Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Öntözés Terra Lotto Jackpot:
1700 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.12.30. 23:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (243) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   

Persze, sőt jobbakat, mert ezek nem tisztíthatók, ha eldugult vége. Tavasszal minden egyes gombát meg kellett nézni, hogy csepeg e és ha nem újat rakni mellé. Mostaniak 2 perc alatt tisztíthatók.

2017.12.30. 23:02  Hozzászólás  Válasz csarli1 (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   

Hát ha 12 évet kibírt, akkor már csak az a kérdés, kapni-e ugyan ilyen jót a piacon?

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2017.12.30. 22:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   

Nekem nyomás kompenzált 4 l/h Katif gombák vannak 6 hektáron. Valamikor mind a 12 ha ez volt, de az almásba 2 méteres osztásba voltak és a kajszi 3 méteres osztásba lett ültetve, ezért cserélni kellett vezetékkel együtt. Most a körte helyébe megy kajszi, és ott sem passzol az osztás, mert a körte 1,75 m volt, kajszi viszont 2,8 m lesz. Mivel az eredeti gombák már 12 évesek, ezért sok a dugulás, és mivel nem szétszedhetők mehetnek a kukába. cserélni sem lehet, mert ez a típus már nincs.

2017.12.30. 22:33  Hozzászólás  Válasz csarli1 (240) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   

Akkor fix hozamú kellene, van olyan? Meg egy feltöltött kompresszor, és gyorsan ki lehet fújni belőlük a szennyeződést, vagy az úgy nem működik?

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2017.12.30. 22:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   240   

Na de 3000 db már rajtad is kifogna.

2017.12.30. 21:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   

Ugy szeretem, ha olyan ütemben adagolja a vizet, hogy azt a föld el tudja nyelni azon nyomban. Ha tócsa lesz alatta, akkor az a rész megszáradva megrepedezik. Majdnem a minmumra állítgatom valamennyit, ezért macerás. De hát van időm játszani vele.

2017.12.30. 21:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   

Mindegyiket kb. ugyan úgy kell beállítani? Mert ha igen, akkor jó, de ha egyesével kell csavargatni az összeset, akkor tényleg meggondolandó :D

2017.12.30. 20:08  Hozzászólás  Válasz csarli1 (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   

Nekem bevált! Különben igazad van, én is sokat vacakolok a beállítással, ugyanis ha a maximumra veszem mindet, akkor nem csepeg, hanem priccol és tócsa lesz alatta.

2017.12.29. 20:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   

Totya is ezt a linket küldte valamint képeket a gombáról. Árba nagyon jó, de nekem ez macerás lenne, mert állítható a víz átbocsájtása 1 l/h és 70 l/h közt. 3000 db gombánál ez a beállítás nem fizethető meg, mert legalább 2 óra egy gomba beállítása ez 3000 db esetén 6000 óra, na ez az amire nincs kapacitás. Ezt annyiszor kell megismételni ahányszor tisztítom. Azért köszönöm a fáradozásotokat.

2017.12.29. 18:10  Hozzászólás  Válasz csarli1 (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   

Amíg Totya jelentkezik... külföldről első blikkre 4$ körül látom legolcsóbban a 100 darabos pakkot, pl. innen:
gombák

2017.12.29. 16:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   

Én csak a linket osztottam meg. :)
De valós az a dolog, hogy ha ugyanazt interneten megrendeled külföldről (persze megfelelő helyen), akkor akár feleannyiból is kijössz (vagy még olcsóbb).

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2017.12.29. 16:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   

Én innen vettem, de a Totya forrása fele ennyiért adta és Csarli se ellensége a pénzének. ;)

2017.12.29. 14:14  Hozzászólás  Válasz csarli1 (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   

2017.12.29. 14:02  Hozzászólás  Válasz Totya (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   

Tudnál leírást és képet feltenni róluk, mert nekem kellene 3000 db

2017.10.28. 11:49  Hozzászólás  Válasz Totya (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   

Én az LPE híve vagyok. Sokka könnyebb vele minden. :thumbup: Nem törik, bírja a kanyart ráadásul a KPE csőbe lyukat kell furj, hogy bele tudd tenni a gombáidat amit aztán nem is tömít. :thumbdown: Gondold meg, esetleg próbáld meg kicsiben.
Nálam is 2 ilyen gomba van fánként 20-as LPE csőben és minden rendben vele. Már 1-2 kisebb kapavágáson is túl van :O baj nélkü. :lol:

2017.10.28. 10:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   

jaja, dollár árfolyamot nézve simá 10Ft/db áron megvolt.
Tervem az, hogy fánként 2db ilyen gombát rakok majd be.
Aztán majd ha nőnek, akkor lehet bővíteni bármikor a rendszert.
Szerintem 20-es KPE csövet fogok majd venni, abba rakom bele, PE szerintem túl lágy nyáron a melegben.... :)

2017.10.26. 18:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   

A szállítás nekem is 'ingyé vót', még egy csomó ajándékot is kaptam. :banana:

2017.10.26. 14:51  Hozzászólás  Válasz Alibá (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   

3.39 dollárért látom a legolcsóbbat (az Aliexpressen) - a szállítás ingyé van.

2017.10.25. 16:46  Hozzászólás  Válasz Alibá (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   

Barátnőm intézte, olyan 3-4 dollár körül volt a 100db-os csomag.
Aliexpressről rendelte. (nem reklám) :)

2017.10.24. 22:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   

Ha a fórumozók tudnák, hogy kétszer kellett eljönnöd érte hozzám, míg végre el tudtad vinni ... :nahat: :D

2017.10.24. 21:42  Hozzászólás  Válasz Totya (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   

Mennyiért vetted? Én 'Délkelet' segítségével itt vettem: 195-csepegteto-gombakelosztoktuskek

2017.10.24. 19:22  Hozzászólás
  •   223   

Oksi, köszönöm, lpe van otthon, hétvégén lesz időm és az idő is engedi kipróbálom! :)

2017.10.24. 07:39  Hozzászólás  Válasz Totya (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   

Ha LPE csőbe szánod, akkor a csövet a kezeddel kis ideig melegíted, aztán egyszerűen bele nyomod, erőlteted a csőbe. Csinál lyukat magának és kellően tömít is. ;)

2017.10.23. 14:57  Hozzászólás  Válasz Totya (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   

Azt tanácsoljuk, próbáld ki :D
Pár közeli fényképet dobhatnál fel róla, hátha...

2017.10.23. 14:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   

Megérkezett a héten ! :thumbup:
Azért kérdezem csak, hogy kipróbálnám gyors még, akkor tavaszzal nem kellene kisérletezni, ha jó akkor még rendelnék :)
Kúpos az alja, és nincs hozzá tömítés, ezért kérdezem csak, hogy mit tanácsoltok hozzá . :alvaka:

2017.10.23. 11:58  Hozzászólás  Válasz Totya (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   

Szerintem az a legjobb ha megvárod amíg megjön. Akkor látni fogsz mindent.

2017.10.23. 11:01  Hozzászólás
  •   218   

sziasztok!

Rendltem ilyen "100pcs Micro Flow Dripper Drip Head 1/4 Inch Adjustable Hose Garden Irrigation Misting Water Dropper"
csepegtető gombákat kínából, 20-as KPE vagy PE csőbe szeretném rakni, kérdésem az lenne, hogy milyen átmérőjű lyukakat furjak majd elő?
Vagy hogy tudom ezeket beintegrálni? :)

2017.09.17. 22:35  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   

Külünböző helyeken más más a lehetőség. Mifelénk még ma is így működik, ahogy én írtam. Nincs egy hónapja, hogy a harmadik szomszdom két barátjával nem egészen három óra alatt furt egy általam említett kutat. Minek verte volna magát nagy költségbe 10-20-30 m-es csőkúttal? (Megjegyzem itt is volt aki 42 m-est csináltatott a kertjébe, biztos, hogy tisztább a vize, de ő is csak öntözgetésre és permetezéshez használja a vizét. Arra meg az előző is megfelel.)

2017.09.17. 19:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   

De Alibá én a mostani kútfúrásról, és azok árairól beszélek. :)
Nálunk is van kút, 24 méter mély, csak víz nincsen benne (már régebben leírta, hogy miért).

15 - 20 évvel ezelőtt egy kútfúrás ára a maihoz képest szinte ingyen volt (még akkor is, ha az akkori vásárlóértéken számolunk). :(

2017.09.17. 17:02  Hozzászólás
  •   215   

Nekem van kutam, nyáron a jó szolgálatot tenne, ha víz is lenne benne.

2017.09.17. 16:57  Hozzászólás
  •   214   

Szomszédaim csak 6 méteres kutakat furtak egyetlen csővel, saját kezűleg. Van amelyik már 30 éve öntöz belőle. /A cső 1000 Ft-ba se kerül, a többi teste fáradsága.)
Magtérülés? :alvaka:

2017.09.17. 09:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   

Nem tudom hogy működik ez, de szerintem attól, hogy például nyáron több vizet fogyasztasz mondjuk a locsolás miatt, attól még nem fogsz nagyobb fogyasztói státuszba kerülni.
Én úgy tudom, hogy éves átlagfogyasztás alapján működik ez.
Az egyik szomszédomnál tavaly történt, hogy szerencséjére jött a vízóra leolvasó, és még rá is kérdezett, hogy tudja-e, mennyivel több a vízfogyasztása. Kiderült, hogy majd 50 m3 plusz volt a szokásoshoz képest.
Felhívta egyik ismerősét, kijöttek valami képernyős műszerrel.
Meg is találták a problémát, a kerti csaphoz menő cső a föld alatt a csap előtt vagy 2-3 méterrel kilyukadt, a víz meg a földben szépen el tudott szivárogni.

A lényeg, hogy ettől nem került át drágább fogysztói státuszba.

2017.09.17. 09:13  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   

Nézd meg a vízszámlád, mennyibe kerül 1 m3 víz. Neten találtam egyet, 500 Ft, nem tudom mennyi a többi helyen. Nyáron van hogy 200 liter vizet is el tudok locsolni csak az ,,apróságokra'' per nap. A gyümölcsfákat is szeretném locsolni. Az is igaz, hogy alig használtam idén a kutat.
Megfelelő nagyságú melléképületekkel ha nem az Alföldön laksz, főleg ciszternával, ki lehet húzni kút nélkül is szerintem egy kisebb kertben, de a vezetékes víz azért mégsem eső,-vagy kútvíz, ezt is nézd... persze a fűnek jó a csapvíz is, ha naponta locsololja az automata, amit persze nyáron is pont délre kell beállítani :hiha:

HA már lefúrsz, akkor rá tudod kötni a mosogépet, a wc tartályokat. Van akinél 4 méteren már van víz, gondolom az első vízadó rétegbe fúrtak bele, rá is kötött egy házi vízművet... olyat mondjuk nem csinálnék.
Aki napi szinten elöntöz 500 forintokat, ott azért már dagad a számla, sőt, lehet átesik nagyobb fogyasztó státuszba, és még drágább, ki tudja hogy van ez.

Nem akarok hülyeséget írni, de az iható csapvíz lehet csak 200-500 méter alatt van... fúrsz 1 millióért egy kutat, havi 10 ezres vízszámlát hááát... elméletben 10 év alatt biztos nullán vagy, mert ugye áramot is eszik a szivattyú. Onnantól spórol neked 10 ezret per hó mínusz a szivattyú által felhasznált áram díja.
Megint csak igaz, spórolni csak az tud, akinek van rá pénze...

A szántóföldeket megint csak illene öntözni, de hát az már pénzbe kerül, Mo-on nem az a lényeg hogy teremjen, mert kapnak helyette kártérítést ha pl. aszály vagy árvíz van... új traktor, na az kell, mert végig lehet vele masírozni a falu főutcáján. Kellemes, amikor egy nagy gazda kilobbizza a polgármesternél az új hidat a folyó felett, csak azért, nehogy már az ő földjén kelljen egy utat fenntartania, inkább keresztülviszi a fél városon a disznószart... mert az nem trágya, mert a trágyának nincs disznószar szaga...

2017.09.17. 05:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   

Lakókerti övezetben én nem nagyon értem, mi értelme van a kútfúrásnak.
A szomszédom is furatott kutat, és alsó hangon is 150 - 200 ezer, mire van egy kutad, ha nem kell túl mélyre fúrni.
Még 20 méter alatt is 100 ezer körül van a fúrás, 20 méter felett meg már drasztikusan emelkedik, 30 méter környékén már 150 - 200 ezer körül van.
De közbe ettől még használod a hálózati vizet, fizeted a vízdíjat, meg a csatorna díjat, hiszen teljesen nem tudod kiváltani a vízfelhasználást a kúttal.
Legalább is én egy 10 - 20 - 30 méteres kútból manapság nem használnám a vizet ivásra-főzésre, meg fürdésre.
És ha minden rendben a kúttal, még óvatos becsléssel is legalább 3 - 5 év, mire a kútból nyert vízzel elért megtakarításokkal kiengyenlíted a kútfúrásra kiadott összeget.

Nyilván egy külterületen más a helyzet, ahol annyi terményed lehet, amiből már jelentős megtakarítás az is, hogy nem kell megvenni, ha meg még értékesíteni is tudsz belőle ..... :)

2017.09.16. 19:08  Hozzászólás
  •   210   

Talán most már tiszta vizet önthetünk a pohárba :D
https://gepesz.hu/blog/details.php?hir=381

Most már csak az a kérdés, mi lesz az én kb. 6-7 méteres kutammal?

2017.08.19. 05:25  Hozzászólás  Válasz Totya (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   

http://ozonviz.hu/ontozo/egyeb/nyomases.htm
Katif.jpg
------------------------
Megtekintve 1524 alkalommal.

2017.08.18. 15:32  Hozzászólás  Válasz Totya (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   

Barátom kb.200 m hosszú csepegtető csöveket használ kardvirág öntözésre. Működik neki, igaz nem ejtőtartályról, hanem nyomatja bele szívattyúval.
Majd kipróbálod, és ha a vége nem annyit csepeg, mint az eleje, akkor megfelezed a távolságot egy odavezetett 32-es csővel, vagy egy slaggal.
/Csak egy gondolat: lehet, hogy a lejtőd hatása kompenzálja a hosszú cső belső surlódását és nem lesz semmi gond.)

2017.08.18. 12:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   

Ezek szerint működik, köszönöm!
3x50m-es rész, az feltételezem gerincen van külön leágazásokkal? :)
Kínai oldalon néztem én is a tisztítható és állítható gombákat, ehhez gondoltam 20-es LPE csövet. Gerincnek pedig 32-es KPE.
Már csak az egyszerre telepíthető max hosszt kell megtudnom! :wave:
(józan ésszel, azt mondanám mennyi víz érkezik be x idő alatt, és mennyi távozik)

2017.08.18. 11:56  Hozzászólás  Válasz Totya (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   

Nálam 1 m magasan elhelyezett IBC tartályból működik a csepegtető öntözés. Van 3x50 m csepegtető szalagos, 50 m bokor öntöző gombás és 2x20 m spirálos csöpögtető testes öntözött rész. Tisztítható gombákat is kipróbáltam, néhány már az is működik, most kaptam vagy 100-at, az is sorra kerül jövőre. A tartályt az eső, illetve ha nincs, szívattyú tölti csőkútból. A víz szűrőn keresztül kerül csepegtetésre. Ha mindet egyszerre működtetem, akkor folyamatosan megy a szívattyú. Ha csak egy két kört, akkor kiyitom a csapot és megy, míg van a tartályban.

2017.08.18. 11:43  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   

A lényeg lemaradt! :D
Gyümölcsfákhoz szeretném.
Az a kérdés, hogy elegendő-e a nyomás, hogy csepegjenek rendesen a szalagok/csövek. :)
Igen mindenképp automatizálni kell majd, ha meglesz a konkrét terv, akkor kisztámolom mennyit fog csepegni aztán úgy kell méretezni, igazából hosszú keskeny területem van, ami lejt is. Legalább olyan 110-130m hosszú csepegtető kellene.
Persze ha ez sok, akkor valahol majd beiktatnék még egy tartályt.
Nincs még semmi, IBC tartályra gondoltam.

2017.08.18. 11:16  Hozzászólás  Válasz Totya (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   

Csak tippelgetek! :)

Ez függ attól is, hogy mekkora a tartály, és milyen magasan van.
Ha csak 1 méterrel magasabbra teszed a tartályt, máris "egészen más a leányzó fekvése".

Én a helyedbe, főleg, ha folyamatos üzemben akarod használni, tennék a tartályba két mikró-kapcsolót.
Mindkettőhöz a WC-tartály elvén működő zárót tennék, csak egymástól elfordítva, valamint a tartály fővezetékéhez egy elektromos csapot.

Az elv annyi, hogy amíg a tartályban nincsen mondjuk (ex-has) 40 cm magas víz, addig a fővezeték zárva.
Ugyanis a tartályban lévő víz magassága is nagyon befolyásolja a víznyomást.
Ha elérte ezt a magasságot, kinyit az elektromos csap, és megy a víz.
Amúgy neked szerintem jobb lenne egy keskenyebb, de magasabb tartály (bár nem tudom, hogy most milyen van).

A másik mikró-kapcsolót meg úgy helyezném el a tartály legfelső részén, hogy ha elér a víz a tartályban egy kritikus magasságot, akkor kapcsolja le a szivattyút. Bármikor előfordulhat, hogy valahol valami miatt eldugul a rendszer, és vagy egyáltalán, vagy sokkal kevesebb víz fogy, mit amennyit a szivattyú termel. És csak menne pocsékba valahol feleslegesen a sok víz a folyamatos üzem miatt.

És a szivattyút meg egy egyszerű időkapcsolóról üzemeltetném, ami bekapcsol mondjuk este, és megy reggelig.
Napközben nem sok értelme van a locsolásnak, mert ha nagyon meleg van, a jelentős része úgy is elpárolog.
Ha meg nincsen nagyon meleg, felesleges állandóan vizes talajba tartani a növényt, nem mocsári, vagy tavi növények ezek.

2017.08.18. 09:35  Hozzászólás  Válasz Totya (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   

Időközben megoldódott a kérdés, ugyanis annyit kellett már locsolni, hogy kiderült csak 5-6gyűrű mély a kút, és egyszerre most már csak 300l vízet tudok kiszedni.... :thumbdown:
Persze nagyon gyorsan jön utána, szóval kis teljesítménnyel szinte folyamatosan tudna működni.
Jövőre szeretnék csepegetőt kiépíteni, 20-as LPE csővel, szétszedhető gombákkal, kérdés, hogy max milyen hosszú lehet a cső?
Neten azt találtam, hogy max 70m.
Másik, elvileg a gombák(lehet csak szalag is) nem fog működni tartályról, mivel kicsi a nyomás.
Valakinek esetleg tényleges tapasztalat tartályról való működésről?

2017.06.10. 12:00  Hozzászólás
  •   202   

Sziasztok!
Nálam visszatérő téma ez az orosz Káma szivattyú (a 700W körüli verzió), de hátha tudtok rá mondani valami okosat:
1. Szét lett szedve a szivattyú és a csapágyak illetve a csúszógyűrűs tengelytömítés ki lett cserélve (az utóbbi elméletileg egy teljesen kompatibilis Lada vízpumpa tömítésre, mert más nem volt). Viszont valami nagyon nem oké a tengelytömítés körül, mert egyáltalán nem tömít. Ha felfordítva vizet öntök a szivattyúházba, az rendesen folyik kifelé a tengely mellett. Valaki aki azt mondta a tengelyen kellene lenne a fém gyűrűnek/csőnek, annak a felületén tömít a csúszógyűrűs cucc. De aki szétszedte nekem a szivattyút (mert egy eszterga szegnyereggel kellett kinyomni a tengelyt a szivattyúházból), az azt mondta nem volt benne ilyen illetve az a felület jól láthatóan csak nagyolva van.
Szerintetek mi a bánatot kéne ezzel csinálni? Valakinek van ilyenje, hogy megmondaná nekem a pontos tengelyátmérőt (0,01mm pontossággal) a tömítés szakaszán?
2. Ha valami csoda folytán működésre tudom bírni ezt a szerkezetet, szerintetek 1" csővel normálisan lehet használni csepegtető öntözéshez?

Köszönöm

2017.05.04. 19:40  Hozzászólás
  •   201   

2017.04.17. 20:16  Hozzászólás  Válasz Totya (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   

Akkor jó, nekem egy tartály fél óra lenne, de még nem teszteltem bír-e egy köböt a kút :D
Meg ugye milyen magasan lesz a tartály, meg az sem mindegy milyen hosszú a cső amivel töltöd, mert száz méterre nem biztos hogy ilyen jól produkálna a szennyvízszivattyú :wave:

2017.04.17. 19:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   

Igen, néztem a táblázatot, mert a fűtészsivattyúnál már megjártam miatta! ;)
Elévieg 4-5m mélyről szívja az esetek 90%-ban a vizet, ilyen mélységnél kb. a 6-7m3/h , ez bőven elég lenne. :)
Ha ez még kicsit rosszabb és tud 4-et, még az is jó.

2017.04.17. 16:14  Hozzászólás  Válasz Totya (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   

Nézd meg a hozzá mellékelt táblázatot, ugye azt írja 8 méterig emel, lehet így máris nem egy, hanem két óra alatt hozza az adott vízmennyiséget.
Nem értek annyira hozzá, de mindenképpen keress valakit, aki értelmezni és számolni tudja, mennyi vizet fog ez adott körülmények között felszívni Neked.

2,5 perc alatt kiszedek 100 litert (13 ezer volt), papíron jobb kellene hogy legyen a szivattyú, szóval valamennyit számolj rá pluszban.
De a vége az lesz, hogy kivágom a fenébe a slagot, és teszek mindenhová kpe csövet, mert eszméletlen szenvedős, 3x tovább tart kitekerni meg feltekerni, mint megtölteni 2 hordót :D és hiába egyenes, ahol megtört a slag, ott már nem az igazi, ki sem tudja nyomni teljes keresztmetszetre, szerintem jóval kevesebb víz tud átmenni, mint kellene...

2017.04.17. 15:57  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   

Igen, az van! :)

2017.04.17. 14:57  Hozzászólás  Válasz Totya (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   

Hát', így persze egészen más a "fekvése". :)

Áram van legalább?
Vagy generátorról megy?

2017.04.17. 14:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   

Otthon még okés lenne, de kint nincs bekrítve, illetve "közös" a kút...de már nem sokáig, bekerítés folyamatban van. :)
Szóval ha megyek ki, viszem a csövet és a szivattyút. ;)
Mostani 600w azt hiszem szivattyúm van, ezzel 25m tömlővel, olyan 10-15perc kell mire telenyom egy 200l-es hordót.
Szóval arra nincs egy felesleges órám, hogy várjak még feltölti a köböst(csepegtető is megy róla, oda meg még kevés is az 1xeri feltöltés) , persze ezalatt úgyis van mit csinálni de ha csak locsolni futnék ki..... :)

Következő