Ötletláda Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2015.03.31. 14:41  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Ha a fórum működésével, kinézetével, formájával, vagy új témákkal kapcsolatban van valami ötleted, ne tartsd vissza magadba, írd le ide. Minden értelmes ötletet komolyan veszünk, és mérlegeljük a lehetőségeket.

Pár apró szabály:
  • Egy hozzászólásba csak egy ötletet írjál, hogy konkrétan arra az egyre lehessen hivatkozni a válaszokba!
  • Ez nem Chat-szoba, vagy Kibeszélő-Show, ha egy ötlet nem tetszik, "mert csak...", ezt inkább ne írd le, mert erre ebben a topikban nem vagyunk kíváncsiak.
  • De egy ötletről szívesen várunk olyan véleményt is, hogy nem tetszik valamiért, ha az meg is van értelmesen indokolva.
  • Minden ötletre reagálunk. Vagy megindokoljuk, miért nem ...., vagy ha a vezetés is jónak, és megvalósíthatónak tartja, akkor meg is csináljuk.
  • Előfordulhat olyan eset, hogy megvalósítható az ötlet, de nem biztos, hogy szükséges, és/vagy megoszlanak a vélemények róla. Ebben az esetben szavazásra fogjuk bocsájtani a témát, és tagság fog dönteni (már aki szavaz).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2014.06.20. 13:54  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem egészen értek egyet veled! ;)
A káosz megakadályozása a Moderátor(ok) feladata lenne.
A fajta ismertető, és a leírások én véleményem szerint csak másodlagos dolgok lennének, ugyanis az internet tele van ilyen hasonló leírásokkal.

Itt az lenne a lényeg, hogy egy felhasználó (beregisztrált tag) a kérdésével ne a neten keresgéljen, hanem itt tegye fel, és azt itt beszéljük ki.
Mindenkinél más a környezet, más a szituáció, és mások az elvárások, így a kérdések is (bár hasonlíthatnak más ilyen kérdésekre) egyediek lehetnek.

Ne (csak) olvasni járjon ide a felhasználó, hanem egyedi problémáival kapcsolatban tegyen fel kérdéseket, és/vagy ezeknek a kérdéseknek a kibeszélésében ismeretei, vagy akár saját tapasztalatai segítségével vegyen rész.
Egy tudástár nem csak a száraz leírásokra alapozhat, a különböző egyéni tapasztalatok nagyon fontosak lehetnek. Mindenkinek a kertje egy kis egyéni birodalom sajátos környezettel, és változatos egyéb feltételekkel. Ezt egy száraz leírás nem tudja igazán vissza adni.

Csak egy apró példa (nem is biztos, hogy jó hasonlat, csak illusztrálni szeretném).
  • Van egy kertem, ahol a legmagasabb növényzet sincs 1 méter.
  • A szomszéd barátomnak van egy ugyanolyan nagy kertje, de van benne egy bazi-nagy diófa.
Máris megváltoztak a körülmények, a lehetőségek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.20. 13:35  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
  


A növényesbe feltettem egy kisérlet_1 topikot. Szerintem itt is lehet beszélgetni, csak célzottabban, és, akár félév múlva is hozzá lehet szólni.

Javaslom a próbát, tudod, mint a pudingnál. :lol:
 


  2014.06.20. 13:29  Hozzászólás
  •   45   


terra alapító
 
Támogatom a Tudástár létrehozását.
De, úgy gondolom, nem feltétlenül kellene mindenkinek oda írni, az előbb-utóbb káoszt okoz. Ehhez kedvet érző pár embernek kellene (szerkesztők) a fórum hozzászólásaiból átmásolni az arra érdemeseket. Másolni és nem áthelyezni!
Lehetne egy Tudástárba ajánlom topic, ahol bárki jelezheti, ha olyat talál, amit érdemesnek tart rá.
Így a fórum témák beszélgetős jellege is megmaradna és egy ettől független, önálló lexikon is készülne, esetleg, ha szükséges, picit szerkeszteni is lehetne a hsz-t.
Lehetne persze direkt a Tudástárnak is írni, ezt privát üzenetben el lehet küldeni a szerkesztőknek és kész.
Egy ilyen fajtaismertetőt, amit Rhéman készít (innen is gratula!) csak ismertetni és a linket megadni kéne, így, ha változtat rajta később, akkor nem kell 2 helyen megtenni.
 




  2014.06.20. 13:16  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

rendszer admin
 
  

Szép kis gyűjtemény (lesz), impozánsan fog kinézni. :)
Jó munkát hozzá. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.20. 13:06  Hozzászólás
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
  


Én lusta vagyok előre, és esetleg feleslegesen dolgozni. :lol:

Egyébként meg szeretem a magukat alakító rendszereket.

Nézd meg: [url]http://rheman.uw.hu/leirasok/golden_sanray.html[/url]. Szándékom szerint írok ilyent idén vagy százat.
 


  2014.06.20. 13:00  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem vagyunk egyformák, és ez szerintem nézőpont kérdése.

Én inkább attól ijednék meg, ha nem tudnám, hogy jó helyre írom-e. :)
Mert ha látom, hogy az a téma a ribizlikről szól, akkor nem fogom a diófa-problémámat oda beírni. :D
Azt persze elismerem (gyakorlati tapasztalatból), hogy vannak viszont olyanok, akiknek mindegy, csak beírhassák valahova a mondandójukat .... :lol:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.20. 12:57  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
  

Itt a Moderátoroknak csak annyi dolga lenne, ügyeljenek arra, hogy a téma megfelelő helyen legyen, és egy témán belül ettől eltérő kérdés, vagy témaindítás ne szerepeljen. Ez ráadásul egybe vágna az általános moderálási feladatokkal is.


Így igaz! Sima ügy!
 


  2014.06.20. 12:53  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
  


Valaki lát egy alapos felosztást, elijed. Pláne, ha nehezen találja meg, hogy hova tegye a sajátját. Hagyni kellene önmagától fejlődni.

Gondolj bele, hogy a Tgwh által készített, és nem rossz alap felosztás, milyen nehezen látszik beállni. Az elején volt egy csomó össze-vissza írás.

Szerk.: Mondjuk a szőlő rovar kártevőjét, hova írod? A kártevőkhöz, vagy a növényhez?
 


  2014.06.20. 12:48  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

rendszer admin
 
  

Én is így gondoltam, csak kicsit másképpen.
Én arra gondoltam, hogy eleve hozzunk létre egy vázat, hogy indulásból is a "megfelelő helyre" kerüljenek a dolgok.
Aztán a későbbiekben, ami nem szükséges, azt lehet törölni, aminél meg úgy néz ki, azt lehet bővíteni. :)

Viszont, ha a többiek elfogadják, akkor már nagyjából mindegy, hogy melyik úton indulunk el, mert valószínű ugyan oda jutunk. ;)

Update:
    Visszavonom a korábbi véleményemet a téma moderálásával kapcsolatba.
    Itt a Moderátoroknak csak annyi dolga lenne, ügyeljenek arra, hogy a téma megfelelő helyen legyen, és egy témán belül ettől eltérő kérdés, vagy témaindítás ne szerepeljen. Ez ráadásul egybe vágna az általános moderálási feladatokkal is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.20. 12:42  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
  


Örülök, hogy beindult a fantáziád. Én ezt sokkal egyszerűbbnek gondolom. Persze lehet, hogy a végén a Te felosztásod alakul ki. :)

Nyissunk egy tudástárat. Mindenki azt a kérdést, vagy cikket, ismertetést teszi bele, amit gondol. Aztán, ha már van 20-30 darab, akkor lehet látni, hogy milyen csoportokat érdemes létrehozni.

Létrehozunk mondjuk 5 csoportot, a meglévőket betesszük, és megyünk tovább, ha látható, hogy újabb csoport kell, hasonlóan megcsináljuk.

Egyszerű ez, mint a fa ék. :)

Egyébként 1 próba kérdést a növényekhez feltettem.
 


  2014.06.20. 12:29  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
  


Nem akarok ráerőltetni senki semmit, ez az egész csak egy ötlet, de szerintem ha demonstráljuk a dolgot, jobban átlátható, miről is van szó.

Addig beszélgettünk, vitáztunk erről a témáról, hogy megindította a fantáziám.
Én alapból jó ötletnek tartom, és tartottam is, az a véleményem, hogy megérne egy próbát.
Ha befuccsol, legfeljebb törölnénk az egészet, az értékes hozzászólásokat meg át lehet tenni a kertészeti topik megfelelő témáiba.
Ha mégis tetszik ezek után Rhéman alapötlete, talán érdemes lenne kipróbálni.

A Fő oldalon mindössze annyi + helyet igényelne, mint most az Alapítók fóruma
Látszanak a közvetlen alfórumok, így arra klikkelve egyből a keresett témába vagyunk.

A témák csak ötletszerűen lettek kiírva, azokat lehet szűkíteni, vagy bővíteni egy értelmes határon belül, amik a használatát megkönnyítik.
A helyesírási hibákat most nézzétek el, telóról írtam (majd javítom, ha haza értem).

Tudástár:
  • Gyümölcsfák
    • Ültetés
    • Metszés
    • Betegségek
  • Gyümölcsfák termései
    • Betakarítás
    • Egyéb felhasználás
    • felhasználás - elrakás
  • Szőllő
    • Vessző, levél, kacs, virágzat
    • betegségek
    • felhasználás - elrakás
  • Gyümölcsbokrok (ribizli, egres, stb)
    • ültetés
    • gondozás
    • betegségek
    • felhasználás - elrakás
  • Konyhakerti növények
    • palántázás
    • gondozás
    • betegségek
    • felhasználás - elrakás
  • Egyéb kerti fák, és virágok
    • Ez micsoda - nem tudom a nevét
    • gondozás
  • Növényvédő szerek, gyomírtók
    • Melyiket érdemes használni
    • Mire kell vigyázni
  • Komposztálás
    • Hol, és hogyan
    • Mit lehet, és mit nem
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.19. 21:27  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
  


Úgy gondolom, hogy én ismerem, azt, amiről beszélek, ti meg nem.

Például, a fajta ismertetés, az tudástár, és nem csevegés, a kártevők az tudástár, a nálam már pirosodik az csevegés.

De mondom, sajnálom, hogy Baby-lonnak írtam erről. Tudomásul vettem a válaszodat. Persze az indokaid alapján nem érdemes kiszedegetni, azt sem, ami benne van a fórumban. Pláne, ha működik egy hatékony kereső.

Nem sértődöm meg, csak láthatóan más a véleményem a jelenleg rendezés alatt álló dolgokról, és nem akarom a kibontakozást zavarni.

Jó éjt mindenkinek!
 


  2014.06.19. 21:02  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
  

Már ne haragudj, de az egész fórum erről szól, egyfajta tudástár, csak ki kell szűrni az infót. HA minden kérdés egy téma, és mindenki be is tartja, akkor gyakorlatilag elhal a társalgás része, vagy több helyen fog folyni. Gyakorlatilag minden egyes témából kellene még egy.
Ez nem Acces, itt nem csak x darab megoldás lehet, és ott sem kezdtetek el beszélgetni azon, hogy mi minden befolyásolja az eredményt, mert nem befolyásolja semmi olyasmi, mint itt az időjárás, fajta, lokális viszonyok, fénymennyiség, talajminőség, stb.

Azt is figyelembe kell venni, hogy akár egy-az-egyben át lehet pakolni a weblapra a kérdéseket és a tudástárat. Másik dolog, hogy Ragadozó áttenné a weblapra a fórumot, így a google keresőrobotjai is megtalálnák, és a fórumon elhangzottakra is lehetne keresni.

Nézzük meg a két módot, amit írsz.
Kérdez valaki, válaszolnak neki, ebből kialakul egy társalgás, ki hogy csinálja. Ez maga a fórum, nem a tudástár. Mit fog tenni a moderátor, törli a reagálásokat, és lezárja a témát, jobb esetben egy napon belül. Mi szerint rendezed a témákat?
Valaki kedvet kap írni egyet, ír egy cikket. Erre megint lehet reagálni, és a sok hsz között eltűnik a lényeg.
Kell egy ember, aki fogja magát, és vagy engedélyezi a hsz-okat, vagy folyamatosan pakolja át az infót a tudástárba.

Miattam ki lehet próbálni, én csak a véleményem mondtam, nem kell folyton megsértődni és elvonulni. Én senki nevében nem vetettem el, ezt nem tudom honnét veszed. Írtam már párszor, sok a munka, egyszerűen nem érek rá egész nap a gép előtt ülni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.19. 20:55  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
  


A fórumon nem lehet anarchia. Van egy vezetőség. Megkapta a felhatalmazást. Éljen vele.
Én ugyan a javaslatomban egy éves megbízatást írtam, de Ragadozó, nem tudom miért ő, visszavonásig érvényest hirdetett ki.

Tettem egy javaslatot. Te voltál az egyetlen, aki érdemben foglalkozott vele. A többiek nem mutattak érdeklődést. A vezetőség nevében Tgwh elvetette. Szerinted mit kellene csinálni?
 


  2014.06.19. 20:47  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
  


Adtál egy jó választ arra a kérdésre, hogy mikor vessük el a paradicsom magját. :)

A kezdő problémája, az hogy mikor vesse el a magot. A tapasztalt tudja, hogy sok minden dönti el. Mégis szinte mindenkinek van egy időpontja, amikor ezt megteszi. A kérdésből kell kiindulni, nem a válaszból. Az is válasz, hogy az attól függ.

Egyébként a programozás sem mindig csak a bítekből áll. Egy adatbázis felépítése, igen sok féle lehet. Értsd sok rossz, és alig 1, 2 jó megoldása van.

Olvastam, amit írtál. Más külön választani a paradicsom szárát, és a gyökerét fórum szinten. És megint más mondjuk, azt a kérdést külön tisztázni, hogy kell oltani a paradicsomot tudástár szinten.

Nyilván a "tudástár", és a dumáljunk a paradicsomról, két különböző igényt tud kielégíteni. Te azt mondod, elég az egyiket kielégíteni. Én azt mondtam, hogy elégítsük ki mind a kettőt.

De szabad a pálya mondjatok dolgokat, melyek a fórum ismertségét, látogatottságát növelni tudják.

És tényleg ne haragudj, de nem akarok erről többet beszélgetni. A kérdést a vezetőség eldöntötte, azzal a módszerrel, ahogy. Én lezártam a magam részéről.
 


  2014.06.19. 20:34  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
  


Én meg veled nem értek most egyet. Ennek a fórumnak ez lehetne az igazi értéke a szellemiség, a kincsesláda és a kocsma mellett. Mert ilyen nem nagyon van. Ha nem teszünk bele szellemi tőkét nem leszünk soha más, mint egy utánzat. De nem baj, ha nem egy a véleményünk, de hogy meg sem vitatjuk, az nem jó.
 


  2014.06.19. 20:18  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

---
 
  


Szeretnék írni ehhez a témáoz néhány gondolatot. Ne haragudj, ha részben másként látom.
A tudástár ötletét részben tartom jónak. Állatoknál egy-egy fajta leírás biztos jó lehet, működhet.
Növények vonatkozásában pl. már nem lehet mindenre alkalmazni.

A hozott példánál maradva, mikor vessük el a paradicsom magját, nincs kőbe vésett időpont.
Erre nagyon jó példa a tavalyi és az idei tél vége, tavasz. Röviden, tavaly pl. nagyon kevés napsütés volt mikor legjoban kellett volna a fény a palántáknak, még a nagy termelők is szívtak.
Egy éven belül is hozzájönnek olyan változók, mint hol fog nevelődni az a palánta (panel ablakában, növéányvilágítás alatt, ezen belül különböző fényű kompakt csövek, LEDek, stb. alatt.)

Ez nem olyan, mint a prog.hu témáiba, hogy ha ezt a bitet bebillentem, akkor tuti 1 lesz a kimenete.

Továbbá az emberek szeretik is megbeszélni, hogy ki mikor, hogy csinálta, éppen hogy áll, ekkor vagy akkor megpróbálja kiültetni, elfagy-újra kihajt, nem fagy el, stb.
Arról nem beszélve, hogy így is lesz aki a paradicsom fórumán úgy is megkérdezi, és nem szerencsés azt válaszolni rá, hogy nézd meg itt, vagy ott (ahogy a régi helyen teszik ezt néhányan).

Erre lehet mondani, hogy a témát -ahogy írtátok csak azt- ott megvitatnák. Innentől kezdve viszont mi szükség a paradicsomos topicra? Ha marad ott is, akkor megint lehet keresgetni, hol is láttam...

Itt is következik -csak tudástárnak hívva- túlozva szemléltetve, a paradicsom szára, a paradicsom gyökere, a paradicsom levele, stb. fórumok.

Valamelyik este éppen erről írtam, csak sajnos akkor törlődtek a hsz.-ok.

Igazad van, mikor azt írod, hogy kollektívan kell dönteni, de ehhez egyrészt kell az, hogy mindenki pontosan tudja miről szavaz, de leginkább az kellene, hogy érdekelje, tegyék le a voksot.

Most az alapító csoport tagjai között is vannak, akik alig szóltak hozzá bármit is. Persze valószínű sokan nem is tudják itt miről van szó most, mert ezt a fórumot nem olvassák.
 


  2014.06.19. 19:45  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
  


Ti nem értitek, amit én mondok, és meg sem nézitek, amit példának hozok.

Egy kérdés = egy topik. Még két kérdés sem kerülhet bele.Lehet beszélgetni, de csak a kérdésről.

De tényleg nem akarok erről beszélni, másról sem. A véleményünk nagyon messzi áll egymástól, és én már kinőttem abból, hogy hiábavaló vitákat folytassak.Más a véleményem, az alapítói címről, mert szerintem az alapító tulajdonos, ha jól emlékszem ezzel te is egyetértesz. Más a véleményem a szabályzatról, most van olyan dolog, ami háromszor van leírva, mire regisztrál a szerencsétlen delikvens. A hosszú szabályzat pontjait illene számozni, hogy könnyű legyen hivatkozni rá. Más a véleményem a szavazásokról. De nem akarok ezekről sem beszélgetni, mert nem visz előre.
 


  2014.06.19. 19:24  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

rendszer admin
 
  

Félre értesz, és jó ötletnek tartom a "tudástár" létrehozását. És a moderátornak nem azzal kellene foglalkoznia, hogy 2%-os oldalt, vagy 3%-os oldat, hanem hogy egyáltalán olyan hozzászólás kerüljön oda, ami oda is való.
Itt én arra gondolok (személyeskedés nélkül), hogy amikor egy felhasználó veszi a fáradságot, és ír (mondjuk) a paradicsom palántáról, akkor más beír oda, hogy nem tud-e valaki olcsón kis teknősöket.
És ez még csak egy dolog, de erre, ott válaszolnak is legalább vagy négyen.
Én ilyesmire gondoltam a fórum moderátorral kapcsolatban. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.19. 18:55  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
  


Már sajnálom, hogy megszólaltam. De ha megtettem, akkor kiegészítem, és ezzel be is fejezem ezt a dolgot.
Jóval több, mint 10 éve Sipeki néven a prog.hu fórumán, főként az Access adatbázis, és a VBA programozás terén segítek, egy az általam javasolt módon működő Forumon, a problémával jelentkezőknek. Persze 2-3 esetben a többiek segítettek nekem. Van ugyan moderátor, de, nincs szükség szakmai felülbírálásra. Szabad rosszat írnom, biztos, hogy rögtön kijavít valaki. Már a téma javaslatánál is megadtam ezt a fórumot. Tudomásom szerint csak Baby-lon nézte meg, és értette meg, hogy mire gondolok.
Így az információ bevitelnél nem alakul ki egy, vagy néhány személy szabadidejéhez kötődő szűk keresztmetszet.
Egyébként, a fórum többi részén el hisszük, hogy mindenki jó szándékú, és jót ír, de itt nem? És, ki az a barom, aki elvállalja, hogy mások javaslatait ellenőrizgeti. Valaki leírja, hogy 2%-os oldattal kell permetezni, és a másik nekiáll utána irodalmazni. Ugyan már!
De van más észrevételem. Amikor ezt a javaslatot először leírtam, Tgwh részéről azonnali, és határozott elutasítás volt a válasz. Minden fity-fenét megszavazunk, de ezt a demokrácia teljes erejével kidobta.
Fel sem merült, hogy megér-e 1 próbát. Mi a hátránya egy próbának? Semmi. Megcsináltuk? Nem!
De azért ugye várjátok az aktív, építő jellegű megszólalásokat. Te számolod, hogy hány aktív tag van. Ezzel több lesz?
Félreértés ne essék, nem az a bajom, hogy nem valósul meg, lehet nem jó a javaslat. Nem az a bajom, hogy pont erről nem szavazott a kutya sem. Nem kell mindenről szavazni, de gondolom, arra igényt tarthatok, hogy ha valaki lesöpri a javaslatomat, indokolja meg rendesen.
Minden jót.
 


  2014.06.19. 17:50  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

rendszer admin
 
  

Van egy sejtésem, tgwh miért vetné el az ötleted, és ha egyre gondolunk, akkor részben igazat is adnék neki, de most nem akarom részletezni .....

Viszont tgwh-nak is, neked is, és többieknek is megoldás lenne, ha ebben a létrehozott "Tudástár" fórumtémában lenne egy fórum-moderátor, és a hozzászólások csak akkor mennének ki, ha engedélyezné. A fórum-moderátor azt jelenti, hogy csak az adott fórumban moderátor.
Ezáltal egyrészt ellenőrzötten a helyükre kerülnének a hozzászólások, beírások, kérdések, stb, stb., másrészt az esetleg oda nem illő hozzászólások kiszűrésre kerülnének.

Ugyanis egy tudástár nem egy beszélgetős téma, hanem konkrét dolgok, tapasztalatok, bevált módszerek vannak leírva, még akkor is, ha esetleg több (némileg eltérő) változatban.
Lehet esetleg a tudástárral párhuzamosan egy hozzá kötődő beszélgetős témát is létrehozni, ahol az "április első hetében ültessük el a magokat, vagy a harmadik hetében" dolgokat ki lehet beszélni, vagy akár vitatkozni rajta. De a tudástárban nincs helye az ilyen jellegű hozzászólásoknak.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.19. 16:23  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
  

A kollektív munkára, tapasztalatra épülő tudástárak akkor épülnek hatékonyan, ha mindenki írhat bele. Ettől még lehet szakmai szempontból cenzúrázni.
Ilyen pl. a Wikipédia. Szerintem akkor, ha létrehoznánk egy tudástár elnevezésű részt, esetleg néhány alkategóriával. Ilyen lehet a fajtaismertető, vagy a kártevők, betegségek, stb. és mindenki írhat bele. Hamar jelentős adatbázis jöhetne létre.
Két formában kerülhetne bele anyag. Az első, hogy valaki úgy gondolja, megosztásra érdemes tapasztalata van valamiben, és ír róla egy topikot. A másik, hogy valakinek jelentős problémája van, feltesz egy kérdést, amire a többiek válaszolnak. Természetesen ugyanaz előkerülhet akár az egyik módon, akár a másikon.
Mondjuk, sokan problémáznak, hogy mikor kell a paradicsomot elvetni, palántának. Erről Neked sok tapasztalatod van, és mert látod, hogy sokaknak ez probléma, nyitsz a tudástárban egy topikot, és leírod a véleményed. De lehet, hogy nincs tapasztalatod, ezért felteszed a kérdést egy topic megnyitásával „Mikor vessem el a paradicsomot palántának, szabadföldi termesztéshez?” Biztos kapsz rá több választ is.
Amikor másnak hasonló problémája van, megnézi a tudástár topikjait, és megtalálja a választ.
Ha a keresők felfedeznek minket, akkor az is ezt fogja elolvasni, aki nem regisztrált tag, de rákeres erre a problémára. Akkor, ha többször minket dob ki a kereső, előbb-utóbb regisztrál.
Ez az én véleményem. Tgwh valami mást gondol és elveti az én ötletemet, ezért visszavontam a javaslatom.
Az is igaz, hogy nem értem, miért nem próbáltuk ki? Nem az én kitalálásom ez a módszer rengetegen használják, csak nekünk nem tetszik.
 


  2014.06.19. 14:21  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
  


Ez jó, de én azt szeretném, ha mindenki leírná a tapasztalatait az általa kipróbált fajtákról, zöldségenként és gyümölcsönként.
 


  2014.06.19. 13:52  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
  

Továbbfejlesztem. Legyen egyszerűen tudástár, és csak az alapítók csoport csoportvezetője tudjon írni bele (aminokon és moderátorokon kívül persze) :D vagy vállalkozzon x ember, akik gyűjtik a hozzászólásokat oda.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.19. 08:30  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
A Kert és kertészet fórumba javasolnék egy "Fajtaismertető" elnevezésű alfórumot. Leginkább a Rhéman által javasolt tudásbázisba illene, de az még nem jött létre.
 


  2014.06.13. 22:08  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
  

[url]http://terratorium.bplaced.net/forum/viewtopic.php?f=10&t=52[/url]
Pl. ide. Vagy nyiss egy új témát neki, esetleg egy gyűjtőtémát a hasonló kérdéseknek, amik felmerülhetnek. Bár szerintem mehet a Terratórium problémák részbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.13. 21:47  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
  


Rossz helyen kérdezel, ez az ötletláda, itt ötletelni szokás. Kérnénk egy törlést, és egy kis vegyszeres áthelyezést Zöld úrtól :D oszt a megfelelő témában majd válaszol valaki. De ha gondolod, és lezárult a szavazások körüli nyitott kérdések halmaza, akkor nyiss egy szavazást erről a kérdésről.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.11. 18:49  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
No akkor ötlet. Tényleg kellene egy tudástár, és innen kiemelni a weboldalra egy-két írást, hogy a google kereső szeressen bennünket, és szívesen ajánljon minket a keresési rangsorban elől :D
Valamint meg kéne fogalmazni egy körlevelet - Rhéman -, valahogy elvileg el lehet küldeni egyszerre mindenkinek. A levél napirendi pontjai - bővítsétek ha eszetekbe jut valami - :
1, Szavazós alfórum használatának kérése - ami még nem jött létre, valamint ha valaki nem kíván szavazni, jelezze és nem várunk rá fontos dolgokban -
2, Tudástár, valamint ha a felhasználó nem kívánja írását a weboldalon látni, kérjük jelezze
3, Egyebek - esetleg rangok, csoportok, meg minden ami fontosabb, és nem apróság :D -
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.11. 18:42  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
  


Ma igen, de jövőhéten már nem leszek itthon csak este, és elég sok topik van már. A legitimitásommal nincs baj, de nem mondhatnám hogy nagyon pezsgő szavazás után jött ki az eredmény. :-) Így aztán azok véleményét nem ismerem, akik nem szavaztak. Ezért fél legitim. :-)
 




  2014.06.11. 18:30  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
  


Na jó, de akkor most itt legyen a A fórum használata és a Régi témák gyüjtőhelye mellett egy harmadik, Szavazások téma? És ha pl. a kocsmában csinál valaki szavazást, azzal mi van? Vagy a Dísznövényesben?

Rhéman, nem kell visszavonnod, nem kényszerítünk - nekem úgy tűnik kényszerítésnek érzed -. Lehet hogy ott működik, meg itt is működne, de minden harmadik hsz figyelmeztetés lenne, hogy a megfelelő témában kérdezzen az illető.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.11. 18:28  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
  


Visszavontam! (Egyébként, a mintának mutatottban több mint 10 éve ott vagyok, lehet, hogy 20, és ezek a problémák meg vannak oldva.)
 


  2014.06.11. 18:25  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
  


Részemről nem nagy, ha vállalod a moderálását annak az alfórumnak!

Ha már ötletláda! A rangokat már lassan tényleg ki kellene osztani, meg megcsinálni a szavazós topikot, mert én egymagam, mint fél legitim moderátor, ha ebben az ütemben haladunk, kevés leszek.
 


  2014.06.11. 18:16  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
  

Alapvetően nem lenne rossz, csak az lenne amit már gergerg is írt. Hidd el, az emberek azonnal akarják a választ, nem keresgélnek. Kíváncsi lennék, a GyIK-t hányan olvasták át. Ha meg lemarad a moderátor, és nem zárja időben a témát, az is gond lehet. De mondok jobbat. Megcsináljuk, és 10-ből 8 felhasználó holtbiztos hogy azzal fog jönni, hogy máshol felteszi ugyan azt a kérdést, amire már válaszoltak... Arra tökéletes lenne, hogy ha valahol felmerül a kérdés, lehet oda irányítani a felhasználókat. De a legtöbben meg szerintem inkább leírják még egyszer a választ, mint hogy megkeresnék az adott téma linkjét, esetleg emlékeznének rá, volt-e már ez a kérdés.
Miattam megcsinálhatjuk, indíthatunk róla szavazást is, de alapvető fórumos szokásokat kell legyűrni, mindenkinek. És látod, mekkora galiba lett az idézés a válasz helyett dologból is. Pedig Scorpy direkt csinált egy tesztfórumot, ha mindenki megnézte volna, már az előtt kiderült volna a probléma, és lehet drupalt használnánk...
Egy tudástárat én is régóta szeretnék elkezdeni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.11. 18:03  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
  


Javaslatomtól elálltam, nem azért, mert rossznak gondolom, hanem mert látom, hogy nagy az ellenállás. Gondolom a példát sem néztétek meg. (Ribizlit, csak példának írtam.)
 


  2014.06.11. 17:57  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
  

Szerintem fölösleges. Szerintem mi sem járnánk oda kérdezni, és ha valaki új keveredik ide az is azt nézné melyik topik a legaktívabb, és ott kérdezne. Ha meg mégis, akkor meg jönne egy ellenvélemény, és már menne is a diskurzus. Ettől szerintem az is jobb lenne ha lenne egy fórumcsoport, pl tudástár néven, a leírásában kihangsúlyozva hogy ez csak tudástár, (felőlem akár az is lehet hogy csak moderátori hozzájárulással jelenik meg a hozzászólás, vagy lehet 2-3 saját felelőse a topiknak, és csak ők tudnának oda írni, nekik kellene privát üzenetben elküldeni az anyagot. A kertészetnek elég lenne 2 topik, a zöldségeknek egy, és a gyümölcstermőknek egy. Ezt persze lehetne bővíteni igény szerint dísznövényekkel is. Pl. minden hozzászólás ugy kezdődne, hogy:

A ribizli pirosfoltossága:

Bizonyára sokan találkoztak már a fent említett betegséggel, azonban annak megfékezése, megelőző védekezése már nem mindenki számára ismert..........................................................................................................................

Szerző:XXXXXX
 










  2014.06.10. 08:47  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

rendszer admin
 
  

Az ötlet valóban életre való, mert lehet egy olyan hozzászólás, amire többen is reagálnak.
De mint azt az elején már említettem, a Válasz gomb a hozzászólásban statikusan helyezi el annak a hozzászólásnak a számát, amelyikre érkezik a válasz.
Így nincs külön adatmezőben tárolva, hogy az a hozzászólás egy sima hozzászólás, vagy egy válasz valamelyik hozzászólásra. Ezt az adatot maga a hozzászólás szövegrésze hordozza.
A phpBB fórumban alapból nem lenne lehetséges úgymond válaszolni egy hozzászólásra, csak egy adott hozzászólás szövegét idézni lehetséges (ez, ami itt működik, teljesen egyedi megoldás).
Az index.hu oldalon viszont nincs idézési lehetőség, hanem csak Válasz egy adott hozzászólásra funkció, amit kihegyeztek arra, hogy egyből össze is gyűjtse az összes olyan "Választ", ami ugyanarra a hozzászólásra ment.

Két megoldás látszik lehetségesnek(??):
  1. A Kereső segítségével, pontosabban annak egyes funkcióit kihasználva megoldható lenne.
    De mint tudjuk, a kereső nem működik sajnos addig a fórumon, amíg a megfelelő verzióra nem frissítik az adatbázist, így nem tudjuk ezt kihasználni.
  2. Másik lehetőség mező, vagy mezők létrehozása, ahol a megfelelő adatok letárolásra kerülnek, így egy viszonylag egyszerű rutin futtatása meghozná az eredményt, amit már csak meg kellene jeleníteni.
Tehát a 2. pont lenne a megoldás, de így ránézésre is kell egy jó kis programozás hozzá, ami némi plusz időt igényel.
Viszont még előbb sok mindent meg kellene oldani, ami részben szükséges is az oldalon.

Szerintem legyen ez az egyik olyan kivételes ötlet, amire kicsit később (pár hét, vagy egy-két hónap) érdemes lesz majd visszatérni! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.10. 07:58  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Javasolom egy külön, magas szintű témacsoport létrehozatalát. Legyen a neve: Kérdez-Felelek.

Az eddigi csoportok két félék. Vagy egy témakörben beszélgetősek, mint pl. Konyhakert, vagy, mint a Legszebb Verseink, egy témakörben információ gyűjtés.
Hiányzik egy olyan, ahol konkrét kérdésre, segítség kérésre, konkrét választ lehet adni.

Arra gondolok, hogy „Piros foltok vannak a ribizli levelein, mit csináljak?” Ez egy konkrét kérdés, egyuttal a topic neve, erre megadható a konkrét válasz. Ezzel a dolog lezárul. Jöhet egy új kérdés, akár több száz, külön, külön topicba. Ha elegendő tudás összegyűlt, akkor, egy jól használható adatbázis lehet. Valami hasonlóra gondolok: http://forum.prog.hu/tudastar/?ndid=2010
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég