Moderátori üzenetek, indoklások Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.05.25. 09:36  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Ez nem beszélgetős topik!

A moderátorok ebben a témában közlik tevékenységük eredményét, ami lehet:
- hozzászólások törlése, áthelyezése
- felhasználók figyelmeztetése, végső esetben kitiltása (végső esetben a kitiltás véglegesítése)

A moderátorok kisebb ügyekben a fórum szabályzatát, vagy az etikát sértő hozzászólásokban hagynak üzenetet, ha azt csak módosították, nem törölték (mert ugye ha törlik vagy áthelyezik, akkor eltűnik a hozzászólás).
A hozzászólás(ok) áthelyezése esetén a moderátor ír egy hozzászólást, hová helyezte át a hozzászólás(oka)t.
 
 


  2017.05.08. 18:28  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

moderátor
 
Szóval:

1. Más helyről vitán nem hozunk ide. Ha innen vittük máshová, akkor pedig nem hozzuk vissza.

2. Nem ülünk föl pletykáknak. Nem azonosítunk nickeket keresztbe mert nagy a tévedés kockázata, ami egyszere több emberre nézve is sértő lehet. Ne felejtsétek el, hogy minden fórumon vannak akik rendelkeznek olyan technikai lehetőségekkel, hogy azt is megtudják mondani milyen szinű bugyi van rajtatok. Ti meg "a stílus maga az ember" elméletekre alapoztok.

3. A fórumnak van szabályzata amit illik betartani. Egy-egy botlást elég elnézően szoktunk kezelni, de ha már vannak előzmények, és akkor felhívtuk a figyelmet arra hogy ez nem jó, akkor később szigorúbban állunk a dologhoz.

4. Nagyon fontos!
    Tilos a közmegbotránkozást okozó, alpári, agresszív, rasszista, fenyegető hangnemű hozzászólások írása.
    Tilos a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólások írása.
    Tilos a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, konkrét személyeket, közszereplőket, cégeket, társaságokat sértő, vagy faji, vallási, nemzetiségi, nemi, politikai, egyéb hovatartozásokat célozgató, vagy azokat kritizáló megjegyzéseket tartalmazó hozzászólások írása.

5. Egyáltalán nem érdekel hogy kinek volt igaza.

6. A fórummotor lehetővé teszi a privát üzenetek lehetőségét. Ott mindenki úgy mocskolja a másikat ahogy akarja, persze csak ha tényleg neki akar válaszolni. Ha a közönségnek szól, akkor természetesen nyivánosan kell szidni a másikat.

7. Mivel a 6. ponttal is mindenki tökéletesen tisztában van, minden publikus piszkálódást lejáratási kisérletnek veszek, vagyis szándékos szembemenetelnek a szabályzatunkkal, egy másik fórumozó lejáratása céljából, a békés fórumozást jelentős mértékben rombolva. És az hogy más fórumon még linkeljük is hogy mégnagyobb legyen a közönség, az túl megy minden határon, a felindultság határán is.


STiszteletes az őszibarackos topikban tanusított viselkedése miatt a fórum teljes területéről határozatlan időre kitiltom. Szakmai előéletére és a fórumos munkásságának békés részére való tekintettel a kitiltás csak határozatlan idejű és nem végleges. A határozatlan idejű kitiltás addig tart, amíg a sértett féltől nyilvánosan (legalább akkora propagandával mint a leosztás ment) bocsánatot nem kér, és a sértett fél azt el nem fogadja.

A szabálysértő hozzászólásokat kiszedtem a topikból, ha valaki bizonyítani szeretne valamit, természetesen mint minden törölt hozzászólásról,
erről is van mentés.
 




  2016.08.02. 18:33  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

moderátor
 
Wogboy kitiltva 24 órára a Vicces képek, írások, videók, stb. topik 1541. hozzászólása miatt.
 


  2016.05.18. 18:14  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

moderátor
 
Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! topik 5309-es számú hozzászólás törölve. Érdeklődés esetén indoklás itt: viewtopic.php?f=152&t=73
 


  2016.05.03. 16:43  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

moderátor
 
Paradicsomos topikból, felhasználói kérésre az eltévedt körtés hozzászólások áthelyezve: Almák, alma-félék, körték topikba.
 


  2016.04.19. 18:04  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

moderátor
 
Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! 4779 és 4780 hsz törölve. A topik politika mentessége kitüntetett figyelmet élvez.
Kérném betartani!
 


  2016.03.19. 09:10  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

moderátor
 
Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! topik 24 órára zárolva, gondolkodási idő biztosítása céljából.
 


  2015.09.12. 13:00  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

moderátor
 
Miért hazudozik a főnökötök című topik átmozgatva zárt területre.

Gyypsy56 kitiltva a fórum egész területéről. Ok: mindenféle moderátori figyelmeztetés semmibevétele.
belaro kitiltva a fórum egész területéről. Ok: ugyan az.
 


  2015.09.10. 16:26  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

moderátor
 
Sződd a selymet elvtárs nevű topik törölve. Lásd az előző hozzászólásomat.

Access nevű topik átmozgatva Számítástechnika szabadon nevű fórumba.

Rhéman és a fórum nevű alfórum törölve.
 


  2015.09.08. 17:13  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

moderátor
 
Többen is jelezték, hogy letértünk arról az útról, amit a kezdetekben meghatároztunk, mégpedig hogy kertészeti fórum vagyunk. Az az érzésem hogy nem ez az elsődleges probléma, hanem hogy a beszélgetős topikok olyan témákat sorakoztattak fel, amiket a fórumozók képtelenek egymásközt normális hangnemben megbeszélni. Több mindennel is megpróbálkoztunk, próbáltunk helyi moderációt alkalmazni, azonban ez sem oldotta meg a problémát. Ennek okán mint moderátor úgy döntöttem, hogy a mai napon határozatlan időre felfüggesztem az összes eredetileg beszélgetésre szánt topikot. Ezen felül, minden egyéb, a jelenlegi döntésemet megkerülő topikok nyitására tilalmat rendelek el. Szintén határozatlan időre. Más, tematikus topikokba, amik más rendeltetéssel lettek megnyitva, a téma folytatása, kitárgyalása is tilos. A közeljövőben megpróbálunk kieszelni olyan megoldást, amivel a felhasználó eldöntheti hogy az aktív témák listázása során csak a kertészeti témájú, vagy más topikokat is kíván-e látni.
 


  2015.04.03. 22:05  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
A Régi témák gyűjtőhelyébe pakoltam egy - szerintem - spam robot által nyitott témát, na ezért kell az a kérdezz-felelekes játék névtelenül hozzászólók hozzászólásai előtt ;)
 


  2015.01.28. 21:26  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

moderátor
 
A napokban 4 vezetőségi tag arról döntött, hogy a vezetőséget bővíti 3 új taggal. Erre egyrészt a folyamatosan növekvő taglétszám miatt volt szükség hogy nagyobb sávban tudjuk lefedni a fórumozók érdekeit, valamint hogy biztosítva legyen hogy bármi is történjen, mindig maradjon hatékony vezetése a fórumnak.

Röviden a vezetőség munkájáról. A vezetőség feladata a fórum üzemeltetése. Ebbe bele tartozik a technikai üzemeltetés, a moderálás, és a tartalomnövelés is. A fórumon folyó technikai fejlesztések, tartalmi fejlesztések, sok sok munka eredménye. A vezetőség feladata az ötletek rostálása is. Vagyis ha valamelyik vezetőségi tagnak van egy ötlete, akkor azt a többi taggal, egy zárt területen megrágja, kihozza azt a pár lehetőséget, amikből a fórumozók választhatnak. Kisebb, a fórum működését kevésbé meghatározó döntéseket, a fórumozók bevonása nélkül is meghoz.

A jelöltek személye nem lett szavazásra bocsátva, ennek oka, hogy a vezetőség egyhangúan elfogadta a jelölteket, és nem szerettük volna sem a fórumozókat sem a jelölteket terhelni a szavazással. Ellenszavazást indítani lehet, bárki megteheti. A jelöltek kiválasztásnál figyelembe vettük az aktivitást, a fórumért eddig tett munkájukat, higgadtságukat, józan ítélőképességüket.

A 3 jelöltből 2 jelölt vállalta, személy szerint Baby-lon, és Délkelet. A harmadik nevet csak akkor hozom nyilvánosságra ha ő is vállalja.


 


  2015.01.03. 23:18  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
A Fogadó az ittas kertészhez című alfórumból kikerült a teás téma, új helye a Hobbi témák között szereplő Teaház alfórum.
 


  2014.12.02. 17:36  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Estét, egy kicsit rendet raktam.

A Főtér című alfórumban kiemeltem pár témát, ezek a következők:
- Moderátor, kérlek...
- Üzenetek
- Terratórium problémák
A többi téma elsősorban egy-egy dolgot emel ki, magyaráz el. Így talán könnyebben észrevehető ez a három téma, amibe több hozzászólás várható, mint a többibe.

Ha már itt vagyunk, egy kis magyarázat:
- Moderátori üzenetek, indoklások: a fórumon történt tecnikai változásokról értesít Titeket ez a téma
- Terratórium problémák: ha bármi gondod van a fórummal vagy a honlappal kapcsolatban, ide írj
- Terratorium fejlesztések: igazából ez majdnem ugyan az mint a Moderátori üzenetek és az Ötletláda, lehet meg is kéne szüntetni, vagy áthelyezni ha már nincs rá szükség
- Üzenetek: névnapi-szülinapi köszöntők, nyaralni-telelni mentem, berúgtam :lol: vagy akármi amit alkalmanként üzenni szeretnél
- Ötletláda: ha ötleted van, mivel lehetne feldobni a fórumot vagy a weblapot, ide írd
- Moderátor, kérlek... : ha szeretnéd, hogy a moderátor töröljön egy-egy hozzászólást, javítson valamit, itt kérheted fel, vagy privát üzenetben
- Moderátor! Miért? : itt lehet kérdőre vonni a moderátorokat, miért töröltek, miért helyeztek át, satöbbi.

És ha már írok, meg szeretnék kérni mindenkit, hogy ha gondja-baja van, akkor az adminoknak, moderátoroknak írjon privát üzenetet, vagy akár a fenti kiemelt témák valamelyikébe írja be. Javaslat, vélemény, kritika, bármit. Sajnos egyszer-kétszer előfordul, hogy valakinek nem tetszik valami, vagy valakit valamilyen vélt vagy valós sérelem ért, ezeket nyugodtan írjátok le akár nyílvánosan, akár privát üzenetben, hisz emberek vagyunk, hibázunk, de bármilyen problémát meg lehet beszélni.
Mivel sok ember használja a fórumot, természetes dolog, hogy valakiknek tetszik valami, valakiknek meg nem, és mivel mindenki máshogy gondolkodik, a fórum szerkezete lehet egyszerű, vagy túlbonyolított, attól függően ki hogy nézi.
Azért van az Ötletláda című téma is, hogy bármi ötlet felmerül, ott meg lehet beszélni az adott témát.


Most térjünk rá egy-két téma áthelyezésére.
KERT ÉS KERTÉSZKEDÉS -> Kertben termő haszonnövények, itt találtam egy olyan témát (Növények védelme), ami inkább a Kerti munkák, módszerek, szerszámok fórumrészbe illik jobban bele.
Sokszor elég nehéz meghatározni mi hová kerüljön, amikor nyitottuk a témákat, sokszor mi is nagy bajban voltunk. Ha valaki tudja a tutit, kérem írja meg ;).
A főzőcskézős témákkal is nagy gondban vagyok, de inkább maradjon itt, mint az is átkerüljön a munkákkal, módszerekkel foglalkozó részbe.

Szégyen-gyalázat, de Vebber javaslata valahogy ott maradt a Kertben termő haszonnövények című alfórumban. A téma elejét áthelyeztem a Kerti munkák, módszerek, szerszámok című alfórumba, míg a végének nyitottam egy új témát, szintén a Kerti munkák, módszerek, szerszámok részen belül, a címe Vegyszeres növényvédelem lett. Reméljük így már jó.

Egyelőre ennyi.

Nos, most már minden kiemelt téma minden oldalának tetején ott az adott téma első, azaz nulladik hozzászólása, mint irányadó tényező :D
 




  2014.11.21. 18:53  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Ha valakinek gondja van a regisztrációval, és olvassa ezt, akkor itt jelezze:
viewforum.php?f=118
Ide regisztráció nélkül is lehet írni.
 


  2014.10.29. 19:09  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

moderátor
 
Fogadó az ittas kertészhez nevű fórumból, Szavazzatok! témát töröltem, okafogyottá vált.
 


  2014.07.22. 21:42  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
No kérem, tessék nézni mit sikerült intézni :D
[url]http://kert.wyw.hu/Forumok/[/url]

Őszintén szólva a kert.lap.hu-ra is ki szerettem volna tetetni, de nem találtam erre való menüpontot...
 


  2014.07.06. 13:14  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
A kérdez - feleknél a "Gondom van a Germersdorfi megporzásával, tudtok segíteni?" topikból töröltem Tp329 egy, és az én két hozzászólásomat. No meg Alibá válaszát a mi OFF megszólalásunkra.

Megjegyzésünk szívből jött, és nem akartunk tiszteletlenek lenni. De egyrészt itt tilos az OFF, másrészt, hátha valaki félreérti a megjegyzésünket.
 






  2014.06.21. 17:00  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Az ,,Otthon talált motor, majd lesz belőle valami'' című (viewtopic.php?f=12&t=33&p=1894#p1894) témában töröltem a prób hsz-okat, a számláló ezért látszik úgy, mint ha nem lenne jó. Talán egyszer a hsz-ok is át lesznek számozva, nem tudom.
 


  2014.06.17. 19:05  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
TesztPampus és Ghost tesztfelhasználók törölve, hozzászólásaik megmaradtak.
Tesztelés céljából jöttek létre, hivatásukat elvégezték, nincs szükség már erre a két nickre. További tesztfelhasználók várhatóak, majd idővel azokat a nickeket is töröljük.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég