Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.03.17. 19:56  Hozzászólás  Válasz andras (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

terra alapító
 
Szép napos idő, este már el sem gyújtottuk a kazánt, mert 20°C volt a házban, csak egy kis elektromossal fűtöttünk be a fürdőbe :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.03.17. 16:06  Hozzászólás  Válasz andras (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Semmi gond, újra írtam. :)
Pirossal odaírtam (mindenkinek), hogy mit kell tenni ilyenkor ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.03.17. 09:41  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

---
 
Bocsáss meg, kérlek csináld újra. Nekem nem működött a gomb, krikszkrakszok jelentek meg, ezért kitöröltem. Utólag olvastam a szándékod.

Majd töröld ezt a hozzászólást. :)
 




  2017.02.27. 17:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

rendszer admin
 
Remélem andrás nem fog megharagudni érte, hogy a témakezdő hozzászólását szerkesztettem, és kiemeltem. :)
Ha már időjárás, legyen egy kis körkép az országról, kiválasztva a területileg "központibb" városokat.

Csak klikkelj a gombra, és tájékozódj! :unnep:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.02.27. 14:21  Hozzászólás  Válasz petrol (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

terra alapító
 
Fel kell készülni. Én is elfelejtettem permetszert venni, pedig hetek óta a megyeszékhelyre futkozok :nahat:

De még metszeni is kéne. Meg az első magokat is el lehetne vetni, csak hát még a palántázó miniüvegház szorul javításra...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.26. 20:43  Hozzászólás
  •   224   


---
 
Az időjárás nem nagyon kedvez a lemosó permetezésnek... Vagy esik az eső, vagy fagy van hajnalban, vagy élénk-erős szél fúj... Szép napos, 10-15 fokos nap még nem sok volt idén. Ma mondjuk pont volt, de most meg permetszerem nem volt. :hiha:
 


  2017.02.11. 19:48  Hozzászólás  Válasz petrol (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

terra alapító
 
Akkor sajnos felírjuk a csirke mellé...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.11. 19:45  Hozzászólás
  •   222   


---
 
Lassan kiderülnek a fagykárok.
Kecskeméten a laborba küldtek be Kecelről szőlő vesszőket csomó fajtáról. Hát a rügyek nem néztek ki valami jól... A fagytűrő fajták nagy része megmaradt (itt sem mind!), de a többinél... Az illető állítólag -26 fokot mért leghidegebbet.
 


  2017.02.01. 21:30  Hozzászólás
  •   221   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk volt egy kis hó, aztán meg egy jó kis havas eső.
Az eredmény 1-2 cm vastag jég, de mindenhol.
Több, mint 1 óra volt 15 méter járdát megtakarítani .... :(

20170201_132125.jpg
------------------------
Megtekintve 9922 alkalommal.



A sarok miatt a másik irányba még vagy 40 méter járda ..... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.01.30. 22:18  Hozzászólás
  •   219   


---
 
Hétvégére sok helyen szépen megenyhül (a szélvédett helyeken azért biztos marad a szívás..), viszont tudva azt hogy csak február eleje következik, meglepődnék hogy ha folyamatosan enyhe időnk lenne. Bizonyára visszatér még a tél, kérdés hogy milyen erősen és mennyi ideig.
 


  2017.01.30. 21:39  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

terra alapító
 
Na ez a másik röhej, két héttel a hóesés után jártunk a megyeszékhelyen, még a családi házak előtt sem volt mindenhol eltakarítva a jég, alig volt pár méter járda, ahol ne csúszkáltunk volna...
Itt most egész nap -5-8°C van. Nem rossz, kezdem megszokni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.30. 20:40  Hozzászólás
  •   217   
Avatar

rendszer admin
 
Itt Budapesten nálunk viszonylag stabilan semmik sem változik.
Napközben kicsit melegebb van a nagyjából folyamatos napsütés miatt.
Ez egyébként azt is eredményezi, hogy a jég teteje kicsit kisimul.
És mivel több mint 2 hete a legtöbb helyen még mindig nincsen eltakarítva a járda, az emberek ingyenes break-dance és balett órákat vesznek a járdán.

És mivel semmi szellő nincsen már rég óta, most olvastam, hogy kedd, vagy szerda hajnaltól megint várható egy szmogriadó .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.29. 20:17  Hozzászólás  Válasz andras (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
Már haladunk, még pár nap, aztán elmúlnak a mínuszok, ha jól tippelték meg. Február közepére már +10°C-ot mondanak. Persze fűteni még akkor is kell, de ha már hó nem volt sok, akkor hideg se legyen több! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.29. 19:50  Hozzászólás
  •   215   
Avatar

---
 
Szép jó estét mindenkinek!

Végre elmondhatom, hogy két napja nappal plusz fokokat mértünk. :unnep:
Már meguntam a hideget. Itt székelyföldön ritka kivétellel -10 és -20 fok között volt vagy ezek alatt.
Tudom még korai, de nagyon várom a tavaszt. :)
 


  2017.01.14. 19:58  Hozzászólás  Válasz baby-lon (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk volt -20 körül is, nem néztem, de a munkahelyemen pár napja -24-et mértünk. Most van kb 25cm hó. Én nem bánom egyiket sem, ha tél, legyen tél. Nyáron meg legyen nyár, tavasszal meg tavasz. Ami nem birja, az így járt.
 


  2017.01.14. 16:27  Hozzászólás
  •   213   
Avatar

terra alapító
 
Ma voltam kint a kertben. -19 volt az alja eddig, valószínűleg elválik, hogy mi nem való ide... A háznál (2km) 14,7 volt az alja.
 


  2017.01.14. 15:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   


*
 
Én utálom a telet , de belátom ,hogy kell...viszont jó lenne, ha az utakra nem esne hó , nekem az autó munkaeszköz és utálok csúszós úton vezetni.
 


  2017.01.14. 11:31  Hozzászólás  Válasz baby-lon (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   
Avatar

---
 
Én útálom a telet, de legyen hideg (bár a -10-es minimumnak jobban örülnék), mert folyamatos plusz úgysem lehet egész évben, de csapadék ne essen.

Tegnap gyalog kellett haza jönnünk az iskola után. Nagyon sok helyen nincs eltakarítva a járdáról a hó -pedig nem sok esett- a korábbi is megvolt, mert hideg volt. Erre ráesett tegnap az eső, és azt eredményezte,hogy egyszerűen járhatatlan volt. Szó szerint. Térdig sárosak lettünk, mire haza csúszkáltunk.
 


  2017.01.14. 11:16  Hozzászólás
  •   210   
Avatar

terra alapító
 
Én imádom ezt a telet. Pont ilyet szerettem volna. Jó hideg van folyamatosan, de nem megy -20 alá, van hó, de néha süt a nap. Remélem ilyen marad február közepéig....
 


  2017.01.14. 10:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   
Avatar

---
 
Ez nem csupán bosszantó, hanem nonszensz. Mi lenne ebben az országban, ha igazi tél lenne, nem ennyi hóval, meg 5 napig tartó hideggel?
4-esen reggel frontális kamion karambol volt. Hol vannak vajon a hótolók?

Kíváncsi leszek, mennyire lesz helyt álló, a gyümölcs/zöldség termesztés vonatkozásában, hogy a hideg tél, mert elpusztulnak a bajságok okozói.

Mindenestre a Humán fronton már megdőlt. 3 napja hivatalosan influenza járvány van, már így január elején. A hírekben pedig fél órája hallottam, hogy decemberben mindig van egy mélypont, majd januárra visszaesik a betegek száma. Ehhez képest, most jelentősen növekedett.
Ezek a fránya bacik nem tudják, hogy neki ilyen télen nem kéne létezniük :)

Isemrősi körben is eddig mindenki amiatt sírt, milyen jó lenne egy igazi, hideg-havas tél. Most pedig, hogy ízelítőt kaptak, rögtön alább maradt a lelkesedés. Az orrukat sem dukták ki a héten, csak ha muszál volt.
 


  2017.01.14. 10:26  Hozzászólás
  •   208   


---
 
10 perce jöttem vissza a néhány házzal arrébb lévő kis közértből. Olyan frankó az idő főleg itt a Gellért-hegyen, van hó, havas eső, eső, amikor kiléptem a házból, 10 pontot érő leszúrt rittberger (ez nem zsidó vicc) mutattam be. Vagyis mindenki vigyázzon, rohad túl csúszik az út, és a járda.

És még valami. A Gellérthegyen lévő utcánkban még hókotró nem járt. FŐKEFE még valamelyik nap is a pofánkba ugatta: - Felkészültünk a télre

Kép
 


  2017.01.14. 09:08  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   


---
 
Tegnap reggel itt kicsit szállingózott a hó, már elkezdték találgatni, hányan fognak betelefonálni, hogy nme tudnak bejönni a hó miatt.
Azt mondtam már hogy a hó előrejelzés hallatán Gatwick 80 járatot törölt, de mielőtt egy pihe lehullott volna.


Kép
 


  2017.01.14. 00:08  Hozzászólás
  •   206   
Avatar

rendszer admin
 
Azért ez tényleg borzasztó, és egyben hihetetlen, és nagyon szomorú is, hogy pár centis hó ekkora gubancokat tud okozni!
És ezt természetesnek is venném, ha valahol Marokkó magasságában élnénk! :D

De itt élünk 2000 év óta egy olyan helyen, ahol természetes jelenség a téli évszakban a hó, ráadásul nem egy-két centi, hanem ennél sokkal több.
És most már lassan évtizedek óta olyan világban élünk, hogy mindezek ellenére már az is katasztrófa helyzetet idéz elő, ha csak a hófelhők megjelennek. A hókotrás, BKK, MÁV, VOLÁN, stb, stb., mindenhol egyből beáll a totális káosz.
Miért van az, hogy ugyanakkor a "szomszédoknál", kicsit eltúlzott iróniával, de a "hóesésben is szárazak az utak".

Kisgyerek koromba voltak olyan havazások, hogy a kertbe labirintusokat lapátoltam magamnak, és nem kellett nagyon leguggolni sem, hogy ne látszódjak ki belőle.
Emlékszem, az általánosba alsóba jártunk, és mennyiszer fordult elő télen, hogy a szülők minden gyerekért eljöttek, hogy a nagy hóba haza kísérjenek minket, amelyik azalatt a pár óra alatt esett, amíg bent voltunk a suliba.

Mindezek ellenére manapság mindegyik télen ugyanaz a műsor, ha esik pár centi hó, akkor már jön a nagy szövegelés, hogy "ekkora hóra nem voltunk felkészülve"!
Könyörgöm, hol laknak? Mekkora az a hó, amire képesek felkészülni egy téli időszakban?
Tutira mondom, ha megtehetném, az összes érintett vezetőt elküldeném Szibériába legalább egy hónapra tanulmányútra!
Aztán lehet az is, hogy ott is hagynám őket legalább a nyár elejéig, mert arra hidegre, és hómennyiségre "én sem lennék kellően felkészülve"!

Nekem nagyon szánalmas ez az egész .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.01.13. 21:53  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Nekem tökéletesen ez az idő, pont ott lakom és dolgozom (90km) ahol a legtöbb korlátozás volt a hó miatt. De szerencsére 10 nap meló után a 4 napos pihenőmet töltöm, így:


WP_20170113_16_45_03_Pro.jpg
------------------------
Megtekintve 10375 alkalommal.

 


  2017.01.13. 17:44  Hozzászólás  Válasz petrol (202) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   
Avatar

terra alapító
 
Az hagyjám, de végre eljutottak oda, hogy télen hó van, erre meg jön egy kis eső, aztán teljesen összezavarja őket :D
Leesett az első hó, már előző este látni lehetett, másnap dél körül jön a hótoló, és letolta a felső 5cm-t :D meg közben szórt a megmaradt 5-10cm-re egy kis bazaltot, hátha :D :hiha: :fetreg:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.13. 17:19  Hozzászólás  Válasz pipi32 (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


---
 
Nem számítottak rá a közútkezelők, hogy esni fog a hó/ónos eső. Télen ez még sosem fordult elő! :angry-banghead:
 


  2017.01.13. 14:38  Hozzászólás
  •   201   


---
 
Magyarországon összeomlott a közlekedés!

A katasztrófavédelem és az ORFK közlései alapján az országban rendkívüli időjárási korlátozásokat kellett 12 órától bevezetni!
Az időjárásra tekintettel Baranya, Zala, Pest, Heves és Nógrád megyében 7,5 tonnás súlykorlátozást vezettek be több úton is – közölte az Útinform pénteken késő délelőtt.
Heves megyében a megye két útján vezettek be korlátozást, a 21-es főúton Apcnál, és a 23-as főúton Pétervásáránál állítják félre a Nógrád megye felé tartó tehergépkocsikat.
A Nógrád megyében illetve Szlovákiában kialakult időjárási körülmények miatt a 2-es főút Pest és Nógrád megyei szakaszán megtiltották a 7,5 tonna legnagyobb megengedett össztömeget meghaladó tehergépjárművek közlekedését.
Az M2-es autóúton a Rádi csomópontnál állítják félre a néhézgépjárműveket.
A havazás vagy az ónos eső okozta problémák miatt, érdemes elkerülni a budapesti Ferihegyi gyorsforgalmi utat, a II. kerületi Diós árok utcát, az M1 és M7 bevezető szakaszát is és az M3-as autópályát.
Összeütközött egy tehergépkocsi és egy kisbusz péntek reggel a 4-es főúton Püspökladány és Karcag között, a balesetben egy férfi meghalt, a helyszínelés és műszaki mentés idején teljes útlezárás van érvényben, a rendőrök a forgalmat mindkét irányból a Sárrétudvari-Biharnagybajom-Füzesgyarmat-Bucsa-Karcag felé terelik.
Kamion fordult keresztbe a 4-es úton, Abonynál, csúszósak, hókásásak az utak.
Csongrád megyében, korlátozzák a teherautók közlekedését az M2-esen és a 2-es úton, eresztbe fordult az úttesten egy helyközi autóbusz Szeged és Kübekháza között.
A BKK tájékoztatása szerint a 16-os autóbusz rövidített útvonalon, a Szentháromság térig jár, a 16A, a 27-es és a 116-os autóbusz nem közlekedik.
A 128-as autóbusz rövidített útvonalon, a Józsa Béla köz megállóhelyig jár.
A 129-es autóbusz terelt útvonalon közlekedik, a Széher úti megállóhelyeket nem érinti.
A 140-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Művelődési Ház és a Dióskert megállót.
A 150-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti Tanító utca megállót.
A 22-es autóbuszok megnövekedett menetidővel közlekednek.
A villamos járatoknál is vannak fennakadások mint pl. az 1,17,56,59,61 járatoknál.
A Máv-START tájékoztatása szerint a Budapest-Debrecen-Záhony vonalon megnövekedett menetidőre kell számítani mert a vonatok 30-60 perc késésekkel közlekednek.
Hasonló a helyzet a Budapest-Vác-Szob, Budapest-Veresegyháza-Vác, Budapest-Hatvan-Miskolc és a Vác-Balassagyarmat és a Budapest-Cegléd-Szeged vasútvonalakon.
 


  2017.01.12. 20:49  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   


---
 
Sajnos ez itthon is trendi. Minél nagyobbat mondani, az mindegy hogy a fele sem igaz.
 


  2017.01.12. 20:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   


---
 
Inkább azt mondanám, szereretnek túlozni. Főleg az újságok.
 


  2017.01.12. 20:36  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

terra alapító
 
? Már a meterológusok is kivándoroltak? :D :fetreg:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.12. 19:24  Hozzászólás
  •   197   


---
 
Itt egy hóvihar van elviekben, de lehet egy másik utcában van mert kinéztem és semmi jelentős nem történik erre.
 


  2017.01.11. 20:12  Hozzászólás  Válasz andras (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

rendszer admin
 
Egész délután ment a műtét .... :D

Az udvaron átmenő lefolyócső cca. a 3/4 részen teljes keresztmetszetben elfagyott (olyan jó 6-7 méter).
Nem értem el meleg víz lehetőséggel, csak a csapvízzel, így jóval lassabb volt az olvasztás, ahogy elnéztem, cca. 1-2 cm/perc sebességgel haladtam.
Valamikor este 7 körül lettem vele készen, de most már végig tiszta. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.11. 20:09  Hozzászólás
  •   195   
Avatar

---
 
Itt a Balaton déli partján ma reggel volt a leghidegebb eddig. -13.-14 volt általában ,egész nap szép idő volt csak nagyon hideg várom a holnapi felmelegedést bármi jöhet csak ónoseső NE..!!
 


  2017.01.11. 19:40  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

---
 
A lefolyó? Megvolt a művelet? :)

Itt egész nap hullt a hó, 20 cm-el gazdagodott a hótakaró. -8 C van.
 


  2017.01.11. 19:08  Hozzászólás
  •   193   
Avatar

rendszer admin
 
Na', ez nagyon jó! :alvaka:
Egész nap gyönyörűen sütött itt a napocska, szellő sem fújt, de -8°C ~ -9°C-nál nem volt melegebb.
Most este 7 óra, tök sötét, és -5°C van! :fetreg:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.11. 17:59  Hozzászólás  Válasz Totya (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
Az enyémhez csak egy külső hőmérő szenzort lehet csatlakoztatni, de bizonyos állomásokhoz lehet csatlakoztatni több thermo szenzort is, kérdezd meg a meteorológiai műszerek topikban, hátha mond valaki okosat. Csak emiatt felesleges komplett állomás, elég lenne egy bázisállomás és hozzá 2 jeladó.
 


  2017.01.11. 09:23  Hozzászólás  Válasz petrol (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   


---
 
Metneten láttam olyat, hogy különböző magasságokban mérnek, ezt 1 ilyen műszerrel (de több hőmérős résszel) nem lehetne kivitelezni?
Olyan 10-12m lehet a szintkülönbség. De a "dombtetőm" sem kalasszikus dombtető, mert még emelkedik tovább , de az már nem hozzám tartozik.
Tavaszi fagyoknál jártam körbe alaposan mindent, a várt az volt, hogy fentebb lévő dolgok vagy megússzák, vagy kissebb fagykár, még a lyukban lévők totál szétfagynak....hát az ellenkezője kb.
Fent olyan 2-2,5m -ig lefagyott minden (így utólag kb a domb nem nálam lévő llegmagasabb részéig) , lent pedig kissebb fagykár, még maradt rajta szilva japánszilva minden...középsző szinteken szintén totál lefagyott még a szilva is.(szomszéd magasabb kajszija 3m felett ép maradt).
Kint nem mértem, otthon -2 körül lehetett ekkor.
Ami érdekes, hogy a szél valamennyit fújt hajnal 3-ig.
Otthon a patak mellet lévő fáim (mély fekvés) épek maradtak, sőt szilva és őszi is volt rajtuk. (általában érezhetően hidegebb van itt, mint a kerrtben ami 2-4m-el magasabban van.
2008 óta "figyelgetek" ez volt az első év, hogy nem kellett szőlőt szüretelni....sem főzni semmit :fejvaka:
 


  2017.01.10. 22:06  Hozzászólás  Válasz Totya (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   


---
 
Azaz, Taki bácsi elég profikat gyárt, csak hát egyeduralkodó a piacon, mert más nem csinál ilyet. Vagyis az időkép csinál, de azok nagyon szarok.
Ez a 30 ezres is azért annyi, mert a hőmérő mellett van csapadék és szélmérő, plusz össze tudom kapcsolni a számítógéppel a műszert és lementem a memóriájából az 5 percenként lementett adatokat.
Az 5 ezres is jó, csak az árnyékoló legyen jó. Nem vagyok légkörfizikus, de a kartonlappal szerintem semmire sem mész. Én csináltam ilyen kísérletet, hogy az udvaron volt ez a profi árnyékolóban a mérő és tőle pár méterre a kertben a fákra lógattam két árnyékoló nélküli mérőt. 2-3 fokos különbségek voltak. Az azért amatőr szinten is sok. Ha már csinálja az ember, akkor normálisan tegye. :)
Mekkora a szintkülönbség? És mi nyert bizonyságot?
 


  2017.01.10. 21:53  Hozzászólás  Válasz petrol (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   


---
 
ugyanilyen van nekem is, én fabrikáltam hozzá Taki féle árnyékolót :thumbup:
Ha ebbe az árnyékolóba sima ilyen 4-5 ezer forintos min/max hőmérőt rakom, az is hasonlót fog mérni, mint ezek a drágább kütyük szerinted?
Illetve ha nincs "hőmérőház" csak simán egy kartonlapot helyezek a hőmérő fölé, akkor a mérésem mennyiben térhet el?(éjszakai minimum mérés lenne a cél)
Mérni szeretnék dombocskánk tetején és alján, érdekelne ez az inverziós dolog komolyabban, de múlt évben csak az ellentéte nyert bizonyságot.
Jó lenne méregetni és rájönni mi-miért, csak drága mulatság ... :)
 


  2017.01.10. 21:47  Hozzászólás  Válasz petrol (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

rendszer admin
 
Nem láttam, hogy hogyan, és hova tette ki, csak egyszer láttam a dobozát a kütyünek, mikor nála voltam, meg a beltéri egységet.
Majdnem szembe szomszéd (nagyjábó srégizave), és az utcafronti háztól nem látok a kertjébe. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.10. 21:43  Hozzászólás
  •   187   


---
 
Más: az előbb Onyutha Judit az ATV-n havas esőt, ónos szitálást mutatott a most következő éjszakára. Mindezt úgy, hogy olyan fagyos felettünk a légréteg, hogy csoda, hogy nem szilárdul meg a levegő. Az ilyet miért nem büntetik? Egyáltalán ki adja le neki az anyagot? Mert mellesleg nem is meteorológus, csak felolvassa... Meteorológus ilyet nem is mondana, mert ez nonszensz..
 


  2017.01.10. 21:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


---
 
Nekem ugyanilyenem van, csak a beltéri kijelzőm más. 6 és fél éve hibátlanul megy. Pár éve mondjuk a szélmérőt és árnyékolót szarrá törte a jég, de azokat cseréltem.
Visszatérve az illető műszerére, a thermo-hygro szenzor árnyékolója a lényeg. Csak azt ne mond, hogy ahogy a képen is látható, úgy azon a rúdon egyben rakta ki a hőmérőt, esőmérőt és szélmérőt! Ráadásul a gyári árnyékolóban.

Nem olcsó, egy alap állomás 30 körül kezdődik, de az még nagyon alap. Ami már szinte profi, az ennek a többszöröse árban. Meg persze tudásban is.
Plusz az árnyékoló is 10 ezer ft.
Az hogy esőt mutat, az abból fakad, hogy a légnyomás csökkenésekor szimbólumot vált. Észleli hogy csökken, ezért azt gondolja hogy ciklon közeledik. Ez rendben is van, csak nem biztos hogy ide is ér. :dejo:
 


  2017.01.10. 21:13  Hozzászólás
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
Akkor ez sem lehet olcsó hobbi :D

Nekünk az első ilyen készüléknél 1 db ablakon keresztül elhalt a jel, a távolság volt vagy 8-10 méter maximum :D
Másik helyen meg mindig esőt mutat, aztán semmi :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.10. 21:09  Hozzászólás  Válasz petrol (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   
Avatar

rendszer admin
 
Nem ez! Csak kicsit hasonlít rá!

homero.jpg
------------------------
Megtekintve 11146 alkalommal.



Nem találtam róla képet, a kültéri rész valami hasonló, és viszonylag kicsi.
A beltérre meg nem egy, hanem még két érzékelőt lehet szinkronizálni, a harmadik a beltéri egységben van, így három különböző belső helységbe lehet még hőmérsékletet és páratartalmat mérni.
A beltéri egység valamennyire hasonlít rá, csak asszem kicsit hosszabb, mert több adat, több sor van egymás alatt.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.01.10. 20:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   


---
 
Régen fehérre festett hőmérő házikókban mértek higanyos mérővel, de azok hajlamosak befülledni bizonyos időjárás során. Ezért fejlesztették ki ezeket a tányéros árnyékolókat. Nem mindegy, hogy hány darabból áll, melyik oldala milyen színű és milyen dőlésszögűek. Az Időképen ezért van rengeteg fals adat, mert ilyen házi készítésű ki nem kísérletezett szarokat használnak. Magyarán nem szabványosak. :D Ja és az sem árt, hogy ha nem a teraszra van szerelve, hanem minél messzebb az épületektől, füves terület felett.
A témában itt egy remek írás: http://nimbus.elte.hu/tanszek/docs/MorvaiKrisztian_2010.pdf
 


  2017.01.10. 20:49  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   182   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk annyira hideg nem volt.
Egy bajom van, hozzá kell nyúlni a következő utáni szezon tüzifájához...

Petrol, ahogy elnézem, ez már külön művészet :D
Nem tartanál egy rövid kis oktatást, hogy miért is kell cserépalátétek közé tenni, és hogyan? :D utána kapsz ilyet érte: :VOPI ::P :cicik:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.10. 20:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   


---
 
Nem annyira a "digitális kütyü" a lényeg, inkább az, hogy hol és miben volt a mérő.
Ha ilyen, akkor oké: http://kephost.com/image/v71T
Ez pedig nem oké: https://www.idokep.hu/keptar/tag/%C3%A1rny%C3%A9kol%C3%B3/kep/8
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron