Aszalás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.01.01. 00:01  Hozzászólás  Válasz wogboy (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Természetesen a mai világban nem lenne probléma megoldani, egy napkövetést. Mivel a szakmám szerint egész életemben gépsorok automatizálásával foglalkoztam, ez gyerekjáték lenne. Viszont nem szeretnék átesni a ló másik oldalára. Utálom hogy amerre nézek, mindenhol nyomkod valaki valamit. Az utcán, autóban, irodában, lakásban. Ez egy ostoba fejetetejére állított világ, amit én nem kívánok követni. Ellenkezőleg, kiszállok belőle. Minden tettemben mérlegelem, amit teszek az életet szolgálja-e, vagy a trendnek megfelelő hülyeséget.
 


  2016.12.31. 19:29  Hozzászólás
  •   4   


---
 
Remélem idén =illetve még jövőre) én is készen leszek a saját aszalómmal. Olyasmi mint az lent lévő csak kisebb.
 


  2016.12.31. 11:09  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Szia!

"Ezt úgy oldottam meg, hogy a tartó cső végére ráhegesztettem egy kidobott csapágyat. Ezen mint forgásponton fordul el a doboz, ha az abszorbert megemelem és elfordítom. "

Ügyes vagy, és akkor azt is jelenti, követed a Nap mozgását! Nem lehet napkövetővé tenni, elektromosan? :-D

Én is eszelek ilyenen, és nálunk az évi napsütötte napok száma a 300 napot tudja!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”






  2016.10.16. 09:36  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Aszaló 1.2 verzió. Tavaly kezdtem az építését. Tavaly ősszel már aszaltam is vele. Az idén készült el hozzá az üvegfelület alatt lévő feketére festett abszorber lemez. Ezzel megnőtt a hatékonysága, mert tavaly csak egy fekete fólia volt alatta. Illetve akkor csak egy magaslesféle fatákolmányra volt időm, az tartotta a dobozt melyben 4 szárító cserénynek van helye.

aszaló.jpg
------------------------
Megtekintve 2375 alkalommal.


Nos az idén készítettem alá olyan acélcsöves tartót, mely egyrészt mobillá teszi. Két perc alatt szét lehet szedni és ha szükséges, áttelepíteni másik helyre. Másrészt a találmányom annyiban forradalmi, hogy az egész szerkezet elfordítható a nap állása szerint. Ezt úgy oldottam meg, hogy a tartó cső végére ráhegesztettem egy kidobott csapágyat. Ezen mint forgásponton fordul el a doboz, ha az abszorbert megemelem és elfordítom.

csapágy.jpg
------------------------
Megtekintve 2375 alkalommal.


Paprikát és fügét aszaltam teszt jelleggel. Különösen a füge nyerte el, drága feleségem tetszését. Jövőre még ajtót kell hozzá szerkesztenem. Idén fóliával helyettesítettem. Meg egy tetőt a doboz fölé. Fontos szempont volt, hogy ne költsek rá. Teljes mértékben hulladékanyagból készítettem. A villanyáram került csak pénzbe, melyet a fúró, fűrész, gyalugép, hegesztőtrafó használt el. Sokat dolgoztam rajta, míg eddig jutottam vele, de úgy érzem, megérte, mert a teszt bebizonyította, hasznos a szerkezet. Jövőre folyt. köv.
aszaltfüge.jpg
------------------------
Megtekintve 2375 alkalommal.

 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég