minden permetezéshez teszek Amalgerolt. Olyan hatása van, mint az embernél a Béres cseppnek. A levelek egészségesebbek, fényebbek. A szántóföldi kultúránál bevált, ott több éve használom.
 


  2016.04.09. 21:17  Hozzászólás  Válasz Jani71 (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   


*
 
Én se szívesen használom/tam..kb 20-25 ml volt,úgyhogy ennyi..de a másik meg,hogy a cserkókat ,meggyeket a cseresznyelégytől , a szilvát meg a szilvadarázstól, molytól nem nagyon tudtam megvédeni..és már unom .A többi fajjal ennyi probléma nincs ,némileg könnyebben megvédhető.
 




  2016.04.09. 21:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   


---
 
Olyanom még nekem is van egy lottyintásnyi... De évek óta nem áll rá a kezem, hogy használjam is. Van más.
Olvasom ezt a cserebogár dolgot, hogy írják/írjátok. Holnap ránézek a fákra, nehogy késő legyen (egyébként is megnéztem volna ;) ).
Pl. kíváncsi vagyok, mire mentek a négy napja leszappanozott levéltetvek a nagyon 'érzékeny' Besztercein és az ebből a szempontból még nem ismert Agenin (egy-két darabot azon is láttam már második turnusban).
Meg egyébként is folyamatosan figyelemmel kell kísérni a dolgok menetét...! :)
 


  2016.04.09. 20:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   


*
 
Én is nyomtam még az eső előtt ,bevallom én az egy kortynyi dugi Bi58 at használtam , ezt régebben is csak első permetezésre szoktam használni ,most is így volt..igazából muszáj is volt,mert idén nagyon sok a cserebogár és nálam a szilvát szeretik a legjobban.A másik 10 literes Bi58 keverést a cserkók kapták...ezután már én is más szerekkel megyek
 




  2016.04.09. 19:28  Hozzászólás  Válasz baby-lon (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   


---
 
Ugye. ;)
Én már túl is vagyok az elsőn úgy három nappal, mert nálam egy kicsit előrébb tart a virágzás (olvastam a másik topikon is a hozzászólásodat ezzel kapcsolatban). Mospilannal nyomultam. Tavaly nagyon bejött a szilvadarázsra. 100 % mentesség volt. Ilyent még nem tapasztaltam soha.
 




  2016.04.08. 18:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (309) hsz.-re     Olvasás  
  •   310   


---
 
Jobb is, hogy nem szórtál cuproxatot, mert megjött az eső ami a veteményesnek nagyon kell, de permetezés szempontjából keresztbe tett.
 


  2016.04.07. 20:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   309   
Avatar

---
 
Én is lepermeteztem az ősziket, ismételten Score-ral. Misi eggyel lejjebb javasolta partnernek a cuproxat-ot, de nem volt itthon. Az én fáim még picik, fánként max 1-2 tafrinás levelet találtam, de van teljesen mentes is (egyelőre) :)
 


  2016.04.07. 20:18  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (305) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   


*
 
Ja..nálam elszabadult rendesen a Royaloknál...pedig ugyanazt kapták mint a többiek és ugyanakkor,ugyanannyiszor.
 


  2016.04.07. 20:17  Hozzászólás  Válasz Jani71 (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   


*
 
Nálam moniliával nincs igazán gond..na de a cseresznyelégy..az ellen tényleg kellene vmi hatásos szer.Meggyből nekem az Érdi nagygyümölcsű /ez nagyon jó /,É.jubileum,É.bőtermő és Meteor korai van ill. tavaly szemeztem két fajtát a meglévőkbe /famennyiséget inkább leépítek ,de fajtákat bővítek meglévőkbe /
 


  2016.04.07. 20:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   


*
 
Én ma fújkáltam,persze van több is aminél már elkésett,itt inkább az újabb hajtások ,levelek megvédése a cél.Jellemzően a Royalok és a kopaszok a nagyon tafrinásak,a többi vagy nem vagy elviselhető mértékben.
 


  2016.04.07. 14:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   


---
 
Ha nincs időben kezelve akkor a tafrina "elszabadul" az erre hajlamos fajtáknál. Inkább a korai megelőzés mint később a baj. A score-t kombináld cuproxattal és úgy fújd le! Mocsok egy betegség, ha elkésel vele akkor már a jó Isten sem segít.
 


  2016.04.07. 04:30  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   


---
 
Kösz a tippet! Érdi bőtermőm volt már, nagyon szerettem több szempont miatt is, de mivel a monília ellen gyakorlatilag képtelen voltam megvédeni, így a legújabb kori beszerzés listájára már nem került fel. A fürtös jöhetne, mert azóta jókat olvastam róla, de helyem már nincs. Így marad ez a sor.
Ha valami esetleg kimegy, akkor talán elgondolkozom a beszerzésén, de a fák fiatalok (a Pándy kivételével), épp csak az első vagy második termőévükben vannak, így gondolom, hogy egy darabig itt lesznek.
 


  2016.04.06. 20:50  Hozzászólás
  •   303   
Avatar

---
 
Tafrina ellen szükséges még védekezni ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett? Ahogy nézem az előrejelzést, a hét végén a csapadék mellett 16C°-ot jósolnak (10 napja permeteztem Score-ral). A kajszikat, meggyeket tegnap szórtam meg Topas-zal, gondolom, hogy az már elég lesz virágmonília ellen (de segítsetek, ha rosszul gondolom) :)
 


  2016.04.06. 19:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   


*
 
Jó fajtákat kell választani és akkor nem kell ilyenre költeni ,Érdi bőtermő és Újfehértói fürtös,ezek teremnek rogyásig hókuszpókusz nélkül.
 


  2016.04.06. 14:53  Hozzászólás  Válasz gaabre (300) hsz.-re     Olvasás  
  •   301   


---
 
Egyetértek, ha gondozott fáról beszélünk akkor már csak a méheken múlik minden.
 


  2016.04.05. 20:35  Hozzászólás  Válasz Jani71 (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   
Avatar

terra alapító
 
Én megmondom őszintén, az ilyen megfontolásokat már túlgondolásnak érzem. Ha egyébként is rendszeresen műveled a fáidat - ahogy teszed is -, trágyázod, permetezed, karbantartod őket, akkor a virágok között bizonyára sok a potens, és inkább a beporzáson múlik a siker.
Annál meg szerintem nincs kellemetlenebb, ha külön költesz ezért lombtrágyára, meg dolgozol vele, utána pedig lehet egyelni a termést.
 


  2016.04.05. 20:31  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   
Avatar

terra alapító
 
Köszi!
Egyébként amikor úgy hozza kedvem, a dipelt dimilinnel szoktam felváltani, és káliszappannal tapasztom a gyümölcskezdeményekre, levelekre a szert.
Taglózó adalékokat azért nem szeretem, mert amikor anno pár éve mindig tettem a felszívódó mellé, azt követően robbanásszerűen felszaporodtak a körtelevélbolhák a fáimon. Sok ahhoz vezető okot feltártam, és szerintem a természetes ellenségeik kiirtása is közrejátszott. Emiatt ha lehet, elkerülöm a taglózó szerek használatát az egész kertben. Pl. a gyümölcsfák törzseit ilyenkorra már körbetekerem hernyófogó szalagokkal, hogy a hangyákat távol tartsam.
Persze ha júniusra megjönnek a szárnyas egyedek, és már a rózsák, mályvák és egyéb dísznövények is megtelnek tetvekkel, akkor egyszer-egyszer bekeverem a karatét a teppeki vagy a mospilan mellé, de kb. ez minden.

Amúgy ha már dimilin, csütörtökre tervezek egy permetezős kört, ezúttal a körtefákra a bolha ellen. Ha van rájuk hatása, ilyenkor még talán lehet.
 


  2016.04.05. 19:42  Hozzászólás
  •   298   


---
 
Ha eltekintünk a lángszóró és atombomba használatától, akkor lehetséges (közel) 100 %-os eredménnyel legyőzni a cseresznyelegyet? Sikerült már itt valakinek? Ha igen, és az okát is biztosan tudja, esetleg megosztaná? ;)
 


  2016.04.05. 19:40  Hozzászólás
  •   297   


---
 
A kötésnövelés (és persze egyéb okból) miatt érdemes lehet a meggyekre kizárólag mikroelemet tartalmazó lombtrágyát szórni (bór)?
Náluk már van értékelhető zöld felület. Kérdeztem volna a szilvát is, de ott nagyon kevés. Nem látom értelmét.
És ha már szóba került: esetleg Mikramidot? A talán érzékenyebb, friss levelek miatt csökkentett dózisban (bár elvileg nem perzselhet)?
Mit gondoltok, van értelme ilyenen agyalni? Vagy ezekkel inkább később érdemes foglalkozni...
 


  2016.04.05. 15:01  Hozzászólás  Válasz gaabre (295) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   


---
 
A dipel önmagában kevés komoly fertőzöttség esetén. Egy kis decist érdemes használni mellette és akkor biztos lesz a siker.
 


  2016.04.05. 08:19  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   
Avatar

terra alapító
 
Erre látod tényleg nem gondoltam. Azok vannak mifelénk!
A szilvamoly ellen feromoncsapdázok rendszeresen, és ha időm és az időjárás engedi, akkor dipelt szoktam kifújni...
 


  2016.04.04. 15:51  Hozzászólás  Válasz gaabre (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   


---
 
Meg fogsz lepődni, de a szilvamoly simán belemegy a nektarinba is. Az tud okozni cseppeket. Ha van lehetőséged II. kategóriás szert beszerezni akkor az insegar-t tudom ajánlani.
 


  2016.04.04. 13:01  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is van egy releváns kérdésem.
Tavaly volt először értékelhető mennyiségű termésem a nektarinon, egy félém van csak kopaszbarackból. Májusban megjelentek a kukacról árulkodó mézgás cseppek a termés 30-40%-ánál. (Mospilannal fújtam le ezt követően, az visszavetette a további fertőződéseket)
Ellenben semmilyen más barackom nem szokott kukacos lenni, sem a szőrös őszik, sem a kajszik.
Milyen rovar az, amelyik csak a kopaszbarackot férgesíti?
 


  2016.04.03. 20:15  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   
Avatar

---
 
Köszi :) Színcsapdát már régóta tervezek venni, mert a cseresznyelégy miatt is szükségem lesz lassan rá.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég