Fűtetlen fóliás termesztés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2018.06.27. 18:43  Hozzászólás
  •   6   


*
 
Sziasztok! Mit jelent az hogy uborkaháló? Évek óta termelek fókliában, kicsi, fütetlen. De ilyet még enm hallottam
 


  2016.03.02. 12:55  Hozzászólás
  •   5   


*
 
Sziasztok!

Fűtetlen fóliába mikor érdemes elkezdeni a magokat kiültetni, palánta nevelés céljából?
Palánta nevelő poharakba gondoltam...
 




  2015.02.11. 09:23  Hozzászólás  Válasz vizerg (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Én amikor ősszel nem kezdem el, akkor ilyenkortájt februárban ha van egy fagymentes pár nap el szoktam duggatni a zöldhagymának valót, elvetni az első sor retket és salátát az üvegházba. Aztán ha jön rá rossz idő, legfeljebb később jön elő. Ha hosszú az ősz, akkor a hagyma már akkor földbe kerül - de azt kültérre is szoktam - és szórok salátamagot is. A retket mindenképp mostanában, lehet hogy a hét végén kerítek rá sort ha szép idő lesz.
Csak azért halogatom, mert végig kellene súrolnom belülről az üveget előbb, el van algásodva.
 


  2015.02.11. 08:39  Hozzászólás  Válasz kisveréb (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Ilyenkor lehet már fólia alá hagymát duggatni, retket, salátát vetni?
Egyáltalán mikor lehet kezdeni a fóliás kertészkedést?
 


  2015.02.09. 12:21  Hozzászólás  Válasz vizerg (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Nekem fűtetlen üvegházam van. Azelőtt fűtetlen fóliám volt. Mindkettő aprócska, de hát a kert sem nagy.
Paprika nekem nem vált be, kevés a fény odabent, főleg, hogy teli van paradicsommal.
Főleg csak paradicsomot termelek benne, hosszú évek óta ugyanazon a helyen.
De azért ősszel duggatok zöldhagymának valót, februárban ültetek salátát, retket - utóbbiból elég keveset mostanában, mert a gyomrunk nem bírja. Ezek még ki sem kerülnek mind, amikor áprilisban palántázok közé paradicsomot. Én csak folytonnövőket. A Lugas F1-et piacon szoktam venni, az enyémek kicsit fejletlenebbek.
Ültetek bele pár tő bazsalikomot, sokkal nagyobb bokor lesz, mint odakint.
És a hátsó falhoz teszek uborkahálót és 4-5 tő uborkát.
 


  2015.02.09. 08:08  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Idén második éve fogok próbálkozni fűtetlen fólia alatti termesztéssel. Örülnék, ha itt meg tudnánk osztani tapasztalatainkat. Ki, mikor, mit, hogyan ültet fólia alá.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég