Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2020.06.17. 18:39  Hozzászólás
  •   894   
Avatar

terra alapító
 
Idén kb. ma van nálunk először rendes eső. Eddig csak maszatolás ment 1-2 mm-rel. Most legalább adja neki. Rég örültem ennyire az esőnek. Most már csak a jobb idő kellene rá, hogy nőjenek végre a hajtások, mert némelyik szinte semmit nem csinált még idén - pl. a kajszik. Alig pár centi hajtás van minden, vegetálnak március óta. Szerintem hideg van nekik, vagy nem is tudom már.
 


  2020.06.17. 17:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   893   
Avatar

rendszer admin
 
Ez a "szobafogság" engem is kimerít rendesen .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.17. 17:05  Hozzászólás  Válasz Jana11 (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   892   
Avatar

---
 
Köszönöm Jana, szerencsére vihar és jég nem volt, így kár sincs. Az ezután érő cseresznyék biztosan repedtek lesznek. A szőlő gombabetegségei miatt aggódom kicsit, bár egyelőre nem látok problémát. A szomszédba palántáztam pont az első nagy eső előtt, azok kinézete nem túl megnyerő (a már virágzó paradicsomokat pedig már nem volt időm kikarózni, így azok is kezdenek feküdni). Viszont éjféltől már szabadon jöhetnek az aradi szomszédaim, így a terep innentől kezdve már az övék... :super: (nyugodt lelkiismerettel adom át a kertet, egészen elfogadható kultúrállapottal)
 


  2020.06.17. 16:07  Hozzászólás  Válasz Jana11 (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   891   
Avatar

terra alapító
 
Mindig panaszolom, hogy mifelénk (a város keleti széle) kevesebb a csapadék, mint a belvárosban és a nyugati oldalon. Most nem bántam. Megúsztuk egy nem túl hosszú kellemes zivatarral 12 mm vízzel, miközben volt a városnak olyan része ahol 67mm esett kb másfél óra alatt.
De a mai napi kerteszkedésnek lőttek, egész nap csepergett (angol eső mintára), most tisztult fel nemrég, de mostmár más dolgom van.
 


  2020.06.17. 15:21  Hozzászólás  Válasz Jana11 (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   890   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk semmi vész, csak a szőlővirágzásra, kötődésre nem jó, hogy szinte mindig nedvesség van. Minket elkerült a tegnapi vihar is, de ma is egész délelőtt csepergett - én meg nehezen tűröm a szobafogságot. ;)
 


  2020.06.17. 15:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (887) hsz.-re     Olvasás  
  •   889   


---
 
Én is aggódom azokért akiket tudok: Edit, baby-lon, délkelet és Ali-bá iránt a terület vonatkozásában, reméljük, nincs probléma nálatok semmilyen formában ......
 


  2020.06.17. 11:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (887) hsz.-re     Olvasás  
  •   888   
Avatar

---
 
Két órával ezelőtt kezdte, de most is folyamatosan szakad az eső, a csapadékmérőm megint tele van. Pár nap alatt bőven 100 mm felett esett.
 


  2020.06.16. 20:12  Hozzászólás
  •   887   
Avatar

---
 
Ma este is kaptunk 18mm-t... A csapadékhullás egyenetlenségéről volna mit mondanom :nahat: Viszont azt olvastam az előbb, hogy ma Debrecennek is kijutott az égi áldásból, remélem, komolyabb bajt nem okozott!
 


  2020.06.14. 20:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (885) hsz.-re     Olvasás  
  •   886   
Avatar

rendszer admin
 
Bizony! Nálunk is valami hasonló volt! :remulet:

Itt délben elkezdett lájtosan esni.
Aztán egyszer csak beindult a felhőszakadás, megjött a szél.
Volt jégeső is, de nem csinált itt kárt. Apró szemű volt, és sok esővel jött.

10.-e óta nem igazán esett, de közben próbálgattam az új szivattyút, így a köbös tartályok tartályonként talán félig sem voltak vízzel.
A három köbös tartálynak 5 perc sem kellett, hogy a víz túl folyjon belőle ... :remulet:
A fű nem látszott ki a vízből, annyi eső esett hirtelen, és amolyan "magas ágyás" szerű helyen van.

20200612_113929[1].jpg
A kép még szombaton készült.
Megtekintve 11543 alkalommal.



Tegnap (szombaton) készültem el a szikkasztóval. Jó másfél m3-es lett, tele vágtam kulé-kaviccsal.
A tetejére meg csináltam egy kis "ágyást", amibe kakukkfüvet tettem.
Pár hét - pár hónap, és benövi az egészet.
A járdáról, és egy-két csatornából (még) oda folyik a víz.
Amíg a nagy felhőszakadás volt, állt ott is a víz, de ahogy kicsit alább hagyott, eltűnt a víz.
Úgy néz ki, hogy jól működik, nyeli rendesen .... :)

20200613_201457[1].jpg
Bocsi! Ott maradt az ujjam, nem vettem észre ...
Megtekintve 11543 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.14. 18:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (884) hsz.-re     Olvasás  
  •   885   
Avatar

---
 
Szülővárosomban, a szomszédos Mezőhegyesen fél óra alatt 80mm szakadt le! Volt, aki csapadékmérővel mérte, az összes lehullott mennyiség 94mm-t tett ki...és még mindig esik...
 


  2020.06.14. 18:16  Hozzászólás  Válasz Jana11 (883) hsz.-re     Olvasás  
  •   884   
Avatar

---
 
Még most is erősen esik, nem tudom megnézni, mennyi jött le eddig (a 60mm jó eséllyel megvan már ... ez most már nem is délkelet, hanem délkelet-ázsia, a monszunjával...) A maradék cseresznye nem biztos, hogy repedés mentes lesz! :D Csak nagyobb baj ne legyen belőle!
 


  2020.06.14. 18:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (882) hsz.-re     Olvasás  
  •   883   


---
 
Remélem nem csinál semmi kárt nálad. Vagy spekulálsz valami vizigyümölcs-termesztésen? :wave:
 


  2020.06.14. 16:54  Hozzászólás
  •   882   
Avatar

---
 
Ma délután eddig közel 50mm esett nálunk (a csapadékmérő skálája már kevés a pontos méréshez, ezért a saccolás). Még most is eseget egyébként, pár mm még valószínűleg hozzájön.
 


  2020.06.11. 20:01  Hozzászólás
  •   881   
Avatar

terra alapító
 
Itt panaszkodok, hogy nálunk nem esik csak csöpög... aztán ma délelőtt végre esett rendesen, szép csendesen, hosszan, majd erőteljesebben vagy 3-4 óra hosszan. 28 mm lett a vége.
 


  2020.06.10. 19:25  Hozzászólás
  •   880   
Avatar

---
 
Hajnalban és reggel esett szép csendes áztató eső kb 10mm örültem neki mint majom a farkának,de délután jött a java zivatar ,szél jég.Szerencsére a jég nem okozott kárt mert sok esővel jött viszont a víz a veteményesben hagyott nyomot ,de sebaj ennyi még belefér most beázott a föld rendesen 31mm lett a nap végére ...Még egy érdekesség néztem az időképes csapadék térképet és semmi nem utal arra ,hogy itt mennyi eső volt kb felét mutatja a legközelebbi mérőpont,,, ..
 


  2020.06.10. 19:23  Hozzászólás
  •   879   
Avatar

terra alapító
 
Itt semmi. A múltkori nagy debreceni esőből mi csak 11 mm-t kaptunk, szerencsére kevés jéggel, azóta nevetséges csepergések voltak sok zajjal, villámlással pedig tegnap is volt a város egy részén akkora eső, hogy leállt a közlekedés.
Viszont kaptam emailt a nyaralószomszédtól, hogy 39 mm esett ott. Hamarosan mehetünk gombászni :)
 


  2020.06.10. 08:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (877) hsz.-re     Olvasás  
  •   878   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk egész éjjel esett az eső.
A 3 db. köbös tartályból az egyik félig van, a másik kettő 3/4 részig. :)
Még most is szemerkél az eső, összefüggő felhő van felettünk, se vége - se hossza ....

Viszont alig 10 km-el arrébb reggel akkora jégeső volt, hogy ihaj! :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2020.06.07. 22:38  Hozzászólás
  •   876   
Avatar

rendszer admin
 
Itt nálunk most 23 óra előtt elkezdett dörögni, villámlani, és szépen esik az eső.
Remélem most összegyűlik egy kis esővíz a szűkösebb időkre ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.06.06. 19:51  Hozzászólás
  •   875   
Avatar

---
 
A beígért nagy esőből itt semmi nem lett 2mm tudott esni ezért ma délután nekiálltam a kerti fák alapos beöntözésének a nagyobbak simán benyeltek 40-50 liter vizet ....Mi lesz itt ,ha megjön a nyári meleg kiszárad még a villany oszlop is..,??
 


  2020.06.01. 14:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (873) hsz.-re     Olvasás  
  •   874   
Avatar

---
 
Persze, csak jelezd mielőbb, ha döntöttél (annál is inkább, mert bele kell kalkulálni a majd egy hónapos utaztatást)
 


  2020.05.31. 18:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (862) hsz.-re     Olvasás  
  •   873   


*
 
Ha rászánom magam esetleg kérhetek segítséget a lebonyolításban ? Vmit majd csak találok ellentételezésre ;)
 


  2020.05.31. 17:16  Hozzászólás  Válasz Alibá (871) hsz.-re     Olvasás  
  •   872   


---
 
Biztosan ki lehet valahogy ókumlálni aztán valami ügyes sufnituning megoldással megreparirozni még nem fordítottam rá sok energiát, hirtelen ötlet volt hogy rákérdeztem. A szőlőt szoktam vele csepegtetni de csak kora tavasszal, idén adtam a 75 tőkének 6 tartállyal egymás után, lehet már nem is kell idén.
 


  2020.05.31. 16:37  Hozzászólás  Válasz CAMROM (870) hsz.-re     Olvasás  
  •   871   
Avatar

terra alapító
 
Na ezt nem tudom. :( Az enyém mindkettő másmilyen.

Talán ha levágod és egy menetes csövet teszel bele úgy, hogy előbb a menet egyik végére csavarsz egy a lyuknál szélesebb akármit és gumi karikát, aztán a lyukon kijátszod a másik végét és gumi alátét után már jöhet rá szorító. A menethez pedig tudsz csatlkozni.
Ha ez se megy akkor furjál bele menetet - elég vastag ott a műanyag.
 


  2020.05.31. 16:24  Hozzászólás  Válasz Alibá (869) hsz.-re     Olvasás  
  •   870   


---
 
Köszönöm Alibácsi, de ezeket láttam már, tudom hogy lehet kapni, a problémám az hogyan szedjem ki a régit mert ez szerintem úgy van beleragasztva.
 




  2020.05.31. 12:33  Hozzászólás
  •   868   
Avatar

terra alapító
 
Nagy mázlink van, hogy éjféltől nyakunkon a meteorológiai nyár. Így legalább értékelhetjük úgy a helyzetet, hogy kissé enyhe telünk van.
 


  2020.05.30. 16:34  Hozzászólás
  •   867   


---
 
Ha már az IBC a téma, a tartály gyári csapját ki lehetne valahogy cserélni? Az enyémen a csap fordítójánál repedt a ház és így sajnos majdnem annyi megy alá mint a csepektetőbe.
 


  2020.05.29. 21:59  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (864) hsz.-re     Olvasás  
  •   866   
Avatar

terra alapító
 
Az alga a csepegtető rendszerben okoz galibát.

Azért célszerű lefesteni, ha napos helyen van, mert az UV árt a műanyagnak. A víz is jobban melegszik benne.
 




  2020.05.29. 21:23  Hozzászólás  Válasz Alibá (863) hsz.-re     Olvasás  
  •   864   
Avatar

rendszer admin
 
Csak kérdezném, hogy az egyébként miért baj, ha algásodik?
Mert ha olyan jellegű a probléma, akkor én is lefesteném ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.29. 20:57  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (857) hsz.-re     Olvasás  
  •   863   
Avatar

terra alapító
 
Nálam az egyik álványon van, így könnyű ereszteni a kannába. Csak a golyóscsapot kell elforítani.

IMG_2695.JPG
------------------------
Megtekintve 10953 alkalommal.



Sajnos algásodott benne a víz, ezért kiszedtem a keretből és lefestettem feketére. Jó játék volt.

IMG_3670.JPG
------------------------
Megtekintve 10953 alkalommal.

 




  2020.05.29. 20:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (859) hsz.-re     Olvasás  
  •   861   


*
 
A 4. képen az a csapos jó....honnan lehetne rendelni ?
 


  2020.05.29. 20:43  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (859) hsz.-re     Olvasás  
  •   860   


*
 
Én inkább ilyenben gondolkodok : https://www.ontozowebshop.hu/muanyag-menetes-idomok/638-ibc-tartaly-csap-menet-atalakito-adapter-s60-34-bk-adr-szukito-csatlakozo.html
...aztán erre menne egy 3/4-esről 1/2-esre átalakító...arra meg már mehetne a slag...nem szívesen furkálnám, csap meg ugye alapból van rajtuk .
 


  2020.05.29. 20:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (858) hsz.-re     Olvasás  
  •   859   
Avatar

rendszer admin
 
2 napig vadásztam a vizes-fürdőszobás üzletekben, mire találtam megfelelő toldatot a két tartály összekötésére.

A megoldás a menetes, két részes zuhanytálca szifon + FBS szilikonos ragasztó + neked egy leeresztő csap.

zuhanytalcaszifonalsokifmenetes.jpg
Veszel egy ilyen zuhanytálca szifont (kétrészes, menetest!!)
A felső lapot tedd el emlékbe, nem kell ...

Megtekintve 10935 alkalommal.

kőrkivágó.jpg
Kőrkivágóval csinálsz egy lyukat a tartály megfelelő helyén.
Megtekintve 10935 alkalommal.

kieresztocsap.jpg
Valami hasonló egyszerű csapot ráteszel a végére.
Megtekintve 10935 alkalommal.



ibctartalycsap.jpg
De van ilyen is, asszem 10 USD körül van az ára.
Megtekintve 10933 alkalommal.

ibctartalyelzaroracsap.jpg
Vagy csak ez, mert ez a lényeg, aztán majd teszel bele valamilyen csapot.
Megtekintve 10932 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.29. 19:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (857) hsz.-re     Olvasás  
  •   858   


*
 
Én most vadászok vmi szűkítőre, amire a slagot rá lehetne rakni, hogy ne kelljen annyit vödrözni....még anyu is tudna akkor öntözni , nem kellene mindig amiatt is kifutkoznom ./ sajnos mindenre nincs időm /
 


  2020.05.29. 19:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (856) hsz.-re     Olvasás  
  •   857   
Avatar

rendszer admin
 
20200529_195732[1].jpg
------------------------
Megtekintve 10866 alkalommal.

 Ez van hátul, ehhez még jön egy a jövő hónapban, most csak ideiglenesen van beállítva.
Ebben van egy búvárszivattyú, ami egy 200 literes nyitott műanyag tartályba nyomja a vizet, amiből kannázok.
A kert sajátossága miatt három különböző helyen van kisebb konyhakert kialakítva.
Nálam nincsen kút, és csepegtetőt sem érdemes használnom, kicsi a konyhakert.
Elől két különböző helyen összesen talán vagy 30-40 m2, meg hátul vagy 10 m2

20200529_195829[1].jpg
------------------------
Megtekintve 10866 alkalommal.

 Ezek meg elől (mindegyik 1200 literes IBC tartály).
Ebből lesz locsolva a több, mint 200 m2 pázsit.
Éppen tegnap hozott a vejem egy szivattyút hozzá, amivel majd slagról, szórófejről lehet locsolni.
Sajnos az utcafronthoz képest "hátul" van a ház, így a kocsibeálló is vagy 100 m2-t elvesz a kertből.
Most még minden csak "ideiglenes", de remélem most a nyáron készen leszek vele. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.29. 08:25  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (855) hsz.-re     Olvasás  
  •   856   
Avatar

terra alapító
 
Nálam két csatorna lefolyó van, mindkettőhöz tettem egy-egy IBC tartályt, amik össze vannak kötve a kerti kút szivattyújával és az egész csöpögtető rendszerrel. Csapok állása dönti el, hogy mikor merre megy a víz.
 


  2020.05.29. 01:43  Hozzászólás  Válasz andras (854) hsz.-re     Olvasás  
  •   855   
Avatar

rendszer admin
 
Természetesen a tetőről, annak is a cca. 2/3-ad részéről! :)

Még van két csatorna lefolyó, amin csak úgy elfolyik az esővíz, azt még ki kellene trükközni, hogy az is a tartályokba kerüljön.
Eddig különböző méretű, és formájú tartályokba ment a víz. Bár hátul voltak, de így is eléggé hülyén néztek ki.
Aztán hol egyikből, hol másikból meregettem a vizet a locsolókannával.
De egy hónapja végre megjöttek a köbös tartályok. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.28. 13:49  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (853) hsz.-re     Olvasás  
  •   854   
Avatar

---
 
Fél köbméter m2/ként? Vagy a tetőről gyűlt annyi?
Örvendek, hogy jutott eső nektek is, itt is sokat esett, de még elférne. :)
 


  2020.05.27. 16:51  Hozzászólás
  •   853   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk most délután több hullámban jó kis eső volt.
Nem volt jég, és nem volt erős zápor sem.
Amolyan "csendes májusi eső" ....

Több, mint 1/2 m3 esővíz összegyűlt ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.26. 17:53  Hozzászólás  Válasz laca12 (849) hsz.-re     Olvasás  
  •   852   


*
 
Nálam a hegyen meg se látszik ami eett..mondjuk kb a hulye szél ki is fujta. A kert egy fokkal jobb igaz ott meg termes nemigen van a fakon....
 


  2020.05.26. 17:00  Hozzászólás  Válasz andras (850) hsz.-re     Olvasás  
  •   851   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyon vártam egy kis esőt! :)

Erre jött egy jó kis cca. 5 perces jégeső, borsónyi, mogyorónyi nagyságú jéggel, meg kevéske esővel.
Szerencsére látszólag nem tett kárt semmiben, de jól megijesztett ... :nahat:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.05.26. 15:51  Hozzászólás
  •   850   
Avatar

---
 
Nálunk is jól esett. Jég is volt, de bő esővel jött, úgyhogy nem ártott.
A tegnapelőtt azonban fagypont közel volt, a kiültetett palánták megsínylették.
Pár tőletek kapott magból nevelt paradicsom palánta is kiment.
Pár uborka, sárgadinnye is lefagyott.
Amúgy elég szép a kert. :wave:
 


  2020.05.26. 15:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (848) hsz.-re     Olvasás  
  •   849   
Avatar

---
 
Ha egy üzlet beindul akkor nincs megállás ,,,,,,,Nálunk eddig 16mm esett vasárnap óta...
 






  2020.05.25. 21:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (845) hsz.-re     Olvasás  
  •   846   
Avatar

terra alapító
 
Mintha újabb esőfelhőket látnék felétek. Megázott már végre a kerted? Nálunk két nap alatt 17 mm esett. :thumbup:
 


  2020.05.25. 17:46  Hozzászólás  Válasz délkelet (843) hsz.-re     Olvasás  
  •   845   
Avatar

---
 
Az előbb még leesett 5milli, így már 8mm-t jelez a csapadékmérő (talán még utánpótlás is jön hamarosan, nem lenne rossz) Egész tavasszal nem esett annyi, mint ma idáig ... meghallgatták az égiek a rinyálásomat :super:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég