Terratorium fejlesztések, változások Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.09.28. 09:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   


---
 
Köszönöm,sikerült :-)
Még azon gondolkodtam, hogy bár SEMMI jelentősége, de baromi hülyén néz ki, hogy az 1-2 soros hozzászólások után akkora üres helyek jelennek meg.
Úgy tűnik, az az oka, hogy minden hozzászólás mellett ott vannak a hozzászóló képe és adatai.
Ha a kép és az adatok nem egymás ALATT, hanem egymás MELLETT lenne, a fórum összképe szerintem sokat javulna. :clap:
Egy csomó új emotikumot találtam, nagyon tetszenek :thumbup:
 


  2014.09.27. 22:28  Hozzászólás  Válasz erdeiboroka (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

rendszer admin
 
Kedves erdeiboroka!

Nemzetközi dedikált szerveren vagyunk. A szerver órája adja az alap beállítást, ami nem feltétlen a Magyar szabványnak megfelelő.
A fórum is nyitott, nemzetközi, így a világon bárhonnan az interneten keresztül be lehet lépni az oldalra. Mivel így a különböző időzónák miatt sokaknál más-más aktuális időpont van éppen, ezért nem lehet központilag egységesíteni egyetlen időzónára a pontos időt.
Ezt a feladatot mindenkinek egyénileg kell megoldania, olyan időzónát kiválasztva, amelyik a számára megfelel.

Ez úgy oldható meg, hogy a fórumon be kell lépni a Felhasználói vezérlőpult-ba, ott klikkelni a Fórum beállítások fülre, majd középen meg lehet adni a megfelelő időzónát:
    [UTC + 1] közép európai idő, nyugat-afriaki idő
    Valamint alatta a Nyári időszámítás érvényben: opciónál az Igen-t kell bejelölni.
    Ha ez megvan, alul az Elküld gombra kell klikkelni
Ha minden jól sikerült, a portálon is, és a fórumon is mindenhol a megfelelő pontos időt fogja mutatni. :) ::R
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.27. 21:59  Hozzászólás
  •   219   


---
 
Kedves fejlesztők!
Napok óta figyelem, hogy a fórum órájával valami nem stimmel, mintha nem a Budapesti idő szerint járna, hanem egy órával többet mutatna.
Most észrevettem az oldal alján, hogy Időzóna: UTC + 2 óra van megadva, pedig Magyarország az az UTC +1 időzóna.
Találtam erről egy térképet is:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Egyezm%C3% ... map_en.png
Persze, ha ez szándékos, akkor rendben van így.
Üdvözlettel, erdeiboroka
 


  2014.08.29. 22:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

rendszer admin
 
Hozzászólást nem tudsz másolni, csak áthelyezni egy másik témába.
Témát tudsz úgy egyik helyről a másikra másolni (a hozzászólásokkal együtt), hogy a régi helyen is "megmarad" árnyék-témaként.
Ez azt jelenti, hogy maga a téma már nincs ott, de ott (is) látható, viszont ha ráklikkelsz, az új helyre másolt témába kerülsz.
Az "árnyéktéma" használata általában nem ajánlott (javasolt minden esetben kivenni a pipát!), de egyes környezetfüggő esetekben jól jöhet.
Törléskor általában mindkét helyről eltűnik a téma, "csak az árnyék-téma" törlése viszont fórum-beállítás függő, nem egyszerű eset.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.29. 20:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   
Avatar

terra alapító
 
Hogy működik technikailag? Nem másolja a hsz-t, hanem csak ott láthatod amit máshol írtak? Mert ha törlik, gond lehet, ha meg másolva van, kétszer foglal helyet.
Ha lehet csoportosítani, akkor jó, kéri a felhasználó, hogy írását rakják a tudástárba, vagy szól, hogy lát egy odavalót, vagy egy moderátor, vagy erre illetékes személy ha lát egy új hsz-t, és oda való, áthelyezei.
De a gond az, hogy ez a fejlesztésekről szóló téma, át kéne helyezni az ötletekbe. Glifó hol vagy? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.08.29. 20:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   
Avatar

terra alapító
 
Ha bármelyik regisztrált tagnak ötlete van ezzel kapcsolatban, írja meg. A lényeg az lenne, hogy szakkönyvekből, stb. mindenki kiválaszt egy témát. vikingek, viasat3, reklám után jövök :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.08.29. 20:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   
Avatar

rendszer admin
 
.
Mostantól vendégek is láthatják, használhatják a hozzászólások fejlécében lévő "Válasz", és "Olvasás" opciókat. :mrgreen:

Viszont deaktiválva lett a gitta_dark kinézet kompatibilitás problémák miatt bizonytalan időre.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -








  2014.08.29. 19:32  Hozzászólás
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
Valahogy a témákat is rendbe kéne hozni.
Mit szólnátok hozzá, ha nyitnánk egy olyan témát, ahol közösen összeírunk egy listát, és a télen mindenki csinál valamit, amit kinézett magának, és persze le is írta, nehogy ketten ugyan arról írjanak? Ebben lehet akármi, növényekről szóló általános leírások, permetszerek, fajták, stb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2014.08.29. 17:25  Hozzászólás
  •   205   
Avatar

---
 
Ütemesen fejlődik a fórum, bővül folyamatosan a felhasználók köre, és a témák.

A felhasználóknál nagyon kellene, hogy a hozzászólásaikat témánként lehessen látni, olvasni /nem ömleszve mint most/.

Másik mailban jelezték, hogy nem tudják elolvasni a linkelt pdf.-et a hsz. alapján, mert nem látja melyik hanyadik hsz.
Vagyis , a hozzászólások száma csak akkor látszik, ha reggelt és be van lépve.

Ezt fel kellene oldani, teljesen értelmetlen. Ne vegyük el a kedvét azoknak akik olvasnák a fórumot.
 


  2014.08.26. 20:33  Hozzászólás  Válasz gergerg (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   
Avatar

terra alapító
 
Mi van Bukfenc úrral? Ti közel laktok egymáshoz. Nem érdekli az új felület?
Ha jól emlékszem, velem közel egyidőben kezdte az ojtogatásokat. Már biztos kész fái cseperedtek azóta...
 


  2014.08.25. 22:05  Hozzászólás
  •   203   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudok mit hozzászólni mert én meg ezt látom:
  • Win7 - Internet Explorer 11 - Képernyő: 800x600 px
      Kép
      Még úgy-ahogy, de 800x600-as képernyőméretnél is elfogadhatóan néz ki.
  • Win7 - Internet Explorer 11 - Képernyő: 1024x768 px
      Kép
      Nálam már 1024-ben is tökéletes, így nem tudok mit tenni vele.

Olyan változásoknál, szerkesztéseknél, ami jelentősebb méretváltozást jelenthet, általában meg szoktam nézni az alap böngészőkön is, rendszerint 1024-es felbontásnál, mert ha annál jó, a 1280-asnál biztos, hogy jó. :)
Most, hogy ezt feldobtad, még egyszer megnéztem 1024x768-as felbontásnál IE-v11, FF-v31, Chrome-v36, Opera-v23, Safari-v5.1 böngészőkön, és nálam egyiknél sem volt semmi elcsúszás, vagy egyéb probléma. ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.25. 20:41  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   
Avatar

---
 
Ezt látom (7,XP). Mielőtt megint azt mondaná valaki (nem te Ragadozó), hogy sz @r az explorer, millióan használják, és eddig jó volt.
kép kinézet.jpg
 


  2014.08.25. 18:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   
Avatar

rendszer admin
 
Az a rész át lett alakítva egy kicsit.
Teszteltem 5 különböző böngészőn 1024-be, és 1280-ba.
Most így kell kinéznie:
Kép
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.25. 18:13  Hozzászólás
  •   200   
Avatar

---
 
A felhasználók adatai (jobb oldalt) törve -több sorba- jelennek.
A hsz. infó sávaja felül szintén.

Tegnap még nem jelentkezett.
 




  2014.08.24. 21:14  Hozzászólás
  •   198   
Avatar

terra alapító
 
Tetszik a fórum, ügyesek vagytok!

Nem állítom, hogy minden feature-t használni fogok, de ami a kertészeti beszélgetést illeti, az tökéletes.

Ui.: nem értek hozzá hogyan kell, de valahogy be kéne szippantani több usert.
Több szaktanácsot nem adnék :)
 




  2014.07.24. 19:28  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Így a kép az oldaladon marad, de itt is látszik. Szóval vigyázz, mert ha onnan letörlöd, itt sem fog működni.
 


  2014.07.24. 19:27  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
A képre rákattintasz a egér jobb gombjával, ott a kép url-jének másolására kattintasz. A hozzászólásban meg a beillesztésre. Ezután kijelölöd, és rákattintasz az img gombra.Így:
Kép
 




  2014.07.24. 18:25  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Kedves Rhéman!

Én kérem a te türelmedet.
Már nem akarom itt ezen a domainon bolygatni a fórumot.
Most majdnem egy hétig jó volt az elérésem, de ma délutántól megint csak mobil-netről tudom elérni az oldalt.
Csak úgy tudom elérni az oldalt, hogy kihúzom a kábelt, bedugom a gépbe a mobilt, és arról netezek.
Ha kész lesz az új oldal, remélhetőleg ott már minden fog rendesen menni.

De ha megadnád az oldalad linkjét, talán már most is tudnék hatékony ötletet adni.
Megvolt a link, de nem találom ..... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.24. 16:38  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Ragadozo:

A türelmedet, és a segítségedet kérem.

Szépen érnek a paradicsomaim. Itt az ideje, hogy a fajtákat ismertessem, és a szöveg mellé képeket tegyek fel.

Szeretnék kérdezni ebben a témában, de az én logikám szerint.

Az első kérdés: Hová tölthetem a képet, és mekkora lehet a file mérete?

Lehet a régi módon? Tehetem a galériába? Meg tudom hívni másik web lapról? A felhőből is lehet, ha igen, akkor melyikből, hogy? (persze csak a főbb ingyenes tárhelyekre gondolok.)

Ebben a témában az lenne az én számomra a legjobb, ha a saját webemből tudnám csatolni. Jóval több, mint 100 képre kell számolni. Sőt az lenne az abszolút ideális, ha a weblapom is és a fórum is az One Drive-ról venné a képet, mivel a telefonom direkt feltölti oda.


Más: Tőlem minden elment a tárhely ügyében. Várom az OK.-t, és azt, hogy utalhassam a pénzt.
 




  2014.07.24. 12:44  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Szóval a képek személyes mappában vannak, ha át akarom helyezni publikusba, azt mondja, hogy nincs jogosultságom. Ez így nem OK.
 






  2014.07.24. 11:59  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

rendszer admin
 
De ha most bemész a Galériába, akkor át kell tudnod tenni bármelyik képedet a Publikus mappákba, vagy éppenséggel visszahelyezni onnan a saját Albumodba, vagy valamelyik saját Mappádba.

Most ha bemész, nem tudod nyilvános mappába tenni a lépet?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.24. 11:20  Hozzászólás
  •   3   


terra alapító
 
Ezt értem! (most már)
Csak tegnap bénáztam a képekkel és a saját albumból szúrtam be a hsz-be őket, így mások nem látják. Ezt akartam úgy korrigálni, hogy ma átrakom őket a publikusba, de ezt nem engedte a program. A moderálás-áthelyezés-új hely kiválasztása még men, de utána küldte a nem vagyok jogosult üzenetet és a képek maradtak a személyes mappában.

Adott esetre mi a megoldás? Töröljem a képes hsz-eimet és kezdjem újra ezekkel a képekkel? Vagy tölsem fel új néven ugyan ezeket a képeket és írjak új hsz-t és csináljam jól kép beszúrást?
Vagy?

Köszi!
 


  2014.07.24. 10:07  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

rendszer admin
 
Nem egészen értem ..... :)

Felrakod a képet az albumodba, és ha meg szeretnéd jeleníteni egy hozzászólásba, áthelyezed valamelyik publikus mappába.
Utána megírod a hozzászólást, és a Gallery gombra klikkelve kiválasztod a képet, majd bezárod ezt a felugró ablakot, ha nem akarsz több képet kiválasztani.
A kép kódja ott lesz a hozzászólásodban. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.24. 09:52  Hozzászólás
  •   1   


terra alapító
 
Oké! Én voltam figyelmetlen, nem raktam át a publikus részbe a képeket, ezért nem voltak mások számára láthatóak a hsz-ben.
Most megpróbáltam átrakni őket, de azt írta ki, hogy nem vagyok jogosult rá?!

Most, mi lehet a gond?
Lehet, csak hsz-be illesztés előtt engedi átrakni?

Köszönöm!
 




  2014.07.16. 08:43  Hozzászólás
  •   196   
Avatar

rendszer admin
 
  

Ez a része meg van oldva, csak elfelejtettem kiirni. A linket az ujlink gombbal kell elküldeni.

Használata:
Kód: Egész kijelölése
[ujlink=http://valami.tld]ide irhatsz akármit[/ujlink]


Utálom a várakozást, és a mobil netezest!! :(
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.15. 20:03  Hozzászólás
  •   195   
Avatar

terra alapító
 
  


Egérgőrgővel kattintasz :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.15. 19:52  Hozzászólás
  •   194   
Avatar

---
 
Javaslatom lenne.
Meg kellene csinálni, hogy a hsz.-ban elhelyezett linkek, arra kattolva külön ablakban nyíljanak.
 


  2014.07.14. 02:54  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Elkészült a Képgaléria, ami talán majd a csatolmányként feltöltött képeket fogja kiváltani.

Az idáig csatolmányként feltöltött képeket nehéz követni még a felhasználóknak is, egy hét után már ki emlékszik arra, hogy hova milyen képet rakott fel.
Ráadásul nem elég, hogy meg van határozva a képek maximális mérete, de még néha azzal is kell bíbelődni, hogy a képfájl mérete megfelelő legyen.
Ez utóbbi viszont már nem egy egyszerű feladat a legtöbb felhasználónak.
A képgaléria segítségével ezek a problémák nagyrészt megoldódnak, szinte csak a kép méretezésével kell majd foglalkozni feltöltés előtt.

Viszont a Képgalériát azért hoztuk létre, hogy csak olyan képek legyenek ebbe feltöltve, melyek megjelennek a hozzászólásban is. Így a hozzászólásoknál is egységesebb, rendezettebb lesz a képek elhelyezése, valamit a felhasználók is könnyen kezelhetik, kontrollálhatják az általuk feltöltött képeket.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.07.13. 21:00  Hozzászólás
  •   193   
Avatar

terra alapító
 
  

Pontatlan voltam. Wndows-os telefonom van, onnan egy gombnyomással felteszem az one drive-ra, onnan leszedem a gépre, arról meg fel a picasaweb-re. Mivel xp-t használok, máshogy nem tudom a gépre tenni a telóról, az one drive-on meg még nem találtam meg hogy hogy lehetne a linket kiszedni.
 




  2014.07.13. 20:40  Hozzászólás
  •   191   
Avatar

terra alapító
 
  

Lehet. De amíg ez a fórum meg van, addig elvileg a képek is. Én még felhőből linkelem egyenlőre a képeket, ha lesz egy kis időm, majd nekifekszek ennek is.
 




  2014.07.13. 20:24  Hozzászólás
  •   189   
Avatar

terra alapító
 
  

Fönt az aktív témák/fórum rádió sorban megjelent egy Gallery menü. Arra kattintva csinálhatsz egy albumot, és akkor onnan a képeket akkor linkeled amikor akarod. Nem kell keresgélni. Hasonló mint az indexen az indafotó. Csak nem nyilvános.
 


  2014.07.13. 20:20  Hozzászólás
  •   188   
Avatar

---
 
Látom, hogy néhány user nickje, képe /avatar (nem szeretem ezt a kifejezést) alatt megjelent egy személyes album.
Ezekre kattintva nincs jogosultság megtekinteni azokat. Mi ez és így mire jó?
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég