Kertészeti kütyük (Kínából) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2019.06.16. 10:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   


*
 
Most visszanéztem, én 2013-ban itt vettem. Akkor 1 ezressel volt olcsóbb, de plusz a postaköltség.
https://www.rezpalinkafozo.hu/termek/0-40brix_refractometercefrehez0-40brix
Most nézem, ez sem az, mert csak brix-et mér...de innen volt.
 




  2019.06.16. 08:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   


*
 
Pontosan ezt tudja az enyém is. Nekem van egy másik is, pálinkához. ;) Persze csak a boltit ellenőrzöm vele...
 






  2019.06.15. 22:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   


*
 
Külsőre és méretre is hasonlít az enyémre. A sajátom viszont 25 fokig mér alkoholt is, mivel 2 skálája van.
Lényegesen többért vettem. Kb. 10 éve 14ezer volt az ára. Ennyiért ki kell próbálni. Látatlanba nem mondhatom, hogy jó. Ha van közeli ismerősödnek, barátodnak is, akkor majd lehet hasonlítgatni. A mérés hőmérséklete itt is fontos, de lehet kalibrálni is a műszert.
 






  2019.01.06. 20:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
Évek óta használok ilyet, csak az 1,5-es réz drótból készül (általam) :)
 




  2018.04.21. 09:57  Hozzászólás
  •   100   


---
 
Nem tudom érdekelhet-e valakit ezek a palántázó tasakok. Elvileg dugvány gyökereztetéshez is jó. Nem ezt kerestem, de véletlenül ráakadtam.
Itt meg lehet nézni miről van szó.
 


  2018.02.20. 19:59  Hozzászólás  Válasz Alfi13 (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


---
 
A CD lemez nálam sajnos nem vált be.Az igazi veszélyben csak a puha héjú mandulafa termése van a fakopáncsok miatt,képesek a termés 90 %-át is megenni. A szomszédok udvarai, ahol fák vannak, tele vannak mandulahéjjal.
 
silvanus


  2018.02.16. 21:41  Hozzászólás  Válasz silvanus (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   


---
 
Most láttam csak a kérdésedet a válaszom az hogy szinte minden madarat távol tart igaz én más riasztókat is használok. A kivétel a szajkó mer az egy idő múlva elkezd a ragadozó madarak hangját utánozva "beszélgetni" a riasztóval de az is csak távolról. Nálam a kertbe rengeteg madár van ezért a gyümölcsérés kezdetén sok CD lemezt függesztek ki vékony damilra ami szinte állandóan mozog és a nap fényét mint egy reflektor vetíti. A seregélyeknél ez pl hatástalan volt, de a ragadozó madarak hangját utánzó riasztó tökéletes védelmet nyújtott.
 


  2018.02.13. 12:56  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

---
 
Fontos a fény mennyisége, de a minősége is. Itt olyan összetevők jöhetnek szóba mint a spektrum (színösszetétel), szín-hőmérséklet (Kelvin fok), fényminőség (CRI-szín visszaadási index, Color Rendering Index -), fényerősség vagy fényáram (lumen), teljesítmény (Watt), világítás időtartalma.
A fotoszintézis elősegítésében főleg két hullámhossz játszik nagyobb szerepet a kékes hullámhossz (42o-46o nm körüli) és pirosas hullámhossz (65o-68o nm körüli). Használt fénycsöveink spektrumában tehát jelen kell lennie e két színcsúcsnak, ha egészséges és szép nővényeket szeretnénk. Lényegében a nővény inkább csak ezeket a színeket „látja”.
A CRI azt fejzi ki, hogy az adott fényforrás fénye mellett egy x színű tárgy milyen százalékban adja vissza a színét. Egyszerűbben, pld. a zöld mennyire marad zöld ha azzal a fényforrással világítom.

Osztály Index CRI (0-100%)
1A------9------->=90%
1B------8-------8o-89%
2A------7-------7o-79%
2B------6-------6o-69%
3-------5-------4o-59%
4-------4-------<40%
Az Osram és a Philips cég fénycsövein van egy hármas számcsoport, mint pld. 83o, 765, 865, 965 stb. amelyikből az első az index szám. Így például a 765 szám azt jelenti, hogy a 7 index 7o-79% RCI-re , a 65 index a fény 65oo Kelvin fokára utal. Más cégek 1A, 1B stb. jelöléseket használják.
Minél magasabb az index annál jobb, igaz ez a fénycső árában is megmutatkozik.
Színhőmérséklet:
2oooK-3oooK - kora reggeli és késő esti fény
3oooK-4oooK - reggeli és esti fény
4oooK-55ooK - nappali fény
55ooK-65ooK - déli fény
Ajánlott, hogy a színhőmérséklet skálája 45oo-85ooK között legyen.
A fényerősség szempontjából csak annyit, hogy lumenben csak azt a sugárzási mértékegységet fejezik ki amelyet az emberi szem érzékel. Azt azonban nem biztos, hogy a nővény egészében „látja”. Más szóval, ha nekem egy fényforrás 235o lm-es, a nővény lehet, hogy csak 14oo lument „lát” belőle.
Így létrehoztak két másik mértékegységet amit PAR-nak (Photosynthetic Active Radiation) PUR-nak (Photosynthetic Usable Radiation) neveznek és a nővény által felhasználható, hasznos sugárzást hívatott kimutatni. Persze, kevés cég van aki ezt a cső technikai adataiban megjelöli.
 


  2018.02.13. 11:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   


---
 
2014. tavaszára neveltem tökéletes, gyönyörű paprikapalántákat (mire kivettem a fény alól, addigra már virágoztak).
Bár sajnos már nem tudom visszakeresni a pontos adatokat, de úgy emlékszem, hogy 6300 K-es izzók voltak, aztán mire virágok jelentek meg,
addigra levittem 4200-ra. Akkori fényképeken úgy látom, hogy spirál kompaktcsövek voltak. Valahol biztos van valami számítás is,
hogy területegységre vonatkoztatva hány lumennek kell lenni. Kicsit trükköztem ezzel is, mert hullámpapír dobozt borítottam rájuk,
aminek a belsejére alufóliát rögzítettem.
Ledről nincs tapasztalatom.
 


  2018.02.12. 22:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
Nem mindegy milyen az a fény, az említett témában biztos szakszerű magyarázatot lehet olvasni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.12. 21:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   
Avatar

---
 
Köszönöm, de inkább csak érdekességképpen linkeltem, mert nem valószínű, hogy valaha is szükségem volna rá :)
 


  2018.02.12. 21:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg-et kérdezd meg, lehet még le is írta valahová, mondjuk a villanyszerelős témába, hogy milyen fény kell a növénynek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.12. 20:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   


---
 
Az indexen van egy ilyen fórum

Mesterséges növényvilágítás,beltéri növé

talán ott ismeri valaki.
 


  2018.02.12. 19:36  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

---
 
Csupán kíváncsiságból kérdezem a hozzáértőktől: ennek a led izzónak a használata mennyire lehet előnyös a kora tavasszal lakásban nevelt palántákra/dugványokra tekintettel?
Full spectrum
 




  2017.11.25. 17:17  Hozzászólás  Válasz silvanus (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

---
 
Mindkét telkem erdővel határos, Oda eltudnak vonulni a madarak, aztán ha leérett a cseresznye visszajönnek.
 


  2017.11.25. 16:03  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   


---
 
Nálunk a kertben 6-8 madár faj is előfordul,ebből kettő költ is.Tavaly a körtefa nyári metszését hagytam félbe egy fészek miatt:-)
 
silvanus


  2017.11.24. 23:37  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
A rigó félig-meddig haszontalan állat, mégis, akkor már inkább a riasztóról mondanék le. Bár abban a pár hétben amíg érik a cseresznye, ki tudja... talán nem örökre üldözi el az összes madarat.
És ha a szomszédban tyúkok vannak, akkor mi történik? :nahat:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.11.24. 19:20  Hozzászólás  Válasz silvanus (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

---
 
Nem tudom, mert nem lakok a telken, ahol a fáim vannak. Viszont Alfi Dénes szerint, ő azt figyelte meg, hogy néhány hét után a többi madár pl. rigó is odébb áll.
 








  2017.11.19. 14:21  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Vigyázzatok a rendeléskor, mert egyre több weboldal játssza el, hogy pár %-ot nyerészkedni akar a pénzváltáson!
Egy kis összefoglaló (le kell nyitni a legfelső hozzászólásban) a PayPal-os fizetésről:
https://prohardver.hu/tema/paypal/friss.html
Kiemelném az átváltásról szóló részt, meg azt is, hogy állítólag sokaknál ,,elfelejti'' a rendszer, ha átállítottad arra, hogy ne a PayPal váltson, hanem a bankod:
https://prohardver.hu/tema/paypal_informaciok_v_tol/hsz_5-5.html#msg5
Itt egy kis olvasnivaló is:
https://kiszamolo.hu/penzvaltas-120-resz/#comment-117676
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.11.19. 08:19  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


---
 
Ha mégis valaki vásárolna ilyent és van denevérész ismerőse: nekik van olyan kütyüjük, ami lecsökkenti az állat hangjának frekvenciáját
és egy emberi fül számára hallható hangon adja vissza.
(Nem is tudom, talán még az is működhet, hogy a madárriasztó hangját felvenni, majd mp3-ban átküldeni a denevérésznek.
Ő otthon megnézheti, nem kell senkinek, sehová mennie. Ilyen ember talán a neten is található.)
 




  2017.11.18. 21:50  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   


---
 
Sajnos csak egy napelemes mozgásérzékelős találatot hoz fel:-(.Milyen néven keressem?
 
silvanus


  2017.11.18. 21:13  Hozzászólás  Válasz silvanus (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

---
 
Én a Conrád csomagküldőtől vásároltam. Tisztességes kereskedőcég. Jelenleg már csak a továbbfejlesztett változatot árulják. Arra nézve nincs tapasztalatom. Alapvető gondom azokkal kapcsolatban, hogy olyan magas frekvenciájú hangot ad ki, melyet nem hall az emberi fül. Így nem tudom leellenőrizni, működik-e? Ettől függetlenül, jó lehet. Viszont ha beütöd a keresőbe, a képek között hozza az enyémet is sok helyen.
 




  2017.11.18. 12:23  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

---
 
10 éve nem szedtem cseresznyét a fáimról, mert a seregélyek beelőztek. Elfogyott a türelmem és rendeltem egy seregélyriasztót. Jól működött. Amikor felraktam a fára voltak rajta seregélyek, miután megszólalt, többé nem merészkedtek a közelbe. kb 6 ragadozómadár hangját játssza le egymás után a potméteren beállított időközönként.( 1/4 ó) vagy mozgásérzékelőre is működhet, de az nagy fánál nem ideális. Ezt 2 éve vásároltam, azóta tovább fejlesztették a készüléket. Olyan magas frekvenciás hangot ad ami nem zavarja a közelben lakókat. Nekem ez is jó, mert nincs ház a fáim közvetlen közelében. Igaz hálózati áram sincs, egy 7Ah-s akkuval az érés végéig kibírta.Szóval maximálisan elégedett voltam vele.
madarriaszto.jpg
------------------------
Megtekintve 27173 alkalommal.

 


  2017.11.15. 22:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

---
 
A roppant figyelemreméltó szerintem nem a találmány, hanem ami az első sor vége felé van! :D
 


  2017.11.15. 22:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

---
 
Szabás-varrás alkalmával is használható szerintem (bár hogy mire is pontosan, azt nem tudom, mert ahhoz a másik nem ért igazán)
 


  2017.11.15. 22:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Valami precíziós szerszámnak nézem elsőre, amivel irányba állítva egyetlen nyisszantás és kész, tiszta vágást kapunk. Láttam már ilyet, egy adott dologra használták, csak nem tudom mire...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.11.14. 20:20  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

---
 
Ma jött meg ez a három darabos kis "ollócska". Egyelőre a rossz szőlőszemek eltávolítására gondoltam a használatát, aztán hátha jó lesz még valamire (a tippeket szívesen fogadom!) :)
Jó éles, a papírt szépen vágja
 


  2017.06.17. 22:03  Hozzászólás
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Ugyan nem kertészet, de roppant figyelemreméltó találmányt láthatunk a köv. videóban :D :mrgreen: :hiha: :nahat: :dejo: :cicik: :fetreg:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.11. 06:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   


---
 
Most egy hétig megrendelheted féláron (+postaköltség) itthonról:
https://maikupon.hu/ajjt__hpkz?utm_source=hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=hpkz
 


  2017.04.30. 19:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   
Avatar

---
 
Ez sem volna rossz, csak vagy "életre szóló" bevásárlás lenne, vagy osztozkodás valakivel, mert borsos az ára:
1200 oltásra elegendő
Olyan 9-10 Ft-ba kerülne egy oltás, ami duplája az előző linkben szereplő szalagnak.
Két videó az oldalról:

 


  2017.04.30. 14:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

---
 
Ezt nézted már? Jóval olcsóbb a Stockernél és itthon kapható:
Ha Villányban jársz, még postakltg. sem terheli :-)
Én egyszer, úgy 3 éve mintha dolgoztam volna ilyennel (kaptam egy ismerősömtől)
 


  2017.04.30. 13:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


*
 
Szerintem se...majd a télen meglátjuk , jövő évig úgysem kell.Addig a szemzőszalagot kellene megnézni , nem ezt a fóliást , hanem a Stockert vagy hasonlót...persze emberibb áron , mint a Stocker.
 




  2017.04.30. 12:57  Hozzászólás  Válasz baby-lon (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   


*
 
Sztem jó , de csak akkor, ha jó minőségű pengét kap hozzá az ember.Nekem legalább is bevált oltáshoz...csak most már kellene új penge / ami persze nem kínai acél.../
 


  2017.04.30. 11:32  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

---
 
Műanyag szarka
Vajon adna-e minimális esélyt a feketerigók és a seregélyek távoltartására? (érdekességképpen: van, ahol 7100 Ft-ot is elkérnek érte nálunk :nahat: )
 


  2017.04.29. 17:56  Hozzászólás
  •   62   
Avatar

---
 
Üveg csapadékmérő
A műanyagom pár év alatt tönkrement, így valószínűleg rendelni fogok egy ilyet (remélem, kíméletesek lesznek a szállításnál). Amúgy 600Ft-ért nem drága szerintem.
 


  2017.04.25. 19:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

---
 
Voltak vele sikeres és sikertelen oltásaim is, de már én sem használom (tény, hogy oltani is alig oltok már)
 




Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég