Pár szót a képfeltöltésről. Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2015.04.28. 21:53  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Frissítés!
    A korlátlan pixel és fájlméretű képek feltöltésének lehetősége kicsit nagyobb fejlesztést igényel, mint azt elsőre reméltük.

    Ettől függetlenül kisebb változás már van.
    A feltölthető kép maximális fájlmérete 3 MB!
    Feltöltés előtt azért ellenőrizzétek:
    • Windows intézőben a kijelzett fájlméret nem lehet több 3.1 MB-nál.
    • Shell-menüs rendszereknél (például: Total Commander) a fájlméret nem lehet több 3 250 000 byte-nál.
      Ne tévesszen meg a két adat különbsége, az első egy kerekített érték MB-ra, a második egy bizonsági határérték byte-ra.
      És mivel a "2"-es számrendszerben számoljuk, a váltószám nem 1000*1000 hanem 1024*1024!
    A feltöltött képekből egy automatikus átméretező algoritmus 900 pixeles képet készít a háttérben.
    Gyakorlatilag a kép feltöltése csatolmányként semmit nem változott, ugyan úgy kell csinálni, mint eddig.
    Az átméretezett kép kerül mentésre, és a hozzászólásban is ez jelenik meg.

    Aki még nem olvasta az egész hozzászólást, ajánlatos legalább egyszer átolvasni.
    Természetesen nem kötelező, de nagyon javasolt megfontolni a fényképezőgép, és főleg a mobil beállításával kapcsolatos dolgokat.

    Mindenkinek kellemes hosszú-hétvégét! :)

---------------- OOOOOOOO ----------------

   Pár szó a képfeltöltésről
A képfeltöltési lehetőségekkel kapcsolatban az utóbbi időben elég sok különböző, és eltérő jellegű jelzés érkezett.

Mielőtt bele vágnánk a sűrűjébe, egy fontos dolgot ki kell emelnem az elején.
Többször is elhangzott már az a furcsa indok, hogy: - Persze neked könnyű, számodra egyértelmű, de mi nem értünk hozzá! -
Nos', ez részben így van, én 1978 óta ebben a "világban élek", de ez a kijelentés így valójában nem igaz!

    Mindig próbálom egyértelműen leírni a dolgokat, magyar nyelvű oldalon magyar nyelvű kifejezéseket használva.
    Egyszerűen csak meg kell próbálni a leírtak alapján, figyelmesen elolvasva előtte, és ha elsőre nem megy, újra meg kell próbálni!
    Nem kellene ennyire kishitűnek lenni, hogy ha elsőre mindjárt nem sikerül, akkor én biztos nem is értek hozzá, és már nem is érdekel.

    Bárki meg tudja csinálni nemtől, kortól függetlenül, a kérdés csak az, hogy szeretné megcsinálni, vagy igazából nem is érdekli.
    A fórumon próbálunk olyan kényelmi dolgokat létrehozni, ami a fórumozás élményét növeli.
    De ez csak akkor igaz, ha valaki használja is.
    Opcionális, egyik megoldást sem kötelező használni.
    De ne azért ne használja, mert már előre tudja, hogy úgysem fog menni, és úgysem ért hozzá!
    Sehol nincsen olyan alkalmazás a felhasználók részére, ahol programozni kell, vagy idegen nyelvű programokat használni.
    Egyszerűen csak klikkelgetni kell (néha esetleg beírni valamit), és persze figyelmesen elolvasni, hogy mit is kellene csinálni.
    Én is így kezdtem a programozást. Próbálgattam a dolgokat, sokszor nem működött, de tovább próbálgattam, és a végén jó lett. És igen!, mára más sok minden egyértelművé vált.

    Neked is ugyanígy működne a fórum egyéb lehetőségeinek a használata, csak meg kell tanulni azt a pár egyszerű lépést, ami kell hozzá, és utána már neked is olyan természetesen fog működni, mintha egész életedben csak ezt csináltad volna.

Szóval a képfeltöltés:
    Három alapvető dolog határozza meg az oldalon a képfeltöltést:
    1. A jelenlegi tárhelyünk mérete.
        Nincsen (még) saját szerverünk, így nincsenek benne 400 - 600 GB-os winchesterek, ami szinte korlátlan tárhely lehetőséget biztosítana.
        Ezért egy bizonyos méretben szükségszerű lekorlátozni a feltölthető képek fájlméretét, hogy nagyjából mindenkinek legyen lehetősége valamennyi képet feltölteni az oldalra.
    2. A feltölthető képek fájlmérete:
        A gyorsan fejlődő technika magával viszi azt a néha értelmetlen versenyzést, hogy az én fényképezőgépem, vagy mobilom mekkora képet tud készíteni.
        Maradjunk a mobiloknál.
          A jelenlegi okostelók már 3264x2448 pixel, vagy némelyikek ennél nagyobb felbontású képeket tudnak készíteni.
          Kérdem én, ezt eredeti méretben hol tudod megnézni???
          • A számítógépekhez használt monitor FullHD esetén is csak közel fele akkora felbontású, így össze-vissza scrollozni kell, hogy meg tudjad nézni.
            Vagy a képnézegető automatikusan átméretezi képernyő méretre, de akkor meg mi értelme volt akkora képet készíteni?
            Azt már nem is merem megemlíteni, amikor az okosteló képernyőjén nézegetik, és/vagy egymás okostelójára küldözgetik azt a hatalmas méretű képet
          Az emberi szem nagy általánosságba már nem tudja minőségileg megkülönböztetni a nagyon nagy felbontású, de monitor méretre lekicsinyített kép, és az eredetileg is közel monitor méretre készült kép közötti különbséget!
          Ha csak nem kifejezetten makro vagy mikró technikát használsz, semmi jelentősége nincsen, és értelmetlenül felesleges helyet foglal el a telódon is a túlzott fájlméret miatt.
          • Persze vannak, akik meggyőződésesen mondják, hogy mekkora különbség van, és ők látják, érzékelik, pedig ez nem igaz!
            Ugyan az a helyzet, mint a színekkel.
              16.5 millió szín van, amit a monitoron elő lehet varázsolni, de még a vájtszeműek is csak közel 1000 színt tudnak megkülönböztetni!
        A lényeg, aki egy mobilon tud képet készíteni, az láthatja azt is, hogy van ott egy Beállítás lehetőség.
        Csak egyszerűen ott be kell állítani a felbontás méretét.
          Javasolt beállítás a 2048x1536 pixel méret. Ha ezt megnézed FullHD monitoron eredetibe, még ott is kell kicsit scrollozni a szélességen, mert még ez sem fér el teljesen.
          Viszont ennek a képnek a fájlmérete már általában 3 MB alatt van, így nem kell "átméretezni", hogy fel tudjad tölteni az oldalra.
          Nem beszélve arról, hogy képminőség romlás nélkül a mobilodra is majdnem még egyszer annyi kép felfér, mint eddig.
          Ragadozo írta:"Kockáknak", és "PC-guruknak"
          A Képgalériában azért van megadva a 8000 x 8000 pixel maximális méretnek, mert:
          1. Kötelező megadni egy maximális méretet (itt a "0" nem lehet kikapcsolási érték).
          2. Egy 8000 x 8000 pixeles képet resamplig filter-ként "Laczos-filter" alkalmazásával méretváltoztatás nélkül átfuttatva a "resize" eljáráson, majd mentésnél decodingnak "Huffman codes" alkalmazva, az optimalizálással ideális esetben mintegy 15% - 20%-os fájl-méretet kaphatunk minőségvesztés nélkül az eredeti mérethez képest, ami még adott esetben bele fér a 3 MB-os limitbe.
            Ezt például az ACDSee 6 klikkből tudja állítgatás nélkül. (Megnyitás-Editor-Resize-OK-Mentés-OK)
    3. A monitorok:


        A jelenleg asztali számítógépekhez manapság használt monitorok eloszlása
        1024x768███ 3%
        1280x1024█████████████████████████████████████ 37%
        1366x768██████████████████████████████████████████ 41%
        Ezektől eltérő felbontások████████████ 12%
        1920x1080██████ 6%
        1920-nál nagyobb felbontás 1%


        Ez a kis grafikon mutatja, hogy a világon általánosan mennyien milyen monitort használnak.
        Ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek, hiszen a világunk jelenleg is folyamatosan változik, de pillanatnyi információnak elegendőek.
        Ebből az is jól látszik, hogy mennyire nincsen értelme túl nagy képet feltölteni, hiszen szinte mindenki így is csak valamilyen mértékben kicsinyített képet néz meg, vagy szétdörzsöli az egeret a scrollozással.

Tehát összegezve, aki képet szeretne feltölteni, az legalább egy kicsit szívlelje meg a leírtakat.
    Aki meg "kishitű", vagy "lusta", vagy esetleg "maximalista" ...... az így járt.

Jelenleg dolgozunk egy fejlesztésen, de az erre fordítható szabadidőnk is erősen korlátozott, és a phpbb adta lehetőségek is némileg határt szabnak bizonyos dolgok megvalósításában.
  • Olyan képfeltöltőt tervezünk az oldalra, amelyik bármekkora képméretet minőségromlás nélkül egy előre beállított ideális képméretre automatikusan átméretez a feltöltéskor.
    Persze ez még csak terv, bár már elkezdődött a megvalósítása. Ha ez elkészül, akkor minden korlát megszűnik a képfeltöltésnél.


 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2016.03.25. 21:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

rendszer admin
 
A Lanczos resampling filter és a Huffman optimizáló kodek futtatása sok mindent megoldana, mert eredeti méretben hagyná meg a képet.
Ugyanakkor 1 GB alá esne az összes kép által eddig elfoglalt közel 2 GB tárhely.
Viszont sajnos eddig még nem találtam olyan megoldást, hogy egyszerre egymás után több képen lehetne futtatni.
Egyesével meg nagyon gáz több mint 3000 képet végig bogarászni, ráadásul folyamatosan érkeznek újak.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.25. 20:43  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Esetleg egyéni, ingyenes tárhelyeken tárolt fotók megjelenítése? Képek átméretezése?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.25. 20:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Mivel folyamatosan bővülünk, szerintem korlátozások helyett célszerűbb lenne a lehetőségeink bővítéséről beszélni. Ennek sok módja lehet. A legegyszerűbb a nagyobb tárhely. Kérdés mennyibe kerülne, egy nagyobb tárhely. Kérdés ki lenne hajlandó áldozni rá. Reklámok kihelyezését én még mindig nem támogatom, de tiszta sor hogy hosszútávon elkerülhetetlen hogy valamilyen bevételi forrás megteremtése. Viszont még mindig azt érzem, hogy a fórum jelenlegi látogatottsága még nem tudná megoldani az önfinanszírozást pl reklámbevételekből. Mivel kellően tematikus a fórum, esetleg el lehetne gondolkodni támogatók keresésén. Vagyis reklám lenne, de nem a folyamatosan változó szalagreklám, de néhány kertészeti oldal, üzlet, stb talán látna már pár ezer forintnyi fantáziát a fórumon elhelyezett logójukban.
De lényeges, hogy tudjuk, kb mekkora összegre lenne szükség ahhoz, hogy pl a jelenlegi forgalom 3-5-szörösével is gondtalanul tudjunk működni.
 


  2016.03.25. 20:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

rendszer admin
 
Sajnos a tárhelyünk kapacitása nem teszi lehetővé a "korlátlan" képfeltöltési lehetőséget.
Jelenleg is már több, min 5300 kép van fenn, ami megközelítőleg a tárhelyünk lassan felét elfoglalja.

A tárhely költsége eddig sem volt filléres dolog, és eddig is "saját zsebből" került kifizetésre. A jelenlegi tárhely további bővítése pedig jelentős plusz költségbe kerülne, és az oldalnak nincsen bevétele, ami ezt akár csak részben is kompenzálná.

Keressük a lehetőségeket, de eddig még nem sikerült megfelelő megoldást találni, ami hosszabb távon biztosítaná a tárhely megfelelő kapacitását akár a folyamatos képfeltöltéshez is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.25. 19:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Mit írt ki, és hogy próbáltad? Galériába? Szerintem próbálj egyszerre kevesebbet, hátha.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.25. 19:32  Hozzászólás
  •   24   


*
 
Hali...megint nem enged képeket felrakni...sajnos angolul nemigen tudok ,így nem tudom mi a problem...nem lehetne vhogy úgy megoldani a feltöltés,mint az indán ,hogy nem egyesével kell feltöltögetni ,hanem kijelölöm az összes képet egy adott albumból,aztán hajrá...őszintén így általában nincs idegzetem egyesével szöszölni ,amikor mondjuk 30-50 képet raknék fel egyszerre...vagy ne legyek ennyire mohó ?
 


  2015.12.27. 12:43  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


*
 
Persze, semmi gond ,ráér.
 


  2015.12.26. 17:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

rendszer admin
 
Ez számomra is egyenlőre rejtély. Lehet, hogy találtál benne valami belső hibát, vagy én nem veszek észre valamit.
Ugyanis a konfiguráció úgy van beállítva, hogy mindegyik mappában korlátlan számú kép szerepelhet(ne).
Egy sorban 4 db. kép - 24 sorban - egy oldalon összesen 96 kép - minden újabb oldalt a lapozó kezel.

A következőt csináljad:
  1. Lépjél be a Képgalériába, és lépjél be a saját albumodba.
  2. Találsz ott egy olyan lehetőséget, hogy Mappa készítése

      Kép
  3. Klikkelj rá, és egy új oldalra kerülsz.
    Ezen az oldalon készítsél egy új mappát. A kép alapján adjál meg egy új mappanevet, és utána klikkelj az Elküld gombra.

      Kép
  4. Vissza kerülsz a saját albumodba.
    Itt a képek alatt legalul találsz egy olyan lehetőséget, hogy Moderálás.

      Kép
    Ha arra ráklikkelsz, legördül, és a lehetőségek között van olyan, hogy Áthelyezés.
    Ha erre ráklikkelsz, akkor azt a képet áthelyezheted egy másik, engedélyezett mappába, amit egy legördülő lista ad meg.
    Ott ki kell keresned a saját albumodat, és kiválasztani az új (vagy akár valamelyik régebbi) mappát, és a kép oda kerül áthelyezésre.

    Sajnos csak egyenként lehet a képeket áthelyezni.
    De ha megcsinálod az új mappát, és jelzed nekem, áthelyezem a képeket, nekem valamivel gyorsabban megy a dolog.
Ez a probléma eddig valószínű azért nem került elő, mert még senkinek nincsen 96 db. kép az albumában, mindenki rendezgette a képeket a mappáiban.
És ezek közül egyik mappákban sem lett még 96 db. kép.

A problémára keresem a megoldást, de ünnepek vannak, nálam is van időnként vendégjárás, ezért ez kis időbe fog telni. ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.26. 10:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


*
 
You are not allowed to upload more than 100 images.
Please contact the administrator for more information....ezt írja ki ha tölteni akarok..most is...
 


  2015.12.25. 19:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

rendszer admin
 
Egy albumba 512 képet lehet felrakni.
Frissítettem a configot, próbáld meg újra. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.25. 18:20  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


*
 
Nem..egy turnusban asszem 10 képet lehet felrakni..ez 2szer ment is,aztán nem..kiírt vmi 100 képes dolgot angolul...nem tudom mit...talán túlléptem vmi limitet ?..
 


  2015.12.25. 12:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

Nem tudom .... ;)
Én most néztem, egyszerre 8 képet raktam fel, és simán ment.

Nem véletlen egyszerre akartál többet kijelölni?
Mert egyszerre csak egy képet lehet kijelölni, egyenként kell a tallózásnál berakni, majd adja a következő helyet, és így tovább.
Utána csak alul a Tovább gomb, majd ha nem akarsz változtatni, az Elküld gomb.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.25. 12:00  Hozzászólás
  •   17   


*
 
Mivel én technikailag béna vagyok ,szeretném megtudni miért nem tudok több képet feltölteni a galériámba...próbáltam úgy is,hogy töröltem ki képeket,de így sem enged. Köszi .
 


  2015.04.30. 20:58  Hozzászólás
  •   16   


terra alapító
 
Rhéman úr hozzászólásából kölcsönzöm ezt :
A javaslatom másik eleme az volt, hogy a hozzászólás szerkesztőben legyen egy parancsgomb, amely elindít egy kérdez – felelek folyamatot, melynek az a véleménye, hogy a program a megkívánt helyre feltölti a képet, és beilleszti a hozzászólásba. A folyamat során a felhasználó tudjon opciók közül választani, és ne legyen szükség programozói tudásra, készségre, vagy kódok ismeretére.

Nagyon jó ötletnek tartom. Tehát képet akarok feltölteni kattintok a tallózásra , megkeresem a képet és a megnyitásra kattintásra előugrana egy menüablak vagy valami ami opciókat kinál pld.
"kép feltöltés a hozzászólás végére "
"kép feltöltés vizszintes sorba "
"kép feltöltés a képgalériába " ( ilyenkor tovább nyilna egy ablak, hogy ki lehessen választani a saját képgalériát azon belül a kívánt mappát esetleg itt lehessen kezelni ekkor a mappa nyitást elnevezését stb.

De csak ábrándozok nem tudom van e bent ráció. Végül is az a cél, hogy ne igyam le magam bánatomba, ha még se sikerülne a képet feltenni ... pedig én csak a közös tudást szeretném segíteni.
 


  2015.04.30. 20:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


terra alapító
 
Kedves RAGADOZÓ !

Őszintén nagyon szimpatikus, hogy a jelzett problémámra nagyon rövid idő alatt reagáltatok.Ennek csodálattal adóztam. Adnék egy piros pontot ha lehetne valahová. Sok sikert a TERRA fejlesztéséhez.....csak így tovább. Jó egészséget kívánva : Ölvedi Attila " Tintus "
 


  2015.04.29. 17:47  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

---
 
Ragadozó!
Meg szeretném köszönni a sok munkát amelyet a fórumért kifejtesz. Nagyon hálás vagyok érte neked és mindenkinek aki hozzájárul akár ötlettel vagy másképpen.
 


  2015.04.29. 15:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Az írásodban bántó prekoncepció volt, amit nem csak az vesz magára, akit érint. Az meg nem úgy van, hogy te írhatsz bármit mindenki fogadja el, mert ez egy fórum, nem egy blog.
 




  2015.04.29. 15:12  Hozzászólás  Válasz Rhéman (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Elvileg igen.
De én inkább úgy csinálom meg, hogy a képfeltöltőt írom át úgy, hogy az a fórum, és így a fórum motor része legyen.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.29. 14:56  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Ez ugye azt jelenti, hogy a fórum az adatait, egy komplex adatbázisban tárolja. Ebbe az adatbázisba más programokkal is bele lehet nyúlni, ha a, gondolom, MySQL engedi. Jól gondolom?
 


  2015.04.29. 12:50  Hozzászólás  Válasz Rhéman (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor kicsit "informatikusabb" formában.
Az általunk összerakott, és megírt képfeltöltő program nem része a fórum motornak, és nem része a fórum adatbázisának.
Ezt össze kell vele hozni úgy, hogy adatokat tudjon átvenni a fórumtól, és adatokat tudjon átadni a fórumnak, pontosabban, hogy része legyen a fórumnak.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.29. 12:33  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Már biztos unod, de én adatbázis kezelős fejjel gondolkodom. Minden kép megy egy helyre, de a kép sorszáma mellett a tulajdonos neve és almappája neve is tárolásra kerül. Akkor, csak szűrés kérdése, hogy valakinek az egyik almappája megjelenítésre kerüljön, és nem kell fizikailag is millió filet használni. Nem szükséges ténylegesen mappákat, és almappákat tárolni.
Így gondolom én, persze ehhez a PHP dologhoz nem értek. És nem is akarok érteni. :-D
 


  2015.04.29. 12:18  Hozzászólás  Válasz Rhéman (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

rendszer admin
 
Kedves Rhéman!

A felvetett probléma, amit írtál, nem vettem sem támadásnak, sem elégedetlenségnek.
Az ötletek, amik bárhonnan jönnek, első olvasatra lehetnek bármilyen "sületlenségek", vagy "értelmetlenek", az én fantáziámat mindig megmozgatják, és semmilyen ötletet sem dobok el azonnal.
Én már csak ilyen vagyok.
Én mindig azt vallom, hogy egy ötlet, legyen az elsőre bármilyen rossz is, de elindíthat egy olyan folyamatot, amelynek a végén valami jó dolog sülhet ki.
Mint láthattad, azt az ötletedet sem dobtam el, csak elsőre nem az sült ki belőle, amit szerettél volna, viszont meg lett oldva a táblázathoz a képfeltöltés.

Lehet, hogy néha nem pontosan fogalmazok, vagy nem úgy, ahogy a másik fél számára egyértelmű, de semmit nem szoktam alapvetően elutasítani.
Viszont az akkori körülmények között még nem láttam rá lehetőséget, hogy "egyszerűen" feltöltéskor automatikusan átméretezzük a feltöltendő képeket.
Ha elutasítottam volna a dolgot, akkor nem keresem meg a barátomat, nem járok utána, nem kérem a segítségét.
Most jött egy (nem kis) segítség, és ezzel már meg is oldódott ez a probléma.

Nem utasítottam el azt a felvetésedet sem, hogy saját mappákba lehessen rakosgatni a feltöltött képeket, de manuális megoldással valóban értelmetlennek látom.
Gondolj bele, hogy csak neked a feltöltött képekre mondjuk lenne szükséges 4 mappára (ez nem is olyan sok, főleg sok kép esetén).
Ez a saját fő mappáddal együtt 1 fő mappa, és 4 almappa.
Csakhogy van ám jelenleg 179 regisztrált felhasználó, és ha mindenkinek elég lenne az a 4 almappa, akkor is már 895 mappára lenne szükség.
Nem beszélve arról, ha esetleg idővel mondjuk 10* ennyien leszünk. :)

Én ebben is vagy 5 lépéssel előrébb járok fejben, mert mint írtam már, semmilyen ötletet nem vetek el, csak éppen nem biztos, hogy az úgy jó megoldani.
Ha meg tudom csinálni, hogy a feltöltött képek az adatbázisba szinkronizálhatók legyenek a feltöltővel, akkor már meg is oldható, hogy mindenkinek legyen saját mappája úgy, hogy tulajdonképpen senkinek nem lesz egyetlen mappája sem.
Virtuális mappák, amikbe ugyan úgy pakolgathatsz, rendezgethetsz, mintha valóságos lenne.
Ezzel a megoldással akár több száz mappád is lehet, és tök mindegy, hogy hány százan készítenek még maguknak akár százasával is mappákat.
Az adatbázis tudja, a lekérdező program tudja, te meg azt látod, amit látni szeretnél, holott egyetlen mappád sincsen.
Na', ezt nem tudom érthetőbben leírni ... :D :D

Lehet, hogy néha egyesek számára nem fogalmazok úgy, ahogy olvasni szeretnék, de én már csak ilyen vagyok, ezt kénytelenek vagytok így elfogadni.
Viszont itt a fórumon senkivel nincsen semmi bajom, senkit soha nem állt szándékomban megbántani.
Ráadásul olyan a természetem, hogy aki engem fel tud bosszantani, az már szinte művész ebben a kategóriában!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.29. 11:39  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Nehéz ügy. Sokszor sok minden nem csak akarat kérdése. Akár valaminek a használatának a megtanulásáról van szó, akár a fórum átalakításáról. Én azt gondolom, mindenki megpróbál megtenni mindent annak érdekében hogy jobb legyen. A felhasználók próbálkoznak tanulni, Ragadozó meg próbál egyszerűsíteni. Csak idő kérdése hogy meglegyen az összhang. Szóval türelem, biztos ez is meg fog oldódni.
 


  2015.04.29. 11:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Biztos nekem kellett volna magamra ismerni, mert ezt a képfeltöltés ügyet most én piszkáltam meg.
Írtam az ügyben egy teljesen magán levelet Ragadozónak. Volt egy olyan érzésem, hogy támadásnak, vagy elégedetlenségnek veszi, ha az egyébként jól működő feltöltéssel kapcsolatosan észrevétel érkezik. Gondoltam beszéljünk róla négyszemközt.
A választ a vezetőin kaptam. Alapvetően elutasító volt.
Javaslatom két részből állt. Az egyik, hogy valahogy, ha lehet, vegyük le az átméretezés gondját a felhasználóról. Végül is a program célja, hogy kiszolgálja, lehetőleg teljes mértékben, a felhasználót.
A javaslatom másik eleme az volt, hogy a hozzászólás szerkesztőben legyen egy parancsgomb, amely elindít egy kérdez – felelek folyamatot, melynek az a véleménye, hogy a program a megkívánt helyre feltölti a képet, és beilleszti a hozzászólásba. A folyamat során a felhasználó tudjon opciók közül választani, és ne legyen szükség programozói tudásra, készségre, vagy kódok ismeretére.
A válaszból láttam, hogy nem egy malomba őrölünk. Hagytam a dolgot a csudába. Gergerg azonban hozzászólt, és erre Ragadozó megígérte, hogy az átméretezés megoldásán, ha lesz ideje dolgozni fog.
Megegyeztünk abban, hogy megemeljük a képek lehetséges méretét, mert ez többek számára kényelmesebbé teszi a képek feltöltését.
Ma reggel láttam, hogy a méret megváltozott, és olvastam az inkriminált részét a hozzászólásnak.
Nem örültem neki. Most is van a szövegben jó pár olyan dolog, aminek nem örülök. Eltérő filozófia mentén gondolkozunk.
Én nem engedném, csak a mappák használatát. A csatolmány gyakorlatilag bekerül egy szénakazalba. A személyes mappa sokkal jobban kezelhető. Viszont például, ez úgy működik, hogy, ha jól emlékszem, szükség van a kép számára, amit a megfelelő kódba kell illeszteni. Miért, kérdezem én. Amikor feltöltöm a képet, a program tudja a kép számát. Nem lehetséges, hogy akkor a szövegbe a kívánt kódot, a számmal együtt tegye be?
Igen meg lehet tanulni, a képfeltöltést, azt, ahogy jelenleg is megy. Még talán én is meg tudom tanulni, de minek, ha lehetne nélküle.
Nálunk padlófűtés van. A feleségem szerint, ha 23 fok van, akkor az meleg. Szerintem, van, amikor a 23 fokos levegő mellett hideg van, és van, amikor meleg. Ha a padló meleg, akkor a 23 fok komfortos, ha hideg, és mondjuk kint is hideg van, es fúj a szél, az ablakon csurog a hideg víz, akkor a 23 fokos levegő nem biztosítja a komfortérzést, mert a hideg felületek megakadályozzák azt. Ragadozó papája nyílván nem azt mondja, hogy hideg van, hanem, hogy Ő fázik. És ezt biztos Ő tudja jobban.
A dolgokhoz való személyes viszony nem egzakt. Egy programhoz való viszony is alapvetően személyes.
Én nem vagyok informatikus, de készítettem már néhány programot, adatbázisok használatára.
Az, amit Ragadozó művelt a fórummal kevesebb, mint 1 év alatt csodálatra méltó. Irigylem a tudását, de egyes dolgokat tényleg más „kávéházból” néz.
 


  2015.04.29. 08:31  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm. Nem erről van szó, hidd el, teljesen más kávéházból nézed ezt az átlagnál. Nekem informatikus diplomám van, de emberek fejlesztésével foglalkozom... Viszont nagyon jó segítség a leírás!
 


  2015.04.29. 07:56  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

rendszer admin
 
A "jobb a békesség" elvén kitöröltem azt a sort, bár szerintem egyáltalán nem volt bántó.
Legfeljebb annak, aki magára ismert benne, de nem akarja elismerni. :)

Nálunk cirkó fűtés van a lakásban, aminek az a jellegzetessége, hogy ha lehűl a levegő a lakásban, akkor bekapcsol, ha eléri a beállított hőmérsékletet, akkor kikapcsol.
Ez magával hozza azt is, hogy a fűtéscsövek, radiátorok a kikapcsolás alatt lehűlnek egy idő után a környezeti hőmérsékletre.
Apám szerint viszont a lakásban hideg van, ha a cső "hideg", független attól, hogy hány fok van. Minden évben ezen "brusztolunk" nap-mint-nap a fűtés-szezon alatt.
És persze ő tudja jobban. :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -





Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég