Komposztálás Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2018.05.26. 11:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   
Avatar

rendszer admin
 
Köszi! Elolvastam.
És most már legalább biztosan tudom, hogy mindegyik cserebogár pajor. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.05.26. 11:21  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

rendszer admin
 
Mai eset ... :)

A költözés kapcsán "megörököltem" egy műanyag komposztáló csodát.
Nekem már ránézésre sem tetszett több okból, de elkezdték magyarázni, hogy jó az, csak velem van a gond.

De a legjobb öröm a káröröm, mivel kiderült, hogy útban van ... :hiha:
Szépen szétszedtem, és elkezdtem kipakolni belőle.
Az, hogy a tavalyi levelek még mindig ott voltak benne szárazon, az egy dolog.
De hogy a tavaly ősszel levágott fű nagyí része sem komposztálódott még, kezdett meggyőzni, hogy mégsem velem van a baj. :D

Ami viszont meglepett, az a mellékelt képen is látható pohár tartalma.
Mire kipakoltam a komposztáló tartalmát, összesen 107 db. cserebogár pajort szedtem össze.

Kicsit elmáláztam rajta, hogy ha ezek jövőre úgy április vége - május eleje környékén kirepülnek, micsoda rajzás lett volna a környéken! :remulet:

Viszont a teknőseim be fognak jól zabálni friss husiból ... :super:

Úgy látom, legalább is erre nagyon jó ez a csoda komposztáló ... :D

telo0.jpg
Valahogy így nézett ki eredetileg ...
Megtekintve 12774 alkalommal.

telo1.jpg
------------------------
Megtekintve 12774 alkalommal.

telo2.jpg
------------------------
Megtekintve 12774 alkalommal.

telo3.jpg
------------------------
Megtekintve 12774 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.03.22. 17:34  Hozzászólás
  •   127   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyjából össze takarítottam a kertben a még megmaradt leveleket, leengedtem a fűnyírót, és átfutottam a füvön is, jól "felporszívózva" az ősz óta odakerült dolgokat.
Nem gondoltam volna, hogy ennyi minden összejön. :)
1 méter mély a komposztáló, jó félig volt, és a végén éppen hogy elfért benne minden.
Cca. 3 újnyi vastag a föld rajta, amit ráterítettem takarónak .... :)

04.jpg
------------------------
Megtekintve 13448 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.03.18. 15:50  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   


*
 
...csak hol az a sáv ?? Ahova most kihordom nem igazán jó, mert a megye -hála a szomszédnak is - erősen tarackos ,ha nem gyomirtózom ill. kaszálom akkor pár éven belül dzsungel lenne . Én is tudom, hogy jobb lenne visszaforgatni , de nincs rá kapacitásom , se eszköz , se idő, se erő...a mennyiség meg sok nem gyűjthetem évekig, mert nincs hol....az utolsó mondatod meg vegyük úgy ,hogy nem olvastam és nem veszem magamra, mert nagyon csúnya dolgokat váltana ki belőlem...
 


  2017.03.18. 15:46  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   


*
 
Jó lenne, de nincs...és időm se sok...
 


  2017.03.18. 13:18  Hozzászólás
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
2 éves komposztot rostáltam ma, nagyon jó anyag lett. Alig kellett visszadobálni, földszerű lett az egész. Kb. 1 köbméter, jól jön most, mert elfogyott a marhatrágyám.
 


  2017.03.17. 21:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   
Avatar

terra alapító
 
Nem értek egyet. Itt mindenki elégeti a gallyakat meg a leveleket. A levél elbomlik tavaszra, a gally meg megy a vegyeskazánba, de akár össze is darálhatnám. 5 köbméterrel akár még fólisátrat is lehetne fűteni, komposztkazán néven kísérleteztek lakóházak fűtésével, működött.
Van aki összeszedi mindenkitől, bedarálja, és azzal kifűt egy telet. Persze nagy munka, gép kell hozzá.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.03.17. 13:45  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

---
 
Azért van, amikor a szükség törvényt bont... szerintem nagyon sokunknál így van ez. Úgy gondolom, hogy aki olyan életet él, amiben látszik a maximálisan jóra törekvés vágya, de vannak olyan élethelyzetek, amikor valamiért nem sikerül mindent az általánosan elfogadott elveknek megfelelően végrehajtania, az az ember a szememben sokkal, de sokkal többet ér azoknál, akik azért nem hibáznak, mert hiányzik az életükből maga a tevékenység. (Na, Cicero most biztos büszke lenne rám :D )
 


  2017.03.17. 09:28  Hozzászólás  Válasz Jani71 (118) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

---
 
Jani71 írta:Kb. 5 köbméter komposztom van. Csak kerülgetem, útban van... :( (Egyszerűen nincs hová tennem.) És csak egyre több lesz...


Az agyagos talajomnak milyen jól fogna... :) Kár, hogy messze vagy, szívesen megfizetném.

Szórd szét a veteményesben :thumbup: Tedd a fák lombozata alá. Visszatartja a vizet.
 


  2017.03.17. 06:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

---
 
Amit az erdőben a fák termelnek azt vissza juttatják a talajba. Ha eltüzeled, akkor olyan táperőt küldesz a füsttel a levegőbe, mely kárba megy. Ez hiányozni fog a természet körforgásából és a fáidnak se válik épülésükre. Az egy sávba összehordott gally éppen úgy része kell, hogy legyen a kertnek, mint hajdanán a paraszti udvarnak a trágyahalom. Vagy a mai kor emberének a fürdőszobában a szennyesruhagyűjtő kosár. Aztán a néhány év alatt összekorhadt nyesedék visszahordható a fák alá. Ami teljesebb tápanyagot szolgáltat a fáknak, mint az egyféle hatóanyagú műtrágyák. Ráadásul ingyen van. Bár jófizetésű állami alkalmazottaknál, lehet, hogy ez nem szempont.
 




  2017.03.16. 21:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   


---
 
Kb. 5 köbméter komposztom van. Csak kerülgetem, útban van... :( (Egyszerűen nincs hová tennem.) És csak egyre több lesz...
Ja, plusz a rengeteg munkám is benne van, a sok izomenergia, idő.
 


  2017.03.16. 21:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   


*
 
300 fa nyesedékét ???...hát az tényleg nagy munka lenne...még akkor is, ha nagy része még fiatal fa....az ásástól meg így is herótom van. Tyukhúros , kicsit gazos facsíkokat trágyával meghordva 120-150 cm szélességben beásni...nekem már az is sok volt...pedig csak 6 sort csináltam meg.
 


  2017.03.16. 21:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

---
 
Tudom, hogy nagy meló lenne, de nem próbálod meg, hogy egyszerűen csak földdel betakarod a nyesedéket? Pár év múlva ugyanolyan jó kis komposzt lenne belőle és az égetéssel sem kellene kínlódnod...
 


  2017.03.16. 20:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


*
 
Jó neked...én meg megint kiraktam a megyére a rengeteg vesszőt , ágat...majd ősszel talán el tudom füst nélkül tüzelni. :(
 


  2017.03.16. 18:45  Hozzászólás
  •   114   
Avatar

---
 
Majdnem teljesen kész vagyok a metszéssel és az aprítással (még most is roppant mód örülök az ágaprítómnak, bár még így is jelentős időbe kerül a szecskázás). A datolyaszilvák takarására kukoricaszárat használtam, azt is sikerült felaprítanom a géppel.
DSC_0014.JPG
Kb. a kétharmada a kukoricaszár
Megtekintve 14361 alkalommal.


Maradt tavalyról egy kevés félig komposztálódott, egyszer már átrostált halmom. Most megint átrostáltam, a maradék apró gallyakat a most összeaprított állománnyal + a leendő zöld nyesedékkel összekeverem ... jó kis komposztmennyiség várható belőlük.
DSC_0012.JPG
Kicsi, nagyobb, még nagyobb
Megtekintve 14361 alkalommal.

 


  2016.12.26. 17:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   


---
 
Beletrafáltál. :thumbup: Ennek a folyamatnak a kapcsán került bele a gyümölcs a komposztba... ;) :pias:
Használhatatlan nyers, ill. feldolgozott állapotban, vagyis 'cefremoslék' formában.
 


  2016.12.26. 14:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   
Avatar

---
 
"Kifőzött cefre: folyékony anyag, rendkívül hasznos a giliszták tevékenységére (gilisztatenyésztők szerint a giliszták alkoholisták, ezért imádják a rothadó, erjedő gyümölcsöket). A kifőzött cefre (egyes helyeken slempének nevezik) alkalmas száraz komposzt képző anyagok nedvesítésére, azaz a komposztáláshoz szükséges nedvesség megteremtésére."
 


  2016.12.26. 14:49  Hozzászólás  Válasz Jani71 (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   
Avatar

---
 
Még az összeszecskázott kukoricaszárnak (is) van ilyen gilisztagyűjtő hatása, tapasztalatom szerint :)
 


  2016.12.26. 14:26  Hozzászólás
  •   110   


---
 
Sziasztok! Csak azért ragadtam billentyűzetet, hogy megosszam Veletek egy mai tapasztalatomat.
Kicsit kapirgáltam ma a komposzthalomban és nem kicsit meglepődve láttam, hogy abban a részben, ahol az ősszel elásott alma van,
ott rengeteg vörös giliszta van. Máshol nem igazán, ott viszont koncentráltan nagyon sok.
Igazi gilisztabölcsőde a komposzthalomba ásott alma! :thumbup:
 


  2016.09.30. 21:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Én tavaly nyár végén mustár magot szórtem a fák közé és begereblyéztem. Nagy zöldtömege lett, amit a komposztra tettem és a gyökérzete a talajt is jól lazította.
 


  2016.09.30. 20:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
Jól néz ki.
Jó a homok is, az is lazítja. Meg ültess sok zöldtrágyanövényt, mondjuk most már késő, de tavasszal vagy tél alá, amint kicsit megnő, le lehet vágni, és úgy ahogy van, beleforgatni a földbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.30. 20:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   
Avatar

---
 
Szóval ilyen belül, ahol nem száradt ki (na ebből a laza komposztból kellene pár pótkocsira való mennyiség az én kötött talajomra):

010.JPG
------------------------
Megtekintve 15209 alkalommal.

 


  2016.09.28. 18:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Már megijedtem, hogy ilyen az egész :D mint a veteményes teteje, igazán takarhatnám már valamivel...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.28. 18:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

---
 
Igen, azért világosabb, mert szárazabb a külseje ... kicsit megkaparva szép barna, szerintem tökéletes komposzt. Slaggal természetesen csak annyira öntöztem meg, hogy megfelelő nedvességű legyen (sikerült is, mert egyáltalán nem rohadt, hanem korhadt, ahogy illik). Az átforgatás pedig szerintem jót tesz a komposztálódó halomnak (jobban keverednek az anyagok és szellősebbé is válik a halom) :)
 


  2016.09.28. 18:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

rendszer admin
 
Biztos, hogy jó, de szerintem ez nem tűnik igazi komposztnak, vagy csak már kiszáradt a teteje.
Mondjuk még a virágföld is kivilágosodik, ha kiszárad.
Slaggal egyáltalán nem kellett volna locsolni, és nem vagyok biztos benne, hogy a forgatás jót tesz neki, bár a jelek szerint nem nagyon ártott.
Ezért jobb a zárt térben történő komposztálás, mert ott a szélek is komposztálódnak, nem száradnak ki.
Gombásodni, "berohadni", "löttyösödni" akkor szokott, ha az alján a felesleges nedvesség nem tud elszivárogni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.09.28. 18:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
Jó szürke, mitől? Nekünk fekete szokott lenni, mint a virágföld.
Én ugyan nem forgatom, tavasszal meg ősszel kiszedem, amivel csak az a gond, hogy vagy felét át kell merni máshová, mert az még nincs kész...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.28. 18:14  Hozzászólás
  •   102   
Avatar

---
 
Nekem nem volt semmiféle keretem (bár a későbbiekben tervezem), csupán prizmába raktam a metszőollóval összevágott nyesedéket. Egy nagyon fontos dologra viszont ügyeltem, mégpedig arra, hogy a zöld növényi részek és a fás részek felváltva kerüljenek egymásra. A hőmérsékletet a komposzthalomba szúrt vaspálcával ellenőriztem, ami olyan sütős volt, hogy egy ideig csak pillanatokra tudtam megérinteni. Vagy háromszor át is forgattam a halmot, a hőségben pedig időnként slaggal meglocsoltam. Pár mai kép róluk:
008.JPG
A kész komposzt
Megtekintve 15374 alkalommal.

009.JPG
közelről
Megtekintve 15374 alkalommal.

007.JPG
A nemrég készített rostám
Megtekintve 15374 alkalommal.

006.JPG
és a leendő komposzt
Megtekintve 15374 alkalommal.

 


  2016.09.28. 14:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Nagyapám fekete fóliával bélelte ki.
A természetes gondolom az, hogy halomba rakod és egy év múlva kész. De ott is lehet hogy előbb, csak le kell szedned a felső réteget.
A rácsosra viszont azt mondják, hogy szellőzik, és így nem fülled be, nem gombásodik, nem trutyisodik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.28. 08:24  Hozzászólás
  •   100   
Avatar

rendszer admin
 
Ha nem csukható tetejű a komposztáló, akkor kell rá legalább 3-5 cm vastag föld, vagy valami záróréteg.
Ha nincsen rajta semmi, akkor a felső része kb. egy jó arasznyira csak szárad, és nem komposztálódik.
A komposztálódásnak a lényege a "zárt" környezet, és a hőfok. Ezért nem megfelelőek a híreszteléssel ellentétben a rácsozatos komposztálók.
Komposztálódás közben (ha jó a komposztáló) 60°C - 80°C között mozog belül a hőmérséklet komposztálódás közben, amit a rászórt föld, vagy fedőréteg súlya is stabilabban tart.
Ha lyukacsos, rácsos a keret, átszellőzik, a nedvességtartalom is kimegy, és nem lesz meg a hőfok. Így a komposztálódás 3-4 hónap helyett akár egy-két év is lehet.
Nyáron például a tartós száraz melegben nem árt néha egy kicsit meglocsolni, főleg, ha a felszín felett van valamilyen ládában. Nem tocsogósan, locsolókannából csak egy kicsit.
Ráadásul ebben a 60°C - 80°C fok hőmérsékletben az esetleg bele került gyomok magjai is tönkre mennek, így már nem lesznek csíraképesek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.09.27. 22:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Kérdés, hogy a lombal mi a terved? Ha a lehullott lombra szórod /elég vastagon/, akkor az is elkorhad a komposzt alatt tavaszra. De ha a lombot összesepred és komposztra rakod, akkor nem számít, hogy mikor.
 


  2016.09.27. 21:18  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

---
 
Kész van egy adag komposztom, szépen átrostálva és készül a következő adag is. Szétteríthetem a fák alá már most szerintetek, vagy várjak lombhullásig?
 


  2016.01.01. 14:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   


---
 
A kapor nincs, de mák szinte biztosan. Nem baj a mák marad:)
 


  2016.01.01. 13:49  Hozzászólás  Válasz sforza45 (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
Elméletileg igen, ha nincs agyonpermetezve. Ha agyon van, akkor is elvileg igen, ha neked nem számít.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.11.07. 19:33  Hozzászólás
  •   93   
Avatar

---
 
Köszönöm mindkettőtöknek! Van egy nyár közepe óta gyűjtögetett komposzthalom, ami még nem érett. Ezzel és földdel vegyesen gondoltam rétegezni, persze ez attól is függ, mit bírok. A teteje viszont feltétlen zárt lesz.
 


  2015.11.07. 19:25  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
Pfúúú... elkezdtünk gondolkodni, hogy az új fákhoz jó lenne egy kis trágya. Az nem lett, de szétbontottunk a komposztálót. Egész jól ment, csak visszatenni nem lehet, szürke műanyag, osztogatták, van is olyan pár embernek itt a fórumon. Persze a teteje beomlott, fele bent maradt. Az ásással meg majdnem végeztem, szóval hagytam a csudába. Majd tavasszal kiszórjuk a földre, aztán valahogy el kell rendezni a ládákat. Nem olyan jók ezek a műanyagok, vetemednek össze-vissza, törnek a fülek meg a csapok, a tetejére kell egy-egy tégla...
Jövőre áthelyezem a ládákat, bővítjük is, és cikk-cakk elrendezést kapnak :D három láda 2*3 méterre, első sorban egy darab középen, második sorban a két szélére egy-egy, így középen a második sorban marad egy előkészítő hely, ami három oldalról zárt, meg az első sorban a két szélén egy-egy sarok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.07. 18:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   


terra alapító
 
Szerintem sem kell feltétlenül földdel rétegezni. Én úgy csinálnám, hogy kipakolnám az érésben lévő komposzthalmot, és a trágyával felváltva pakolnám vissza. Ha nem volna éppen érőben lévő komposzt, akkor is van most ősszel, a kert bontásakor keletkező rengeteg zöldhulladék, utolsó fűnyírás termése, csalán stb., azzal rétegezném, esetleg ha van, friss konyhai hulladékkal és a lehullott falevelekkel. Esetleg ennek a tetejére kis föld, csak annyi, hogy ne fújja szét a szél a leveleket. De ha mindezek nincsenek, akkor letenném egy sarokba, és a tetejét takarnám valami zölddel vagy földdel tavaszig, amikor már lesz komposztálni való anyag.
 


  2015.11.07. 18:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
Rakd össze egy kupacba, ha még friss, egy eldugott helyen, ahol nem gond ha áradnak a szerves szagok :D
Aztán ha már földszerű - egyesek meg is kóstolják, mondván ez már teljesen érett -, akkor meg kiszórod, egy-másfél év elég neki szerintem.
Én nem aggódnék a bogár miatt, ahogy lapátolod ki, összenyomod a nagyját, vagy esetleg átrostálod. De ha hinted majd a földre, ott egyből össze is tudod szedni.
Ha van felesleges földed, rakhatsz bele azt is. Egyébként meg fűrészpor, komposztmaradék, vagy ami épp van. Szerintem még egy adag fűnyesedék is mehet majd közé, amilyen jó idő van :D lehet, még egyszer le kell vágnom nekem is a füvet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.11.07. 13:53  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

---
 
Néhány házzal arrébb lakó szomszédom szabadulna a sertéstrágyájától, mert a saját kertjébe már nincs hová kiszórnia (egyébként precízen, raklapokra prizmázza, így állítólag a lóbogár /lótücsök/ nem megy bele). Segítene az áthordásban is. Ha rábólintok, érdemes lenne-e komposztálni? Mondjuk 10cm vastag trágya, arra kevés föld és így tovább, rétegezve. Számíthatok arra, hogy elszaporodik a kertemben a lóbogár? Használjak talajfertőtlenítőt? (van egy kevés Force-om, de több helyütt olvastam, hogy nem sokat ér. Arvalinom sajnos nincs). Ha a legtetejére föld kerül - gondolom - a penetráns szag sem lesz vészes.
 


  2015.06.04. 20:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

---
 
Szia!

"Igen, elismerem hogy én tévedtem."

Ezt köszönöm, mert a fórumos életemben kevés az ilyen beismerés! :-D

A kopasz kiviről soha nem hallottam, és ezt is köszönöm!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.04. 13:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

---
 
Igen, elismerem hogy én tévedtem. Mivel az előzményekben a kiviről is beszélgettetek és a képre ránézve a levelek szinte tökéletesen hasonlítanak a minikivi levelére, ezért gondoltam, hogy esetleg ez valami "helyi specialitás". Utánanéztem: a Te növényed tehát a passiógyümölcs vagy más néven maracuja. :)
Ez pedig a minikivi:
http://www.hotdog.hu/japan4ever/elovila ... dia-arguta
 


  2015.06.04. 06:37  Hozzászólás
  •   86   
Avatar

---
 
Itt a nekikezdett "zöccséges", és ez csak próba volt, mert a fát elkell felejtenem - mint szegélyt -, mert a termeszek hamarabb megeszik a deszkát, mint ahogy én a zöldséget! :-D

Kép

Katt ide!

[url]https://www.google.com.au/search?q=termite+damage&sa=X&biw=1344&bih=709&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=v-BvVce1L4mk8QWS4oLYCg&ved=0CCoQsAQ[/url]

Egy kicsit látható - a dobozszerű végén - az apró kövek, ilyennel van tele a talaj, és elöször csákánnyal átlapozom - oda - vissza -, majd csak aztán a rotátor! :-D

Kép

A kép nem adja vissza a kupacot, de ez a régen levágott fű, és falevelek, majd belelesznek rotátorozva, a kétszer felcsákányozott területbe! Itt, a kép alsó sarkában látható az itt előforduló kövezet!

Kép

Így dolgoznak a termeszek! Hangtalanul! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.04. 06:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   
Avatar

---
 
Szia neked is, mert én most fejeztem be - 15:15 - a mai munkát! Mi 8 órával kelünk korábban, és azért lehet így! :-D

"Ez a kivi olyan, mint a minikivi, csak góliát méretben :-D"

Na, most feladtad a leckét, mert halvány sejtésem sincs, milyen a minikivi? :-D

A kiwit ismerem, de az nem rokona a passionnak! :-D

[url]https://www.google.com.au/search?q=kiwi&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Md9vVZvnF4iF8gXosoPYCg&ved=0CC8QsAQ&biw=1344&bih=709[/url]

Én csak ezt a méretűt láttam - 20 éve élek itt, és passion fruit a neve! -, és akkor valamiről lemaradhattam? :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.06.03. 21:07  Hozzászólás  Válasz anegytech (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

---
 
Szia!

"Kiviről már olyat is olvastam, hogy még a meszes talajon is megmaradt. Bár azt már elvileg nem szereti. "

Nálam ez van, és terem, most, éppen a telünk elején! Elárulhatom, nálam ph 7-es a talaj! :-D

Kép

Kép

Szép álmokat!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.06.03. 20:39  Hozzászólás  Válasz Jana11 (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, ezt kipróbálom, majd ha nem látja az asszony :D :D :D :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.03. 13:18  Hozzászólás  Válasz Lactarius (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


---
 
Kiviről már olyat is olvastam, hogy még a meszes talajon is megmaradt. Bár azt már elvileg nem szereti.

Talaj pH-król találtam egy táblázatot: http://images.slideplayer.hu/7/1916103/ ... ide_40.jpg
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég