Terratórium problémák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.06.11. 10:04  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
   Olvasd el legalább egyszer!
Röviden:
    Engem soha nem tudott lekötni a konyhakert, vagy a gyümölcsfák, bár nagyapámnak fiatal koromban sokat segítettem a kertben.
    Igazából csak a foci, és az elektrotechnika, abból is az akkori mikroelektronika része, és annak vezérlése, programozása.
    Az általános iskolai osztálytársaim átjártak késő délután, mert a fő attrakció az Orion űrhajó indulása volt, amelyik a kút melletti betongyűrűből szállt fel, majd eltűnt a diófa ágai között (saját készítésű Orion űrhajó makett, kisvasútból kiszerelt motor, damilok, és persze a kora esti félhomály, amikor már nem nagyon látszódtak a vékony damilok).
    A Közlekedésin aztán végképpen "eldőlt a sorsom", mert a villanygépész szakon nem csak a nagy villanymozdonyokkal foglalkoztunk, hanem az egyre jobban fejlődő digitális elektronikával, azok programozhatóságával.
    A telkem mintegy 600 m2, amiből közel 1/3-át foglalja el a ház, és a 3 helységes sufni.
    Van egy medencém közel 100 m2 füves résszel, van egy kerti tavam, amelyik közel 10 m3-es (most készül hozzá egy másik, ami cca. 5 m3-es lesz, és csak tavirózsák, meg hínár lesz benne, meg persze halak).
    Gyümölcsfám nincsen, mindössze egy hatalmas (cca. 8 méter magas) diófa, amin már lassan több a borostyán, mint a diólevél.
    Ami talán kertészkedésnek mondható, az a pár ribizli bokor.
    Amióta itt vagyok nálatok, néha megcsap a "konyhakert szele", és pár négyzetméteren szöszmötölök újabban paprikával, paradicsommal, meg a chilivel, mivel egy éve már itthon vagyok, és jut rá némi időm.

Hogy mindezeket miért írom le?
    Szívesen olvasgatom néha az írásaitokat, és nézegetem a berakott képeket.
    De ettől még nem elsődleges hobbim, és nem életcélom a kertészkedés, és nem is szoktam mindegyik hozzászólást módszeresen elolvasni!
    Ezért, ha egy hozzászólásban "elrejtetek" olyan jellegű dolgokat, amik technikailag a fórumot érintik, azokat nem találom meg, csak esetleg véletlenül!
    Nagyon szívesen válaszolok mindenkinek az oldal technikai részével kapcsolatos kérdéseire, problémáira, szívesen megoldom, amit csak lehetséges, vagy megindoklom, hogy miért nem ....
    Direkt ezért hoztuk létre ezt a témát, valamint a Fejlesztésekkel kapcsolatos másik témát, hogy ha valakinek ötlete, kérdése, problémája van, azt ide írja, és itt nagyon gyorsan tudunk rá reagálni.

Tehát még egyszer, ezt a topikot azért hoztuk létre, hogy ide írjátok mindazon vélt, vagy valós hibákat, amelyekkel az oldal használata közben találkoztok.
Ide lehet leírni azt is, ha valaminek a használatát nem egészen értitek, vagy nem találtok valamit, aminek szerintetek ott kellene lenni.
  • Stílus hibák (elcsúszott, kilóg, "csámpás", stb.)
  • Színhibák (nem látszik jól, túl erős, stb.)
  • Helyesírási hibák (nem a hozzászólásban!)
  • Nem működik az a funkció, vagy nem találom a gombját
  • Nem értem, vagy nem tudom, hogy az a valami mire jó
  • stb, stb, stb.


 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 




  2014.06.20. 19:00  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
  


" Nekünk egy laza szabályzat felelt volna meg, és a moderátor(ok) lehettek volna felhatalmazva az értelmezésre."

Nem. Ugye én folyamatosan magam ellen beszélek, de a moderátor ne csavargassa a szabályokat. A szabály legyen egyértelmű.

"Véleményem szerint ez az ismétlés nem erősíti, inkább gyengíti a tilalmat."

Miért gyengíti?

"A második mondat felesleges."

Nem fölösleges, nyomatékosítja hogy azokra akik nem képesek betartani a szabályzatot nincs szükségünk, és nem fogunk picsogni ha nem jönnek.

"A lehető legtöbbet megteszünk egyébként nem elég konkrét. Adjuk meg, hogy hol közöljük a megváltozást, javasoljuk, hogy azt tegye be a kedvencekbe. Olyan feltételeket kell teremteni, amelyek betartása elvárható, és elkerülhetetlenné teszi, hogy bárki olyan feltételek közt használja, amit nem kell, hogy ismerjen."

Ebben van valami, de jelenleg ettől vannak nagyobb gondjaink is, majd a gyakorlat megmondja hol van ez a hely, és akkor valaki bele teszi. A szabályzat fő elemei nem fognak változni, de kiegészíteni bármikor ki lehet.
 


  2014.06.20. 18:51  Hozzászólás
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
Az alapítós fórumcsoport topikjai nem jelennek meg az aktív topikokban. Így hogy vesszük észre ha valaki ír oda?
 


  2014.06.20. 18:24  Hozzászólás
  •   93   
Avatar

rendszer admin
 
  

Hooopsz!
Ezt nem vettem észre, az adatbázis visszatöltése miatt elszállt 2 új BBCode TAG, és ez felborította a sorrendet az editorba.
Most mennem kell dolgozni, holnap kijavítom. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.20. 18:18  Hozzászólás
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
Kis gond van, a szovkep= gombbal jön be a youtubekod, a youtubekod-ra meg semmi sem jön be :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.20. 16:15  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
Szeretnék részletesen foglalkozni a szabályzattal. Úgy gondolom, hogy ez a legjobb hely rá. Ha nem, akkor tegyétek át a megfelelő helyre.

Nem úgy alakult, ahogy én gondoltam. Nekünk egy laza szabályzat felelt volna meg, és a moderátor(ok) lehettek volna felhatalmazva az értelmezésre. Ezt egyébként már részletesen leírtam. A baj, hogy, ha részletesen szabályzunk, akkor könnyen maradnak kibúvók.

De ha már ilyen, akkor rendes szabályzatot kellene létrehozni. Például legyen az érvényesség kezdetének dátuma megadva.

Ami most van három részből áll. Az első a program eredeti szabályzata, a második, amit én írtam, a harmadik a Gergely féle.
Ennek köszönhető, hogy az obszcén, ill. trágár szavak használatának tilalma háromszor található meg. Véleményem szerint ez az ismétlés nem erősíti, inkább gyengíti a tilalmat.

Most csak az első bekezdéshez fűznék megjegyzéseket. (Ha többhöz tenném, elsikkadnának a dolgok.) Ha ezek elrendeződnek haladnék tovább.

A szöveg: "Azzal, hogy használod a „Terratorium” fórumot (a továbbiakban „mi”, „a fórum”, „Terratorium”, „http://terratorium.bplaced.net/forum”) elfogadod, hogy betartod az alábbi feltételeket. Ha nem fogadod el, kérjük ne használd, illetve ne is keresd fel a fórumot. A feltételeket bármikor megváltoztathatjuk, és habár a lehető legtöbbet megtesszük, hogy értesítsünk a változásról, érdemes rendszeresen áttekinteni ezt az oldalt, mivel a fórum használati feltételeinek megváltoztatása utáni további használatával beleegyezel az új feltételek betartásába."

javasolt változtatás: ""Azzal, hogy regisztrálsz a „Terratorium” fórumra (a továbbiakban „mi”, „a fórum”, „Terratorium”, „http://terratorium.bplaced.net/forum”) elfogadod, és kijelented hogy betartod az alábbi feltételeket."

A második mondat felesleges. Aki csak vendég, miért fogadjon el bármit. De a vendég is használja. Jó lenne a szokásos megoldás, hogy az elfogadomot meg kell jelölje a regisztrálni szándékozó, és nélküle nem tud regisztrálni.

A harmadik mondat nem írja, hogy a részletes szabályozást (is) nézze meg. Szerintem a bevezető oldalt teljesen készre kellene csinálni, és a változásokat csak a részletesben eszközölni. Ne terheljük a felhasználót feleslegesen sok ellenőrzési feladattal.

A lehető legtöbbet megteszünk egyébként nem elég konkrét. Adjuk meg, hogy hol közöljük a megváltozást, javasoljuk, hogy azt tegye be a kedvencekbe. Olyan feltételeket kell teremteni, amelyek betartása elvárható, és elkerülhetetlenné teszi, hogy bárki olyan feltételek közt használja, amit nem kell, hogy ismerjen.
 


  2014.06.19. 20:53  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

rendszer admin
 
  

Lehet, hogy túl erősre van állítva a biztonság, vagy valami le van tiltva, amit nem lenne szükség.
Nekem a céges gépen is megy az IE alatt rendesen. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.19. 20:47  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
  

Akkor cseréld le azt a sz@rt egy normális böngészőre :D akármi lehet, firefox, opera, chrome, safari, csak ne ie, az egy kacat :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.19. 20:31  Hozzászólás
  •   88   
Avatar

---
 
  


IE böngésző.
A leírtakat rendszeresen törlöm. Ugyan kézzel, de karban szoktam tartani a wint.
Még nem volt problémám egyébként weboldalakkal.

Ha egyedi, akkor nem szóltam.
 


  2014.06.19. 18:47  Hozzászólás
  •   87   
Avatar

rendszer admin
 
  

Milyen böngészőt használsz?

Én (ez csak tipp) javasolnám először, hogy a cache, cookies, és az előzmények letakarítását. A legutolsó IE alatt, ha nincs jól beállítva, a mentett jelszavakat is törli!
Szintén csak egy tipp!, ha valaki napi szinten használja a számítógépet, érdemes telepíteni a Ccleaner programot (ingyenes, magyar menüs), és pár naponta, de legalább hetente futtassuk le.
Teljesen alap beállítások megfelelőek, nem kell variálni semmivel, és nem nyúl az elmentett jelszavakhoz.

Egyébként éppen ma néztem meg a telómon, még azon is teljesen jól használható az egész oldal, és a Kedvenc topikok is bejönnek rendesen.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.19. 17:39  Hozzászólás
  •   86   
Avatar

---
 
  


Ezt látom XP alatt, és nem tudok kedvencekhez adni:
screen2.jpg


Win7-ben tudok felvenni kedvencet, de ott meg ezt látom:
screen.jpg


Valami net kávézóban megpróbálom 8 alatt is.
 


  2014.06.18. 22:35  Hozzászólás
  •   84   
Avatar

rendszer admin
 
  

Én már egyszer szóltam, hogy kevés lesz az a 3 perc, de átsiklottunk a téma felett, és úgy maradt. Az Adminisztrátor állította ennyire, én nem bírálom felül.

A Kedven topikok megjelenő dobozt már többször akartam befejezni, mert engem is zavar, hogy ott is megjelenik, ahol nem kellene.
Csak mindig közbe jön valami fontosabb dolog, így tovább csúszik a megoldás.
Egyszer már írtam a használatáról rövid leírást, de pont akkor volt szintén egy kis adatbázis vesztés, és pont az (is) elszállt.
Csak mindig elfelejtem pótolni.

Az, hogy gépelés közben az egyik stílusban akadozva mennek fel a betűk, nem a stílus hibája. Ugyanazok a fórum motor programok csinálják, csak a "körítés", megjelenés más. Az lehet szerver terheltségből fakadó kis belassulás, vagy a te hálózatod van éppen megterhelve egy kicsit jobban, mint kellene.
Bár inkább az előzőre tippelnék, mert néha tényleg csiga lassúsággal lehet az adatbázisba is bejutni, baromi lassan csatlakozik. Bár ha már csatlakozott, akkor elfogadható a sebessége. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.18. 22:24  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

---
 
  


Megint belefutottam abba, hogy nagyon rövid a szerkeszthetőségi idő.
Végig olvasva, kicsit konkrétabbá akartam egészíteni, de már nem ment.

A "terratorium" stílusnál bal oldalt megjelenik a kedvenc topic ablak, de abba -mármint az ablakon belül próbálni elvégezni valamilyen műveletet- felvenni nem lehet semmit bejelentkezés alatt.
Mikor a kilépésre kattint a user, akkor egy rövid időre megjelenik benne, hogy nincs kedvenc..., oda kedvencet lehet felvenni, stb.
Ezeknek akkor kellene láthatónak lenni mikor be van jelentkezve.

Nem biztos, hogy mindenki rájön, hogy a lap alján van a kedvencek felvétele.

Más:
Tegnap és ma azt tapasztaltam gépelés közben, hogy a beírt szöveg akadozva jelenik meg. Ezek a terratórium stílus alatt voltak, előtte a másikat használtam. Bár valószínűsítem nincs összefüggésben a stílussal.
 


  2014.06.18. 22:17  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

---
 
A "terratorium" stílusnál bal oldalt megjelenik a kedvenc topic ablak, de abba felvenni nem lehet semmit bejelentkezés alatt.
Mikor a kilépésre kattint a user, akkor egy rövid időre megjelenik benne, hogy nincs kedvenc..., oda kedvencet lehet felvenni, stb.
Ezeknek akkor kellene láthatónak lenni mikor be van jelentkezve.

Más:
Tegnap és ma azt tapasztaltam gépelés közben, hogy a beírt szöveg akadozva jelenik meg. Ezek a terratórium stílus alatt voltak, előtte a másikat használtam. Bár valószínűsítem nincs összefüggésben a stílussal.
 


  2014.06.15. 09:07  Hozzászólás
  •   80   
Avatar

moderátor
 
  

Ezzel a struktúrával, és az általam írt szabályzattervezettel az alapítós fórumcsoport fölösleges.
 


  2014.06.15. 09:05  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

moderátor
 
  


Tudom, olvastam. :-)

Azt gondolom ideje lenen meghozni ezeket a döntéseket, majd késszé nyilvánítani a fórumot.
 


  2014.06.15. 09:00  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

---
 
  


"A kertészetet úgy ahogy van, össze lehet olvasztani egyetlen fórumcsoportnak. A fák oltása is kertészet, a növényvédelem is kertészet, nincs értelme külön szedni, sokat kell lépegetni, az index is remekül megvan többszáz topikkal egy fórumcsoporton belül, mi is megleszünk 20 topikkal."

+1. Nekem is ez volt az egyik javaslatom az elveszettekből tegnap.
 




  2014.06.15. 08:28  Hozzászólás
  •   75   
Avatar

moderátor
 
  


Közlemények átnevezése Moderációs fórumcsoportra, azt kihelyezni a gyökér könyvtárba. Ebben legyen 3 topik és egy alfórum

1.topik Szabályzat
2.topik Moderátor segíts!
3.topik Közlemények

Alfórum: A terratórium fórumáról
Ebbe kerüljenek amik már most is ott vannak, valamint az ötletláda. A Moderátor miért? topik természetesen megszünik, helyette fönt a 2.topik.
Ebben a fórumcsoprtban nincs szükség alfórumokra, minden topik mehet egymás alá, a szavazós is, simán kiférnek egy oldalon



A kertészetet úgy ahogy van, össze lehet olvasztani egyetlen fórumcsoportnak. A fák oltása is kertészet, a növényvédelem is kertészet, nincs értelme külön szedni, sokat kell lépegetni, az index is remekül megvan többszáz topikkal egy fórumcsoporton belül, mi is megleszünk 20 topikkal.


A beszélgetős témaát megszüntetném, a benne lévő alfórumokat kitenném a gyökérfórumba önálló fórumcsoportokként. A barkácsolás nem beszélgetés.

A többi maradhat úgy ahogy van.


Na megvan egy félnapi program? :-)
 






  2014.06.15. 08:10  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

moderátor
 
  


Olvastuk, szóval nem veszett kárba. :-)
Ha lesz ma időm rá, akkor kicsit átgondolom a jelenlegi struktúrát, és teszek javaslatot az egyszerűsítésre, mert szerintem is kusza.
 




  2014.06.15. 08:06  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

---
 
  


Nem csak mai, tegnapi hozzászólások is elvesztek.
Tegnap este 22-23 óra környéki hsz.-m ebből a topicból, és az őszibarackosból eltűnt.

Az ide írtat sajnálom.
 


  2014.06.15. 07:14  Hozzászólás
  •   69   
Avatar

moderátor
 
Az egyik elveszett tag, jani71 néven regisztrált, a másik ha jól emlékszem Bubus vagy valami hasonló néven Jó lenne valami jól látható helyre kiírni a történteket, valamiféle elnézést kérések közepette.
 




  2014.06.15. 00:47  Hozzászólás
  •   67   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem tudom mi lehetett az oka, de szerintem biztos nem az.
Az az adatbázis mentés pár perccel azután készült, hogy vissza állítottam a régebbi adatbázist, így nincs értelme.
A szerver Nyugat-Európába van, a szerveridő egy órával kevesebb, mint az itteni idő.
Az FTP rögzítési idő meg 2 órával kevesebb, szerintem azon nincs rajta a nyári időszámítás.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.14. 23:53  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
  

Nem tudom mi hiba lehetett, de remélem többször nem csinálja. Szerintem ott csúszott el a rendszer, hogy mentett volna, de én bent dolgoztam. Igaz, hogy ilyenkor kiléptet mindenkit, de valahogy mégsem sikerült lementenie...

szerk.: ezt nem tudod visszatenni?
Mentés készült: 2014.06.14. 23:52
 


  2014.06.14. 23:17  Hozzászólás
  •   65   
Avatar

rendszer admin
 
Számomra már kissé átláthatatlan a Fórum blokk, meg a Beszélgetős blokk is.

Ha már van a fórumon egy csoport ( Alapítók ), akkor miért nem hozunk létre egy Fórumcsoportot, mondjuk Alapítók néven.
Ez lehetne egyfajta Vezetői Tanács, ahol javaslatot tehetnek a csoport tagok új dolgokra, vagy módosításokra, szabályzatra, jogosultságokra, stb, stb.
Ott mindezeket ki lehetne beszélni, vitatkozni, megmagyarázni, kiértékelni, stb, stb. És nem lenne lassan már minden fórumtémában egy topik, amiben ezekről megy a csevej.
A fórum többi témáiban pedig tényleg csak az általánosan oda tartozó dolgokról kellene szót ejteni.

Az Alapítók fórumcsoportnál el lehet azt is dönteni, hogy Újonnan Regisztrált, vagy már Regisztrált felhasználók, valamit a későbbiekben esetleg létrejövő más csoportok láthassák, vagy nem, hozzá tudjanak szólni, vagy nem.

Egy beregisztrált tag, aki aktívan részt vesz a fórum tevékenységében, nem azért regisztrál ide, hogy a jogosultságokon vitázzon, vagy a Szabályzatot boncolgassa, hanem azért, hogy a számára érdekes, konkrét témába írogasson, beszélgessen, eszme-cserét folytasson.

Közöm nem sok hozzá, én nem ismerem a "múltatokat", de így könnyebben látom a fórumot kívülállóként.
És egy Vendég részére nem valami csalogató a jelenlegi helyzet, mert csak azt érzékeli, hogy szinte minden témában megy valamilyen vita nagyjából ugyanazokról. És ha ezt látja, nem nagyon fog beregisztrálni, hosszú ideig (amíg meg nem unjátok) maradni fog az a cca. 9 ember, aki most is aktívan részt vesz ezekben az "eszmefuttatásokban".

Próba-cseresznye, létre hozom a csoport fórumát, amit egyenlőre csak a csoport tagjai láthatnak, használhatnak.
Minden csoport tag nyithat témát, és hozzá szavazást is kezdeményezhet. Aztán majd az Adminisztrátor, és/vagy a Moderátor eldönti, hogy szükség van-e a témára, és/vagy az ottani szavazásra, vagy egyszerűen törli.

Itt lehet majd olyan témát is nyitni (nem feltétlen szükséges az egész témát áthelyezni), ami a fórum egyéb részén szétszórtan megtalálható, és onnan hozzászólásokat áthelyezni. Ez valószínű okoz majd egy kis keveredést a hozzászólás számok között, de ettől még fog működni az Előzmény funkció akkor is, ha az nincsen áthelyezve (kivéve persze, ha az előzmény közbe le lett törölve). A későbbiekben pedig, ahogy a hozzászólások szaporodnak, majd rendeződik a hozzászólás száma is.

Így aztán a csoporton belül lehet nagyjából akárhogy "duhajkodni", de a fórum egyéb részein tartsunk már egy kis rendet, ha kérhetném.
A beszélgetős topikokban dumcsi menjen, a Fórum főtémában (első blokk) a fórumot általánosan érintő dolgok menjenek, és ne olyan traccs-partik, melyek mondjuk a "Tanács" dolgai lennének.

Nagyon szívesen segítek nektek technikai dolgokban, és ha az időm engedi, próbálok részt venni a fórum pörgésében is. De mindkettő kezd kicsit nehézkes lenni, mert néha már én sem tudom, hogy most éppen hol vagyok.
Remélem eléggé érthetően írtam, hogy mit szeretnék kérni ..... :oops:
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.14. 23:08  Hozzászólás
  •   64   
Avatar

rendszer admin
 
  

terratorium írta: ...... tök jó, hogy van mentés, ha nincs, még mindig jó lenne...

Ezt nem értem .... ???

Egyébként ha az AVP-be voltál, onnan nem nagyon lehet lefagyasztani az adatbázist.
Ez szerintem valamilyen pillanatnyi szerver-hiba lehetett ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.14. 23:04  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
  


Talán az, hogy én épp dolgoztam benne... ezek szerint megoldódott a nagy rejtély... tök jó, hogy van mentés, ha nincs, még mindig jó lenne...

szerk.: AKI EMLÉKSZIK, HOGY KI VOLT A KÉT ÚJ TAGUNK, KÉREM ÍRJA MEG, ŐK IS ELVESZTEK...
 


  2014.06.14. 23:01  Hozzászólás
  •   62   
Avatar

rendszer admin
 
Valami miatt volt egy hiba a szerverrel, és lefagyott az adatbázis. Egy ideig nem volt elérhető netről sem.
Nem kapcsolódott a jelenlegihez, így vissza kellett állítani a ma reggeli mentés alapján, ezért sajnos sok hozzászólás elveszett, ami a mai napon készült.
Nem tudom, hogy mi volt az oka, nem sikerült kideríteni ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.13. 21:41  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Újabb hiba, elég nagy :D


Alapítók
Ez egy nyitott csoport: felhasználók kérhetik a felvételüket.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.13. 19:21  Hozzászólás
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
  

Nagyon egyszerű. Az adott fórumnál módosítani kell a felhasználók jogait, hogy ne számolja a hsz-okat :D és kész.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.13. 18:39  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
  


Szerintem aki nem tesz fel magának, annak nem legyen. Ha azt akarná hogy legyen, tenne fel.
 


  2014.06.13. 17:55  Hozzászólás
  •   58   
Avatar

rendszer admin
 
Azért írom ide, mert még nem fejlesztés, és kell hozzá a ti segítségetek.
Azt meg tudom csinálni, hogy:
  • Annak a regisztrált felhasználónak, aki nem rakott be avatart magának, legyen egy avatarja.
      Természetesen mindenkinek, aki nem rak fel avatart magának, egyforma lesz.
      Ehhez kellene legalább 1 db avatar kép
  • Fel tudok tenni random (véletlenszerűen változó) avatart annak a regisztrált felhasználónak, aki nem rakott be avatart magának.
      Természetesen mindenkinek, aki nem rak fel avatart magának, egyforma lesz.
      Ehhez kellene legalább 17 db *.gif egyforma méretű avatar kép

Nekem nincsenek olyan avatar képeim, amelyek passzolnának a fórum témájához.
Azért lenne szükség rá, hogy a témákban a hozzászólások egységesen nézzenek ki!
Most így kicsit kusza, ha van olyan hozzászóló is, aki még nem rakott fel magának avatart.

Tehát ahhoz kellene a segítség, hogy küldjetek olyan avatar képet, ami nektek is megfelel itt a fórumon! :)
Ha találtok a neten, a link is jó, le tudom szedni. :mrgreen:
Vagy amit berakok, nézzétek meg ...... ;) ;)

KepKepKep
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.13. 12:12  Hozzászólás
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
  


Szerintem meg nem kell kivonni semmilyen hozzászólást a számlálásból. Minek? A fórumozó ha sokat ír, az aktív. Aki nem sokat, az kevésbé. Aki hetente egyszer néz be, azt kevésbé érinti hogy ki a moderátor, hagy néz ki a fórum, stb. Aki minden nap itt van, annak lényeges. Az mindegy hogy milyen jellegű topikban teszi ezt. Ha valamit ez számítana, akkor meg kellene szabni hogy márpedig csak ilyen és olyan topik lehet a fórumon, de ezt nem akarjuk, mert ugye nem csak kenyéren él az ember. Tiszta sor hogy majd olyan topikot nem engedünk aminek csak a hozzászólás szám növelés a célja. Ha pl Füge nyit egy babszámolót, és ott számolja Hümivel a babot, azzal semmi baj, hisz nem csak oda írnak, de ők ugye konkrétan alapítók is, szóval sokat nem érnek el a sok hozzászólással. Ha azt mondjuk hogy 1000 hsz után jár a tözstag rang, és valaki csak azért hogy törzstag legyen képes lesz 1000 ig számolni a babot, az legyen csak törzstag.
 


  2014.06.13. 10:18  Hozzászólás
  •   56   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nagyon sok mindenben egyet értek fügeíz hozzászólásával.
A hozzászólások száma csak egy egyszerű szám. A számok nagyságának nincs különösebb jelentősége, nincs rangja, le lett szavazva az is, hogy vizuálisan megjelenítsük.

Egy dologban viszont lényeges!
Minden hozzászólás a felhasználó részéről egyfajta aktivitás a fórumon. És legyen az komoly téma, vagy poénkodás, teljesen mindegy, mert ugyanúgy része a fórumnak. És ez a lényege a fórumnak, a felhasználók aktivitása.
Nem vagyunk egyformák, és mindig is lesznek olyanok, akik inkább poénkodnak, ha van rá lehetőség, és lesznek olyanok, akik inkább csak a komolyabb témákban fognak hozzá szólni. De ez is ugyanúgy része a fórumnak!

Vagy essünk át a másik végletbe, és a szabályzatban mondjuk ki, hogy (ex-hasra) naponta csak 2 hozzászólásban lehet poénkodni! :x

Az tény, hogy még soha sem jutott eszembe egyes témákat kizárni a hozzászólás számok összességéből, így ebből a szempontból még soha sem néztem meg a fórum motor adta lehetőségeket.
De technikailag még engem is nagyon érdekelne, ezt hogy lehet megoldani "egyszerűen", mint az nemrég le lett írva.
Szerintem nagyjából sehogy, de az is egy nagy igazság, hogy mindig tanulhat valamit az ember, én meg nem szeretnék nagyon bután meghalni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.12. 22:07  Hozzászólás
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
  


Nagyon könnyen megoldható, hogy egy-egy fórumban ne számolja a hsz-okat. Úgy könnyebb, hogy az egész Beszélgetős témacsoportban nem számolja, de megoldható egy-egy témára kihegyezve is.
Majd ha 500 felhasználót kell szavaztatni, akkor megoldjuk :D jelenleg nem vagyunk ott.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.12. 21:51  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
tgwh/Terratorium

Glifozáthoz fordultam, de azt mondja, hogy csak Te tudod megtenni. Kérlek töröld a Ghost nicket. A regisztrálási folyamatot teszteltem vele. Nincs szükségem többé rá. Jót is játszottunk vele. Törlendő. Legalább gyakorolod. Köszi.
 


  2014.06.12. 21:27  Hozzászólás
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
  



Ha már valakit az a megtiszteltetés ér, hogy tagja lehet az Alapítók csoportjának, és fellép az oldalra, minden személyeskedés nélkül, de legyen számára kötelező a fórumot érintő szavazásokon való vélemény nyilvánítás.


Írtam erről, hogy néhány dologgal nem értek egyet.

A fentiről:

Az indexen Gergely egy moderátori visszaélést, melyet nem vele szemben követtek el, szóvá tett. A moderátor a szokott minősíthetetlen viselkedést tanúsította. A vitába talán négyen kapcsolódtunk be. Természetesen az igazság, azaz Gergely oldalán.

Gergely úgy döntött, hogy a gyere.be fórumon folytatja. Néhányan vele tartottunk, mert az igazságérzetünk így tartotta helyesnek. Többen regisztráltak ott is, de akárcsak itt nem voltak aktívak.

Mi néhányan, akik kiálltunk annak idején az igazság mellett, mi vagyunk az igazi alapítók. Számomra nem megtiszteltetés, hogy űgy hívhatom magam, ami vagyok. Persze örülök, ha mindenki más, aki ezt titulusként megkapja megtiszteltetésnek veszi.
 


  2014.06.12. 21:07  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
  


Miért, ha valaki vendégként lép be az nem jobb rejtőzés? Különösen, ha még az IP címét is elrejti.
 


  2014.06.12. 21:04  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

terra alapító
 
  

Nyílván, különben nem lenne a lehetőség adott. Ha elrejted magad az annyit jelent: "Ne zavarjatok!"
 


  2014.06.12. 21:01  Hozzászólás
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
  


4, 100 hsz szerintem is sok. Valamint ismét jelzem, a beszélgetős témákban nem mindet kéne számolni, remélem Hümi és Füge nem sértődik meg, de a hülyéskedést én nem számolnám...
Ebben a kérdésben nektek kell egyeztetni, de biztos vagyok benne, hogy technikailag megoldhatatlan , vagy igen nehezen oldható meg a Hümérék külön kezelése.
5, nevek és hsz számok majd úgyis rendeződnek, a system operátor, moderator-ral együtt, én pl. magyarul írnám ki, és kis kezdőbetűvel, mivel se nem név, se nem mondat
Jogos, de akkor inkább rendszergazda, és moderátor.
6, minden szavazat érjen egyet szerintem. Vendég nick is szavazhat, ezt korrigálni kell. De Ragadozó által felvetett ötletet nem támogatom, ne szavazzanak három-négy helyen ugyan arról. Egy helyen, mindenki szavazata érjen egyet, de a fórum szellemiségétől eltérő - egyes pont - dologban ne szavazzunk, vagy ha jobban esik, tartsa fenn magának a moderátor azt a jogot, hogy a szavazatokat bármikor törölheti, ha nem a fórum szellemiségével megegyező
Ebben a pillanatban az érvényes, amit korábban Gergely javaslatára én írtam le. Úgy változtatjátok meg, ahogy akarjátok. Számomra az a fontos, hogy sem ennél, sem a szabályzatnál ne szerepeljen a nevem. Ezt egyébként már kértem.
7, Kétfordulós szavazás. Na ne. Szerintem elég lesz arra is rábeszélned az alapítókat, hogy egyáltalán szavazzanak :D aki nem akar, nem szavaz, ezért túlbonyolítani sem kell, szerintem egyszerűsíteni kéne

Ha lesz már 500 felhasználó, és felvetődik, hogy kell egy negyedik moderátor, hogy szavaztatod meg egyfordulóban, teljesen demokratikusan?
 


  2014.06.12. 19:31  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

rendszer admin
 
  

Klikkelj belépés előtt a Belépés menüpontra, akkor ott találod a lehetőséget. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.12. 19:29  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

rendszer admin
 
  


Ezen a fórumon legfeljebb annak, aki bújkál valaki elől. :mrgreen:
Máshol talán van jelentőségem de ott biztos, hogy mások a körülmények, és más a társaság.
Vagy csak azt hiszi, hogy Ő a Nagy szellem, és mindent lát, miközben nem is tudják, hogy fent van.
Egyébként más semmi jelentősége nincsen
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.12. 19:02  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Jó dolog, hogy lehet valaki rejtett felhasználó?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.12. 19:01  Hozzászólás
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
  

Így már érthető, köszönöm, csak jó alaposan tessék leírni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.12. 18:58  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
  


Induljunk ki abból, hogy a fórum érték. Ezt az értéket az alapítók hozták létre. Tehát egy tulajdon, mint mondjuk egy autóbusz. Azt, hogy ki vezeti, az autóbuszt a tulajdonosok mondják meg, és nem az utasok. Az utasok azt mondhatják meg, ha kibérlik a buszt (regisztrálnak), hogy a busz merre menjen, milyen sebességgel.
Attól tartok, hogy vagy én írtam rosszul, vagy Te érted félre amit írtam.
A tulajdonosok téged bíznak meg a tulajdonosi jogok gyakorlásával. Ezt nem indokolt a felhasználókra bízni. ( A Terratorium fórumot, az alapítók, mint tulajdonosok megbízásából tgwh irányítja a vezetőséggel összhangban.)
Mivel mindent nem tudsz megcsinálni, létezik egy demokratikusan választott vezetőség. ( A vezetőség tagja a System Administrator, az administrátor(ok), és a moderátor(ok).
A vezetőség tagjai választással nyerik el megbízatásukat, maximum egy évre, de korlátlanul újraválaszthatóak. Megbízatásuk először 2015. június 30.-án jár le, de mindaddig hivatalban maradnak, amíg az utódlásról érvényes szavazás nem dönt.)
Azt írod, hogy: Nem alapító miért ne lehetne, ha aktív tagja lesz a fórumnak? Ezt hol olvastad?
Azt írod, hogy: Át kéne valahogy úgy fogalmazni, hogy a fórum alapelveivel és eszmeiségével összhangban. Ezek szerint csak az a kérdés, ha mondjuk Te, meg a Gergely valamiben nem egyformán lépnétek, akkor ki dönti el, hogy mi van összhangban a fórum szellemiségével.
Szerintem a vezetőségnek kell összhangban lennie, és persze ennek meg kell felelnie a fórum szabályzatának. A szavazások elrendeléséről írottak jelentik a garanciát, hogy, ha valaki letér az útról, azt demokratikusan korrigálni lehessen.
Egyébként Neked is és bárki másnak is javaslom, ha valamivel nem ért egyet tegyen konkrét szövegre javaslatot.
Mi a véleményed az alábbi mondatról:
( A Terratorium fórumot, az alapítók, mint tulajdonosok megbízásából tgwh irányítja a vezetőséggel, és a fórum alapelveivel és eszmeiségével összhangban. )
Azt írod:
3, na most ha nem én és nem Ragadozó irányítjuk a rendszert, akkor ki? Miért is kell a technikai részbe belenyúlni, amikor a technikai részhez hozzáférők az alapítók alá vannak rendelve? Ha a vezetői témában végezzük el, akkor azt most minek? Kissé feleslegesnek érzem. Megjegyzem, lehet üldözési mániám van, de ha a zindexes főadmin beépül, akkor akár törölheti is a fórumot... tudjuk hogy nem egészen van jóban az öreggel...
Ez mi? honnan vontad le ezeket a következtetéseket?

Mint jeleztem, néhány napig korlátozottan érek rá. A többire időhiány miatt később reagálok.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég