Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1700 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2018.02.20. 17:16  Hozzászólás
  •   243   

Köszönöm szépen!
Ha ezermester nem is,de szeretek barkácsolni :)
Hétvégén egy egyszerűbb dolgot csináltam,ami hamar elkészült,lehet hülyeségnek tűnik,csak valamin mindig pörög az agyam..ez egy "duplasoros" gereblye lett,kipróbáltam,a jelenlegi talajviszonyokhoz képest egész dolgozik,de majd tavasszal meglátjuk..
Elég nagy kertem van kb 2000m²,aminek egy bizonyos részét kézzel ásom,ott remélhetőleg jó szolgálatot fog tenni..így néz ki:
Kép
Kép
Kép

Alibá,azt hiszem talán egy kibelezett kormányösszekötőrúd lehet,nem tudom,viszont könnyű és erős,ha esetleg kedvet kaptál és szükséged van méretekre,hozzávalókra,szívesen lemérek mindent..

2018.02.17. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alfi13 (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   

Azóta már túllendültünk a dolgon, kell egy normális benzines a két elektromos helyett. Van egy oregon láncom, azt lehet feldobom rá, az talán elfogadható minőségnek számít, szóval köszönöm, kipróbálom, amíg működik, tartaléknak meg lesznek hagyva, meg hát amíg nem szánom rá magam egy normális megvételére.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2018.02.17. 20:04  Hozzászólás  Válasz megwelder (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   

Elismerésem, szuper találmány!

2018.02.17. 19:43  Hozzászólás  Válasz megwelder (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   240   

Igazi ezermester vagy! :dejo: Milyen csövet használtál? Vízvezeték?

2018.02.17. 18:52  Hozzászólás
  •   239   

Sziasztok,a héten pihenőmet töltve kiötlöttem és meg is valósítottam a legújabb kerti segítségemet,egy "gazolót"
Itthon található hulladékanyagokból készült,két darab cső,néhány nagyobb alátét,pár darab 120-as szeg,egy kis nyomórugó..Kipróbáltam,kiválóan működik,gazra rászúrok,kar meghúz,szögek összezárnak,kihúz..ennyi,nincs térdelés,hajlongás.Alkalmas a palánták közül-mellől kiszedni a gazt,serkenő gyomnövényeket.
Az utolsó képen látható hogy a szögek nem zárnak össze tökéletesen,azóta kalibrálásra került,bár így is kiszedte a legkisebb gyomszálat is,mivel az gyökérre fognak a szögek némi földdel együtt.

Kép
Kép
Kép
Kép

2018.02.16. 21:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   

Én is hasonló gonddal küzdöttem. A hiba a lánc minőségében van. Míg én is olcsóbb láncokat vettem állandóan huzogattam a láncfeszítőt. A Husqarna boltokban nagyon jó minőségű láncot lehet kapni nálunk bármilyen méretű láncot elkészítenek és nem sokkal drágább mint a gagyi kategória. Mióta ezt használom két láncélezés között esetleg egyszer ha kell láncot feszíteni.

2017.05.01. 20:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   

Ha esetleg érdekelne, hogyan működik ez az én gépemnél, a 226.hsz videójában 0:37-től mutatja a láncfeszesség beállítását.

2017.05.01. 20:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   236   

Akkor talán működni fog, nekem fel kell lazítani egy csavart, utána állítani, majd meghúzni, de el lehet vele szórakozni egy ideig... ha meg túlhúzom, akkor meg lazítani kell, akkor meg túl laza lesz, mert már kihül a gép XD :hiha:

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2017.05.01. 18:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (234) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   

Az enyémen kb. 5, legfeljebb 10 mp beállítani a láncfeszességet :)

2017.05.01. 13:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   

Az lehet, csak élezni kell időnként a láncot. Viszont amit gergerg is írt, utánállítgatni rohadt macerás tud lenni, igaz én egy kb. 15 éves makitával szenvedtem... vagy túl feszes volt, vagy túl laza. Meghúztam, használtam, egy idő után még jobban ráfeszült, kilazítottam, használtam, akkor pihi, ne menjen olyan sokat, akkor utána megint meghúzni, mert ,,kilógta'' magát ahogy hűlt... igaz az állítócsavar már monyákolva volt, de nem szívesen veszem elő azt a gépet, tovább tart beállítani, mint levágni kézifűrésszel... majd egyszer beállítom úgy nagyjából, aztán úgy hagyom, egy-egy deszkát levágni jó lesz, amíg nem szerzek egy használt benzinest.

2017.05.01. 09:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   

Köszi :) Azért bátorkodom a nagyobb tétel összevágásával, mert úgy néz ki, hogy szelezéket fogok venni, ami remélhetőleg nekem sem és a gépnek sem fog nehézséget okozni.

2017.05.01. 08:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   

Csak szépen lassan, nem biztos, hogy erre lettek kitalálva :D
Használd egészséggel, reméljük sok gond nem lesz vele!

2017.04.30. 22:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   

Majdnem elfelejtettem: megérkezett a Makita, ki is lett próbálva. Nagyon katány! A görcsös kuglikat is könnyűszerrel átvágta. Nagyon filózom, hogy az éves tűzifa szükségletem, ami úgy 60 mázsa, ezzel fogom felvágni.

2017.04.15. 14:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   

Biztos jó lesz! A kulcsos láncfeszítéssel az a baj, hogy aki elektromosat használ az nem nagy mennyiségben vág. Ha a lánc melegszik, nyúlik picit, macera kulcsolgatni, és azért azt se felejtsük el hogy ezeken elég vékonyka láncok vannak. Összefoglalva: kevésbé macerás az egykezes láncfeszítés egy elektromoson.

2017.04.15. 13:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   

A kulcsos láncfeszítés miért probléma? - lámaként kérdezem. Nagyon macerás? Ennél a Makitánál nem kulcsos, mert a használatiban azt írják, hogy szerszámmentesen feszíthető és cserélhető a lánc. Egyébként megrendeltem, remélem, nem csináltam rossz bótot. :)

2017.04.15. 12:00  Hozzászólás
  •   228   

Nekem ilyen MTD van. Lassan 7 éves lesz, egy év volt amikor nem ezzel lett a téli tüzelő vágva, mert olyan helyen volt a fa ahová benzines kellett. Vagyis évi 6 erdei m3-t vágtam vele össze és még mindig megy. A rossz hír hogy már ugyan ilyet nem lehet venni, a láncfeszítést már kulcsosra csinálják. Azt tudom mondani amit apósom mondott nekem mikor vettem. Menj el egy üzletbe ahol több fajta is van, emeld meg őket, amelyik a legnehezebb, az lesz a jó. Ja, és szerintem kell az a 2000W. Meg nem árt egy jó reszelő, mert az éles lánc a titka mindennek. Én már vettem re egy Sthil láncot, nem érzem jobbnak mint az Oregont amit adtak hozzá.

2017.04.14. 22:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (226) hsz.-re     Olvasás  
  •   227   

Igazad van összekevertem a videókat. Amit betettél azt néztem én is, csak annak a végén van a nyírfa vágása és kerestem olyat amin csak a fát vágják a szöveget nem nyomják és a másik videónál nem néztem, hogy a kereső rossz gépről nyomott be videót. Hiába már fáradt vagyok.

2017.04.14. 22:24  Hozzászólás  Válasz Imre (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   

Köszönöm :) Nem szeretnék benzineset, nem "ipari" mennyiségben dolgoznék vele. A videón nem ez a fajta van, mert az szerintem 40 centis, az enyém meg csak 30. (kicsit kevésnek tűnik, de az én célomra remélem, hogy elég lenne). Erről itt egy videó:

2017.04.14. 22:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   

Ezen a videón gyilkolja a fickó rendesen. . Nem így kell fűrészelni, szerintem életlen is a lánc.
Németeknél 70-80 euro az ára. Csak nálunk adnak mindent ennyire drágán. Itt van egy teszt róla a 10-ből 9,5 pontot kapott  Nagyon rossz nem lehet. Ha nem akarsz benzinest akkor megéri. Nekem benzinesek vannak, mert utálom a kábelt kerülgetni.

2017.04.14. 21:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (223) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   

Olvastad a hsz-okat? Az egyik:
" Ha így ástam volna fel a kertet, öregapám biztos hátbavert volna az ásóval." :D

2017.04.14. 21:31  Hozzászólás
  •   223   

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2017.04.14. 20:11  Hozzászólás
  •   222   

Ezzel szemezgetek:
Másutt szinte mindenhol 35 ezer környékén árulják, nem igazán értem, itt miért tudják 26-ért adni
Göcsörtös tűzifa kuglik konyhakészre aprítására megfelelne vajon? (amit nagyon nehéz fejszével feldarabolni, olyanokra gondoltam)

2017.03.23. 18:16  Hozzászólás  Válasz vizerg (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   

Nekem van egy 97-ben vásárolt 900W-os Alko. Legalább 10 évig rengeteget kapott, gyakorlatilag tönkretehetetlen. Nem tudom azóta mennyi változott a konstrukció.

2017.03.23. 11:11  Hozzászólás  Válasz vizerg (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   

Kicsit kevés az infó!
A gyártó csak egy dolog, bármelyik gyártónak adott típusa lehet "jól eltalált" konstrukció és kevésbé szerencsés is.
Terület nagyságtól, fűnyírás gyakoriságától, a fű minőségétől is függ, melyik lehet a jobb.
Az biztos, hogy én már 100 m2 feletti területre (ha az nem angolpázsit) csak fémházast vennék és legyen rajta oldalkidóbó is. Az önjáróság megint nehéz kérdés, hiába nagy a nyírandó felület, amihez jónak tűnik, de ha az tagolt, akkor többet lesz kikapcsolva, mint be és tolni meg azt is kell :-( + 2-3 kg minimum)

2017.03.17. 14:42  Hozzászólás
  •   219   

Elektromos fűnyíró vásárlás előtt állok. Al-ko, vagy az elvileg magyar agrimotor között vacillálok Eléggél elbizonytalanodtam. Egyik helyen az egyiket dicsérik másikon a másikat. Kinek van tapasztalata melyiket érdemes megvenni?

2016.09.06. 12:02  Hozzászólás  Válasz Imre (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   

A karbantartással nem nagyon volt foglalkozva az elmúlt néhány évtizedben.. Tiszta retek már belül, ez talán a legfőbb gond.
A lengyel terméknél ez mit jelent? --> "2 áramlási szög szabályzóval ellátott fúvóka MR1.5 (1,5 mm), MR1.0 (1,0 mm)"
Ugyanez a magyarnál 0,3mm-1,5 mm?

2016.09.05. 22:12  Hozzászólás  Válasz petrol (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   

Szerintem a a különbségek a strapabíróság, alkatrész ellátásban van. Ha karban van tartva örök életűek ezek a régi magyar permetezők. Nekem eddig szűrőt, permetező szárat, tömítést kellett cserélni. Néha a golyó letapadt. Anyámnál ugyanilyen van az 40 év feletti, még apám vette. Minden permetezés után (vagy amikor kiürül) átmosom tiszta vízzel. 1-2 évente citromsavas vízzel is átmosom, mert nagyon kemény a vizünk és vízkövesedik, illetve van benne lerakódás, amitől néha eldugul. Utána szintén tiszta vízzel átmosom. Ne maradjon benne a sav, mert a tömítéseket kikezdheti. Én biztos nem cserélném le. De te tudod, milyen állapotban van a tied.
Délkelet által ajánlott is strapabírónak néz ki képen, de soha nem volt ilyen a kezemben nem tudok róla egyértelmű véleményt mondani.

2016.09.05. 21:57  Hozzászólás  Válasz Imre (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   

Ilyen van nekünk is, csak borzasztó régi, cserélni szeretném. Igazából milyen specifikációnak kell megfelelnie ma egy permetezőnek kiskertben? Gondolom pl. porlasztásban nincs különbség nagyon, a lemosás és az apró szemcsés szórást mindegyik tudja. Innentől kezdve mi a különbség?

2016.09.05. 21:53  Hozzászólás  Válasz petrol (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   

Az enyém a régi magyar permetező. Bevált 22 éves, minden alkatrész kapható hozzá. Itt lfogadható árban van, más oldalakon 30000 Ft felett is árulják.
Itt 24000 Ft. ingyen szállítják

2016.09.05. 21:31  Hozzászólás  Válasz petrol (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   

Nekem ez van egy éve (a 12l-es változat):
Lengyel permetező

2016.09.05. 21:19  Hozzászólás  Válasz petrol (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   

Én tesco-s változatot próbáltam, idén vettem. Aztán még egyet, mert leesett a lépcsőről. Tehát ha nem akarod a lépcsőről dobálni, akkor egy évet minimum az is kibír :D egyszerű mint a faék, telepumpálod levegővel, aztán locsolsz amíg bírja a szufla. Csak picit rövid.
A többiek gondolom hat-nyolc fokkal drágábbakról tudnak írni :D

2016.09.05. 19:35  Hozzászólás
  •   212   

Egy egyszerű, de használható permetezőre lenne szükségem. Csupán 20 fa van a kertben, egyszerre 12-13 liternél nem szórunk ki többet, emiatt nem hiszem, hogy kellene vennem egy benzinmotoros gépet.
Mit ajánlotok?

2016.07.28. 09:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   

Ja a Lada tengelytömítést azt úgy találtam, hogy a sokadik netes keresgélés közben feltűnt egy alkatrész ami nagyon hasonlított a szivattyúm hiányzó alkatrészére, na mondom végre megvan ami kell, majd amikor rákattintottam kiderült, hogy az egy Lada vízpumpa tömítése. Továbbá egy teljese más témában olvastam egy fórumot, ahol találtam egy embert, aki sokáig javított ilyen szivattyúkat és megerősített, hogy a Lada tömítése megfelelő lesz. Bár említett valami acélgyűrűt is, amit azóta se tudom, hogy hol kéne lennie...

2016.07.26. 17:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   

Pont ez történt. A tengelyt -23°C -ra hűtve se sikerült egyenlőre...

2016.07.26. 17:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   

Vagy csak szimplán pucolja meg, sokat segít ám! :D persze a zsugorkötés is jó.

2016.07.26. 17:10  Hozzászólás  Válasz nzozz (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   

Ja, ha a csapágy mérete jó, de mégis nehezen akar vagy nem akar a csapágyházba belemenni, tedd be a csapágyat a hűtőbe egy időre, a csapágyházat meg melegítsd meg egy hajszárítóval.

2016.07.26. 17:08  Hozzászólás  Válasz nzozz (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   

És a ladás infót ők mondták? Célszerűbb lett volna felhívni őket, e-mailra egy fiatal srác válaszol, a telefont viszont egy olyan öreg veszi fel, aki menet közben is kicseréli a kuplungtárcsát egy autón.

2016.07.26. 16:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   

Írtam az említett cégnek egy emailt, de arra a kérdésre, hogy forgalmazzák-e a nekem szükséges tengelytömítést, a válasz az volt, hogy "sajnos nem". Viszont mint kiderült, a Lada vízpumpa tengelytömítése megegyezik azzal ami nekem kell, úgyhogy azt már be is szereltem, csak a csapágyak nem szeretnének a helyükre menni, de most épp felújítjuk az egyik szobát itthon, addig félre van téve ez a projekt.

2016.07.23. 18:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   

nagyon is okosat mondtál! Egyszer egy építkezésen együtt dolgoztam egy burkolóval, aki egy nagy vizesvágóval vágta a csempét. (olyan mint egy körfűrész, csak egy sínen csúszik egy asztal fölött) A lényeg hogy korongot akart rajta cserélni, de csak egy fogója volt. Nem bírta vele lelazítani a csavart. Megjött a főnöke, látta a problémát, hozott valahonnan egy villáskulcsot. Azzal sem ment. Nagy telefonálgatások, főnök az autóba, hozott egy krovát. Azzal sem ment. Elment, hozott egy csövet meghosszabbítani a krovát. Úgy sem ment. Megint elment, hozott valami csavarlazítót. Befújták, azzal sem ment. Nem igazán foglalkoztam velük, csináltam a dolgom. Aztán eljött a dél, de a korong még mindig nem jött le. Leültem kajálni és néztem őket. Akkor egy kalapáccsal verték a villáskulcsot hátha úgy lejön. Mondom nekik: Fiúk! Nem lehet hogy esetleg balmenetes az a csavar? Látni kellett volna az arcukat. Mondanom sem kell, 10 mp múlva lent volt a korong. :) :) :)

2016.07.23. 17:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   

Hogy nehogy lombfújó legyen. :) Fogalmam sincs, sokat láttam már, de még egy sem volt a kezemben. Gondolom a nagy motorteljesítmény és a nagy zsák nem jelent rosszat. (a legnagyobb pohárból is lehet inni egy féldecit)

2016.07.23. 10:21  Hozzászólás  Válasz nzozz (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   

Voltam kinn a piacon délelőtt. Neked nagy valószínűséggel nem Káma szivattyúd van, hanem olyan, mint nekem: BC tipusú álló szivattyú (az adatlapján cirill betűkkel ott szerepel a BC, utána pedig valami számkombináció). Ha ez mégsem így lenne, akkor tárgytalan, amit írok. Csúszógyűrűje most nincs, csak aug. végén, mert addig nem jön piacra. Tömszelencéje van (500 Ft), gumigyűrű készlet /ha jól emlékszem, 3 db-os/ (350 Ft) és csapágy (500 Ft).
Próbáltam érdeklődni a szétszereléssel kapcsolatban is, de mivel több vevővel is foglalkozott (meg ugye én teljességgel tájékozatlan vagyok e téren), ezért csak azt jegyeztem meg, hogy le kell venni a lapátot meg hogy balos csavarral van rögzítve (?????) Remélem, nem mondtam most nagy butaságot. Ha gondolod, aug. végén visszatérhetünk a dologra.

2016.07.21. 15:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   

A kézi vagdosás lenne a legrosszabb az időigénye miatt ,korábban el szoktam tüzelni,gyors és..amíg lehetett és volt helyem. na most ugye engedély,pénz,pecsét és tüzelhetek...ne má..a saját földemen a saját maszatomat pénzért tüzeljem el...mindegy ezt is megoldanám,csak már nincs hely.Nagyobb tűzhöz nagyobb hely kellene ,én meg mindent beültettem fával.Esetleg ha a szomszéd learat akkor ott,ha megengedi...az hogy gyűjtsem valahol és majd elkorhad...a tavalyi és az idei nyesedék 10-12 kupacban ,a megyére hordva vár...nem nagyon korhadt...az elég időigényes...szóval nekem igazán jó megoldás nincs...bár...
Stiszteletesnek már fejtegettem,hogy kezd egy kicsit elegem lenni...állandóan hadakozok a természet 20-100 lábú egyedeivel és egyéb erőivel ..és idén vesztésre állok.Eljutottam oda,hogy elgondolkodtam...kell ez nekem ??? Az idei év pocsék, ha már a birtok rezsijét se tudom kitermelni, akkor nincs sok értelme az egésznek ,mert szeretem vagy nem csinálni azért a folyamatos ráfizetésért meg hogy másoknak jó legyen nem szívesen foglalkozok az egésszel...még nem tisztult le teljesen a jövőkép, de drasztikus változtatásokat kell eszközölnöm ,hogy a maradék kedvem ne menjen el ...mindenesetre a kollégámnak ,aki a halott fákat ki szokta vágni mondtam,hogy őszre készítse a Stihl-t ,lesznek halott fák....

2016.07.20. 21:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   

Hát az mindenképp jó lenne, köszönöm!

2016.07.20. 20:59  Hozzászólás
  •   200   

Vennék egy lombszívót - mire figyeljek?

2016.07.20. 20:42  Hozzászólás  Válasz nzozz (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   

Nálunk a piacon van egy ukrán srác, aki nagyon jó ismerője a Kámáknak, alkatrészeket is szokott árulni. Szombatonként szokott jönni, megkérdezhetem, ha gondolod.

2016.07.20. 20:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   

Szuper, köszönöm! Remélem lesz valami megoldás...

2016.07.20. 20:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   

Őket kérdezd meg, nagyon régi motorosok csapágy és szimering témában:

http://www.agrobodi.hu/home

2016.07.20. 20:28  Hozzászólás  Válasz nzozz (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   

Van egy üzlet ahol minden van, keresek neked egy telefonszámot, kérdezd meg.

2016.07.20. 20:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   

Az a baj, hogy ez nem az, ami nekem kell, mert az enyémben csúszógyűrűs tengelytömítés van, ez meg egy sima szimering. Ha van Pásztón, akkor lemegyek érte.

2016.07.20. 20:12  Hozzászólás  Válasz nzozz (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   

Következő