Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.11.24. 17:41  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Nem tudom milyen az idő nálatok, itt 14-én lehullott az első hó, de szép lassan elolvadt.
Ma reggel -5°C volt, nappalra +7°C, napos idő.
 


  2016.11.20. 21:31  Hozzászólás
  •   78   


---
 
Nagyrészt szép időnk lesz valószínűleg a jövő hétvégével bezárólag, érdemes ezekre a napokra időzíteni a munkákat. Utána viszont kezd körvonalazódni egy erősebb lehűlés is akár. Ami persze nem is csoda, mert addigra november végéhez/december elejéhez érünk.
 


  2016.10.06. 19:41  Hozzászólás
  •   77   
Avatar

---
 
Ma megérkezett hozzánk az első fagy -1,5 C°.

Hazafutottam, hogy szedjem le a zöldségeket, és nézek rá a fákra.
Csak az őszik érezték meg, a többi még virul.
Lemeszeltem a fák törzsét, délutánra kisütött a nap, kellemes idő volt.

A zöldségekből csak a bab fagyott le, abból is inkább a termés.
Kicsit a paradicsom is megérezte.
 


  2016.07.17. 12:01  Hozzászólás
  •   76   


---
 
Itt reggel 3-ig tolta...de most is mind csepereg... nem lehet semmit dolgozni...
 


  2016.07.17. 08:31  Hozzászólás  Válasz Lactarius (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


---
 
Itt "csak" 65mm de ahogy látom ismét jön tőletek :D
Nem jártam kint, hétfőn mindenképp megyek, és azt hiszem lehet mindent permetezni... :thumbdown:
Persze az eső már kellett, 4 hete nem volt semmi itt :(
 


  2016.07.17. 08:17  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

rendszer admin
 
Itt nálunk már a harmadik napja esik.
Mint a csendes májusi eső, de szinte szünet nélkül, folyamatosan ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.16. 22:30  Hozzászólás  Válasz Lactarius (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

---
 
Egy datolyaszilvám hajszál híján kettétört, pedig ki volt karózva, de túl nagy volt a lombozata. Paradicsom ua., egy ősziben egy vastagabb oldalág tört le, kihasítva egy keveset a törzsből. No meg pár érőfélben lévő gyümölcs a földön.
 


  2016.07.16. 22:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   


---
 
Egy paradicsomtő karóval együött kifordult a puha földből - de a felét sikerült megmenteni.
 


  2016.07.16. 22:21  Hozzászólás  Válasz Lactarius (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

---
 
Nálunk már délelőtt abbahagyta. Annak a 85-nek átvenném a felét a jövő vagy azutáni hétre :)
 


  2016.07.16. 22:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   


---
 
Itt nem bír elállni,a héten már 85 mm-nél tartunk és lassan már csak itt esik az országban, de itt legalább biztosan....vehetem elő a gombaölőt.
 


  2016.07.16. 22:13  Hozzászólás  Válasz Alibá (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

---
 
Kisebb - többnyire helyrehozható - kár nálam is volt. Itt délkeleten 45 mm-t mértem. A meteoblue nevű időjárási oldal előrejelzése szinte hajszálpontosan megegyezett ezzel az értékkel (már ami a településünkre vonatkozott) Kíváncsi leszek a későbbi tippjeikre...
 


  2016.07.16. 20:02  Hozzászólás
  •   68   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk 40 mm jött le ma és egy fiatal szílva dőlt ki a felázott talajból, de szerencsére nem tört el, igy visszaállítottam és megtámogattam - bokáig sülyedve a sáros földben. :(
 




  2016.07.16. 16:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


*
 
Nálunk is esett rendesen ,talán nemrég hagyta abba,de az az idióta szél...az egyfolytában nyomja,el tudom képzelni mi van a birtokon..de inkább nem akarom :-(
 




  2016.07.15. 23:16  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

---
 
Szoktam nézni ezt is, de inkább a meteoblue-t. Nálunk este 9-kor kezdte komolyabban: éjfélig lejött 20mm.
 


  2016.07.15. 23:06  Hozzászólás
  •   63   


---
 
Itt most tolja..Amugy ezt szoktam nézni,ami mutatja a frontok mozgását..Megközelitő előrejelzés

http://en.sat24.com/en/forecastimages
 


  2016.06.11. 18:31  Hozzászólás
  •   62   


---
 
Az elmúlt hetek extrém dolgai után, mára is jutott....49mm 1óra alatt 5perc borsónyi jéggel, júniusi 11nap csapadéka eddig 102,5 mm, patakok tavak öntöttek ki, kertünk végén lévő patakon rekord víz van, 25-30cm-re veri a rekod 2010-est.....katatsztrófavédők, horgászok a tónál, éppen nincs totál gáz, de újra még esőt mond... :(
Kinéztem a szőlőnkhöz, kisebb károk vannak csak, alacsony részeken pár centi víz áll .
 


  2016.06.05. 21:11  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

rendszer admin
 
Tegnap a beírásom után közel egy órával ezt a képet kaptam egy ismerőstől.
Ő csinálta, és közel 2 km-re lakik tőlünk.
Nekünk szerencsénk volt, ezt a részét megúsztuk .... :)

esett01.jpg
------------------------
Megtekintve 16868 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.06.05. 17:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk is csak szép lassan csordogált. Dörgött, elkezdtem pakolni. Első egy-két cseppnél fedett helyre toltam a talicskát. Utána befutottam a kazánházba, na ott már esett. Közben rendet tettem, az eső meg elállt, bejöttem, most megint esik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.06.04. 16:52  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

rendszer admin
 
Mocsok ronda felhő jött Pécel felől, és rendesen dübörgött is .....

felho.jpg
------------------------
Megtekintve 16874 alkalommal.



Nálunk csak "lájtosan" esett, de nem messze tőlünk volt rendesen jég is .... :(

jeges.jpg
------------------------
Megtekintve 16874 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.06.02. 16:20  Hozzászólás  Válasz andras (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

rendszer admin
 
Nem én csináltam, hanem egy ismerősöm (hobbiból fotózik).
Nem messze lakik tőlem, csak ő emeletes házban.
A képen nem egy "Thor-átjáró", vagy "időkapu" látható! :)

Ez nem egy kép, hanem 3 darab hosszú expozíciós idővel beállított kép összehúzásából készült.

Este az erkélyen maradt a gépe, mert naplementét akart fotózni, csak jöttek közbe a felhők, utána meg a vihar.
Az tűnt fel neki, hogy közel ugyanonnan látja egymás után a villámokat, ezért gyorsan beállította a gépet.

És tényleg jól látható, hogy a sok villám mennyire közel ugyanazon a helyről indult. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.06.02. 11:28  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

---
 
Elképesztő...

Ilyent még nem láttam, nem, hogy valóságban, de fényképen sem.
A lakásotokból fényképezted?
 


  2016.06.02. 11:01  Hozzászólás
  •   56   
Avatar

rendszer admin
 
Tegnap éjjel nálunk ....

nalunk.jpg
------------------------
Megtekintve 17337 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.05.25. 19:16  Hozzászólás
  •   55   
Avatar

rendszer admin
 
Budapest valahogy így nézett ki:

vilicm1.jpg
------------------------
Megtekintve 17328 alkalommal.



Én a reptérről néztem a nagyját a viharnak, de Vecsés - Gyál környékén akkora villámok voltak, amiket már régen láttam .... :)
Otthon a XVII. kerületben nem volt semmi különös, csak a szélét kaptuk el, így egy sima májusi eső jött egy kis széllel ... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.05.25. 18:33  Hozzászólás
  •   54   
Avatar

---
 
A fagyokat megúsztam, a jégesőt sajnos az idén sem... este 6-kor közel 10 percig hullott borsó ill. annál nagyobb méretű jég. Esővel jött szerencsére és érdekes módon nem tett túl nagy kárt a levelekben (néhány levél a fák alatt, megszaggatott sincs túl sok). Holnap azért megszórom a fákat gombaölővel (Cuproxat?, Chorus?) - köszönettel venném tanácsaitokat. Amalgerolt is teszek bele, állítólag érdemes jégverés után.
 




  2016.05.09. 08:11  Hozzászólás
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Most már úgy érzem kezd hatni a leszarom-tabletta amit pénteken nyeltem: szóval a szilvákat tönkretette a jég, szinte alig maradt hibátlan szem, mindegyik ütött-kopott. A kajszin is látszik, de miután korán érik és a legmelegebb időszakban, bízom benne nem lesz gyümölcsmoníliás. Ugyanez a szőrös őszibarack, az reményeim szerint jó lesz. A barackoknak egyébként a leveleit tizedelte a jég. A nektarin szerintem az utolsó pillanatban gyümölcsmoníliás lesz a sebektől, két éve is így volt.
A körtékből meg van annyi, hogy nem érdekelnek a hibásak, úgyis egyelni kellene. Az alma megúszta.
Ezek után a sapkám a földhöz csaptam és nekiálltam permetezni...
 


  2016.05.06. 14:01  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Ne, 32°C :D :D :D
Nem tudom máshová tenni a hőmérőt, fagyot nem jelzi, mert magasan van, és szélcsendes helyen, választhattam, hogy délután mutasson nyáron 55-60°C-ot, vagy délelőtt :D volt, hogy kb. 8-10°C különbség volt a két hőmérő között úgy, hogy mindkettő árnyékban volt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.05.04. 17:42  Hozzászólás  Válasz gaabre (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Reméljük téged elkerült!
Tegnap volt nálunk....10percig szakadt a borsó méretű jég....talán a szerencse, hogy rengeteg esővel.. jó 16mm jött le, 3nap alatt 35mm-nél tartunk.
Kint voltam a dombon, olyan vízfolyás nyomok vannak, siralmasan néz ki, a szőlőn semmi zöld nincs, itt-ott kezd hajtani ...1-2éves kordonkarok vannak, úgy néz ki komplett végük ...remélem tévedek és mégis hajtani fognak :-(
 


  2016.05.04. 17:33  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Most olvasom, hogy amit a fagy meghagyott, azt ma délután jó eséllyel szétverte a jég.
A gyomrom persze összerándult, péntek délelőtt megyek a birtokra, addig szerintem piálni fogok, hogy valahogy elviseljem ezt az állapotot...
 


  2016.04.29. 08:31  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

---
 
Csak lefagytak a cseresznyéim, pedig azt hittem, hogy megússzák. Kordia és Reginám van.
A Kordia érzékenyebb, a Reginán lehet, hogy maradt valami.
 


  2016.04.28. 19:28  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Nézzük mit jósolnak az idei év maradék részére:
http://www.agraroldal.hu/david-naptar.html 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.28. 14:42  Hozzászólás
  •   45   


---
 
Az elmúlt két éjszaka itt is fagyott, ma is fog.
"Szerencsére" semmi nem kelt ki nagyon.
 


  2016.04.27. 09:17  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

rendszer admin
 
Budapest keleti részén (itt nálunk) nem volt mínusz a napokban.
A legalacsonyabb +1°C - +3°C volt.
Most éppen lájtosan egy májusi esőre emlékeztető pötyörgés van kora reggel óta, és +6°C - +7°C a hőmérséklet odakint.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.27. 07:44  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

---
 
Ma éjszaka ért ide a hideg, 5-től 7-ig voltunk mínuszba, de csak -1C°Egyelőre nem látszik nagy kár.
A szőlőt már elvitte a múlt heti és a barackok felét.
Két nap múlva megválik mi maradt.
 








  2016.04.24. 21:46  Hozzászólás  Válasz délkelet (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Nem értek hozzá, de szerintem kb. az összes egyforma. Tudni kell, hogy akár 10-15°C különbség is összejöhet attól függően, hová teszed.
Szóval szerintem tökmindegy, csak ne a leghidegebb vagy a legmelegebb helyen legyen.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.04.24. 19:33  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

---
 
Szeretnék venni egy egyszerű digitális hőmérőt kültérre. Pár napja van Paypal számlám, így külföldről is megoldható lenne. Tudna nekem ajánlani valaki egy megbízható fajtát?
 




  2016.04.05. 19:03  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

---
 
Ma 30 C° volt Székelyudvarhelyen :remulet:

Soha nem volt ilyen meleg áprilisban. Holnapra melegebbet mondanak.

Mi lesz nyáron :'(
 


  2016.03.29. 18:33  Hozzászólás
  •   35   


---
 
Az időjárásnak köszönhetően, holnap kimegyek és vödörrel fogom a vizet lemerni. Nehogy bent rohadjanak a magok a földben.
Ott is álla a víz ahol egyébként nem szokott.
 


  2016.03.15. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

rendszer admin
 
Végig néztem a fórum témákat, és a Kertészeti munkák eléggé meghatározó körülménye az időjárás.
Ezért gondoltam, hogy ez lenne a legjobb helye.
De végül is tehetjük bárhova, mindenhol meg lehet magyarázni, hogy ott miért nincsen jó helyen.

Az Olvasatlan hozzászólások között is, és az Aktív témák listájában bárki megtalálhatja, ha keresi.
Ha meg már egyszer belenézett, tudja hol van. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.15. 21:08  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Igazából nekem itt sem stimmel, átrakni sem kellett volna :D
Azért egy közleményt majd hagyj, hátha valaki keresi. Ennyi erővel amúgy meg lehetne szüntetni a legtöbb fórumrészt, és lenne egy kert és kertészkedés + hobbi, egy tudástár, egy főtér, meg egy kikapcsolódás és beszélgetős téma és kész :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.15. 20:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

rendszer admin
 
Átraktam ide, mert tényleg inkább itt a helye, mint ahol az előbb volt .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.15. 20:51  Hozzászólás  Válasz andras (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
Kívncsi vagyok, hogy csak szimplán egy ilyen felmelegedő korszakban vagyunk, vagy tényleg az üvegházhatás eredménye.
Én mondjuk jobb helyzetben vagyok, mert nyáron is hűvös a ház, a munkahelyemen meg van ventillátor. Ha meg nincs, veszek egy tescosat, tavaly lehet megadta magát egy-kettő... de kőműves nem lennék, az is biztos.
Nagyon sok téma van rossz helyen, az egész fórumot át lehetne rendezni ennyi erővel. Csak a keresővel találtam meg ezt a témát, a fene sem gondolta volna hogy itt van :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.15. 20:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

---
 
tgwh írta:... egyébként hogy került ide ez a téma, ide lett nyitva, a rettegett betegségek közé?


Hát úgy, hogy elég nagy betegség ez is. :nahat:

Tényleg, annak idején elég sokáig néztem, hogy hova nyissam. Jobb ötlet híján, így sikeredett.
Ha van jobb gondolat, szívesen veszem, lehet költöztetni. :thumbup:

Az időjárásra visszatérve, én is hallottam ezt a prognózist, remélem nem teljesedik.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: DotNetDotCom.org [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; DotBot/1.2; +https://opensiteexplorer.org/dotbot; help@moz.com) valamint 2 vendég