Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Metszés Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2020.03.16. 21:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   

---

Csinálni Én is nagyon szeretem engem tökre kikapcsol ,de az idén szinte mindig fújt a szél sokat fáztam sőt a nyakam is fájni szokott a nap végére az állandó felfele nézés miatt ,de a pofám befogom mert senki nem kényszerített rá ez a hobbim ez egy ilyen szakma... :D

2020.03.16. 18:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   

---

Én is csak a szőlőt, almát, körtét, őszit meg a birset metszetem meg.
Hátra van az szilva, cseresznye, meggy, kajszi, mandula.
Már nagyon várom!

2020.03.16. 09:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   

---

Várlak, siess ....! (a kajszikhoz még hozzá sem nyúltam, ha rá tudok lépni a lábamra, ma hozzákezdek... az őszik szerencsére készen vannak és a lemosózás is megtörtént tegnap előtt)

2020.03.16. 08:57  Hozzászólás  Válasz laca12 (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   

terra alapító

Én is készen vagyok ezekkel:

Körte, alma, szilva, szeder, málna, szőlő.

Ahogy nőnek a fák, egyre több időt igényel a metszés. Szerencsére. Szeretem csinálni, jó munka.

2020.03.09. 19:14  Hozzászólás
  •   336   

---

Hurrá végeztem a hétvégén ... :banana:

2020.03.06. 21:08  Hozzászólás  Válasz Jana11 (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   

terra alapító

Köszönöm, felírom.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2020.03.06. 20:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (331) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   

---

Javaslatok látatlanban:

1. Ha a birs fád 60 cm-es és nem nő fölfelé, akkor gyökér vagy talajgond van. Egyszerűen nem
tud tápanyagot fölvenni. A birs nem szereti a nagyon meszes talajt pl. Először a talajt kellene ecettel
megvizsgálni. Ha az rendben, akkor mikroelemes vízben oldott trágya/műtrágya beöntözés legfeljebb kéthetente.

2. Az y elágazás mindíg rossz a gyümölcsfák esetében. A kedvezőbb ágat meghagyni, és lehúzatni súllyal, pl 1,5 literes
ásványvizes palack ágvégre kötözéssel a javaslat.

3. Körte vesszők ugyanez, csak annyi, hogy júliusi erőteljesebb visszavágással jobban képződnek oldalágak,
és egy a képződött jó állású kifelé menő oldalágat hagyd meg mondjuk augusztus közepi metszéssel.
A körte a vízszinteshez közeli ágakon hozza a terméseket, a függőlegesen fölfelé menőkön nem nagyon.

2020.03.06. 20:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   

---

Nálam annak idején kitűnően bevált az ilyen egy éves vesszők lekötözése. Tele lett virágrüggyel. Ha 'elfér' a koronában, akkor esetleg ezt javaslom elvégezni. Hasznos lehet.
Nem végeztem kísérleteket, de talán még jobb, ha ez a lekötözősdi még a zöld állapotában megtörténik, mivel akkor talán hajlékonyabb, könnyebb vele bánni.

2020.03.06. 12:11  Hozzászólás
  •   332   

rendszer admin

Nekem is van egy gondom. :)
Tavaly sikerült egész jól megmetszeni a körtefám. Ahhoz képest, hogy még viszonylag kicsi (cca. 2 méter magas), elég szépen termett.
De voltak ágak (elég sokan), amelyek űrhajósnak képzelték magukat, és úgy neki indultak, hogy legalább méteresre nőttek.
Mint a sövény, amikor beindul, de csak levél volt rajtuk, semmi más.
Ugyan ez volt a régi kertben, ott is volt egy körtefa, csak akkor még nem foglalkoztam vele, nem volt időm kertészkedni.
Ahogy emlékszem, ezeken soha sem volt termés, de némelyik már 2-3 méter hosszú volt.
Ezeket év közben vissza lehet vágni, vagy hagyjam őket, és csak a tavaszi metszéskor vágjam vissza?

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2020.03.05. 19:33  Hozzászólás
  •   331   

terra alapító

Mesterek. Három gondom van.
1, birs, gyönyörűen 4 szint, minden szinten 4 égtáj felé egy-egy ág, ahogy a nagykönyvben meg van írva, viszont az egész fa 60cm, és nem nő felfelé. Mit csináljak vele?

2, Y elágazások, na azzal mi legyen? Vágjam ki az egyiket, hogy kb. függőleges legyen a fa? Más ágat nem nevelt. Vagy hajtsam le őket a föld felé közel vízszintesen?

3, körte, alig akar oldalágat nevelni. Tudom, lassan nő, de már vagy négy éves. Magasabb mint a másik körte, ami viszont elég furán nőtt, kanyargósan a teteje.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2020.03.01. 21:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   

---

Metszeni én sem tudok de csinálom ha kell ha nem .Én veled ellentétben a sajáttal kezdek utána jöhet a többi. Ez az egyszer itt és egyszer ott nem is rossz ötlet .. :thumbup:

2020.03.01. 21:06  Hozzászólás
  •   329   

---

Őszikkel szinte végeztem kb 8-10 fa van vissza a kajszikat hétvégére tervezem,ha az idő engedi..

2020.03.01. 21:00  Hozzászólás  Válasz laca12 (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   

terra alapító

Na várjunk csak...azt nem mondtam, hogy az enyémmel kész vagyok...csak hát tavaly tettem egy felelőtlen ígéretet...így a saját meló csúszik, ami ugye azért gáz, mert a hegyre meló után nem érdemes már kimennem, szóval csak a hétvégék maradnak...akkor meg vagy jó idő van, vagy nem...de jövőre megoldhatjuk úgy is, hogy egyszer nálad, egyszer nálam ;) :lol: ....csak addig tényleg meg kellene tanulnom metszeni.

2020.03.01. 20:57  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   

terra alapító

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy tudok is metszeni / aki látta már a fáimat azért valszeg kételkedne.../...de az biztos, hogy egy képzett kertésznek is feladták volna a leckét.

2020.03.01. 20:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   

---

Egy kis segítség nekem is jól jött volna legalább nem egyedül fáztam volna ebben a szeles időben.... :D

2020.03.01. 17:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   

terra alapító

Legkisebb lányom férje almatermesztő családból való. A gyerekek vettek egy öreg házat, aminek a kertjében egy nagy, legalább 80 éves almafa van. Az após megmetszette, nem sajnálta a fűrészt, elég siralmasan nézett ki amikor én láttam. (Németországban van, a vejem német). Rá 2 évre arról az egy fáról 400 kilóból csináltattak almalevet, sok zsákkal elvittek a közkomposztra a hullott almából, több ládával eltettek télire. Kár, hogy nem túl finom alma.

2020.03.01. 14:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   

---

Kar, hogy nem keszitettel elotte-utana fotokat. Tanulsagos lett volna.

2020.03.01. 12:28  Hozzászólás
  •   323   

terra alapító

Tegnap egy kedves ismerősnél metszettem..mert anno megígértem neki....hát majdnem sírógörcsöt kaptam amikor megláttam a fákat /a korábbi csonkolásos , csipegetős metszéseknek hála hatalmas dzsungelszerű vízágerdő, nagy fák stb/...amikor eljöttünk lehet ők sírtak...mert bizony Stihlel kezdtük a legtöbb fa metszését és " teljesen másképp" metszettem, mint az ő elképzelésük volt...mondtam is, idén még ne várjanak csodát /értsd nagyobb termést /...ja és ne hagyják magára a fákat, főleg a majd biztosan előtrörő vízhajtásokat söpörjék le...de ne jövő tavasszal, hanem amig zölden könnyen kitörhetőek...lehet többször nem hívnak :alvaka: :)

2020.02.22. 21:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   

terra alapító

Akkor jöhetsz hozzám...én még sehol sem vagyok :lol: ....ja nem :(

2020.02.22. 21:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   

terra alapító

A kajszinak nem, de az őszinek nekiálltam...ha azzal is várnék kifutnék az időből...kicsit sok a tavasz így egyszerre...

2020.02.22. 16:12  Hozzászólás
  •   320   

rendszer admin

Én már lassan egy hete végeztem a metszéssel, meg a lemosó permetezéssel. :)

2020.02.22. 14:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   

terra alapító

Nézem, nincs válasz gomb... vissza a főoldalra, megint kilépett... bátrak = barack, igen, vannak hátrányai a telefonnak...
Köszönöm, akkor bele is kezdek meg nem is.
Amúgy a Metszés ABC-jénél van újabb könyv, vagy a benne irtak örökös érvényűek jelenleg?

2020.02.22. 14:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   

terra alapító

Kajszit, őszit még ne metsz! :remulet: A többit már lehet. :thumbup:

2020.02.22. 14:19  Hozzászólás
  •   317   

terra alapító

Sziasztok.
Várjak még a metszéssel, vagy belevághatok?
Bátraknál még várni kellene, nem?
Ki tudja jön-e kemény fagy.
Lassan lemosózni is illene.
Mellesleg nem mindegy? Ha fagy, akkor úgyis elfagy a termés is. Előszedem a könyvet, aztán átolvasom, még kezdő vagyok a témában.

2019.03.25. 17:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   

---

Jelenleg mindkét módszer be van vetve.

2019.03.22. 20:22  Hozzászólás  Válasz csehrigo (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   

terra alapító

Ha ezt tapasztaltad a körténél, akkor ne metsz, csak kötözz. Majd jóra jön.

2019.03.22. 13:36  Hozzászólás
  •   314   

---

Alibá

Köszönöm.A lekötözés tavaly augusztus közepén megtörtént. Erről a metszésről már értesültem általad.
Olyasmit olvastam róla, hogy egy befelé álló rügyre metszünk amitől az alatta lévő nem olyan meredeken fölfelé nő majd,kifelé dől és következő évben ezt kell meghagyni és a felett lévőt kivágni.
A gondom a körtémnél a következő. Hiába metszem vissza csak a legfelső végálló rügy(micsoda szakszót tanultam) nő tovább.
Nem vált be a körténél.
Az alma azért szerencsére nem ilyen.

Jani71

Az almafa 5. vagy 6. éva van a kertben,de ugye a kertészetben is nevelték. Nagyobbacsak volt már az ültetésnél is,kb 170 cm lehetett. Koronába metszett. Valószínű Golden.
Az öntözésen kívül nem részesült semmiben. Azon nagyon kevés fám egyike aminek maradéktalanul elégett vagyok a növekedésével.

Darorr

Szóval a nem metszéssel kevesebbet ártok, mint a rosszul végzett metszéssel? Amiket írtál azokat azért próbálom levágni. Ami M26-on van azzal nincs gondom. Magától tudja mi a dolga, de legalábbis nálam jobban :-)

2019.03.19. 21:58  Hozzászólás  Válasz csehrigo (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   

---

Ha nem megy a metszés akkor inkább ne csináld,jobb a fáknak is meg neked is.Viszont ha a beteg,sérült,keresztbe növő ágakat levágod azzal se nagyon lősz mellé.Nekem sikerült könyvből+fórumok+jutub.Szerezz M26 alanyú Idaredet abba nem fogsz csalódni meg tudsz gyakorolni.

2019.03.19. 21:26  Hozzászólás  Válasz csehrigo (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   

---

Hány éves az almafád? Milyen tápanyag-ellátásban részesül?
Itt  pedig gergerg ír arról, hogy ő miként érte el azt, amit Te is szeretnél (egyel feljebb, az 5. hsz.-ben).

2019.03.18. 23:36  Hozzászólás  Válasz csehrigo (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   

terra alapító

Az egyéves vízszintes veszők hoznak leginkább termő rügyeket az almánál és a körténél. Erre rörekedj. Hogy ilyenek legyenek azt el lehet érni lekötözéssel is és metszéssel is. A lekötözés hogyanja azt hiszem nem okoz gondot, a szektoriális kettősmetszés módszerét pedig nézd meg a tudástárban. http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=25650#p25650

2019.03.18. 23:24  Hozzászólás
  •   310   

---

Hogy tudok rövid termővesszőket kialakítani? Azt olvastm, hogy erre kell törekedni az alma metszésénél.
Nagyon nem értek a metszéshez,hogy mennyire buta vagyok bizonyítja, hogy nem értem amit olvasok.
Van egy almafám ami nem akar virágot hozni. Goldenként kaptuk.
Életerő van benne,mert szépen nő. Oltottam bele Húsvéti rozmaringot és most még fogok vagy 2-3 másik fajtát is.
Mit csináljak vele, hogy végre virágot hozzon?
Mi a jobb ha nem metsszük a fát vagy ha rosszul metsszük?
Ha csak a hajtás végén lévő rügy termő vagy vegyes és az lemetszem akkor hogy lesz termésem? Azt írják az oldalrügyek, mind hajtórügyek.
Látok almákat amiket úgy megmetszenek,hogy az már majdnem csonkolás. 2-3 rügyre visszavágják. Most az olvastam ez nem jó inkább hosszúra kell metszeni vagy felezni a vesszőket.
De mikor fog az a szerencsétlen fa virágot hozni ha nincs rajta termőkalács, meg dárda meg rövid termővessző, mert csak 40cm és plusszos hajtásokat hoz.
És ez csak az alma.
Mit jelent az, hogy spur egy alma?
Meg lehet egyáltalán tanulni könyvből metszeni? Úgy érzem kellene valaki aki ezt megtanítja.
A körtém ha visszametszem csak a legfelső rügye hajt ki és nő tovább. Nem hoz oldalvesszőket! Nincs olyan, hogy felére visszavágom és hoz 4 hajtást. Csak 1 van és nő az ég felé. Idén is lefeleztem. Csináljak rügy feletti bemetszést?
Erről azt írják,hogy így a rügyben tápanyagtorlódás következik be és kihajt. Máshol azt,hogy így termőrügyeket hoz. Most akkor?
Tudnátok ajánlani valamit(cikket,videót,könyvet) amiből az olyan gyenge eleméjűek is megértik, mint én?

2019.02.20. 21:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   309   

---

Köszönöm a megerősítést, így is terveztem! (vagyis ezt is, azt is)

2019.02.20. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (307) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   

terra alapító

Mindkettő jó megoldás külön-külön is, de legbiztosabb mindkettő egyszerre. :wave:

2019.02.20. 20:36  Hozzászólás
  •   307   

---

Az utcán lévő két meggyfámat a szennyvízcsatorna árok ásása miatt nyáron csonkolnom kellett (amúgy is tervben volt az ifjítása-átoltása, csak a csonkolás időpontját nem erre az időszakra terveztem). Pillanatnyilag mindkettőn a 2-3 vázág a törzstől olyan 30 centire van lefűrészelve és ezek vastagsága átlag 15 centi körüli + van néhány vékonyka kis hajtás is, amiből 1-2-t talán be lehetne oltani, de nem éppen megfelelő helyen találhatók.
Janától a napokban kapok oltóvesszőt, illetve az Attilától kapott nagygyümölcsűből is terveznék bele néhány oltást.
Kérdésem az lenne, hogy héj alá ilyen vastagság esetén lehet-e oltást készíteni? (a kéreg olyan centi körüli vastagságú). Másik verzió, hogy átmentem a most kapott vesszőket egy kisebb fába és bízva abban, hogy tavasszal több, megfelelő helyen előtörő hajtás lesz a rejtett rügyekből, nyári alvószemzéssel vagy a következő év tavaszán oltással próbálnám meg az átoltást.
Melyik variáció lenne a jobb? (ha egyik sem, akkor mi lenne a legjobb?)
Köszönöm!

2019.02.13. 15:14  Hozzászólás
  •   306   

rendszer admin

Akkor még egyszer neki futok ... :)

Körbe fotóztam ezt a kis nektaring fát (nem tudom a fajtáját).
Szeretném "rendbe hozni" úgy, hogy jól meg legyen metszve, de termés is legyen rajta. :)
De pillanatnyilag azt sem tudom, hol kezdjek hozzá.
Megköszönném, ha lenne vállalkozó, aki letölti a képet, bejelöli nekem, hogy a vastagabb gallyakat hol vágjam el, és elküldi nekem a képet emailban.

papa1724@gmail.com
A vékonyabbakkal majd csak elbíbelődök ... :)

kep_01.jpg
Kép_01
Megtekintve 4474 alkalommal.

Megosztás készítés
kep_02.jpg
Kép_02

Megosztás készítés
kep_03.jpg
Kép_03

Megosztás készítés
kep_04.jpg
Kép_04

Megosztás készítés

kep_05.jpg
Kép_05

Megosztás készítés
kep_06.jpg
Kép_06

Megosztás készítés
kep_07.jpg
Kép_07

Megosztás készítés
kep_08.jpg
Kép_08

Megosztás készítés

2019.02.04. 12:30  Hozzászólás
  •   305   

---

Egy kis metszés...nem csak angolul értőknek.

https://vimeo.com/255134804

2019.02.03. 20:06  Hozzászólás
  •   304   

terra alapító

Igaz , hogy a másik fórumról leépítettem magam / csak olvasóként maradok.../ azért Mozo 66 tanácsait , ötleteit szívesen olvasom...most egy ilyen ollót hozattam , tetszik , jó a fogása is...és jó ára is van :)

https://metszoollo.arukereso.hu/metszoollo-strend-pro-premium-210-mm-legjobbmunkaruha-2-776-ft-p377606721/

2018.08.23. 21:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   303   

---

Ha az én udvaromban lenne, akkor a magasba törő 'középső' ágat tőből eltávolítanám.
Általánosságban véve egy kicsit felerősíteném (mondjuk Marha-jó, stb. némi műtrágyával, ill. lombtrágyával mikroelemet, magnéziumot,
ha nem ment a gyökérre).
Váltómetszést vezetnék be és állandósítanék. A többit a fa menet közben megmutatja. Csak így hirtelen, ami eszembe jutott.

2018.08.23. 19:41  Hozzászólás
  •   302   

rendszer admin

Van egy "örökölt" őszibarack fa (nektaring).
Nem tudom, milyen fajta ... :(
Sok termés volt rajta, és nagyon finom volt!
De kicsit szerintem rendbe kellene hozni.
Mit javasoltok (körbe fotóztam) ...

20180823_192605.jpg
------------------------
Megtekintve 5844 alkalommal.

Megosztás készítés
20180823_192627.jpg
------------------------

Megosztás készítés
20180823_192652.jpg
------------------------

Megosztás készítés

2018.08.17. 16:26  Hozzászólás
  •   301   

---

Most augusztusban még érdemes valamit még metszeni ?Mit érdemes még ?

Engem a leginkább a szilva,sárgabarack és a meggy érdekelne. Ritkítani pl? Azt olvastam,hogy ilyenkor a s.barackot legalább nem fenyegeti a gutaütés.
Körtéről is olvastam,hogy lehet még.

2018.05.03. 21:23  Hozzászólás  Válasz alex (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   

---

Őszinte leszek: nem tudom a korrekt választ a kérdésedre, mert ennyire alapos kísérletezésbe nem fogtam még.
Egyébként épp ilyeneken gondolkoztam a képek láttán én is. Úgy vélem, hogy talán annyiban előnyös a Fagél használata ebben az állapotban,
hogy nem engedi kiszáradni a kalluszt, mehet szabadon, ahogy akar. Ha ugyanez nem lenne lekenve, akkor talán vontatottabban, nehézkesebben történne.
Ráadásul úgy, hogy közben folyamatosan 'kéreg' lenne rajta (nyilván mindannyian láttuk már a természetes sebzáródást, hogy történik).
Egy biztos: amikor az ember elkezd Fagélt használni, előbb-utóbb feltűnik, hogy gyorsabban, szebben zárul a seb a természetesnél.
Ha jól tudom, a kajszisoknál a gutaütés veszélye miatt (is) metszenek nyáron, nem tudom, hogy ebben az esetben hányad részét fedi még abban az évben,
és mennyi lesz a folytatás a következőben. Vagy úgy is meg lehetne fogalmazni, hogy mekkora az a seb, amit esetleg még abban az évben be tud forrni a fa.
Ennyire még nem lestem meg... ;)

2018.05.03. 19:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (298) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   

---

Köszönöm a választ. De még egy kérdésem lenne, mivel látszik, hogy te egy kísérletező ember vagy. Mi történik, ha nem kened be fagéllel a sebet?
Azért kérdem, mert az üzemi kajszisok egy jelentős részében augusztus szeptember folyamán metszik a fákat és nem kezelik semmivel a sebeket. A kérdés arra vonatkozna, hogy a fagél láthatóan segíti-e a kalluszogást a kezeletlenhez viszonyítva.

2018.04.30. 21:11  Hozzászólás  Válasz alex (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   

---

Nem. A különbség csupán a fán elfoglalt pozíciójuk. A Fagél kalluszosodásra tett jótékony hatását szerettem volna érzékeltetni.
Néhányszor előkerült már a téma a kertészeti fórumokban. Egyébként a második kép tetején láthatod a tavalyi sebet, ahogy tökéletesre záródott.
Amit Fagéllel kezeltem (és nem lépett túl egy bizonyos méretet), mind ilyen. Minden fán. Nagyon szépen elősegíti a sebek záródását.
Sokkal jobban, mint némelyik más szer. Friss, idei metszés (fűrész). Nagyon jó erőben levő, néhány éves Nyári fontos alma.

2018.04.30. 20:53  Hozzászólás  Válasz Jani71 (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   

---

Mi a különbség a két felvétel között? Az egyik fagéllel, a másik anékül lett kezelve? Mikori metszés?

2018.04.30. 14:55  Hozzászólás
  •   296   

---

2018.01.19. 19:36  Hozzászólás  Válasz csarli1 (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   

---

Köszönöm az infót! :udvozlet:

2018.01.19. 18:06  Hozzászólás  Válasz Jani71 (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   

---

Alma, körte tűzelhalás fertőzés miatt felejtős. Csonthéjasok mehetnek.

2018.01.19. 13:36  Hozzászólás  Válasz Jani71 (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   

---

Kipróbáltam a szilvánál, azt kell mondanom, hogy nálam nagyon nem vált be. :( :thumbdown: Ezután szilvát csak koratavasszal metszek.
Viszont ha már metszés: szintén kipróbálásra került a meggyre kitalált szektoriális kettősmetszést (ha jól rémlik, Ali-bá egyszer már említette).
Szilvánál ragyogóan működik! :thumbup: Kajszinál is alkalmaztam, ott már nagyon más a végeredmény. Többet nem próbálom.

2017.06.07. 21:33  Hozzászólás
  •   291   

---

Szoktátok zöldmetszeni a szilvafát? Akár fiatal, koronaalakítós időszakban, akár termőkorban. És a meggyet, almát, körtét? Ha igen, mikor?
A kajszival viszonylag tisztában vagyok Mozo írásai, videói alapján, de a fent írt egyéb fajok a kajszi párhuzamán elindulva érdekelnének.

2017.04.03. 20:25  Hozzászólás  Válasz csehrigo (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   

---

Igen, igen, igen, igen. :lol: (A fagélt lehet hígítani is, bár úgy nem annyira hatékony a védelem.)
Itt  írnak a mértékéről.

Következő