Tólikapa Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.12.20. 21:50  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Sosem felejtem el, nagyapám felvitt a hegyre, majd csak nézte a tájat. Aztán amikor megkérdeztem mit néz:
- Az az ország ott fiatalabb, mint te.
Aztán én is csak néztem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.20. 21:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
Mondjuk hegeszteni nem én fogom mert vannak országok amik megalakulásnál régebben hegesztetem utoljára.
 


  2016.12.20. 21:25  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Csak megemlítettem, hogy újra divatba jön. De a zoknit lehetőleg szandállal kombináld, úgy divatosabb lesz :D
Nem is hegeszteni kell, hanem kialakítani a felületet, aztán egy csavar is megfogja, attól függ ki miből gazdálkodik. Mondjuk én hegeszteném :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.20. 18:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
venni a hülye is tud ahhoz nem kell ész
ez olcsóbb is a kapa, horoló, eke részeket meg otthon meghegesztetem
 


  2016.12.20. 18:18  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Ja, hát rossz bicaj az mindig van :D
Egyik gazdaboltban láttam vadi új tolikapát is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.20. 15:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
Igazából van egy rossz bicajom és azt akarom átalakítani valahogy így.

 


  2016.12.20. 15:17  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Akkor én a helyedben újítanék is. Legyen mondjuk fordított ,,U'' alakú, hogy a kisebb növények felett elférjen. Igaz, ehhez két kerék kell.
Nem tudom hogy működhet a gyarkolatban, de nagyon át kell gondolni, ha építesz egyet. Ha már van egy régi vázad, ott ugye annyi lehetőség nincs, használod ahogy régen használták.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.20. 15:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Ebben igazad van, de részben a barkácsolás lehetősége ami izgat.
 


  2016.12.20. 15:02  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Amikor vetsz, akkor úgyis laza a talaj, tehát egy ilyennel gyerekjáték várárkok vájni bele :D persze ehhez hosszú sorok kellenek, nem ágyások, mert ott egy-két mozdulat kapával, gyorsabb is mint a kerekes változat.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.20. 14:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Egészen bizalom keltő amit hallok. Én igazából a háromágú kultivátort tartom érdekesnek, mondjuk nálam elég kötött a talaj. Bár ez már változik.
 


  2016.12.20. 14:46  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Felénk ez csaknem minden háztartásban előforduló, házilag elkészített eszköz. A kisebb gyomok elpusztítására tökéletesen megfelel, amennyiben megfelelően laza a talaj legfelső rétege (kötött, kemény talajon jószerivel csak eső után kevéssel lehet használni). Környékünkön azért terjedt el nagymértékben, mert a hibridkukorica szántóföldi művelésekor előírás volt, hogy a talajt gyommentesen kell tartani az arra vállalkozónak és ha a vegyszeres gyomirtás nem volt tökéletes, ezzel a tolikapával hatékonyan lehetett dolgozni (mint a videóban úgy 2 perc tájékán). Viszont semmi másra nem, csak sarabolásra volt alkalmas.
 


  2016.12.20. 14:28  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Szia!
Van egy a padláson, rendbe akartam tenni, de őszintén szólva lusta voltam... talán a következő szezonra készen lesz. Majd acél kell még hozzá, kapának való, azt majd kerítek valahonnét.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.20. 14:18  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Valaki használt vagy használ ilyet? Mert találtam egy videót hogyan lehet csinálni egyet házilag és megvan hozzá minden ami kell.


 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég