Kertészeti naplóm - beszélgessünk róla. Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.02.24. 11:34  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
A Kertészeti naplóm bejegyzéseinek megbeszélése, véleményezése.

Kertészeti naplót a következő felhasználók vezetnek:
    ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2015.02.27. 19:58  Hozzászólás  Válasz edit (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Én egydecis műanyag poharakat használok. Azokat az OBI-ban kapható mini üvegházakba teszem. 24 darab fér egybe. Ez lehetővé teszi, hogy az előbb kibújtakat áttegyem máshová. Ami nem kelt még ki az marad a párás melegben, ami kibújt az egy tálcára kerül. A paprikákat párosával ültetem.
 


  2015.02.27. 19:49  Hozzászólás  Válasz Rhéman (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Miután két fajta kikelt, ki kellett tennem az ablakba, ahol hűvösebb van, mint a cserépkályha mellett. Ez sem segített az elmaradóknak csírázni. Nem tudtam szétszedni a palántázótálcát.
 


  2015.02.27. 19:20  Hozzászólás  Válasz edit (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a konyha ablakba van a "keltetés". Sajnos nem mindig elég meleg a paprikához. Így én korábban kezdek, hogy a kiültetés idejére megfelelő méretű palántáim legyenek.
 


  2015.02.27. 18:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Mostmár kicsit bizakodóbb vagyok. Múlt hétvégén, amikor láttam hogy nem kelnek, tettem zárt dobozba nedves papírra a radiátorra ugyanabból a magból. Most néztem este, soknál kibújtak a kis fehér csírák, szóval a mag még jó. ültetek pár pohárba ezekből az előcsíráztatottakból.
 


  2015.02.27. 13:30  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Edit!

Nálam volt eset amikor több, mint 30 nap után kelt ki a paprika. Ha eddig vártál, még érdemes várni 1 kicsit.
 


  2015.02.24. 13:08  Hozzászólás  Válasz edit (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

rendszer admin
 
Klikkelj itt a nevedre a hozzászólásodnál! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -







Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron