Ötletláda Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2015.03.31. 14:41  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Ha a fórum működésével, kinézetével, formájával, vagy új témákkal kapcsolatban van valami ötleted, ne tartsd vissza magadba, írd le ide. Minden értelmes ötletet komolyan veszünk, és mérlegeljük a lehetőségeket.

Pár apró szabály:
  • Egy hozzászólásba csak egy ötletet írjál, hogy konkrétan arra az egyre lehessen hivatkozni a válaszokba!
  • Ez nem Chat-szoba, vagy Kibeszélő-Show, ha egy ötlet nem tetszik, "mert csak...", ezt inkább ne írd le, mert erre ebben a topikban nem vagyunk kíváncsiak.
  • De egy ötletről szívesen várunk olyan véleményt is, hogy nem tetszik valamiért, ha az meg is van értelmesen indokolva.
  • Minden ötletre reagálunk. Vagy megindokoljuk, miért nem ...., vagy ha a vezetés is jónak, és megvalósíthatónak tartja, akkor meg is csináljuk.
  • Előfordulhat olyan eset, hogy megvalósítható az ötlet, de nem biztos, hogy szükséges, és/vagy megoszlanak a vélemények róla. Ebben az esetben szavazásra fogjuk bocsájtani a témát, és tagság fog dönteni (már aki szavaz).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2015.10.20. 14:52  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   
Avatar

---
 
Tudod mit, Ragadozó...ehhez a térképhez most már hozzá ne nyúljál, mert ez így tökéletes, ahogy van! :D :clap: Ezer köszönet érte! :M
 


  2015.10.19. 23:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   146   
Avatar

rendszer admin
 
A térképet kicsit átkonfiguráltam. :)
A 0teszt egy már régebb óta csak tesztelésre használt "nem valós" felhasználó név.
Erre a "felhasználóra" lett a koordináta értékekkel betájolva a térkép megjelenése, hogy mindenkinek egyformán jöjjön be.
    Mivel így felhasználóra lett központosítva a térkép, ha egy felhasználó névre klikkelsz, a térképet nagyítva, vagy kicsinyítve, mindig annak a felhasználónak a megadott lakhelye lesz középen, amelyikre klikkeltél.
Átkonfiguráltam a térkép indulási méretét is. Elég nagyok a léptetések, így ez a méret bizonyult a legideálisabb kezdésnek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.10.19. 00:30  Hozzászólás  Válasz Alibá (143) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   
Avatar

rendszer admin
 
Jó lett! :)

A (*) csillagokat kivettem, nem kötelezünk senkit semmire.
A szükséges adatok a regisztrációnál meg vannak adva, a többi opcionális, vagy megadja a felhasználó, vagy nem.

De nem kellett volna semmit keresni, leírtam, hogy csak azt az egy sort keresd, azt kell csak kitölteni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.18. 23:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
Megpróbáltam, remélem sikerült. (Bár ott azt olvastam, hogy a * -al jelölt részt kötelező kitölteni, viszont sehol nem találtam * -ot. ) :?
 


  2015.10.18. 22:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (137) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

---
 
Igazán örülnék, ha személyesen is találkozhatnék Veled és baby-lonnal, reméljük, megoldható lesz a dolog :)
 


  2015.10.18. 22:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   141   
Avatar

rendszer admin
 
A sok menüvel, a sok lehetőséggel nincsen semmi baj.
Csak néha meg kellene nézni. :)
Kell a sok lehetőség, hogy mindenki találhasson a maga számára kedvező dolgokat.

De sokan csak úgy jönnek fórumozni, hogy egyből adott helyre mennek a kedvenc témáikba.
Vannak sokan, akik talán azt sem vennék észre, ha a kedvenc helyeiken kívül minden mást letörölnénk a fórumról.

Biztos vagyok benne, hogy van olyan felhasználó, aki azt sem tudja, hogy a fórumon ott fenn néha minek fut az a sor.
Még az is lehet, azt hiszi, valami reklám, hiszen lassan már majdnem mindenhol van valamilyen reklám (csak itt nincs).
Már minden fejlesztés, minden változás mindig ki van írva, és néha napokig ott vigyorog.
Pedig ha észre venné, vagy megnézné, elolvasná, lehet, hogy olyant találna, ami esetleg érdekelné is.

Igazából nem is lenne baj ezzel, csak így sokan lemaradnak olyan dolgokról is, amik esetleg érdekelték volna, vagy részt vettek volna benne.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.18. 22:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem a többség még nem is hallott róla, hogy van ilyen térkép ;) könnyen elkerüli az ember figyelmét, annyi menü van mint a fittyfene.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.18. 21:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   
Avatar

rendszer admin
 
Legfelül Menü listák, majd ott klikk a Felhasználói vezérlőpultra.
A bejövő oldalon klikk a Profil fülre, és középen legalul az User Map Location: a mezőbe be kell írni egy címet.
Az adat megadása:
    Irányítószám -- Város vagy helység név -- utca -- házszám
Olvasd el, mi van oda írva, és az alapján döntsél.

Ha beírtad, klikkelj az Elküld gombra! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -








  2015.10.18. 17:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   
Avatar

rendszer admin
 
Ehhez bele kellene mászni mélyen a programba, kikeresni, hogy hol, és milyen koordinációs és zoom adatokkal kapja meg a térképet a program.
Már gondoltam erre én is, és bár felületesen csak, de kerestem erre utaló adatokat.
Egyenlőre nem találtam meg ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.10.18. 17:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

---
 
Pedig jó ötletnek tűnt, úgy gondoltam, hogy biztos nem lesz fölösleges a fáradozásod!
Sajnos valószínűleg én lakom a legfélreesőbb helyen, erre csak a madár jár. Ha viszont mégis erre téved egy fórumozó, szívesen vendégül látom...mondjuk egy oltóvesszőre (a pálinkán kívül) :D
Ha netán mégis szaporodna (nem tartom valószínűnek :( ) a térképen szereplők száma, akkor meg tudnád oldani, hogy a térkép rögtön Magyarországot adja teljes méretben és ne Európáról kelljen zoomolni?
 


  2015.10.18. 16:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   
Avatar

rendszer admin
 
Relatívan kevés az aktív felhasználó. :(
Sok minden nem feltétlen fontos dologgal így van, nem csak itt, más oldalakon is.
A felhasználók mintegy cca. 10%-a használ csak egyes kiegészítő, vagy kényelmi funkciókat.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.18. 16:10  Hozzászólás  Válasz Alibá (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

terra alapító
 
Nem igazán cuppantak rá a felhasználók :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2015.09.29. 16:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem meg csak egyetlen kérdésem lenne:
    A portált esetleg nézted már? :D :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.29. 16:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   
Avatar

---
 
Mindössze két kérdésem lenne:
1. Ha sikerülne összehoznod a térképet, lehetne rá zoom-olni, ugye? (amiatt, ha túl közel lenne két település egymáshoz)
2. Hova lenne célszerű elhelyezni a fórumon? (például a Portál szóba jöhet?)
 


  2015.09.29. 16:06  Hozzászólás  Válasz baby-lon (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

---
 
Köszönöm, örülök neki, ha tetszett :-) Csak ugye az ötlet maga kevés, meg is kell valósítani azt!(az meg már nem az én műfajom)
 




  2015.09.28. 22:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   
Avatar

rendszer admin
 
Valamelyik nap, ha lesz rá időm, össze barkácsolok egy ilyen térképet.
Nem lesz egyből készen, mert sok minden kell hozzá.
Kell egy stabil kapcsolat a Google Map api v3 Streetview alkalmazáshoz.
Kell hozzá egy geocode plugin, hogy be tudd írni a helyed.
Kell hozzá bővíteni a felhasználók adatbázis tábláját.
És az egészet össze kell hozni a fórum motorral.

Kíváncsi leszek, mi jön ki belőle .... :P
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.28. 21:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
Elküldik e-mail-re, én meg ráphotoshoppolom a térképre, az nem jó? :D 5 embernél megoldható :D még 200-nál is. Esetleg kis körökbe lehetne rendezni őket, hogy pl. Bivalybsznád 60km-es körzetében kik laknak, úgy kevésbé antianoním :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.28. 20:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

rendszer admin
 
Ez úgy működne, hogy egy Google alkalmazást bele kell építeni a fórumba.
Elvileg működne, de még nem próbáltam.
Már csak kíváncsiságból is utána nézek. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.28. 20:33  Hozzászólás
  •   120   
Avatar

---
 
Szívesen látnék egy olyan országtérképet, ami a fórumozók lakhelyét tüntetné fel nicknevükkel (természetesen azokét, akik hozzájárulnak ehhez). Megvalósítható? Talán időnként még praktikus is lehetne :-)
 


  2015.09.07. 15:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
Minden más is átmehet beszélgetősbe.

Lehetne esetleg,, ahogy írod több félét csinálni.
 


  2015.09.07. 09:12  Hozzászólás  Válasz artcopy (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

rendszer admin
 
Megoldható lenne egy olyan oldal, ahol bárki feldobhatna valamilyen kertészettel összefüggő tárgyat (magot, növényt, szerszámot, készüléket, stb.), amire neki nincsen szüksége, de másnak még jól jöhet.
Ezt lehetne két felé osztani, mindkét eset lényege az ingyenes felajánlás:
  1. Egyszerűbb dolgok, például magok, amiből nekem sok van, feldobom.
    Például magból 10 db-os kiszerelésben van 100 db. magom.
      Aki jelentkezik rá, a program rögzíti, ha megvan a 10 jelentkező, kiírja a program, hogy "Elkelt", és már lehet is a postázást, vagy a szállítást intézni (ezt lehet közben is intézni, a program fut, amíg nem telt be a keret).
      Itt a lényeg az első jelentkezők, amíg a keret nem telik be.
  2. Különleges magok, növények, egyéb dolgok esetében lehet licitálni is a fórum Terra pontjaival.
      Ezzel az is elérhető, hogy a licitálásban azok legyenek előnyben, akik aktív tagjai a fórumnak, így van kell számú Terrájuk.
        A licitálásnál csak egy gomb van, amire klikkelve a felhasználó például 500 terránál több összeget ajánl fel.
        Nem lehet összeget megadni, a licitálásban részt kell venni folyamatosan annak, akit érdekel az árú, kizárva annak lehetőségét, hogy valaki egyből egy nagy összeget nyomhasson be.
        A licitálás titkos, csak annak a felhasználónak a neve jelenik meg, aki eddig a legtöbb licitet adta, és csak akkor, ha ő nézi meg, másnak nem jelenik meg a neve.
        Ez azért szükséges, hogy ne kelljen a saját licitjét is megtoldania, mert nem biztos benne, hogy ő vezet.
A felajánló is névtelen, de Moderátor+ láthatja, hogy elkerüljük a sumákolást.
Ez csak egy ötlet, de megvalósítható.
Ha érdekli a társaságot, megcsinálhatom, írok hozzá egy mindenki számára érthető leírást, és kibeszélhetjük. Ha meg rendben a dolog, lehet használni is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.09.07. 09:11  Hozzászólás  Válasz Rhéman (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   
Avatar

rendszer admin
 
Az a baj a Keres - Kínál témával, hogy az is kissé beszélgetős formába ment át, így eléggé nehéz kikeresni, vagy megtalálni, ha valaki tényleg keres valamit, vagy kínál valamit.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.09.07. 06:12  Hozzászólás
  •   114   


*
 
Jó lenne csinálni egy "Csere-bere" topikot is a fórumban, ahol a tagok egymás között is cserélhetnének növényeket, magokat. Így nem kellene várni a magosztó akciókra. Ebben a topikban kinek-kinek fel lehetne ajánlani a felesleges magokat, illetve kérni is lehetne a tagoktól.
 


  2015.08.08. 05:30  Hozzászólás
  •   113   


---
 
Nekem tetszenek ezek a fejlesztések, de tényleg van pár, amelyik az idők folyamán már változott.
Érdemes lenne ezeket frissíteni.
És ez az Ötledláda tényleg nem a legjobb helyen van ....
 


  2015.07.18. 19:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   
Avatar

rendszer admin
 
Semmi akadálya, csak még ha ötlet szinten is, de konkrét dolgok, elnevezések kellenének.
Ezek alapján ki lehet beszélni, meg lehet vitatni, hogy mit hova helyezzünk át, mit szüntessünk meg, minek mi legyen az új neve, stb, stb. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.07.18. 19:06  Hozzászólás
  •   111   
Avatar

terra alapító
 
Üdv, akkor építem a kritikát!
Szóval ezt a témát úgy ahogy van, ki kéne innen venni, nem technikai leírás, információ meg végképp nem. Ja, amúgy el van írva a név, techniaki :D Át kéne nevezni a help centert olyasmire, ami kifejezi, hogy a tagok, a közösség problémáit, ötleteit lehet itt kitárgyalni, oda mehetne az ötletláda is. Persze a téma leírásokat frissíteni is kell.

A kerti gépeket meg lehetne szüntetni, át kéne helyezni a kert és kertészkedésbe. Meg ugye ott van az a fránya egyéb kerti témák, amik mindig bekevernek :D azzal is kezdeni kéne valamit...
Van ugye egy tüzelős téma, meg a hobbi részben, azaz más fórumrészben egy lakásügyes. Ezt annyira nem tartom jónak. Talán a barkács témákat az egyéb kertészetibe bele lehetne pakolni... és akkor az egyéb kertészeti minden ház körüli általános munkát takar. Meg talán még a gépek is mehetnének ide, esetleg kiemelve, vagy nem tudom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.06.03. 20:53  Hozzászólás  Válasz sforza45 (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Támogatom, nyiss egy új témát. Mássz be abba az alfórumba, ahol meg szeretnéd nyitni, látod felsorolva milyen témák vannak, balra felettük lesz egy új téma nyitása című gomb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.02. 12:10  Hozzászólás
  •   108   


---
 
Helló!

Lenne egy ötletem egy új téma indítására.
Magyar tájfajta zöldségek és gyümölcsök néven.
 


  2015.01.08. 19:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   
Avatar

---
 
Idáig tehát 4-en lennénk a játékban: Rhéman, Gergerg (alias Gerqerg), tgwh és én, délkelet. Kedves fórumtársak, várjuk a további jelentkezőket!!!
 




  2015.01.08. 18:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

terra alapító
 
El lehet küldeni pl. Neked privát üzenetben, így senki nem lát semmit, csak te! :D vagy megkéred Ragadozót.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.08. 18:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

---
 
Szerintem ne így legyen. Izgalmasabb lenne mindenkinek, ha egyszerre látná az összes őt jellemző véleményét + nem befolyásolnánk egymás tippjeit sem.
 


  2015.01.08. 18:20  Hozzászólás
  •   103   
Avatar

---
 
Ez lenne az új topic:
viewtopic.php?f=13&t=392
A játék megszerkesztését az Ötletládában kellene szerintem megoldani, az új topicban pedig csakis az összesítés lenne.
 


  2015.01.08. 18:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
Akkor mehet simán hozzászólásokban szerintem. Vagy?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.08. 17:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

---
 
Egy dolog lenne a lényeg, a legfontosabb szerintem: akit jellemezünk a távolból, egymás alatt lássa az összes őt jellemzők tippjeit. Ezt viszont különböző módon lehetne megoldani, csak a játék végén kellene ilyen formátumban bemutatni, összeollózni.
 


  2015.01.08. 17:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   
Avatar

terra alapító
 
Legjobb erre a sima szöveg a hozzászólásban!
Ez a szavazás nem jó, én tipeltem, egyszerre ugye többet is lehet, és vagy 8-at szavaztam :D
Szóval ilyesmi lenne a sablon, amit mindekni másolhat:

Neme:
_férfi
_nő
_de igen!

Hajviselet:
_kopasz
_rövid
_hosszú
_jamaicai
_afro-amerikai mikrofon

Életkor:
_-25
_26-50
_51-75
_76-

Hobbi:
_sör
_pálesz
_mulatós éneklése kapálás közben
_mulatós éneklése kapálás helyett
_horgász
_vadász
_könyv
_horgolás/kötés
_láncfűrészbolod

Na jó, ez így hosszú :D Legyen inkább az, hogy a címszavak kiemelve, a felsorolás/ikszelés meg vesszővel elválasztva, felsorolva, és kimazsolázza mindenki amelyiket szeretné :D És akkor csak ennyit írnál pl.:
gergerg: férfi, mikrofon frizura, 76-, sör, pálasz, mulatós éneklése kapálás helyett
Így nem lenne jó?

Bemész egy alfórumra, ott látod felsorolva a téma címeket, és bal oldalon felül ott lesz, hogy új téma nyitása :D kitöltöd a címet meg a hozzászólást és kész.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.08. 17:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

---
 
Az exceles- fényképezős megoldás nem tűnik rossznak, legfeljebb a kevésbé hozzáértők :oops: kaphatnának kis segítséget.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég