Terratórium problémák Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.06.11. 10:04  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
   Olvasd el legalább egyszer!
Röviden:
    Engem soha nem tudott lekötni a konyhakert, vagy a gyümölcsfák, bár nagyapámnak fiatal koromban sokat segítettem a kertben.
    Igazából csak a foci, és az elektrotechnika, abból is az akkori mikroelektronika része, és annak vezérlése, programozása.
    Az általános iskolai osztálytársaim átjártak késő délután, mert a fő attrakció az Orion űrhajó indulása volt, amelyik a kút melletti betongyűrűből szállt fel, majd eltűnt a diófa ágai között (saját készítésű Orion űrhajó makett, kisvasútból kiszerelt motor, damilok, és persze a kora esti félhomály, amikor már nem nagyon látszódtak a vékony damilok).
    A Közlekedésin aztán végképpen "eldőlt a sorsom", mert a villanygépész szakon nem csak a nagy villanymozdonyokkal foglalkoztunk, hanem az egyre jobban fejlődő digitális elektronikával, azok programozhatóságával.
    A telkem mintegy 600 m2, amiből közel 1/3-át foglalja el a ház, és a 3 helységes sufni.
    Van egy medencém közel 100 m2 füves résszel, van egy kerti tavam, amelyik közel 10 m3-es (most készül hozzá egy másik, ami cca. 5 m3-es lesz, és csak tavirózsák, meg hínár lesz benne, meg persze halak).
    Gyümölcsfám nincsen, mindössze egy hatalmas (cca. 8 méter magas) diófa, amin már lassan több a borostyán, mint a diólevél.
    Ami talán kertészkedésnek mondható, az a pár ribizli bokor.
    Amióta itt vagyok nálatok, néha megcsap a "konyhakert szele", és pár négyzetméteren szöszmötölök újabban paprikával, paradicsommal, meg a chilivel, mivel egy éve már itthon vagyok, és jut rá némi időm.

Hogy mindezeket miért írom le?
    Szívesen olvasgatom néha az írásaitokat, és nézegetem a berakott képeket.
    De ettől még nem elsődleges hobbim, és nem életcélom a kertészkedés, és nem is szoktam mindegyik hozzászólást módszeresen elolvasni!
    Ezért, ha egy hozzászólásban "elrejtetek" olyan jellegű dolgokat, amik technikailag a fórumot érintik, azokat nem találom meg, csak esetleg véletlenül!
    Nagyon szívesen válaszolok mindenkinek az oldal technikai részével kapcsolatos kérdéseire, problémáira, szívesen megoldom, amit csak lehetséges, vagy megindoklom, hogy miért nem ....
    Direkt ezért hoztuk létre ezt a témát, valamint a Fejlesztésekkel kapcsolatos másik témát, hogy ha valakinek ötlete, kérdése, problémája van, azt ide írja, és itt nagyon gyorsan tudunk rá reagálni.

Tehát még egyszer, ezt a topikot azért hoztuk létre, hogy ide írjátok mindazon vélt, vagy valós hibákat, amelyekkel az oldal használata közben találkoztok.
Ide lehet leírni azt is, ha valaminek a használatát nem egészen értitek, vagy nem találtok valamit, aminek szerintetek ott kellene lenni.
  • Stílus hibák (elcsúszott, kilóg, "csámpás", stb.)
  • Színhibák (nem látszik jól, túl erős, stb.)
  • Helyesírási hibák (nem a hozzászólásban!)
  • Nem működik az a funkció, vagy nem találom a gombját
  • Nem értem, vagy nem tudom, hogy az a valami mire jó
  • stb, stb, stb.


 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2015.04.19. 10:52  Hozzászólás  Válasz edit (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   
Avatar

terra alapító
 
CTRL + gombbal lehet nagyítani, CTRL - gombbal meg kicsinyíteni. Egyszerű, mert a bal alsó sarok meg a jobb felső a billentyűzeten :D
DE a böngésző beállításainál be tudod állítani fix-re a betűméretet és az oldal nagyságát. Így nem lesz egy-egy csík a jobb és a bal szélen, és nagyobb lesz a weblap, tehát a szöveg is.
Crome-ot addig írok :D
- nagyítás - kicsinyítés működik
- jobb felső sarok, a piros bezáró x alatt és a csillag mellett jobbra van egy ikon, három csík van benne, katt rá, majd Beállítások, bejön egy új ablak. Legalul van egy olyan, hogy Speciális beállítások megjelenítése... , katt erre, görgess lejjebb, majd ott lesz, hogy
Internetes tartalom Betűméret: Betűtípusok testreszabása...
Oldal nagyítása/kicsinyítése:

Itt be tudod állítgatni, és olvasható is lesz, valamint nem kell vízszintesen görgőzni többet. Próbálgasd, amelyik jó, azt használd, meg kell nézni hogy az általad látogatott weblapoknál mi az a beállítás, ami mindenhol jó, és olvasható.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 10:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (246) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

terra alapító
 
Krómot használok. Megpróbálom a gombokat, akkor elméletileg jó kellene, hogy legyen. Csak most megetetem a családomat előbb...
 


  2015.04.19. 10:43  Hozzászólás  Válasz edit (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor viszont meg kellene próbálni a monitor kezelő gombjaival beállítani úgy a képernyőt, hogy elférjen a monitor adta lehetőségekben.
A fórum max. 1280px szélességre van optimalizálva, így minden körülmények között egy jól beállított monitoron tökéletesen el kell férnie.
Az összes böngésző alatt az oldal mindenféle extra beállítások nélkül, az alap telepítéssel tökéletesen kell(ene) működnie.
Egyetlen kitétel a scriptek engedélyezése, de ez manapság már alapvető dolog a böngészőben.

Ez alól persze kivétel a WINfos szExplorer, amelyik rendszerint ba*ik a beállításokra, és mindig komoly fejtörést okoz a web-oldalak készítésénél.
Ráadásul olyan idióta módon van megoldva a beállítása, hogy egyes opciók állítása befolyásolja más opciók beállítását is, így egy átlagos felhasználó képtelen "tökéletesen" beállítani.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 10:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   245   
Avatar

terra alapító
 
HA ennél kisebb lenne a szöveg, már komoly gondom lenne elolvasni, a szemem nem a régi. De azért megpróbálom átállítani.
 


  2015.04.19. 10:37  Hozzászólás  Válasz edit (243) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   
Avatar

terra alapító
 
Nagyok az ikonok meg a szövegek, ugye? Állítsd át a felbontást 1024-re, de akár 1280-at is tudsz használni, a kicsi szöveg és ikonképek nem jelentenek hátrányt, azokon lehet nagyítani. Ismerősök, gyerekek, biztos van, aki be tudja neked állítani. Milyen operációs rendszered van, xp?
Neten is találsz videót is akár.
http://windows.microsoft.com/hu-hu/wind ... resolution
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 10:30  Hozzászólás  Válasz edit (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   
Avatar

terra alapító
 
Még azt hozzátenném, hogy más honlapoknál is van gondom, hogy nem látom a jobbszélét a szövegnek (pl a hotmailnél, amin levelezek), de szinte mindenütt van csúszka.
 


  2015.04.19. 10:28  Hozzászólás  Válasz Rhéman (240) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, de nem ez lehet a gond, ez már tft, csak még olyan alakú, mint a régiek.
 


  2015.04.19. 10:27  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (239) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   
Avatar

terra alapító
 
Lapos, Flatron L1710B
De nem nyújtott téglalap, hanem 34*27 cm
A felbontása 1280 x 1024, tény, hogy egy korai tft monitor, több, mint 10 éves.
 


  2015.04.19. 10:00  Hozzászólás
  •   240   
Avatar

terra alapító
 
Kedves edit!

Ha szükséges, és valahogy el tudom juttatni Hozzád, szívesen adok egy régi, de nagyobb felbontású képcsöves monitort. Persze grátisz.
 


  2015.04.19. 07:53  Hozzászólás  Válasz edit (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   
Avatar

rendszer admin
 
Kedves edit!

Ha meg tudnád nézni - mondani, mennyi a monitorod felbontása, vagy lenne valaki, aki ebben segítene, akkor esetleg tudnék állítani a programban, hogy ha valaki 1024-nél kisebb felbontásban nézi, legyen csúszka az alján.

Én arra tippelek az írásod alapján, hogy neked egy nagyon régi 14" os CRT monitorod van, aminek a felbontása 800*600px.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.04.19. 07:19  Hozzászólás  Válasz nzozz (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Beraktam egy-két új dolgot, ami (talán) jobban segít felismerni a mobilokat, és egyértelművé teszi a bejelentkezést a fórum teljes egészében.
Bevallom, hogy legalább egy órát elszuttyogtam vele, mert nekem sem akartak megjelenni ezek az ikonok.
De aztán rájöttem, hogy ennek az oka az új programokban van, több mobilfajtához alkalmazkodik, és megpróbál optimalizálni.

Ezért beraktam egy újabb programrészt, ami optimalizáltan automatikusan átkapcsolja a kinézetet, ha érzékeli a mobil készülékről való böngészést.
Jó kis progi, de viszont nem eléggé egyértelműen kezeli le az oldal kinézetet a különböző mobil típusok, és mobil op.rendszerek miatt.
Ezért egy külön mobilos kinézetet is készítettem hozzá az oldalra.
Így ha alapból nem jól jön be, arra átkapcsolva már megjelennek a különböző ikonok is.

A következőt kell csinálni:
  • A mobilon ha nézed az oldalt, akkor alul már van egy újabb opció: Full version
      Ennek kell látszódnia, mert most már a Vezérlőpult kihagyása nélkül ezzel az alap web-kinézet egy koppintásra beállítható.
  • Közvetlen felette, ha a "Switch to mobile style" felirat látható, akkor látszanak az ikonok.
  • Ha a "Switch to full style" felirat látható, koppintsál rá, és jó lesz, láthatóak lesznek az ikonok.

Remélem, most már mindenkinél jól fog működni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.19. 06:44  Hozzászólás
  •   236   


---
 
Sziasztok!
Végre úgy tűnik, hogy telefonról is rendesen be lehet jelentkezni és fórumon, ezt ezúton is köszönöm! Még annyi jutott eszembe, hogy a fejlécen található ikonokat lehetne esetleg pótolni. Működni működik, csak nincs semmi jelölése.


Screenshot_2015-04-19-07-39-47.png
 


  2015.04.18. 14:50  Hozzászólás
  •   235   
Avatar

terra alapító
 
Nekem nem a mostanság szokásos arányú monitorom van, hanem még a hagyományos. Valószinűleg emiatt a portálon lévő dolgok jobb szélét nem látom. Alul viszont nincs csuszka, ami fontos olvasnivaló esetén megoldaná a problémát.
 


  2015.04.15. 20:57  Hozzászólás  Válasz nzozz (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   
Avatar

rendszer admin
 
A hétvégéig (remélhetőleg) kap egy új portált a mobilos kinézet.
És a bejelentkezési lehetőség is kicsit más lesz.

Nagyon remélem, hogy megjavul a helyzet. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.15. 17:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   


---
 
Android (MIUI) alapú Xiaomi Redmi 1S telefon. Ha nehezen sikerül bejelentkezni, akkor is másik topik megnyitás, frissítés után szinte mindig kijelentkezik.
 




  2015.04.15. 11:26  Hozzászólás  Válasz Pampuska (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

rendszer admin
 
Nem hiszem, hogy a beállításaid miatt lenne, főleg, ha a fórum nálad is jól működik a mobilos kinézetben.
A portál 1024 px-es "terratorium" kinézete lett csak hamarjában felrakva a mobilos kinézetbe, hogy ha valaki a portált kiválasztja, ne dobjon hibát.
Később meg akartam rendesen csinálni, de vagy nem volt rá időm, vagy mást kellett készíteni, vagy éppen csak egyszerűen elfelejtettem. :)

Tényleg rég óta csúszik ez a dolog, de holnap már nekilátok, megígérem ..... ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.15. 11:07  Hozzászólás
  •   230   


---
 
Hali!

Én is mobillal vagyok most fenn!
Nekem semmi problémám nincsen a ki-be lépéssel. Androidos Samsung Galaxy.
Ragadozo egyszer ajánlotta, hogy nem kell kilépni, elegendő a böngészőt bezárni.
És tényleg így van, megnyitom a böngészőt, kiválasztom az oldalt, és már benn is vagyok a mobilos kinézettel. :)

Bár nekem a Portál kissé kesze-kuszának tűnik ....
De ez lehet, hogy csak az én gépem beállítása miatt van.
 


  2015.04.15. 10:55  Hozzászólás  Válasz nzozz (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Milyen mobil, milyen rendszer?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.15. 10:03  Hozzászólás
  •   228   


---
 
Helló!
A mobilos bejelentkezéssel állandó gondom van. Bejelentkezek majd mire visszalép a fórumba, már megint nem vagyok bejelentkezve. Elég rendesen meg kell harcolni hogy be tudjak lépni.
 




  2015.04.04. 17:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

rendszer admin
 
Mert a felhasználható aktív pénzed elfogyott (valamiért). Jelenleg csak cca. 75 terrád van.
Ki kell venned a számládról pénzt. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.04.04. 17:20  Hozzászólás
  •   224   
Avatar

terra alapító
 
Miért nem tudok lottózni?
You lack of funds to make that purchase!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.15. 19:54  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (222) hsz.-re     Olvasás  
  •   223   
Avatar

terra alapító
 
Nem, nekem kicsiben adta be.
Érdekes, megnéztem Google böngészővel, ott jó. Operán nem jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.15. 12:53  Hozzászólás
  •   222   
Avatar

rendszer admin
 
Kipróbáltam, amit írtál, nekem ott is rendes méretben bejönnek a képek, ha ráklikkelek.
Nem volt az a kép eredetileg is olyan kicsi?
Láttam már nem egy egészen kicsi képet berakva hozzászólásba. Némelyiknél tényleg csak azért jelenik meg az nagyítási jelzés, mert szó szerint csak pár pixellel nagyobb a mérete a min. limitnél.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.03.15. 11:38  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Nem elonezet, arról szó sem volt. Írod a hszt, es lejjebb gorgetsz, ott látod a többi hszt. Ha megnyitsz egy képet, akor jön ez elő. Fent meg a félig megírt hsz látszik ha visszamesz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.15. 01:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

rendszer admin
 
Nem egészen értem, amit írsz.
A hozzászólás írásakor az Előnézet is ugyanazon programkódot használja, mint az elküldött hozzászólás megtekintése.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.03.14. 19:53  Hozzászólás
  •   219   
Avatar

terra alapító
 
Ragadozó, észrevettem, hogy ha képet szeretnék megnézni, ami a hsz-ba van beillesztve, akkor nagy képet mutat, viszont ha írok egy hozzászólást, és úgy szeretném visszanézni a képet, nehogy hülyeséget írjak, akkor sokkal kisebb képet mutat, talán akkorát nyit meg ablakban, amekkora a hsz-ban van.
Nem lehetne megoldani, hogy amikor írom a hsz-t, legörgetek és kattintok egy képre, akkor is nagy képet lássak?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2015.03.01. 18:58  Hozzászólás  Válasz CAMROM (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Terratórium nézetben, a portálon, a napló beharangozása alatt, szókeresés a címe.
 






  2015.03.01. 18:38  Hozzászólás
  •   213   


---
 
Helló Vezérek!

Nem problémáról akarok írni, inkább egy javaslat vagy kérdés. Nem tudom mekkora meló vagy mennyire bonyolult, de jó lenne, ha lenne az oldalon egy kereső motor, ami mondjuk keresne szavakra vagy kifejezésekre akár csak egy topikban vagy akár az egész oldalon. Mit gondoltok erről ?
 


  2015.02.26. 13:35  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

rendszer admin
 
Kiegészítve tgwh-t - Ez nem része az alap fórumnak, teljesen egyedi megoldás, saját fejlesztés. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.26. 13:31  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   
Avatar

terra alapító
 
Phpbb alapu? Alul meg tudod nezni a fooldalon. Ha igen, le lehet tiltani az idézést, meg lehet szabni, hogy egy hsz-ban max mennyi idézet lehet.
Ha ilyen szamozosat akarnak, akkor komolyan bele kell nyúlni a forum motorjaba, ami nem egyszerű.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.26. 12:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   


---
 
Szia Ragadozó!
Nyílt egy fórum, ahol szintén jelen vagyok. Ti hogy oldottátok meg, hogy egy adott hsz-re ne idézettel kelljen válaszolni, mert ott nem tudják.
Köszi:)
 




  2015.02.18. 18:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

rendszer admin
 
Így fordították le. :)
De nem gond, megoldom. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.18. 18:05  Hozzászólás
  •   207   
Avatar

---
 
Nem kötözködésképpen, de engem a hozzászólások megköszönések módja kissé zavar, mert magyartalannak érzem:
"Ezt a hozzászólását a szerzőnek (itt a szerző neve) az itt látható tagok megköszönték:"
Ha nem lenne beillesztve a szerző neve, nem lenne problémám vele. Ha viszont szeretnénk a szerző nevét is látni a mondatban, akkor én a legelejére raknám, mondjuk így:
"szerző neve" hozzászólását az itt látható tagok megköszönték:"
Lehetne picit ezen is módosítani, de talán ez a legegyszerűbb. (az egyes szám - többes szám probléma megoldása szerintem elhagyható)
Ha a módosítás nem járna jelentősebb többletmunkával, kérem, hogy fontoljátok meg.
Köszönöm :)
 


  2015.01.29. 21:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   
Avatar

rendszer admin
 
A Képfeltöltés külső tárhelyre funkció azért nem használható, mert ez NyilasMisi kezelésében működött.
    Az okát páran tudjuk, röviden a lényeg, hogy vagy le lett kapcsolva, vagy az elérés meg lett változtatva.

A képgaléria jelentős változásokon megy át jelenleg is (éppen azt csinálom, tgwh beírása nagyon felcsigázott).
Ez a MOD nem mai, és mint kiderült, ennek okán van benne pár dolog, ami 1024-es képernyőre volt optimalizálva.
Kicsit bele kotortam, átírtam (rossz szokásom) pár helyen, új pluginok kerültek fel, és módosultak a lehetőségek olyan mértékben, ami még nem veszélyezteti a tárhely kapacitás biztonságát.
Sajnos a régebben feltöltött képekkel nem tudok mit kezdeni, azok már maradnak úgy, ahogy fenn vannak.

Ami lényeges változás, és + nem volt benne idáig:
Képek mérete (mostantól):
  • Fájl méret: 1.22 MiB
  • Képszélesség: max. 2050px
  • Képmagasság: max. 2050px
Fájltípusok:
  • jpg, gif, png

A "nagyobb méretű" képek most már egy optimális méretben jönnek be az első klikkre.

Kép

Amennyiben a jelzett ikon megjelenik, ha a képre visszük az egeret, klikk rá, és bejön "eredeti" méretben ( ez a kép csak DEMO!! :D ).

tgwh a galériából töröljed a képet. Töltsed fel újra. A feltöltött kép alatt klikkelj a Megjegyzés: Képnézegető opcióra.
Ott megtalálod az "új" kép id_számát, és ezt a hozzászólásodban írd át.
Be fog jönni a kép "eredeti" méretben. :)

Reggelre kész lesz teljesen a galéria.

A Főtéren nagyon sok mindent át kell újra írni, mert a közben történt sok változás, fejlesztés miatt sok helyen az ott megadott dolgok már elévültek, esetleg megtévesztőek is lehetnek.
Egyenlőre most nem lesz új fejlesztés, a Főteret fogom rendbe rakni, és pótolni a hiányzó dolgokat.
Az ott meglévő témákon kívül ötletek vélemények jöhetnének, hogy mi lehet még fontos, amit érdemes leírni.
Minden apró dolog számíthat, ne hagyjátok magatokba .... ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.29. 17:44  Hozzászólás  Válasz baby-lon (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
Akkor rendben. MINDEN info levél egy másolata nálam köt ki. A fórumtársnak, ha jól gondolom, van saját címe is. Az infot a vezetőség minden tagja látja, és használhatja.
 


  2015.01.29. 17:15  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Kaptam egy e-mailt a minap a fórumtól, az egyik új fórumtárs üzenetével. Az volt benne, hogy ha válaszolok az e-mailre, akkor azt nem a terra, hanem a fórumtárs kapja meg. Nos, Rhémannál kötött ki a levél (ami amúgy nem baj...), megnéztem, és válasznál ide megy a levél:

info@terra-kert.hu

A probléma csak akkor áll fenn, ha mobilról küldöm...
 


  2015.01.28. 21:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   203   
Avatar

rendszer admin
 
Dolgozom, innen sok mindent nem érek el (sajnos).
Holnap visszatérünk rá. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.28. 21:35  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   
Avatar

terra alapító
 
Mindegyik hozzászólásnál van egy Hozzászólás jelentése nevű gomb, csúcsára állított háromszögben egy felkiálltójel. Ha arra rákattint valaki, akkor elméletileg üzen a moderátoroknak, hogy ez a hozzászólás valami miatt nem stimmel, például átmegy személyeskedésbe. Nyugodtan ki lehet próbálni, tessék rákattintani, egy rövid üzenetet lehet küldeni vele a moderátornak.
Ez a gomb arra való, hogy ha a moderátor nem látja, nem veszi észre, vagy nem tartja sértőnek, de pl. akinek írták, ő sértőnek találja, az valamilyen módon tudja jelezni a gondját baját az adott hozzászólással kapcsolatban.
De be lehet írni ide is, sőt, lehet privát üzenetet is írni a moderátoroknak, kinek melyik a szinpatikusabb.
Glifó öregszik, nem tud mindenre figyelni :lol: mindenki emberből van, hibázik, azért szabad meg demokratikus a fórum, hogy bárki nyugodtan tudja használni a csúcsára állított háromszöget, benne a felkiálltójellel! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.28. 21:30  Hozzászólás
  •   201   
Avatar

terra alapító
 
HA írod a hsz-t, van olyan fül, hogy Képfeltöltés külső tárhelyre. Na ez megint nem működik :D
Valamint a Galéria nem tudom pontosan hogy működik, de feltettem egy szép fullhd képet, és icipicibe tudom csak megnézni a hsz-omban. Nem lehetne valahogy megoldani, hogy full méretre is ki tudjon váltani aki meg szeretné csodálni? Van ott valamiféle gomb a nagyított képen, nekem nem működik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.28. 07:30  Hozzászólás
  •   200   


terra alapító
 
Mire szolgál a csúcsára állított háromszögben lévő felkiáltójel? A magyarázatot előre is nagyon szépen köszönöm.
 


  2015.01.27. 19:05  Hozzászólás  Válasz CAMROM (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   
Avatar

terra alapító
 
Írsz egy hozzászólást, elküld, majd kiírja mennyi terrát kapsz érte. Egyfajta játékpénz, amin pl. lottószelvényt tudsz venni, vagy be tudod tenni a terra bankba és kapsz rá szép kamatot egy hét után :D
Igazából a lottón kivül semmire sem jó, a lottóhoz is elég egy-két hsz-t írnod :D
Valami játékot ki lehetne rá találni, pl. vehetsz földet x terrárért, tehetsz rá építményeket, bevetheted kukoricával majd leírathatod és kapsz y terrát :D
Persze nem egy farmvill vagy mifene, de a html ötödik szabványának segítségével oda teszel egy háttérképen egy képet ahová akarsz, valamihogy meg lehet tehát oldani :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég