Öntözés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.




  2015.04.25. 20:30  Hozzászólás
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Kipróbáltuk a szivattyút, működi, nagy meglepetésemre :D kb. az egyetlen dolog eddig, ami működik...
Két, kb. 100-120 literes hordót telenyomtunk max 10 perc alatt, a kút is bírta, szóval eddig jók vagyunk. Majd arra leszek kíváncsi, nyáron is ez lesz-e az eredmény...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.16. 21:38  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
Én gondoltam arra is, hogy felteszem a padlásra a tartályt, onnan csordogálhat ahogy akar :D
Van két hordó, az ereszcsatorna alatt. Most azon gondolkodom, magasabbra kéne őket tenni, és az aljára egy csapot.
Szivattyú is van már, 30 liter / perc, majd meglátjuk mire lesz elég. Csak nincs árnyékos hely.
Nekem egy időkapcsolós konnektor bőven elég lesz úgy hiszem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.16. 21:15  Hozzászólás  Válasz nzozz (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell túl magasra nyomni a vizet, kicsepeg az úgyis. Viszont szűrőt mindenképpen alkalmazz, ha jót akarsz.
Borsó öntözés:
2015.03.04.10. Csep.önt. Hordós 1.  021.JPG
2015.03.04.10. Csep.önt. Hordós  2.  020.JPG
2015.03.04.10. Csep.önt. Hordós 3.  019.JPG
 


  2015.04.16. 20:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   


---
 
Egy tartályba nyomja majd fel a vizet, amiből a csöpögtető rendszerbe megy majd a víz. Viszont az 9000Ft tényleg elég sok nekem...
 


  2015.04.16. 19:50  Hozzászólás  Válasz nzozz (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
Ez egy egyfázisú szivattyú. (kettőhúszas :-D )

Nem tudom mennyit szeretnél rászánni, és hogy milyen rendszerbe szeretnéd beépíteni. Ha csak locsolni szeretnél róla, és egy csapot szeretnél tenni rá, akkor mutatok egy megoldást. Le van írva róla minden. Egy a lényeg, rászereled a csőre, bekötöd bele a vellanyt, akár dugvillásan is, meg a szivattyút és boldogság. Ha megnyitod a csapot, elindul. Ha elzárod, megáll. Ha elfogy a víz, szintén megáll. Kell ennél több? :lol:

http://www.szivattyubolt.hu/kategoriak/ ... solo/dsk-1

Ja, igen, legyen olcsóbb! :lol:
 


  2015.04.16. 19:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


---
 
Jelenleg még nincs üzembe helyezve a szivattyú, de valószínűleg majd időkapcsoló fogja kapcsolni. Elektronikához többé-kevésbé értek (legalábbis szerintem annyira biztos, amennyi ehhez kelleni fog).
A szivattyú adatai (orosz Kama/Káma szivattyú):
szivattyú.jpg
 


  2015.04.16. 18:10  Hozzászólás  Válasz nzozz (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Mennyi a szivattyú vízszállítása? (nem kell pontos érték)
Mi kapcsolja jelenleg?
1, vagy 3 fázisú a szivattyú?
Értesz valamennyit a villanyszereléshez?

Van rá megoldás, de hogy mennyiből jön ki, azt csak ezek után tudom megmondani.
 


  2015.04.16. 11:34  Hozzászólás
  •   64   


---
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami jó szivattyú védelmet (szárazon futás ellen)? Lehetőleg olyat ami olcsón utánépíthető.

Köszönöm
 


  2015.04.11. 20:44  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg, megmértem a kutat, lakattal meg a kábeltv vezetékével, az volt épp kéznél :D
5 méter mély, és asszem 1,3 mélyen kezdődik a víz. Kérdés mennyit tudok kivenni belőle óránként. Szerintem sokat, mert eleve magasan van a talajvíz, meg közel a folyó. Szennyvízszivattyún is gondolkodtam, az hat méterig jó. Csak ugye még vízszintesen is kéne vinni a slagot.

Közérdekű infó: a kékfehér áruházban kb. 5-6 ezer forint a 200 literes esővíztartály. Akár meg is érheti.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.08. 16:23  Hozzászólás  Válasz edit (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Gondolkodtam, hogy műanyag cső olcsóbb lenne, de nem. Mondjuk lehet nem veszem meg a colost, jó a kisebb is, ráérek hordót tölteni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.08. 16:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom, de a régi világban volt uv álló slag, manapság nincs.
Van egy slagunk kb 1985-ben vettük (a régi kert 1983-as, kb 2 év múlva lett víz ott). Azóta is kint van télen-nyáron, se nem reped, se nem lyukad, se nem törik. A többit bezzeg óvjuk, télen bevisszük, mégis csak pár évet bírnak.
 


  2015.04.08. 16:06  Hozzászólás
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Uv álló slag meddig uv álló? Ezen gondolkodom:
http://locsolotomlo.arukereso.hu/locsol ... 263799993/
Mi lenne, ha csak pár centi mélyre ásnám le?
Ötletek?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.27. 20:24  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
Kaptam tippet, hogy van ilyen is:
http://www.gép.hu/epuletgepeszet/ontozestechnika/kerti-szivattyuk/delton-pkm-60-szivattyu-detail

Vélemény?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.26. 14:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   


---
 
Lehetni lehet venni újat, de ha nem muszáj... Direkt az erősebbet veszem (Horton), amit 3 évesnek neveznek, ezek legalább 4 évet bírni szoktak alapesetben, és bánni is könnyebb velük, mint a vékonyabb falúakkal.
Biztos, hogy homok volt, mert az első-második öntözéskor már eldugultak a szemek, a vadiújakon is.
Aztán tavaly kitisztultak... Nem értem különben, hogy tudtak kitisztulni a labirintek, de lényeg, hogy jók voltak.
 


  2015.03.24. 20:43  Hozzászólás
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg, elfelejtettem megmérni, de kb. 150es cső van lenyomva, lenéztem, pár méter után már ott a víz :D
Membrános, nem rezgő búvár is van, elkezdtem gondolkodni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 20:54  Hozzászólás  Válasz gergerg (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Nézegetem őket, 6800 egy bronz kerék, amúgy belül minden műanyag, ház meg öntöttvas. A fene a spórolós formájukat, nagyobb kutat ásnak, most elég lenne a ruszki búvár :D amúgy a talajt mocsok nehéz ásni, vagy egy hete esett egy tényleg minimális eső, még mindig vizes :D
A kád is leviszi a vizet :D az is egy rohadt átverős dolog, maga a kád olcsó, de az oldallal piszok drága :D ha meg felfalazod, ugyan ott vagy...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 20:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Ha rám hallgatsz, inkább szivattyú, mert a víz jobban leviszi a piszkot mint a kád.

Alibá_kedvencei
 


  2015.03.23. 20:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Hát, annak sok értelme nincs :D nem baj, majd választok, fürdőkád vagy szivattyú :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 20:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mi jár alapból, de mostanában divatos a korrózió álló műanyag.
 


  2015.03.23. 20:34  Hozzászólás  Válasz nzozz (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Ja, annyira már nem lapoztam vissza, a memóriám meg.... Mi is volt a kérdés? :lol: Megnéztem a képet, a lényeg ugye pont nem látszik, de attól hogy a széle kicsit viseltes, még sokáig elmehet. Én nem költenék rá.
 


  2015.03.23. 20:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Ja hogy ennyiért még csak nem is fém lapát jár alapból? Lehúzás...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 20:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


---
 
A 37 -es számú hozzászólásomban a 4 kép közül 2 a járókerékről van, az egyik oldalról, a másik felülről. Közvetlen eső nem érné, de valószínűleg nem lesz leburkolva. De majd átfestem a biztonság kedvéért.
 


  2015.03.23. 19:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Ja, van vagy 1300 forint. Talán a bronz tovább bírja mint a műanyag.
 


  2015.03.23. 19:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
És az a visszacsapószelep gondolom jó drága :D
Lehet jó lesz nekem az olcsóbb is :) az a kis zűd :-D
Nézem, lehet rendelni bronz lapáttal - gondolom felárért? -, az meg mire jó, előbb egye meg a homok?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Olvass fiam, olvass! Azért kell a végére a lábszelep. De bárhova a szívócsőbe beteszel egy visszacsapószelepet, az nem engedi hogy a víz visszafolyjon a kútba, vagyis a visszacsapó utáni részben ott marad, ergo később nem kell ujra feltölteni.
 


  2015.03.23. 19:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Most ezt még fel is kell töltögetnem? Ennyi pénzért... na jó van...
Na, köv kérdés, bedobtam a kalapácsot meg a gombolyagot a kútba, hogy szedem ki? :lol: :lol: :lol:
Na jó, bízom abban hogy nem mély, pár száz méterre van egy folyó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:32  Hozzászólás  Válasz nzozz (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Lehet kultéren, csak legyen vízmentesen bekötve a motor. (valóban záró tömszelence, stb) Persze azért nem lenne nagy baj ha az eső nem esne rá, mert szét fog rohadni az egész. Hol a kép?
 


  2015.03.23. 19:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   


---
 
Ezt így tudom nagyjából, bár remélem azért lehet kültéren üzemeltetni, mert az a terv... A járókerékről raktam fel képet. Nem tudom, hogy az gyárilag néz ki úgy ahogy vagy az már károsodás.
 


  2015.03.23. 19:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
A szivattyúk konstrukciójukból adódóan önfelszívóak, indításkor elég a szivattyút feltölteni. A levegő működés közben is automatikusan kitermelődik, megakadályozva a vízoszlop megszakadását. Ezt babos vacsora utáni hangokhoz hasonló hangok jelzik.
 


  2015.03.23. 19:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Miért, ez nem az? Vagy önfelszívót ne kérjek rá?
http://www.szanthoker.hu/termekek/sziva ... -szivattyu
A szívási magasságok kell nézni, nem? Amelyik kisebb, az jelenti a függőlegest úgy tudom, a nagyobb meg a vízszintest :D Szerintem valami műanyag gerinc lesz végigvezetve a kerítés vonalán, a szivattyúhoz meg pár méter hajlítható, vagy könyökidomok.
Pedig azt hittem egy 7-8 ezres ruszki búvárral megúszom, annál nincs jobb :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Így van, csak a cső. Régen úgy korrigálták a szívómélységet, hogy a kút mellé ástak egy aknát, és oda tették a szivattyút. Pár métert nyertek vele. Ma már kapható műanyag szívócső, ami hajlékony, és nem horpad össze. A slag ilyen célra nem jó. Ezek a szivattyúk Nagykanizsáról is felnyomják neked a vizet, de neked nem az igazi, mert ha levegőre szalad, töltögetheted a tölcsérrel. Neked centrifugál szivattyú kell.
 


  2015.03.23. 19:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
És ezeknek csak a csöve megy a kútba? Látom jó drágák, de kilenc méterig hatásos amire ránéztem. Tehát akkor lényegében ilyen házi vízmű szerű cucc. Tudtok ajánlani valami normálisat jó áron? Nem a gyorsaság számít, viszont nem ártana ha 40-50 méterre el tudná juttatni a vizet + a kút mélysége. Jó nagy colos csövön, hogy azt se ússzam meg occón :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:04  Hozzászólás  Válasz nzozz (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Vízbe semmiképp, de még párába se nagyon. Csövön szívja fel a vizet, aminek a végén van egy visszacsapó szelep. (lábszelep)
Ezt a szivattyút előbb fel kell tölteni vízzel, és a kifújt víz vákum hatása szívja fel az újabb vizet. Ezért kell a lábszelep, hogy ha leáll a szivattyú, ne folyjon vissza a víz a kútba, ne keljen minden egyes indításkor feltölteni. Csapágy...szimering... csak akkor tudod meg ha szétszeded. Én legalábbis fejből meg nem mondom. Járókereket meg kell nézni milyen állapotban van, nem hiszem hogy cserélni kellene.
 


  2015.03.23. 18:25  Hozzászólás  Válasz nzozz (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

---
 
Nem lehet vízbe meríteni. Az IP védettség egyébként fel sincs rajta tüntetve.
 


  2015.03.23. 17:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Helló!
Ezt a szivattyút mennyire ismered/ismeritek? Ez víz alá meríthető vagy csak szárazon üzemeltethető vagy egyáltalán üzemeltethető-e szárazon? (nyilván akkor csövön szívná fel a vizet) Szimering,csapágy milyen kell bele? Járókereket mikor kell cserélni? Mert elég rosszul néz ki a jelenlegi.
Kép Kép Kép Kép

Köszönöm
 


  2015.03.23. 16:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Fogsz egy kalapácsot, kötsz rá egy madzagot, olyat ami nem vízlepergetős és leengeded ütközésig. Aztán felhúzod és megnézed meddig vizes. Innen tudni fogod a kút mélységét, és a vízoszlop magasságát is.
A ruszki búvár nem a legjobb megoldás. Lehet hogy rosszul tudom, de fúrt kútba nem valami jó a búvár, mert rezegtet, és elzárja az ereket. Centrifugál szivattyúkat szoktak ajánlani helyette. A másik, hogy bizonytalan a kutad vízhozama. A régi ruszki búvároknak a szívónyílása van alul, a nyomó, és a kábel felül. Ennek okán le tudja szívni magáról a vizet. Ha nem jó a kutad vízhozama, akkor ez könnyen előfordulhat, és akkor ha nem vagy résen, meg a szivattyú a kukába. AZ újaknál már felül van a szívónyílás is, ha elfogy a víz, szárazon fog menni, de elvileg maga a szivattyú vízben marad. Centrifugál szivattyúnál viszont nem jelenet különösebb gondot ha szárazra szalad. Egy egyszerű asszinkron motor hajtja.
 


  2015.03.22. 22:26  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Ha csak egy pcv cső van lenyomva kút gyanánt, honnét tudom meg, hogy meddig eresszem le a szivattyút? Ha túl mélyre sikerül, akkor gondolom nem épp tiszta vízben landol... lassan ideje lenne megmérni milyen mélyen van is a víz, azután már csak egy ruszki típusú búvár kell, pont belefér elvileg a csőbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.22. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   


---
 
Az összegyűjtött esővízben, a tartályok alján elég nagy mennyiségű iszap, szennyeződés gyűlik össze. Ezeket szeretném eltávolítani még a finomszűrő(k) előtt. A hidrociklonhoz pedig nyilván nem szükséges szűrőanyag, ami nem egy rossz dolog, ezért ha olcsón meg tudom építeni, akkor szeretnék egyet.
 




  2015.03.22. 19:04  Hozzászólás
  •   32   


---
 
Sziasztok!
Axios illetve Netafim nyomáskompenzált csepegtető gombákról mi a véleményetek? Nekem elég szimpatikusak, de Ti csak jobban ismeritek a témát. Ezeket elég csak belenyomni a PE csövön fúrt lyukba és kész, szivárgás menetes az illesztés?
Hidrociklon építésre van valami ötletetek? Nem tudok szivárgásmentesen hegeszteni, az a verzió kilőve, inkább műanyagból kellene, csak nem tudom hogyan.

Köszönöm
 


  2015.03.19. 19:21  Hozzászólás  Válasz Flanell (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
A szalag igazából olyan olcsó, hogy akár évente is lehet újat venni. Szerintem nálad nem is homok volt hanem valami alga szerű.
 


  2015.03.19. 19:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


---
 
Nálam tavalyelőtt volt olyan jelenség, hogy a csepegtetőszalagok mind eldugultak, az újakon a lyukak harmada, a régebbieken kétharmada. A vízkőre gondoltam én is, de aztán oda jutottam, hogy talán a nagyon alacsony talajvízszint miatt több finom homok jött fel, ami a szűrőn átjutott. Az a lisztszerű.
Tavaly a "kevésbé fontos" helyekre (pl. kukorica), ahol nem fontos 10 centinként csepegni, beraktam az előző évi nagyon eldugultakat, amiket csak lustaságból nem hajigáltam még el, és meglepetésemre, szinte minden helyen megjavultak a csepegők, talán minden 10-20. nem ment.
A télen gyártottam egy saját ötletű tákolmányt, aminek az előkelő "homokleválasztó torony" nevet adtam, reményeim szerint a homok nagyobb részét megfogja majd, a rendes szűrő kevésbé dugul majd el, és a finom homokot sem nyomja át akkora nyomás a szűrő lyukain, talán ez is jelent majd valamit. De próba még nem volt, úgyhogy nem tudom, 99 %-ban veszi le a homokot, vagy 1 %-ban...
 


  2015.03.18. 21:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

---
 
A 21-es csövet vettem 100 ft alatt. A csepegtetővel az a baj, hogy kalap f.s
Volt olyan betét benne ami 2 hónappal később már nem csepegett. Vízkövesedik, vasas víz kifejezetten eltömíti.

A csepegtető csövet viszont nem fogom kidobni, hanem a baumaxba vettem Gardena Micro-Drip 1340-20 csepegtető fejeket, ami sima csőbe lehet szerelni. Ezeket fogom befúrni, az eltömült betétekbe. Kis golyó van bennük, ha leragad, ezt helyre lehet hozni.
 


  2015.03.18. 21:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   


---
 
Köszönöm, sokat segítettél! Akkor most a hordó beszerzésre megyek rá, meg veszek szalagot is, aztán a többit kitalálom menet közben. De még lehet, hogy lesznek kérdéseim :).
 


  2015.03.18. 19:59  Hozzászólás  Válasz Vebber (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
A homokos hajlítást nem javaslom, az gyakorlott villanyszerelők közül sem meg sokaknak. Pláne nem mü3-al. A symalen cső jó, csak drága. Én 3 változatot láttam eddig. Tiszta narancsszínűt, narancsot fekete belsővel, és szürkét. A fekete béléses a legjobb. Persze az is kérdés, ki mennyit akar vele pepecselni. Akinek 20m-kell, az vehet gyári csövet is. Akinek több kell, és van ideje, az a mű csöveket is használhatja. Aki ősszel csak kicibálja, kicsit durvábban bánik vele, annak a symalen lehet jó. Vagy akár lpe. Árban kb ugyan ott van.
 


  2015.03.18. 19:36  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

---
 
Ha javasolhatok, a Mü III cső helyett sokkal jobb a Symalen cső. 2 éve használam, tavaly már tökéletesen műkdött.
Ez nem merev falú cső, hajlítható. Koppinják is -bár ki tudja mi volt hamarabb, tyúk, vagy a tojás-, lehet kapni pont olyan sárga színű csövet más gyártótol is.

Abban az ágyásban ahol használom, 15 tő paradicsomra 60 liter víz kell nyári napokon.

Egyébként ha valaki mégis a Mü csőhöz ragaszkodik, akkor annak alakítására -a tágítón kívül amit Gergerg berakott- a hajlító ágy+betét, vagy pedig a sokkal olcsóbb homok használható. A csövet megtölteni száraz homokkal, majd meggyújtott újságpapír felett megmelegíteni, és melegen lehet hajlítani, vagy a végét tágítani (egy ugyanazon csőböl ami használatban van levágott darabjával).
 


  2015.03.18. 19:32  Hozzászólás  Válasz anegytech (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Ahogy mondod, hajlítva megtörik. És a tuskóban (teszkó csak magyarul) vettem félcolos tömlőtoldót. Mindjárt keresek róla képet!
Az egyik felére ugye klappol a feles tömlő. A másik felére meg vágok egy 5-6cm-es darab feles tömlőt, belenyomom, mintha azt akarnám véglegesen beletenni, de nem húzom meg a csavart, hanem erre tolom rá a szalagot, ami pont méret így, és azután húzom meg. Majd erről is csinálok egy fotósorozatot hétvégéig.

Kép
 


  2015.03.18. 19:31  Hozzászólás  Válasz anegytech (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

---
 
Hali!

Korábban "amott" ovastam, hogy homokon termelsz, és vannak problémák vele. Cserélhetnénk tapasztalatot.

Itt a konyhakert, topic (ne itt szemeteljünk):
viewtopic.php?f=6&t=13
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég