Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2023.12.10. 13:47  Hozzászólás
  •   416   


---
 
Egy nagyszerű szerszámmal gazdagodtam kaposvári kertbarátai jóvoltából...egyik az ötletet adta, a másik meg elkészítette nekem , ez a lazítóvilla https://www.youtube.com/watch?v=81uLTHj-mhs  ...0:20másodpercnél látható. Remélem jól tudom hasznosítani...köszönet érte :)
 


  2022.03.31. 06:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (408) hsz.-re     Olvasás  
  •   415   


---
 
Sajnos az ígéret ígéret maradt...így ebből nem lesz semmi. Egy ideje gondolkodok újon, de150-170e fölé nem akarok menni, mert annyit nem lenne használva , a másik meg, hogy nemigen ismerem az alacsonyabb árkategóriájúakat...a magyar gyártmányokról se olvasni csupa jót...kínai meg...na azt hagyjuk.
 


  2022.03.30. 19:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (413) hsz.-re     Olvasás  
  •   414   
Avatar

terra alapító
 
Olvastam, hogy azzal permeteztél. :dejo: Éppen kérdezni akartam, hogy milyen, de már látom. Szolgáljon sokáig!
 


  2022.03.30. 19:11  Hozzászólás  Válasz Alibá (411) hsz.-re     Olvasás  
  •   413   
Avatar

---
 
Ali-bá, pár napja nekem is van már akkus permetezőm. Ég és föld a különbség a hagyományoshoz képest ...eddig tökéletes, teljes az elégedettség, öröm vele dolgozni! Ilyet vettem, innen:
RIWALL Akkus permetező
 


  2022.03.13. 16:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (411) hsz.-re     Olvasás  
  •   412   
Avatar

---
 
Sajnálom, megnéztem volna! Viszont a sima Malorex nekem az első egy-két évet kivéve csak bosszúságot okozott :thumbdown:
 


  2022.03.13. 13:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (410) hsz.-re     Olvasás  
  •   411   
Avatar

terra alapító
 
Megmutattam volna az enyémet, ha szóba hozod, mikor itt voltál. Malorex. Drága :remulet: , de jó. :super:
 


  2022.03.13. 12:18  Hozzászólás
  •   410   
Avatar

---
 
Akkumulátoros permetezőről szeretnék véleményt kérni, főleg, ha saját tapasztalat is van. A szomszédom gondolkodik a beszerzésén, de az én fejemben is megfordult.
Köszi előre is!
 


  2021.12.15. 19:57  Hozzászólás
  •   409   
Avatar

terra alapító
 
Régóta nézegetem az aksis gépeket, csak drágák. Most van Einhell akció, 13 ezer a 4Ah-s aksi + gyorstöltő. 4 ezer a 2.5Ah-s + töltő. De igazából még így is sok. Egy lombszívó meg vezetékkel, hát, azt kössz nem. De végül is így lehet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2021.10.06. 19:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (405) hsz.-re     Olvasás  
  •   407   


---
 
Találtam egy hozzáértő embert , ha minden jól megy tavaszra megoldódik a kérdés...jó lesz, mert enélül nemigen tudom normálisan rendezni a sorközöket.
A sorokra meg -bár elkezdtem a takarást- egyenlőre marad a gyomirtó.
 


  2021.09.24. 17:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   406   


---
 
Szia !
Írtam nekik még tavasszal nem írtak vissza...nem tudom működnek e még egyáltalán.
 


  2021.09.22. 14:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   405   
Avatar

---
 
Itt egy korabeli (kicsit régebbi) adattábla-szerűség képe, hátha segít:
RK_02_rotacios_kapa_kezelesi_konyv_950131995234459.jpg
Nem saját, neten talált
Megtekintve 42375 alkalommal.

 


  2021.09.22. 13:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (402) hsz.-re     Olvasás  
  •   404   
Avatar

---
 
Nekem is olyan volt régen, nekem a 80-as évek legvégéről. Vettem hozzá egy fűnyíró adaptert anno, rk-02-es névvel (de lehet, hogy a kapa neve volt ez - zöld színű test, sárga szarvval). A rotációs kapának emlékeim szerint 3 lóerős briggs motorja volt (talán 3 és feles). Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha felhívnád a Szevafémet a +36-30-650-3632-es számon, vagy írnál nekik egy email-t.
http://szevafem.hu/kapcsolat/
 


  2021.09.18. 08:57  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (402) hsz.-re     Olvasás  
  •   403   
Avatar

terra alapító
 
Nekem sem az eredeti motor van már rajta, de nekem Szentkirályi hajtóműn. Adhatunk tanácsot, és igen, a tengelyhossz és az átmérő, valamint az összefogatás lyukai számítanak, de ezt gondolom magadtól is tudtad. Szerintem az lenne a legjobb, ha 1-2 boltot megkérdeznél, akár e-mail-ben, hogy a hajtóművedhez milyen motorokat tudnának kínálni. (arra felétek volt is egy bolt régen, ott árultak Kawasaki motort, én azt akartam venni). Végül nem mertem kockáztatni, és egy helyi boltban vettem a gyárilag 5.5 LE Tecumsec motor helyet egy 6,5 LE Briggs motort, ami ugyan olcsóbban is beszerezhető lett volna, de belealkudtam az árba az összeszerelést is. Jól tettem, mert ott voltam amikor rakták össze, és a kuplungtárcsa hiába volt hozzávaló, nem ment rá. A srác vagy 20 percig igazgatta egy reszelővel a lyukat rajta. Én biztos megpróbáltam volna ráütni, ami nem igen használt volna neki.

Én ezt javasolnám. Kérj árakat, tipusokkal, nézd meg a neten mennyiért jutnál hozzá, és ha nem nagy a különbség, csináltasd meg készre helyben. Biztos nem ártana egy hajtómű átmosás-olajcsere sem. És az sem biztos, hogy baj, ha a garanciát helyben tudod érvényesíteni. Nem tudom, a tiéd kuplungos-e (a képeiden kisebbre emlékszem), ha kuplungos, bátran vegyél 1 LE-vel nagyobb motort. Én kötött talajon 6 kapával megyek mindig. Amíg az 5,5 lóerős motor volt, ősszel csak néggyel tudtam.
 


  2021.09.17. 19:26  Hozzászólás
  •   402   


---
 
Aki hozzáértő : idén tavasszal meghalt kapálógépünk. Nem mai darab volt , de jól bírta / 91-es gyártású Szevafémes , Briggs motoros /. Mivel egy komplett új nagyon drága úgy oldanám meg, hogy a régi aljzatra vennék egy új Briggs motort...már csak az a kérdés melyik kompatibilis a régi aljzattal? Annyi " segítséget " kaptam, hogy a főtengely hossza számít...de műszaki analfabéta lévén igazából ez nem sokat segít. Vkinek konkrétabb ötlete ?
 


  2020.05.26. 20:20  Hozzászólás
  •   401   
Avatar

terra alapító
 
Kinek milyen köszörűje van?
Ott akadtam meg, hogy 13 ezer forint az 1000w-os az x betűs boltban, máshol ennyiért csak 250w-osat kapni. Amit megrendelnék, az extol, 25, akcióban 20. Vagy kockáztatok az olcsóbbakkal.
Szóval, mik a tapasztalatok?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.05.05. 20:41  Hozzászólás
  •   400   
Avatar

terra alapító
 
Támadt egy ötletem.
Egy kis ,,brainstorming'', közös ötletelés. Eléggé kiköltekeztem magam barkácscuccokból. Van amit sokat használok, van amit nagyon ritkán, de jó ha van. Most ott vagyok, hogy jó lenne egy kompresszor... az aldi-s egyértelműen jobb mint a lidl-s, nem is itt a gond. Pénzügyileg is igazad adnék magamnak, mert ha veszek hozzá egy-két tartozékot, akkor 8-10 év, és a kerékcserék árán behozza az árát, addig meg szerintem elmegy. Amúgy most négyévszakos abroncs van a kocsin. Nem rossz, van amikor határozottan jobb mint a téli vagy a nyári, van amikor meg rosszabb, de le kéne cserélni a verdát, elég idős már, az újabbhoz meg inkább két szettet vennék, talán nem vág földhöz, csak ez a fránya kerékcsere...
Szóval, szerintetek, kell-e egy ilyen 55 literes kis kompresszor egy családi ház mellé? Nincs valami kisebb alternatíva?

Másrészt a Tudástárat fel lehetne tölteni tapasztalatokkal, tesztekkel, melyik konkrét eszköz ajánlott, melyik nem. Parkside cuccok pl. ahogy én látom, nagyon jók, korrekt áron mennek.

Harmadrészt, tippek-trükkök, nem tudom lesz-e annyi, ha sok lesz, maximum új témába kerülnek az írások. Most belefutottam egy olyanba, hogy újra kéne falazni az egyik melléképület falának egy részét. Téglám annyi nincs. Most hogy helyben ki mennyiért mennyit tud szerezni, az bekavarhat a számításokba. A lényeg, inkább veszek egy-két-három bontott ablakot, kicsit aláfalazok, ablakok körül és között xps, egy-két zsák ragasztó, egy-két zsák zsákos habarcs, és olcsóbban meg gyorsabban kész is vagyok, mint ha befalaznám az egészet... szigetelése is jobb lesz.

Ha van valakinek tippje, szívesen írna egy-egy szerszámról, gépről hosszabb-rövidebb cikket, vagy egy közös ötletelésre hívná a fórumtársakat, ne fogja vissza magát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.04.30. 20:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (398) hsz.-re     Olvasás  
  •   399   
Avatar

---
 
Úgy három órával ezelőtt volt használatban nálam ... nagyon praktikus, jól tetted, hogy vettél, nem fogod megbánni.
 


  2020.04.30. 20:11  Hozzászólás
  •   398   


*
 
Rendeltem egy kis digitális vegyszermérleget, a pár grammos por vagy granulátum vegyszerekhez...már ideje volt...meg a vegyszerárak is rohadtul elszálltak. ma jött mg.
 




  2020.04.18. 14:54  Hozzászólás  Válasz gergerg (394) hsz.-re     Olvasás  
  •   395   
Avatar

terra alapító
 
Bővebben??
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2020.04.17. 17:10  Hozzászólás
  •   393   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok. Kis segítség kellene.
1:40 arányú keveréket szerettem volna. Egy liter benzint öntöttem egy keverős kannába. A deci olaj majdnem fele belement , de még így sem érte el a jelzett szintet.
Mit rontottam el? Be kell fogni egy merőedényt, és kimérni a 25ml-t?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.03.23. 10:08  Hozzászólás  Válasz szivar (391) hsz.-re     Olvasás  
  •   392   


---
 
szivar, ha levágod akkor gyorsabban, ha kihúzgálod lassabban lesz újra gyökérről induló magonc.
Van már láncos fűkasza lap, azzal vágásnál gyorsabban lehetne haladni.
Vágáskor erősödnek és hajtanak, kihúzáskor a gyökér sérülésből jó állomány esetén újra hajt.
Ezt használják ki erdő letermelés után, megszaggatják a gyökereket, és a sérülésből jönnek az új hajtások.
 


  2020.03.23. 09:56  Hozzászólás
  •   391   


---
 
Egy elgazosodott tölgyerdőben, ami tele van kisebb-nagyobb magoncokkal, mivel lehet rendet rakni? Metszőolló-ágvágó nem túl szapora, lehet a kisebb, max. 1 cm átmérőjűeket kaszálni pl? Vagy más eszköz jobb lenne? Vagy ki kell húzogatni őket, mert úgyis visszanőnek?
 


  2019.12.11. 20:03  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (389) hsz.-re     Olvasás  
  •   390   
Avatar

terra alapító
 
Igen, az enyém is ilyen. Szerintem simán kibírja, ha az ágak nem túl vastagon. 3 cm ig könnyen megy. Vastagabbat is viszi, ami a lyukon befér, de ott már hallani hogy fogja a motort, tehát azért melegszik. Én eddig egy 25-30 méteres sövényt daráltam le vele, egy évnyi metszési hulladékot, meg múlt héten egy 6 m-es tuját. Most is ugyanolyan mint amikor először bekapcsoltam. Bátran ajánlom.
 


  2019.12.11. 18:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   389   


---
 
Szia Gerg!

Ez olyan lenne mint amit te vettél?
https://www.jofogas.hu/vas/Elektromos_szecskazo__agaprito_ingyen_posta_99295708.htm
(Úgy látom, hogy ugyanaz az eladó.)
Szerinted 20 m3 fenyő lombbal megbirkózna? (Pont ennyiért vinnék el a kivágás után.)
 


  2019.11.07. 18:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (387) hsz.-re     Olvasás  
  •   388   
Avatar

terra alapító
 
Nem is tudom...
Valahogy jobb érzés mint az MTD, de szerintem kb ugyanúgy vág. Bár amit most vágtam, az akác, szóval lehet hogy jobban megy. Eddig elégedett vagyok vele, minden tekintetben, de hanyatt azért nem estem. Szóval igen tartósnak kell lennie!
 


  2019.11.07. 17:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (386) hsz.-re     Olvasás  
  •   387   
Avatar

---
 
Ez gyors volt (mármint a vásárlás). Milyenek az első benyomásaid a gépről? (csak egyszerűen, különben el se olvasom!) :D
 




  2019.11.03. 20:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   


---
 
Nekem a Mc Culloch-on van hasonló, szerintem 10 éve hibátlan és gyors a lánc feszítés szerszámok nélkül.
 




  2019.11.03. 20:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (381) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   
Avatar

---
 
Azért az jó, hogy ezt nem nekem írtad, mert egyedül a bográcsozást értettem belőle... :D Sok sikert a leendő géphez! :thumbup:
 


  2019.11.03. 19:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   382   
Avatar

terra alapító
 
Ez is jó hír, nekem ez a csattanós dolog nem tetszett, de majd meglátjuk.
 


  2019.11.03. 19:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   381   
Avatar

terra alapító
 
Az MTD-t szabadságra kell küldenem, mert tegnap miközben fát vágtam a bográcsozáshoz, kommutátorhangra lettem figyelmes. Gondoltam elkopott a szénkefe. Ma szétszedtem, valóban elkopott, mert széthullott a motor hátsó csapágya, és lötyögött az egész, így elnyalta a szénkeféket. Hogy a kihulló csapágygolyók tettek-e kárt a tekercselésben, nem tudom, de nincs most időm megjavítani, hétvégén vágni kell a fát, 6m3.

9 évet megszolgált az durván 70 m3-t vágtam össze vele, így nem csodálkozok. Gondoltam veszek egy másik ugyanilyet, de megtetszett a hosszmotoros gép, talán könnyebb egyenesben tartani. Meglátjuk. Most viszont hogy keresgéltem, érdekes dolgokat tudtam meg, az MTD-nek csak 10 m/s volt a láncsebessége, és így is meg voltam elégedve vele.
 


  2019.11.03. 19:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   380   
Avatar

---
 
Nekem még semmilyen láncfűrészem nem volt, nincs összehasonlítási alapom. Eddig nem volt vele gondom, bár már jó párszor kellett állítanom a feszességet. Egyébként tényleg 1800 wattos.
 


  2019.11.03. 19:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (378) hsz.-re     Olvasás  
  •   379   
Avatar

terra alapító
 
A léncfeszítője, jól működik? Nekem az tűnik gyenge pontnak ránézésre.
 










  2019.11.03. 19:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   
Avatar

---
 
Így van. Eddig kiválóan muzsikál, de az is igaz, hogy keveset használom (főleg a görcsös kuglikat szoktam kettévágni vele, hogy könnyebben tudjam azután hasítani ... azért az ilyeneknél már nagyobb a kínlódás, mint normál fűrészelés esetén)
 






  2019.05.26. 14:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   
Avatar

terra alapító
 
Ha mind elektromos, még szép hogy nem tudod mi értelme a benzinesnek. Nekem kb 1000 m2 az udvar, plusz a ház előtti sáv, 2x3x30m. Nekem is volt villanyos fűnyíróm, még meg is van legalább 3 db, meg szegélynyíróm is. De nem használom őket, mert a benzines tologatós sokkal gyorsabb, erősebb. A fűkaszát, ha kétütemű, akkor bizony bőgetni kell, mert úgy van megfelelő kenése (többek közt). Amit most én vettem, az négyütemű, lényegesen halkabb, de nem ezért választottam. Bocs, nem neked szól, de pont leszarom hogy szombat délelőtt kit zavar a fűnyíró hangja, aki nem bírja, ne költözzön falura. Engem is zavar hogy este 10-kor, és 11-kor is jön egy repülő, olyan hangon mintha a kertbe akarna leszállni, pedig 100km a reptér, mégsem mondom senkinek hogy ne repüljön. Ugyan ennyire zavaró tud lenni a robogó, némelyik autó, a kakas, a gyöngytúk, a flex, a csomagtartóból szóló villanycigány, stb. stb. Az önkormányzat sem használ elektromosat. A múltkor olvastam valahol hogy valahol be akarják tiltani a hétvégi fűnyírást a zaj miatt. Hát rajta! Üssünk még egyet azon aki dolgozik.
 


  2019.05.26. 08:35  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   
Avatar

terra alapító
 
Hogy nyírnál nálam füvet vagy bokrot elektromossal? Mondjuk 100 méterre a konnektorról? Mondjuk úgy, hogy közben mindenféle bokor és fa állja az utadat? És ha L alakú lenne a kert?
Van ötven centi vágószélességű elektromos fűnyíród? Mert 30 centivel 500 nm felett már unalmas...
Megfordítom. Amíg kétszer-háromszor drágább az aksis gép, addig marad a benzines.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.05.25. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   
Avatar

rendszer admin
 
Jól néz ki, de én egyszerűen nem tudom megérteni.
Mi az a fantasztikusan jó ezekben a benzinmotoros kerti gépekben.
Sok kerti, és munkagépem van, de mind elektromos.
És mindegyikkel ugyanazt a munkát ugyanúgy el tudom végezni, mint a benzinessel, ami ráadásul jobb esetben 2x-3x annyiba kerül.
És nem csak az ára!

Ma az egyik szomszédom délelőtt füvet nyírt.
Nem csak az utcában, de még szerintem Kistarcsán is mindenki hallotta.
Nem láttam, melyik szomszéd volt, de szerintem a kanyarba még be is dőlt, mert azt hitte, hogy a Hungaroringen van ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.05.25. 20:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   
Avatar

terra alapító
 
Azért megnézném a gyerekeket, dobj fel egy képet ahogy homokvárat építenek :) :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron