Metszés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2024.02.26. 20:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   


---
 
Már kb egy hónapja nekiálltam...alma, körte kész...a kajszi, őszi nem kapkodok...a többiek meg ahogy időm lesz , de a barackok előtt ...
 


  2024.02.26. 03:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   


---
 
Múlt hét szerdán megvolt a kajszi és szilva, mára tervezem a meggyet és almát. Csak esik az eső, mint ahogy tegnap délután is…
Remélem (a radar alapján úgy tűnik), előbb-utóbb abbahagyja, aztán lehet folytatni a vagdosást.
Ezzel egyben be is fejezem a tavaszi részét a dolognak.
Persze nem nagy tétel, igazából csak három fa van vissza… A lemosózáson is jó lenne már túl lenni…. :nahat: :( (a kajszi meg virágzik…. :hiha: :P )
A szőlővel is elkészültem szerdán.
 


  2024.02.25. 10:31  Hozzászólás
  •   368   
Avatar

terra alapító
 
Ki esett neki vagdosni? :dejo:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.05.14. 10:13  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   367   
Avatar

terra alapító
 
Érdekes, egyébként. Ahogy értem, a lekötözött karokon 3 éves ciklusokban váltogatja a termővesszőket azzal, hogy mindig legyen 1,2 és 3 éves termőága, 3 év után csonkra visszametszi hogy elölről kezdje a ciklust, és így rotálja a különböző korú vesszőket.
Főszabály szerint a metszett ág végének mindig magasabban kell lennie az ág eredésénél, különben vagy a vakrügy lesz sok (vízszinteshez közeli állás), vagy a vízhajtás (lefelé hajló ágvég esetén). Többször kritizálja is a lekötözött ágat, hogy nem jó a szögállás, túl alacsony.
A meredek hajtásokat kiszedi mind, ha vakrügyet lát akkor bemetszi a kérget fölötte.
Idős ültetvényben is azt javasolja, hogy a megfelelő szögállású idősebb karokat ifjítani kell, vissza kell szorítani a törzs felé, és új termőalapokat kinevelni - itt kitér a csirkeláb jelenségre, amit 1-2 rügyre metsz vissza, amiből kis méretű függőleges termődárda tud majd megújulni.
A lefelé álló ágakat nem preferálja, azokat ha van pótlása kiszedi vagy visszaszorítja megifjulni felfelé.
Idős fánál nem javasolja évente 1 vastag oldalág kivételénél többet, különben a csúcsdominancia egyensúlytalansághoz vezethet.
A végén pedig azt mondja a csúcsbeállításnál, hogy a fa tetején amelyik oldalág vastagsága a törzs vastagságának 30%-át meghaladja, azt csonkra vágja, különben versenyezni fog a vezér szerepért, ami nem cél. Itt egyébként úgy szedi vissza a fa tetejét, hogy megint felhívja a figyelmet a vakrügyek megpattintására - a cél hogy a vezéren is minél több hajtórügy meginduljon és oldalhajtást adjon, ehhez szorítja a csúcsrügyet lejjebb ha szükséges (ha nagyon elnyúlt), és a lentebbi bevakult rügyek fölött bemetszi a kérget.
 


  2023.05.14. 08:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   
Avatar

terra alapító
 
Jó dumája van a mókusnak, "nem fatermelő vagyok, hanem gyümölcstermelő" :)
Amúgy megnyugodtam hogy nem én vagyok a hóbortos, amiért annó ugyanígy lekötöztem az egyik faroldon nevelt intenzív körtémnek az ágait. Ezek szerint jó volt az elméletem, hogy ezzel a módszerrel lehet a körtének az erős ágemeleteket kinevelni, utána pár éves váltásban forgatni rajtuk a termőágakat.
 


  2023.02.18. 10:59  Hozzászólás
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Megint aktuális, a fene vinné el, 16°C, hétágra süt a Nap, meleg is van :hiha: a korai növények úgy tűnik megint indulni akarnak.
Még várok, nem nyúlok a fákhoz :fejvaka: valamit azért keresek... :alvaka:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2023.01.21. 15:10  Hozzászólás
  •   363   


---
 
Egy jó kis videó almaorsóhoz : https://www.youtube.com/watch?v=TTJtSrSZJ14
 




  2022.11.30. 08:46  Hozzászólás  Válasz firpolino (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   


---
 
Én az ágvágóval jártam így. 2 éve rendeltem 2 Extol ágvágót , egyik teleszkópos...na én ilyen szar szerszámmal még nem dolgoztam. Ennél még a korábbi gagyi Pennys is jobb volt, ha annak nem megy szét a nyele /az volt nagyon gyatra / még most is használnám, mert a pengéje egész jó volt. Az Extollal meg csak kínlódok. Vágni szinte nem lehet vele, csak nyúzni, tördelni, szakítani. A csavarjai állandóan kilazulnak, ha meghúzom szoros, nem lehet vele vágni, úgy sz.r ahogy van...amennyi fám van most már megérdemelnek /vagy én.../ normálisabb szerszámot.
 


  2022.11.29. 18:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   


---
 
Valószínűleg vannak jó metszőollók a kevésbé ismert és olcsóbb márkák között is.

Nem vagyok márkabolond, mert nem biztos, hogy a neves, de drága olló annyival jobb, viszont oka van annak, hogy egy ideje távol tartom magam az ismeretlen márkájú, vagy feltűnően olcsó ollóktól, mert egyszer nagyon megjártam egy olcsó, ismeretlen ollóval, ezért inkább beszereztem két ollót ismertebb gyártóktól.

Az ismeretlen ollót egy ismerősöm adta, amikor elmentem hozzá metszeni, mert a sajátom otthon maradt. Annyira gyenge konstrukció volt, hogy munka után napokig fájt a csuklóm, pedig nem több száz fát metszettem.

Aztán nem sokkal később az akkori saját ollóm - amit valamelyik barkácsáruházban vettem - széttört a kezemben. Ez volt az a pillanat, amikor eldöntöttem, hogy jobban utánanézek, milyen ollót érdemes venni, ami tartós és könnyű vele dolgozni.
 


  2022.11.29. 18:35  Hozzászólás
  •   359   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor én nagyon le vagyok maradva! :hiha:
Vagy 3 - 4 éve vettem a gazdaboltban, fogalmam sincsen milyen márka, sehova nincsen ráírva semmi! :)
De nekem tökéletes, jó fogása van, semmi gondom nincsen vele, a feladatát kifogástalanul ellátja.
És azt sem tudom már, mennyibe kerülhetett, de nagyon drága biztos, hogy nem volt, mert akkor meg sem vettem volna. :)

metszoollo2.jpg
------------------------
Megtekintve 29901 alkalommal.

metszoollo3.jpg
------------------------
Megtekintve 29901 alkalommal.

metszoollo1.jpg
------------------------
Megtekintve 29901 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2022.11.29. 17:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   


---
 
Nekem egy Felco 2-es van. Nagyon elégedett vagyok vele, szerintem a markolat is jó. Van Löwe ollóm is, azt is szeretem, de a Felco ollót jobbnak tartom, mert a Löwe-hez képest még könnyedebben megy vele a metszés.


A Felco 8-ast nem ismerem, ezért nem tudom, van-e különbség a Felco 2 és Felco 8 markolata között.
 


  2022.11.27. 18:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   356   


---
 
Megjött...a pengéje , a markolat formája jó...viszont a markolat borítása nekem kicsit sovány, de majd ha használom akkor derül ki mennyire lesz kényelmes.Max teszek rá valami plusz borítást. Tavaszig még meggondolom mi legyen a másik.
 


  2022.11.25. 18:05  Hozzászólás
  •   355   
Avatar

terra alapító
 
Nekem nincs sok fám, csak kb. 20-23. Ezer Ft volt a Lidl-ben egy metsző olló, vagy 1500 kettő az Aldi-ban. Drágul azóta, de úgy voltam vele, hogy egy évet kibír, már jó. Többet bír, 3 évet simán, pedig a zasszony le sem pucolja. Vannak üres telkek, jó lenne egyet megszerezni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.24. 07:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (353) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   
Avatar

terra alapító
 
Jól teszed! :thumbup:

1971-ben vettem egy KUNDE ollót. Ma is szolgál. Nagyon sokat használtam, 25 évig 288 almafát metszettem vele minden évben. Később őszibarackokat és mindenfélét. A mai ollóknál nehezebb, mert kovácsolt vas, éle, nyele mindene egyben. A rugóját kellett cserélni és a bőr zárót a nyelén.
 


  2022.11.23. 21:14  Hozzászólás
  •   353   


---
 
20 év után eljutottam oda, hogy " neves " metszőollóra áldozzak /...mivel növényeket már nem akarok venni, inkább a fenntartásukhoz szükséges dolgokra fordítok /...persze hogy jó lesz- e még nem tudom, mert mindenki másra esküszik...nos ez egy Felco 8-as lesz ...de gondolkodok még egy ARS vagy Löwe ollón is , remélem ezek ill. amik vannak engem már kiszolgálnak.
 


  2022.04.03. 18:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (351) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   


---
 
Ezzel a két fával nemigen volt időm foglalkozni...és pillanatnyilag nincs olyan normális fűrészem , amivel vastag ágat le tudok vágni , de nincs nagy jelentősége , még meglátom maradnak-e egyáltalán.
 


  2022.04.01. 11:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (350) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   
Avatar

terra alapító
 
Miért nem ifjítod vissza a feltörő nagy ágakat. Az alsó rész szinte kínálja ezt a megoldást. Én megtettem. (Általában 3 ágból egyszerre csak 1-et, így alig van vesztgeség.)
IMG_5220.JPG
------------------------
Megtekintve 34492 alkalommal.

IMG_5219.JPG
------------------------
Megtekintve 34492 alkalommal.

IMG_5217.JPG
------------------------
Megtekintve 34492 alkalommal.



IMG_5217.JPG
------------------------
Megtekintve 34492 alkalommal.

 


  2022.04.01. 08:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   


---
 
Hát valamennyit haladtam a csonthéjasokkal is , az őszik is megvannak, ennek a kettőnek a kivételével...na ezek nagyon megszivattak, igaz én tehetek róla.Tavaly a sok probléma /és a nagy méretük/ miatt elmaradt a gondozása...ezt persze megbosszulta a brutális felnyúlás és a rengeteg múmia képében. Most aztán létrázhatok...nagyjából megvan, időnként légtornász mutatványokkal...de lesz még vele dolgom. Az egyik cserót is kellene kicsit igazgatni ill. ha nagyon ráérek / ???/ a legnagyobb fám, az Érdi nagygyümölcsű is megérdemelne egy kis ritkítást . A kajszikon gondolkodok...szerintem csak a tisztulás után nyúlok hozzájuk, meglátom mi marad rajtuk .
 


  2022.03.12. 19:15  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   


---
 
Nekem az összes csonthéjas vissza van , a kajszikat amúgy se akarom nagyon bántani , de az ősziket se nagyon akarnám, amíg ilyen hideg van....alma, körte kész...a hegyen....sok időmet elvették az ültetések.
 




  2021.02.27. 09:23  Hozzászólás
  •   346   
Avatar

terra alapító
 
Akkor ezek szerint állok neki majd, akkor metszem ha megindulnak a rügyek. És a lemosó? Mennyit várjak vele metszés után?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.02.22. 14:57  Hozzászólás  Válasz Jana11 (343) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   
Avatar

terra alapító
 
...és ugyanez igaz a lemosózásra is :)
csinálnám, mert jó a levegőn, de majd ha a rügy megpattant...
 


  2021.02.21. 16:55  Hozzászólás
  •   344   
Avatar

---
 
Alma ,körte ,cseresznye ,,megmetszve ,, :super: Jövőhéten nekiállok az ősziknek is nem várok tovább......
 


  2020.12.27. 11:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   


---
 
Személy szerint nem javaslom semmilyen fás vagy cserjés-bokros növény metszését március közepe előtt.
Akkor is konkrétan csak a rügyek indulásakor mindenféle növénynél.
A téli, január-februári metszéseket a termelőszövetkezetekben anno munkaszervezés miatt, mostanság
is inkább a nagyobb területű ültetvények miatt csinálják december-februárban.
A metszés kisebb-nagyobb sebet okoz egy élőlénynél, mely a téli hőmérséklet miatt nem gyógyul, nem forrad
megfelelőképpen. Könnyen bejutnak a kórokozók is vírusok, mert nincs beszáradás, és a "takarékon" működő
nedvkeringés/élettevékenység miatt nagy károkat is okozhatnak.
Harmadik szempont, hogy az idei év például az almáknál bebizonyította, hogy a korai metszés indulási
zavarokat is okozhat, ezért a korán metszett fák korábbi virágai nagyságrendekkel nagyobb fagykárt
szenvedtek.
Én is olvastam neten múltkor pl. kertészmérnök hölgytől javaslatokat - elfogadást a decemberi metszésről,
tapasztalatának hiányára írtam a szerintem- :thumbdown: hibát.
 


  2020.12.27. 11:13  Hozzászólás
  •   342   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Na a nagy kérdés, ilyenkor lehet-e metszeni akármit is? Lenne pár öreg almaféle, csonthéjasok, fiatal fák.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.10.18. 22:30  Hozzászólás
  •   341   
Avatar

---
 
Tanácsot szeretnék kérni: van egy két éve ültetett mandulafánk (tétényi bőtermő). Tavaly nagyon keveset növekedett, a legerősebb vessző is ceruzánál vékonyabb maradt (féltem is, hogy ennyi volt), de idén belehúzott. Tavaly nem nyúltam hozzá, mert nem nagyon volt mihez, most viszont van három erős vázágnak valóm viszonylag alacsonyan és sudaras koronát szerettem volna nevelni neki (sajnos a sudárt már a kertészetben erősen visszavágták, így érkezett). Ha a háromból két ágat kiszedek, kiegyenesedhet még a harmadik, vagy csak megnyomorítanám vele a fát? Mi lenne a helyes irány innentől, ha van egyáltalán?


20201018_095747_result.jpg
------------------------
Megtekintve 42652 alkalommal.

 


  2020.03.16. 20:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   
Avatar

---
 
Csinálni Én is nagyon szeretem engem tökre kikapcsol ,de az idén szinte mindig fújt a szél sokat fáztam sőt a nyakam is fájni szokott a nap végére az állandó felfele nézés miatt ,de a pofám befogom mert senki nem kényszerített rá ez a hobbim ez egy ilyen szakma... :D
 


  2020.03.16. 17:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   
Avatar

---
 
Én is csak a szőlőt, almát, körtét, őszit meg a birset metszetem meg.
Hátra van az szilva, cseresznye, meggy, kajszi, mandula.
Már nagyon várom!
 


  2020.03.16. 08:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   
Avatar

---
 
Várlak, siess ....! (a kajszikhoz még hozzá sem nyúltam, ha rá tudok lépni a lábamra, ma hozzákezdek... az őszik szerencsére készen vannak és a lemosózás is megtörtént tegnap előtt)
 


  2020.03.16. 07:57  Hozzászólás  Válasz laca12 (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

terra alapító
 
Én is készen vagyok ezekkel:

Körte, alma, szilva, szeder, málna, szőlő.

Ahogy nőnek a fák, egyre több időt igényel a metszés. Szerencsére. Szeretem csinálni, jó munka.
 




  2020.03.06. 20:08  Hozzászólás  Válasz Jana11 (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, felírom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.03.06. 19:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (331) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   


---
 
Javaslatok látatlanban:

1. Ha a birs fád 60 cm-es és nem nő fölfelé, akkor gyökér vagy talajgond van. Egyszerűen nem
tud tápanyagot fölvenni. A birs nem szereti a nagyon meszes talajt pl. Először a talajt kellene ecettel
megvizsgálni. Ha az rendben, akkor mikroelemes vízben oldott trágya/műtrágya beöntözés legfeljebb kéthetente.

2. Az y elágazás mindíg rossz a gyümölcsfák esetében. A kedvezőbb ágat meghagyni, és lehúzatni súllyal, pl 1,5 literes
ásványvizes palack ágvégre kötözéssel a javaslat.

3. Körte vesszők ugyanez, csak annyi, hogy júliusi erőteljesebb visszavágással jobban képződnek oldalágak,
és egy a képződött jó állású kifelé menő oldalágat hagyd meg mondjuk augusztus közepi metszéssel.
A körte a vízszinteshez közeli ágakon hozza a terméseket, a függőlegesen fölfelé menőkön nem nagyon.
 


  2020.03.06. 19:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   


---
 
Nálam annak idején kitűnően bevált az ilyen egy éves vesszők lekötözése. Tele lett virágrüggyel. Ha 'elfér' a koronában, akkor esetleg ezt javaslom elvégezni. Hasznos lehet.
Nem végeztem kísérleteket, de talán még jobb, ha ez a lekötözősdi még a zöld állapotában megtörténik, mivel akkor talán hajlékonyabb, könnyebb vele bánni.
 


  2020.03.06. 11:11  Hozzászólás
  •   332   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem is van egy gondom. :)
Tavaly sikerült egész jól megmetszeni a körtefám. Ahhoz képest, hogy még viszonylag kicsi (cca. 2 méter magas), elég szépen termett.
De voltak ágak (elég sokan), amelyek űrhajósnak képzelték magukat, és úgy neki indultak, hogy legalább méteresre nőttek.
Mint a sövény, amikor beindul, de csak levél volt rajtuk, semmi más.
Ugyan ez volt a régi kertben, ott is volt egy körtefa, csak akkor még nem foglalkoztam vele, nem volt időm kertészkedni.
Ahogy emlékszem, ezeken soha sem volt termés, de némelyik már 2-3 méter hosszú volt.
Ezeket év közben vissza lehet vágni, vagy hagyjam őket, és csak a tavaszi metszéskor vágjam vissza?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.03.05. 18:33  Hozzászólás
  •   331   
Avatar

terra alapító
 
Mesterek. Három gondom van.
1, birs, gyönyörűen 4 szint, minden szinten 4 égtáj felé egy-egy ág, ahogy a nagykönyvben meg van írva, viszont az egész fa 60cm, és nem nő felfelé. Mit csináljak vele?

2, Y elágazások, na azzal mi legyen? Vágjam ki az egyiket, hogy kb. függőleges legyen a fa? Más ágat nem nevelt. Vagy hajtsam le őket a föld felé közel vízszintesen?

3, körte, alig akar oldalágat nevelni. Tudom, lassan nő, de már vagy négy éves. Magasabb mint a másik körte, ami viszont elég furán nőtt, kanyargósan a teteje.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.03.01. 20:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   
Avatar

---
 
Metszeni én sem tudok de csinálom ha kell ha nem .Én veled ellentétben a sajáttal kezdek utána jöhet a többi. Ez az egyszer itt és egyszer ott nem is rossz ötlet .. :thumbup:
 


  2020.03.01. 20:06  Hozzászólás
  •   329   
Avatar

---
 
Őszikkel szinte végeztem kb 8-10 fa van vissza a kajszikat hétvégére tervezem,ha az idő engedi..
 


  2020.03.01. 20:00  Hozzászólás  Válasz laca12 (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   


*
 
Na várjunk csak...azt nem mondtam, hogy az enyémmel kész vagyok...csak hát tavaly tettem egy felelőtlen ígéretet...így a saját meló csúszik, ami ugye azért gáz, mert a hegyre meló után nem érdemes már kimennem, szóval csak a hétvégék maradnak...akkor meg vagy jó idő van, vagy nem...de jövőre megoldhatjuk úgy is, hogy egyszer nálad, egyszer nálam ;) :lol: ....csak addig tényleg meg kellene tanulnom metszeni.
 


  2020.03.01. 19:57  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   


*
 
Ezzel nem azt akartam mondani, hogy tudok is metszeni / aki látta már a fáimat azért valszeg kételkedne.../...de az biztos, hogy egy képzett kertésznek is feladták volna a leckét.
 


  2020.03.01. 19:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

---
 
Egy kis segítség nekem is jól jött volna legalább nem egyedül fáztam volna ebben a szeles időben.... :D
 


  2020.03.01. 16:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

terra alapító
 
Legkisebb lányom férje almatermesztő családból való. A gyerekek vettek egy öreg házat, aminek a kertjében egy nagy, legalább 80 éves almafa van. Az após megmetszette, nem sajnálta a fűrészt, elég siralmasan nézett ki amikor én láttam. (Németországban van, a vejem német). Rá 2 évre arról az egy fáról 400 kilóból csináltattak almalevet, sok zsákkal elvittek a közkomposztra a hullott almából, több ládával eltettek télire. Kár, hogy nem túl finom alma.
 




  2020.03.01. 11:28  Hozzászólás
  •   323   


*
 
Tegnap egy kedves ismerősnél metszettem..mert anno megígértem neki....hát majdnem sírógörcsöt kaptam amikor megláttam a fákat /a korábbi csonkolásos , csipegetős metszéseknek hála hatalmas dzsungelszerű vízágerdő, nagy fák stb/...amikor eljöttünk lehet ők sírtak...mert bizony Stihlel kezdtük a legtöbb fa metszését és " teljesen másképp" metszettem, mint az ő elképzelésük volt...mondtam is, idén még ne várjanak csodát /értsd nagyobb termést /...ja és ne hagyják magára a fákat, főleg a majd biztosan előtrörő vízhajtásokat söpörjék le...de ne jövő tavasszal, hanem amig zölden könnyen kitörhetőek...lehet többször nem hívnak :alvaka: :)
 


  2020.02.22. 20:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   


*
 
Akkor jöhetsz hozzám...én még sehol sem vagyok :lol: ....ja nem :(
 


  2020.02.22. 20:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   


*
 
A kajszinak nem, de az őszinek nekiálltam...ha azzal is várnék kifutnék az időből...kicsit sok a tavasz így egyszerre...
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron