Terratorium fejlesztések, változások Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.06.01. 09:35  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

terra alapító
 
Én még mindig nem értem hol a probléma, minden segítség adott a témában, csak el kell olvasni a megfelelő témát. Sőt, ha a B betű fölé viszed az egeret, kiírja, hogy félkövér, és hogy hogyan kell alkalmazni. Ha erre egy 60-70-80 éves fügenéni is képes volt, akkor szerintem nem az ördög műve a phpbb... sőt, az előző két fórum is kb. majdnem ugyan ez.
Ott van a Szerkesztés gomb is, mégsem használja senki... igen, ki kéne írnia, hogy ha szerkesztek, hogy ki és mikor módosította a hsz-t, nem tudom miért nem írja ki.
Szintén itt a lehetőség, ha valaki szerint áttekinthetetlen és sok fórum meg téma van, akkor írjon egy áttekinthető szerkezetet, és át lesz írva arra. Most már tudjuk, hogy először létre kell hozni az új szerkezetet, majd átmásolni ami kell, és utána a régi fórumokat lehet törölni, és akkor nem törlődnek el a hsz-ok pusztán annyitól, hogy egy apró módosítást végzünk a fórum admini szerkesztőrészén...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.01. 09:10  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
Troppauer Hümér írta:Ne puritánkodjunk, kéhem szépen!
A magyar nyelvben az egyik leggyakrabban használt szóról beszélünk. Mindenki kiejti naponta többször(az impotensek kivételével!), akkor miért ne lehetne leírni?
Viszont a felvetésem fontosabb, mint amire reagáltál:))


A felvetésedre nyilván reagál az illetékes. Mivel én, igaz, hogy VB-ben programozok, ezért engem nem zavar az informatikai szöveg.

Lehet, hogy ahol Te élsz, ott ezek a szavak állandóan közszájon forognak. Nálunk nem szokásos. Vagy ne használd itt, vagy kezdeményezd a szabályzat megváltoztatását.

Ezt a témát részemről lezártam.
 


  2014.06.01. 08:41  Hozzászólás
  •   68   
Avatar

terra alapító
 
Troppauer Hümér írta:Egy faszt értek ebből az egészből! Ide nem informatikusok járnak, hanem mezei felhasználók.


Erősen ellenzem, az obszcén szavak használatát. A szabályzatba benne is van, hogy kerülendő. :!:
 


  2014.05.28. 17:17  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:

A képpel nem tudom mi baja, és miért nem tudja ellenőriznj a méretét, egyáltalán miért fontos ez...

Azért fontos, mert így nem csak 256 kb-s képeket lehet betenni. Bár az igaz, az imageshack már nem enged új képeket feltölteni amíg nem fizetek:(
 


  2014.05.28. 16:48  Hozzászólás
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:
Nálam a bold tag sem műx.
Tegnap se tudtam kípet bétenni.


Mármint a félkövér? :D
A képpel nem tudom mi baja, és miért nem tudja ellenőriznj a méretét, egyáltalán miért fontos ez...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.28. 16:16  Hozzászólás
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta: Nyílván a tárhellyel van valami probléma, hisz a fórum és az admin működik :


Nálam a bold tag sem műx.
Tegnap se tudtam kípet bétenni.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 15:58  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
JÓ HÍR!!!

Maximum 1-et lehet idézni! :D ha több idézést tartalmazó hsz-ra válaszolsz, akkor csak az marad meg, akinek válaszolsz! :D nagy taps jár érte :ugeek:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.28. 15:57  Hozzászólás
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:
Én semmilyen linkről sem tudok képet betenni img tag közé. :roll:


Nyílván a tárhellyel van valami probléma, hisz a fórum és az admin működik :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.28. 15:53  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:
img tag rendetlenkedik, rá kéne nézni...


Én semmilyen linkről sem tudok képet betenni img tag közé. :roll:
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.28. 15:51  Hozzászólás
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Az imageshackról miért nem tudok képet beszúrni, csak linket? eddig minden phpbb fórumra ment a dolog az img taggal.


img tag rendetlenkedik, rá kéne nézni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.28. 15:50  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
Az imageshackról miért nem tudok képet beszúrni, csak linket? eddig minden phpbb fórumra ment a dolog az img taggal.
 


  2014.05.28. 15:30  Hozzászólás
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Próbálkozom, egyelőre kevés sikerrel...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.28. 14:03  Hozzászólás
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Melyik az a két tattintás? Nagyon béna vagyok, és nem találom, pedig bejelöltem .


Balra fent a Felhasználói vezérlőpult, majd az Áttekintés fülre kerülsz, ott egyből látod, hogy Kedvencek kezelése, az a második katt :D persze ha nem vettél fel kedvenc témákat, akkor nem látod :D

Más. Ha olyant idéztek, amiben már van egy idézet, az első idézetet nyugodtan ki lehet törölni, nem kell az oda :D az első idézet mindig a másodikban van, szó szerint :D
Tehát ebből:
Kód: Egész kijelölése
[quote="Rhéman"][quote="tgwh"]Ennyi, nem kell túlbonyolítani :D berakod a kedvencek közé, és két kattintással láthatod a kedvenceidet,[/quote]
Melyik az a két tattintás? Nagyon béna vagyok, és nem találom, pedig bejelöltem .[/quote]


Lesz ez:
Kód: Egész kijelölése
[quote="Rhéman"]
Melyik az a két tattintás? Nagyon béna vagyok, és nem találom, pedig bejelöltem .[/quote]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.28. 13:44  Hozzászólás
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:Ennyi, nem kell túlbonyolítani :D berakod a kedvencek közé, és két kattintással láthatod a kedvenceidet,


Melyik az a két tattintás? Nagyon béna vagyok, és nem találom, pedig bejelöltem .
 


  2014.05.28. 13:42  Hozzászólás
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:Csináltam youtube és áthúzott szöveg bbcode-ot, lecseréltem az emoticont.
Itt lehet megsasolni. http://disputa.bplaced.net/viewtopic.php?f=10&t=5


Tgwh:

Nekem tetszenek. Kivéve az admin, akit bájosnak nem mondanék. :)
 


  2014.05.27. 20:04  Hozzászólás
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Csináltam youtube és áthúzott szöveg bbcode-ot, lecseréltem az emoticont.
Itt lehet megsasolni. http://disputa.bplaced.net/viewtopic.php?f=10&t=5
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.27. 19:34  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Ennyi, nem kell túlbonyolítani :D berakod a kedvencek közé, és két kattintással láthatod a kedvenceidet, úgy rendezve ahogy akarod... harmadik kattintásra már új hsz-okat olvashatsz. Be lehet állítani minden böngészőben a kezdőlapot, vagy akár a könyvjelzők közé felveszed a kedvencek rendezése című lapot, bejelentkezésnél automatikusra rakod, így a könyvjelzőből egyszerre a kedvencek közé kerülsz.
Ennél egyszerűbb fórumozás gyakorlatilag nincs, mindig csak azt kell lesned egyetlen kattintás után, hogy írt-e valaki a kedvenc témádba. Hetente egyszer meg megnézed mik vannak még, hátha lesz új kedvenc is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.27. 19:24  Hozzászólás
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Én nem találom. Mondj valami közelebbit. Most lenne jó a hsz száma.


A képernyő legalján van olyan, hogy: "hozzáadás a kedvencekhez".
Hozzá adtam 2 topikot, de sehol nem látom. Hol kék láccani?
A vezérlőpultban tudom, hogy van "kedvencek rendezése" de én nem rendezni akarom, hanem látni a megjelölt kedvenceket.
Hun van?
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.27. 18:35  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
Akkor a másikba vót :D
viewtopic.php?f=10&t=8
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.27. 18:32  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

terra alapító
 

Lehetséges lesz-e kedvencek létrehozatala?



Öreg írta:Már most is így van, ezt neked kell beállítanod. Az instrukciók itt:
viewtopic.php?f=10&t=10


Én nem találom. Mondj valami közelebbit. Most lenne jó a hsz száma.
 


  2014.05.27. 17:07  Hozzászólás
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
Lehetséges lesz-e kedvencek létrehozatala?


Gergerg válaszát tudom csak írni én is :D Ugye, így jár aki nem olvas :D

Öreg írta:Már most is így van, ezt neked kell beállítanod. Az instrukciók itt:
viewtopic.php?f=10&t=10
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.27. 16:22  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Nem lehetne, hogy ne legyen minden ennyire elrejtve a főtémákban? Én járok más phpbb fórumra is, de ott a board index kattintása után látszik rögtön az összes téma, nem csak akkor, ha bemegyek valamelyikbe.


Támogatom az ötletet.

Lehetséges lesz-e kedvencek létrehozatala?
 


  2014.05.26. 20:27  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:előzmény: gabre

Már most is így van, ezt neked kell beállítanod. Az instrukciók itt:
viewtopic.php?f=10&t=10


Köszi,
így már remek!
 




  2014.05.26. 20:18  Hozzászólás
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Semmit nem értek abból amit itt beszéltek, de olyan lesz majd, hogy a legfrissebb hsz-ek fölül jelennek meg? (esetleg zárójelben megjelölve hogy melyik új a legutolsó belépés óta?)

Köszi a munkátokat, igazán tiszteletreméltó!
 


  2014.05.26. 19:38  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:Olyat találtam, ami automatikusan rövidíti az idézeteket, tehát nem lesz hozzú.
Meg olyant találtam, hogy számozza a hsz-t, elvileg normálisan, és úgy kell válaszolni, hogy feldob egy ablakot, amiből kimásolod a linket és azt szúrod be a hsz-ba.

A második verzió már barátságos lenne, mert meglenne a számozás, főleg ha az idézetes funkció is megmaradna, akkor oda be lehetne tenni a hsz számát.
 


  2014.05.26. 19:35  Hozzászólás
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:
Gergely (gergerg) írta:Nem, azt hittem ez phpbb-hez van. Innen is látszik hogy nem értek hozzá.


Akkor jó, mert e107, vagy mi a kehe a neve nem játszik nálam.
Feltettem (volna) egy drupalt, a pergola helyére, de a telepítés az utolsó szakasznál hibával leáll. Lehet, hogy nem csípi a bplacedet?
Nem tudom, nem kínlódok tovább vele, megpróbálok a meximas-on regeleni egy tárhelyet és oda feltenni, vagy! Van nekem a gépemen virtuális szerver, először ott csinálok meg mindenféle weboldalt. Pontosan olyan, mintha a netre tölteném fel egy tárhelyre, csak gyorsabb, mert nem kell hozzá net és a feltöltés igazából wincseszterről (HDD)-HDD-re történő átmásolás. Na, szóval ott kipróbálom a drupalt és ha ott OK, akkor regelek a meximason.
Nem tom mér nem mászik fel a bplaced-re. Kéne neki a cURL? Mert ez a szolgáltatás fizetős a bplacednél, Pro kategoria. A meximas-nál benne van az ingyenesben.


Köszönöm a fáradozásod, de ha lehetne itt is normálisan számozott hozzászólásra válaszolni, úgy mint az indexen vagy a gyere.be-n, akkor nekem ez is megfelelne. Még a megalakulás előtt is azért próbáltam a drupal irányába a dolgokat, mert az nagyon hasonlított az indexre, azaz az indexről jövőknek nem sokat kellett tanulniuk.
 


  2014.05.26. 19:28  Hozzászólás
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Olyat találtam, ami automatikusan rövidíti az idézeteket, tehát nem lesz hozzú.
Meg olyant találtam, hogy számozza a hsz-t, elvileg normálisan, és úgy kell válaszolni, hogy feldob egy ablakot, amiből kimásolod a linket és azt szúrod be a hsz-ba.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.26. 19:20  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Nem, azt hittem ez phpbb-hez van. Innen is látszik hogy nem értek hozzá.


Akkor jó, mert e107, vagy mi a kehe a neve nem játszik nálam.
Feltettem (volna) egy drupalt, a pergola helyére, de a telepítés az utolsó szakasznál hibával leáll. Lehet, hogy nem csípi a bplacedet?
Nem tudom, nem kínlódok tovább vele, megpróbálok a meximas-on regeleni egy tárhelyet és oda feltenni, vagy! Van nekem a gépemen virtuális szerver, először ott csinálok meg mindenféle weboldalt. Pontosan olyan, mintha a netre tölteném fel egy tárhelyre, csak gyorsabb, mert nem kell hozzá net és a feltöltés igazából wincseszterről (HDD)-HDD-re történő átmásolás. Na, szóval ott kipróbálom a drupalt és ha ott OK, akkor regelek a meximason.
Nem tom mér nem mászik fel a bplaced-re. Kéne neki a cURL? Mert ez a szolgáltatás fizetős a bplacednél, Pro kategoria. A meximas-nál benne van az ingyenesben.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 18:24  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
[quote="Scorpy"][/quote]

Nem, azt hittem ez phpbb-hez van. Innen is látszik hogy nem értek hozzá.
 


  2014.05.26. 18:00  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta: Én ezt találtam: http://e107hungary.org/e107_plugins/for ... post_36935
Esetleg lennél olyan kedves és megpróbálnád azon a fórumon amit a süllyesztőbe szánsz? Hátha...



Jól értem: Te egy e107 típúsú fórumot akarsz velem telepíttetni?
Úgy látom annál is a számozással vannak gondok.

Lehet, hogy rászánom magam egy drupal telepítésre és alá teszek egy drupal fórumot. Bár még sosem volt vele dolgom.
Azt sem tudom lehet-e importálni bele a phpbb adatbázisát, hogy ne vesszenek el az eddigi regek és hsz-ek.
Majd ha időm engedi.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 17:06  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Scorpy írta:Futok egy kört


Én ezt találtam: http://e107hungary.org/e107_plugins/for ... post_36935
Esetleg lennél olyan kedves és megpróbálnád azon a fórumon amit a süllyesztőbe szánsz? Hátha...
 


  2014.05.26. 14:15  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Nem lehetne, hogy ne legyen minden ennyire elrejtve a főtémákban? Én járok más phpbb fórumra is, de ott a board index kattintása után látszik rögtön az összes téma, nem csak akkor, ha bemegyek valamelyikbe.

Kitehetem én elvileg oda is, csak minek :D látszik a főoldalon hogy van-e új hsz és kitől.

Nem hiszem hogy lesz megoldás válasz és sorszámozott hsz-okra. De a képet lecserélhetem ,,Idézet''-ről ,,Válasz''-ra ha úgy jobb :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.26. 14:12  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Támogatom az 5let-et!
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 11:42  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehetne, hogy ne legyen minden ennyire elrejtve a főtémákban? Én járok más phpbb fórumra is, de ott a board index kattintása után látszik rögtön az összes téma, nem csak akkor, ha bemegyek valamelyikbe.
 


  2014.05.26. 11:18  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Futok egy kört gomb és sorszámozás ügyben a hálón, de nem ígérek semmit.
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.26. 11:15  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Egyetértek, a válasz gomb, és a számozás mindenképp kell.

Teccettek vóna az általam ajánlott phpbb3 teszt oldalon próbálgatni a fórumot minden féle következmények nélkül és ott kiderültek volna a hiányosságok és el lehetett volna dönteni, hogy jöhet-e a phpBB3, vagy nem kóser és más kell. Most meg ez is kellene, meg az is kellene bele: oldjad thwg! Meg amikorra sok muka, idő, agyalás után elkészül a fórum, akkor mégis inkább sztornó és Dprupal kellene.
Restart. Az eddig bele ölt hétvégi szabadidő: kuka. Hát nem irígylem thwg. :roll: ;)
 
"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.


  2014.05.25. 22:26  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Hehe64 írta:Aztán pár száz hozzászólás múlva ott állsz megfürödve. És sokkal egyszerűbb hozzászólásszámra hivatkozni. És a fene sem akar állandóan idézni.


Miért kéne annyit visszakeresni? Ha van valami fontos, akkor ki kell gyűjteni egy olyan témába, ahol csak ezek a fontos hsz-ok vannak.
De kéremszépen, rossz kocsmában vagyunk ezzel, ki is kéne javítani a téma címét ittas politizáló kertészre :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.25. 21:43  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:Lehet hogy mégiscsak meg kellene nézni azt a drupalt. Az legalább tud mindent ami fontos.

Tudja a francot :D
Két féle rendszer van, az egyszerűség kedvéért írom úgy, hogy az indexes meg ez. Minek számozni a hsz-t? Az idézet gomb pont erre jó, nem kell az egész hsz-t idézni, ki is törölheted a végét.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.25. 21:17  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Lehet hogy mégiscsak meg kellene nézni azt a drupalt. Az legalább tud mindent ami fontos.
 


  2014.05.25. 20:48  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Hehe64 írta:Izé.
Csak halkan jegyzem meg, egy "válasz" gomb nem ártana. Az "idézet" gomb szerintem erre nem felel meg.
(Vagy csak én nem tudom hogyan csaljam elő?)


Egyetértek, a válasz gomb, és a számozás mindenképp kell.
 


  2014.05.25. 19:29  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:Egyedi profil mezőknek a következők jók?
művelt terület, termesztett zöldségek, gyümölcsök, alkalmazott módszerek, saját palánta(igen/nem)
település(tanya, falu, város??)


Hsz-ok száma szerinti rangok?
zöldfülű, kapás, kisgazda, kertkerülő fecsegő? Minél több, annál jobb, nem? Rangsort meg csak sikerül valahogy kreálni...

Akkor most hogy legyen a kertészet részleg? Haszonnövények és Dísz-és vadnövények? A vadnövények esetén mi van ha terem? Vagy hogy rendezzük el? Rhéman? :D


A rangokat szerintem úgy kellene kiosztani ahogy a szabályzatba bekerült. 1000 hsz fölött szerintem nem kell több rang. És én azt sem osztom hogy minél több, annál jobb. Szerintem a kertészek egyszerű lelkek, a fórumnak is egyszerűnek kell lennie.
 


  2014.05.25. 19:27  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Egy kicsit gondolkodtam, meg próbálgattam is a fórumot, és én úgy veszem észre, túl sokat kell kattintgatni az alfórumok között. Talán nem is kéne a kertészeten belül alfórum. Ha jobban belegondolunk max 10-15 topik lenne a kertészet, és akkor csak egy lépcsőt kellene visszalépni a topikváltáshoz. Ugyan ezt érzem a többinél is. Az állatoknál is fölösleges megosztani. Az eszkába is maradhatna a kertészeten belül.
 


  2014.05.25. 15:06  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Egyedi profil mezőknek a következők jók?
művelt terület, termesztett zöldségek, gyümölcsök, alkalmazott módszerek, saját palánta(igen/nem)
település(tanya, falu, város??)


Hsz-ok száma szerinti rangok?
zöldfülű, kapás, kisgazda, kertkerülő fecsegő? Minél több, annál jobb, nem? Rangsort meg csak sikerül valahogy kreálni...

Akkor most hogy legyen a kertészet részleg? Haszonnövények és Dísz-és vadnövények? A vadnövények esetén mi van ha terem? Vagy hogy rendezzük el? Rhéman? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.25. 15:04  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
tgwh írta:
Gergely (gergerg) írta:A kertészet forumcsoport nem jo igy, dísznövények és haszonnövények csoportra elég bontani, tovább nem kell.


Az úgy meg nem jó... picit át lett variálva, de ez még nem az igazi... ötletek?


Szerintem is jó így. Ha több részre bontjuk, akkor lesz sok téma amit sehova sem lehet begyömöszölni...
 


  2014.05.25. 14:35  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Gergely (gergerg) írta:A kertészet forumcsoport nem jo igy, dísznövények és haszonnövények csoportra elég bontani, tovább nem kell.


Az úgy meg nem jó... picit át lett variálva, de ez még nem az igazi... ötletek?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.25. 14:20  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:
baby-lon írta:Nagyon tetszik a szabályzat szellemisége, nagyon illik hozzánk. Köszönöm, hogy megírtad.


Örülök, hogy tetszik. Remélem másoknak is megnyeri a tetszését..., és betartják.


Nekem is tetszik, bíztam benned.
 


  2014.05.25. 14:18  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
A kertészet forumcsoport nem jo igy, dísznövények és haszonnövények csoportra elég bontani, tovább nem kell.
 


  2014.05.25. 12:31  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
baby-lon írta:Nagyon tetszik a szabályzat szellemisége, nagyon illik hozzánk. Köszönöm, hogy megírtad.


Örülök, hogy tetszik. Remélem másoknak is megnyeri a tetszését..., és betartják.
 


  2014.05.25. 12:13  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman írta:Tgwh:

A honlapon javasolnám az alábbi szöveget:

Üdvözlünk minden kertésztársat honlapunkon, Itt még nem sok mindent láthatsz. Most készül a fórumunk. (index.php) Szándékunk szerint a növénytermesztésről szól, persze ha valaki állatot tart, vagy szívesen barkácsol, örömmel fogadjuk a beszámolóját és jelenlétét.
Kölünböző módszerekről - bio, vegyszeres védekezés -, a házikertben szerzett tapasztalatokról szól a fórum, a gyümölcsösről és annak munkáiról, különböző növényekkel szerzett tapasztalatokról - dugvány vagy mag csere-bere is szóba jöhet -.
A honlapunkon egy adatbázist szeretnénk a fórumozók segítségével létrehozni, a fórumon pedig egy olyan közösséget szándékozunk kiépíteni, ahová mindenki szívesen visszajár beszélgetni.


Nyilván ezt időnként cserélni kell.


Rhéman:

Nagyon tetszik a szabályzat szellemisége, nagyon illik hozzánk. Köszönöm, hogy megírtad.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég