Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.




  2015.04.19. 13:17  Hozzászólás
  •   78   


---
 
Ami azt illeti, az ecetes sós gyomirtás működik. Tegnap délután permeteztem le, mostanra szinte el is száradtak a gyomok.
 


  2015.04.16. 18:45  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

terra alapító
 
Nézd meg: [url]http://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/100948/399_2005.pdf/748a1960-9cb1-4e00-9389-6a62061fe4fc[/url]
 


  2015.04.10. 15:45  Hozzászólás  Válasz anegytech (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


---
 
Olajos cuccokat nem használtam, csak rezet és ként lombtrágyával, néha rovarölőt. Viszont kézi permetezővel nem lesz valami szórakoztató kijuttatni... a többi meg elég drága. Lehet valahogy szét kéne bontani és megtisztítani csak azt meg még nem tudom hogyan.
 


  2015.04.10. 13:50  Hozzászólás  Válasz nzozz (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   


---
 
Ezek szerint sikerült beszerezni a bactofilt? :)

Valószínűleg Rhéman tanácsa a legbiztosabb. Nekem most új permetezőm van, még alig volt benne vegyszer, szóval azt sima vízzel fogom néhányszor átöblíteni. De egy régi permetezőben, még ha rendszeresen tisztítva volt, akkor is lehetnek olyan lerakódások, amiket elég nehéz kirobbantani belőle. De lehet próbálkozni forró vízzel, esetleg mosogatószeres forró vízzel az olajos maradékok eltávolítására, de ezután többszöri átöblítés kell.

Közben ezt találtam: http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... 1159,d.d2s

Ezek szerint nem keverhető baktericid és fungicid hatású készítményekkel, tehát tényleg nem jó neki a gombaölő.
 




  2015.04.10. 13:25  Hozzászólás
  •   72   


---
 
Sziasztok!
Hogyan lehet a leghatékonyabban kitisztítani az előző permetszerek maradékait a régi vegyépszeres háti permetezőből? Legutoljára réz és kén volt benne. Baktériumtrágyát (Bactofil B) szeretnék kijuttatni vele, ami valószínűleg elég érzékeny a gombaölőkre.
Mit javasoltok?

Köszönöm
 


  2015.04.09. 21:15  Hozzászólás  Válasz alex (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   


---
 
igen gondozzák őket, és még meg is védik őket pl a katicáktól is :)
meg ugye a nem szárnyas jószágok a fa törzsén mennek fel, na így nem tudnak :)
meg a hangyák sem, semmi bogár ;)
 


  2015.04.09. 15:55  Hozzászólás  Válasz Totya (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   


---
 
Találtam egy tudományosan bizonyított cikket a hangyák és a levéltetvek kapcsolatára. http://www.nhmus.hu/~gyorgy/gyzolipdf/S ... t_2007.pdf
Eszerint a cikk szerint ha hernyófogó öveket raktak fel a fák törzsére, akkor kevesebb levéltetű lett a fákon. Tehát egyértelmű a hangyák segítik a levéltetveket.
 


  2015.04.08. 20:21  Hozzászólás  Válasz alex (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   


---
 
Köszi a jó tanácsot, szerencsére ezt tudtam, ezért így is jártam el.
Erre is értendő az alábbi hsz-om ide vágó része. A paraffinolaj jó szolgálatot tesz, teljesen elzárja a Zoxigéntől a mészkénlét (ha jól rémlik, akkor az ősszel 'kivételesen' napraforgó olajat tettem rá, de nem esküdnék meg, nem biztos), ezért az nem kristályosodik ki.
Az tuti, hogy az akkor vett paraffinolajat most bontottam meg, az ment az üvegben maradt adagra.
Gyakorlatilag épp olyan volt minden értelemben a cucc, ahogy ősszel elraktam.
Egyelőre szimpatikus a dolog, a többi majd kiderül. :thumbup: ;)
 


  2015.04.08. 19:21  Hozzászólás  Válasz alex (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   


---
 
igazat adok neki, tavaly próbáltam, és működött :)
de én tettem büdöskét is a fa köré :)
nagy cseresznyémen júli elején láttam pár szem levéltetű, de azt a katicát megették :)
henyófogó övet, vagy egérragacsot tegyél a fák törzsére :)
egér ragacsot valami fóliás dologra kend, mert kikezdi a fák törzsét, főleg a fiatalokét ;)
 


  2015.04.08. 17:47  Hozzászólás  Válasz Jani71 (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   


---
 
A főzött mészkénlé az eredeti állapotát max. 6 hónapig tartja meg. Ha ennél tovább akarod tárolni, akkor olajat (nem ásványolajt) kell önteni a tetejére és akkor akár 1 évig is lehet tárolni.
 


  2015.04.08. 17:43  Hozzászólás  Válasz gaabre (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


---
 
Kifejtenéd egy kicsit részletesebben, hogy mit értesz az alábbi mondatodon?
"Az én álláspontom szerint rengeteg tetűirtó vegyszer megspórolható, ha mostantól hernyófogó szalaggal vagy övvel megakadályozzuk a hangyák betelepedését az arra érzékeny fáknál."
Úgy gondolod, hogy a hangyák terjesztik a levéltetűket, vagy a tojásaikat? Van erre valami konkrét utalás valahol, vagy ez csak egy feltételezés?
 


  2015.04.07. 21:50  Hozzászólás  Válasz Jani71 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   


---
 
Mindenesetre ma késődélután megszórtam a csemegeszőlőt kb. 5-6°Bé-ra beállított folyadékkal lemosásszerűen.
Többé-kevésbé szépen kifehéredett. Néhány fajtánál már megindult a rügy, amolyan 'épp csak barkás'.
Remélem, még nem okoz nekik gondot a téli hígítású anyag.
A főzött lé tavaly szeptemberben készült, gyakorlatilag nem igazán változott a töménysége, jól lehetett használni.
Olyan helyen volt, hogy szerintem némi fagynak is ki volt téve, de nem látom, hogy bármilyen értelemben is változott volna a minősége.
Most csináltam ilyent először, a többi majd kiderül (a főzésnél még javítani kell a részleteken, hogy még több,
tisztább, nagyobb értékű anyagot tudjak kinyerni - gyakorolni kell).
Nyáron mindenképpen masszívan szeretném használni a megfelelő hígításban. Szőlőre, gyümölcsre.
 


  2015.03.30. 19:47  Hozzászólás
  •   64   


---
 
Sziasztok!
Van itt valakinek személyes tapasztalata a házilag főzött mészkénlé tél végi és vegetációs időben történő felhasználásával kapcsolatban?
Esetleg valami egyéb hasznos infó. Bármi tudásanyag, ami jól jön.
Előre is köszönöm!
 


  2015.03.30. 07:54  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
Ebben a 0,2%-os töménységben használtam már többször tavaszi időszakban, terméskötődés után, de kivéve a kajszit. Kajsziban nem javasolja a gyártó a virágzás utáni használatot. Talán, talán egyszer mintha ráfújtam volna és nem lett semmi baja, de amúgy más csonthéjasokra májusig használható, ha nincs nagyon meleg. Később válthatja a dithane.
 




  2015.03.27. 19:38  Hozzászólás  Válasz gaabre (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   


---
 
Köszi a választ ,nem nyíltak még ki a virágok most még nem látszik a bibe,de az idő elromlott így várnom kell egy kicsit.A 0,02 % akkor azt jelenti,hogy 20 mili kell 10 liter vízbe,ebben a töménységben jó később is ,vagy te már akkor nem javaslod?Ha nagyobb a levél már score-t használok,most kontaktnak gondoltam én is a rezet.
 


  2015.03.26. 22:31  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
A cuproxat egy jó készítmény, én bravo helyett használom mint kontakt szert.
Ha már a bibe látszik nem lennék bátor kifújni, de amíg a rózsaszín szirmok takarják a bibét és a porzókat, addig 0,2%-os töménységben nyugodtan ráfújhatod.

Nem osztom azt az álláspontot, hogy a rügypattanáskor látható pirosság a tafrina jele volna. Bár valóban többször olvastam már erről a lehetőségről, nem látom bizonyítottnak (nyilván tévedhetek is). Minden évben ott vannak azok a piros kis foltok, nézd csak meg majd jövőre is; én legalábbis évek óta látom őket ilyenkor, mégsem találkoztam tafrinával az elmúlt két évben.
 


  2015.03.26. 21:09  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

---
 
Mariska néni!!

Kiemelten figyelni kell a kajszi, meggy moníliás betegségének megelőzésére. Ezeket virágzáskor 2,3 alkalommal (virágzás kezdete, fő virágzás, virágzás vége) permetezni kell felszívódó szerrel. Amennyiben nem nagyon csapadékos az idő, egyet el szoktam hagyni.

Erre kitűnő a Gaabre által ajánlott Chorus.
 


  2015.03.26. 19:03  Hozzászólás
  •   58   


---
 
Én is tanácsot kérnék tőletek,mégpedig azt ,hogy őszi és kajszi barackban milyen töménységben /pl.10 liter vízhez/ kell adagolni a cuproxat-ot,most amikor már kezd nyílni a virág.Bár az őszi még nem nyílik,de a kis levelek hegyén,amik kint vannak már látni egy pár piros/tafrina gyanus / levélhegyet. Azért akarom rézzel mert ez van itthon, és ezt a fajtát lehet használni a későbbiek folyamán is.Ti milyen gombaölőt használtok ebben a stádiumban?Lehet nem is jó a cuproxat? :?:
 


  2015.03.26. 09:49  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
A chorus és a topas a házikerti emberek legjobb barátai ilyentájt véleményem szerint.
Én inkább a chorus-t preferálom ilyenkor, mert egyrészt a hűvös időben hatékonyabb, másrészt a topast később, virágzás után szoktam felváltva használni a score-ral varasodás ellen, így kevésbé van kitéve a rezisztencia kialakulás veszélyének.
Lisztharmatra érzékeny almaféléknél esős időben azonban jobb lehet a topas.

Kártevők elleni készítmények használatánál ügyelni kell a méhekre. Az én álláspontom szerint rengeteg tetűirtó vegyszer megspórolható, ha mostantól hernyófogó szalaggal vagy övvel megakadályozzuk a hangyák betelepedését az arra érzékeny fáknál.

+
Ha volt atkanyomás tavaly (én egyébként is szoktam), április elején és közepén be lehet keverni a gombaölő szerek mellé a nissorunt - hatékonyan meg lehet vele fogni ilyenkor az atkákat akár az egész szezonra.
 


  2015.03.26. 09:20  Hozzászólás
  •   56   


terra alapító
 
Szeretnék kérni tanácsot. Megvolt kétszer a lemosó permetezés Vegesol RS-sel. Meggy, alma, körte, szilva, naspolya, kajszi, mandula na és szőlő. Most (virágzásban/előtte/utána) mit ajánlotok?
 


  2015.03.22. 11:26  Hozzászólás  Válasz Jani71 (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

---
 
Múltkor kérdésed volt a réz használat lemosózáshoz, fejlettségi állapot függvényében.
Múlt vasárnap lefújtam a fákat, alább egy tegnapi kép őszibarackról, jól látszik rajta, hogy a permetlé érte az új leveleket -akkor még épp csak látszottak- és nem égette meg. Látszik az is, ahogy nőnek lefelé.

Ilyen állapotában viszont már nem permetezném meg!

kép_lemosó után rügy.jpg
 


  2015.03.18. 22:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   


---
 
Együttérzek veled :S :S :S A zasszony nálunk sem szimpatizál a kerttel kapcsolatos dolgokkal. A palántáimat is megfélemlítette a szobában az ablakban. ...ne csináljak putrit a házból... Lehet, hogy azért indulgatnak olyan vontatottan? :o :o :o
 


  2015.03.18. 22:09  Hozzászólás  Válasz Vebber (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   


---
 
Vegyipari cégnél dolgoztam jópár évig. Sok más növényvédőszer mellett ezt is kevertem be, és őröltem is, a megfelelő szemcseméretre.
 


  2015.03.18. 21:57  Hozzászólás  Válasz emendasajt (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

---
 
Mármint a melóhelyen -lyukas órában- te keverted meg házilag, vagy azt gyártottátok?
 


  2015.03.18. 21:52  Hozzászólás  Válasz emendasajt (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   


*
 
Én is így vagyok...anyunál,a kertben lévő fáimat még csak-csak tudom gondozni,ezeket pl ősszel is lemostam réz+mésszel ,itt ugye helyben van minden,vizem is van stb...de itt a fáimnak csak kb 5öde van...
a többi a hegyen,oda meg...a hozzákészülés kb annyi dő,mint a kint végezhető munka-idő.Ráadásul az öreg kocsi,amit csak a hegyre használtam meghalt...a családi járgányt meg nem tudom /kicsi,nincs vonóhorga..na meg az asszony kiakadna,ha ezt is összemocskolnám,mint az öreget / ill. nem is nagyon akarom oda használni.Így aztán a logisztika nagyon problémás.Anyutól a birtok kb 1 km,kézben néhány szerszámot még csak kiviszek,de ilyenkor mondjuk 100 liter víz+vegyszerek+szerszámok a metszéshez,ültetéshez+műtrágya+stb...azt azért macerás lenne kézben és ráadásul az idő,amiből nagyon kevés van...és ugye ugyanezt visszapakolni,százszor átöltözni,kimosakodni,stb ,stb...A legrosszabb felállást választottam,mert a famennyiségem már túlnőtte a lehetőségeimet,így aztán olyanok a fáim amilyenek...még jó,hogy csak nekem kell,hogy tetszenek /mást úgysem érdekel...meg nem is látja...a feleségemet nem igazán dobja fel az én hobbym...de nem is baj...legalább van egy nyugodt hely az életemben :)
 


  2015.03.18. 21:43  Hozzászólás  Válasz emendasajt (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


*
 
Na ebben teljesen "ikrek " vagyunk... :-D illetve :-(
 


  2015.03.18. 21:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Cuproxatom még nincs, de már gondolkoztam a beszerzésén. Elég sokan használják itt a fórumon is. Meló miatt hétköznap nem érek rá, hétvégén meg korlátozott a nyitvatartás. Sokszor úgy irigyelem a nyugdíjasokat, hogy egész nap tesznek-vesznek kint a kertben, időmilliomosok. Én meg idő, energia, és pénz szűkében szenvedek :'( De sebaj, nemsokára betelik a birtok és a rám bízott terület, és akkor már csak a fenntarthatóságon lesz a hangsúly. Sajnos én is mindenre csak egymagam vagyok...
 


  2015.03.18. 21:09  Hozzászólás  Válasz emendasajt (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   


*
 
Én az alma ,körte miatt használom az olajosat elsősorban,de nem akartam többféle szerrel szórakozni így azt nyomtam a többire is.
Ha sikerül holnap vagy holnapután a hegyen is lenyomom a fákat,ott is ezzel ill. a Vegesollal csinálom.Én nem problémázok a rézzel, ha lesz idő még egyszer végignyomom majd a fákat,akkor Cuproxattal.
 


  2015.03.17. 21:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   


---
 
Az őszik, ébredezései nálam is elég változóak. Délután egy kevés lemosót én is kevertem be, mert hétvégén már szerintem késői lenne rá a réz. Én is Rézként használtam, de olaj nélkül. Nem propagálják annyira, kevesebben ismerik, mint a többi szert, szerintem indokolatlanul. Tény, vannak nála korszerűbb készítmények, de szerintem nagyon jó. 10-12 éve, még az előző munkahelyemen, én gyártottam. :D
 


  2015.03.17. 19:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


*
 
A metszéssel én is elég jól állok.A kertben az őszik vannak vissza és pár fa tetőzése /létrás meló...fúj.../.A kajszikat kellene ritkítani,de asszem későbbre teszem.
A hegyen csak a meggyek fele ill. a kajszik vannak vissza./bár ez utóbbiak nem sok munkát adnak egyenlőre./
 


  2015.03.17. 19:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


*
 
Az őszik nálam is induló állapotban vannak,bár némi eltérés a fajták között azért van.A kajszit ugyanúgy lemosózom,mint a többit.
Ma meló után egy gyors kirohanással a kertet sikerült lemosóznom./Igaz ez a famennyiség kb 20 %-a...de ez is valami.Olajos rézként ill. Vegesol erest használtam/
 


  2015.03.15. 21:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Az őszibarack hogy áll? Itt már megpattantak a hajtórügyek, gyorsan meg is permeteztem rézzel. A végálló rügyeknél, elég soknál látszik a tafrina jele (piros), nem is marad meg egy se metszéskor. Már nem sok van hátra, holnap kész leszek.
Kajszinál mi ellen permetezel?
 


  2015.03.15. 19:07  Hozzászólás  Válasz Jani71 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


*
 
Én jövő héten tervezem a lemosózást /legalább is ahol tudom /,nálam is van több kajszi hasonló stádiumban.
 


  2015.03.14. 17:48  Hozzászólás  Válasz Vebber (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   


---
 
Köszi a választ itt is és az Oltás...-ban is!
Sajnos nekem most három nap kiesik, legközelebb csak szerdán tudok velük foglalkozni.

Köszönöm az elismerő szavakat a képpel kapcsolatban, de az az igazság, hogy ez csak amolyan kis fényképecske, szinte totál átgondolatlanul, éppen csak dokumentálni, hogy legyen mit megmutatni (azért persze figyeltem a legalapvetőbb dolgokra ;) ). Ettől sokkal jobbat is lehetne, ha egy kicsit több időt áldoznék rá, és előkapnám a jobbik masinát (ezt Canon SX220-szal lőttem, de van még többek között a kedvencem, a Canon EOS M.
Láthatsz már tőlem itt-ott az utóbbival készült képet (meg persze az előbbitől is :) ), abba nagyíts bele! ;)
Elnézést az OFF-ért!
 


  2015.03.14. 14:37  Hozzászólás  Válasz Jani71 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

---
 
Holnap fogok lemosózni. Kiotok ilyenek mint a neked a képen. Házi Bordói megy rá.
Korábban ishasználtam már ilyen fejlettségben, nem volt gond. Vegesolt viszont még nem próbáltam.

Nagyon jó minőségű képet lőttél. Gratula. Szép.
 


  2015.03.14. 13:17  Hozzászólás
  •   40   


---
 
Sziasztok!
Ilyen állapotban lehet még szórni rezet (ill. esetleg saját készítésű mészkénlét), vagy már elkéstem... (Goldrich)?
Vagy akár Vegesol eReS-t.
Kép
 




  2015.03.05. 20:23  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


---
 
Természetesen. 800 liter vízhez számolva, ha kevesebb vízzel kell permetezned, arányosíts. Agrol olaj 5 liter, Funguran vagy Kocide 2,5 kg /rézhidroxid/, Thiovit Jet vagy Eurokén /kén/ 4 kg. Ha előző évben pajzstetű, vagy egyéb komolyabb rovar károkozó volt, akkor még 2 liter legolcsóbb rovarirtó szer. Jobb benne az összetevők aránya és olcsóbb is, mint a gyárilag árult eRes.
 


  2015.03.05. 19:38  Hozzászólás  Válasz Jana11 (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Jana, leírnád pontosan az általad kevert lemosó permetet,mennyi és milyen vegyszerekből kevered?
 


  2015.03.03. 21:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


---
 
Hali!Afolicur az II.kategóriás már régebb óta.A Tebu az olcsóbb literes kiszerelésben mint a folicur solo,hatóanyag ugyanaz.
 




  2015.03.03. 20:27  Hozzászólás
  •   34   


---
 
Nekem a kajszi egyfajta előrejelző is. Ugye ez a legelső virágzó gyümölcsfánk, hamarabb hoz virágot mint levelet. Tehát nem a naptárt nézve, hanem a kajszi virágrügyét nézve időzítem a lemosó jellegű permetezést. Amikor a kajszi virágrügye a sötétbordó külső tokból megindul, és negyed-félig kinn van a sziromlevél,akkor nagyon jó elvégezni tapasztalatom szerint a rezes, olajos, kénes télvégi,tavaszeleji permetezést. Ha túl korán végezzük a lemosást, csak a növényvédőszer gyártókat és kereskedőket gazdagítjuk, nem hozza a kívánt hatást. Nemcsak a kajszin, ekkor almán, körtén, őszibarackon is már meg lehet csinálni és hatásos. Ekkor már a gombák és az állati kártevők is olyan indulásban vannak, ami sebezhetővé teszi őket.Olyan ez mint egy harc, akkor lehet eredményes, ha a másik fél is jelen van, látható, nincs extra védelme. Nagyon jó összetételt írt korábban itt Csarli, egymástól függetlenül /mivel nem is ismertük egymást/ én is évek óta a rézhidroxid, agrol,kén tartalmú saját keveréket használom, ez a leggazdaságosabb anyagilag.
 


  2015.03.03. 19:22  Hozzászólás  Válasz Jana11 (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


---
 
Helló,
Nem vitázok remélem is, hogy a mostani lehülés kicsit visszafogja.
 


  2015.03.03. 18:35  Hozzászólás  Válasz Jana11 (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

---
 
+1. Egyetértek. Viszont nyugat és kelet között 2 hét külnbség szokott lenni fenológiában.
Az ideális állapot véleményem szerint pl. a kajszi esetében akkor jött el, esetleg még néhány nap hozzá, ami Atifoci barackosba kb. 1,5 hete berakott képen látszik.
 


  2015.03.03. 08:07  Hozzászólás  Válasz CAMROM (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   


---
 
Hát nem is tudom, néha mikor olyan véleményt vagy hozzászólást írok, ami nem feltétlenül egyezik meg az előzőekkel, saját magamra haragszom. Szóval ne siessetek még szerintem azzal a lemosóval. Jó, jó hogy duzzadnak a rügyek meg minden, de még nem indult még úgy a természet. A jó kertész sohasem naptárhoz igazítja a permetezést, hanem állapothoz, és persze megelőző jelleggel. De egy túl korai, akár háromszoros erősségű szerrel végzett tavaszi permetezés sincs olyan hatásos, mint egy megfelelő időpontban történt lemosózás. A fáim fejlettségi állapotát figyelve még egy 10-12 nap biztosan kibirható, legalábbis nálam.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron