Öntözés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.11.22. 16:32  Hozzászólás  Válasz Darorr (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
Szia! A csövet könnyen ki tudod számolni, mert annak adottak az áraik, de talán nem ártana középről táplálni őket. Nem írod, hogy milyen területen van, vagyis hogy kell-e félteni hogy ellopják. Aztán a többit meg kb a kút szabja meg. Ha jó a hozama, akkor mehet egyenesben, de ha nem, akkor jobb lenne tartályt tölteni a kútból, mert annak nem sok értelme van hogy megindítja a kút az egészet, aztán pár perc múlva leáll mert elfogyott a víz. Az egészet vagy kézileg működteted, vagy vezérlőt használsz (nem olyan drága, főleg télen). Mindenféle automatizálásban szívesen segítek. Tartályossal is meg lehet csinálni, hogy a kút azt tölti, és csak akkor engedi az öntözést, ha a tartály tele van. Így lehet hogy kihagy napokat, de mikor öntöz, akkor rendesen öntöz. Szóval sok sok információ kellene még.
 


  2015.11.22. 14:50  Hozzászólás
  •   124   


---
 
Sziasztok,hozzáértők segítségét szeretném kérni csepegtető öntözés kivitelezéséhez.120m-er hosszú és 6 sor gyümölcsöst akarok jövőre telepíteni,villany van kút még nincs /tavasszal fúrják/,mennyiből jönne ki ennek a területnek az öntözése?Nem kell ilyen computer vezérelt-tápsó oldatokat bekeverő cucc,annyit szeretnék,hogy ne nekem kelljen fáról-fára menni a tömlővel.
 


  2015.08.04. 18:22  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   
Avatar

terra alapító
 
A locsolócső olcsóbb :D egy ilyen kannám lett volna, már a méh telepen pihen... kiszórtam mindent ami felesleges, tényleg egy-két apróság maradt csak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.08.04. 16:35  Hozzászólás  Válasz Klenhaser (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

---
 
Hasonló rendszeren gondolkodom én is, csak a megvalósításig még nem jutottam el. Annyi mindössze a különbség, hogy a növény cserepénél jóval nagyobb kaspó aljára méretesebb kavicsokat tennék, a kavicsok szintjéig feltölteném vízzel és arra tenném a cserepet. De ennél is jobb, ha a kaspóba egy levágott hengerdarabot raknék és úgy rá a cserepet (több víz férne bele). A madzagos (cipőfűzős, gurtnis...) módszer pedig adja magát, remélve, hogy alulról fölfelé is működik a rendszer. Temetőbe szeretnék ily módon cserepes virágokat kihelyezni.
 


  2015.08.04. 10:11  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Éppen ilyen befektetés előtt állok, mert nálam az esővíztartály adva - majd 12 ezer liter vizzel -, és tiszta nagyon, ill. nincs fagy, és nem kell vízteleníteni a rendszert még a télnek nevezett időben sem! :-D

Most vettem 50 méter - tegnap -, 25 mm. s fekete műanyag csövet, és azt szeretném bekötni, a vízpumpához! Van egy kétütemű szivattyúm is, és az árammal működők is! Azt nem tudom, melyik pumpára kössem? :-D

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.30. 19:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
A víztelenítést én is valahogy így gondolom. Enyhén lejt a kert : kb. 1 % -ot.
 


  2015.07.30. 18:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem is a kpe a legalkalmasabb erre, bár az lpe is jó lehet, de abból mostanában láttam olyan vékony falút, hogy az tuti összehorpad a föld alatt. Bármi is legyen a végeredmény, ha csak 15-20 cm mélyre kerül, nem árt már a lefektetéskor gondoskodni az ürítési lehetőségről. Nem tudom milyen a terület, nekem kpe, majd lpe csövön megy a víz a kertbe, de a föld felett, és nekem lejt a kertem. Ősszel egyszerűen letekerem a legalsó csap könyökidomát, magát a csapfölállást elteszem, a szabadon maradt csővégen pedig szépen kifolyik a víz, így nem fagy el.
 




  2015.07.29. 20:58  Hozzászólás
  •   115   
Avatar

terra alapító
 
60-70 m-re szeretnék vezetni 20-as vagy 32-es csövön vizet. Kis nyomáson, 2,5 mmagas tartrályból 10-20 cm-re a földfelszi alatt. Közben 3 vízkivételi hely is lenne. Milyen cső lenne a legolcsóbb, legjobb?
 


  2015.07.29. 20:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   


---
 
Köszönöm a tanácsot, de éppen azért írtam le ezt az egészet, mert most jól működik. (Arra gondoltam, hogy hátha valakinek hasonló gondjai vannak)
 


  2015.07.28. 19:54  Hozzászólás  Válasz alex (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom milyen mély lehetett a kút a szülői házban, lehet csak 10 méter. Ott még működött.
És mi lenne, ha reggel vennéd ki a felét, és délután a másik felét? Itt sosem volt gond 200 literekkel.
Esetleg akkor még az úszókapcsolót próbáld meg. Vagy a vödörbe kösd ki a szivattyút.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.28. 14:48  Hozzászólás  Válasz tgwh (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   


---
 
Ha egy 25 méter mély kutad van és naponta 150 litert lehet belőle kitermelni akkor a 30 cm-es felhúzás nem működik. Először is 3 vezeték megy lefele, a vastag (1 collos) gumicső, az elektromosság vezetője és a tulajdonképpeni tartózsinór. Ha ezt te egy 25 méter mély kútban be tudod állítani 30 cm-re, megemelem a kalapom előtted. A vödör elvileg jó ötlet, csak amikor már fogy a víz, akkor a szivattyú össze-vissza veri a vödröt és zörög mint a hétszentség.
 


  2015.07.26. 19:27  Hozzászólás  Válasz alex (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   
Avatar

terra alapító
 
Hát ha ezt előbb mondod... a megoldás, hogy leengeded a fenékre a szivattyút, majd feljebb húzod 30 centit :D nem szabad annyira leengedni.
Vagy ,,B'' verzió, beleteszed egy vödörbe a szivattyút...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.26. 10:39  Hozzászólás
  •   110   


---
 
25 méter mély ásottkutam van. A kút fenekén sóder lett elhelyezve. Az előző búvárszivattyúim azért mentek tönkre, mert a búvárszivattyú a fenéken oldalra dölt és beszívta a sódert. Egy 25 m mély kútnál lehetetlen volt úgy leereszteni a búvárszivattyút, hogy ne feküdjön az oldalára. Miután a kútban naponta 150-200 liter víz gyűlt össze, kénytelen voltam amennyire csak lehetett leengedni a szivattyút. Elmeséltem a problémámat egyik barátomnak, aki a következőt javasolta. Csináljunk egy 25-30 cm átmérőjű kis állványt a búvárszivattyúnak úgy, hogy az állvány állandóan függőlegesen tartsa a szivattyút. Ezt egy erős műanyaglappal oldottuk meg és a laphoz 3 db erős dróttal kikötöztük a szivattyút. Mióta ezt a konstrukciót használom semmi baj nincs a szivattyúmmal. Nem dől oldalra és nem szívja be a sódert.
 


  2015.07.24. 17:22  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


---
 
Szerintem is használj szűrőt. Nekem nincs, de mi fúrtuk a kutat és kútszövettel a letett cső többször át van tekerve, így nem homokos. Tehát eleve a csőben szűrt víz tud bejutni. Onnan is látszik, hogy a kacsáknak egy régi zuhanytálca van letéve és amikor cserélem este a vizet. Feltöltés után kristálytiszta, nincs az alján leülepedve homok, sem egyéb kosz.
 


  2015.07.22. 13:34  Hozzászólás
  •   108   


---
 
Sziasztok!
Tud valaki 60cm -es osztással csepegtetőcsövet a Netafim Uniram -on kívül?

Köszönöm
 


  2015.07.18. 16:26  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
Használj szűrőt, az biztos.
Nos, hogy mennyiért... arra mások talán tudják a választ. De általában ami drágább, az legtöbbször valami miatt jobb... lehet többet bír, sűrűbb. Nem tudom, én nem használok szűrőt, az elején egy kicsit homokos, de ahogy egyre többet használom, egyre kevésbé.

Még arra figyelj, hogy nem mindegyik szivattyú szereti ha lefolytják! A házi vízművekkel nem tudom mi van ezen a téren, én rátettem a colos slagot a szivattyú colos kimenőjére. Igaz, kicsit lapul, így utólag jobb lett volna a műanyag vízvezeték cső...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.18. 16:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   


*
 
A szűrők működnek.

Ezzel most azt akarod mondani, hogy mindegy a minőség a szűrő kapcsán, mert működik, csak vegyem meg. Vagy a minőségi kérdésemre nem reagálva csak annyit akartál mondani, hogy: mindenképpen használjak szűrőt, mert hasznos?
 


  2015.07.18. 15:45  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

terra alapító
 
A szűrők működnek. Minél gyakrabban ellenőrzöd és takarítod, annál jobb. Úgyis látni fogod, hogy pl. kétnaponta nem érdemes felszedni és kipucolni.
A bronz is elkopik egy idő után. Vagy 40 éves gépből szedtünk ki valami bronz alkatrészt, elég jól lekopott, eredeti darab volt. Hiányzott egy fogaskerék, egy-két kis része megvolt, a többit megette a bronz :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.18. 09:58  Hozzászólás  Válasz Imre (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


*
 
Mennyire van tapasztalatotok ilyen előszűrőkben?
Fontos itt is a minőségi darab, vagy itt lehet olcsóbbak között is nézelődni?

Csak mert már lassan a csövekre és egyebekre majdnem annyit ráköltünk mint magára a házivízműre, pedig az sem volt olcsó... :roll:
 


  2015.07.18. 09:39  Hozzászólás
  •   103   


*
 
Közben vettünk egy szívócsőkészletet még a válaszod előtt, csak kiderült, hogy nagyon gagyi: műanyag csatlakozó és lábrész, és mint kiderült ragasztva volt a cső a csatlakozóhoz, ami engedett is... Úgyhogy most több napi járkálás után szereztünk egy talán jó csatlakozót hozzá. (pontosabban kettőt: egy 1-1 colosat, amire nem tudjuk ráhúzni a tömlőt, majd egy 1-3/4 colosat, amin meg simán csúszkál a tömlő, nem tudom fémbilincs mennyire fogja tudni majd lefogni)

Viszont már használtuk egy napig és most mikor szétszedtük, hogy akkor lecseréljük a csatlakozót rézre, akkor vettük észre, hogy csupa homok a víz, amit felszívott...

Bár bronzlapátos szivattyút vettünk, ami elvileg pont a homokos vízhez jó, de nagy mértékű homokot gondolom ez sem bír el... Úgyhogy gondolom most vehetünk hozzá valami ülepítőt a szivattyú és a kút közé...
 


  2015.07.16. 13:21  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   


---
 
Bocsánat, hogy nem vagyok túl aktív, de a felső szintet felújítjuk, glettelek, festek, illetve van ahol a világítást spot világításra szerelem át.

A felszívócső elvileg nem jár hozzá, kivéve ha akcióban adják hozzá (volt rá példa).
Két megoldás van, az egyik a kpe cső és a végére lábszelepet szerelni. A másik az úgynevezett szívócső készlet http://lomenaruhaz.hu/spd/110795/Al-Ko-Szivocso-keszlet-7m-110795  . Nekem is 7 m van, de valami névtelen a Metro-ba vettem. Ezeken rajta van a lábszelep is. Lehetőleg bronzlábszelepest vegyél, de ismerősömnek valami teflonos van, azzal sincs gond. Az eleje óta fent van. Az első 2-3 napban fel kellett szedni, mert piszok volt a kútban és a lábszelepnél megakadt visszaengedte a vizet. Na azóta lent van. Anyámnál a kpe cső + lábszelep megoldás van. Azzal sincs gond. Amelyik olcsóbban kijön azt vedd meg. A belinkelt drága, de kereshetsz olcsóbbat is.

Nekem tartályom nincs, csak egy szivattyút tettem le. Ez az 1500 w-os erős. Amikor még időkapcsolóval öntöztem 2 db. nagy teljesítményű esőztetőt vitt el gond nélkül. Azért a percenként 100 liter víz nem kevés ám!

Utolsó kérdésedre nem voltam biztos a válaszban. Én úgy tudtam nincs benne szárazon futási védelem. Ez az amikor a víz elfogy és levegőt szív a szivattyú és ezt akadályozza meg azzal, hogy lekapcsolja a szivattyút. Megkérdeztem a vízvezeték szerelő ismerősömet, azt mondja van olyan házi vízmű is ami tartalmazza ezt, van ami nem. Az elpump-ról fogalma nincs, hogy van-e rajta. Meg kell kérdezni.

Nekem ugye egy szivattyúm van és azt gondoltam, hogy egy IBO PC-15 BRIO típusú szivattyú irányítót szeretnék beszerelni. Az biztosan tartalmaz szárazon futás elleni védelmet.
http://www.ibo-szivattyu.hu/21.pc-15.brio-tipusu-szivattyu-iranyito.html 
Olvasd el mit írnak róla, érdeklődj utána, ha gondolod keressél más típust, ami neked megfelelőbb, vagy vedd meg a házivízművet, ahogy olcsóbban kijössz. Nekem ez megfelelő és ezt szeretnék venni rá, amint lesz felesleges pénzem, illetve végzek a lakás felújítással és más talán nem szipkázza ilyen mértékben a pénzemet és az időmet. Talán még azt tartom benne jónak, hogy a tartály biztosan nem rohad el, nem lyukad ki benne a ballon, stb. Tapasztalatom nincs benne, ha majd lesz akkor megírom.
 


  2015.07.12. 08:16  Hozzászólás
  •   101   


*
 
Egyelőre e mellett tetem le a voksom: http://electricshop.hu/ELPUMPS-VB-25-1500B-Hazi-vizellato-1500W-hazi-vizm 
De azért még nézelődöm ma, hátha találok jobbat.

Pár kérdés azért még felmerült:
  • Egyébként a felszívó cső szokott hozzájuk járni, vagy külön meg kell venni?
  • Ha nem jár hozzá, akkor milyet keressek? Pl hogy a kút aljáról ne szívja fel a homokot... Vagy csak egy sima slag cső és kész?
  • Akinek van hasonló teljesítményű, esetleg pont ilyen típusa: kb milyen távolságra locsolja a vizet? Csak mert olvastam, hogy nem is motor nyomja ki a vizet, hanem a tartályban lévő levegő... Ez kicsit elbizonytalanított, hogy a benne lévő 25 liter vizet mind ugyanakkora erővel ki tudja nyomni nagyobb távolságra?
  • Hogy érzékeli, hogy a kútban elfogyott a víz?
 


  2015.07.10. 18:25  Hozzászólás  Válasz Imre (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg? Ez de durva, azt hittem ott azért jobban mennek a dolgok. Ez így elég magyaros... na nem baj, meglátjuk meddig bírja.
A röhej az, hogy néztem kézi pumpásat, azt mondták ha csak napi pár hordó kell, jó az is. Hát drágább mint ez :D
Ha nem lesz jó, akkor jön a 24 ezres centrifugálszivattyú.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.10. 10:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


---
 
Ez úgy osztrák, ahogy én japán vagyok. Javaslom mindenki figyelmébe az alábbi linket. A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság kivonta a forgalomból!
http://www.nfh.hu/node/4569  Ez a TUTI!
Ezt is érdemes elolvasni
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/straus-stswp-910-005-buvarszivattyu 
 


  2015.07.09. 21:53  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   


---
 
Nekünk is (pontosabban nagyszüleimnek) most ment tönkre a régi orosz búvárszivattyú, helyette lett valami kínai sz@r.
Már csak azt sajnálom, hogy nem csináltam meg a csepegtető rendszert (ahhoz mondjuk lenne orosz centrifugál szivattyú csak rendbe kell tenni :-D )...
 


  2015.07.09. 20:54  Hozzászólás  Válasz Imre (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Mivel van hozzá pár ezerért javító készlet, így esélyes, hogy lehet javítani :D a mosógépre is azt mondták javíthatatlan, vegyenek újat, aztán mégsem... csak a jó embert kell megkérdezni. Azért én az osztrák minőségben bízok.
A szomszédod meg gondolom az 1" helyett megvette az olcsóbb fél colost, ha igen, meg is érdemelte. Nem szabad folytani a szivattyút. Ami még pozitív, hogy van súlya... a tesco csinál ilyen ruszkinak tűnőeket, mint a pihe :D főleg az oroszhoz képest :D szülőknél is az van, egy óra mire három hordót feltölt, ők ráérnek. Nekem 6 perc kb. a két hordó, de addig is megzabálnak a szúnyogok...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.09. 20:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   


---
 
Pista bátyám nem tudott szerezni oroszt, kínait árultak a románok, meg ennek a strausnak különböző változatát. Aztán valahonnan hozatott egy ismerősével ilyet https://www.mall.hu/merulo-szivattyuk/elpumps-vp-300  . De 12000 Ft volt. Nincs akkora nyomása, mint az enyémnek, de neki azt mondja elég. Azért az oroszt emlegeti azóta is. Reménykedik, hogy ez is kibírja addig.
 


  2015.07.09. 19:44  Hozzászólás  Válasz Imre (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

rendszer admin
 
Hát', igen! Azok az orosz búvárszivattyúk műszaki csodák voltak. :mrgreen:
Én is vettem anno. régen még a "gyáli piacon".
Egy bumszli valami, súlyra sem piskóta, de normális körülmények között üzemeltetve "elnyűhetetlen", és a 24 méter mély kútból simán felhozta a vizet. :)
Nálam is vagy 8 - 10 évig üzemelt.
Nem is tudom, lehet-e még valahol ilyent szerezni ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.09. 19:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   


---
 
Szomszédom is vett tavaly nyár közepén ilyen tuti szivattyút, mert a búvár szivattyúja meghalt (kb. 10 éves orosz). Idén vett megint valami búvárszivattyút a piacon. Állítólag nem megy a straus, nem tudja mi a baja. Elvitte szerelőhöz, az meg azt mondta ezeket a vackokat nem lehet javítani. De lehet csak nem akart vele foglalkozni. Az is igaz Ő majdnem minden este öntözött.
 


  2015.07.09. 16:55  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Üdv!
Másik fórumon kaptam egy tanácsot, ezt mondom most én is Neked!
http://szerszampiac.hu/egyeb/egyeb/straus_melykut_szivattyu_550w_melykuti_cso_szivattyu_ujz 
Ez a tuti! :D Gyors, erős, igénytelen, osztrák termék, és olcsó. Nem használtam sokat, szárazságban ment egy-két naponta, de teszi a dolgát, teljesen meg vagyok vele elégedve. Mégsem az a 80 ezer forintos kategória. Ha meg megdöglik, akkor veszel 40-ért valami mást. Én azért bízom benne, hogy két évnél tovább bírja...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.09. 11:24  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   


---
 
Szia!
7 éve fúrattam én is kutat. 9 m mély és kb. 5 m-től van benne víz. Én nem házi vízművet csak szivattyút tettem le. Ezt [url]http://szivattyu.arukereso.hu/elpumps/jpv-1500-b-p51452007/#velemenyek[/url]. Erős strapabíró. 2 éve leégett az állórész tekercselése. Az én hibámból, mert a szivattyút időkapcsolóra kötöttem és keveset ellenőriztem. Éjszakánként öntözött, így kényelmes volt. Néha kellett volna ellenőriznem, így a kondi megnyekkent és valószínű ezért leégett. Megtekercselték 5000 Ft. + új kondi kellett rá. Azóta én kapcsolom be és hallom, hogy indul. Ha elindul, akkor nálam pár órát megy, de akár 4-5 órát is mehet. Elégedett vagyok vele erős és rengeteg vizet nyom. Ha odafigyelnek rá, ellenőrzik, akkor strapabíró. Lehet házi vízművel is kapni. pl. itt [url]http://electricshop.hu/ELPUMPS-VB-25-1500B-Hazi-vizellato-1500W-hazi-vizm[/url]. De lehet van olcsóbban is máshol.
 


  2015.07.09. 10:39  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

rendszer admin
 
Ilyen mélységre jónak tűnik a AL-KO HW 3000 Classic házi vízmű választás, bár én nem nagyon vagyok jártas ezekben.
Nálunk a kútban a víz 24 méter mélyen van, és eléggé kevés a vízhozama. Így nem is nagyon használjuk. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.09. 10:30  Hozzászólás
  •   90   


*
 
A kút kb 8 méter mély állítólag és én a mostani nagy szárasságban is úgy max 4-5 méter mélyen látom benne a vizet, bár ugye ez lehet csalóka egy ilyen cső esetén... Rendesen még nem mértem le.
 


  2015.07.09. 10:27  Hozzászólás  Válasz EronarDiaras (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Azt esetleg tudod, hogy kb. milyen mélyen van elérhető vízforrás?
Mert nem mindegy, hogy 20 - 50 - 100 méterről kell felhozni a vizet. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.09. 08:51  Hozzászólás
  •   88   


*
 
Tanácsot szeretnék kérni tőletek öntözés ügyében, mert fúrt kútból még sosem öntöztem, semmi tapasztalatom.

Kb 1000 négyzetméteres kert öntözését kellene megoldani. Van két fúrt kutunk egymás mellett, az egyiken van egy kézipumpás szerkezet, ami nemigazán szuperál.

Szeretnék venni egy házi vízművet az öntözéshez, de nem tudom melyek a jó márkák és mit érdemes venni.

Amiket eddig néztem:
- AL-KO HW 3000 Classic házi vízmű
- Pedrollo Hydrofresh (ez állítólag egész jó, csak nekem már kicsit drága a legolcsóbb változata is 48 580 Ft-tól csak a szerkezet)

kb max 50 ezrünk lenne rá, de akkor már mindennek benne kell lenni (pl a slagnak is, mert azunk sincs...)

Mik a megbízható, jó márkák?
 


  2015.06.08. 10:24  Hozzászólás  Válasz nzozz (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

---
 
Ezt is csak most láttam meg! :-D

"hogy ne eresszék a vizet a LPE cső és a gomba csatlakozásánál?"

Ezt ismerem, mert felénk is van ilyen, és nálam nincs gond a csöpögéssel, mert nem fúrom a lyukat elő, csak egyből nyomom a csőre, és a víznyomás, a csonk gallérját odanyomja a cső falához, és nem szabad neki csöpögni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.08. 10:19  Hozzászólás  Válasz nzozz (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

---
 
Szia nzozz !

Ma csak olvasgatok, és így akadtam erre a pontra is! :-D

"A terület lejős is, ..."

Ez érdekelne, mert nálam is ez volt a helyzet, és azért faragtam teraszokat, mint a zöldséges kert része!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.05.31. 19:19  Hozzászólás  Válasz Rhéman (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


---
 
Én is gondolkozok rajta, csak a sokkal könnyebb eltömődés miatt vagyok bizonytalan, plusz ami a legjobban zavar, hogy 60cm -es tőtávok/sortávok vannak a paradicsomjaimnál, oda semmi kedvem 10-20-30cm -es csepegtetési távolságú szalagot használni, minimum a víz fele mellé menne. A terület lejős is, tehát csak nyomáskompenzált csepegtetők jöhetnek szóba. Amúgy most, hogy mondtad, megint elkezdtem a csepegtető csövek/szalagok felé húzni, rájöttem, hogy csak a Netafim Uniram van 60cm csepegtetési távolsággal és csak egy helyen lehet méterre venni, nem csak egész tekercset, de lehet ez lesz végül...
 


  2015.05.31. 18:11  Hozzászólás  Válasz Rhéman (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

terra alapító
 
Olcsóbb, de az eltömődött lyukakat nam lehet tisztítani, nem úgy, mint a szétszedhetős csepegtető testeknél. (Ráadásul, ha különböző távolságban vannak az öntözendő növények, akkor nem csepeg feleslegesen a víz.)
 




  2015.05.31. 10:43  Hozzászólás  Válasz Vebber (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


---
 
Én ezeken a Netafim, Axios csepegtető gombákon nem láttam még menetet (bár még élőben nem láttam egyiket se), azért nem értettem, de majd valahol szemrevételezek már egyet. Igazából arra gondoltam, hogy egy magasabban lévő hordóba felszivattyúznám a vizet és onnan már csak a gravitáció segítségével folyna ki a víz ahogy tud.
 


  2015.05.31. 10:33  Hozzászólás  Válasz nzozz (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   
Avatar

---
 
Ezt a típust nem ismerem, de a Gardenát igen, azt leírom.

Többféle verziót gyártanak. A 1340-20 csepegtető fejek hasonlítanak ara amit mutattál, 1/2" elosztó cső oldalába, vagy 3/16" cső végébe mennek. A nagyobbik elosztó cső dettó ugyanaz mint a csepegtető cső, csak nincsenek benne betétek. A fejek végén metrikus menet van, aminek a vége enyhén kúposra van fröccsöntve, itt tömít. Mögötte miliméternyi egyenes rész, majd hatszög alakú szerszámmal megfogható részt követi maga a fej rész amiből csöpög. Egy golyó van benne, az zárja a víz útját.
A csőbe lyukasztóval -van rá gyári szerszám is vagyonokért- egy lyukat kell csinálni (nem fúrni !). Ebbe kell bele tekerni a csepegtetőt, ami menetet vág magának, és a cső oldalán a kúpos rész tömít.

A 2 l/h óra elegendő, ha minden nap megy 1-2 órát.

kép_csep.jpg
------------------------
Megtekintve 25188 alkalommal.

 


  2015.05.29. 18:10  Hozzászólás
  •   79   


---
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az csepegtető gombáknál hogyan lehet megoldani hogy ne eresszék a vizet a LPE cső és a gomba csatlakozásánál? Mert ezt egyenlőre nem értem, nem tudom. Axios csepegtetőket tervezek beszerezni, mivel azok szétszedhetőek, tisztíthatóak és közvetlen az adott növény tövéhez tudom irányítani a vizet. Milyen vízáteresztésűt ajánlott használni paradicsomhoz, paprikához? 2l/h vagy 4l/h vagy 8l/h?

Kép

Köszönöm
 


  2015.05.11. 21:13  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

terra alapító
 
Volt erről valahol egy jó kis eszmecsere, kiderült, szépen lassan működik lefelé is. Csak ez meg lassú :D
A terv az, hogy a mostani két hordó mellé viszem a veteményest, így minimálisat kell cipelni a kannákat :thumbup: csak van ott pár melléképület, azt előbb eltüntetjük. Ami meg megmarad, annak arra a felére teszem a hordót, ahová még elér a slag, így spórolok vagy 20 métert...
Ha lesz felesleges 10-20 ezer forintom, veszek szivattyút meg slagot.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.11. 17:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   


terra alapító
 
Még egy ötletem van, aztán eldugulok. Amikor nem bírok kannát cipelni, de esővízzel szeretnék locsolni távolabb, akkor a slagot belemerítem a hordóba, csapról engedek bele kis vizet, majd a csapot elzárom. A hordóba lógó slagvéget rögzítem valamivel, hogy ki ne csússzon. Ezután a slagot a csapról leszerelem és viszem a kert végéig, ott leteszem az ágyásba, és jön a víz a hordóból. Időnként arrébb teszem másik ágyásba… Amíg nem volt kis szivattyú, a medencét is így ürítettük a veteményre. Kicsivel jobb, mint a kannázás.
 


  2015.05.11. 15:06  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
Öt perc lenne mire kibányásznám az ötméteres kútból a szivattyút :)
Új szivattyú min. hatezer, de az öt perc alatt nem végez :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.11. 03:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


terra alapító
 
Mi sem szeretünk kannát cipelni. Ezért nálunk van egy nagy hordó a kert másik végén is, a csatorna alattiakból slaggal átszivattyúzzuk a vizet (5 perc, érdemes).
 


  2015.05.10. 20:44  Hozzászólás  Válasz andras (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
Az idei szezonban tíz percet ment a szivattyú :D ez két hordó, kb. 200-240 liter, utána esett, de ki kellett próbálni :)
Két hordó esővíz elég, még ha sokat melléöntök, akkor is. Nagy a locsolókanna, nem fér be a hordóba, meg hátra is kell cipelni a francba, szóval sehogy sem jó... az esővizet adó épület meg inkább elől van :lol: a vicc az, hogy még egy átlagos esőnél is egy csomó melléfolyik, a két hordó között kicsi az átvezető cső. Kell az aljukra szerkesztenem egy-egy csapot, nincs mese. Amibe a csatorna megy, az alacsonyabban, és lezárva, a másik meg alul-felül összekötve vele, így elég egy csap is talán :D
De pl. vagy egy hete nem esett, de a fűzfa körül még nedves volt a föld, ha arrébbhúztam a magas füvet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég