Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Védekezés biomódszerekkel Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.09.10. 21:39  Hozzászólás  Válasz Jani71 (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   

Köszi.
Jövőre én is jobban odafigyelek, itt a hangyák és a tetvek okozzák a legnagyobb gondot. Csalánleves erőleves szerintem használt, de a tetvek azt a levet ami már az én kezemet is marta, kiröhögték... persze, nagy nyomáson spricceled, lemossa őket. Vagy egy részüket kinyírta, lehet bizonyos tetűfajokra nem hatékony.

Ma ettünk két éve először az egyik körtefáról. Minden szem lepotyogott, csak 3 kicsi maradt rajta. Az egyik lepotyogó szemet sikerült elkapnom a dögök elöl. Nagyon finom, tavaly amikor semmit nem termett, kapott még egy évet, élt a lehetőséggel. De az összes körte, már a fán lyukas volt, már ott megkezdték.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2016.09.10. 21:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   

Nyugodtan tedd a Tudástárba! Azért írtam le, mert azt szerettem volna, hogy mások is tudják ezeket a dolgokat. :banana:
Nem akarom túllihegni a témát, de őszintén szólva megdöbbentően hatékony a káliszappan. :thumbup: :super:
Mivel idén gyakorlatilag elvitte a teljes alma- és szilvatermést a 'moly', ezért azt mondom, hogy az lenne még csak az igazi,
ha a jövő évi kísérlet azt mutatná, hogy arra is hatékony. Természetesen tudom, hogy ez nem ennyire egyszerű...
Teljesen nyilvánvaló, hogy a fajok biológiája ennek ellent mond, de azért egy próbát megér (olvasok ám molyos könyvet  ... ;) ).
Ahogy már máskor is írtam, az a legnagyobb gondom a molyokkal, hogy 'láthatatlanok'. A tetveket, atkákat, szövőlepke hernyóit látom,
ezért ilyen könnyű velük 'kísérletezni'. Egyértelműen látszik a hatás (a szemem előtt zajlik, fél nap alatt).
Tudom azt is, hogy a molyoknál a kukacmentes gyümölcsben nyilvánul meg az a bizonyos hatás, de az hosszabb idő,
és mire kiderül, hogy mi a végeredmény, addigra negatív esetben már rég késő... :(
A lárva a kikelése után nagyon gyorsan berágja magát. A rajzáskor lehet esetleg esélyem az imágók ellen.
Ráadásul leginkább 'éjszaka' repül (a szilvamolyról beszélek, az almamolynak nem néztem utána ilyen szinten). Nem tudom.
De már kibeszéltük ezt a molyos témát, nem akarom tovább görgetni, csak megemlítettem a szappannal kapcsolatos összefüggést.

2016.09.10. 13:10  Hozzászólás  Válasz Jani71 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   

Engem is nagyon érdekel, és aki ebbe a témába írt, biztos szívesen olvasná. Rajtunk kívül a többieket is biztos érdekli valamilyen szinten.
Akár táblázatban is lírhatod ha úgy tetszik.
Ha megengeded, szívesen betennénk a Tudástárba, erről bővebben itt olvashatsz: http://terra-kert.hu/viewtopic.php?f=162&t=708. Hogy csak az egyik előnyét említsem, a képeid megmaradnak. Nem mondom, hogy mindenkinek a legegyszerűbb a Galéria kezelése, vagy nem tetszik, vagy azonnal rááll a kezed, itt tudsz létrehozni saját mappát: fent vagy egy Felhasználó menü, ott Felhasználói vezérlőpult, ott a füleken lesz a Képgaléria.
szerk.: vagy pedig az Extrák menük szintén fent, ott is van Képgaléria, csak nekem megzavarodott egy kicsit.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2016.09.10. 06:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   

Abszolut nem olvasom. Azonban érdekelnének a tapasztalataid, örülnék ha itt is leírnád (nem linkelnéd).

2016.09.09. 14:31  Hozzászólás
  •   64   

Nem tudom, hogy az ide látogatók hányad része olvassa az Indexen a Növényvédelmet, ezért gondoltam, megmutatom  ,
hogy mire jutottam mostanában a szappannal. Folyt. köv. Talán biomódszernek számít a szappanos növényvédelem (nem tudom pontosan).
Mindenesetre nekem sokkal inkább az, mint a méregdrága, ilyen-olyan mérgekkel történő védekezés. Ezért írtam ide.

2016.09.05. 20:31  Hozzászólás
  •   63   

Én is preferálom a bio módszereket, több-kevesebb sikerrel. Igaz én komolyabb szereket használok, csalánnal meg ilyenekkel nem foglalkozok. Használok biológiai gombaölőt, narancsolajat a tetvek ellen (+tapadásfokozó bór alapú lombtrágya), illetve meg thiovit jet kén is mehet. Lombtrágyaként csak természetes alapú szereket használok, mint pl. Fitokondi, Agrosol Liquid.
Továbbá fatelepítéskor, vagy akár utána is lejuttatok a gyökérhez Symbivit mikorrhiza gombát, illetve gyökéritatót. Ennek hála szépen fejlődnek a fáink és a homoktöviseink.
A ragacs nálam is játszik, bár én jövőre kenek rá még egérragasztót is, mert ez a bikontos szalag hamar megkopik. Idén a gombafertőzés nagyon erős volt, ennek ellenére működött a történet. (Megjegyzem a fater egyszer azért kiszórt némi Dithane-t is..)

2016.08.18. 13:22  Hozzászólás  Válasz Lactarius (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   

Semmi gond, így legalább látszik, hogy ugyanaz a tapasztalatunk :thumbup:
Igen, tegnap megérkezett, köszönöm! ;)

2016.08.18. 08:57  Hozzászólás  Válasz Totya (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   

Ja, ezt elolvashattam volna előbb, mert ugyanazt írtad :) A csomag megérkezett?

2016.08.18. 08:56  Hozzászólás  Válasz Jani71 (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   

Persze, volt erről már szó a fórumon. Nagyon ragad :) Viszont kb fél évet bír, utána szakadozottan leválik és ezt a hangyák azonnal észreveszik; ezért szerintem tavasszal és kb nyár közepén érdemes egyszer-egyszer körbetekerni vele a fatörzset (meg a karót, ha ki van karózva a fa!). Rengeteg rovart fog, és az eltávolításakor a kezedről is alig jön le.

2016.08.17. 22:04  Hozzászólás  Válasz Jani71 (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   

Ezt használom én is, lehetőleg sima kéregfelületre tedd fel, mert ha van egy mm rés is, akkor a hangyák átmennek alatta :D
Karó, vagy bármi kötözés ha van, akkor oda is tegyél, mert simán átvernek és felmennek azon :thumbup:
Idén már 1xer cseréltem őket (ahol szükség volt rá), jó mert nem bántja a kérget. Ősszel érdemes lenne leszedni, mert tavaszra szinte elbomlik és alig jön le. :thumbdown:
Öreg fáknál a felső részét simán vastag szigszalaggal körbetekertem, így nem bújnak át alatta.
Más nem jut eszembe hirtelen. ;)

2016.08.17. 20:46  Hozzászólás
  •   58   

Miután olvastam ezt-azt a 'barkács' megoldások közül a gyümölcsfák törzsén történő hangyafogással kapcsolatban, gondoltam, rákérdezek a gazdaboltban,
hogy esetleg tudnak-e ajánlani gyári módszert. Nem volt, de beszerezték, ma pedig büszkén mutatták. Én meg gyorsan vettem egyet... :lol:
Esetleg ismeri valaki? Pláne tapasztalattal is rendelkezik?

Bio Plantella 1. Bio Plantella 2.

2016.08.17. 20:36  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   

Üdv! Milyen érdekes az élet... :-)
Épp ma vettem egy adaggal, mert tegnap olvastam róla pontosabbat (eddig is hallottam már róla, csak most belefutottam és gondoltam, kipróbálom).
(Ezt a topikot eddig még nem láttam, most is a hangyafogó ragaccsal kapcsolatban kerestem rá, így olvastam a kérdésed.)
Én többek között ezt  olvastam a témáról.
Szóval tapasztalat nincs, de azt hiszem, idén már nem is lesz, max. jövőre. A tejet is olvastam már, de azt valszeg nem próbálom ki.

2016.07.05. 19:51  Hozzászólás
  •   56   

Üdv! Harcolt-e már valaki innen bikarbonával vagy tejjel lisztharmat ellen? Tapasztalatok? Mi a helyes koncentráció? Előre köszönöm!

2016.05.31. 15:14  Hozzászólás
  •   55   

Na most két receptet találtam csalánlére, mint lombtrágya:
1, 5kg csalán és 20 liter víz, 10 napig áztatod, és 5*-ös higításban permetezed ki
2, 20 napig áztatod a kb. 1/3 edénnyi mennyiségűt, ezt úgy öntöd fel, hogy ellepje a víz

Én 1kg csalánt áztattam 10 liter vízzel, most már kb. 10 napja.

szerk.: itt egész jól össze van szedve.
http://www.haszonagrar.hu/gazdaasszony/480-keszitsuenk-noevenyved-leveket.html

2016.05.26. 10:18  Hozzászólás  Válasz alex (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   

Nem annak szánom és nem is tudom mi a provokáció benne.
Kertészkedéssel foglalkozók véleményére lettem volna kíváncsi.
Én olyan vagyok, hogy ha találok egy jó cikket akkor azt megosztom hátha másokat is érdekel.
Ráadásul pont a Védekezés biomódszerekkel-ben kérdezed,hogy provokálok-e?? Mert ha még a vegyvédelmisek kérdeznék. Ők csak leírták a véleményük és szerintük nem provokálok.

2016.05.25. 22:21  Hozzászólás  Válasz alex (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   

Ráadásul hibásan .... :O

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2016.05.25. 22:14  Hozzászólás  Válasz csehrigo (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   

Ezeket a linkeket 3 helyre is feltetted. Miért? Provokátor vagy?

2016.05.25. 18:16  Hozzászólás  Válasz csehrigo (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   

Az évi 34 permetezés, amire hivatkozik a cikk, döbbenetes. Az ilyet hatóságilag tiltanám, és még állatoknak sem adnám azt az almát.
Kérdésedre viszont, véleményem, teljesen nem lehet mellőzni, a 0. permetezés nem működik.

A második link nem működik.

2016.05.25. 16:19  Hozzászólás
  •   50   

Ezekhez mit szóltok?

http://www.ma.hu/vilagvege/281876/Hogya ... place=srss

http://www.greenpeace.org/hungary/PageF ... ge_web.pdf

Vajon lehet versenyképesen termelni bio módon?
Lehetne így etetni az emberiséget?

2016.05.25. 11:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   

Feltétlenül csökkenti a kéregmoly támadásának lehetőségét. A mészréteg betölti a kéregrepedéseket, nehezíti, vagy lehetetlenné teszi a kikelő kis (picike) hernyók befurakodást a kéregbe.

2016.05.23. 14:28  Hozzászólás  Válasz csehrigo (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   

A kéreg alatt található kártevők egy részét vagy nagy részét megölheti, nem szeretik a meszet. De attól, hogy be van meszelve, nem hinném, hogy elkerülné a kéregmoly, bár nem tudom, lehet, talán valaki tájékozottabb is hozzászól a kérdéshez.

2016.05.23. 11:18  Hozzászólás
  •   47   

A törzs meszelése alkalmas permetezés kiváltására?
Úgy értem,hogy a kezelt fák törzsét megtámadják a kártevők?
Kéregmoly? Mert akkor talán kevesebbet kell permetezni.

2016.05.21. 20:45  Hozzászólás  Válasz csehrigo (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   

Csalánlevet próbáltam, tényleg kiröhögték... hétfőn kapnak rovarölőt...

2016.05.21. 12:12  Hozzászólás
  •   45   

Sziasztok

Miből,hogyan és milyen arányokkal lehet otthon permetszert készíteni?
Valahol olvastam,hogy ecetet-talán két evő-vagy teáskanál meg némi szappan belekeverése 1 liter vízbe jó a tetvek ellen.
Kipróbáltam,de semmi.
A cseresznye,alma és kisebb mértékben a körtefámat elárasztották a tetvek. A hangyák nagyon szorgosak.
Mit permetezhetem le őket?
A leáztatott csalán jó?

Mit okozhat a fekete-cseresznyelevél tetű?

Olvastam,hogy a Leander levelének a nedve mérgező. Ha összetörjük és leáztatjuk az jó valamire?

2016.05.19. 19:20  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   

Rendben, köszi.
Kíváncsi leszek, elsőre mint ha hatott volna az egynapos csalánlé. Holnap még keverek egy adagot, másik meg hadd ázzon és erjedjen még :D
A rózsákon elsőre amúgy semmi, mozognak tovább. A hangyaforgalom mint ha élénkült volna a gyümölcsfákon, ahol teszteltem.

2016.05.19. 18:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   

Az már nem fog megerjedni (tapasztalat).

2016.05.19. 17:30  Hozzászólás
  •   42   

Sziasztok.
Egy napos csalánlevem várja, hogy permetezőbe kerüljön, és felvegye a harcot a tetvek ellen. De esik. Ezt már másodszor játszotta el.
Kérdés, mennyi ideig várhatok vele? Vagy inkább készítsek újat holnapra, hátha?
Másik kérdés ami eszembe jutott, ha én most leszűröm, attól az a csalán jó még erjesztésnek, vagy inkább áztassak frisset? Hogy mennyi ideig ázzon, még nem kerestem meg, egyelőre ázik egy másik adag is.

2015.05.05. 23:13  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   

Hmm, ez így akkor elég nagy hülyeség :D
A postai díjszabásokat néztem, nem is annyira vészes, főleg ha nem ajánlva kéred :)

2015.05.05. 12:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   

Pozitív lista cégekről

Itt az a helyzet, hogy nem fedi át a teljes valóságot a lista.
Csak olyan cégek szerepelnek ezen, akik kérték a felvételüket, és így alá vetették magukat az ezzel járó elég részletes, teljes körű átvilágításnak.
Akik a listán szerepelnek, elvileg(??) tényleg megbízható cégek.

Viszont akik nem szerepelnek ezen a listán, még nem jelenti azt, hogy nem megbízhatóak.

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2015.05.05. 11:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   

Lehet, hogy kipróbálom bár a postai díjszabás visszatart.
Előbb körül nézek a környékemen, hogy nincs véletlenül olyan növény(mezei zsurló, nadálytő) ami engem érdekelne.
Elég olcsón adják nem is érdemes kínlódni a szedésével, csak hát a posta árai nem átlagembernek valók.

2015.05.03. 17:14  Hozzászólás  Válasz sforza45 (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   

Ki kell próbálni.
Ha utánvéttel fizetsz, nem lehet nagy gond.
Van valahol egy lista, minden cég szerepel az adatbázisban, ha van valami baj velük, akkor a listán szerepelni fog. Nem tudom hirtelen mi a neve... valamelyik kormányzati oldalon van.

2015.05.03. 15:22  Hozzászólás
  •   37   

Helló!

Vásároltatok már ettől a cégtől? Szerintetek megbízható ?
Ginzeng Roma Kht
http://ginzengroma.uw.hu/

2015.04.30. 22:05  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   

Nem kerestem, de nem is nagyon láttam :D még csak épp kezd meghonosodni ez a jó szokás szerintem.

2015.04.30. 19:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   

Mármint boltban nem láttál még ilyet árulni?
(Tegnap már kétszer hozzászóltam, de visszadobta a rendszer.)

2015.04.29. 19:59  Hozzászólás  Válasz suske76 (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   

Az a baj, hogy 1-2 négyzetméteren, már bármilyen üvegház szerűség létesítése, ahova be lehet zárni a katicákat, nem is olyan egyszerű és nem is olyan olcsó. Úgyhogy nekem ez csakis kisebb méretekben jöhet szóba.

2015.04.29. 16:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   

Talán még gazdabolt.hu-n láttam, de rettenet drága. Ettől függetlenül gondoltam rá, hogy beszerzem (most minden bio cuccot ki akarok próbálni, sokan hülyének is néznek :-D ). De ez végül kimaradt, mert vettem Artist, ami ugyan nem fonálféreg, hanem gombafajta, de szintén a károkozó rovarokat támadja. De még nemvolt időm kijuttatni.

2015.04.29. 16:45  Hozzászólás
  •   30   

Nos, ezt talán ide másolom. Eddig nem nagyon láttam, hogy valahol árulnának ilyet.
http://www.biokiskert.hu/yis/fonalfereg-keszitmenyek

2015.04.29. 11:15  Hozzászólás  Válasz Bubus (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   

Igen, úgy kellene csinálni ahogy írod. 4 db. pet palackba vetettem búzát, levéltetveket meg szobanövényről kaptam, szépen fel is szaporodtak, egy katicát is befogtam de azóta nem láttam. Mindenképpen a szabadban kell csinálni nagyobb területen(1-2 négyzetméter már elég). A lóbab kibírja a -5 fokot , búza meg bármit. Levéltetvet is láttam már -8 fokban.

2015.02.02. 13:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   

Növényi permetleveket már szoktam használni, de erről a tejes módszerről még nem hallottam. Viszont nagyon tetszik, úgyhogy idén biztos kipróbálom! :-D

2015.01.31. 19:30  Hozzászólás
  •   27   

Akkor idézek ide is egyet :D
Mezei Ottóné - Biodinamikus kertgazdálkodás
Biogazda kiskönyvtár - 2000:

2015.01.29. 19:15  Hozzászólás  Válasz suske76 (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   

Én is akartam ilyesmit csinálni mostanában, csak túl későn kezdtem bele, amikor a tetvek már eltűntek, úgyhogy későbbre halasztottam. De jövőre szeretnék ilyesmivel kísérletezgetni és remélem sikerül majd belőle valamit kihozni. Úgy terveztem hogy csinálok néhány faládikót aminek a teteje üveg lenne és ezekben olyan növények lennének amiket nagyon szeretnek a tetvek.(pl.:bab) Ezeket két csoportra osztanám. Lennének olyan ládák amikben csak tetveket tenyésztenék és lennének vegyes ládák, amikben a katicák ennék a tetveket. Így ha esetleg megennék a katicák az összes tetvet, tudnám őket után tölteni. Már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan fogdossak össze egy populációra való katicabogarat. :STABRE Mert nálam azért nem hemzsegnek úgy mint nálad.

2015.01.27. 19:35  Hozzászólás  Válasz suske76 (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   

Rózsákon vagy egyéb gazokon lehet levéltetvet tartani, elvégre az is siker, ha nem ott vannak ahol szeretnéd :D
Az inváziós katicafajok egy darabig megoldják ezt a problémát...

2015.01.27. 16:04  Hozzászólás  Válasz gaabre (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   

Nálunk is nagyon elszaporodnak tavasszal a levéltetvek, szerencsére csak a szilvafákon. Nincs intenzív hajtásnövekedés és mégis (stanley, ageni) brutális invázió van. (körtelevélbolhát viszont nem lehet látni) Semmilyen bio kezelést nem alkalmazok, a katicák azonban 2-3 hét alatt teljesen felszámolják a telepeket, csak sajnos közben, meg utána is még egy ideig elég cefetül néznek ki a levelek, gyümölcsök. A katicák annyira felszaporodnak hogy minden levélre jut legalább egy(ez nem túlzás). De azután valószínűleg összeomlik a populáció, mivel elfogy a kaja. Nem hiszem hogy a telet ne tudnák átvészelni, de az biztos hogy tavasszal csak nagyon keveset lehet látni. Valahogy fel kellene szaporítani őket tavaszra, hogy a rendszer ne csapongjon egyik állapotból a másikba. Furcsának tűnik, de az lenne jó ha folyamatosan lenne egy jó kis stabil levéltetű kolóniánk. :lol:

Biopaprika termesztésben használnak hasonlót.
http://www.szentesbio.hu/pdf/Paprikabemutato.pdf
Fóliában elő lehetne őket tenyészteni búzán vagy lóbabon. Gyümölcsfánként 1 tő lóbab(10-20 katica is volt rajtuk tövenként valamelyik évben) lehet hogy elég lenne.

2014.11.23. 19:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   

Csak a szomszéd macskának nem fog tetszeni :)

2014.11.23. 19:07  Hozzászólás
  •   22   

Ezeket a régi praktikákat egy 1854-ben megjelent Vasárnapi Újságban találtam. Írójuk Száva Farkas.

Cseresnye, szőllő, és gabonát megőrizni madarak ellen kitömött macskát, héját, ölyvet kell egy fára fel tenni, s nem mer arra felé közeledni semmi madárféle.

:D egy próbát azért megér :D :D

2014.10.09. 18:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   

Ez nem is olyan rossz ötlet! :clap:

2014.10.08. 15:56  Hozzászólás  Válasz Bubus (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   

Nekünk lehet hogy megmaradnának, csak kell egy kerítés a kutyák meg a sünök közé, meg valahogy be kéne jönniük a másik kerítésen :D sünalagút?

2014.10.07. 20:41  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   

Nálunk is volt már többször is sündisznó, de sajnos mindig csak rövid ideig, mert a kutya mindig kiszagolta a helyét, és akkor egész éjszaka ugatta. Úgyhogy ez a sünös project nekünk sajnos sehogy sem jött be. :cry:

2014.10.07. 18:57  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   

Nálunk /pontosabban anyunál a kertben / vannak sünik.Van lakhelyük is.Évek óta kupacba rakott ágak,a tetején komposztnak való takarás.

2014.10.07. 10:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   

Lehet, hogy már idén késő elkészíteni:
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/keszits-sungarazst/

ElőzőKövetkező