Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2014.07.27. 14:31  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Ez a szavazás nem ér, aki már legalább ilyen idős, mint én, biztos, hogy 100 fölé megy. Nekem a konyhai szerszámokkal-gépekkel igen sok összejönne.
 


  2014.07.26. 21:42  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (12) hozzászólására 
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Nem éppen. A balta fejét kaptam, anyósomnak csináltak kettőt a miskolci vasgyárban. Fusi. Én nyeleztem, kb 1 m a nyele. Kifejezetten fakivágásra, gyökerezésre csináltam. Nyelének a végét a balkezemhez faragtam/reszeltem, hogy ne csússzon ki, jobb és könnyebb legyen a megtartása, visszafogása. (A keskenyedő nyelű csúszott.) Sokat használtam, míg meg volt a nagy kertem. Most már kezd rozsdásodni.
 


  2014.07.26. 20:40  Hozzászólás  Válasz Alibá (9) hozzászólására 
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Ez ilyen bozótozó balta lehet. Viszonylag keskenynek látszik maga a balta, vagyis nem hasításra való, a pengéje meg jó széles hogy könnyen eltalálja az áldozatot. A nyele meg azért vastagodik mert a hosszú nyele ellenére nem kétkezes, és a faragás is azért kerülhetett a végére mert a gazdája már párszol eldobta suhintás közben. (kényelmetlen testtartás, vízszintesen ütve, egy széles bokor alatt, egy kézzel a végét fogva) Apámnak is volt ilyenje, erdőirtáskor használták a favágók után.
 


  2014.07.26. 20:34  Hozzászólás  Válasz Alibá (10) hozzászólására 
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom miért kerül fel kétszer, mikor szerkesztéskor minden jónak látszik. Kitörlöm a képre vonatkozót, majd ujra beillesztem, akkor már jó. Ha legközelebb is duplán sikerül, akkor úgy hagyjuk, és megmutatjuk Ragadozónak, hátha ő lát valamit amit én nem. Egyébként pár percig az edit gombra (a válasz gomb mellett) lehet szerkeszteni a hozzászólást. Ezen az időkorláton a napokban készültünk módosítani 10 percre ha jól emlékszem 3-ról, nem tudom megtörtént-e már. A moderátorok viszont bármikor szerkeszthetik, szóval ha elkésett vele, nyugodtan szóljon valamelyiknek.
 


  2014.07.26. 20:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (9) hozzászólására 
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
(Már megint kétszer került fel az első kép. Valamit rosszul csinálok. Hogy tudom törölni?)
 


  2014.07.26. 20:13  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Egy jól bevált balta :
2014.07.22. kerti szerszámok baltanyél 90% 002.JPG
Az érdekessége, hogy a nyele a fejétől kezdve nem vékonyodik, hanem vastagodik. No és hogy a használója kezéhez van faragva/reszelve a nyél vége.
2014.07.22. kerti szerszámok balta 90% 001.JPG
 


  2014.07.10. 15:29  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
  

Még sose számoltam össze. Majd télen, ha nagyon ráérek témánként összeszámolom.

/Egyszer azt számoltam meg, hogy permetezéskor hányféle átalakítást, módosítást alkalmaztam. 13 volt. Pl. filckorong a hátam és a permetező között, hogy ne legyen hideg; bádog locsolókanna csövének csücskösre alakítása, hogy egészen vékony sugárban is tudjak belőle őnteni pl.a mérőhengerbe; üveg mérőhenger tárolása papírral bélelt aluminium hengerben - döl, borul, nem törik; kampó a permetlé keverő helynél fej magasságban, ahová a permetező csövét felakasztom, hogy ne a földről keljen felvenni, hátamon a permetezővel, mert már megint eldőlt; műanyag szórófej kicserélése állíthatós rézre; cső kicserélése 1,2 m-esre, amivel az asztalkorona fölé is felérek; vállszijj lecserélése szivacsos hátizsáktartóra; nyilonharisnya szár húzás a beöntő szőrőre - az elvágott részre csak görcsöt kellett kötni és egy dupla 'mikro' szűrőm lett; stb./
 




  2014.07.09. 21:39  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
  

Nono, reped a plafon! :D
Hmm... fórumtag nem készíthet szavazást, furcsa... na mindegy. Ha esetleg nem tetszik, és Alibá nem akar szavazást a dologból, remélem szól :D én azért szavaztam.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.09. 21:37  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
  


Utólagos engedelmeddel szavazást csináltam a dologból :D Annyit kell tenni, hogy ahol írod a hsz-t, az alatt rámész a Szavazás készítése című fülre. Úgy tudom minden tag készíthet szavazást.
 




  2014.07.09. 21:00  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
  

Külön számít! Meg az alakja is, nemcsak a mérete. A késeket, vágóeszközöket se felejtsd ki!
 




  2014.07.09. 18:09  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
  


Ez igen! Látom már a topiknyitás is megy!

Én még nem számoltam, de ha nekifognék biztos 100 fölé jutnék. (már ha a kiskapa meg a nagykapa külön számít stb.
 


  2014.07.09. 11:31  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Össze számoltad már valaha, hogy hányféle eszközt, szerszámot, gépet használtál már életedben kertészkedés közben?
Tippelj: 1. 10 alatt. ;)
2. 10-20. :)
3. 20-30. :lol:
4. 30-50. :D
5. 50-100. :o
6. 100 felett.
7. 500 felett.
/A két utolsóhoz nem engedett emótikumot betenni a szabályzat -csak ötöt lehet-, pedig lenne ötletem!/
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég