Kerti eszközök, szerszámok, gépek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2016.09.05. 21:57  Hozzászólás  Válasz Imre (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   


---
 
Ilyen van nekünk is, csak borzasztó régi, cserélni szeretném. Igazából milyen specifikációnak kell megfelelnie ma egy permetezőnek kiskertben? Gondolom pl. porlasztásban nincs különbség nagyon, a lemosás és az apró szemcsés szórást mindegyik tudja. Innentől kezdve mi a különbség?
 


  2016.09.05. 21:53  Hozzászólás  Válasz petrol (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   


---
 
Az enyém a régi magyar permetező. Bevált 22 éves, minden alkatrész kapható hozzá. Itt lfogadható árban van, más oldalakon 30000 Ft felett is árulják.
Itt 24000 Ft. ingyen szállítják
 




  2016.09.05. 21:19  Hozzászólás  Válasz petrol (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   
Avatar

terra alapító
 
Én tesco-s változatot próbáltam, idén vettem. Aztán még egyet, mert leesett a lépcsőről. Tehát ha nem akarod a lépcsőről dobálni, akkor egy évet minimum az is kibír :D egyszerű mint a faék, telepumpálod levegővel, aztán locsolsz amíg bírja a szufla. Csak picit rövid.
A többiek gondolom hat-nyolc fokkal drágábbakról tudnak írni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.05. 19:35  Hozzászólás
  •   212   


---
 
Egy egyszerű, de használható permetezőre lenne szükségem. Csupán 20 fa van a kertben, egyszerre 12-13 liternél nem szórunk ki többet, emiatt nem hiszem, hogy kellene vennem egy benzinmotoros gépet.
Mit ajánlotok?
 


  2016.07.28. 09:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   


---
 
Ja a Lada tengelytömítést azt úgy találtam, hogy a sokadik netes keresgélés közben feltűnt egy alkatrész ami nagyon hasonlított a szivattyúm hiányzó alkatrészére, na mondom végre megvan ami kell, majd amikor rákattintottam kiderült, hogy az egy Lada vízpumpa tömítése. Továbbá egy teljese más témában olvastam egy fórumot, ahol találtam egy embert, aki sokáig javított ilyen szivattyúkat és megerősített, hogy a Lada tömítése megfelelő lesz. Bár említett valami acélgyűrűt is, amit azóta se tudom, hogy hol kéne lennie...
 




  2016.07.26. 17:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
Vagy csak szimplán pucolja meg, sokat segít ám! :D persze a zsugorkötés is jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.26. 17:10  Hozzászólás  Válasz nzozz (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

terra alapító
 
Ja, ha a csapágy mérete jó, de mégis nehezen akar vagy nem akar a csapágyházba belemenni, tedd be a csapágyat a hűtőbe egy időre, a csapágyházat meg melegítsd meg egy hajszárítóval.
 


  2016.07.26. 17:08  Hozzászólás  Válasz nzozz (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
És a ladás infót ők mondták? Célszerűbb lett volna felhívni őket, e-mailra egy fiatal srác válaszol, a telefont viszont egy olyan öreg veszi fel, aki menet közben is kicseréli a kuplungtárcsát egy autón.
 


  2016.07.26. 16:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (197) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   


---
 
Írtam az említett cégnek egy emailt, de arra a kérdésre, hogy forgalmazzák-e a nekem szükséges tengelytömítést, a válasz az volt, hogy "sajnos nem". Viszont mint kiderült, a Lada vízpumpa tengelytömítése megegyezik azzal ami nekem kell, úgyhogy azt már be is szereltem, csak a csapágyak nem szeretnének a helyükre menni, de most épp felújítjuk az egyik szobát itthon, addig félre van téve ez a projekt.
 


  2016.07.23. 18:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
nagyon is okosat mondtál! Egyszer egy építkezésen együtt dolgoztam egy burkolóval, aki egy nagy vizesvágóval vágta a csempét. (olyan mint egy körfűrész, csak egy sínen csúszik egy asztal fölött) A lényeg hogy korongot akart rajta cserélni, de csak egy fogója volt. Nem bírta vele lelazítani a csavart. Megjött a főnöke, látta a problémát, hozott valahonnan egy villáskulcsot. Azzal sem ment. Nagy telefonálgatások, főnök az autóba, hozott egy krovát. Azzal sem ment. Elment, hozott egy csövet meghosszabbítani a krovát. Úgy sem ment. Megint elment, hozott valami csavarlazítót. Befújták, azzal sem ment. Nem igazán foglalkoztam velük, csináltam a dolgom. Aztán eljött a dél, de a korong még mindig nem jött le. Leültem kajálni és néztem őket. Akkor egy kalapáccsal verték a villáskulcsot hátha úgy lejön. Mondom nekik: Fiúk! Nem lehet hogy esetleg balmenetes az a csavar? Látni kellett volna az arcukat. Mondanom sem kell, 10 mp múlva lent volt a korong. :) :) :)
 


  2016.07.23. 17:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Hogy nehogy lombfújó legyen. :) Fogalmam sincs, sokat láttam már, de még egy sem volt a kezemben. Gondolom a nagy motorteljesítmény és a nagy zsák nem jelent rosszat. (a legnagyobb pohárból is lehet inni egy féldecit)
 


  2016.07.23. 10:21  Hozzászólás  Válasz nzozz (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   
Avatar

---
 
Voltam kinn a piacon délelőtt. Neked nagy valószínűséggel nem Káma szivattyúd van, hanem olyan, mint nekem: BC tipusú álló szivattyú (az adatlapján cirill betűkkel ott szerepel a BC, utána pedig valami számkombináció). Ha ez mégsem így lenne, akkor tárgytalan, amit írok. Csúszógyűrűje most nincs, csak aug. végén, mert addig nem jön piacra. Tömszelencéje van (500 Ft), gumigyűrű készlet /ha jól emlékszem, 3 db-os/ (350 Ft) és csapágy (500 Ft).
Próbáltam érdeklődni a szétszereléssel kapcsolatban is, de mivel több vevővel is foglalkozott (meg ugye én teljességgel tájékozatlan vagyok e téren), ezért csak azt jegyeztem meg, hogy le kell venni a lapátot meg hogy balos csavarral van rögzítve (?????) Remélem, nem mondtam most nagy butaságot. Ha gondolod, aug. végén visszatérhetünk a dologra.
 


  2016.07.21. 15:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


*
 
A kézi vagdosás lenne a legrosszabb az időigénye miatt ,korábban el szoktam tüzelni,gyors és..amíg lehetett és volt helyem. na most ugye engedély,pénz,pecsét és tüzelhetek...ne má..a saját földemen a saját maszatomat pénzért tüzeljem el...mindegy ezt is megoldanám,csak már nincs hely.Nagyobb tűzhöz nagyobb hely kellene ,én meg mindent beültettem fával.Esetleg ha a szomszéd learat akkor ott,ha megengedi...az hogy gyűjtsem valahol és majd elkorhad...a tavalyi és az idei nyesedék 10-12 kupacban ,a megyére hordva vár...nem nagyon korhadt...az elég időigényes...szóval nekem igazán jó megoldás nincs...bár...
Stiszteletesnek már fejtegettem,hogy kezd egy kicsit elegem lenni...állandóan hadakozok a természet 20-100 lábú egyedeivel és egyéb erőivel ..és idén vesztésre állok.Eljutottam oda,hogy elgondolkodtam...kell ez nekem ??? Az idei év pocsék, ha már a birtok rezsijét se tudom kitermelni, akkor nincs sok értelme az egésznek ,mert szeretem vagy nem csinálni azért a folyamatos ráfizetésért meg hogy másoknak jó legyen nem szívesen foglalkozok az egésszel...még nem tisztult le teljesen a jövőkép, de drasztikus változtatásokat kell eszközölnöm ,hogy a maradék kedvem ne menjen el ...mindenesetre a kollégámnak ,aki a halott fákat ki szokta vágni mondtam,hogy őszre készítse a Stihl-t ,lesznek halott fák....
 






  2016.07.20. 20:42  Hozzászólás  Válasz nzozz (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   
Avatar

---
 
Nálunk a piacon van egy ukrán srác, aki nagyon jó ismerője a Kámáknak, alkatrészeket is szokott árulni. Szombatonként szokott jönni, megkérdezhetem, ha gondolod.
 






  2016.07.20. 20:28  Hozzászólás  Válasz nzozz (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

terra alapító
 
Van egy üzlet ahol minden van, keresek neked egy telefonszámot, kérdezd meg.
 


  2016.07.20. 20:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   


---
 
Az a baj, hogy ez nem az, ami nekem kell, mert az enyémben csúszógyűrűs tengelytömítés van, ez meg egy sima szimering. Ha van Pásztón, akkor lemegyek érte.
 




  2016.07.20. 20:06  Hozzászólás  Válasz nzozz (192) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   


---
 
Módosítom az előző hsz. -t : honnan lehet komplett tengelytömítést szerezni az említett géphez?
 


  2016.07.20. 09:21  Hozzászólás
  •   192   


---
 
Sziasztok!
Valakinek ötlet, hogy hogyan lehet kicserélni a csúszógyűrűs tengelytömítést (kiszedni a régit, beszerelni az újat) ebből az 720W -os orosz Káma szivattyúból? Sajnos nem igazán sikerült jó képet csinálni...
PHOTO_20160719_131001.jpg
------------------------
Megtekintve 27863 alkalommal.


PHOTO_20160719_130950.jpg
------------------------
Megtekintve 27863 alkalommal.


PHOTO_20160719_131038.jpg
------------------------
Megtekintve 27863 alkalommal.



Köszönöm
 


  2016.07.19. 17:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   
Avatar

---
 
Miután olvastam valami indítási áramlökésről is, azután kicsit ideges lettem... sajnos műszaki oldalról teljesen alulképzett vagyok. Szerencsére minden rendben ment, nem vágott le az automata.
Egyébként hsz-okban azt emlegetik, hogy vagy nyers, vagy száraz anyagot érdemes adagolni, a megvonult a legrosszabb.
 


  2016.07.19. 16:57  Hozzászólás
  •   190   
Avatar

terra alapító
 
Olvasok én mindent! :@

Délkelet!

Gratulálok a géphez! A videót is megnéztem és azt állapítottam meg a hangja alapján hogy fogaskerekes hajtása van. Ez nem baj, viszont érdemes odafigyelni rá hogy ne sokat menjen üresbe, mert a fogaskerék akkor is kopik, dolgozni meg nem dolgozik. Tehát érdemes odakészíteni egy ládára való anyagot, lenyomni, majd hagyni pihenni amíg a következő adag odakerül. A másik! Nagyon nem úgy viszi a nyerset mint a szárazat. Érdemes tehát még nyers állapotban ledarálni a cuccot, mert ezzel jelentősen kíméled a motort is, meg a kést is. Viszont a nyers vesszők hoznak magukkal egy újabb problémát, mégpedig hogy a bennük lévő nedvesség erősen korrodáló hatású. Hacsak nem rozsdamentes a kés benne, érdemes használat után megtörölgetni, én némi korrózió védelemről gondoskodni. Ez nem lenne nehéz, be kell fújni olajjal, de mivel te komposztot akarsz, ez nem éppen járható. Viszont szerintem napraforgó olaj is alkalmas lehet. 2800W az alig több mint 12A.

Ati!

Természetesen működtethető aggregátorról, csak meg kell nézni mennyit tud az aggregátor. Minimum 13A-t kell tudnia. Vannak ilyen aggregátorok. Neked viszont ez a gép nem lenne jó, a te mennyiségeidet sokáig tartana ezzel is összecsapni, és nem is igazán éri meg, ha a benzinköltséget is számítod. Pláne ha csak komposztot csinálsz belőle. Arról nem is beszélek hogy ha kijelölsz egy területet, elrohad ott egészben is, legfeljebb baltával rásegítesz.

Vesszőt van hogy én is összevágom, de ollóval sokáig tart, a balta sem a legjobb. A legjobb egy 85cm magas hasítórönk, ez lehet úgy is hogy a kugli fára van ütve 3 láb, és azon kényelmesen lehet a vesszőt kévébe fogva vágni egy kiszuprerált húsbárddal.

A másik változat főleg szőlővesszőhöz jó. Ez úgy néz ki, hogy a az udvarban az egyik kerítésoszlophoz hozzáhegesztesz egy 50x50-es szögvasat vízszintesen, (kb 50cm) és fúrsz rá egy lyukat ahol hozzácsavarozol egy másikat úgy hogy vágáskor a két vas (mikor találkozik) egy + keresztmetszetű legyen. Ez hasonló szerkezet mint a lemezvágó olló, de nincs áttételezve ezért gyorsabb. Ha meg szeretnéd csinálni, és nem érted, szólj!
 


  2016.07.19. 15:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   
Avatar

---
 
Én a helyedben valami ehhez hasonlón gondolkodnék, bár tény, hogy használtak és olcsónak sem mondhatók ezek a cuccok (eddig ezt találtam a legolcsóbbnak):
Nincs is túl messze tőled :)
 


  2016.07.19. 14:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
Én elsőre egy terménydarálót terveztem vásárolni, majd azt átalakítani, de egyelőre jegelve van a project, majd ha bejön a brikett vagy a rossz idő, akkor előveszem a fiókból :D

Snidlingvágó ollót láttál már? Na olyat is lehet csinálni nagyban... Van aki a fűnyírót ereszti rá, mondjuk az durvább módszer...
Azt is terveztem, hogy egy ágvágót rögzítek valahová, egyik kézbe a faág, másikkal meg vágok.

Melóhelyen van egy öreg lemezvágó, a centis acéltáblát már kicsit erölködve, de megeszi. Na, az gyors lenne :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.19. 14:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   
Avatar

terra alapító
 
Ez bizony a 'Kedcescimbora' által favorizált kisbalta. Csak ahhoz meg sok idő kell, az meg ugye nincs. Pedig jó játék - kipróbáltam. ;-)
 


  2016.07.19. 14:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


*
 
Nekem ugye a hegyen van nagyobb ágmennyiség...ott meg egy fázis sincs...szóval olyannak lenne értelme amit kint is tudok működtetni ..és elég erős is.
 


  2016.07.18. 20:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   
Avatar

---
 
Nálamnál nem lehetsz jobban műszaki analfabéta :D Szerintem gyanús az aggregátorról való működtetése, mert nekem is szepegett kicsit a ...-em, mivel a 2800 W elég sok és ehhez min.16 A szükségeltetik (gergerg, el ne olvasd, mit írtam ide , mert meg lesz a véleményed rólam :D ) Nálam benn van a 3 fázis, 16 A-es megszakítókkal, nem volt szerencsére gond a masina működtetésével. Viszont úgy tudom, benzinmotoros ágaprítókat is lehet kapni (én egyébként külföldről rendeltem, ami elég nagy kockázat több szempontból is, viszont jó sokat megspóroltam az itthoni árakhoz képest, min. 15 ezret)
Az aggregátorról pedig: hátha lesz itt valaki, aki normális véleményt tud nyújtani :)
 


  2016.07.18. 19:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   


*
 
Hülye kérdés ,mert múszaki analfabéta vagyok,de az ilyent lehet aggregátorról is működtetni ?
 


  2016.07.18. 19:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   


*
 
Hú...ilyen kellene nekem is....ha már tüzelni nem lehet...
 


  2016.07.16. 22:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   182   
Avatar

---
 
Az! Örülök is neki, mint a majom a ...! :D Lesz egy csomó komposztom most már, meg lehet, hogy némi tüzelőm is.
 




  2016.07.16. 21:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (179) hsz.-re     Olvasás  
  •   180   
Avatar

---
 
019.JPG
------------------------
Megtekintve 27321 alkalommal.

020.JPG
------------------------
Megtekintve 27321 alkalommal.

 


  2016.07.16. 21:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   
Avatar

---
 
Hengerkéses, csináltam is képet róla, de nem tudom, látszani fog-e. Mindjárt teszem fel. (Szép, mert még új :D )
 




  2016.07.16. 21:21  Hozzászólás
  •   177   
Avatar

---
 
Megleptem magam Karácsonyra (az idei, a jövő és az azutáni Karácsonyra) egy ágaprító masinával. Grizzly GHS 2842 B mrkájú, 2800 W-os. Csináltam róla néhány képet és egy videót is működés közben.
001.JPG
------------------------
Megtekintve 27329 alkalommal.

005.JPG
------------------------
Megtekintve 27329 alkalommal.

017.JPG
------------------------
Megtekintve 27329 alkalommal.

013.JPG
------------------------
Megtekintve 27329 alkalommal.


A videó pedig:
metszőolló helyett :-)
 




  2015.07.06. 09:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   
Avatar

---
 
Szia!

" De lehet, hogy kihagyom őket a buliból és spórolás gyanánt inkább várok néhány órát, míg idefordul a Föld... "

Ha van a Földön kívűl is támaszkodási helyzeted, akkor majd tényleg odaérhetünk hozzád! :-D

Azért mutattam, hogy sikeres lehet a szerkentyű, mert itt is árulják! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.03. 17:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   
Avatar

---
 
Szia!

Köszi a tippet, csak nem tudom, mit kérne a házhoz szállításért a futárszolgálat! :-D De lehet, hogy kihagyom őket a buliból és spórolás gyanánt inkább várok néhány órát, míg idefordul a Föld... :mrgreen:
 


  2015.07.03. 08:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   
Avatar

---
 
Szia!

Ez nálunk is kapható! :-D

[url]http://www.goldacres.com.au/reelonly/223876[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.07.02. 20:13  Hozzászólás  Válasz gergerg (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   172   
Avatar

---
 
Ez a gép kompatibilitás tekintetében lehet, hogy kivétel, legalábbis a leírásban pl. a toldó esetében egyezőséget írnak (de valószínűleg igazad van, mert sok tekintetben egészen más lehet a többi fajtánál. Bírjon ki 10 évet, akkor már elégedett leszek (no meg persze én is :-D )
 


  2015.07.02. 20:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (169) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

---
 
Köszönöm Ali-bá! Video keresése eszembe se jutott, pedig máskor elsők között van a Youtube. Már nézem is! :thumbup:
 


  2015.07.02. 20:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   
Avatar

terra alapító
 
Osztom Alibá véleményét, részben. Valóban jó masinának tűnik, de nekem van most már 6-7 permetezőm, és megőrülök hogy nem kompatibilisek egymással a fejek, szárak. A nagy gépeken már végeztem egy egységesítést, minden csapot ledobáltam és golyóscsapra cseréltem (untam hogy mindig csepegnek) így 2 szárat, egy hosszút és egy rövidet minden nagyobb gépemmel tudok használni. Most a kicsik kerültek sorra, az egyiken már átvágtam a szórófej menetét, hogy rámenjen a réz fej. Ég és föld.
 


  2015.07.02. 19:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   
Avatar

terra alapító
 
Nem próbáltam még, de néhány szempont miatt megvenném. Látni lehet kivülről, hogy mennyi folyadék van már benne mikor töltöd(!!), mindenütt igényes kiképzés, látszik rajta, hogy nem rövíd távra tervezték. (Megnéztem két videóját.)
 


  2015.07.01. 23:30  Hozzászólás
  •   168   
Avatar

---
 
Háti permetező vásárláson töröm a fejem. Eddig egy Carpi márkájút használtam, megvan vagy 15 éve, de inkább több is. Motoroson is gondolkoztam, de azt hiszem, ez egyre inkább nem nekem való (korom + műszaki analfabétizmusom miatt is). A másik fórumon néhányan elismerően nyilatkoztak erről a lengyel masináról (elsősorban a nagyon kényelmes "viseletét" említették, de összességében is pozitívan írtak róla):

http://www.hun.marolex.pl/products/plec ... 21620.html

Ebből is a 12 l-es változat érdekelne, mert a mostani 16-osba se tettem soha 10-12 l-nél több permetszert. Még egy 1m-es toldót vennék hozzá, ezzel a jelenlegi legnagyobb néhány fámat (4-5 m) is meg tudnám permetezni, gondolom én. Az ára így egy húszas alatt lenne.
Örülnék, ha többen is segítenétek eldönteni, érdemes-e megvásárolnom :)
 


  2015.07.01. 20:57  Hozzászólás  Válasz nzozz (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   167   
Avatar

---
 
Szia nzozz!

"Találtam egy ilyet: napelemes háti permetező: "

Aha, jó ez a kínai vacak - használd egyszer, majd dobd el! -, de azért én készítenék egy kapcsolótáblát, amit kézben lehet látni és kapcsolni, mert a nagy nyúlásban, összegabalyodik az ember keze! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 5 vendég