Moderátor! Miért? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.07.05. 17:22  Hozzászólás
  •   455   
Avatar

terra alapító
 
  


És akkor hol a szólásszabadság határa? Magyarán annyit sem lehet mondani hogy ,,hülye _politikus_neve_''?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.05. 17:19  Hozzászólás
  •   454   
Avatar

terra alapító
 
  


Glifonak nem szerencséje volt, hanem józan paraszti esze. (ha nem ismerte)

Ha ezeket a hozzászólásokat el kezdi valaki törölni, akkor az jön hogy eltüntetjük a nyomokat.
 


  2014.07.05. 17:13  Hozzászólás
  •   453   
Avatar

terra alapító
 
  

Magyarán az ország törvényeibe ütközik. Akkor most már ez is egyértelmű. Az is egyértelmű, hogy ha két ember egymást közt mondja ezt, eszükbe sem jut feljelenteni egymást...
Innentől szerintem is zároljuk a témát. Az erre a témára adott hsz-okat lehetne törölni, Hümit értesíteni, Glifo-nak meg ezek szerint szerencséje volt, ha nem tudott erről a bírósági esetről.
Harmadjára javaslom módosítani a fórum szabályzatát, úgy látszik egyértelműsíteni kell.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.07.05. 17:03  Hozzászólás
  •   451   
Avatar

terra alapító
 
  


No még mielőtt olyannal is vádoljuk Hümit amit nem tette, nem írta hogy dögöljön meg! Olyasmit írt hogy csak fűbeharapni nem akar már, pedig itt lenne az ideje. Na már most elnézést kérek ha nincs igazam, de szerintem ez a jóízlés határán túl van. Pláne hogy mikor a multkor azt kívánta egy másik csoportra hogy dőljön rájuk a panel, felhívtam a figyelmét hogy nem helyén való az ilyen hozzászólás.
 


  2014.07.05. 17:02  Hozzászólás
  •   450   
Avatar

rendszer admin
 
Kívülállóként én úgy látom, hogy ez a téma kezd nyúlni, mint a rétes tészta nagymamám asztalán.
Mindenkivel elő fordul, hogy mond olyanokat, amik csak úgy hirtelen kijönnek, vagy éppen akkor jó ötletnek tűnt, stb.
De ha ilyen esetben a törlés miatt valaki így felháborodik, azt jelenti, hogy nagyon is komolyan gondolta, és sérti, hogy a meggyőződéses igazát nem tolerálják.
Volt választási lehetősége, például hogy átfogalmazza a hozzászólását. De nem ezt választotta, és ez az ő döntése volt.

Mindenkinek megvan mindenről a saját egyéni véleménye, és ez teljesen magánügy. De ez csak addig magánügy, amíg saját magával megbeszéli.
Ha már másik félnek, vagy másoknak is ezt hangoztatja, bár a saját véleménye, de már nem magánügy!
Egy fórum, mint ez is, egy közösségi portál. Attól, hogy egy témában egymagába, vagy egy másik felhasználóval beszélnek meg dolgokat, itt már nem magánügy, bár a véleménye a sajátja, de ez már közügy. Ugyanis akár egyedül, akár mással megbeszélve itt nem marad közöttük a dolog, mivel többen, esetleg több százan is olvashatják. És itt nincs olyan, hogy akkor ne olvassa el, mert amíg nem olvassa el, nem tudja, mi van oda írva!
És ahogy tgwh írta, minősíti az oldalt. Akár jó, akár rossz irányba, a tulajdonost, a vezetést, és igazából az egész tagságot. Egy ilyen hozzászólás a tartalmi értékére hoz mindenkit, mivel itt jelent meg, és ha senki nem szól ellene semmit, akkor ezek szerint a többiek is egy véleményen vannak róla.

Csak egy hasonlat:
  • Ha én egy kocsmában négy rövid, és négy sör között kibeszélem a már félig kómás haverommal, hogy mit tennék "akárkivel", ha a kezem közé kaphatnám, ez közöttünk marad, és senki nem foglalkozik vele (a haverom meg úgy is elfelejti, mire kijózanodik).
  • De ha mindezt olyan hangosan mondom, hogy a kocsmába mindenki akarva, akaratlanul hallja, és ha szólnak érte, fel vagyok háborodva, hogy nem tolerálják, vajon mennyi idő múlva dobnak ki??

Javaslom, hogy a nevet írjuk át "Törölt"-re, és így a hozzászólások, és a téma folyamatossága is megmarad.
Vagy pedig töröljük teljesen, de akkor javaslom, hogy azt a bizonyos topikot is, mivel a hiányzó hozzászólások miatt egy végképp értelmetlen téma kerekedik ki belőle.
És egyszerűen nem kellene már erről a témáról hozzászólásokat gyártani, mert minden hozzászólásra érkezhet újabb hozzászólás, és így soha sem lesz vége.
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.05. 16:58  Hozzászólás
  •   449   
Avatar

terra alapító
 
  


"Sztem Glifó ezen két mondatán kapta fel Hümi a vizet, főleg az utsón:
Légyszives tartózkodj olyan megnyilvánulásoktól amik miatt elhagytuk az előző fórumot. Ez itt nem az a fórum.(27. hsz)"

"Pedig az elején elég lett volna a törléssel egy időben annyi talán, hogy Hümi, légyszi semmiféle trágárnak látszó, és valódi trágár kifejezést ne használj, semmi olyasmit, ami törölve lett, mert ezt a fórumot ilyenre szeretnénk."


Miről beszélgetünk most?

"Utána e-mailben több körben lehetett volna megbeszélniük, úgy, hogy Hümi megértse, nem a politikai nézeteivel van baja ennek a fórumnak, hanem azokkal a kifejezésekkel, amit használ. "

Honnan veszed hogy ez nem történt meg? Csak mert én úgy hallottam valahonnan hogy megtörtént.

"Tehát azt lehetett leszűrni, hogy itt az van, amit mondotok, és kész"

Ez így van. Azzal a kiigazítással, hogy amit az elfogadott szabályzatunk mond, az a szentírás, és az szavazással megváltoztatható.

Indexes.......Ja, és Hümi pont ezért lép le, mert benne indexes érzés keletkezett. Olyan indexes élmény amelyik indexen ő maga sem tudja már hányadik nicken ír még most is, innen meg lelépésre készteti. Talán 100 fölött is volt nickje az indexen, a gyereben is volt jó pár, szóval Isten tudja hány nick kivégzésének az érzését tapasztalta meg, egy hozzászólás szerkesztés révén? Ne már Füge! Ennyire buta én sem vagyok.
 


  2014.07.05. 16:56  Hozzászólás
  •   448   
Avatar

terra alapító
 
  


Szerintem ez egyértelmű. Tehát hümi szerinte az a fajta káromkodás nem káromkodás. A második törölt mondattal lehet egyedül vitázni, mert a fórum szabályzata nem mondja ki egyértelműen, hogy a közszereplőkkel mi van. Az, meg hogy mi számít véleménynyílvánításnak, láthatod abból amit Rhéman írt. Én pl. biztos nem töröltem volna azt, aminek kimondásáért bírósági ügy lett az esetből...
Ez volt a 34. hsz, utána jött még majd kétszer ennyi, csak erről a 34.-ről... ha szerinted az nem kommonikáció, hogy az adott téma kétharmada az egyetlenegy kifogásolt hsz-ról szól, akkor nem tudok mit mondani...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.05. 16:51  Hozzászólás
  •   447   
Avatar

terra alapító
 
  


Furcsa! Valakiről, aki ha teheti káromkodik, az utolsó, amit gondolnék, hogy lelkizős. Most sem nagyon tudom elhinni.
 


  2014.07.05. 16:47  Hozzászólás
  •   446   
Avatar

terra alapító
 
  

mert ha csak az a véleménye hogy ,,igazán feldobhatná már a talpát'', azt én még nem töröltem volna a modi helyében. De ha az volt hogy ,,dögölön meg'', az már más tészta.


Volt a Lázárnak egy autó balesete. Nem ő vezetett. A másik kocsiban meghalt valaki. Egy kommentben azt írta valaki, hogy inkább a lázárnak kellett volna meghalni. Biztos emlékszel az ügyre. A kommentelőt jogerősen elítélte a bíróság. Ebből következik, hogy már az " igazán feldobhatná a talpát" is törvénytelen. A ,,dögölön meg'' ezen felül még feltűnően durva.

Lehet, hogy az elsőt Te eltürhetőnek itélede, de nem az.
 


  2014.07.05. 16:14  Hozzászólás
  •   444   
Avatar

terra alapító
 
  

Szándékosan írta, gondolom tesztelni akarta hol a határ. A gond ott volt, hogy nem ott volt a határ, ahol ő akarta. Az ordibálás csupa nagy betű. Nem ezt írtuk. Hanem hogy nem csak őt, az egész fórumot minősíti, ha káromkodik, és valakinek a halálát kívánja. Én még erre mindig nem kaptam választ, mert ha csak az a véleménye hogy ,,igazán feldobhatná már a talpát'', azt én még nem töröltem volna a modi helyében. De ha az volt hogy ,,dögölön meg'', az már más tészta.
Le volt írva az is, mi az elvárt viselkedés. HA őt engedi Glifo, akkor boldog-boldogtalan leviszi oda a színvonalat. Ha a színvonal ott van, hogy durva káromkodás mehet ezerrel, az meg mondom, a fórum színvonala.
A demokrácia nem azt jelenti, hogy mindenki azt csinál amit akar. Hümi anarchiát akar. Nyisson egy fórumot, és irkáljon oda ő és mindenki más amit akar. De ez demokratikus fórum, nem anarchista... Igen, ez után az fog jönni hogy olyan demokrácia van itt, mint Jugoszláviában... ez az ő véleménye, ha nem érti meg az ő baja. DE ha ezt a fals véleményt terjeszti, az már a fórum baja...

Honnét tudod mit beszélt Glifoval? Látod mit írt Glifo, ha ezek után Hümi maradni akart volna de Glifo nem engedi, akkor Hümi írt volna másnak is, hogy Glifo szivózik. Nem írt. Más témában sem. Logikus hogy Hümi nem akar maradni. Kiprovokálta magának, szándékosan. Nem tudom mi célja volt ezzel.

Figyelj, eddig kb. négyen írtuk le, hogy mi a helyzet. Ezzel szemben én úgy érzem, Ti még mindig széllel szemben p_sáltok... El nem hiszem, hogy Hümi maradni akar. Ennyi, sokszor elmondtuk neki maradhat, szerintem Neked is már többször, mégis mentek. Most már csak azt nem értem, hogy mi bajod a kommonikációval, amikor már napok óta ez megy? Az indexen szépen kitoltottak volna és kész. Glifo is megtehetné, hogy leírja utoljára ugyan azt, amit eddig háromszor és kész, nincs vita. DE az a gond, hogy háromszor már mininum leírta, Ti mégis azon rugóztok, hogy nem írta le...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.05. 16:09  Hozzászólás
  •   443   
Avatar

terra alapító
 
  

Összesen ketten reagáltunk Hümi észrevételére. Gergely, és én. Ne kerülgessük a forró kását. Mond meg, hogy Szerinted melyikünk melyik mondata nem felelt meg?
 


  2014.07.05. 15:34  Hozzászólás
  •   441   
Avatar

terra alapító
 
  

"itt sem segítik a beépülésben azokat, akik nem illeszkednek pontosan a sablonba,"

Nem segítik? Ha nem segítenék, akkor nem hozzászólás szerkesztés lett volna a vége, ugyanis tökéletesen tisztában volt azzal hogy mit csinált. Én azt gondolom, hogy igenis komoly segítség volt, hogy most is, és nem csak az első alkalommal nem büntit kapott, csak kiszedtük a piszkot a tányérból, és megkértük többet ne tegyen bele. Nem nagyon értem a felháborodás tárgyát. Vagyis sajnos értem. Rövidke indexes pályafutásom alatt is találkoztam hasonlóval, még az eredmény is ugyan ez volt.
 


  2014.07.05. 13:44  Hozzászólás
  •   438   
Avatar

terra alapító
 
[valasz]Elôzmény: fügeíz (437)[/valasz

Ja, ha mi nem tudunk együtt vidámkodni, akkor ne vidámkodjunk.
Csak csendben mondom, senki sem tiltotta be sem a lónyálat sem az ecetet. És kicsit furcsának találom hogy ha egy kocsmában az egyik asztaltársaság egyik tagja úgy gondolja hogy nem megy ki a wc-re, és az asztalt használja wc-nek, a kocsmáros meg ahelyett hogy kidobná lecseréli a terítőt majd azt mondja hogy ilyet inkább nem kéne, még az asztaltársaság van megsértődve. Mindegy, megsértődni szabad.
 




  2014.06.19. 13:55  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
  

Ragadozó visszatett egy korábbi adatbázis mentést, mert azt hitte gebasz van. Csak aztán kiderült amire tippeltem, hogy a szolgáltatónál akadt meg valami, és a fórum jó. Így aztán eltűntek az aznapi hsz-ok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.12. 22:39  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
  


Ha jönnek akkor jönnek, ha meg nem jönnek akkor nem jönnek :D elsősorban tartalom és fix társaság kell, utána jön minden magától. Vagy egy tucat ember azért szépen dolgozik, ez azért bíztató ;)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.12. 22:30  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

rendszer admin
 
  

Akkor nem rakom fel. :)

Jut eszembe, a múltkor említettem a Meghívás lehetőségét a fórumból.
Nem reagált rá senki, pedig nem ártana kicsit felnyomni a taglétszámot.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.12. 22:08  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
  

Ezt szerintem nem kéne. Ha kérli, töröljük a hsz-t is, ha nem kéri, meghagyjuk. Jól jön, ha a tudás itt marad :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.12. 22:03  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

rendszer admin
 
  

Kicsit át fogom írni a felhasználói profil. na' látszatra csak egy menüponttal fog bővülni.
Minden felhasználó saját maga, saját elhatározásból saját magát törölni tudja.
Sőt azt is eldöntheti, hogy a hozzászólásait is törli, vagy azok megmaradhatnak.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.12. 21:25  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

moderátor
 
  


Én (szerencsére) nem tudok felhasználót törölni, csak tiltani. Ebben ugyan úgy az admin az illetékes, mint az indexen. Ha vállalnád a moderátori tisztséget, tudnád! :-)
 


  2014.06.12. 21:10  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Úgy gondolom, hogy ez a legjobb arra, hogy a moderátorhoz forduljak.

Glifozát! Kérlek töröld a Ghost nicket. A regisztrálási folyamatot teszteltem vele. Nincs szükségem többé rá. Jót is játszottunk vele. Törlendő. Legalább gyakorolod. Köszi.
 


  2014.06.03. 14:37  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:Miért szemetes a fórum? Az Öreg nem lesz moderátor? Nagy kérdések :D (meg próba hsz)


Mert szemetet írnak bele, vagy rossz helyre megy a hsz.
 


  2014.06.03. 14:20  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Miért szemetes a fórum? Az Öreg nem lesz moderátor? Nagy kérdések :D (meg próba hsz)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég