Terratórium problémák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.06.11. 10:04  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
   Olvasd el legalább egyszer!
Röviden:
    Engem soha nem tudott lekötni a konyhakert, vagy a gyümölcsfák, bár nagyapámnak fiatal koromban sokat segítettem a kertben.
    Igazából csak a foci, és az elektrotechnika, abból is az akkori mikroelektronika része, és annak vezérlése, programozása.
    Az általános iskolai osztálytársaim átjártak késő délután, mert a fő attrakció az Orion űrhajó indulása volt, amelyik a kút melletti betongyűrűből szállt fel, majd eltűnt a diófa ágai között (saját készítésű Orion űrhajó makett, kisvasútból kiszerelt motor, damilok, és persze a kora esti félhomály, amikor már nem nagyon látszódtak a vékony damilok).
    A Közlekedésin aztán végképpen "eldőlt a sorsom", mert a villanygépész szakon nem csak a nagy villanymozdonyokkal foglalkoztunk, hanem az egyre jobban fejlődő digitális elektronikával, azok programozhatóságával.
    A telkem mintegy 600 m2, amiből közel 1/3-át foglalja el a ház, és a 3 helységes sufni.
    Van egy medencém közel 100 m2 füves résszel, van egy kerti tavam, amelyik közel 10 m3-es (most készül hozzá egy másik, ami cca. 5 m3-es lesz, és csak tavirózsák, meg hínár lesz benne, meg persze halak).
    Gyümölcsfám nincsen, mindössze egy hatalmas (cca. 8 méter magas) diófa, amin már lassan több a borostyán, mint a diólevél.
    Ami talán kertészkedésnek mondható, az a pár ribizli bokor.
    Amióta itt vagyok nálatok, néha megcsap a "konyhakert szele", és pár négyzetméteren szöszmötölök újabban paprikával, paradicsommal, meg a chilivel, mivel egy éve már itthon vagyok, és jut rá némi időm.

Hogy mindezeket miért írom le?
    Szívesen olvasgatom néha az írásaitokat, és nézegetem a berakott képeket.
    De ettől még nem elsődleges hobbim, és nem életcélom a kertészkedés, és nem is szoktam mindegyik hozzászólást módszeresen elolvasni!
    Ezért, ha egy hozzászólásban "elrejtetek" olyan jellegű dolgokat, amik technikailag a fórumot érintik, azokat nem találom meg, csak esetleg véletlenül!
    Nagyon szívesen válaszolok mindenkinek az oldal technikai részével kapcsolatos kérdéseire, problémáira, szívesen megoldom, amit csak lehetséges, vagy megindoklom, hogy miért nem ....
    Direkt ezért hoztuk létre ezt a témát, valamint a Fejlesztésekkel kapcsolatos másik témát, hogy ha valakinek ötlete, kérdése, problémája van, azt ide írja, és itt nagyon gyorsan tudunk rá reagálni.

Tehát még egyszer, ezt a topikot azért hoztuk létre, hogy ide írjátok mindazon vélt, vagy valós hibákat, amelyekkel az oldal használata közben találkoztok.
Ide lehet leírni azt is, ha valaminek a használatát nem egészen értitek, vagy nem találtok valamit, aminek szerintetek ott kellene lenni.
  • Stílus hibák (elcsúszott, kilóg, "csámpás", stb.)
  • Színhibák (nem látszik jól, túl erős, stb.)
  • Helyesírási hibák (nem a hozzászólásban!)
  • Nem működik az a funkció, vagy nem találom a gombját
  • Nem értem, vagy nem tudom, hogy az a valami mire jó
  • stb, stb, stb.


 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2015.06.03. 09:06  Hozzászólás  Válasz gaabre (298) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Az amit írtál, csináltál, csak részben helyes. :)
Itt két dolog fut párhuzamosan egymás mellett és egymástól függetlenül.
  1. Amit te beállítottál (letiltottál), az arra vonatkozik, hogy ha a fórumon bármelyik témában írsz egy hozzászólást, és arra válasz érkezik, akkor kapsz egy értesítést.
    Kicsit pongyola a megfogalmazás, mert nem feltétlenül biztos, hogy a te hozzászólásodra érkezik hozzászólás, de a program készítői ezt feltételezve így határozták meg az elnevezést (bár ez a lényegen nem nagyon változtat).
  2. A másik, ami miatt kaphatsz értesítő Emailt, ha régebben egy fórum témára, vagy topik témára feliratkoztál. Ilyenkor az előzőtől függetlenül, ha valaki ír oda egy hozzászólást, megy az értesítés.
    A kettő között az a különbség, hogy az előző a teljes fórumra vonatkozik, míg ez a második csak kizárólag azokra a fórumtémákra, vagy topik témákra vonatkozik, amelyikre feliratkoztál régebben (lehet, hogy már nem is emlékszel rá).

Megoldási lehetőség:
Vezérlőpult - Áttekintés fül - Feliratkozások kezelése
Nézzed meg, hogy valahova fel vagy-e iratkozva. Ha igen, iratkozzál le.

Ha nem vagy feliratkozva sehova, mégis kapsz értesítést, nézzed meg az üzenetben, hogy topik témáról, vagy fórum témáról van szó.
Az adott fórum, vagy topik téma alján nézzed meg, hogy milyen szöveg van.
Feliratkozás a fórumra - Leiratkozás a fórumról ---- Feliratkozás a témára - Leiratkozás a témáról

Ha nem vagy feliratkozva, mégis kapsz értesítést, első körben próbáld meg, hogy Feliratkozol, majd utána Leiratkozol. Lehet, hogy valami miatt esetleg nem volt megfelelő a helyes adat rögzítése.
Ha ezek után is kapsz értesítést, vagy nincsen kedved ezekkel szuttyogni, PÜ-ben küld el a témák linkjeit, és megnézem az adatbázisban. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.06.03. 08:05  Hozzászólás
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
Halihó,
kérdésem volna: a Vezérlőpult -> Fórum beállítások -> Hozzászólás beállítások szerkesztése menüpont alatt kivettem az "Értesítés a válaszokról alapból" opciót ("nem"-re állítottam), ennek ellenére kapok e-maileket az új hozzászólásokról. A célom az volna, hogy ne kapjak e-mailes értesítést ha új hozzászólás érkezik abba a topikba, ahol én is hozzászóltam.
Most még mindig jönnek ilyen e-mailek.
Rossz helyen negáltam az opciót, máshol kell valamit állítani ehhez? Esetleg az "Általános beállítások szerkesztése" pont alatt kellene valamit állítani?
Köszönöm szépen!
 


  2015.05.04. 19:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   
Avatar

rendszer admin
 
Írd ide be a kép nevét, amit kiír, és majd törlöm.
Mást nem tudok csinálni ..... ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.04. 18:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (295) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   
Avatar

terra alapító
 
És mi a teendő?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.04. 17:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   
Avatar

rendszer admin
 
A legutolsó képed: 2014 Jul 03 18:43:33 GMT lett feltöltve, még a régi oldalra.
A költözésnél, vagy előtte a "takarítgatásnál" lehet, hogy a hozzászólás át lett helyezve, vagy törölve lett, és nem íródott fel rendesen.
Már több ilyen "régi" képet találtam, amikkel probléma adódott, és mindegyik még a régi oldalon lett feltöltve.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.04. 17:09  Hozzászólás
  •   294   
Avatar

terra alapító
 
A csatolt képekkel lenne gondom. Hiába frissítek, valamelyik csak félig jelenik meg, valamelyik meg egyáltalán nem, ha megnézem a témát ahová tettem, ott sem látom.
Mi lehet a gond? És a Galériával össze lehetne egy fedél alá hozni a kettőt?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.03. 19:12  Hozzászólás  Válasz nzozz (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   
Avatar

rendszer admin
 
Az a helyzet, hogy páran nagy elánnak nekifeszültünk a fórumnak, és valami igen extrát szerettünk volna.
Nagy elképzelések, jó ötletek, és miegymás. Jöttek ezek egymás után.
Olyan egyedi fejlesztések is vannak ezen az oldalon, hogy nagyképűen szólva "megőrülnének érte" némelyik oldalon.
Nincs még egy olyan oldal, ahol saját naplód lehet, amibe nem csak írhatsz, de akár egy egész hozzászólásokat lementhetsz, vagy csak a linkjét a naplódba, ahol sokkal könnyebb később kikeresni, ha valami számodra fontos van benne.
Vagy a szintén teljesen egyedi hozzászólásokra válaszolások, melyek ugyan máshol is megvannak hasonló formában, de ezeket a visszakövethető lehetőségeket semmilyen formában még nem láttam máshol. Az Indexen volt/van valami hasonló, de az csak egy irányba megy vissza pár hozzászólásig.
Majdnem mindenhol vannak képfeltöltési lehetőségek, vannak képgalériák, és még a blogba is lehet képeket felrakni.
De nincs még egy olyan oldal, ahol a csatolmány képeket nem csak hogy meg lehet nézni, hanem még virtuális mappákba is lehet rendezgetni (éppen nemrég lettem kész a működőképes vázzal, már csak valamilyen pofás kinézet kellene neki).

Szóval a pontrendszert is azért tettük fel, mert sok jó ötlethez tökéletesen passzolt volna.
De egyenlőre úgy néz ki, hogy a fejlesztések többsége nem nagyon foglalkoztatja a tagságot.
Nagyon sok jónak ígérkező ötletet elvetettünk már mert reménytelennek láttuk a megvalósítását.
De azért még nem reménytelen a helyzet. Néha-néha mindig vannak, akik csak kipróbálnak valami "új dolgot" az oldalon.
Attól, hogy nem nagyon használják, még elfér, nincs útban és egyszer majd egy jó ötlet kapcsán kapóra jön, hogy ilyen is van az oldalon. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.03. 17:16  Hozzászólás  Válasz nzozz (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   
Avatar

terra alapító
 
Lehet őket gyűjteni. :-) Az eredeti elképzelés valami olyasmi volt, hogy jutalmazzuk valahogy az aktív tagokat. Persze ez is kicsit magyarosra sikerült, ha megnézzük kiknek van a legtöbb pontjuk. :lol:
Vagyis ilyen aktivitásszámláló. Akinek sok pontja van, látszik hogy sokat van jelen. Aztán egyszer még lehet neki jelentősége, nekem van egy pár ötletem, de egyenlőre ezek nem kivitelezhetők.
 


  2015.05.03. 16:56  Hozzászólás  Válasz nzozz (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   
Avatar

terra alapító
 
Tudsz velük lottózni.
De lehetne egy játékot is szervezni köréjük, pl. vehetsz földet, épületet, kialakíthatod a kertedet, termelhetsz :D persze ezt csak papír alapon, hogy mindenki saját magának számolja. De ilyenre pl. jó lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.05.03. 16:15  Hozzászólás
  •   289   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehetne visszatenni a lottót a felső menübe? Elférne. Másszak vissza minden nap a portálra?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:54  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (286) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   
Avatar

terra alapító
 
Jó jó, de még mindig nem tudjuk mire ügyelsz? :D
Nem ide tartozik, de az orvost láttátok, aki a Barca-PSG meccset nézte, és leültette a sürgősségire érkező betegeket? :D ,,Nem tudta volna félidőben megvágni magát?'' :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (285) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   
Avatar

rendszer admin
 
Eksön van - ügyeletes vagyok. Majd holnap leszek ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 20:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   
Avatar

terra alapító
 
Ezért van az, hogy meg lehet adni css-ben a felbontásokhoz rendelt beállításokat.
Elvileg, legalábbis amikor még weblapokat írtam, akkor lehetett %-os betűméretet is megadni. Vagy az alap betűméretet lehetett %-ban megadni, nem tudom.
Igen, működik.
http://www.w3schools.com/css/tryit.asp? ... nt-size_px
%-os mérettel is. Be tudsz állítani betűtípust, betűméret, tehát lehet optimalizálni, egyedül az ie-n csúszik el a dolog, mert az a vacak semmit nem támogat ami szabványos...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (283) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   
Avatar

rendszer admin
 
Ez meg alapvetően azért fals, mert például a betű méretet nem tudod százalékosan megadni.
Így arányában minél nagyobb a képernyő, annál kisebb lesz a betű mérete.

Ha százalékosan lenne megadva a div-ek mérete, meg az egész fórum mérete, akkor az előbb írt hozzászólásod cca. 2 - 3 sorban lenne.
Nem tudom (ízlés kérdése), hogy melyiket jobb olvasni, egy pár sorba leírt dolgot, vagy egy véget nem érő sorba leírt ugyanazt. :)

Gyakorlatilag képtelenség egy adott formát, és azon belül elhelyezett dolgokat úgy megírni, hogy 1024-ben, és 1980-ban is jól nézzen ki.
1024-ben egy majdnem egymásba érő tömött valami, 1980-ban meg úgy néz ki mint egy lyukas futballháló a nagy hézagokkal.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 20:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   
Avatar

terra alapító
 
Na na kérem, ez így fals :D
Azért van a html5, hogy legyen header meg footer. Meg vannak mik is, címsorok, amik eleve határoznak meg betűméretet, ezeket szabványos csak használni, persze ha kell még, akkor gyártasz, de hat vagy hét van, elvileg elég ha jól gazdálkodsz. Ezeket minden böngésző le tudja kezelni úgy tudom. A nagyítással az a gond, hogy ki fognak lógni a div-ekból meg a bekezdésekből a szövegek. Persze ha jól van megírva, akkor nem, mert akkor maga a div vagy a bekezdés mérete változik. Ezért jó, ha százalékosan adod meg az oldal adatait, mert az összes felbontásra jó lesz. Persze ez nem a legkönnyebb, de szabványosan is meg lehet írni a klasszikus 3 hasábos elrendezést, így lesz menü mindkét oldalt, és eltűnik a két randa, kihasználatlan csík. Legalábbis én úgy tudom, százalékos méretmegadásnál minden jó lesz.
De most hogy állóra állítottam a monitort, lehet el is fogom forgatni fizikailag, jobb lesz olvasni :D csak utána mindig vissza kell forgatni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   282   
Avatar

rendszer admin
 
A prosilvert típusú oldalkinézetek HTML5 div-eket, és CSS "class" osztályokat tartalmaznak, melyek többek között a megjelenő karakterek méretét is meghatározzák. Ezeket nem nagyon, vagy nem mindenhol tudják felül írni a böngészők sajátos karakter beállításai.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 20:14  Hozzászólás
  •   281   
Avatar

terra alapító
 
Hagyd a csudába az egészet, elküldöm a telefonszámomat. Esténként úgyis végigolvasom a fórumot, mindegy hogy magamba, vagy hangosan. :-)
 


  2015.04.19. 20:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (277) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   
Avatar

terra alapító
 
Oké, most állítsd a betűméreten ott ahol leírtam, és ki fog lógni elvileg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:10  Hozzászólás  Válasz edit (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   
Avatar

rendszer admin
 
Mindent tegyél le a tálcára, csak a háttérkép maradjon a monitoron.
A képernyőn jobb klikk az egérrel, és válasszad a képernyő felbontást.

Válasszad ki a sorból a 1024x768-as felbontást, majd az OK gomb.
Ezután a Módosítások megtartása gomb.

Nyissad vissza a böngészőt, és nyomjál egy Ctrl - F5 billentyű kombinációt (lenyomva tartod a bal Ctrl gombot, közbe lenyomod az F5 billentyűt, majd felengeded mindkettőt).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 20:09  Hozzászólás  Válasz edit (276) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   
Avatar

terra alapító
 
Túl sokat nagyítottál a betűméreten, azért lóg ki. Először állítsd vissza a betűméretet normálra vagy közepesre, aztán tedd a legmagasabbra a felbontást, utána állíts a betűméreten, mindig csak egy kicsit nagyobbra, ameddig nem jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.19. 20:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   
Avatar

terra alapító
 
Szóval mégis van valami bibi. Most pl. a honlap jó, levettem a felbontásból, de pl a levelezésem elromlott. Addig állítgattam, hogy már magam sem tudom hol járok. Hagyom holnapra, mostmár nincs türelmem játszadozni vele. Kösz a segítséget!
 


  2015.04.19. 20:02  Hozzászólás  Válasz edit (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   
Avatar

terra alapító
 
A nagyon nagy 72, mint a képen is láthatod. Lehet más verziójú a két böngésző.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:00  Hozzászólás
  •   274   
Avatar

terra alapító
 
Kép

Ez azért úgy gondolom nem kicsi :D a képernyő csak azért ilyen nyújtott, mert 16:9-es monitorom van, nem 4:3-as mint neked. De elvileg tudok 4:3-as képet is csinálni, megnézem, pill.

Nos, a helyzet nem egyszerű...
Kép

A monitort lehet forgatni, ezért ilyen, de a felbontás adott. Tehát valami hiba mégis csak van, nem úgy kezeli le a weblap motorja a 4:3-as képarányt, mint a 16:9-est. Másnak viszont elvileg jó lehet, szóval nem egészen értem a helyzetet :D

Az nálam sem csinál semmit, de elvileg működnie kéne.

Esetleg próbáld meg, van valahol a vezérlőpultban egy gyengénlátó, meg hallássérült támogatás menü, nem tudom mi a neve pontosan, ott is lehet nagyítani, az egész gépre értendően.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 19:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   
Avatar

terra alapító
 
Illetve, megpróbálhatnád most csökkenteni a felbontást, akkor elvileg nő a betűméret is.
 


  2015.04.19. 19:56  Hozzászólás  Válasz gergerg (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

terra alapító
 
Az nem csinál semmit. És minden honlap betűi miniatűrök, pedig a króm beállításoknál már 35-re állítottam, miközben a nagyon nagy=24. De Mindenütt aprócska a betű, ezért gondoltam, hogy van valahol egy általános betűméret állító. Merthogy ha a lapot növelem, nem látom a szélét.
 




  2015.04.19. 19:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   
Avatar

terra alapító
 
Kösz, így már tényleg benne van minden, de hiába állítom a betűméretet, ez a bolhapiszok méret, nem látom csak nehezen. Hol tudom még állítani a króm beállításokon kívül?
 




  2015.04.19. 19:40  Hozzászólás  Válasz edit (265) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   
Avatar

terra alapító
 
Túl van nagyítva az oldal. Ctrl és - (mínusz) gomb, addig, amíg látható nem lesz az egész. Utána lehet nagyítani a betűméreten, esetleg még a felbontást is vissza lehet állítani kisebbre, amíg még belefér a keretbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2015.04.19. 19:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   
Avatar

terra alapító
 
1280*1024-en van, ezt tudja a képernyő. Még holnap eljátszadozom vele, de azt tapasztaltam, hogy se a betűméret állítás se a nagyítás nem változtat azon, hogy a jobb széle lemarad a portálnak. Szerencsére a fórum részen nincs ilyen gond.
 


  2015.04.19. 19:32  Hozzászólás  Válasz edit (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   
Avatar

terra alapító
 
Nagyobb felbontás nem segít?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.19. 19:22  Hozzászólás  Válasz edit (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell gép, a billentyűzeten van egy Print screen feliratú gomb. Azt megnyomod miközben a problémás oldal nyitva van. Látszólag semmi nem fog történni. Ezután megnyitod a Paint nevű programot, (Start menü-minden program-kellékek-Paint) és ott szerkesztés fül, beillesztés, majd fájl fül, mentés másképp. Nevet megadod, és a bmp helyett kiválasztod a jpg-t kiterjesztésnek.
 


  2015.04.19. 19:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   261   
Avatar

terra alapító
 
Erre elég kicsi az esély, mert akkor az ablakokat sem tudná bezárni.
 


  2015.04.19. 19:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (258) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   
Avatar

terra alapító
 
Holnap, le van merülve a fényképezőgép, a telefonom meg egy ócskaság.
 


  2015.04.19. 18:57  Hozzászólás  Válasz edit (257) hsz.-re     Olvasás  
  •   259   
Avatar

terra alapító
 
Van egy tippem, szerintem elcsúszott a monitor képe jobbra. A monitor menüjében kell mászkálni, a nyilakkal lehet tologatni a képet, ha balra tolod és jön az eddig nem látott rész, akkor nyertél. Lehet kicsinyíteni is kell hozzá a képet. A felbontás maradhat nagy, csak nagyítani kell a betűméretet. Ha úgy sem jó, akkor meg 1024-es felbontás is jó lehet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.19. 18:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

terra alapító
 
Beállítottam a képernyőnek megfelelő 1280*1024-re, de a betűméretet akármire állítom, a fórum portál jobbszélét nem látom, pedig már egy ideje jó volt. Mindenesetre ezzel el lehet játszadozni úgy látom. Meg kell találni a szememnek legjobb beállítást, és reménykedni, hogy mindent fogok látni, ami kell.
 


  2015.04.19. 18:08  Hozzászólás  Válasz edit (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
Én úgy gondoltam, hogy a felbontást kéne nagyobbra állítani, és nagyítani az oldalon, úgy jónak kell lennie.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.19. 13:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

rendszer admin
 
Letöltöttem a Mozilla Firefox böngészőt, nekem is Samsung van (Galaxy S3).
Amikor elindítod a böngészőt, bejönnek(??) a látogatott oldalak, vagy felajánl oldalt.
A mobilon a bal alsó sarokra koppintasz, bejön a menü.
Van középen egy menüpont: Asztali oldal kérése
Koppintsál rá, és hívjad be a terra-kert.hu oldalt.
Nekem megy tökéletesen a terratorium kinézetben. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 13:19  Hozzászólás  Válasz baby-lon (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   
Avatar

rendszer admin
 
Megfogtál, egyenlőre nem tudom.
Nekem is mindig vissza ugrik, akár hogy állítom.
Igazából erre nem számítottam, és nem is gondoltam, hogy valaki mobilról a netes kinézetet szeretné használni. :)

Ígérni nem szeretek, de utána nézek ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.04.19. 12:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   
Avatar

terra alapító
 
Nokia ugye? Jobb alsó sarok, ...-ra mész, Beállítások, webhely megjelenítése, asztali mód és jó lesz.
 


  2015.04.19. 12:15  Hozzászólás
  •   250   
Avatar

terra alapító
 
Kedves Ragadozo!

Sajnos én mobilról kényszerülök többnyire fórumozni. Eddig a terratorium nézetet használva remekül működött, de most hiába állítom be azt, mindig visszaugrik mobil nézetre, ami számomra katasztrófa. Hogyan tudnám újra használni a terratorium nézetet a mobilon?

Köszönöm!

baby-lon
 


  2015.04.19. 12:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   
Avatar

terra alapító
 
Próbálkoztam beállítani. Ha az oldalt kicsinyítem, van ami jobb, de pl a terra nem, kétoldalt van kék csík, és ugyanannyit látok, ráadásul 90 % már nekem az olvashatóság határa.
Most a betűméretet vettem egyel kisebbre, ez is a határon van, de megpróbálok ezzel ellenni.
Érdekes módon mostmár látom a portál jobbszélét is, amióta az az angyalka nem külön kalickában van.
A hotmaillel is az a bajom, hogy oldalt van egy hirdetési kalicka, ami miatt az olvasható érdemi terület kisebb, nem fér el a szöveg. Ha letiltom a hirdetéseket, a kalicka ott marad, de szerencsére majdnem üres.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég