Terratorium fejlesztések, változások Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.


  2014.07.13. 20:15  Hozzászólás
  •   185   
Avatar

---
 
A reggel általam megdícsért prosilver kinézet, most este már nem jó.
A hsz.-ok fejlécébe, plusz egy nem egész fél sor jelenik meg. Kérem szépen megjavítani :roll:
Mielőtt megint azt mondaná valaki, persze sz@r a böngésző, ne tegye mert reggel még az új színekkel jó volt, ahogy korábban is mindig kékben.
 




  2014.07.13. 09:14  Hozzászólás
  •   183   
Avatar

terra alapító
 
  


Ragadozó!

Az előbb mobilról válaszoltam az e-mailedre. (A kertben voltam :) ) Most vezetékesen vagyok. Nincs semmi probléma.

Lehet, hogy az átviteli láncban van valahol árulás. Beszélj a hibabejelentővel.
 


  2014.07.13. 09:06  Hozzászólás
  •   182   
Avatar

rendszer admin
 
  

Gondoltam erre is, de FTP-rœl nem tud. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -








  2014.07.13. 08:44  Hozzászólás
  •   178   
Avatar

rendszer admin
 
Sziasztok!

Az okát nem tudom, de egyelőre nem tudok az oldalra sehogy fellépni.
Egyik böngészőm sem tud csatlakozni ehhez a webhelyhez.
Ezt is most mobilról írom.
De ugyanígy nem tudok csatlakozni az adatbázishoz sem, és ftp-n sem.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.13. 08:17  Hozzászólás
  •   177   
Avatar

---
 
Tetszik az új prosilver kinézet a topicocban. Kellemes, sztem jobb mint a terratórium.
 


  2014.07.03. 17:17  Hozzászólás
  •   176   
Avatar

rendszer admin
 
  

Sorry ..... az AZ_Retro kinézetet töröltem, mert nem működik rendesen.
Pontosabban 1024 px-es monitorra volt eredetileg is méretezve, és a méretezés túl volt bonyolítva, nincs kedvem az egész CSS-t átbogarászni, átírni, hogy nagyobb, szélesebb monitoron is megfelelően használható legyen.
Szerencsére mindössze egyetlen embernél volt ez beállítva, elnézést kérek tőle! ;)

Egyetlen kinézet lesz még helyette (többet nem rakok fel), egy sötét árnyalatú. Mivel a prosilver, és a terratorium kinézet is világos, szerintem nem árt, ha van egy sötétebb kinézet is. És a későbbiekben, ha majd gyarapszik a létszám, biztos lesz olyan felhasználó, aki a sötét árnyalatú kinézeteket kedveli, és örül, ha talál egy ilyent, főleg, ha még tetszik is neki.
Ezt viszont nem töltöm le sehonnan, teljesen egyedi tervezés lesz (kicsit "szokatlan formájú"), ami már bevált az oldalamon, viszont sehol máshol nincsen még ilyen. Nyilván lesz, akinek tetszik, és lesz, akinek nem. Nem vagyunk egyformák, így ha lehet, maradjuk annyiban, hogy akinek nem tetszik, az egyszerűen nem fogja használni. Természetesen, ha mindenki szerint ronda, csúnya, vagy csak egyszerűen baromira nem tetszik, akkor letörlöm.
Ha minden igaz, hétvégére készen lesz.

Csak halkan jegyzem meg, hogy a témák neveinek jó részét már az első oldalon dobja a google kereső. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.02. 13:51  Hozzászólás
  •   175   
Avatar

rendszer admin
 
  

Majd, ha az Ahrefs [Bot], Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot] is már rendszeresen feljár az oldalra, akkor a keresők is fogják dobálni az oldal linkjét egyes keresési kulcsszavaknál a "terratorium" nélkül is.
Még nem tudtam rájönni, mi az oka, hogy ilyen nehéz becsábítani őket. :roll:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.01. 23:23  Hozzászólás
  •   174   
Avatar

terra alapító
 
Gyors ide dobom oszt megyek csicsikálni. Ha a terratorium és pl. kertészet címszavakra keresel google-ben, megtalálja a fórumot :D
terratorium nélkül sajnos még nincs címlapon...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.27. 22:53  Hozzászólás
  •   173   
Avatar

rendszer admin
 
  

Nem hiszem, hogy megijednének, mert még mindig a phpbb fórummotor a legáltalánosabb a fórumok között, sőt nagyon sok portál is ezt használja fórumnak.
Nyilván nem úgy néz ki, mint a Facebook, de ez érthető is, mivel az egy Szociális háló, ez meg egy Fórum (nagy különbség).
Az Index.hu fóruma például jóval előbb készült, mint ahogy létrejött a phpbb fórummotor, de akik az ezredforduló óta fenn vannak, el tudják mondani, hogy azóta sem változott semmit (mert nem tudnak változtatni rajta, annyira egyedi, és régi).
Az egyik leghíresebb, a Joomla portál, és tartalomkezelő is nem véletlenül a phpbb motort használja fórumnak.
Sőt nagyon sok CMS portál, és tartalomkezelő is inkább a phpbb motort használja fórumnak, mint azt, amit próbáltak kifejleszteni hozzá fórum motornak (az például tele van buggal, meg biztonsági réssel).

De mindettől függetlenül a hétvégén megoldom! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.27. 19:14  Hozzászólás
  •   172   
Avatar

terra alapító
 
Ha már van meghívónk, nem tudom hogy a regisztrálás után hova kerül a meghívott, gondolom a portálra. Az jutott eszembe, hogy a portálon jól látható helyen, kéne egy olyan "cikk" is, aminek az a címe: Nem teszik a fórum kinézete? és alá le lenne írva a kinézet váltás menete, és lehetne akár 2 kép is, az egyik egy postsilveres megnyitott topikról, meg egy terratóriumosról. Én még mindig azt mondom, sokan megijednek a phpbb-től.
 




  2014.06.27. 17:59  Hozzászólás
  •   170   
Avatar

rendszer admin
 
  

Szia!

Még tesztelés alatt van, azért nem is publikáltuk még nyilvánosan.
A meghívóval beregisztrált felhasználókat a rendszer rögzíti eléggé egyedi módon az adatbázisban.
Küld el a listát nekem Privát Üzenetben, és ha lesz egy kis időm, meg a Meghívó is véglegesítve lesz, megpróbálom begyömöszölni a helyére. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.27. 17:51  Hozzászólás
  •   169   
Avatar

---
 
Látom létrejött egy Meghívó fül.
Privátban elküldhetem a már meghívottaim, beállítjátok?
 




  2014.06.26. 18:41  Hozzászólás
  •   167   
Avatar

rendszer admin
 
  

Opsssz! :lol: :mrgreen:
Leragadtam a Portálnál! :)
Mindjárt kész. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.26. 18:37  Hozzászólás
  •   166   
Avatar

terra alapító
 
  

Szuper, de én itt a fórumon belül gondoltam. Vagyis mikor ebben a topikban vagyok pl., akkor is rá tudjak kattintani, ne kelljen a fórum kezdőlapra mennem. A portálon nem lényeges.
 


  2014.06.26. 18:21  Hozzászólás
  •   165   
Avatar

rendszer admin
 
  

Kész van! :)
Nem kellett variálni, benne volt a lefutás, csak ki kellett tenni. :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.26. 18:11  Hozzászólás
  •   163   
Avatar

rendszer admin
 
  

Utána nézek, megpróbálom (kicsit később) megoldani, de ahhoz lehet, hogy egy modult kell írni a portálhoz.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.26. 18:07  Hozzászólás
  •   162   
Avatar

terra alapító
 
  

Akkor nekem is lenne egy extra kérésem. Bár nem a portálhoz kapcsolódik. Van ugye egy aktív topikok gomb, de az csak a fórum kezdőlapról érhető el. Nem lehetne az is feltenni a fórum rádió mellé hogy mindenhonnan elérhető legyen?
 


  2014.06.26. 18:03  Hozzászólás
  •   161   
Avatar

rendszer admin
 
  

Módosítva! ;)
Nyugodtan szóljatok ilyenért, vagy például helyesírási hibáért, stb, stb.

Az egyből a Fórum kezdőlapra ugrás tudom, hogy kényelmesebb, főleg azoknak, akiket csak célzottan egyes témák érdekelnek.
De szerintem egy plusz klikk nem fog megártani senkinek, viszont szükséges, hogy főleg a vendégek tájékozódhassanak egyrészt a fórumunk szabályzatáról, másrészt meg arról, hogy egyáltalán mit hol találhatnak az oldalon, milyen fejlesztések vannak az oldalon, stb, stb.
Amikor napi szinten jó ideje fenn vagy egy oldalon, a legtermészetesebb dolog, hogy pontosan tudod, mi hol van, és adott esetben a legkisebb változást is észre veszed.
De aki először jön fel az oldalra, még azt sem tudja, hogy hova került ..... :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.26. 17:47  Hozzászólás
  •   160   
Avatar

---
 
  


Részemről jobb a "fórum kezdőlap"ra ugrás bejelentkezés után.
Egyébként csatlakozom Rhémanhoz, néhány napig hagyni kellene a kinézetét.

Mindenképpen javaslom a portálon a "Kerti munkák, gépek, módszerek" bemutató leírásába az "oltás" szót is beírni, célszerűen a szemzés elé. Picit a fogalmazáson is változtatnék, hogy az oltás, szemzés, dugványozás szavak megmaradjanak pl.: ... ültetési tervekről, metszésről, továbbá az oltás, szemzés, dugványozás műveletéről , valamint a kerti gépekről szóló fórumrész...
 




  2014.06.26. 16:48  Hozzászólás
  •   158   
Avatar

terra alapító
 
  


Nekem nagyon tetszik a portál úgy, ahogy van. Lennének ugyan apró változtatási javaslataim, de jó lenne, ha most hagynál nekünk 5-6 napot, hogy szokjuk.

Aztán elmondjuk az észrevételeinket, javaslatainkat.

A kérdez - felelek esetleg továbbfejleszthető abban az irányban, hogy a kérdező a válaszok összességét 0-10 ponttal pontozhatja. Ebben az esetben lehetséges automatikusan egy tudástár listába sorolni a témákat. A moderátor számára a pont felülvizsgálatát meg lehet adni.

Ezzel sem sietnék. Szeretném, ha többen kérdeznének, hogy látható legyen az érdeklődés iránya.
 


  2014.06.26. 15:36  Hozzászólás
  •   157   
Avatar

rendszer admin
 
Több szempont figyelembe vételével a Portál lett az elsődleges bejelentkező oldal!
  • A bejelentkezéskor a munkamenetek figyelembe vétele miatt be kell(ene) kapcsolni az Emlékezz rám opciót, hogy egyes esetekben a felhasználó időkifutás miatt ne legyen kiléptetve.
    Ezt megkönnyítve aktívra állítottam, így a felhasználónév - jelszó beírása után elegendő klikkelni a Belépés gombra, vagy nyomni egy Enter-t.
    Akinek ez nem felel meg, klikkelhet a kockára, kivéve a pipát.
  • A belépés után bal oldalt az avatar alatt meg lehet találni egy funkciót, Olvasatlan hozzászólások megtekintése
      Amennyiben nem (0) áll utána, a menüpontra klikkelve azokat a hozzászólásokat láthatjuk, amelyek az utolsó kilépésünk után kerültek be a fórumba (természetesen csak azok, amelyeknek a megtekintéséhez a felhasználónak van joga).
  • A Vendég felhasználók is ezt az oldalt láthatják belépéskor, így a fórum szabályzatát is el tudják olvasni, nem kell keresgélniük.
  • A LEGFRISSEBB TÉMÁK boxban az utolsó 5 legfrissebb hozzászólás látható, független attól, hogy láttad már, vagy nem.
  • Az adminoknak van lehetősége fontos információt közölni a fórummal kapcsolatban a felhasználóknak. Bár ez eddig is lehetséges volt bármelyik topikban, de a felhasználó csak akkor kapott tudomást róla, ha azt elolvasta (ha észre vette és/vagy volt kedve elolvasni).
    Most viszont az adminisztrátorok számára van lehetőség a portálon elhelyezni ilyen jellegű fontos információkat, amik olvasása így elvileg elkerülhetetlen.
    Az ilyen jellegű üzenetek középen legfelül a TÁJÉKOZTATÓ box felett fognak megjelenni.
A Portál fejlesztése-bővítése még folyamatban van, de az elkészült dolgok használhatók.
Szükségtelennek tartottam, hogy mindegyik kinézethez más fajta portál legyen. Egy oldalnak csak egy portálja legyen, és a fórum kinézete legyen különböző, hogy ott a felhasználók tudjanak változtatni, a meglévők közül melyik környezetben érzik jobban magukat.

Természetesen várnám a véleményeket, ötleteket a portállal kapcsolatban is, de kérem, hogy ne akarjatok mindent kirakni a portálra, mert akkor nincs értelme a fórumnak, a portál meg egy átláthatatlan adattömeg lesz.
Lehetne még akár teljes téma-listát(??) is kirakni, de szerintem még nem akkora a fórumunk, hogy ennek lenne értelme.
Már egyszer leírtam:
    Egy vásárló (esetünkben felhasználó) az üzlet előtt megnézi a kirakatot, megtetszik neki valami, bemegy megnézni, és közbe vásárolgat. De ha a raktár lenne a kirakatba téve, valószínű nem sokan mennének be. :mrgreen:


Jelenleg egy olyan megoldáson filózok, hogy a Kérdezz-Felelek témában meg lehessen jelölni azokat a témákat, amelyek tartalmilag megérettek egy Tudástár szintjére. Ezeket a témákat meg lehetne jelölni, és lenne egy Tudástár-lista, melyeken ezek a megjelölt témák jelennének csak meg.
Persze ez csak egy lista lenne megfelelő környezetben elhelyezve, és a témára klikkelve ugyanoda jutnánk, de így a listából csak a tartalmilag valóban értékes témák között lehetne válogatni.
Így elvileg külön lehetne választani a vegyes felhozatalú Kérdezz-Felelek témát a valóban tartalmas és hasznos hozzászólásokból álló Tudástártól anélkül, hogy a fórumot felbolygatnánk.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.25. 19:51  Hozzászólás
  •   156   
Avatar

terra alapító
 
  

Én úgy gondoltam, hogy a Tudástár bőven elfér a főoldalon, a Kérdezz-felelek, amiből a Tudástár készül, az meg itt a fórumon, és innen szedjük az infót :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.25. 19:26  Hozzászólás
  •   155   
Avatar

rendszer admin
 
  

Szerintem az ilyesmi éppen a fórum feladata.
A Portál "bemutatja, becsábítja" az embereket az oldalra, legalább is ez lenne a feladata.
Egy kép, vagy egy szöveg, amire klikkelve bejut a fórum megfelelő helyére, és ott olvashat, vagy éppen hozzászólhat, akár regényt is írhat. :)
A Portál olyan, mint egy üzlet kirakata. Nem ott vásárolja meg, amit akar, csak lát valami kívánatosat, ami miatt benéz, és közbe vásárol. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.25. 19:17  Hozzászólás
  •   154   
Avatar

terra alapító
 
  

Mi lenne, ha elsőnek csinálnál egy menüsort? Kb. ahogy a fórumok is vannak. És oda konkrét írásokat tudnának írni a felhasználók. Vagy pedig rövid ismertetők, idézetek a szakkönyvekből, stb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.25. 19:11  Hozzászólás
  •   153   
Avatar

rendszer admin
 
El kezdtem csinálni a Portált!
Gondolom nem sokan néztétek még meg (vagy jól csináltam), mert reklamáció még nem érkezett! :mrgreen:

Segítség kellene, hogy mit tegyek még ki a portálra, milyen témát?
Nem feltétlen szükséges, hogy a fórumra mutasson.
Lehet egy kép, vagy egy kép, ami egy link valahova, vagy úgy mint felül, egy kép, és mellette a szöveg, aminek a címe szintén mutat valahova, stb, stb.
Legalább 2 jó ötlet (vagy még több, mert elfér) jól jönne.

A kinézetekben a portál egyforma lesz, mivel nem a kinézete, hanem a tartalma a lényeges, és az, hogy egyforma, nagyon megkönnyíti a munkát most is, és a későbbiekben is.

A Kedvenc topikok, az Olvasatlan hozzászólások a Portálon, és az Aktív témák a Fórumba szerintem bőven elegendő arra, hogy mindenki tájékozott lehessen az összes általa elérhető hozzászólás megtekintésében.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.24. 15:25  Hozzászólás
  •   152   
Avatar

terra alapító
 
  

Akkor ott a hiba :D ha ki van vesézve, le lehet zárni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.24. 14:20  Hozzászólás
  •   151   
Avatar

terra alapító
 
  


Valamit félreértesz. Én nem kértem se lezárást, se olvashatatlanságot. Illetőleg a használatra vonatkozó topikot kellene lezárni, de olvasható kell maradjon.
 


  2014.06.24. 14:04  Hozzászólás
  •   150   
Avatar

terra alapító
 
  

Egy kis hibát találtam. Ha le van zárva a téma, akkor még olvasható, csak nem lehet bele írni. Most hogy le lehet-e úgy zárni hogy ne legyen látható, az más kérdés, de szimplán lezárással ez sztem el nem érhető.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.24. 07:57  Hozzászólás
  •   149   
Avatar

terra alapító
 
  

Betettem a szöveget. Kérlek, hogy ha valami zavaróan van megfogalmazva, javítsd, és ez legyen mindig e topikok felsorolásában az első. Köszi.
 


  2014.06.23. 19:05  Hozzászólás
  •   148   
Avatar

rendszer admin
 
  

Megoldható.
Írd meg egy új témát nyitva, és berakjuk úgy, hogy ott legyen mindig szem előtt! :)

Javaslom, hogy ebben a csoportban a témanyitó hozzászólás legyen kiemelve, hogy bár merre megy is el esetleg a téma, hogy miről is van szó eredetileg, az mindig ott legyen.
Ezt viszont a Moderátor tudja csak megcsinálni.
Ekkor a témanyitó hozzászólás mindig legfelül, kicsit elkülönítve található meg, több oldal esetén is mindig legfelül ez látható.

Megcsinálom most a meglévőknél, láthatod, hogy fog kinézni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.23. 15:23  Hozzászólás
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
Ragadozó!

Csinálnék a Kérdez - felelekhez egy leírást a használatáról. Szeretném, ha csoporton belül, mindig ez lenne az első. Megoldható?

Köszi.
 


  2014.06.23. 08:23  Hozzászólás
  •   146   
Avatar

terra alapító
 
Látom, hogy létrejött a Kérdezz - Felelek.

Azt javaslom, hogy csináljuk egy ideig, minden adminisztratív beavatkozás nélkül. Ha ígéretes, akkor megtartjuk, ha szükséges, akkor, valamilyen formában külön moderáljuk.
 


  2014.06.22. 20:45  Hozzászólás
  •   145   
Avatar

rendszer admin
 
  

Ebben igazad van, de azért pár új dolgot meg kell hozzá oldani, ami már némi fejlesztésnek számít. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.22. 20:18  Hozzászólás
  •   144   
Avatar

moderátor
 
  

Véleményem szerint, ha már van "beszélgetős" téma, nem is egy, ahol szinte kötetlenül lehet csevegni, dumcsizni, akkor kicsit szigorúbban lehetne a "komolyabb témákban" megkövetelni a tartalmat, és részben, vagy egészében kiszűrni a nem egészen oda illő társalgási hozzászólásokat.
Ez ne legyen szigorúság, meg egyebek, hanem egyszerűen egy elvárás.
Ha az elején hozzászokik mindenki, utána már könnyebb kordában tartani az új belépők hozzászólásait.
De ha az új reggesek azt látják, hogy majd mindenki ott is így beszélget egymással, ők is fel fogják venni ezt a stílust, és egy idő után már akár tényleg "vészesen el-komolytalanodnak" ezek a témák.
Ehhez viszont Moderátori "szigorúság", hozzáállás, és figyelem kell! (és persze mindenkivel (régi tagok is!) szemben ezt akkor meg kellene követelni!!) :P


Igen, én is ezt gondolom. Viszont ez nem fejlesztés!! :twisted:
 


  2014.06.22. 18:59  Hozzászólás
  •   143   
Avatar

terra alapító
 
  


Látom szélességben összement az oldal :D
Ez a segítő jó ötlet, de mezei user is jelentheti a hsz-t, ha nem oda illik. Ez nem tudom hogy jön le a moderátornak. A moderátori-admini közlendőkbe lehetne bővíteni a használati utasítást, bár mondom, sokan el sem olvassák.

És mi lenne, ha a fenti GyIK-t írnánk át, és pl. konkrét példával illusztrálnánk, mit melyik témában kérdezhet? Bár ezt sem fogják átolvasni :lol:

A szabályzathoz van elvileg egy link, ami minden téma felett megjelenik. Alfórumonként más is lehet, most nincs megadva semmi sem. Oda lehetne rövid szabályzatot írni, pl. a Kérdezz-felelekbe, hogy csakis válaszolj a kérdésre és kész.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.22. 18:46  Hozzászólás
  •   142   
Avatar

rendszer admin
 
  

Ez csak egy ötlet.
Tudom, nem rajongotok a különböző rangokért, de lehet csinálni Helper-t, aki minimális Moderátori ranggal egyfajta Segítő egy adott fórumba.
Figyelmeztethet, megjegyzést írhat a hozzászólásba, vagy javaslatot tehet a Moderátornak, hogy valamelyik hozzászólás törlésre kerüljön.
És persze korrekt válaszaival segíti a kérdezőket, tanácsokat ad az adott témában, stb, stb.

Az a kép (ami egyébként site_logo (szájt_kép), az oldal "jelképe") szerintem így ahogy van tökéletes. A felirat is egyedi, és sem nagy, sem kis betű, ez így illik oda. Talán lehetne középre rakni, de akkor már megint csak olyan "sablonos" lenne .... ;)

Véleményem szerint, ha már van "beszélgetős" téma, nem is egy, ahol szinte kötetlenül lehet csevegni, dumcsizni, akkor kicsit szigorúbban lehetne a "komolyabb témákban" megkövetelni a tartalmat, és részben, vagy egészében kiszűrni a nem egészen oda illő társalgási hozzászólásokat.
Ez ne legyen szigorúság, meg egyebek, hanem egyszerűen egy elvárás.
Ha az elején hozzászokik mindenki, utána már könnyebb kordában tartani az új belépők hozzászólásait.
De ha az új reggesek azt látják, hogy majd mindenki ott is így beszélget egymással, ők is fel fogják venni ezt a stílust, és egy idő után már akár tényleg "vészesen el-komolytalanodnak" ezek a témák.
Ehhez viszont Moderátori "szigorúság", hozzáállás, és figyelem kell! (és persze mindenkivel (régi tagok is!) szemben ezt akkor meg kellene követelni!!) :P
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.22. 18:31  Hozzászólás
  •   141   
Avatar

terra alapító
 
  

És akkor ki fog tisztogatni a Kérdezz-felelekben? Akkor mindjárt csinálok egy Kérdezz-felelek címűt, ugyan olyan jogokkal mint ez az alfórum.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.22. 17:17  Hozzászólás
  •   140   
Avatar

terra alapító
 
  


Lehetne kisebb betű, és felül Terratórium, alatta a szlogen.

A képet a bannerren most nem bántanám. Ne zárjuk ki annak a lehetőségét, hogy a fórum kinő a csupán kertészetből. Pl. fotózás felé, hiszen mindenki készít képeket.

Úgy gondolom, hogy most azért van egy kis társalgás, mert keressük a megfelelő kifejezés módot.

Haladjunk lépésről lépésre. Először legyen egy Kérdezz - Felelek. Csak a regisztráltak írjanak. Ne legyek moderátor, de elvállalom, hogy, ha a kérdés olyan, hogy néhány száz szóban megválaszolható, akkor, ha nem érkezik elfogadható válasz, utána irodalmazok, és adok egy választ.

Így jó?
 


  2014.06.22. 16:50  Hozzászólás
  •   139   
Avatar

terra alapító
 
  

Én a szlogent hagynám, elvégre ott virít még két helyen, hogy hol vagyunk :D esetleg ha kisebb betűvel írnánk oda, az nem lenne jó? Jól nézne ki szerintem.

Másik dolog amiért írok, az a kérdezz-felelek rész. Átmegy társalgásba, bár nem vészesen. Meg már most kezd sok lenni a téma abban az alfórumban. Mi lenne, ha Kérdezz-felelek címmel nyitnánk egy új alfórumot, és ott regisztráció nélkül is lehetne írni? Csak ebben az egy alfórumban, és csak úgy, hogy az összes hsz-t jóvá kell hagynia egy moderátornak. Ez esetben ebben az alfórumban lehetnél TE a moderátor, semmi más dolgod nem lenne, mint jóváhagyni ha valaki ír, illetve törölni ha nem témába valót ír - vagy áthelyezni máshová -. Így a káposzta is megmaradna, és a többség által megszavazott moderátori cím is előkerülhetne. 75 év még nem a világ vége, amíg józan vagy és mozogsz, nem kell aggódni. Én alig vagyok egy fél gergerg (:) ), nincs időm, mégsem mondom vissza az időhiány miatt.

ui.: de akkor már a bannerre is mondjatok valamit - én annak hírom a fenti képet, mert kb. mindenhol annak hívják :D -, de lehet header vagy fejléc is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.06.22. 16:43  Hozzászólás
  •   137   
Avatar

rendszer admin
 
  

Csak egy ötlet volt, jó ötletnek tűnt ..... :lol:
De nekem sem tetszik ... :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron