Terratórium problémák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.06.11. 10:04  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
   Olvasd el legalább egyszer!
Röviden:
    Engem soha nem tudott lekötni a konyhakert, vagy a gyümölcsfák, bár nagyapámnak fiatal koromban sokat segítettem a kertben.
    Igazából csak a foci, és az elektrotechnika, abból is az akkori mikroelektronika része, és annak vezérlése, programozása.
    Az általános iskolai osztálytársaim átjártak késő délután, mert a fő attrakció az Orion űrhajó indulása volt, amelyik a kút melletti betongyűrűből szállt fel, majd eltűnt a diófa ágai között (saját készítésű Orion űrhajó makett, kisvasútból kiszerelt motor, damilok, és persze a kora esti félhomály, amikor már nem nagyon látszódtak a vékony damilok).
    A Közlekedésin aztán végképpen "eldőlt a sorsom", mert a villanygépész szakon nem csak a nagy villanymozdonyokkal foglalkoztunk, hanem az egyre jobban fejlődő digitális elektronikával, azok programozhatóságával.
    A telkem mintegy 600 m2, amiből közel 1/3-át foglalja el a ház, és a 3 helységes sufni.
    Van egy medencém közel 100 m2 füves résszel, van egy kerti tavam, amelyik közel 10 m3-es (most készül hozzá egy másik, ami cca. 5 m3-es lesz, és csak tavirózsák, meg hínár lesz benne, meg persze halak).
    Gyümölcsfám nincsen, mindössze egy hatalmas (cca. 8 méter magas) diófa, amin már lassan több a borostyán, mint a diólevél.
    Ami talán kertészkedésnek mondható, az a pár ribizli bokor.
    Amióta itt vagyok nálatok, néha megcsap a "konyhakert szele", és pár négyzetméteren szöszmötölök újabban paprikával, paradicsommal, meg a chilivel, mivel egy éve már itthon vagyok, és jut rá némi időm.

Hogy mindezeket miért írom le?
    Szívesen olvasgatom néha az írásaitokat, és nézegetem a berakott képeket.
    De ettől még nem elsődleges hobbim, és nem életcélom a kertészkedés, és nem is szoktam mindegyik hozzászólást módszeresen elolvasni!
    Ezért, ha egy hozzászólásban "elrejtetek" olyan jellegű dolgokat, amik technikailag a fórumot érintik, azokat nem találom meg, csak esetleg véletlenül!
    Nagyon szívesen válaszolok mindenkinek az oldal technikai részével kapcsolatos kérdéseire, problémáira, szívesen megoldom, amit csak lehetséges, vagy megindoklom, hogy miért nem ....
    Direkt ezért hoztuk létre ezt a témát, valamint a Fejlesztésekkel kapcsolatos másik témát, hogy ha valakinek ötlete, kérdése, problémája van, azt ide írja, és itt nagyon gyorsan tudunk rá reagálni.

Tehát még egyszer, ezt a topikot azért hoztuk létre, hogy ide írjátok mindazon vélt, vagy valós hibákat, amelyekkel az oldal használata közben találkoztok.
Ide lehet leírni azt is, ha valaminek a használatát nem egészen értitek, vagy nem találtok valamit, aminek szerintetek ott kellene lenni.
  • Stílus hibák (elcsúszott, kilóg, "csámpás", stb.)
  • Színhibák (nem látszik jól, túl erős, stb.)
  • Helyesírási hibák (nem a hozzászólásban!)
  • Nem működik az a funkció, vagy nem találom a gombját
  • Nem értem, vagy nem tudom, hogy az a valami mire jó
  • stb, stb, stb.


 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2014.07.23. 15:59  Hozzászólás
  •   147   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem jól értelmezed! :)

Amikor írsz egy hozzászólást, és közbe valaki előbb elküld egy szintén új hozzászólást ugyanabban a témában, a fórum motor engedi, hogy elküldjed.
Csak be van kapcsolva egy figyelő, ami arra specializálódott, hogy az adott témában attól kezdve, hogy kezdeményezel egy hozzászólást, született-e újabb hozzászólás. Ez csak kifejezetten erre a feladatra készült, és ez bármikor kikapcsolható!
Ha kikapcsolod, akkor nem kapsz ilyen tájékoztató jellegű figyelmeztetést, hogy a témában előtted valaki már hozzászólt.
Ez csak kifejezetten arra jó, hogy amikor egy adott dologra válaszolnál, és valaki éppen megelőz a hozzászólás írása közben, mielőtt a válaszod elküldöd, lehetőséged van azt módosítani az előtted elküldött hozzászólás ismeretében.

A fórum motor külön nem figyeli, hogy az elküldött hozzászólásod után mikor, és mennyi hozzászólás keletkezett abban a témában.
Az új hozzászólásokat figyeli, hogy kellően tudjon kiadni sorszámot (id_számot), de nem kifejezetten azt a témát figyeli, hanem az egész fórumot.
Ezért lehetséges, és nagyon valószínű is, hogy a következő hozzászólás nem ugyanabban a témában történik, hanem valahol máshol egy másik témában.
Ezért ez a két adat sehogy sem kompatibilis egymással. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.23. 15:48  Hozzászólás
  •   146   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
  

HA nem tudod mi volt a régiben, akkor hogy hivatkozol rá? Azért van csak 3 perc szerkeszteni, hogy tudd javítani, nem azért, hogy át tudd teljesen fogalmazni. Ha kevés, lehet több is, leírtam ezt is :D
 


  2014.07.23. 15:41  Hozzászólás
  •   145   
Avatar

terra alapító
 
  


A motor biztos figyeli, hogy született-e új hozzászólás, hiszen, ha újat írok, és közben valaki megelőz, akkor nem rögzíti az enyémet, csak, ha még egyszer kérem.

Persze Te értesz hozzá. Az eredeti eltételének nem látom értelmét.
 


  2014.07.23. 15:37  Hozzászólás
  •   144   
Avatar

terra alapító
 
  

Szerintem felesleges. Egyszerűen nem kell törődni a hibával, vagy elsőre jól meg kell írni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.23. 15:24  Hozzászólás
  •   143   
Avatar

rendszer admin
 
  

Az alap motorba ilyen lehetőség nincsen., és értelmetlen is.
Ha valaki ír egy véleményt, azt akkor is el tudják olvasni, ha nem reagálnak rá, és ott van esetleg órák óta.
És attól, hogy nem reagálnak rá, meg tudná változtatni akármennyiszer.
A saját hozzászólásában helyesírási, vagy szerkesztési hibát meg van, amikor esetleg csak másnap vesz észre az ember, akár válaszoltak rá, akár nem.

Ezt úgy lehetne kiküszöbölni, hogy az elküldött eredeti hozzászólást külön is elmenti, így ha módosítja később a szerző, akkor megjelenne egy újabb link, amire klikkelve meg lehetne nézni az eredeti hozzászólást is. Ekkor már nem lenne értelme az időkorlátnak.

Ez járható út, de nem egyszerű feladat. Ráadásul az adatbázis méretét is alaposan megdobja, és itt még 2 MB az adatbázis maximált mérete.
Ha lesz időm, majd az új oldalon megpróbálom megoldani, ott már nem fog számítani az adatbázis mérete, de előre nem ígérek semmit. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.07.23. 13:00  Hozzászólás
  •   141   
Avatar

terra alapító
 
  

Az a 3 perc nagyon kevés, én már többször jártam úgy, hogy később vettem észre helyesírási hibát, vagy értelmetlen mondatot. Legalább 10 percet kéne hagyni.
 


  2014.07.23. 11:45  Hozzászólás
  •   140   
Avatar

rendszer admin
 
  


Csak egy kép került a hozzászólásba, az okát nem tudom.
Én szerkesztettem bele, és raktam be a képet.

Amikor a fórum anno. elkészült, úgy lett beállítva, hogy hozzászólás írása után van 3 perc a szerkesztésre - javításra.
Utána már csak Mod+ tudja esetleg szerkeszteni, ha szükséges.

Gondolom ez azért lett így, hogy ha valaki ír egy véleményt, utólag azt már ne tudja megváltoztatni, mert az erre írt válaszok a módosítás után már teljesen értelmetlenek lennének.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.23. 10:29  Hozzászólás
  •   139   


terra alapító
 
A "nem beillesztett kép" megjelent az enyém előtti két héttel ezelőtti hsz-ben!???? (kutyavilág)

[url]http://terratorium.bplaced.net/viewtopic.php?f=9&t=23&p=3456#p3456[/url]
Ragadozo
 


  2014.07.23. 10:19  Hozzászólás
  •   138   


terra alapító
 
Be akartam illeszteni két képet a Galériából, nem közvetlenül egymás után, köztük szöveg lett volna. Az elsőt sikerült, a másodiknál hiába kattintottam a "Galery" gombra, nem történt semmi!
Rendszer hiba, vagy én bénázok?

Másik: ugyan ezt a hsz-t szerkeszteni akartam, rákattintva az "edit" gombra, azt írta, hogy már nem szerkeszthetem, nem törölhetem, van ennek valami időkorlátja, hogy meddig lehet?
 


  2014.07.22. 21:01  Hozzászólás
  •   137   
Avatar

terra alapító
 
  

Ezt nem értem, de a vissza gomb az az előző oldal, úgy még szép hogy eltűnik. Van a fehér téglalap jobb alsó sarkában két 45˘-os egyenes, azt húzd lefele, megnő a téglalap :D amikor a nyíl átvált kurzorra, akkor húúúzd meg :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.22. 20:53  Hozzászólás
  •   136   
Avatar

terra alapító
 
  


Nekem a 4. helyen hozza a google terratorium-ra keresve. Ha meg azt is mellé írom hogy fórum..... Ne engedd hogy átjavítsa territóriumra!
 




  2014.07.22. 20:32  Hozzászólás
  •   134   
Avatar

terra alapító
 
You are not authorised ... szóval nem tudom megnézni a feltett képet. (barackos topik)

Más.
Már kétszer jártam úgy, hogy hosszú hozzászólást írtam, és amikor elértem az adott téglalap végét (nem nézem folyamatosan, csak néha rápillantok, a billentyűt nézem, szóval ez csak következtetés) eltűnt amit írtam, csak az a pár szó maradt, ami az új téglalapba került. Vissza billentyűvel minden eltűnt, még a fórum is.

Más.
Lányom számítógépén próbáltam belépni, nem emlékeztem a pontos címre, guglival rákerestem a terratorium szóra. Nem adta ki, fórummal sem.
 


  2014.07.21. 13:31  Hozzászólás
  •   133   
Avatar

rendszer admin
 
  

Kicsit állítottam rajta, mobilon is jól működik a képgalériából feltöltött képek megtekintése. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.20. 21:32  Hozzászólás
  •   132   
Avatar

rendszer admin
 
  

Sajnos tudom. Én csak mobil-netről érem el az oldalt, de a térerőm a béka segge alatt van, pedig itt lakom Budapesten, nem pedig egy messze vidéki tanyán .... :(
Normál kábelnetről minden más tökéletesen megy, és semmi gondom nincs vele, viszont ez az egyetlen oldal kábelnetről csak nálam egyáltalán nem jön be.
Ha átviszem a gépet a szomszédba, vagy a gyerekekhez, és ott dugom be a netet, ez az oldal is tökéletesen működik! :mrgreen: :mrgreen:

Szóval azt hiszem nagyjából sikerült beállítani a képgalériát, és a jogokat.

A lényeg, hogy a hozzászólásba berakni kívánt képet át kell helyezni a nyilvános mappák egyikébe, és akkor láthatja mindenki.
Addig, amíg a saját albumodba van a kép, csak te láthatod.

A nyilvános mappában senki sem tud képet törölni, ha a sajátodat törölni szeretnéd, előbb vissza kell helyezni a saját albumodba.

Jelenleg azt hiszem, mindenki feltöltött képét átraktam a nyilvános mappákba. Ha valakinek van olyan, amit egyenlőre nem akar publikálni, az helyezze vissza a saját albumába azt a képet.
Most elvileg minden ilyen hozzászólásba kihelyezett képet mindenkinek látnia kell ....
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.20. 21:11  Hozzászólás
  •   131   
Avatar

---
 
  


Nálam is nagyon nehezen töltődik be, vagy SQL hibát dob.
Itt a hiba jelentése, ha segít:
kép SQL hiba.jpg
 


  2014.07.20. 20:45  Hozzászólás
  •   130   
Avatar

rendszer admin
 
  

Sajnálom, de egyenlőre nekem nagyon körülményes elérni az oldalt.
Próbálok ezen változtatni, de nem egészen úgy mennek a dolgok, ahogy szeretném.
Vannak befejezetlen beállítási dolgok, amiket próbálok pótolni, de nagyon lassan megy.

Az oka bonyolult, hosszú, és igazából senki nem érti, "műszaki zsenik" is padlót fogtak tőle, így aztán érdemi megoldás sincsen rá (egyenlőre).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.07.20. 19:32  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

---
 
Áthozom ide, előzményekkel együtt:

Az oltás szemzés topicban Tgwh most jelezte, hogy nem látja a képeket (valószínűsítem be volt jelentkezve).
Így ezek szerint a galériábol berakott képeket csak az látja aki, beillesztette!?
A sajátomat bejelentkezve most is látom.

Válasz Vbber:
"Kipróbáltam /kissé körülményes/.
A probléma ugyanaz vele, mint először a "normál módban" feltöltött képekkel, vagyis nem láthatóak olvasó látogaók számára, csak azoknak akik be vannak léptetve.
Ezt ezeknél a képeknél is oldjuk fel."


Ragadozó írta:
"A képgalériába felrakott képeknél az a jó, hogy abból elvileg bármennyit be lehet tenni a hozzászólásba.
Ráadásul ugyanazokat a képeket gond (és +helyfoglalás!) nélkül bármelyik hozzászólásba akárhányszor be tudod tenni.
Tehát ha felraksz egy képet a képgalériába, és utána mondjuk írsz vagy öt különböző témába egy-egy újabb hozzászólást, mindegyikbe fel rakhatod akár ugyanazokat a képeket is.
A képgalériából a hozzászólásba helyezett egy kép annyival növeli az adatbázis méretét, mintha a hozzászólásba cca. három szóval többet írtál volna.
Tehát ha mondjuk beraksz a képgalériából egy hozzászólásba 10 képet, az annyi +helyet foglal el az adatbázisban, mintha 3 "közepes méretű" mondattal többet írtál volna.
Viszont 3 mondatban nem lehet leírni azt, amit 10 képen látsz! :mrgreen:"
 


  2014.07.20. 19:32  Hozzászólás
  •   128   
Avatar

---
 
Áthozom ide, előzményekkel együtt:

Az oltás szemzés topicban Tgwh most jelezte, hogy nem látja a képeket (valószínűsítem be volt jelentkezve).
Így ezek szerint a galériábol berakott képeket csak az látja aki, beillesztette!?
A sajátomat bejelentkezve most is látom.

Válasz Vbber:
"Kipróbáltam /kissé körülményes/.
A probléma ugyanaz vele, mint először a "normál módban" feltöltött képekkel, vagyis nem láthatóak olvasó látogaók számára, csak azoknak akik be vannak léptetve.
Ezt ezeknél a képeknél is oldjuk fel."


Ragadozó írta:
"A képgalériába felrakott képeknél az a jó, hogy abból elvileg bármennyit be lehet tenni a hozzászólásba.
Ráadásul ugyanazokat a képeket gond (és +helyfoglalás!) nélkül bármelyik hozzászólásba akárhányszor be tudod tenni.
Tehát ha felraksz egy képet a képgalériába, és utána mondjuk írsz vagy öt különböző témába egy-egy újabb hozzászólást, mindegyikbe fel rakhatod akár ugyanazokat a képeket is.
A képgalériából a hozzászólásba helyezett egy kép annyival növeli az adatbázis méretét, mintha a hozzászólásba cca. három szóval többet írtál volna.
Tehát ha mondjuk beraksz a képgalériából egy hozzászólásba 10 képet, az annyi +helyet foglal el az adatbázisban, mintha 3 "közepes méretű" mondattal többet írtál volna.
Viszont 3 mondatban nem lehet leírni azt, amit 10 képen látsz! :mrgreen:"
 


  2014.07.20. 19:14  Hozzászólás
  •   127   
Avatar

terra alapító
 
A facebook oldal borítóképe elég rossz minőségű, nagyon pixeles. Javítani kéne rajta.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.29. 16:17  Hozzászólás
  •   126   
Avatar

rendszer admin
 
  

Mobilon nem jó használni, csak a prosilver kinézetet.
Túl kicsi a felbontás, és alapból elcsúszik a jQery. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.29. 16:00  Hozzászólás
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
Mobilon a kedvencek ralog a tema ikonokra, epp egy picit piroslik a szeluk.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.29. 15:46  Hozzászólás
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
A K/F-be új kérdést tettem. Nem tudom a 0 HSZ-t mindig elsőnek állítani. Edit-nél balra lent nem látszik, a mindig mutasd, vagy mi a szösz. Mit rontottam el? :cry:
 


  2014.06.28. 21:51  Hozzászólás
  •   123   
Avatar

rendszer admin
 
  

Most délután sokat szerkesztettem, és lehet, hogy a változások miatt a cookies összekeveredtek a gépeden.
Én mindig Chrome böngészőnél a Ctrl - R, másnál meg a Ctrl F5-öt használom, hatékonyak. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.28. 21:34  Hozzászólás
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
  

Most már jó. Hogy miért csinálta, rejtély :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.28. 21:07  Hozzászólás
  •   121   
Avatar

rendszer admin
 
  

Melyik kinézetbe, és melyik böngészővel?
Nálam jó mindegyik ..... ;)
Nyomj egy refrest (Ctrl - F5 vagy Ctrl - R). :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.28. 21:02  Hozzászólás
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
Kissé szétcsúsztunk :D a témák előtt az ikonokba csúszott a téma neve. Mi történt? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.26. 21:07  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem hiszem, hogy mi bánjuk meg! ;)
Ha kész leszek, holnaptól nagy feladatod lesz. :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.26. 20:46  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
A szerkesztés mindenütt nyitva van!!!!!! :!: :!: :!:

Csak most látom, hogy közben valami alárendelt moderátorrá ütöttetek.

Megbánjátok még ezt. :D
 


  2014.06.22. 21:18  Hozzászólás
  •   117   
Avatar

---
 
  


Köszönöm. Valóban csupán Rhémannal nem akartam tiszteletlen lenni.

Rhéman,
Köszönettel vettem a továbbiakra is.
 


  2014.06.22. 12:57  Hozzászólás
  •   116   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem jól körüljartatok a nagy semmit, Vebber ne a fórumot akarta megreformalni, mindenki maga dönti el kit tegez és kit magáz.
 




  2014.06.22. 10:30  Hozzászólás
  •   113   
Avatar

rendszer admin
 
  

A Vendégek (is) láthatják a csatolmányokat! :)

Értelmetlen átállítani a magázós stílusra a fórumot, hogy ha amúgy is tegezős stílusba írjuk (írják - írjátok) a hozzászólásokat. :mrgreen:

Az "új" fórum megtalálása semmilyen problémát nem okozhat senkinek, főleg annak nem, aki még vendégként sem volt az oldalon.
A normális eljárás, hogy belépek a fórum főoldalára (legyen az a fórum kezdőlap, vagy a portál) és vagy belépek (vagy beregisztrálok), vagy nem, de onnan megyek aztán tovább akármerre - akárhová. Ha valaki egyéb extrém belépési megoldásokat alkalmaz, az már legyen az egyéni problémája. ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.22. 10:04  Hozzászólás
  •   112   
Avatar

terra alapító
 
A fórumot kb. egy perc átállítani magázós formára, ilyenkor az üzenetek meg minden magázni fog téged.
Csatolmányt tényleg látnia kellene a nem regisztrált tagoknak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.22. 08:03  Hozzászólás
  •   111   
Avatar

terra alapító
 
  


A kor nem érdem, állapot!

Itt a tegeződés a szokás, ettől én nem szeretnék eltérni. A fórum otthonosságát a tegeződés is elősegíti.

Szerintem mi most egy ingyenes helyen vagyunk, nem tudom, hogy milyen feltételek kellenek a program futtatásához, de én, mint alapító vállalom a fizetős megjelenés költségeinek egy részét. Akkor az idegen hirdetésektől meg lehet szabadulni, viszont a Guglinak van egy olyanja, hogy, ha befogadjuk a hirdetéseit, fizet.
 


  2014.06.22. 07:22  Hozzászólás
  •   110   
Avatar

---
 
  


Nem gondoltam. Nem akarok neveket írni, de még legalább kettő, már regsiztrált nyugdíjas tag van.
Így már tudom elég nagy a kor különbség köztünk, ezért szeretném megkérdezni maradhat a tegeződés, nem akarok tiszteletlen lenni?

Megjegyeznék még egy dolgot. Ma reggel már email fogadott -"fiatal" felhasználótol-, hogy szex hirdetést lát, mikor az oldalra akart lépni. Néztem nekem sem ment /asztalról nyitom meg az általam látogatott fórumokat/.
Nekem nem sok időbe telt rájönni mi történt, de biztos lesznek mások is akik nem boldogulnak.
 


  2014.06.22. 07:09  Hozzászólás
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Vebber ezt írta, és egyetértek vele:

Még egy gondolat. Ennek azt mondtátok az is célja lenne, hogy minnél többen ide találjanak.
Azonban, ha pl. egy fajtaismertetőt meg is talál valaki, és meg szeretné nézni a képekkel együtt, nem tudja mert "Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez." üzenetet kap.

Ebből az sem derül ki, hogy milyen csatolt állományról van szó, továbbá, hogy reggelni kellene neki és akkor látná. Abból induljunk ki, hogy az informatika, az internet nem mindenkinek könnyű, bagatel dolog.
Amellett, hogy nem értem a képeket miért ne szabadna látni bárkinek aki idetalál és érdeklődik, olvasgat?
 






  2014.06.22. 06:48  Hozzászólás
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
  


Kevesebb, mint 2 hónap múlva belépek a 75. évembe. Tudomásom szerint csak Ali bátyám idősebb nálam (nem sokkal). Nem hiszem, hogy miattunk "egyszerű" megoldást kellene használni. :oops: :lol:
 


  2014.06.22. 06:43  Hozzászólás
  •   105   
Avatar

---
 
  


Azért arra is gondolni kell, hogy -a kertészeti beszélgetésekben biztos- idősebbek is használják a fórumokat.
Meg kellene oldani minnél egyszerűbben.
 


  2014.06.21. 15:33  Hozzászólás
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
  

Erre volt jó az idézet funkció, de a fórumozók többségénak akaratából kikerült, és Ragadozó írta a mostani változatot. Amit te szeretnél, az phpbb fórumoknál - mint ez is - alap dolog, ők viszont többségében az indexről jöttek, ahol a válasz erre funkció volt használatos.

Megoldás lehet, ha kijelölöd amire válaszolni szeretnél, másolod, majd ráböksz a VÁLASZ gombra, bemásolod a hozzászólásodba, válaszolsz, majd kitörlöd amit bemásoltál... tudom, macerás, de jobbat nem tudok. Vagy használod a qoute funkciót, és megjelenik a hsz-odban amire válaszoltál:
előzmény idézése qoute gombbal.

Jani írta:előzmény idézése qoute gombbal.

Így írd be a hsz-ba:
Kód: Egész kijelölése
[quote]előzmény idézése qoute gombbal.[/quote]
[quote="Jani"]előzmény idézése qoute gombbal.[/quote]


Esetleg annyit, hogy amikor új hsz-t írsz, az egérgörgővel kattintasz, ekkor új ablakban jelenik meg a hsz írása. Vagy jobb egérgomb és megnyitás új ablakban. Ilyenkor látni fogod amire válaszolsz, csak éppen másik ablakban :D ha több embernek válaszolsz egy hsz-ban, ez a legjobb módszer.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.21. 15:07  Hozzászólás
  •   103   


---
 
Jelezni szeretném ha megengeditek, nagyon zavaró, hogy válasz írásánál nem látom azt amire válaszolok, helyette alul az összes írás megjelenik, közülük legfelül az utolsóval.
 


  2014.06.21. 14:10  Hozzászólás
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
  

Azért, mert dolgozni kellene, nem internetezni! Az telefonod okos ám, és jobban tudja a munka törvénykönyvét, mint Te! :D Tessék dolgozni, majd ebédszünetben meg szigorúan 5-10 percre felnézni, meg esetleg, ha megengedi az okostelefon, akkor még egy szünetet tarthatsz, pl. folyadékutánpótlás/kiürítés, akkor még egyet netezhetsz, de ha lazsálsz, akkor letilt! :geek:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.21. 13:02  Hozzászólás
  •   100   
Avatar

rendszer admin
 
  

Ez akkor fordulhat elő, ha többször használod a mobilon a Visszalépés funkciót, és nem arról a munkamenetről akarsz kilépni, amelyik éppen aktív.
Kilépés előtt frissítsed az oldalt, ilyenkor helyre áll a munkameneted is, és nem szokott gond lenni a kilépéssel.
Én elég sokat nézek fel telóról a munkahelyen, nem problémás a kilépés. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.21. 10:13  Hozzászólás
  •   99   
Avatar

moderátor
 
Miért nem tudok mobilról kijelentkezni? Azt irja ki hogy nem egyezik a munkamenetemmel.
 


  2014.06.21. 10:11  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

moderátor
 
  

Kőtáblába vésve az van ami az eddigi összes szabályzat tervezetben szerepel. Az apró részletekről lehet beszélgetni de én most nagyon el vagyok havazva munkával, még olvasni is alig van időm. Most hétvégén is csa mobilról leszek.
 


  2014.06.21. 08:42  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
  


Nekünk egy laza szabályzat felelt volna meg, és a moderátor(ok) lehettek volna felhatalmazva az értelmezésre."

Nem. Ugye én folyamatosan magam ellen beszélek, de a moderátor ne csavargassa a szabályokat. A szabály legyen egyértelmű.


Teljesen megértelek. Az a piszok, uralkodni vágyó, diktátor Glifozát ne csináljon úgy, mint a Sólyom féle alkotmány bíróság, és ne hozzon létre moderátori állásfoglalásokat, ne teremtsen precedens jogot. Sokkal jobb, ha Gergely, bár még nem ismeri a szabályszegéseket, előre megmondja pontosan, hogy mit mivel kell megtorolni. :lol:

A viccet félretéve. Ha van valódi jogorvoslat lehetősége, akkor nem olyan egyszerű visszaélni a hatalommal.

"Véleményem szerint ez az ismétlés nem erősíti, inkább gyengíti a tilalmat."

Miért gyengíti?


Mert akkor azt a látszatot teremti, ami csak egyszer van említve nem kell olyan komolyan venni, és ha csak kétszer van, akkor még nem háromszor, tehát az sem olyan komoly.

"A második mondat felesleges."

Nem fölösleges, nyomatékosítja hogy azokra akik nem képesek betartani a szabályzatot nincs szükségünk, és nem fogunk picsogni ha nem jönnek.


Egyrészt fölösleges a csak olvasót bármire kényszeríteni, nem is lehet. Másrészt az elkerülte a figyelmedet, hogy én azt is javasoltam, hogy, aki nem nyilatkozik konkrétan a szabályok elfogadásáról az ne is tudjon regisztrálni. Egy direkt nyilatkozat erősebb, mint egy ráutaló magatartás.

"A lehető legtöbbet megteszünk egyébként nem elég konkrét. Adjuk meg, hogy hol közöljük a megváltozást, javasoljuk, hogy azt tegye be a kedvencekbe. Olyan feltételeket kell teremteni, amelyek betartása elvárható, és elkerülhetetlenné teszi, hogy bárki olyan feltételek közt használja, amit nem kell, hogy ismerjen."

Ebben van valami, de jelenleg ettől vannak nagyobb gondjaink is, majd a gyakorlat megmondja hol van ez a hely, és akkor valaki bele teszi. A szabályzat fő elemei nem fognak változni, de kiegészíteni bármikor ki lehet.


A szabályzat fő elemei nem fognak változni, de kiegészíteni bármikor ki lehet. Ezt biztos Glifozát mondta,mert elég diktatórikus kinyilatkoztatásnak hangzik. Pláne mert nem tudjuk, hogy melyek azok a fő elemek, melyek kőtáblába vannak vésve.

Elvi okokból helytelenítem, hogy nem mondjuk meg, hogy hol hirdetjük meg, ha a szabályzat változik. Mit szólnál hozzá, ha a bankod úgy változtatná meg a számlavezetés díját, hogy arról nem értesít.

Arról szívesen olvasnék, hogy melyek a nagyobb gondjaitok. Tudod szeretném elkerülni a fórum indexedését.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég