Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2023.06.09. 09:59  Hozzászólás
  •   1245   
Avatar

rendszer admin
 
Na', erre megváltozott nálunk az idő! :hiha:
Hajnal óta esik folyamatosan, amolyan csendes májusi eső formájába! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2023.06.08. 14:59  Hozzászólás
  •   1243   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk mostanában mondhatni eső nélküli napok vannak.
Rakásnyi felhő, néha nagy ritkán kisüt a nap egy rövid időre.
És néha kicsit petyereg az eső, de esőnek még véletlenül sem csúfolható.
Budapest, Rákosmente. :)
Viszont alakul a szicíliai Camona paradicsomom! :)

Camona1.jpg
------------------------
Megtekintve 3676 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2023.05.26. 20:54  Hozzászólás
  •   1241   
Avatar

terra alapító
 
Idén eddig 200mm felett járunk. Jó az, csak kevés a tartály :super:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.05.23. 11:23  Hozzászólás
  •   1240   
Avatar

rendszer admin
 
Végül is az elmúlt két hétben esőre nem lehetett panaszunk Budapesten (Rákosmente).
Mind a 4 köbös tartályom tele van .... egy darabig el leszek vele. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






  2023.05.13. 20:44  Hozzászólás
  •   1237   
Avatar

terra alapító
 
Mit szóltok a mostani időjáráshoz?
Rajzik a keleti gyümölcsmoly és a szilvamoly, kb. esélytelen permetezni ellenük.
 


  2023.05.08. 19:47  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1235) hsz.-re     Olvasás  
  •   1236   


---
 
Felénk elég sokszor volt eső , a monilia dolgozott is rendesen...persze azért kellett is az eső.
 


  2023.05.07. 20:44  Hozzászólás  Válasz edit (1234) hsz.-re     Olvasás  
  •   1235   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk szinte semmi jóformán hetek óta. :(
Néha jönnek szép méretes felhők, valami éppen hogy pötyörög belőlük, aztán el is húznak, lehet locsolni. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.05.07. 16:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (1233) hsz.-re     Olvasás  
  •   1234   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk csak 8 volt, de már nagyon kellett, csontszáraz volt mindenütt ahol nem volt takarva. Most is bezavart egy zápor, remélem mérhető lesz.
 


  2023.05.05. 12:46  Hozzászólás
  •   1233   
Avatar

---
 
A tegnapi 19 mm-es eső nagyon jókor jött! :dejo: Tegnap ugyan nem országos eső volt, de országhatárosnak már lehetne nevezni (ráadásul az irány is jó ideig megegyezett az országhatárral, vagyis délnyugati volt):
Határeső.png
------------------------
Megtekintve 4366 alkalommal.

 


  2022.12.13. 10:52  Hozzászólás
  •   1232   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk tegnap reggelre fehér lett minden. Nem vastag, csak úgy 1 cm körüli, de egész nap megmaradt.
Ma reggelre mindenhonnan eltűnt. :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.12.13. 10:44  Hozzászólás
  •   1231   
Avatar

terra alapító
 
-5°C, befagyott minden. Két hordó egymás mellett, amelyikre lazán rá lett téve a teteje, ott 0.5cm vastag a jég, amelyik szabadon volt, ott 1.5cm-nél kicsit vastagabb. Ennyit számít. Várom hogy kiolvadjon a rendszer.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.30. 22:52  Hozzászólás  Válasz edit (1229) hsz.-re     Olvasás  
  •   1230   
Avatar

terra alapító
 
A műanyag hordó nagyon jó. Nekem van amelyik már több, mint 20 éves. Golyóscsapom 9 db telel kint. 6 függőlegesen áll, 3 vízszintesen, de a csövek végén. Egyikben se marad víz. A legfiatalabb is 8 éves. Az egész kertem csöpögtető öntözéses. Kisebb műanyag csap több, mint 20 van. Én mindet kinyitva teleltetem. Lejt a kertem és így könnyű leereszteni a rendszerből a vizet.
 


  2022.11.30. 18:18  Hozzászólás
  •   1229   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos ezek a méregdrága műanyag víztartályok nagyon sérülékenyek. Volt 2 db 200 literes zöld hivatalos víztartályunk. Mindig üresen telelt, pár évesen mindkettő függőlegesen elhasadt nem télen hanem nyáron. Most műanyaghordók vannak, már az egyik kétszer annyi időt bírt ki mint az egyik zöld.
 


  2022.11.30. 18:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (1223) hsz.-re     Olvasás  
  •   1228   
Avatar

terra alapító
 
Nem folyik ki. Míg Parajdon volt házunk minden évben leengedtük a vizet. Volt egy év amikor húsvétra mentünk, még jó, hogy nagypénteken nyitva volt a barkácsbolt mert ahogy ráengedtük a vizet két csap is spriccelte szerteszét, újat kellett feltenni. Attól kezdve a téliesítésbe a csapok leszerelése is beletartozott.
 


  2022.11.30. 18:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1226) hsz.-re     Olvasás  
  •   1227   
Avatar

terra alapító
 
Lpe cső leásva? Fáknál fel, tesz egy kört a fa körül, le a földbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.30. 08:52  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1221) hsz.-re     Olvasás  
  •   1226   


---
 
Nálam az a gond, hogy minimális a víznyerő felület , egy kb 170x170 es tetőfelület / szerszámosbódé ami a hegyen van /, ez amúgy is nagyon lassan tud megtelleni , a vízre meg szükség van. Ilyenkor pl az ültetés elviszi a javát..ez folytatódik/hat tavasszal is...ill. ott a permetezés ami szintén vizet igényel. Ha autóval akarom ezt megoldani , az macerás és a kocsit is taccsra teszem...szóval én őrizgetem a vizet...sőt a terv az, hogy anyu házánál lévő tartályt is kiviszem és vhogy összekötöm a kettőt ...ill. ha vmikor emberi áron találok, akkor veszek még egyet és elosztom a területen , mert pl most is nagy szívás, hogy az ültetés nagy része a terület alsó részén van, ez kb 80-100 m a tartálytól , a vödröket kettesével cipelve nem nagy élmény x-szer fordulni a rozoga térdeimmel.
 


  2022.11.29. 19:16  Hozzászólás  Válasz Alibá (1223) hsz.-re     Olvasás  
  •   1225   
Avatar

terra alapító
 
Nem feltétlenül! A golyós csapban tud naradni víz így is! Nekem egyszerűbb lekapni, és bevinni a garázsba. 2 perc,
 


  2022.11.28. 18:53  Hozzászólás
  •   1224   
Avatar

terra alapító
 
Pont az a baj, hogy decemberben is kellene az esővíz. Tavaly a szeder száradt el decemberben.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2022.11.27. 18:45  Hozzászólás
  •   1222   
Avatar

terra alapító
 
Én leengedem, sőt, még a csapokat is leszerelem. Nem nehéz, egy kpe csatlakozón van 5-6 csap. Ha kint marad, tavasszal csak a bajom van. A vizet meg nem sajnálom, télen úgysem kell. Ellenben a tartályt sajnálnám.
 


  2022.11.27. 18:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1220) hsz.-re     Olvasás  
  •   1221   
Avatar

rendszer admin
 
Van, akinek még évek óta egyszer sem nyomta szét, és van, akinek már elsőre szétment a fagyban.
Senkinél sem történt tudatosan, minden esetben minőségfüggő, és környezetfüggő.
Volt már, hogy vödröt nem fordítottam le, úgy felejtettem, és a bele került esővíz/jég miatt egyszer csak az alja/oldala megrepedt. :(
Én nem kockáztatok, december előtt, vagy még az elején mindig le szoktam engedni. Nem egy nagy fizikai munka, de így biztosabb. :)
Decemberben már biztos, hogy nincsen szükségem esővízre, és ez kitart legalább március/áprilisig .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.11.27. 18:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1216) hsz.-re     Olvasás  
  •   1220   


---
 
Én évek óta nem engedem le...egyszer sem nyomta szét. Persze nem hagyom csurig , kb 3/4-ig.
 


  2022.11.26. 17:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (1218) hsz.-re     Olvasás  
  •   1219   
Avatar

terra alapító
 
Akkor most leeresszem vagy ne? Vagy csak ha -7°C vagy hidegebb jön?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.26. 16:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (1217) hsz.-re     Olvasás  
  •   1218   
Avatar

terra alapító
 
Ha teljesen átfagy, akkor lefele is. Egyik nagy télen a 125 literes műanyag hordóm alja kidomborodott és elrepedt. :remulet: A csapok is veszélyben vannak, ha fagy. Rézcsapom is fagyott már szét. :'( Persze ha nincs nagy tél, akkornincs gond. ;)
 


  2022.11.26. 12:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1216) hsz.-re     Olvasás  
  •   1217   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem én nem engedem le, ha nincs tele, nem fagy bele elvileg. Műanyag palackokat szoktak beleengedni, hogy azok fagyjanak össze, de elvileg felfelé tágul a jég.
Falevelet nem szedem össze, ott jó ahová esik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.26. 05:55  Hozzászólás
  •   1216   
Avatar

rendszer admin
 
Nálam már vagy egy hete le vannak engedve a tartályok, nehogy bele fagyjon a víz egy váratlan fagyos éjszaka.
Már volt is egy éjjel, amikor -3,2°C-ra hűlt le az idő. :(
Az idő is eléggé "nedves" felénk, van olyan nap, amikor a falevelek még délutánra sem száradnak meg rendesen, alig bírom össze kotorni őket. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.11.25. 17:51  Hozzászólás
  •   1215   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk egész jól esik. Megtelt a tartály, ki kellett engedem felét. 500 liter csak elég lesz decemberre, de szerintem fog még esni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.11.23. 21:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1213) hsz.-re     Olvasás  
  •   1214   


---
 
Hát itt is esik...végre...végre ?...remélem volt annyi, hogy már ki tudom ásni az oltványaim helyét ill. tudok is ültetni mielőtt lefagyna.Nem örülnék , ha minden ültetés tavaszra maradna, mert akkor megrogyok, annyira összetorlódik minden meló...asszem kezdek öregedni.
 


  2022.09.01. 07:52  Hozzászólás
  •   1213   
Avatar

rendszer admin
 
Csak eljött mára az "ideális" eső. :)

Egész éjjel szemerkélt rendesen, minden tartályom megtelt.
Most is esik! "órák óta", szép csendesen, szellő sem igen van. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.08.27. 15:50  Hozzászólás  Válasz laca12 (1209) hsz.-re     Olvasás  
  •   1212   


---
 
Itt is volt használható eső, de amennyi hiányzott azt nem pótolta...és amennyi kár volt / leszáradt fák.../ azt sem hozza helyre...viszont mehetek damilozni, mert a gaz az megindult :(
 


  2022.08.22. 18:28  Hozzászólás
  •   1211   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk Rákosmentén az a helyzet, hogy van is, meg nincs is.
Most volt eső, de ez az aszály okozta károkat nem hozza vissza, és szinte csak locsolási szinten kaptunk.
Azért, ha ásni kellene, 20 - 30 cm mélyen még nem nagyon lenne nedves a föld.

Olyan helyen lakunk, hogy amikor a hidegfront is jött, mire ideért, már az is felmelegedett. :hiha:
Ha eső jön, rendszereint csak a szélét kapjuk, ha jut még ide.
De azért jutott mostanában ide is, a tartályaim nagyjából megteltek (cca. 5 m3)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.08.22. 16:23  Hozzászólás
  •   1210   


---
 
üdv!
Sajnos az elmúlt öt percig semmi nem esett egész nyáron.
Az elmúlt öt percben esegetett, de már el is áll, sajnos. Tragikus nálunk az aszály. Mátra alja.
 


  2022.08.22. 16:17  Hozzászólás
  •   1209   
Avatar

---
 
Ki,hogy áll a mostani esős idővel ? Remélem mindenkinél esik...Nálunk péntek óta 53mm jött össze saját mérés az/ időkép térkép kb felét mutatja ezért nem hiszek benne ,ha nincs a közelbe automata olyan mintha nem is esett volna/,,és remélem még esik hozzá ... :dejo:
 


  2022.08.15. 19:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (1207) hsz.-re     Olvasás  
  •   1208   
Avatar

---
 
Mai kép, de már három hete is pont így nézett ki ez a tábla:
IMG_20220815_172300.jpg
------------------------
Megtekintve 7959 alkalommal.

 






  2022.08.02. 15:21  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1204) hsz.-re     Olvasás  
  •   1205   


---
 
Kezd itt is probléma lenni a vízhiány, az őszi és idén tavaszi ültetésű kis fáim, főleg az almák kezdik eldobálni a levelüket...öntözni viszont nemigen tudok...nem tudom mi lesz :fejvaka: :'(
 


  2022.07.24. 09:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (1202) hsz.-re     Olvasás  
  •   1204   


---
 
Itt volt két csöpp...a hegyen kb 2 cm mélységig / !/ " ázott le "....nagy túró...
 


  2022.07.23. 16:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (1202) hsz.-re     Olvasás  
  •   1203   
Avatar

rendszer admin
 
Jó nektek. :)
Ide Budapestre mire a hidegfront ideérne, már felmelegszik. :(
Még a Ventusky is csak a jövő hét végére ígér számottevő csapadékot felénk. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.07.23. 14:52  Hozzászólás
  •   1202   
Avatar

terra alapító
 
Végre zuhog az eső :unnep:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2022.06.26. 19:47  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1196) hsz.-re     Olvasás  
  •   1200   
Avatar

---
 
Ezt a meleget Én sem szeretem sőt az idő előre haladtával egyre inkább utálom semmi de semmi haszna nincs csak a mezőgazdaság kárára van .. :thumbdown:
 


  2022.06.25. 20:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1198) hsz.-re     Olvasás  
  •   1199   
Avatar

---
 
Már egy ideje okafogyottá vált az eső után történő sóvárgásom. A búzára kellett volna nagyon-nagyon (az tudott volna jó kis pénzt hozni), de már itt az aratás. Bár nem összesítettem, de nem tévedek sokat, ha a tavasszal lehullott összes eső mennyiségére 50 mm-t mondok. Őrület! A kertben szerencsére tudok öntözni, de a szántó érthető okok miatt sokkal fontosabb nekem. Ma is jött egy zivatarlánc szinte pontosan felénk, de mire ideért volna, kettényílt, mint egy olló, mi meg pont középütt voltunk (emiatt ismét a szokásos 1 mm volt az égi áldás...) Egyébként ezt eljátszotta párszor, más esetben pedig az utolsó pillanatban irányt váltott vagy ha mégis eltalált, mire ideért, kifogyott a felhőkből a szufla.
 


  2022.06.25. 17:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (1194) hsz.-re     Olvasás  
  •   1198   


---
 
Itt mondjuk hetente van, de mindig erős széllel....nem tudok teljesen örülni, mert hiába nem fagyott el a kajszim, ha mind a földön végzi :(
 


  2022.06.25. 06:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1196) hsz.-re     Olvasás  
  •   1197   
Avatar

rendszer admin
 
És még én hittem azt, hogy nem kicsit túl számoltam magam, amikor a viszonylag kicsi konyhakerti területhez 4-5 m3 esővíztározót hoztam össze.
Ha így haladunk, nemsokára a kerti csapot is időnként meg kell nyitnom. :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.06.24. 21:16  Hozzászólás
  •   1196   


---
 
Úgy tűnik, jön a 'negyvenfok'. Már úgy hiányoltam... :angry-banghead: Bakker! Még csak június harmadik dekádja van. :nahat:
Később, majd úgy egy-másfél hónap múlva mennyi lesz? 45? 50? :thumbdown:
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég