Fekete málna Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2021.01.22. 08:42  Hozzászólás  Válasz lanide (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Igen, sőt szerintem nem is érzi jól magát, csak minimum félárnyékban. De nem termelek, csak hobbiszinten mozgok...
 






  2020.09.18. 14:19  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Nagyon szépen köszönöm! Az éves vesszőket milyen magasra hagyod?
 


  2020.09.14. 07:43  Hozzászólás  Válasz Karcsi (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
A fekete málna a többi fajtához hasonlóan a két éves vesszőkön terem. Tehát ami tavaly termést hozott az ki kell vágni, és amit most megrövidítettél az jövőre hoz termést. 4 éves tőnek bő termést kell hoznia, viszont a termések kicsik, a legapróbb málnához hasonlóak.
 


  2020.09.11. 10:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Ha jól emlékezem, most három éves az alap tő, de hiába igyekezem elkerülni, hogy ágvég a földre érjen, így mindig előkerül néhány új tő.
 




  2020.09.06. 20:27  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Kérdésem lenne: akinek van tapasztalata fekete málna termesztésével kapcsolatosan, kérem segítsen! Eredetileg volt egy tövem, ( most meg már alig bírok velük, talán 5 - 7 tő is van ! /de pár jelentéktelen termést hozott, pedig a hajtás hüvelykújnyi volt. Aztán olvastam, hogy június körül az egy éves vesszőket, az elágazások serkentése miatt kb. 150 cm -nél csonkázni kell! Megtettem. A hajtások, amelyek meg lettek rövidítve, gyönyörűen elágaztak, erőteljes hajtásokat hoztak, amelyek már lassan a földre érnek, de termés az egy szem sem. Mi a bevált eljárás, hogy termést hozzon?
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég